رفتن به مطلب

گیر کردن سیم کیبورد در پورت USB

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.
یه مشکل نسبتا عجیب برام پیش اومده.
دیروز کیبوردم رو به پورت USB 2 مادربورد وصل کردم.
ولی الان هرکاری میکنم اصلا از پورت در نمیاد بیرون. گیر کرده! ? میترسم بیشتر از این زور بزنم کلا مادربورد از جاش کنده شه! :)
کسی قبلا این  مشکلو داشته؟
این روش رو هم امتحان کردم ولی چون سرکابل  تخت نیست نمیشه مقوا رو کرد تو پورت.
بنظرتون چیکار کنم؟ بیوفتم به جون سیم کلا نابودش کنم بلکه در اومد یا راه حلی داره؟
ممنون!
image.thumb.png.04520099dc3e04cbbe3e3cca48c3b118.png

ویرایش شده توسط Plm
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Plm گفته است :

سلام دوستان.
یه مشکل نسبتا عجیب برام پیش اومده.
1f633.png

سلام دوست من.

دلیل این مشکل بلند شدن اون دوتا تیکه اهنی زیر سوکت هست که گیر کرده تو سوراخ کابل usb.

برای یکی از دوستان ما این مشکل پیش اومد با فشار جانانه ای کشیدش بیرون ولی اون پرت دیگه اون پرت سابق نشد و کار نکرد.

همون روشی ک گفته شده رو ب جای مقوا  از تیغ های بسیار نازک هم میتونید استفاده کنید ک برای شیو استفاده میشه چیزی باشه ک اون اهن رو هل بده پایین. خیلی هم گولاخ و سفت نیست.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

بهترین وسیله اچار فیلر گیری ماشینه خیلی راحت انواع تیغه نازک تا کلفتو داره از یه مکانیک قرض بگیر ۲ثانیه زمان میبره

لینک به دیدگاه

میتونم بپرسم مدل مادربردت چیه؟

در 15 دقیقه قبل، moly گفته است :

بهترین وسیله اچار فیلر گیری ماشینه خیلی راحت انواع تیغه نازک تا کلفتو داره از یه مکانیک قرض بگیر ۲ثانیه زمان میبره

دقیقا: https://abzarmart.com/product-am7882.html

لینک به دیدگاه

سلام، ببخشید که تاپیک رو ول کردم به امون خدا. واقعا وقت نکردم بیوفتم دنبالش.
ممنونم از سه دوست عزیز که اومدن و نظر دادن.
فکر کنم باید زنگ بزنم آتش نشانی. 
امروز با تیغ امتحان کردم، ولی نخیر... یعنی بدترین جای ممکن به بدترین حالت ممکن گیر کرده.

حالا اگه سر کابل تخت بود میشد یه کاریش کرد، تیغه رو مثل این شکل هل میدادم تو پورت. (مثل همون ویدیو پست اول)
image.png.d71c693081941d7c6afdcad1423349bf.png

ولی بدبختی اینه که اینجوریه، لبه های کابل مزاحم مسیر تیغ میشه.

image.png.c2ac6f5e724f7ae402a460b67a457644.png
image.png.1440614de9636a551408ec04f4e79d35.png
یعنی مثل شکل بالا باید تیغه رو بصورت قوس دار داخل پورت کنم.

بعد تازه فضای خالی ای که تیغه ها قراره بره لای اون هم خیلی کمه. باز سمت راست (قسمت سبز رنگ)  یکم جا هست، ولی سمت چپ (قسمت بنفش رنگ) نه!
image.png.de124afb6c80e78a0e54ed765b328a6f.png

و بگم که تو تموم مراحل این کار استرس منو کشت. میترسم مادربورد اخر سر یه چیزیش بشه.

فکر کنم آخرین گزینه ام همون خراب کردن سر کابل کیبورد باشه. بعد از اونجا قسمت فلزی که داخل پورت گیر کرده رو به هم فشرده کنم تا آزاد بشه. هر چند نمیدونم جواب میده یا بدتر میکنه کارو.
فعلا که کیبورد داره کارشو میکنم، مجبورم نگهش دارم (هرچند با این گرونی که حتما باید نگهش دارم). 

@ARMIN ممنون که اومدید نظر دادید تو تاپیک. در ضمن مادربوردم MSI A320M Gaming Pro هستش.

ویرایش شده توسط Plm
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Plm گفته است :

@ARMIN ممنون که اومدید نظر دادید تو تاپیک. در ضمن مادربوردم MSI A320M Gaming Pro هستش.

مشکل مشابهی داشتم که سر آخر به قیمت از بین رفتن سر USB قطعه و کج و کوله شدن درگاه USB مادربرد تموم شد. البته من به روش پت و مت سر فلزی پیچ گوشتی 2 رو با زور فرو کردم زیر USB، بعد کابل USB رو اینقدر بازی دادم تا دراومد.

امیدوارم شما موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...