رفتن به مطلب

جنگ بالا گرفت ؛ مدیر عامل انویدیا : Radeon VII بازنده است ، چیز جدید برای عرضه ندارد!

Recommended Posts

• کاربر ویژه

065adc540077e09fdaec029c24de7688.png

مدیر اجرایی کمپانی انویدیا یعنی آقای Jensen Huang پس از رونمایی AMD از کارت Radeon VII ، صحبت های عجیب و غریبی را درباره این کارت منتشر کرد.آقای هوانگ در مصاحبه ای با PC World گفت :" این میزان عملکرد یک باخت است و چیز جدیدی در اینجا وجود ندارد." او محصول جدید AMD را تحت تاثیر صحبت های خود قرار داده و سپس ادامه میدهد : "در اینجا هیچ اثری از ray tracing و پردازش AI نیست . این تراشه 7 نانومتر حتی با حافظه های HBM هم به سختی میتواند با کارت 2080 مقابله کند.اگر ما قابلیت DLSS را فعال کنیم ، عملکرد این کارت خراب میشود و اگر هم  ray tracing را فعال کنیم ، این کارت له میشود . "

او ادامه داد : " این یک راه اندازی عجیب برای این محصول است ، شاید آنها (AMD ) امروز صبح به این موضوع فکر کرده باشند." در همین رابطه آقای هوانگ بامصاحبه با خبرنگاران طیف گسترده ای از موضوعات را در کرد و بی پاسخ گذاشت. این سخنان بسیار غیر معمول برای مدیرعامل یک شرکت است ، زیرا این محصول هنوز به بازار ارائه نشده است.کارت جدید AMD قرار است تا تاریخ 7 فبریه با قیمت 699 دلار در دسترس قرار بگیرد.نقد وبررسی های رسمی در روز انتشار کارت ، منتشر خواهند شد.

منبع : Guru3d

مترجم : محمد فتحی

لینک به دیدگاه

• ارسال 59
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

بدجوری زیر فشار رفته

تا حالا ندیدم انویدیا اینطور علیه amd موضع بگیره

لینک به دیدگاه

همونطور که فکرشو میکردم چیز جدیدی واسه ارایه نداره ری ترکشنش کو پس؟ 16 گیگ حافظه واسه کارتی که نیازی بهش نداره  قابل رقابت با کجای اینویدیاست حالا؟  ولی خوشحالم که همینم ارایه داد بیاد ایران حداقل من خودم یکی از اون ارزوناش رو که با 1060 رقابت میکنه رو میگیرم 

لینک به دیدگاه

مدیرعامل شرکت انویدیا آقای جنسن هانگ در رابطه با معرفی دیروز محصول Radeon VII اظهارنظرات بسیار تندی بیان کرده است. طی یک مصاحبه با پی سی ورلد وی خاطرنشان کرد: عملکرد این کارت بسیار فجیع است و چیز جدیدی در این محصول وجود ندارد.
او در این مصاحبه محصول جدیدamd را به شدت مورد حمله قرار داده و سپس ادامه داد: ری تریسینگ و فناوری Al در کار نیست. فناوری 7 نانومتری به همراه حافظه اچ بی ام به سختی قابلیت رقابت با یک کارت 2080 را دارد. و در صورتی که ما قابلیت DLSS را فعال کنیم آن را له خواهیم کرد. و اگر ری تریسینگ را فعال کنیم نیز آن را شکست خواهیم داد.
وی سپس اضافه کرد: این یک معرفی چرند بود. شاید آنها فکر این معرفی رو تازه همین امروز صبح کرده بودند. هانگ در مقابل گروه کوچکی از خبرنگاران صحبت کرده و به موضوعات مختلفی اشاره نمود. در هر صورت این شیوه صحبت تند آقای مدیرعامل و تحقیر کردن محصولی که هنوز به بازار عرضه نشده، بسیار نامعمول و نادر بود. محصول جدید AMD یعنی Radeon VII تا تاریخ هفتم فبریه در دسترس نخواهد بود. هنوز هیچ گونه بررسی واقعی و مستقلی نیز از این محصول جدید منتشر نشده است.

به شخصه احساس میکنم فروش نسبتا ناموفق محصولات دارای قابلیت Ray Tracing و کاهش ارزش سهام انویدیا یه مقدار ایشون رو تحت تاثیر قرار داده.... البته در مورد قابلیت های نبستا نمایشی مثل حافظه hbm هم خیلی نابجا نگفته...

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

چیز خیره کننده ای نبود اما بنظرم بازم قیمتش نسبت به کارایی خوبه... حداقل بهتر از عرصه رو خالی گذاشتنه ... امیدوارم amd واقعا یه فکر اساسی بکنه برای گرافیکش یا مجددا واگذار کنه به یک شرکت دیگه شاید جدا بشه بهتر عمل کنه... چون شدیدا نگران اینده ی دنیای بازی هستم با این رویه حتی کنسول رو هم از دست بده ... اوضاع برا ایرانی ها خراب هست خراب تر هم بشه با قیمتای کذایی انویدیا ?

لینک به دیدگاه

پرفورمنس کارت گرافیک جدید AMD هرچقدر هم که باشه باز به نفع من مصرف کننده بخصوص در ایران اسلامی هست

رقابت بین دو شرکت اولأ باعث افت قیمت  و دومأ باعث تلاش بیشتر هر دو کمپانی برای عرضی فن آوری های جدیدتر و بهبود عملکرد محصولاتشان میشه

لینک به دیدگاه

فکر کنم با این حرفا میخان رقیب رو از میدون به در کنن اگر این کارت مهم نبود حرفی در موردش نمیزدن

گویا وجود این کارت و بقیه کارت های جدید شرکت AMD باعث ناراحتی شرکت انویدیا هست گویا مقداریی

از بازار فروش از دستشون دراورده خداروشکر باز شرکتی هست که با انویدیا رقابت کنه

قیمت ها از این بدتر نشه

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

والا هرکس هم ک تو این داستان ها نباشه میدونه که amd فقط با فناوری نود ساخت پایینتر داره خودشو هایپ میکنه و تو انظار نشون میده. ی کارت 7 نانومتری که هیچ ویژگی جدیدی نداره در قیاس با وگای 14 نانومتری ... همون پردازشگر ها همون معماری همون آش و همون کاسه. تنها مزیتی که تونستن باهاش رقیب پیدا کنن همین نود ساخت 7 نانومتریه که فرکانس رو تا خرخره کشیدن بالا و به 2080 رسیدن اونم کارتی که با نود ساخت 12 نانومتری ساخته شده... وگرنه بقول جنسن هوانگ هیچی نداره.

تنها انگیزه amd از معرفی همچین کارتی نگه داشتن بازار های اند هاس  تا زمانی که بتونه ی رقیب برای 2080Ti و Titan RTX هاش پیدا کنه. والا بازم خیلی رو داره قیمتی برای کارت زده که در قیاس با رقیب تو رده قیمتیش نه RT داره نه Tensor و DLSS و ... هنوزم اندر خم مموری های HBM عه. خوب شد titan rtx حجم مموریش 16 گیگ نیست وگرنه بجای 2080 با تایتان مقایسه میکرد :دی

Post CES Radeon VII Details : 1.45Ghz base, 1.75Ghz boost, 300W confirmed!

ویرایش شده توسط ???????
لینک به دیدگاه

اینم کارت Radeon VIIIIIIIIIIIIIIIIII  رقیب احتمالی  TITAN RTX  ! توان مصرفی 500 وات فرست تاپ کلس بیسد آن 7 نانومتر ??

Capture.JPG

ویرایش شده توسط ???????
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، ??????? گفته است :

اینم کارت Radeon VIIIIIIIIIIIIIIIIII  رقیب احتمالی  TITAN RTX  ! توان مصرفی 500 وات فرست تاپ کلس بیسد آن 7 نانومتر 1f644.png1f602.png

Capture.JPG

??

این هم بخاری صنعتی برای سوله و کارگاه

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، ??????? گفته است :

اینم کارت Radeon VIIIIIIIIIIIIIIIIII  رقیب احتمالی  TITAN RTX  ! توان مصرفی 500 وات فرست تاپ کلس بیسد آن 7 نانومتر 1f644.png1f602.png

Capture.JPG

سلام بر معشوق انویدیا خوبی؟?
چند درصد سهامشو داری لو بده کلک ?

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

خوشم میاد همه ادعا اینکه فن تعصبی یک برند نیستن میکنن 

ولی زیر این تایپیک یکی یکی دارن خودشونو نشون میدن? 

دوستان عزیز اگر AMD نباشه شما ها دیگه اصلا قدرت خرید کارت جدید بدست نمیارید

چون بازار کلا دست انویدیا میافته و هرجور دلش بخواد برای بازار تایین تکلیف میکنه

پس بجای مسخره کردن AMD دعا کنید کارکاسبیش رونق بگیره تا اینکه از هستی به نیستی تبدیل بشه?

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

ولی زیر این تایپیک یکی یکی دارن خودشونو نشون میدن1f60f.png 

پس بجای مسخره کردن AMD دعا کنید کارکاسبیش رونق بگیره تا اینکه از هستی به نیستی تبدیل بشه1f60e.png

یه انحصاری راه بیفته مهندس که همه به غلط کردن بیفتن، اگر همین ای ام دی پردازنده های خوبی نمیزد اینتل قطره چکونی پردازنده هاشو ارتقا میداد .

لینک به دیدگاه

قبل از معرفی سری رایزن همین حکایت با پرادزنده بود، با سی پی یو های داغ و پرمصرف سری FX ای ام دی داشت به تاریخ می پیوست اما یهو مثل ققنوس از زیر خاکستر بلند شد.

یه حسی بهم میگه اینجا هم به موقع خودش رو نشون میده.

ولی قبول کنیم تو دو جبهه جنگیدن و مدعی بودن خیلی سخته!

پ.ن.: من پردازندم اینتل ه و گرافیکم هم انویدیا!

لینک به دیدگاه

همیشه این قضیه که یکی از طرفین رقابت کنار برند نارحت کننده است ، بیشتر برای مصرف کننده چونکه بازار رو یه تنه به دست می‌گیره و تو قیمت گذاری اجناسش هیچ کس جلو دارش نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 25 دقیقه قبل، Catalyst گفته است :

یه حسی بهم میگه اینجا هم به موقع خودش رو نشون میده.

توی قضیه گرافیک فکر نکنم جونی بتونه بگیره هر چی مهندس و مدیر خوب داشت رفتن اونور !

اینتل هم یکساله دیگه وارد تولید گرافیک میشه و از دو قطبی بودن هم خارج میشه اگه انویدیا هم پردازنده تولید کنه شاهد پیشرفت خواهیم بود البته واسه ما ایرانی ها زیاد خوب نیست چون بازیها رو بر اساس قطعات جدید به روز میکنن و خیلی ها از جمله خود من توان ارتقا ندارن باید فقط عکس و دموی بازیها رو نگاه کنن ولی به هر حال طرفدار پیشرفت هستم 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

ولی زیر این تایپیک یکی یکی دارن خودشونو نشون میدن1f60f.png 

پس بجای مسخره کردن AMD دعا کنید کارکاسبیش رونق بگیره تا اینکه از هستی به نیستی تبدیل بشه1f60e.png

داداش اونیکه AMD رو مسخره میکنه مطمئن باش مشکل مالی نداره نگران گرونی گرافیکای انویدیا هم نیست وگرنه یه مشتری گیمر اونم توی مملکت بی در و پیکر ما باید از خداش باشه AMD پیشرفت کنه تا بتونه جلوی زیاده خواهی های انویدیا رو از لحاظ قیمت بگیره دقیقن مثله جریان پردازنده ها.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

یه انحصاری راه بیفته مهندس که همه به غلط کردن بیفتن، اگر همین ای ام دی پردازنده های خوبی نمیزد اینتل قطره چکونی پردازنده هاشو ارتقا میداد .

دقیقا مهندس

لینک به دیدگاه

کسی از انحصاری خوشش نمیاد ولی amd داره ضعیف عمل میکنه.

باید خودشو جمع کنه

حرفش نادرست نیست متاسفانه مثل اینکه

میگن این بنچمارک همراه باهاشون تو کنفرانس بوده که به دست pc gamer رسیده

image.thumb.png.b481cc716a024a1510ad66167bf78830.png

اگه این درست باشه حدودا 28 درصد میانگین تفاوته که در فال آوت 76 حدود 68 و در هیتمن 8 درصده ،حالا

image.thumb.png.e061b8e966053593908ddd0960737846.png

در اینجا تفاوت 4k وگا با 2080 رو میبینیم که هست حدود 42 درصد.

با این آمارها میشه گفت 2080 ده درصد قویتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمی دونم دوستانی که اینقدر بحث کردن و این کارت رو مسخره کردن متوجه شدن که تراشه مورد استفاده در این کارت هنوز اون تراشه full chip نیست ؟ این تراشه الان 3840 ریز پردازنده داره و فول چیپش 4096 تا  در اصل این جایگزین وگا 56 هست که با وگا 64 مقایسه شده !!!

لینک به دیدگاه

مثل همیشه ، چیز جدیدی برای ارائه نداشت :|

ولی خوبه پا پس نکشید و داره همزمان با انویدیا محصول میده بیرون که خودش باعث میشه انویدیا روی قیمت گذاری هاش تجدید نظر کنه و حداقل یه رقیب در مقابل خودش ببینه.

بعد از سری hd7000 گرافیک های amd  چیزی نبودن جز دلیل برای کاهش قیمت کارت های انویدیا

اینتل هم که سال دیگه گرافیک میده بیرون ، رقابت جالب میشه

لینک به دیدگاه

درود

والا من که از طراحی کارت گرافیک چیزی سر در نمیارم :D ولی دو نکته درباره این کارت به نظرم میرسه:

اول اینکه من به جای AMD می بودم به همون 8 گیگابایت VRAM بسنده می کردم. شاید فقط می خواستن یک تغییر ظاهری بدن که خیلی تکراری و خسته کننده به نظر نرسه ولی واقعاً با توان پردازشی این کارت، در رزولیشن 4K قبل از اینکه VRAM گلوگاه بشه، توان پردازشیش به خرخره می رسه. به علاوه اینکه AMD در "نسل قبلی" وگا، ویژگی HBCC رو معرفی کرد که باعث بهینگی در استفاده از VRAM میشه. با توجه به قیمت بالای حافظه های HBM2 بازم میگم من به جای AMD می بودم به همون 8 گیگابایت بسنده می کردم عوضش قیمت رو یه 50 دلاری کمتر می کردم که حتی رقیب بهتری برای RTX 2080 بشه.

و حالا که بحث قیمت شد، مورد دوم برای دوستانی هست که همیشه دیالوگ تکراری "اگر AMD نبود الان باید گرافیک های انویدیا رو با قیمت فضایی می خریدین!" رو استفاده می کنن. همونطور که AMD یه وضوح مشخص کرده، لیتوگرافی این کارت نسبت به وگا 64 از 14 نانومتر به 7 نانومتر رسیده. %50 سطح Die کمتر = بهینگی بیشتر در ویفر = قیمت کمتر؛ اما همونطور که می بینید قیمت خود کارت نه تنها نسبت به وگا 64 کاهش نداشته (حتی با VRAM بیشتر) یا حداقل در همون نزدیکی باشه که تازه %20 هم افزایش داشته! (تازه این کارت بیشتر ریبرند وگا 56 هست تا وگا 64). معماری هم فرقی نکرده که بگیم خرج تحقیق و توسعه دادن.

همونطور که قبلاً در این پست دیگر هم گفته بودم، AMD به اون بخشندگی ای که برخی دوستان فکر می کنن هم نیست. AMD لازم نیست همیشه قیمت رو نزدیک به قیمت ورشکستگی بزنه، فقط کافیه از انویدیا کمتر بزنه. الان هم همونطور که در نکته اول گفتم، AMD بیشتر با 16 گیگابایت VRAM می خواسته انویدیا رو به چالش بکشه تا اینکه فقط به گیمرها توجه کنه. اگر واقعاً AMD به همون خوبی ای که دوستان میگن می بود، با هدف خدمت به گیمرها و نه فقط رقابت با انویدیا، باید قیمت این کارت حتی بین 50 تا 100 دلار کمتر می بود.

لینک به دیدگاه

انویدیا مدت هاست  رقیب خاصی نداره و ای ام دی یه جورایی نخود سیاه محسوب میشه ولی خوب به هر حال با این شرایط هم دیدیم که بر خلاف اینتل ، هر زمان کارت هاش رو با افزایش پرفورمنس قابل قبولی لانچ کرده اگه با توجه با سابقه ی ای ام دی اگه این قضیه برعکس بود روی اینتل رو هم داخل این مورد سیاه کرده بود ،با این نود ۷  نهایتا بتونه ۲۰۸۰ رو بگیره که بر فرض مثال اگه این اتفاق رخ بده سال بعد که انویدیا به نود پایین تر مهاجرت کرد یه جورایی دخل ای ام دی اومدس الان این کارت با این قیمتش به قول هوانگ هیچ نوآوری هم داخلش نیست مصرفشم بیشتره چرا کسی باید اینو بخره؟ 

لینک به دیدگاه

به قول احمدی نژاد" آبو بریز همونجا که میسوزه" 

اگه خبری نبود و کارت خوبی نبود Jen-hsun اینقد دردش نمیومد که,پس حتما خبریه :4_joy:

ویرایش شده توسط TeraFloppy64
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...