رفتن به مطلب

خطای عجیب گرافیک

Ahmadfear
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
من یک گرافیک rx 480 8 gig گرفتم از همون اولین روز مشکل داشتم
زمانی که هر بازی جدید و سنگین نصب میکنم بعد یه مدت صفحه رنگی میشه یکبار سیاه یکبار طوسی یک بار سبز و هیچ دکمه ای کار نمیکند جز دکمه ریستارت که بعد رستارت شدن سیستم بدون مشکل بالا میاد
اینو تو دوتا سیستم هم نصب کردم یکی پاور 600 گرین جدید و دیگری پاور 550 طلایی گرین مادربورد هم b250 هم ام اس ای هم ایسوس سی پی یو هم یکی 7400 یکی 7100 بایوس مادربرد اپدیت کردم درست نشد درایو گرافیک اپدیت کردم درست نشد از نظر دما هم مشکل نداره حتی دستی فن رو رو 80 درصد گذاشتم دما رو 40 درجه هم همین اتفاق می افته گرافیک بازی بالا میبرم یا پایین میارم فرقی نداره بدون مشکل و کوچکترین لگی اجرا میشه ولی یکدفعه این اتفاق می افته حالت اورکلا میبرم حالت سایلنت میبرم حالت گیمینگ میبرم ولی فرقی نداره یه بار 6 ساعت بدون مشکل اجرا میشه بازی یه بار تو ده دقیقه سه بار اینجوری میشه اصلا زمان مشخصی نداره یک بار گارنتی فرستادم گفتن درست شد اما همون مشکل داره و فرقی نکرد الان دوباره زنگ زدم گفتن ما زیر بار بردیم گرافیک رو مشکلی نداره! و برای تعویض باید گرافیک سوخته باشه و یا مشکل اساسی داشته باشه واقعا موندم چیکار کنم هر کاری فکر کنید انجام دادم اما درست نشد و جالب این نمیدونم چطور باید این مشکل رو ثابت کنم به گارانتی ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارن کمکم کنن
ممنونemoticon-unhappy.png

گارانتی میگه ما تحت فشار قرار دادیم هیچ مشکلی نداره منم با نرم افزارای مختلف تحت فشار قرار دادم اخ نگفته اما خدا نکنه تو بازی بره! حالا موندم چطور بهشون بفهمونم که تو بازی ها مشکل داره همین دیروز تو بازی بتلفیلد 4 4 بار این اتفاق تو نیم ساعت افتاد و هر بار ریستارت میکردم سیستم رو

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. با این توصیفات مشخصا کارت ی مشکلی داره . هم میتونه از مدار VRM و تغذیه باشه هم مموری ها و هم خود GPU. اون ارتیفکت های رنگی به این سه مورد بیشتر وصله. برای اثبات شما فیلم بگیر از صفحه مانیتور و مشکل که دیده شد ببرید به گارانتی نشون بدید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ahmadfear گفته است :

سلام
من یک گرافیک rx 480 8 gig گرفتم از همون اولین روز مشکل داشتم
زمانی که هر بازی جدید و سنگین نصب میکنم بعد یه مدت صفحه رنگی میشه یکبار سیاه یکبار طوسی یک بار سبز و هیچ دکمه ای کار نمیکند جز دکمه ریستارت که بعد رستارت شدن سیستم بدون مشکل بالا میاد
اینو تو دوتا سیستم هم نصب کردم یکی پاور 600 گرین جدید و دیگری پاور 550 طلایی گرین مادربورد هم b250 هم ام اس ای هم ایسوس سی پی یو هم یکی 7400 یکی 7100 بایوس مادربرد اپدیت کردم درست نشد درایو گرافیک اپدیت کردم درست نشد از نظر دما هم مشکل نداره حتی دستی فن رو رو 80 درصد گذاشتم دما رو 40 درجه هم همین اتفاق می افته گرافیک بازی بالا میبرم یا پایین میارم فرقی نداره بدون مشکل و کوچکترین لگی اجرا میشه ولی یکدفعه این اتفاق می افته حالت اورکلا میبرم حالت سایلنت میبرم حالت گیمینگ میبرم ولی فرقی نداره یه بار 6 ساعت بدون مشکل اجرا میشه بازی یه بار تو ده دقیقه سه بار اینجوری میشه اصلا زمان مشخصی نداره یک بار گارنتی فرستادم گفتن درست شد اما همون مشکل داره و فرقی نکرد الان دوباره زنگ زدم گفتن ما زیر بار بردیم گرافیک رو مشکلی نداره! و برای تعویض باید گرافیک سوخته باشه و یا مشکل اساسی داشته باشه واقعا موندم چیکار کنم هر کاری فکر کنید انجام دادم اما درست نشد و جالب این نمیدونم چطور باید این مشکل رو ثابت کنم به گارانتی ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارن کمکم کنن
ممنونemoticon-unhappy.png

گارانتی میگه ما تحت فشار قرار دادیم هیچ مشکلی نداره منم با نرم افزارای مختلف تحت فشار قرار دادم اخ نگفته اما خدا نکنه تو بازی بره! حالا موندم چطور بهشون بفهمونم که تو بازی ها مشکل داره همین دیروز تو بازی بتلفیلد 4 4 بار این اتفاق تو نیم ساعت افتاد و هر بار ریستارت میکردم سیستم رو

گرافیک مشکل داشته باشه نباید دلبخواهی یهو تصویرش بره یا هرچی 

قطعا مشکل از جای دیگست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، memex گفته است :

گرافیک مشکل داشته باشه نباید دلبخواهی یهو تصویرش بره یا هرچی 

قطعا مشکل از جای دیگست

از کجاست؟ من رو دوتا سیستم نو تست کردم هر بازی که بگید نصب کردم چه گرافیک پایین بیارم چه بالا احتمال داره سر دو دقیقه بشه احتمال داره تا 5 ساعت هم خوب کار کنه گرفتار شدم 

البته یک بار با ماین کردن هم تست کردم موقع ماین کردن یک دفعه صفحه برای یک ثانیه میرفت میومد نوشته میشد گرافیک ریست  انگار درایو وجود نداره و تو یک ثانیه بر میگرده

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Ahmadfear گفته است :

از کجاست؟ من رو دوتا سیستم نو تست کردم هر بازی که بگید نصب کردم چه گرافیک پایین بیارم چه بالا احتمال داره سر دو دقیقه بشه احتمال داره تا 5 ساعت هم خوب کار کنه گرفتار شدم 

البته یک بار با ماین کردن هم تست کردم موقع ماین کردن یک دفعه صفحه برای یک ثانیه میرفت میومد نوشته میشد گرافیک ریست  انگار درایو وجود نداره و تو یک ثانیه بر میگرده

درایور رو با ddu پاک کنید و نسخه whql رو نصب کنید 

همچنین از صحت سلامت  کابل تصویر و غیره مطمعن بشید

اگه بازم مشکل داشت دیگه حتما مشکل سخت افزاری هستش

لینک به دیدگاه

درود

میفرمایی دوتا سیستم پس گرافیکت مشکل داره.شما یه کار کن درایورو کامل پاک کن و یه نسخه دیگه نصب کن بعد فرکانس هسته و رم گرافیک رو کاهش بده ببین جواب میده یا ن

لینک به دیدگاه

باسلام ،ایراداتی دارن این محصولات ای ام دی ک خدا میدونه! شما ک گیم بازی میکنی بهتر بود انویدیا میگرفتی ،

من تشخیصم رو حافضه و مموریه و بافرهای کارتت ،رنگی شدن علتش اینه ،شما فرکانس مموری رو کم کن اگه باز اینجوری شد بافرهای کارت خرابه یا لحیم سردی گرفته ،شما تست future mark بگیر از کارت چون مموری هم زیاد در گیر میکنه و فیلم بگیر اگر خراب شد نشون گارانتی بده

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، memex گفته است :

درایور رو با ddu پاک کنید و نسخه whql رو نصب کنید 

همچنین از صحت سلامت  کابل تصویر و غیره مطمعن بشید

اگه بازم مشکل داشت دیگه حتما مشکل سخت افزاری هستش

لطف میکنید لینک دانلود بزارید ببینم دقیقا کدوم باید دانلود کنم

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

باسلام ،ایراداتی دارن این محصولات ای ام دی ک خدا میدونه! شما ک گیم بازی میکنی بهتر بود انویدیا میگرفتی ،

من تشخیصم رو حافضه و مموریه و بافرهای کارتت ،رنگی شدن علتش اینه ،شما فرکانس مموری رو کم کن اگه باز اینجوری شد بافرهای کارت خرابه یا لحیم سردی گرفته ،شما تست future mark بگیر از کارت چون مموری هم زیاد در گیر میکنه و فیلم بگیر اگر خراب شد نشون گارانتی بده

سلام  دیگه پول بیشتر نداشتم وگرنه حتما انویدیا می گرفتم

این کارها رو کردم

دیشب حدود 1 ساعت با برنامه 3dmark تحت فشار گذاشتم و هیچی نشد بعدش رفتم رو بازی بتلفیلد 4 سه ساعت بازی کردن و دوباره این اتفاق افتاد در صورتی که دوروز قبل رو همین بازی تو نیم ساعت سه بار این اتفاق افتاد از شانس من سه ساعت گوشیم رو گردنم اویزون بود از مانیتور دات فیلم میگرفت بعد گفتم خوب شد حتما دیگه هنگ نکرد گوشی و قطع کردم پنج دقیقه بعدش این اتفاق افتاد  یعنی شانس نداریم? من نمی فهمم فرق بازی با نرم افزار چیه هر دو تحت فشار قرار میدن چرا موقع نرم افزار هنگ نمیکنه حداقل ببینم مشکل از چیه

برنامه ای نمیشناسید اجرا بشه و تمام اطلاعات گرافیک ذخیره کنه تا من بتونم بعد هنگ کردن ببینم دما یا فرکانس یا ولتاژ اون زمان هنگ چطور بوده؟ اخه وقتی این مشکل پیش میاد هیچی کار نمیکنه جز ریستارت

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

درود

میفرمایی دوتا سیستم پس گرافیکت مشکل داره.شما یه کار کن درایورو کامل پاک کن و یه نسخه دیگه نصب کن بعد فرکانس هسته و رم گرافیک رو کاهش بده ببین جواب میده یا ن

مگه درایور نسخه مختلف داره؟ من یه بار با برنامه آپدیت درایور نصب کردم یکبارم دستی دانلود کردم این اتفاق هم از پارسال شروع شد و تو این مدت نسخه های مختلف و به روز رو نصب میکردم و هر بار اپدیت میشد ولی مشکل پابرجاست ایندفعه هم رفتم نسخه

AMD Driver Adrenalin Edition 19.1.2

گرفتم که بتا اینی که شما میگی یه درایور دیگه نصب کن دقیقا کدوم؟ لطفا لینک بدید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز این درایور های بتا رو به هیچ عنوان نصب نکنید سراسر مشکل و بدبختی هستن 

موضوع دوم از هیچ سایتی به غیر از خودamdدرایور دانلود نکن چون بیشتریاشون الکی میزنن نسخه نهایی ولی بتا هست 

شما از سایت خود amd با شیلتر شکن درایور نسخه 19.1.1 نهایی رو دانلود کن (whql)

اول با unistal display driver درایور قبلی رو پاک کن و بعد این که گفتم نصب کن 

تست کن بعد خبرش بده انشاءالله درست بشه 

لینک به دیدگاه

برنامه future mark این قابلیتارو داره حتما دانلودش کن ، در ضمن لازم نیس با گوشی فیلم بگیری میتونی با کلید ویندوز به علاوه g توی بازی فیلم رکورد کنی

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام دوست عزیز این درایور های بتا رو به هیچ عنوان نصب نکنید سراسر مشکل و بدبختی هستن 

موضوع دوم از هیچ سایتی به غیر از خودamdدرایور دانلود نکن چون بیشتریاشون الکی میزنن نسخه نهایی ولی بتا هست 

شما از سایت خود amd با شیلتر شکن درایور نسخه 19.1.1 نهایی رو دانلود کن (whql)

اول با unistal display driver درایور قبلی رو پاک کن و بعد این که گفتم نصب کن 

تست کن بعد خبرش بده انشاءالله درست بشه 

بتا رو دیشب نصب کردم تا حالا همون درایوی که گفتی بود تو سایت اصلی میرم نسخه ای که برای نصب هست اینه Adrenalin 2019 Edition 19.1.2 Optional  این که whql میگید فرق میکنه؟ تو سایت که چیزی نیست

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

برنامه future mark این قابلیتارو داره حتما دانلودش کن ، در ضمن لازم نیس با گوشی فیلم بگیری میتونی با کلید ویندوز به علاوه g توی بازی فیلم رکورد کنی

من همین برنامه رو با حجم 5و نیم گیگ دانلود کردم 3 ساعت رو تست بود همه جور تست استرس و پایداری و هر چی داشت انجام دادم همه بدون مشکل بود اصلا هنگ نکرد با این که گرافیک رو 100 درصد لود بود من میگم برنامه مانیتورینگ خاصی نیست که مثلا تو بازی هستم تمام اطلاعات گرافیک پشت زمینه بررسی کنه تا وقتی هنگ کرد و ویندوز ریستارت کردم ببینم تو اون زمان هنگ چه اتفاقی افتاد؟ مثلا ولتاژ فرکانس چه تغیری کردن

امروز میخوام ویندوز 8.1 نصب کنم ببینم از ویندوز اخه تو هر دو سیستمی که تست کردم ویندوز 10 بود

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ahmadfear گفته است :

من همین برنامه رو با حجم 5و نیم گیگ دانلود کردم 3 ساعت رو تست بود همه جور تست استرس و پایداری و هر چی داشت انجام دادم همه بدون مشکل بود اصلا هنگ نکرد با این که گرافیک رو 100 درصد لود بود من میگم برنامه مانیتورینگ خاصی نیست که مثلا تو بازی هستم تمام اطلاعات گرافیک پشت زمینه بررسی کنه تا وقتی هنگ کرد و ویندوز ریستارت کردم ببینم تو اون زمان هنگ چه اتفاقی افتاد؟ مثلا ولتاژ فرکانس چه تغیری کردن

امروز میخوام ویندوز 8.1 نصب کنم ببینم از ویندوز اخه تو هر دو سیستمی که تست کردم ویندوز 10 بود

با افتر برنر میشه مانیتور کنی ،یکبار تست گرفتی؟ چون رندوم هست شما چنبار امتحان کن 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

با افتر برنر میشه مانیتور کنی ،یکبار تست گرفتی؟ چون رندوم هست شما چنبار امتحان کن 

افتر برنر مگه برای ام اس ای نیست؟ مال من ایسوس  با برنامه  GPU Tweak  اینکار رو کردم ولی ذخیره نمیکنه! هنگ کرد ریست میشه همه چی از اول میاد

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Ahmadfear گفته است :

هیچ مشکلی ندارن ایراد جای دیگست 

خود 2080هم با gddr6 عرضه شد مموریش بعد 2هفته سوخت پس بگیم همشون مشکل دارن؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Ahmadfear گفته است :

https://soft98.ir/software/17418-Display-Driver-Uninstaller.html

این بالاییه ddu هست 

https://www.downloadha.com/software/amd-crimson-relive/

اینم درایورش(البته whql نیست )

بعد از دانلود ddu و اکسترکت کردنش باید سیستم رو ریستارت کنید و برید رو safe mod

برای اینکار shiftرو نگه دارید و موس روی دکمه ریستارت بزنید(همچنان shift نگه دارید) وقتی صفحه ریکاوری مود باز شد برید برای حالت safe مود البته اینکه کدوم گزینش بود یادم نیست گوگل کنید نتیجه میگیرید 

بعد ریستارت یه صفه ابی میاد عدد 4 رو بزنی میره safe mod حالا با ddu درایورتو کامل حذف کن

بعد از اون برنامه msi kombuster  اگه درست نوشته باشم دانلود کن یه برنامه بنچمارکه 

بعد گزینشو بزار روی تست vram روی حجم 8گیگ بعد دما همه چیم خودت کنترل کن ببین مشکل داره یا نه اگه نداشت برو دوباره سراغ بازی...

نتیجشو اعلام کن

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Ahmadfear گفته است :

افتر برنر مگه برای ام اس ای نیست؟ مال من ایسوس  با برنامه  GPU Tweak  اینکار رو کردم ولی ذخیره نمیکنه! هنگ کرد ریست میشه همه چی از اول میاد

تمام برنامه های مربوط به گرافیک asus  از gpu tweak تا بقیرو پاک کن ( به جز مال مادربرد)فقط after burner نصب کن

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، memex گفته است :

https://soft98.ir/software/17418-Display-Driver-Uninstaller.html

این بالاییه ddu هست 

https://www.downloadha.com/software/amd-crimson-relive/

اینم درایورش(البته whql نیست )

بعد از دانلود ddu و اکسترکت کردنش باید سیستم رو ریستارت کنید و برید رو safe mod

برای اینکار shiftرو نگه دارید و موس روی دکمه ریستارت بزنید(همچنان shift نگه دارید) وقتی صفحه ریکاوری مود باز شد برید برای حالت safe مود البته اینکه کدوم گزینش بود یادم نیست گوگل کنید نتیجه میگیرید  

بعد ریستارت یه صفه ابی میاد عدد 4 رو بزنی میره safe mod حالا با ddu درایورتو کامل حذف کن

بعد از اون برنامه msi kombuster  اگه درست نوشته باشم دانلود کن یه برنامه بنچمارکه 

بعد گزینشو بزار روی تست vram روی حجم 8گیگ بعد دما همه چیم خودت کنترل کن ببین مشکل داره یا نه اگه نداشت برو دوباره سراغ بازی...

نتیجشو اعلام کن

سلام ممنون بابت کمک

نمیدونم سایت سافت 98 چرا امروز لینک هاش خراب شد  ولی اخرین ورژن رو از سایت دیگه گرفتم

اینکه میگید حالت سیف مود بالا بیاید منظورتون همون f9 یا بf12 موقع بالا اومدن ویندوز میزنن و حالت های مختلف داره رو میگید یا این فرق داره

و سوال  اخرم گرافیک من ایسوس این برنماه ای که گفتید مال ام اس ای ایرادی نداره؟ امشب حتما انجام میدم فردا نتیجه رو میگم بازم ممنون

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ahmadfear گفته است :

نه برنامه ها سازگارن.  msi کاملترین نرم افزارای اوور کلاک یا مانیتورینگ رو داره، 

تو گوگل سرچ کن ببین سیف مود ویندوزی ک داری چجوری میری داخلش و باقی کارارو انجام بده

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

نه برنامه ها سازگارن.  msi کاملترین نرم افزارای اوور کلاک یا مانیتورینگ رو داره، 

تو گوگل سرچ کن ببین سیف مود ویندوزی ک داری چجوری میری داخلش و باقی کارارو انجام بده

همه رو گرفتم

امشب تست میکنم ممنون

جواب فردا اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ahmadfear گفته است :

نمیدونم سایت سافت 98 چرا امروز لینک هاش خراب شد  ولی اخرین ورژن رو از سایت دیگه گرفتم

اینکه میگید حالت سیف مود بالا بیاید منظورتون همون f9 یا بf12 موقع بالا اومدن ویندوز میزنن و حالت های مختلف داره رو میگید یا این فرق داره

و سوال  اخرم گرافیک من ایسوس این برنماه ای که گفتید مال ام اس ای ایرادی نداره؟ امشب حتما انجام میدم فردا نتیجه رو میگم بازم ممنون

safe mod windows10 سرچ کنی پیدا میکنی جوابتو

حتما تست کن مخصوصا اون kombustor  برای vram رو

بسار تست های خوبی داره میتونی همشو تست کنی ولی اول vram بررسی کن 

بعد از اون اگه مشکل تو تست هات نبود برو سراغ بازی اگه بازم مشکل وجود داشت دیگه واقعا مشکلت عجیبه 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Ahmadfear گفته است :

بتا رو دیشب نصب کردم تا حالا همون درایوی که گفتی بود تو سایت اصلی میرم نسخه ای که برای نصب هست اینه Adrenalin 2019 Edition 19.1.2 Optional  این که whql میگید فرق میکنه؟ تو سایت که چیزی نیست

نه دوست عزیز پایینتر هست درایور قبلی بگیر از خود سایت نوشته 19.1.1

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...