رفتن به مطلب

سوال در مورد گرافیک xfx rx 580

zaminz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوست عزیز من هم  این مدلXFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition 1386MHz رو دارم هم مدل ASUS ROG-STRIX-RX580-T8G-GAMING Graphics Card4 و باید بگم متاسفانه کارت xfx به راحتی در بازیها دماش به 80 درجه میرسه حالت دیفالت فنها ولی در مورد ایسوس به زحمت به 65 درجه میرسه و اینجاست فرق بین ایسوس و دیگر برندها رو ادم متوجه میشه البته بنده با نرم افزار افتر برنر برای xfx پروفایل فن رو تعریف کردم که در 70 درجه سرعت چرخش فن 100 درصد شود و در فول لود دمای ان الان از 68 درجه بیشتر نمیشود

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali2424 گفته است :

درود دوست عزیز من هم  این مدلXFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition 1386MHz رو دارم هم مدل ASUS ROG-STRIX-RX580-T8G-GAMING Graphics Card4 و باید بگم متاسفانه کارت xfx به راحتی در بازیها دماش به 80 درجه میرسه حالت دیفالت فنها ولی در مورد ایسوس به زحمت به 65 درجه میرسه و اینجاست فرق بین ایسوس و دیگر برندها رو ادم متوجه میشه البته بنده با نرم افزار افتر برنر برای xfx پروفایل فن رو تعریف کردم که در 70 درجه سرعت چرخش فن 100 درصد شود و در فول لود دمای ان الان از 68 درجه بیشتر نمیشود

دما تا 80 درجه فکر نمیکنم به کارت آسیب برسونه این کاری که شما کردید فن هاتون آسیب میبینه

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، zaminz گفته است :

کلاکتون چنده؟

1.png

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، zaminz گفته است :

دما تا 80 درجه فکر نمیکنم به کارت آسیب برسونه این کاری که شما کردید فن هاتون آسیب میبینه

بله دقیقا. کارت شما تا 85 هم جا داره نگران نباشین. من از سیستم کولینگ کیستون خبر ندارم ولی باز گذاشتن در کیس هم میتونه راه حل مناسبی باشه هرچند قطعات گردوخاک میگیرن.

لینک به دیدگاه

در در 1397/10/24, 17:57:22، zaminz گفته است :

آخه همش تو فکر این بودم این کارتا چ فرقی دارن جز بایوس دیدم فقط بایوسشون متفاوته اما کلا دمای کارت بالاست تا 80 درجه میره چه حالت کارخانه چ این بایوس

کارت xfx کارت مناسبی از نظر خنک کنندگی نیست بعضی نسخه هاش خوبه

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، memex گفته است :

کارت xfx کارت مناسبی از نظر خنک کنندگی نیست بعضی نسخه هاش خوبه

درسته اما دوستان خیلی تعریف دوام این برند رو کردند

لینک به دیدگاه

درود خدمت شما

البته بنده در حالت کراس فایر استفاده میکنم و xfx کارت دوم بنده هست

2.JPG

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali2424 گفته است :

درود خدمت شما

البته بنده در حالت کراس فایر استفاده میکنم و xfx کارت دوم بنده هست

2.JPG

من که یکیم گرفتم هنر کردم.سی پی یو چی دارید؟

لینک به دیدگاه

در در 1397/10/24, 17:57:22، zaminz گفته است :

آخه همش تو فکر این بودم این کارتا چ فرقی دارن جز بایوس دیدم فقط بایوسشون متفاوته اما کلا دمای کارت بالاست تا 80 درجه میره چه حالت کارخانه چ این بایوس

سلام ای ام دی طبیعیه منم الان r9 390  دارم دماش تا 83 میره تو فورمارک

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، zaminz گفته است :

من که یکیم گرفتم هنر کردم.سی پی یو چی دارید؟

درود مجدا 4790k با 32 گیگ رم مین z97 delux و پاور 1600 گرین کیس هم ایکس 9  جالبه ایسوس کلاکشم بالاتره ولی توی فورمارک از 65 بیشتر نمیشه ولی این xfx  به راحتی 80 رو رد میکنه یک مورد دیگه نرم افزار AI Suite 3 مین کارت گرافیک ایسوس رو شناسایی میکنه ولی xfx  رو نه حالا نمیدونم چون به عنوان کارت اول استفاده شده یا شاید هم هر دو از یک برند هستند

2.JPG

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

مدل XFX RX480 GTR Black edition دارم.حداکثر دما 72 درجه است.کلاک هم 1338 مگاهرتز.با اصلاح فن دورش میرسه به 67 درجه.ولی موقع بازی من کلاک میارم تو 1200 و حداکثر دما 59 درجه است.چون مونیتورم 60 هرتز با رزولوشن 1680 در 1050 بنابراین من Vsync فعال میکنم.هر بازی که داشتم  فریم بالاتر از 60 میدادن خب منم آوردم تا 60 فریم تا دما یا مصرف برق کمتر بشه.نیازی به کار بیشتر با فریم بیشتر نداشت وقتی که مونیتور نمیتواند رزولوشن بالاتر برود.

فقط دیدم مدل 580 xfx هم در زمینه خنک کننده بدتر از قبل عمل کرده. نمونه اش مدل 590.حتی سافایر مدل RX590 هم در زمینه کولینگ بهتر از اون است.

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

سلام

مدل XFX RX480 GTR Black edition دارم.حداکثر دما 72 درجه است.کلاک هم 1338 مگاهرتز.با اصلاح فن دورش میرسه به 67 درجه.ولی موقع بازی من کلاک میارم تو 1200 و حداکثر دما 59 درجه است.چون مونیتورم 60 هرتز با رزولوشن 1680 در 1050 بنابراین من Vsync فعال میکنم.هر بازی که داشتم  فریم بالاتر از 60 میدادن خب منم آوردم تا 60 فریم تا دما یا مصرف برق کمتر بشه.نیازی به کار بیشتر با فریم بیشتر نداشت وقتی که مونیتور نمیتواند رزولوشن بالاتر برود.

فقط دیدم مدل 580 xfx هم در زمینه خنک کننده بدتر از قبل عمل کرده. نمونه اش مدل 590.حتی سافایر مدل RX590 هم در زمینه کولینگ بهتر از اون است.

سری بلک ادیشن خیلی خوبه البته مصرف 480 کمتر از 580 هستش و به طبع باید خنکتر باشه مال خودم هم با فن 40% درصد حدود 66 الی 67 میشه در سنگین ترین بازیها البته فریم روی 60 قفله و اگه فریمو باز بزارم نسبت به بازی به 70 الی 72 هم میرسه البته با همون دور فن 

لینک به دیدگاه

در در 1397/11/05, 17:38:16، Hassan.SK گفته است :

سری بلک ادیشن خیلی خوبه البته مصرف 480 کمتر از 580 هستش و به طبع باید خنکتر باشه مال خودم هم با فن 40% درصد حدود 66 الی 67 میشه در سنگین ترین بازیها البته فریم روی 60 قفله و اگه فریمو باز بزارم نسبت به بازی به 70 الی 72 هم میرسه البته با همون دور فن 

کلاک کارت من 1405 هست و دماش بین 80 تا 84 درجه بالا میره البته فریم رو قفل نمیکنم یعنی فریم قفل باشه توی دما تاثیر داره؟؟

ویرایش شده توسط zaminz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 ساعت قبل، zaminz گفته است :

کلاک کارت من 1405 هست و دماش بین 80 تا 84 درجه بالا میره البته فریم رو قفل نمیکنم یعنی فریم قفل باشه توی دما تاثیر داره؟؟

مال من هم 1303 هستش ، تو بازیهایی که فریم بیشتر از 60 میشه با قفل کردن فریم ، کارت کمتر زیر فشار میره و به طبع مصرف و دما کمتر میشه

البته تو درایور amd خودش بهت پیشنهاد میده که همینکارو بکنی 

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

مال من هم 1303 هستش ، تو بازیهایی که فریم بیشتر از 60 میشه با قفل کردن فریم ، کارت کمتر زیر فشار میره و به طبع مصرف و دما کمتر میشه

البته تو درایور amd خودش بهت پیشنهاد میده که همینکارو بکنی 

شما چطور اینقدر کلاکتون پایینه؟روی پرفورمنس تغییری نداره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، zaminz گفته است :

کارت من 480 هستش با اورکلاک میشه به 1370 رسید اما احتیاجی نمیبینم

580 هم همون نسخه اور شده 480 هستش 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، zaminz گفته است :

سلام

حسن آقا فکر نمیکنم حداقل اختلاف کلاک ها خیلی تو فریم تاثیر بزاره 

کارت من معمولی 1365 و توربو میره 1380 ولی من روی جفتشون تست کردم حدود 2 یا 3 فریم اختلافشون بود البته تو دمای کارتم تاثیری نداشت و همون بین 67 تا 73 متغیر هست 

gigabyte rx580 aorus 

فقط یه سوال

نمیدونید چطوری میشه تنظیم کرد خودش در صورت نیاز توربو بشه؟ 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام

حسن آقا فکر نمیکنم حداقل اختلاف کلاک ها خیلی تو فریم تاثیر بزاره 

کارت من معمولی 1365 و توربو میره 1380 ولی من روی جفتشون تست کردم حدود 2 یا 3 فریم اختلافشون بود البته تو دمای کارتم تاثیری نداشت و همون بین 67 تا 73 متغیر هست 

gigabyte rx580 aorus 

فقط یه سوال

نمیدونید چطوری میشه تنظیم کرد خودش در صورت نیاز توربو بشه؟ 

والا سعید جان میشه پروفایلشو ست کنی و ذخیره بعد در مواقع لزوم اون پروفایل اور شده رو اپلای کنی. خودت میدونی اور باعث ناپایداری کارت تو بلند مدت میشه. والا کلاک هسته ی این دوستمونم خیلی زیاده و جای تعجب داره. اقا من کارتو بیرون از کیس تست کردم  دما بالای 68 درجه نمیره با دور فن 60 درصد.

واسه این که خود کارت ست کنه باید بایوس دستکاری بشه به اصطاح بایوس مود شده بریزی که اصلا توصیه نمیشه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

والا سعید جان میشه پروفایلشو ست کنی و ذخیره بعد در مواقع لزوم اون پروفایل اور شده رو اپلای کنی. خودت میدونی اور باعث ناپایداری کارت تو بلند مدت میشه. والا کلاک هسته ی این دوستمونم خیلی زیاده و جای تعجب داره. اقا من کارتو بیرون از کیس تست کردم  دما بالای 68 درجه نمیره با دور فن 60 درصد.

واسه این که خود کارت ست کنه باید بایوس دستکاری بشه به اصطاح بایوس مود شده بریزی که اصلا توصیه نمیشه.

سلام داش حسین 

من که نمیخوام اور کنم کارتم رو 

خود کارخانه زده در حالت بوست 1380 یعنی این هم همون ضرر اوور کلاک داره؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام داش حسین 

من که نمیخوام اور کنم کارتم رو 

خود کارخانه زده در حالت بوست 1380 یعنی این هم همون ضرر اوور کلاک داره؟

نه دیگه اونا استانه ی کارت خودشونو میدونن با توجه به برد و خنک کننده اور کردن. درثانی این اور همیشه اپلای نمیشه وقتی کارت تحت فول لوده اپلای میشه اونم برای مدت محدود. فکر همه ایناشو کردن ازون بابت خیالت راحت. من اونو که خودت میخای اور کنیو میگم.

ویرایش: احتمال زیاد من اشتباه برداشت کردم. سعید جان ببین کارت جوری تنظیم شده که فقط در صورت نیاز توربو بوست میشه وگرنه در حالت معمولی تو حالت دیفالت کار میکنه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

نه دیگه اونا استانه ی کارت خودشونو میدونن با توجه به برد و خنک کننده اور کردن. درثانی این اور همیشه اپلای نمیشه وقتی کارت تحت فول لوده اپلای میشه اونم برای مدت محدود. فکر همه ایناشو کردن ازون بابت خیالت راحت. من اونو که خودت میخای اور کنیو میگم.

ویرایش: احتمال زیاد من اشتباه برداشت کردم. سعید جان ببین کارت جوری تنظیم شده که فقط در صورت نیاز توربو بوست میشه وگرنه در حالت معمولی تو حالت دیفالت کار میکنه.

ممنونتم داداشی 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

این لینک کارت بندا هست

http://xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-rx-500-series/rx-580-gts-8gb-dd-rx-580p8dbd6

مشکل اینجاست با درایور سری 19 تنظیم دکر فن ی چیز عجیبی شده خیلی بدتر شده مثلا با تنظیم دستی دیگه فن خاموش نمیشه

ویرایش شده توسط zaminz
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، zaminz گفته است :

این لینک کارت بندا هست

http://xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-rx-500-series/rx-580-gts-8gb-dd-rx-580p8dbd6

مشکل اینجاست با درایور سری 19 تنظیم دکر فن ی چیز عجیبی شده خیلی بدتر شده مثلا با تنظیم دستی دیگه فن خاموش نمیشه

نه ممکنه مربوط به بایوس شما باشه. چون من دستی میتونم تنظیم کنم فن خاموش باشه یا کار کنه. البته فن تو کارت من تا 30 درصد روشن نمیشه بعد 30 درصد روشن میشه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

نه ممکنه مربوط به بایوس شما باشه. چون من دستی میتونم تنظیم کنم فن خاموش باشه یا کار کنه. البته فن تو کارت من تا 30 درصد روشن نمیشه بعد 30 درصد روشن میشه.

منظورم اینه وقتی اتوماتیک هست خاموش میشه اما دستی میکنم خیر

درایور قبلی میشد دستی حداق و حداکثر داد اما این نداره

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، zaminz گفته است :

پیش نهاد من اینه 

فعال کردن گزینه chill تو درایور amd و گذاشتن فریم بین 45 تا 60 

فعال کردن enhance sync برای جلو گیری از slow و لگ بازی و غیرفعال کردنvsync  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...