رفتن به مطلب

کمک خیلی خیلی تخصصی میخوام

hamedgt
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان بنده یه برد hp dual 1366  دارم ولی سوکت پاورش متاسفنه خیلی خاصه و 18پین  هست بنده دیاگرام این سوکت رو در اوردم  تا با یه پاور معمولی خانگی بتونم این برد رو راه بندازم 

0p6q_image_2019-01-08_11-04-24.png

ممنون میشم بفرمایین پین   9  چه معنی داره و معادلش تو پاورهای معمولی پین  شماره چند میشه

و همچنین فرق بین پین های 13 و 14   (V12-S  وV12-B )  چیه اینا که هموش 12 ولت نوشته 

واقعا ممنونم 

اگر تبدیل 24 به 18 داشتین خریدارم 

مرسی 

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

سلام

در 2 ساعت قبل، hamedgt گفته است :

ممنون میشم بفرمایین پین   9  چه معنی داره و معادلش تو پاورهای معمولی پین  شماره چند میشه

این پین مربوط به سخت افزار پاور (توان خروجی) هست. تا مادر برد توان پاور رو بشناسه .معادل تو atx24 نداره

در 2 ساعت قبل، hamedgt گفته است :

همچنین فرق بین پین های 13 و 14   (V12-S  وV12-B )  چیه اینا که هموش 12 ولت نوشته 

دو ریل 12 ولت مستقل از هم با گراند مشترک یعنی 2 خروجی 12ولت

لینک به دیدگاه

مرس

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Post-Human Warrior گفته است :

سلام

این پین مربوط به سخت افزار پاور (توان خروجی) هست. تا مادر برد توان پاور رو بشناسه .معادل تو atx24 نداره

دو ریل 12 ولت مستقل از هم با گراند مشترک یعنی 2 خروجی 12ولت

ممنونم از پاسختون . باتوجه به اینکه تو 24 atx ما فقط 2 تا +12 دارم میتونم از هر کدوم از 12 ولت ها یه انشعاب بگیرم و بشه 4 تا +12؟و اینکه اصلا به نظرتون این کار شدنی یانه ؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، hamedgt گفته است :

ممنونم از پاسختون . باتوجه به اینکه تو 24 atx ما فقط 2 تا +12 دارم میتونم از هر کدوم از 12 ولت ها یه انشعاب بگیرم و بشه 4 تا +12؟و اینکه اصلا به نظرتون این کار شدنی یانه ؟

•  

از همه بهتر اینکه با پاور خودش راه اندازی کنید.

همه کار شدنیه ولی ریسک داره.اگه توی طراحی مین برد از ولتاژ 12 فلوت(شناور) استفاده شده .با این روش به مشکل خواهید خورد.در atx24 دو خروجی 12 ولت داریم ولی فلوت نیستن.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Post-Human Warrior گفته است :

از همه بهتر اینکه با پاور خودش راه اندازی کنید.

همه کار شدنیه ولی ریسک داره.اگه توی طراحی مین برد از ولتاژ 12 فلوت(شناور) استفاده شده .با این روش به مشکل خواهید خورد.در atx24 دو خروجی 12 ولت داریم ولی فلوت نیستن.

این مطلب رو هم پیدا کردم که بخشی از گفته شمارو تایید میکنه و یه نکته اضافی راجب اون 5v+ که تو دیاگرام بالا امده البته مال من z600 هست ولی این z420 هست نظرتون راجب این چیه ؟

Here is the Z420 motherboard P1 connector pinout:

Z420_Z620_P1_18pin_power_conn.png

The +12V, -12V, and Ground pins are obvious, the +11V_AUX_PSU is an auxiliary voltage, PSON# is the power switch, pin 16 is a fan PWN signal, and pin9 lets the system know what wattage power supply is installed. 

Note:  The Z420 power supply is desiged to provide several +12V rails to the motherboard.  The motherboard +5V and +3.3V (and others) are created from these +12V rails. 

** The +5V pins do not supply power.  They are connected to the motherboard +5V regulator, meaning that the motherboard routes +5V power to the power supply. **

It looks like the adapter that Anu0512 posted only connects the ATX 12V power to the Z420.  Because the Z420 creates other voltages from the +12V rails, an ATX power supply might not have enough +12V power to support a fully configured Z420 system

لینک به دیدگاه

الان یه مشکل این 5 ولت هست یکی هم فرمودین طراحی فلوت !!!! ازکجا میتونم مطمئن بشم !! HP z600 ws مادربردمم اینه !!! واقعا شرمنده وقتتون رو دارم میگیرم بازم ممنونم 

لینک به دیدگاه

درود

سعی کنید از دوستانی که در زمینه تعمیر پاور تو انجمن فعالیت دارند کمک بگیرید و همچنین دوستان پشتیبانی گرین.

اگه اشتباه نکرده باشم جناب شعبانی یکی از این عزیزان هستند.

اکیدا توصیه میشه بدون تایید یک متخصص در این زمینه هیچ گونه حرکتی انجام ندید چون یه اشتباه کوچیک موجب بر فنا رفتن سیستمتون میشه؟!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود

سعی کنید از دوستانی که در زمینه تعمیر پاور تو انجمن فعالیت دارند کمک بگیرید و همچنین دوستان پشتیبانی گرین.

اگه اشتباه نکرده باشم جناب شعبانی یکی از این عزیزان هستند.

اکیدا توصیه میشه بدون تایید یک متخصص در این زمینه هیچ گونه حرکتی انجام ندید چون یه اشتباه کوچیک موجب بر فنا رفتن سیستمتون میشه؟!

موفق باشید.

یک دنیا ممنون از راهنماییییتون 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، hamedgt گفته است :

الان یه مشکل این 5 ولت هست یکی هم فرمودین طراحی فلوت !!!! ازکجا میتونم مطمئن بشم !! HP z600 ws مادربردمم اینه !!! واقعا شرمنده وقتتون رو دارم میگیرم بازم ممنونم 

ولتاژ استند بای 11 ولت هست که این هم یه مشکله.

معلوم نیست اگه id پاور رو مین برد اگه نداشته باشه روشن بشه!(از نوع خروجی این پین بی اطلاع هستم.آنالوگ هست یا دیجیتال یا پروتکل ارتباطی)

در 15 دقیقه قبل، hamedgt گفته است :

The +5V pins do not supply power.  They are connected to the motherboard +5V regulator, meaning that the motherboard routes +5V power to the power supply

یعنی اون 5 ولت پاور خروجی نیست. ورودی هست .برای پروتکشن بیشتر از مین برد

ویرایش شده توسط Post-Human Warrior
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...