رفتن به مطلب
  • 3

روش کلاه برداری در پاساژ علائدین

ali Mohamadi
 اشتراک گذاری

سوال

روش کلاه برداری
سلام چند وقت پیش رفتم  پاساژ علائدین  گوشی بگیریم از چند جا قیمت کردیم یه جا از همه ارزون تر میداد رفیم از اونجا گوشی بگیریم فروشندش انقدر خوش اخلاق بود انقدر زبون ریخت میگفت من سیدم اولاد پیامبر که سرتون کلاه نمیزاره با خودم گفتم عجب جای خوبی گیر آوردم یادم باشه همیشه از همینجا گوشی بگیرم،یارو گفت کارت ملی و سیم کارتتو بده برای ریجستری لازمه دادم بهش اون یکی فروشنده هم یه فاکتور نوشت به همون قیمت کم منم تو دلم خوشحال بودم چقد ارزون خریدم ،بعد تقریبا نیم ساعت گفتن تصفیه حساب کنید منم پول دادم رفتم پیش اون یکی فروشنده که گوشی بگیرم گفت ۱۱۰ تومن برای نصب فلان نرم افزاریش باید بدی اگه نصب نشه گوشی خیلی از چیزاش کار نمیکنه ریجسترم نمیشه یه کوفت و زهرمار سخت افزاری هم هستش که اون اجباری نیست ولی اگه نصب نباشه گوشیت خراب بشه دیگه به ما ربطی نداره اونم قیمتش ۵۰ تومنه گفتم خوب چرا از اول نگفتید گفتش سرم شلوغ بود ،
من گفتم هیچ کدوم نمیخوام گفتش نمیشه نرم افزاریه رو نصب کردم خلاصه به اجبار پوله رو دادم سیم کارت و کارت ملی هم پیششون گروگان بود، به اون فروشنده خوش اخلاق اولیه گفتم نباید این کار میکردی گفتش سلام یعنی کردم تو پاچت اخلاقش کلا از این رو به اون رو شد
آدرس فروشگاهشم اینه پاساژ علائدین طبقه هم کف واحد ۶۳ فروشگاه هانی

هیچ ارزونی بی حکمت نیست از همه جا گرون تر گرفتم بدون گارانتی

hh2_img_20190203_154357_328.jpg

ویرایش شده توسط ali Mohamadi
لینک به دیدگاه

Recommended Posts

• 0

به روش خیلی قدیمی  و چیپی رو دست خوردی برادر

رجیستری کلا چندتا کد دستوری باید بزنی نیازی نیست فروشنده برات انجام بده

برای دفعات بعد یادت باشه لوازم جانبی حتی گلس رو هم هیچوقت نباید از فروشگاهی که خرید گوشی انجام میدی بخری.

لینک به دیدگاه

• 1
در 13 دقیقه قبل، ali Mohamadi گفته است :

روش کلاه برداری
سلام چند وقت پیش رفتم پاساژ علائدین  گوشی بگیریم از چند جا قیمت کردیم یه جا از همه ارزون تر میداد رفیم از اونجا گوشی بگیریم فروشندش انقدر خوش اخلاق بود انقدر زبون ریخت میگفت من سیدم اولاد پیامبر که سرتون کلاه نمیزاره با خودم گفتم عجب جای خوبی گیر آوردم یادم باشه همیشه از همینجا گوشی بگیرم،یارو گفت کارت ملی و سیم کارتتو بده برای ریجستری لازمه دادم بهش اون یکی فروشنده هم یه فاکتور نوشت به همون قیمت کم منم تو دلم خوشحال بودم چقد ارزون خریدم ،بعد تقریبا نیم ساعت گفتن تصفیه حساب کنید منم پول دادم رفتم پیش اون یکی فروشنده که گوشی بگیرم گفت ۱۱۰ تومن برای نصب فلان نرم افزاریش باید بدی اگه نصب نشه گوشی خیلی از چیزاش کار نمیکنه ریجسترم نمیشه یه کوفت و زهرمار سخت افزاری هم هستش که اون اجباری نیست ولی اگه نصب نباشه گوشیت خراب بشه دیگه به ما ربطی نداره اونم قیمتش ۵۰ تومنه گفتم خوب چرا از اول نگفتید گفتش سرم شلوغ بود ،
من گفتم هیچ کدوم نمیخوام گفتش نمیشه نرم افزاریه رو نصب کردم خلاصه به اجبار پوله رو دادم سیم کارت و کارت ملی هم پیششون گروگان بود، به اون فروشنده خوش اخلاق اولیه گفتم نباید این کار میکردی گفتش سلام یعنی کردم تو پاچت اخلاقش کلا از این رو به اون رو شد

دوست عزیز گرون نگرفتی همون قیمتی را گرفتی که همه مغازه دارهای دزد این پاساژ میفروشن از هر کدوم میخوای خرید کن اگر از اون ارزونتر دادن بیا تف کن وست اکانتم ?

من هم این تجربه را داشتم ولی بعد از این کار که طرف پول را گرفت و گوشی را گرو نگه داشت داد و بیداد کردم اون یکی مشتریاش رفتن بیرون و از اونجا خرید نکردن

هر وقت میری گوشی بخری خودت صحبت کن نزار زبون بریزن قیمت بگیر وقتی قیمت داد و پسندیدی بگو یعنی کارت میکشم و میرم ؟ ببین چی میگه و بگو هیچ چیز اضافه هم نمیخوام

من هم همون طبقه همکف خرید کردم در کل نمیرم اونجا برای خرید درس خوبی یاد گرفتم اونجا

لینک به دیدگاه

• 0

ثابقه درگیری فیزیکی توی علائدین داشتم

یارو میخواست سیم کارتمو گرو نگه داره تا مجبور شم به اون قیمت ازش بخرم

نمیدونست من خودم بچه مشهدم ??

لینک به دیدگاه

• 0
در 8 دقیقه قبل، Royal گفته است :

دوست عزیز گرون نگرفتی همون قیمتی را گرفتی که همه مغازه دارهای دزد این پاساژ میفروشن از هر کدوم میخوای خرید کن اگر از اون ارزونتر دادن بیا تف کن وست اکانتم 1f60b.png

من هم این تجربه را داشتم ولی بعد از این کار که طرف پول را گرفت و گوشی را گرو نگه داشت داد و بیداد کردم اون یکی مشتریاش رفتن بیرون و از اونجا خرید نکردن

هر وقت میری گوشی بخری خودت صحبت کن نزار زبون بریزن قیمت بگیر وقتی قیمت داد و پسندیدی بگو یعنی کارت میکشم و میرم ؟ ببین چی میگه و بگو هیچ چیز اضافه هم نمیخوام

من هم همون طبقه همکف خرید کردم در کل نمیرم اونجا برای خرید درس خوبی یاد گرفتم اونجا

جاهای دیگه دیدم نرم افرار و اینجور چیزا لازم نبود ارزون تر بود گارانتی هم داشت

این یارو برا گارانتی هم  به اسم نصب فلان چیز ۵۰ تومن میخواست ازم بگیره

ویرایش شده توسط ali Mohamadi
لینک به دیدگاه

• 0
در 31 دقیقه قبل، ali Mohamadi گفته است :

جاهای دیگه دیدم نرم افرار و اینجور چیزا لازم نبود ارزون تر بود گارانتی هم داشت

این یارو برا گارانتی هم  به اسم نصب فلان چیز ۵۰ تومن میخواست ازم بگیره

داداش من خیلی سال پیش رفته بودم نوکیا 5800 بگیرم این حرکت رو زدن روم.

چون اولین گوشی لمسی بود که داشتم میگرفتم فکر میکردم مدلشه. سالها بعد که یک بار و برای اخرین رفتم اون خراب شده دیدم نه کلا سیستم دزدیشون به این شکل هست.

هرچند میتونید به اتحادیه شکایت کنید.

لینک به دیدگاه

• 0

نخرید ازونجا 

وقتی میخرید اعتراضم نکنید

برای ریجستری اصن نیاز به فروشنده نیست فقط یه کد هست که فکر میکنم برروی جعبه گوشی یا کارت موجود توی جعبه نوشته شده با سیمکارت شما  و اون کد میتونی فعالش کنی

شمام گوشت دادی دست گربه و تمام همونجا درگیر میشدی تا پلیسم نمیومد ول نمیکردی

البته تقصیر اونام نیس واقعا هزینه هاشون بالاست ولی به طور کل وقتی پررویی میکنن باید جوابشونم بدی

لینک به دیدگاه

• 0
در 12 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

داداش من خیلی سال پیش رفته بودم نوکیا 5800 بگیرم این حرکت رو زدن روم.

چون اولین گوشی لمسی بود که داشتم میگرفتم فکر میکردم مدلشه. سالها بعد که یک بار و برای اخرین رفتم اون خراب شده دیدم نه کلا سیستم دزدیشون به این شکل هست.

هرچند میتونید به اتحادیه شکایت کنید.

دقیقا سر همین مدل، همین بازی رو سر منم درآوردن. تازه به من گفت گارانتیش اتصالاته، بعدا فهمیدم از ایناست که یه پسوند/پیشوند با فونت 8 میذارن کنار یه اسم معروف که با فونت 48 نوشته شده.

لینک به دیدگاه

• 1
  • کاربر ویژه

سلام

کثافت خونه ای هست 

پاسازعلاء الدین    که بشخصه هیچوقت سمتش نمیرم 

البته  خیلی قدیم بازار  کامپیوتر بود و  جوخوبی  داشت    آقای  علاء الدین هم  اولین وارد کننده  کامپیوتر بودن  اون منطقه مغازشون بود که اسم ایشون  رو پاساژ موند 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

• 0

من خودم اولین بار که گوشی خریدم همین کلاه سرم رفت و گوشی 900 تومنی برام یک میلیون صد آب خورد ولی درس خوبی شد و البته دلم میخواد برم از این کلاه بردار ها گوشی جدیدم رو بخرم ولی خوب هر دفعه میخوام گوشی بگیرم یه چیزی وسوسه ام میکنه از دیجیکالا بگیر و نمیشه برم پاساژ ولی به طور کل به نظرم اول چارسو بعد بازار موبایل ایران هیچ وقت سمت بازار های دیگه نرید

لینک به دیدگاه

• 0

سلام.

روزای خوب علائدین 10 سال پیش بود نه الان.

خیلی وقته برای خرید گوشی همه سایتا رو چک میکنم و در اخر میرم پاساژ ایران ک چند متر جلوتر از علائدینه. محیط تمیز و بزرگ، بهترین خدمات، پارکنیگ درست حسابی، فروشنده های خوشگل و خوش صحبت، همه نمایندگی های اصلی تو این پاساژ هستن، قیمتاشون بسیار عالیه.

توصیه میکنم برای خریدن گوشی 30 هزار تومنی هم نرید علائدین.

اتفاقا شنبه ایران بودم و یک عدد نوا3e خریدم قیمتش 3.280با گارانتی اصلی و گوشی پلمپ با رجیستر بدون 1 هزاری هزینه اضافی.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

• 0
در هم اکنون، Ali Subi گفته است :

سلام.

روزای خوب علائدین 10 سال پیش بود نه الان.

خیلی وقته برای خرید گوشی همه سایتا رو چک میکنم و در اخر میرم پاساژ ایران ک چند متر جلوتر از علائدینه. محیط تمیز و بزرگ، بهترین خدمات، پارکنیگ درست حسابی، فروشنده های خوشگل و خوش صحبت، همه نمایندگی های اصلی تو این پاساژ هستن، قیمتاشون بسیار عالیه.

توصیه میکنم برای خریدن گوشی 30 هزار تومنی هم نرید علائدین.

ولی چارسو به نظرم مدرن تر و تر و تمیز تر و متمرکز تر هست یعنی طبقه همکفش سر جمع چند تا فروشگاه بیشتر نیست ولی همشون بسیار بزرگن و به طور خاص هرکدوم یک برند فقط میفروشن ضمن اینکه به نظرم تو چارسو راحت تر میشه گوشی که میخوای بخری برای تست پیدا کنی

لینک به دیدگاه

• 1

عزیز اکثر مغازه دارهای اونجا (نمیگم همه ک اغراق و دروغ نشه) یه همچین رویه و شخصیتی دارند.برای بنده هم سر honor 4c یه همچین اتفاقی افتاد.یه جا بود ک قیمتش پایین بود منم چون قبلاً شنیده بودم گفتم فقط گوشیو میبرم بدون هیچی.طرف قبول کرد .رفتیم داخل طرف پلمپ جعبه رو باز کرد و نشونم داد گوشیو بعد گفت سیم کارت رو بده گفتم خودم بلدم میرم خونه راش میندازم.بعد دبه کردن رو شروع کرد ک ن این باید ۲۵ دلار گیفت برا خود گوگل بریزی تا بتونی برنامه دانلود کنی و یه مش مزخرف دیگ.منم گفتم اصلا نمی‌خوام با دوستم از مغازه رفتیم بیرون یارو اولش یکم تهدید و داد و بیداد کرد یکم ک دور شدیم اومد دنبالم گفت بیا فقط گوشیو ببر .با اینکه برام ارزون تر دراومد نزدیک ۵۰ تومن ولی ب اعصاب خوردیش نمی ارزید.کلا جدیدا خیلی بد شدن این صنف متاسفانه و بازار فروشنده های محترم و با انصاف رو هم اینطوری خراب می‌کنند...

لینک به دیدگاه

• 0

من این قضیه رو حدود دو سه سال پیش تو همین لیون خونده بودم...

لینک به دیدگاه

• 0

یه دزد خونه به اسم قصر موبایل تو همین مشهد هست اونم سبکش مث همینه !

لینک به دیدگاه

• 1

هیچوقت  هیچوقت از همکف و طبقه ۱ گوشی نخرید . اکثرا تو پاچتون می کنن

لینک به دیدگاه

• 0

سلام

متاسفانه این اقایون دزدی میکنن و بدتر از همه اینکه برای دزدیشون توجیه هم رو به راه میکنن!

خدا رو شکر تا به امروز این بلا سرم نیومده انشا الله هم که سرم نمیاد.

به نظر من

۱- سیمکارتتونو به هیچ کس ندید(حتی برادرتون :22_stuck_out_tongue_winking_eye:)

۲− رجیستری هیچ چیز خاصی نیست من کم کم برای ۸ تا گوشی(خانواده و دوستان) انجام دادم

۳− قبل از اطمینان کامل و تکمیل خرید به هیچ وجه پولی پرداخت نکنید

۴− نصب هیچ گونه نرم‌افزاری رو هم قبول نکنید(اگه گفتن نصبشون ضروریه کلا از مغازه بزنید بیرون)(در این مورد همین بس که من گوشیی که بردشو سوزونده بودم و تحت گارانتی برام عوض کردن دو قدم اونورتر از نمایندگی مستر ریست کردم که هیچی توش نباشه)

کلا قبل خرید یکم اطلاعات جمع کنید مثلا حد وسط قیمت و برخورد فروشنده با باقی خریداران کلا همه چیزو دربیارید

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

• 0
در 2 ساعت قبل، ali Mohamadi گفته است :

روش کلاه برداری
سلام چند وقت پیش رفتم  پاساژ علائدین  گوشی بگیریم از چند جا قیمت کردیم یه جا از همه ارزون تر میداد رفیم از اونجا گوشی بگیریم فروشندش انقدر خوش اخلاق بود انقدر زبون ریخت میگفت من سیدم اولاد پیامبر که سرتون کلاه نمیزاره با خودم گفتم عجب جای خوبی گیر آوردم یادم باشه همیشه از همینجا گوشی بگیرم،یارو گفت کارت ملی و سیم کارتتو بده برای ریجستری لازمه دادم بهش اون یکی فروشنده هم یه فاکتور نوشت به همون قیمت کم منم تو دلم خوشحال بودم چقد ارزون خریدم ،بعد تقریبا نیم ساعت گفتن تصفیه حساب کنید منم پول دادم رفتم پیش اون یکی فروشنده که گوشی بگیرم گفت ۱۱۰ تومن برای نصب فلان نرم افزاریش باید بدی اگه نصب نشه گوشی خیلی از چیزاش کار نمیکنه ریجسترم نمیشه یه کوفت و زهرمار سخت افزاری هم هستش که اون اجباری نیست ولی اگه نصب نباشه گوشیت خراب بشه دیگه به ما ربطی نداره اونم قیمتش ۵۰ تومنه گفتم خوب چرا از اول نگفتید گفتش سرم شلوغ بود ،

hh2_img_20190203_154357_328.jpg

برادر زمانه 5800 نوکیا من رفتم بگیرم هم این بازی ها رو درمیاوردن چیزی تازه نیست شما احتمالا این قضیه علائدین رو نشنیدی و هر گی یبار رفته اونجا گوشی بخره یباره رو این  رکعب خورده 

من یه دوست دارم که برادرش تو اگاهی درجه داره و قسمت همین سرقت و کیف قابی هست میگه نصف این گوشی سرقتی ها حالا چه توی ایران چه خارج از ایران گوشی ها رو قطعاتشو خورد میکنن و توی هیمن علائدین  روی گوشی تعمیراتی ها و دست دو ها میزارن و میفروشن 

اصلا اصلا سمت این پاساژ نرید دوستان هم اشاره کردن بهترین ها چهارسوق بازارموبایل ایران  

ویرایش شده توسط Naser.Morsali
لینک به دیدگاه

• 0
در 3 دقیقه قبل، AlirezaBaghi گفته است :

هیچوقت  هیچوقت از همکف و طبقه ۱ گوشی نخرید . اکثرا تو پاچتون می کنن

موافقم!
من قاب گوشیمو(بلک بری پاسپورت سیلور) رو خریدم ۴۰ تومن بعد همون طبقه اول بهم قیمت ۱۳۰ تومنی دادن! فک کنید!:40_rage:

لینک به دیدگاه

• 0
در 4 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

۲− رجیستری هیچ چیز خاصی نیست من کم کم برای ۸ تا گوشی(خانواده و دوستان) انجام دادم

آقا یه مختصر توضیح و اموزش بده اگرم رفتیم خریدیم بلد باشیم 

ممنون 

لینک به دیدگاه

• 0

چه خب که اطلاع رسانی کردید

بنده  و خیلی های دیگه در این فروم از این روش اطلاع داشتیم ولی خب خیلی ها هم هستن که ...

باید تا میشه اطلاع رسانی کرد تا این از خدا بی خبر ها دیگه نتونن با این روش ها کلاهبرداری کنن

ویرایش شده توسط Naughty boy
لینک به دیدگاه

• 3
در 23 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

آقا یه مختصر توضیح و اموزش بده اگرم رفتیم خریدیم بلد باشیم 

ممنون 

به چشم

خیلی سادس

۱− اول سیمکارتتونو میندازید تو گوشی و یه پیامک از همتا براتون میاد(البته سیمکارتتون حتما لازم نیست تو همون گوشی باشه)

یعنی با هر گوشیی میشه گوشی تازه خریداری شده رو فعال کرد(فقط IMEI و کد فعال سازی رو میخواید)

۲−اینجا ۳ حالت داریم:

۲−۱:کد فعال سازی رو جعبه گوشی هست

۲−۲: کد فعال سازی رو کارت گارانتی هست

۲−۳: شما باید IMEI گوشی رو بفرستید به شماره خاصی براتون کد فعال سازی میاد

۳− شماره *7777# رو بگیرید

active-phone-1.jpg

۴−تو این مرحله اگه استعلام اصالت رو انتخاب کنید ازتون شماره IMEI رو میخواد بعد بهتون پیامک میده که اصالت داره یا نه

اگه فعالسازی رو انتخاب کنید میره مرحله بعد و شماره IMEI رو میخواد

active-phone-2.jpg

گزینه های بعدی هم که مشخصن

۵− اینجا همون مورد وارد کردن IMEI هست

active-phone-3.jpg

۶− اینجا شماره موبایلتونو وارد میکنید

active-phone-4.jpg

۷− اینجا هم کد فعالسازی رو میزنید

active-phone-5.jpg

۸− اینجا هم تایید نهایی

active-phone-6.jpg

۹− براتون پیام تاییدیه نهایی میاد

active-phone-7.jpg

تموم

تبریک گوشیتونو رجیستر کردید!

بازم موردی بود در خدمتم و خوشحال میشم بتونم کمکی کنم

ویرایش شده توسط MojArch
اصلاحات نوشتاری
لینک به دیدگاه

• 0
در 3 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

به چشم

خیلی سادس

۱− اول سیمکارتتونو میندازید تو گوشی و یه پیامک از همتا براتون میاد(البته سیمکارتتون حتما لازم نیست تو همون گوشی باشه)

یعنی با هر گوشیی میشه گوشی تازه خریداری شده رو فعال کرد(فقط IMEI و کد فعال سازی رو میخواید)

۲−اینجا ۳ حالت داریم:

۲−۳: شما باید IMEI گوشی رو بفرستید به شماره خاصی براتون کد فعال سازی میاد)

active-phone-1.jpg

۴−تو این مرحله اگه استعلام اصالت رو انتخاب کنید ازتون شماره IMEI رو میخواد بعد بهتون پیامک میده که اصالت داره یا نه

active-phone-2.jpg

active-phone-3.jpg

active-phone-4.jpg

active-phone-5.jpg

۸− اینجا هم تایید نهایی

active-phone-6.jpg

active-phone-7.jpg

تموم

ممنون از وقتی که گذاشتین

خیلی عالی بود من واقعا بلد نبودم 

لینک به دیدگاه

• 0
در 12 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

به چشم

خیلی سادس

۲−اینجا ۳ حالت داریم:

۲−۳: شما باید IMEI گوشی رو بفرستید به شماره خاصی براتون کد فعال سازی میاد

active-phone-1.jpg

active-phone-2.jpg

active-phone-3.jpg

active-phone-4.jpg

active-phone-5.jpg

۸− اینجا هم تایید نهایی

active-phone-6.jpg

active-phone-7.jpg

تموم

بازم موردی بود در خدمتم و خوشحال میشم بتونم کمکی کنم

سلام 

وقتی که گوشی ریجستری نباشه و کد همراه گوشی نباشه هزینه ریجستری چقدر میشه؟

لینک به دیدگاه

• 0
در 1 دقیقه قبل، AORUS.Zz گفته است :

سلام 

یکی از دوستان من samsung a8+ از المان آورده بود گفت تقریبا 250 تومن ازش گرفتن بابت هزینه ای همین سامانه همتا فیش واریز کرده بود تو 2 مرحله

هر کد ملی ام تو سال یه گوشی میتونه رجیستر کنه منظورم گوشی ها یمسافری هست 

لینک به دیدگاه

• 0
در 8 دقیقه قبل، AORUS.Zz گفته است :

سلام 

والا به همچین موردی بر نخوردم

اما یادمه یه جا  خودنم که ۱۶ درصد قیمت گوشی رو مد نظر قرار میدن(مطمئن نیستم)

در 6 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

یکی از دوستان من samsung a8+ از المان آورده بود گفت تقریبا 250 تومن ازش گرفتن بابت هزینه ای همین سامانه همتا فیش واریز کرده بود تو 2 مرحله

هر کد ملی ام تو سال یه گوشی میتونه رجیستر کنه منظورم گوشی ها یمسافری هست 

مثل دوست ایشون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
Answer this question...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...