رفتن به مطلب

راهنمایی در چینش فن های کیس

ho3einsa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود. دوستان بنده یه کیس پارس پلاس گرین دارم. این خودش یه فن داشت منم 3 تا فن دیگه خریدم تا براش نصب کنم. ممنون میشم راهنمایی کنین چینش فن ها چجوری باشه خوبه. توی کاتالوگش نوشته یدونه جلو و دوتا بغل کیس هوا رو بده داخل و یدونه فن  پشت کیس قرار داره هوارو بده بیرون ولی احساس میکنم اینجوری گردش هوا خوب انجام نمیشه. کارت گرافیکم دماش از 80 بالاترمیره.

1760693.jpg

1760764.jpg

Untitled.png

لینک به دیدگاه

بهترین حالت همون حالتی هست که تو دفترچه ذکر شده

فن جلو هوارو میده داخل و فن عقب همون هوارو میده بیرون و جریان ایجاد میشه

از طرفی دو فن بغل کیس هم فشار هوای داخل کیس رو به شدت بالا میبرن که عالیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید روی سقفش هم جا فن داشت که هوای گرمو به بیرون هدایت کنه ! نمیدونم چجوری میشه ولی اگه خودت بتونی یا بدی دست یه کار بلد برات برش بزنه یکی از فنها رو بزنی به سقف که هوای گرم به طرف بالا میره تخلیه میشه 

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

بهترین حالت همون حالتی هست که تو دفترچه ذکر شده

فن جلو هوارو میده داخل و فن عقب همون هوارو میده بیرون و جریان ایجاد میشه

از طرفی دو فن بغل کیس هم فشار هوای داخل کیس رو به شدت بالا میبرن که عالیه

نه متاسفانه نتیجه  جالبی نمیده! مخصوصا بعد 10 دقیقه بازی. سه تا ورودی یه خروجی اصلا نتیجه ی خوبی نداده تا حالا حالات مختلفیو تست زدم ولی نتیجه ی مطلوب ندیدم.

در 4 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

باید روی سقفش هم جا فن داشت که هوای گرمو به بیرون هدایت کنه ! نمیدونم چجوری میشه ولی اگه خودت بتونی یا بدی دست یه کار بلد برات برش بزنه یکی از فنها رو بزنی به سقف که هوای گرم به طرف بالا میره تخلیه میشه 

اره دقیقا هوای گرم میره بالای کیس میمونه. نمیدونم شاید بدم برام درست کنن.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

نه متاسفانه نتیجه  جالبی نمیده! مخصوصا بعد 10 دقیقه بازی. سه تا ورودی یه خروجی اصلا نتیجه ی خوبی نداده تا حالا حالات مختلفیو تست زدم ولی نتیجه ی مطلوب ندیدم.

اره دقیقا هوای گرم میره بالای کیس میمونه. نمیدونم شاید بدم برام درست کنن.

اگر مشکلی دارید دیگه بر میگرده به نوع طراحی کیس وگرنه این نوع چینش فن بهترین حالت ممکن هست برای این کیس

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

اگر مشکلی دارید دیگه بر میگرده به نوع طراحی کیس وگرنه این نوع چینش فن بهترین حالت ممکن هست برای این کیس

خب داداش اگه مشکل نداشتم به نظرت تاپیک میزدم؟

روی کاغذ چینش خوبیه ولی در عمل نه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ho3einsa گفته است :

خب داداش اگه مشکل نداشتم به نظرت تاپیک میزدم؟

روی کاغذ چینش خوبیه ولی در عمل نه

خوب کاری نمیشه کرد اگر راضی نیستید راهی جز تعویض فن ها با مدل ها قدرتمند تر یا تعویض کیس ندارید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Alirezatha گفته است :

خوب کاری نمیشه کرد اگر راضی نیستید راهی جز تعویض فن ها با مدل ها قدرتمند تر یا تعویض کیس ندارید

تعویض کیس فعلا برام مقدور نیس.

لینک به دیدگاه

هوای ورودی باید از پایین و خروجی از بالا باشه حالا ببین بهترش چجوره.خنکتر هاردها هستن که شروع گردش از سمت اونا باشه بهتره از جلو کیس به داخل و از پشت و بالا خروج.از بغل  هم یکی ورود از پایین گراف و بالای خروج بهتره این نظر منه حالا ببین چی خوبه چی بهتره

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

هوای ورودی باید از پایین و خروجی از بالا باشه حالا ببین بهترش چجوره.خنکتر هاردها هستن که شروع گردش از سمت اونا باشه بهتره از جلو کیس به داخل و از پشت و بالا خروج.از بغل  هم یکی ورود از پایین گراف و بالای خروج بهتره این نظر منه حالا ببین چی خوبه چی بهتره

از بالا که جا نداره. فقط دوتا از بغل داره که یکیش روبروی گرافیکه یکیشم روبروی پردازنده.

اگه از روبروی پردازنده بزنم هوا رو بده بیرون برای سی پی یو خوب نیس. باعث میشه سی پی یو داغ کنه. همینی که گفتیو امتحان کردم باز سی پی یو تا 75 گرافیک تا 82 میرفت بیشترم میشد.

فعلا درای کیسو باز میذارم بهتره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل cpu ؟؟؟

مدل کرافیک ؟؟؟

خنک کننده cpu ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

مدل cpu ؟؟؟

مدل کرافیک ؟؟؟

خنک کننده cpu ؟؟؟

1300x کولر استوک خودش

gigabyte rx580 gaming

وقتی مادربورد بیرون کیسه مشکلی از بابت دما نیست منظور قطعات سالمن مشکل اصلی معماری کیسه که نمیتونه کولینگو انجام بده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

میتونید اون دوتا فیلتر گردو غبار رو بردارید و تست کنیددر کاهش دما موثره ،با کیس x7 تست کردم این مورد رو (اگرباشن گردو غبار کمتر افزایش دما نباشن مقداری گرو غبار بیشتر و کاهش دما )

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، ahmadsa گفته است :

میتونید اون دوتا فیلتر گردو غبار رو بردارید و تست کنیددر کاهش دما موثره ،با کیس x7 تست کردم این مورد رو (اگرباشن گردو غبار کمتر افزایش دما نباشن مقداری گرو غبار بیشتر و کاهش دما )

والا فک نکنم فرقی کنه ولی باز امتحان میکنم. کیسه کلا از چشمم افتاد

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

با توجه کیس شما که پاور در بالا قرار میگیره ، شما متاسفانه فقط دو تا خروجی دارید که یکی فن پاور و یکی فن پشتی هست ودر عین حال 3 تا ورودی دارید که در کیس شما فشار هوا به صورت مثبت هست که این خوبه ولی چون که خروجی شما کمه و در واقع 1 فن کم دارید این باعث میشه که هوا درون کیس گیربیفته و دیرتر تخلیه بشه که باعث میشه دمای قطعات هم بالاتر بره و از طرفی فن پاور که در حال تخلیه هواست گرمای دیگر قطعات رو مکش میکنه و به روی قطعات پاور میدمه که این در دراز مدت باعث آسیب به پاور و کاهش راندمانش میشه.

پیشنهاد من به شما اینه که در مرحله اول شما از فن های روی درب کیس اول فن پایینی رو حذف کن و تست کن ببین دما چطوره و بعد فن پایین رو بذار و فن بالا رو حذف کن و دوباره تست کن ببین چطوره و اگه جواب نداد و برات میسره و میتونی ، اینکاری که میگم رو انجام بده : شکاف های مربوط به اسلات های مادربرد رو که روی کیس و زیر محل قرار گیری کارت گرافیک هست رو از روی کیس جدا کن و اونجا یه دونه فن بسته به فضایی که دارید مثلا یا 8 یا 12 نصب کن و اون موقع دوباره فن های روی درب رو 2تاشون رو نصب کن و تست کن ببین دما چطوریه؟ و اگه نشد دوباره راه های قبلی که گفتم رو تو این حالت هم تست کن تا به نتیجه برسی.

اگه بتونی فن پشتی کیس رو از فن های دور بالا ببندی تو تخلیه بهتر و کم کردن دما قطعات میتونه تاثیر گذار باشه. این روش باز گذاشتن درب کیس رو هم سعی کن انجام ندی چون راه خوبی نیست.

موفق باشید واگه سوالی بود بفرمایید.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود دوست گرامی

با توجه کیس شما که پاور در بالا قرار میگیره ، شما متاسفانه فقط دو تا خروجی دارید که یکی فن پاور و یکی فن پشتی هست ودر عین حال 3 تا ورودی دارید که در کیس شما فشار هوا به صورت مثبت هست که این خوبه ولی چون که خروجی شما کمه و در واقع 1 فن کم دارید این باعث میشه که هوا درون کیس گیربیفته و دیرتر تخلیه بشه که باعث میشه دمای قطعات هم بالاتر بره و از طرفی فن پاور که در حال تخلیه هواست گرمای دیگر قطعات رو مکش میکنه و به روی قطعات پاور میدمه که این در دراز مدت باعث آسیب به پاور و کاهش راندمانش میشه.

پیشنهاد من به شما اینه که در مرحله اول شما از فن های روی درب کیس اول فن پایینی رو حذف کن و تست کن ببین دما چطوره و بعد فن پایین رو بذار و فن بالا رو حذف کن و دوباره تست کن ببین چطوره و اگه جواب نداد و برات میسره و میتونی ، اینکاری که میگم رو انجام بده : شکاف های مربوط به اسلات های مادربرد رو که روی کیس و زیر محل قرار گیری کارت گرافیک هست رو از روی کیس جدا کن و اونجا یه دونه فن بسته به فضایی که دارید مثلا یا 8 یا 12 نصب کن و اون موقع دوباره فن های روی درب رو 2تاشون رو نصب کن و تست کن ببین دما چطوریه؟ و اگه نشد دوباره راه های قبلی که گفتم رو تو این حالت هم تست کن تا به نتیجه برسی.

اگه بتونی فن پشتی کیس رو از فن های دور بالا ببندی تو تخلیه بهتر و کم کردن دما قطعات میتونه تاثیر گذار باشه. این روش باز گذاشتن درب کیس رو هم سعی کن انجام ندی چون راه خوبی نیست.

موفق باشید واگه سوالی بود بفرمایید.

دمت گرم خیلی کامل بود. مشکل اصلی اینه فضای زیر کارت گرافیک خیلی کوچیکه وگرنه خودمم به فکرش بودم یه فن اضافه کنم اونجا. تکی هم تست کردم نتیجه جالبی نداره. دقیقا اینکه ورودی زیاده خروجی کمه هوای گرم داخل کیس میمونه و باعث گرم شدن قطعات میشه. دما میره بالای کیس. اگه میشد بالای کیس یه فن بذارم که عالی میشد ولی جا نداره و خودمم قطعاتشو ندارم یه محفظه ایجاد کنم. واقعا موندم. حتی اون فن جلوی کیس رو هم برعکس کردم که هوای داخلیو بده بیرون باز نتیجه خاصی نداشت.درواقع هوای گرم که میره بالا اوضاع رو خوب نمیکنه. ممنون میشم بگین کولر پردازنده چجور عمل خنک سازیو انجام میده؟ دمای کیسو میگیره میده داخل یا  چجور؟ همینطور خنک کننده ی کارت؟

چرا درباز راه حل مناسبی نیست چه مشکلی پیش میاد؟ اینکه مادربوردو پیچ کنم به میز تو فضای ازاد باشه هم مناسب نیس؟

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 28 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

ممنون میشم بگین کولر پردازنده چجور عمل خنک سازیو انجام میده؟ دمای کیسو میگیره میده داخل یا  چجور؟ همینطور خنک کننده ی کارت؟

چرا درباز راه حل مناسبی نیست چه مشکلی پیش میاد؟ اینکه مادربوردو پیچ کنم به میز تو فضای ازاد باشه هم مناسب نیس؟

هم پردازنده هم کارت گرافیک مکنده هستن و هوای کیس رو داخل میکشن.

پیشنهاد بنده:

شما نیاز به حجم زیادی از هوای ورودی دارین و نه از روی درب بلکه از قسمت جلویی کیس، روی کیس شما به صورت دیفالت قابلیت نصب یک فن 12 سانتی در جلو پایین کیس وجود داره ، شما در کنارش باید به صورت دستی در محفظه درایو های نوری یک فن 12 سانتی دیگه نصب کنید، برای نگه داشتنش هم میتونین از بست های پلاستیکی یا سیم استفاده بکنید، اگر در تماس با بدنه بود میتونین بینش ابر یا لاستیک بزارید که صدا نده، نوع فن هایی که انتخاب میکنین زیاد مهم نیست ولی سعی کنین از جنس خوبی باشه که حداقل دور 1200 داشته باشه تا هوا در کیس جریان پیدا بکنه.

بعد از این کار شما برای پشت کیس نیاز به یک فن قوی با حداقل دور 1700 نیاز دارین که با قدرت هوای گرم به بیرون کشیده بشه.

فایده این کار و مخصوصا قرار دادن فن در بخش جلو بالای کیس و خارج کردن آن از پشت کیس اینه که ایجاد تونل باد میکنه و باعث میشه یک جریان ثابت از هوا روی قطعات جریان داشته باشه.

بنده خودم از این روش برای سیستم یکی از مشتری ها که در اثر گرم شدن هنگ میکرد استفاده کردم و جواب داد، فن های روی درب به نظر شخصی بنده یک چیز کاملا بی معنی هستن چون فقط باعث به هم خوردن جریان هوا و پخش شدن گرما میشن.

به صورت جمع بندی :

1.نصب حداقل 2 فن در جلوی کیس به هر طریقی جهت ورود هوا

2.نصب یک فن قوی در پشت برای مکیدن و خارج کردن

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

هم پردازنده هم کارت گرافیک مکنده هستن و هوای کیس رو داخل میکشن.

پیشنهاد بنده:

شما نیاز به حجم زیادی از هوای ورودی دارین و نه از روی درب بلکه از قسمت جلویی کیس، روی کیس شما به صورت دیفالت قابلیت نصب یک فن 12 سانتی در جلو پایین کیس وجود داره ، شما در کنارش باید به صورت دستی در محفظه درایو های نوری یک فن 12 سانتی دیگه نصب کنید، برای نگه داشتنش هم میتونین از بست های پلاستیکی یا سیم استفاده بکنید، اگر در تماس با بدنه بود میتونین بینش ابر یا لاستیک بزارید که صدا نده، نوع فن هایی که انتخاب میکنین زیاد مهم نیست ولی سعی کنین از جنس خوبی باشه که حداقل دور 1200 داشته باشه تا هوا در کیس جریان پیدا بکنه.

بعد از این کار شما برای پشت کیس نیاز به یک فن قوی با حداقل دور 1700 نیاز دارین که با قدرت هوای گرم به بیرون کشیده بشه.

فایده این کار و مخصوصا قرار دادن فن در بخش جلو بالای کیس و خارج کردن آن از پشت کیس اینه که ایجاد تونل باد میکنه و باعث میشه یک جریان ثابت از هوا روی قطعات جریان داشته باشه.

بنده خودم از این روش برای سیستم یکی از مشتری ها که در اثر گرم شدن هنگ میکرد استفاده کردم و جواب داد، فن های روی درب به نظر شخصی بنده یک چیز کاملا بی معنی هستن چون فقط باعث به هم خوردن جریان هوا و پخش شدن گرما میشن.

به صورت جمع بندی :

1.نصب حداقل 2 فن در جلوی کیس به هر طریقی جهت ورود هوا

2.نصب یک فن قوی در پشت برای مکیدن و خارج کردن

پس طبق گفته ی شما بهتره فنای درب بغل رو حذف کنم؟ دسته؟

ولی مشکلی که هست اینه که جایی برای نصب فن دوم (قسمت جلو) وجود نداره متاسفانه اسکلت بندی کیس یجوریه که فقط بالای کیس میشه یه محفظه ایجاد کرد و بس. اگه رایترو در بیارم هم باز فک نکنم فنی اونجا، جا بشه.

الان نگاه کردم یکی از فنا 1100(مال خود کیس (گرین بلبرینگ دار) یکیشون  (یه مارک چینی بلبرینگ دار)1000 دوتاشم 1300(دیپ کول ساده) دور هستن. ولی باز میشه به فکر تهیه فن قویتر بود ولی میترسم اونم افاقه نکنه! باز هزینه ی اضافی بی حاصل باشه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

1- این کیس برای کارت گرافیک شما مناسب نیست. پاسخ ایده آل اینه که کیس رو عوض کنید.

2- غیر از اون پاسخ بی خرج ولی با کمی دردسر هم بازگذاشتن درب کیس هستش. (باعث خاک گرفتن و احتمالا برخورد اشیاع با قطعه ها و.... می شه)

3- یه راه غیر معمول هم هست که شاید امتحان کردنش بد نباشه. تغییر کلی جریان هوای کیس:

دو تا فن روی درب کیس رو به جای وارد کردن هوا به داخل، معکوس نصب کنید که هوای گرم رو خارج کنن. فن پشت کیس رو هم بر عکس نصب کنید که هوای رو داخل کیس کنه. مثل شکل زیر:

busw_1761477.jpg

این طوری فن پشتی هوای اصلی کیس رو وارد می کنه. هوای گرم شده به خاطر CPU هم با فن پاور خارج می شه و اینجا یه حلقه تقریبا بسته ایجاد می شه.

فن پشتی بخشی از هوای ورودی برای کارت گرافیک رو تامین می کنه. بخشی هم از سمت جلو کیس تامین می شه. دو تا فن روی درب هم تمام هوای گرم تولید شده توسط گرافیک رو خارج می کنن.

شما می تونی این راه حل رو هم تست کنی ببینی جواب می ده یا نه. 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

1- این کیس برای کارت گرافیک شما مناسب نیست. پاسخ ایده آل اینه که کیس رو عوض کنید.

2- غیر از اون پاسخ بی خرج ولی با کمی دردسر هم بازگذاشتن درب کیس هستش. (باعث خاک گرفتن و احتمالا برخورد اشیاع با قطعه ها و.... می شه)

میترسم کیس دیگه بخرم باز نتیجه ی مطلوب نگیرم. دوستان چه کیسی تا 500 پیشنهاد میکنن.

غیر گردو خاک مشکل دیگه ای که پیش نمیاد؟ چون فوقش میبرم باد میگیرم تمیز میکنم. برخورد اشیا هم پیش نمیاد چون اتاقم کسی نمیاد بره. اگه باعث مشکل جدی نمیشه باز گذاشتن در با همین روش سر کنم.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

میترسم کیس دیگه بخرم باز نتیجه ی مطلوب نگیرم. دوستان چه کیسی تا 500 پیشنهاد میکنن.

غیر گردو خاک مشکل دیگه ای که پیش نمیاد؟ چون فوقش میبرم باد میگیرم تمیز میکنم. برخورد اشیا هم پیش نمیاد چون اتاقم کسی نمیاد بره. اگه باعث مشکل جدی نمیشه باز گذاشتن در با همین روش سر کنم.

Z4 ازتیاک گرین

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

Z4 ازتیاک گرین

ممنون برای فن ها پیشنهادی ندارین؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

بابا دم شما گرم، این راه اول و دوم فقط مقدمه بود. معلومه دیگه اگه نمی خوای خرج کنی در کیس رو باز یا نیمه باز بزار، اگه یه موقعی مهمونی چیزی آمد ببند. مشکل حل شد. 

من خودم کنجکاوم که ببینم راه حل سوم در عمل چطور جواب می ده. 

7aw0_hqdefault.jpg

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ho3einsa گفته است :

ممنون برای فن ها پیشنهادی ندارین؟

اصولا یه جای کار می لنگه در توصیف شما از مشکل.

کولینگ کیس در حد اینکه تنها یک فن خروجی داشته باشید باید جواب بده، یعنی نیاز به حتی زدن تاپیک نیست.

وقتی تاپیک زدید ، به نظرم مشکل بیش از اینهاست که فقط با دو تا فن حل بشه.

احتمال میدم کولر به درستی رو پردازنده بسته نشده یا گرافیک یه مشکلی داره که اینقدر داغ می کنه که شما رو نگران کرده که تاپیک براش زدید.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اصولا یه جای کار می لنگه در توصیف شما از مشکل.

کولینگ کیس در حد اینکه تنها یک فن خروجی داشته باشید باید جواب بده، یعنی نیاز به حتی زدن تاپیک نیست.

وقتی تاپیک زدید ، به نظرم مشکل بیش از اینهاست که فقط با دو تا فن حل بشه.

احتمال میدم کولر به درستی رو پردازنده بسته نشده یا گرافیک یه مشکلی داره که اینقدر داغ می کنه که شما رو نگران کرده که تاپیک براش زدید.

?

دوست عزیز چشم بسته غیب گفتید؟ بالا توضیح دادم. گرافیک بیرون کیس هیچ مشکلی نداره ولی درون کیس تا 83-84 درجه میره بعد 20 دقیقه بازی. حتی ممکنه بیشتر هم بشه دما ازون بیشتر تست نکردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...