رفتن به مطلب

پشتیبانی مانیتورهای Free-Sync از قابلیت Nvidia G-SYNC

Bahman
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود خدمت دوستان عزیز

طبق آخرین اخبار منتشر شده توسط Nvidia ظاهرا این شرکت سرانجام  از انحصار طلبی در بحث G-Sync در مانیتور ها دست برداشته

و تعداد زیادی از مانیتور هایی که دارای قابلیت FreeSync هستن از این به بعد از قابلیت G-Sync هم پشتیبانی خواهند کرد و در واقع کاربرانی که دارای

کارت گرافیک Nvidia هستند دیگه لزومی نداره برای بهره مندی از Variable Refresh Rate حتما مانیتورهای گران قیمت پشتیبانی کننده  G-Sync تهیه

کنند و میتونند با استفاده از مانیتور های بسیار ارزان قیمت تر Free Sync هم قابلیت G-Sync رو فعال بکنند ?

این خبر بسیار خوبی برای دارندگان کارت های Nvidia هست که دیگه نیازی نیست هزینه گزافی رو بابت استفاده از این فناوری پرداخت کنند

البته این قابلیت شامل صد درصد مانیتور های FreeSync نمیشه و به گفته Nvidia قرار هست به مرور با انجام تست های مختلف بر روی مانیتور های موجود ، لیست مانیتورهای

تایید شده توسط Nvidia آپدیت بشه و با ورژن های جدید درایور Nvidia این مانیتور ها به طور اتوماتیک توسط درایور به عنوان مانیتور G-SYNC شناخته بشن.

شروع این فعال سازی هم از 15 ژانویه 2019 خواهد بود

*** خبر خوش تر این که امکان فعال سازی G-SYNC فقط به مانیتور های تست شده و مورد قبول واقع شده توسط Nvidia محدود نمیشه و در درایور جدید

امکان فعال سازی دستی قابلیت G-SYNC برای تمامی مانیتور هایی که از FreeSync پشتیبانی میکنند وجود خواهد داشت !!

در واقع سرانجام Nvidia با انجام این حرکت عاقلانه که از ابتدا هم ضروری به نظر میرسید ، یکی از حسن های  بزرگ AMD رو که عدم نیاز به پرداخت هزینه اضافی

برای بهره مندی از قابلیت Variable Refresh Rate در مانیتور ها بود رو مورد هدف قرار داده

OXHL7SZSAZ9ucsQX.thumb.jpg.f43161a6c79966e83b649f93a5ca411d.jpggmDMICcSGhreh44k.thumb.jpg.38f409959cdd81a917eb128ae8a5bd77.jpgG-Sync.thumb.jpg.5cd172787d5f1217858fbd99dff949a4.jpg

منبع Techpowerup

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• ارسال 115
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود بر انویدیا عالیه بی صبرانه منتظر درایور جدید هستم D :

لینک به دیدگاه

دمش گرم فک میکردم شرکتا دارن پول پرست تر میشن 

واقعا انویدیا گل کاشت

از فردا مانیتورای free sync هم گرون نشن?

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Miad007 گفته است :

از فردا مانیتورای free sync هم گرون نشن

مطمعن باش تو ایران گرون میشن

لینک به دیدگاه

من خوشم نیومد

کسی که میره دنبال انویدیا براش هزینه مهم نیست کیفیت مهمه

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

من خوشم نیومد

کسی که میره دنبال انویدیا براش هزینه مهم نیست کیفیت مهمه

وات د فاز ؟

*-**--------

اندیا به حرف اوشون گوش نکن عزیز الکی میگه ، شما واسه همه مانیتور ها جی سینک بزن

لینک به دیدگاه

ولی تا جایی که من خوندم ظاهرا فقط قراره 2060 این قابلیت رو داشته باشه و مانیتور های خاصی رو پشتیبانی خواهد کرد نه همشونو

در مورد بقیه کارت ها مطمئن هستید؟>

امیدوارام که این اتفاق برای سری 1000 هم بیوفته تا بتونیم یه سیستم فوق العاده داشته باشیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، o0shahin گفته است :

ولی تا جایی که من خوندم ظاهرا فقط قراره 2060 این قابلیت رو داشته باشه و مانیتور های خاصی رو پشتیبانی خواهد کرد نه همشونو

در مورد بقیه کارت ها مطمئن هستید؟>

امیدوارام که این اتفاق برای سری 1000 هم بیوفته تا بتونیم یه سیستم فوق العاده داشته باشیم

شما از کجا این مطلب رو خوندید؟ طبق اطلاع دقیق من همه کارت های سری 2000 و 1000 و شاید 900 و حتی پایینتر این قابلیت رو خواهند داشت و مانیتور هایی که از همه تست های انویدیا سربلند بیرون بیان لیبل G-SYNC Compatible خواهند خورد و دقیقا مثل مانیتورهای G-SYNC کار خواهند کرد و باقی مانیتورهای FreeSync هم که تست نشدند و حتی اونهایی که ازهمه  تست های مفصل انویدیا سربلند بیرون نیامدند هم باز به صورت دستی و توسط گزینه ای که در کنترل پنل انویدیا خواهد بود قابلیت فعال سازی G-SYNC رو خواهند داشت حالا ممکنه نهایتا یه سری از مانیتورهای بی کیفیت تر مشکلاتی از قبیل Blanking و Flickering و ... داشته باشند که باید دید هر مدل مانیتور چطور عمل خواهد کرد.

Update: We received word from NVIDIA that you can manually enable G-SYNC on all Adaptive-Sync monitors, even non-certified ones: "For gamers who have monitors that we have not yet tested, or that have failed validation, we'll give you an option to manually enable VRR, too."

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خدا پدر amd رو بیامرزه که با کمترین هزینه و یا حتی بهتره بگیم بدون هزینه اضافه روی مانیتورها این قابلیت رو گذاشت

ولی انویدیا اون اوایل خیلی تاکید داشت روی این g-sync که باید 100 دلار به قیمت مانیتور اضافه بشه !!!

اگه amd نبود اینتل و انویدیا کاربرا رو بیچاره میکردن?

لینک به دیدگاه

خب بسیار عالی منم مانیتورم Free Synceداره

لینک به دیدگاه

در در 1397/10/17, 23:48:55، Bahman گفته است :

امکان فعال سازی دستی قابلیت G-SYNC برای تمامی مانیتور هایی که از FreeSync پشتیبانی میکنند وجود خواهد داشت !!

يعنى يه مانيتور داشته باشى فرى سينك داشته باشه بعد بتونى جى سينكشو هم فعال كنى اينجاست كه بايد بينشون انتخاب كنى كدوم تنظيمات به كارت مياد يا تو يه سطح هستن و توفيرى نميكنه؟!

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

درود

خدا پدر amd رو بیامرزه که با کمترین هزینه و یا حتی بهتره بگیم بدون هزینه اضافه روی مانیتورها این قابلیت رو گذاشت

ولی انویدیا اون اوایل خیلی تاکید داشت روی این g-sync که باید 100 دلار به قیمت مانیتور اضافه بشه !!!

اگه amd نبود اینتل و انویدیا کاربرا رو بیچاره میکردن1f605.png

شدیدا موافقم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، eddy گفته است :

يعنى يه مانيتور داشته باشى فرى سينك داشته باشه بعد بتونى جى سينكشو هم فعال كنى اينجاست كه بايد بينشون انتخاب كنى كدوم تنظيمات به كارت مياد يا تو يه سطح هستن و توفيرى نميكنه؟!

شما اگر مانیتور Free-Sync داشته باشی  علاوه بر این که با کارت های AMD میتونی از قابلیت Free-Sync استفاده بکنی اگر کارت Nvidia هم داشته باشی میتونی داخل کنترل پنل جدید که 15 ژانویه همراه درایور جدید عرضه خواهد شد به صورت دستی گزینه استفاده از Free-Sync مانیتور به عنوان G-SYNC رو فعال بکنی و تست کنی که آیا قابلیت Variable Refresh Rate مانیتور شما با کارت Nvidia هم به خوبی کار میکنه یا نه . در واقع انویدیا اجبار استفاده از مانیتور های دارای چیپ G-SYNC برای فعال سازی Variabe Refresh Rate در کارتهای خودش رو رو برداشته

حالا این که مانیتور Free-Sync شما با کارت انویدیا چقدر همخوانی داشته باشه بستگی به تکنولوژی ساختش و کیفیت پنل داره

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Bahman گفته است :

شما اگر مانیتور Free-Sync داشته باشی  علاوه بر این که با کارت های AMD میتونی از قابلیت Free-Sync استفاده بکنی اگر کارت Nvidia هم داشته باشی میتونی داخل کنترل پنل جدید که 15 ژانویه همراه درایور جدید عرضه خواهد شد به صورت دستی گزینه استفاده از Free-Sync مانیتور به عنوان G-SYNC رو فعال بکنی و تست کنی که آیا قابلیت Variable Refresh Rate مانیتور شما با کارت Nvidia هم به خوبی کار میکنه یا نه . در واقع انویدیا اجبار استفاده از مانیتور های دارای چیپ G-SYNC برای فعال سازی Variabe Refresh Rate در کارتهای خودش رو رو برداشته

حالا این که مانیتور Free-Sync شما با کارت انویدیا چقدر همخوانی داشته باشه بستگی به تکنولوژی ساختش و کیفیت پنل داره

آها پس ۱۵ ژانویه میاد من همش داشتم دنبال گزینه g sync میگشتم ??

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجدد خدمت دوستان عزیز

خوشحالم که به اطلاعتون برسونم امروز که درایور جدید انویدیا ورژن 417.71 منتشر شده نصبش کردم و تونستم قابلیت G-SYNC رو در مانیتور Free-Sync خودم که LG 32UD59 هستش فعال بکنم ?

تا اینجا هم از عهده کار بر اومده و مشکلی مشاهده نکردم

1214400465_32UD59G-SYNC.thumb.jpg.8647c64cfd65c4d74da712cbe6b4b69e.jpg

همونطور که میبینید گزینه فعال کردن G-SYNC برای این مانیتور که جزو تایید شده ها برای G-SYNC Compatible نبوده به صورت دستی قابل انتخابه و فعال میشه

155434925_32UD59G-SYNCTest.thumb.jpg.093a8bfdedc33bd33fb714c4ed6cd06f.jpg

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

برای کسانی که مانیتور Freesync با گرافیک انویدیا دارن خبر خیلی خیلی خوبیه. 

دوستان اطلاع دارن کدوم نسل پشتیبانی می کنه؟ انگار فقط سری 10 و 20 پشتیبانی می کنه. 

ویرایش: 

تو این ساب ردیت یه لیست توسط کاربران ایجاد شده و نحوه کارکرد هر مدل مانیتور نوشته شده. 

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/ag5z8m/nvidia_freesync_monitor_testing_master_list/

ویرایش شده توسط mohihehi
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Bahman گفته است :

سلام مجدد خدمت دوستان عزیز

خوشحالم که به اطلاعتون برسونم امروز که درایور جدید انویدیا ورژن 417.71 منتشر شده نصبش کردم و تونستم قابلیت G-SYNC رو در مانیتور Free-Sync خودم که LG 32UD59 هستش فعال بکنم 1f60a.png

تا اینجا هم از عهده کار بر اومده و مشکلی مشاهده نکردم

1214400465_32UD59G-SYNC.thumb.jpg.8647c64cfd65c4d74da712cbe6b4b69e.jpg

همونطور که میبینید گزینه فعال کردن G-SYNC برای این مانیتور که جزو تایید شده ها برای G-SYNC Compatible نبوده به صورت دستی قابل انتخابه و فعال میشه

155434925_32UD59G-SYNCTest.thumb.jpg.093a8bfdedc33bd33fb714c4ed6cd06f.jpg

سلام

خوب هستید؟

یه سوال من الان مانیتور توی امضام تو منو گزینه free sync داره  هر وقت هم بخوام میتونم روشن کنم ، الان من این درایور رو نصب کردم هم باید از توی پنل انویدیا G sync ور فعال کنم بعد بیام تو منو مانتور و فری سنیک رو فعال کنم؟

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 دقیقه قبل، ATER گفته است :

سلام

خوب هستید؟

یه سوال من الان مانیتور توی امضام تو منو گزینه free sync داره  هر وقت هم بخوام میتونم روشن کنم ، الان من این درایور رو نصب کردم هم باید از توی پنل انویدیا G sync ور فعال کنم بعد بیام تو منو مانتور و فری سنیک رو فعال کنم؟

سلام ممنون

بله هر دو باید هم زمان فعال باشند تا Free-Sync مانیتور شما با کارت انویدیا مثل G-SYNC عمل بکنه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Bahman گفته است :

سلام ممنون

بله هر دو باید هم زمان فعال باشند تا Free-Sync مانیتور شما با کارت انویدیا مثل G-SYNC عمل بکنه

داداش بنده همین ورژن از سالت خوده ان ویدیا دانلود کردم

اول درایور قبلی به صورت کامل دیلیت کردم

اینو نصب کردم و سیستم هم ریاستاارت کردم

اما اصلا گزینه ای به نام Gsync بازم تو پنلش نیست :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، hosin گفته است :

داداش بنده همین ورژن از سالت خوده ان ویدیا دانلود کردم

اول درایور قبلی به صورت کامل دیلیت کردم

اینو نصب کردم و سیستم هم ریاستاارت کردم

اما اصلا گزینه ای به نام Gsync بازم تو پنلش نیست :|

مانیتورتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Bahman گفته است :

مانیتورتون چیه؟

منم همینطور 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Bahman گفته است :

مانیتورتون چیه؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/lg/lg-24mp68vq-24inch-freesync-ips-5ms-led-monitor-1.html

البته فکر کنم مدل 27 اینچش باشه ماله من نیست محل  کارمه میخوام تست کنم ببینم جواب میده یا نه

لینک به دیدگاه

مانیتور منم سامسونگه حالا مانیتور به کنار چرا گزینه g sync وجود نداره اون باید باشه حالا یا کار میکنه یا نمیکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...