رفتن به مطلب

کمک برای خرید اسپری هوای فشرده جهت گردگیری

Recommended Posts

در 9 دقیقه قبل، memex گفته است :

من تا جایی که میدونم تمام قطعات حساس رو با تینر شست و شو میدن اگه مهلت خشک شدن بدی بهش مشکل ایجاد نمیشه

بله دوست عزیز اینی که گفتم برای اون دست از عزیزانیه که تجربه استفادهه و کافی برای استفاده از این مواد رو ندارند وگرنه اکثر تعمیرات موبایلی ها از همین تینر برای تمیز کردن برد ها استفاده میکنند.

در 3 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

از بلوور های معمولی به هیچ عنوان نباید روی قطعات حساس و گران قیمت مثل کارت گرافیک و مادربرد استفاده بشه.  بالا هم توضیح دادم، بلوور های عادی/سشوار و ... هوای در حال جریان را دچار بار الکتریکی می کنند.

بلووری که استفاده میشه باید حتما دارای استاندارد ESD Safe باشه تا باعث خراب شده قطعات نشه، مثل این بلوور:

https://www.amazon.com/DataVac-Electric-Duster-Anti-Static-Blower/dp/B01N6UE8T2

دوست گرامی من برای کیبورد به شما پیشنهاد دادم و برای تمیز کردن قطعاتی مثل مادربرد و گرافیک راه و روش اصولی خودش رو میطلبه که خارج از بحث و حوصله این تاپیک هست.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، memex گفته است :

تا جایی که من میدونم   هوا الکترون ازاد نمیگیره که بار الکتریکی انتقال بده 

مدرکی دارید بگید جنبه علمی داشته باشه میپذریم

پیشنهاد میدم در مورد این موضوع اینجا مطالعه کنید

https://www.ricksdailytips.com/dont-remove-dust-with-air-compressor/

البته با یک سرچ سریع میتونید مقالات بیشتری پیدا کنید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

بله دوست عزیز اینی که گفتم برای اون دست از عزیزانیه که تجربه استفادهه و کافی برای استفاده از این مواد رو ندارند وگرنه اکثر تعمیرات موبایلی ها از همین تینر برای تمیز کردن برد ها استفاده میکنند.

دوست گرامی من برای کیبورد به شما پیشنهاد دادم و برای تمیز کردن قطعاتی مثل مادربرد و گرافیک راه و روش اصولی خودش رو میطلبه که خارج از بحث و حوصله این تاپیک هست.

درسته من تصور کردم که برای تمام قطعات پیشنهاد دادید. برای کیبورد مشکلی نیست اما با توجه به هزینه بالا بلوور نمیصرفه :( 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

دوست عزیز من که به کل گیج شدم از این تاپیک و نفهمیدم چی شد شما یه لطفی کنید هر وقت به نتیجه نهایی رسیدید بنده رو هم در جریان قرار بدید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

دوست عزیز اگز اشتباه نکنم تو لینکی که گذاشتید درمورد عدم استفاده ازکمپرسور های هوا هشدار داده که مربوط میشه به وجود آب در داخل تانک کمپرسورها که موقع استفاده مقداری از اون همراه با هوا به بیرون پخش میشه و مورد دیگه اینکه همون مسئله فشار زیاد هوای خارج شده از کمپرسور هست که باعث آسیب دیدن قطعات میشه و در کل صحبتی از بار الکتریکی و این چیزا نشده؟!

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

دوست عزیز اگز اشتباه نکنم تو لینکی که گذاشتید درمورد عدم استفاده ازکمپرسور های هوا هشدار داده که مربوط میشه به وجود آب در داخل تانک کمپرسورها که موقع استفاده مقداری از اون همراه با هوا به بیرون پخش میشه و مورد دیگه اینکه همون مسئله فشار زیاد هوای خارج شده از کمپرسور هست که باعث آسیب دیدن قطعات میشه و در کل صحبتی از بار الکتریکی و این چیزا نشده؟!

بلوور هایی که کمپرسور داشته باشه علاوه بر مشکل الکتریسیته، هوایی که انتقال می دهند دارای رطوبت هست.

https://superuser.com/questions/34899/is-it-safe-to-get-dust-out-of-a-pc-with-an-air-blower

https://www.techadvisor.co.uk/how-to/laptop/how-clean-laptop-fan-3417484/

https://superuser.com/questions/605559/pc-cleaning-why-is-vacuuming-a-static-electricity-risk-to-internal-components-b

ویرایش شده توسط WeirdChamp
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، WeirdChamp گفته است :

از بلوور های معمولی به هیچ عنوان نباید روی قطعات حساس و گران قیمت مثل کارت گرافیک و مادربرد استفاده بشه.  بالا هم توضیح دادم، بلوور های عادی/سشوار و ... هوای در حال جریان را دچار بار الکتریکی می کنند.

بلووری که استفاده میشه باید حتما دارای استاندارد ESD Safe باشه تا باعث خراب شده قطعات نشه، مثل این بلوور: 

داداش سخت نگیر من 7 ساله با بلوور معمولی تمییز میکنم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، WeirdChamp گفته است :

هیچ ربطی به صحبت شما نداشت 

سشوار اگه باد خنک بده هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه 

لینک به دیدگاه

سلام ، اسپری باد فشرده 200 میل پرفکتس بلژیک این فروشگاه موجود دارن.البته قیمتش زیاد هست 44.

در مورد الکتریسیته ساکن ایجاد شده با بلوور تاپیک .

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، WeirdChamp گفته است :

سلام

طبق اونچه که من تا به امروز تو رشته دانشگاهیم خوندم (فارغ التحصیل فیزیک هسته ای مقطع ارشد) شما مستقیم نمیتونید هوا رو باردار کنید(مگر اینکه بتونید قوانین کوانتومی رو جا به جا کنید) البته ممکنه ذرات معلق باردار بشن که باز هم تاثیری روی برد ها نداره و در واقع تاثیرش مربوط به احتمال جذب اون ذرات به منابع مغناطیسی سیستم هست

اما این لینک که بالا نقل قول کردم کلا در رابطه با وکیوم ها یا دستگاهای مکنده صحبت میکنه نه بلوور یا دمنده!

اینم مثل بالایی در رابطه با وکیوم هست عزیز این موارد با دمنده متفاوت هستن

مثل این میمونه که سیستم رو با جاروبرقی تمیز کنید

دقت کنید ساختار دمنده خیلی ساده هست
۱−یک عدد موتور الکتریکی با دور چرخش بالا

۲−یک عدد پروانه که قدرت اعمال جریال هوا با توجه به شکل و سایز اون تغییر میکنه

۳−یک پوسته با منافظ مناسب جهت مکش هوا

۴−خرجی با حجم کمتر نسبت به ورودی

۵−در بعضی مدلها منافظ ورودی درارای فیلتر جذب غبار هم هست

(سعی کردم خیلی ساده مکانیزمشو توضیح بدم وگرنه قضیه و ساختار این دمنده ها خیلی پیچیده تر از این حرفها هست)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

یه عمریه همه قطعات کامپیوتر از جمله گرافیک و مادر برد را با بلوور تمیز کردم و همه خدمات کامپیوتری ها هم همین کا  را می کنند . نه من یک قطعه تا حالا خراب کردم نه هیچکدام از دوستان.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

یه عمریه همه قطعات کامپیوتر از جمله گرافیک و مادر برد را با بلوور تمیز کردم و همه خدمات کامپیوتری ها هم همین کا  را می کنند . نه من یک قطعه تا حالا خراب کردم نه هیچکدام از دوستان.

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

داداش سخت نگیر من 7 ساله با بلوور معمولی تمییز میکنم.

ما قبلا یک جارو برقی داشتیم که این قابلیت را داشت لوله را از جلو خارج کنی وصل کنی بالاش بشه بلوور، باهاش یه مادربرد را گردگیری کردم دیگه تصویر نداد. 

قبل از اون 4-5 تا سیستم را با همون جارو برقی گردگیری کرده بودم هیچ اتفاقی براشون نیوفتاد. 

ترجیح میدم ریسک را به حداقل برسونم با این وضعیت قیمتا نزنم 1080 را بسوزونم :| 

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

ما قبلا یک جارو برقی داشتیم که این قابلیت را داشت لوله را از جلو خارج کنی وصل کنی بالاش بشه بلوور، باهاش یه مادربرد را گردگیری کردم دیگه تصویر نداد. 

قبل از اون 4-5 تا سیستم را با همون جارو برقی گردگیری کرده بودم هیچ اتفاقی براشون نیوفتاد. 

ترجیح میدم ریسک را به حداقل برسونم با این وضعیت قیمتا نزنم 1080 را بسوزونم :| 

مدل مادربردی که تصویر نداد چی بوده؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

مدل مادربردی که تصویر نداد چی بوده؟

H81 msi بود فکر کنم

لینک به دیدگاه

سیستم 5 سال با سشوار تمیز میکنم مشکلی نداشتم :D

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

H81 msi بود فکر کنم

مادربردی که به یه فوت بند باشه و تصویر نده، همون بهتر نده. 

مطمئن باش فوتش هم نمی کردی بازهم تصویر نمی داد، قطعاتی که رفتنی هستند، دیر یا زود میرن، با فوت من و شما نیست.

این نگرانی رو از ذهنت بیرون بیار داداشم، باورکن خطر اون اسپری ها بیشتر از یک بلوور هست. چون اسپری شدت فوتش زیاده.

دیگه تصمیم با خودت.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

مادربردی که به یه فوت بند باشه و تصویر نده، همون بهتر نده. 

مطمئن باش فوتش هم نمی کردی بازهم تصویر نمی داد، قطعاتی که رفتنی هستند، دیر یا زود میرن، با فوت من و شما نیست.

این نگرانی رو از ذهنت بیرون بیار داداشم، باورکن خطر اون اسپری ها بیشتر از یک بلوور هست. چون اسپری شدت فوتش زیاده.

دیگه تصمیم با خودت.

تازه یه H81 ام اس آی دیگه توی شرکت داشتیم مال یکی از کارمندا بود، یه روز پرینترش کار نمیکرد، کابل پرینتر را از یو اس بی مادربرد خارج کردیم زدیم به یو اس بی بقلی، یهو خاموش شد کل سیستم دیگه هم بالا نیومد :| مادربرد را تعویض کردیم درست شد :| :| 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

تازه یه H81 ام اس آی دیگه توی شرکت داشتیم مال یکی از کارمندا بود، یه روز پرینترش کار نمیکرد، کابل پرینتر را از یو اس بی مادربرد خارج کردیم زدیم به یو اس بی بقلی، یهو خاموش شد کل سیستم دیگه هم بالا نیومد :| مادربرد را تعویض کردیم درست شد :| :| 

اون مدل مادربرد مشکل داشته، دلیل نمیشه شما خودت رو محروم کنی.

اسپری ها برای تمیز کردن لپتاپ کاربردی تر هستند چون سوراخ سمبه هایی که لپتاپ داره ریزه و بلوور زورش نمیرسه.

برای دسکتاپ بلوور بهتره ضمن اینکه میتونی با تنظیم فاصله ات نسبت به قطعه، فشار هوای بلوور رو روی قطعه کم کنی.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، WeirdChamp گفته است :

به گرافیک نمیزنم به هیچ وجه چون هوای خالص نیست، اما برای کیبورد که حساس نیست میخوام استفاده کنم. زیر دکمه ها و خود سوییچ را تمیز کنم.

ممنون

تا حالا نمیدونستم گرد و خاک روی گرافیک اول فیلتر میشه و خالص میشه بعد روش میشینه و فن هم هوارو خالص میکنه بعد میزنه به چیپ

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اون مدل مادربرد مشکل داشته، دلیل نمیشه شما خودت رو محروم کنی.

اسپری ها برای تمیز کردن لپتاپ کاربردی تر هستند چون سوراخ سمبه هایی که لپتاپ داره ریزه و بلوور زورش نمیرسه.

برای دسکتاپ بلوور بهتره ضمن اینکه میتونی با تنظیم فاصله ات نسبت به قطعه، فشار هوای بلوور رو روی قطعه کم کنی.

این بلوور هایی که تعمیرگاه ها دارن مشکلی ایجاد نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، WeirdChamp گفته است :

این حرفا چیه؟!

بیشتر از ده ساله داریم رو قطعات کامپیوتری استفاده میکنیم حتی یه مورد به مشکل بر نخوردیم!!!

برا من یه دی والت دور بالا هم هست

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، WeirdChamp گفته است :

این فکر کنم مربوط به همون قانون جذب هست  که به خورد ملت میدن?

انقدر میترسید سر این مسئله که اگر یک در میلیارد چنین امکانی باشه میاد طرف شما?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...