رفتن به مطلب

موضوع عجیب و نگران کننده : کمبود موجودی کارت RADEON VII به واقعیت پیوست !

Recommended Posts

• کاربر ویژه

3a57a36b73a04eeca592b2c026f8ef30.jpg

اگر به خاطر داشته باشید ، پس از معرفی رسمی کارت RADEON VII توسط AMD ، شایع شد که در ابتدای راه اندازی این کارت تنها 5000 واحد از این کارت توزیع خواهد شد. در آن زمان AMD این موضوع را تکذیب کرد و اعلام کرد که  تعداد کافی از این کارت در اختیار گیمرهای سراسر جهان قرار خواهد گرفت.اما اکنون و پس از انتشار رسمی ،گزارش شده که تنها تعداد 100واحد از این کارت ، به فروشگاه های کشور انگلستان ارسال شده و وب سایت OverclockersUK توانسته بیش از نیمی از این موجودی یعنی تعداد 76 واحد را خریداری کند. موضوع نگران کننده تر اینکه کشورهای دیگری نظیر اسپانیا و فرانسه ، تنها توانسته اند 20 واحد از این کارت را دریافت کنند. با توجه به کمبود موجودی، کارت AMD Radeon VII در منطقه اروپا برچسب قیمت 739 یورویی را دریافت کرده است.همچنین اطلاعات دیگری از میزان موجودی در دیگر مناطق در دسترس نیست ، اما طبق شایعات اولیه ، احتمالا کمتر از چند هزار نسخه از این کارت به فروشگاهها ارسال شده است.

منبع : Videocardz

مترجم : محمد فتحی

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

واسه کارتای amd مگه کسیم سر دست میشکونه ???

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، frzm2014 گفته است :

واسه کارتای amd مگه کسیم سر دست میشکونه 1f602.png1f602.png1f602.png

19.gif.ad263888198cfdbcff338c43427aab53.gif

.................

بنچمارک های این کارت :

یه رقیب سر سخت برای 2080 هستش . ای ام دی فقط با مهاجرت به 7 نانومتر و بدون ارائه فناوری جدید انویدیا رو تحت فشار گذاشته .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تستها رو تو سایت گورو دیدم

با 2080 رقابت تنگاتنگی داره

ولی مصرفش خیلی بالاست 300 وات

لینک به دیدگاه

مصرف تا ۳۵۰ وات

سرعت فن پیشفرض ۳۰۰۰ دور در دقیقه با دمای بالا 

نویز شدید

قیمت تو اروپا معادل ۷۵۰ یورو با احتساب مالیات مدل مرجع تازه الانم گفتن بعلت موجودی کم قیمتا میره بالاتر

کی میخره همچین مزخرفیو

ادم یه rtx 2080 میگیره با مصرف ۲۲۵ وات دمای ایده ال تر و همچنین قابلیت ری تریسینگ و دیپ لرنینگ سوپر سمپلینگ DLSS 

همین DLSS برای ۲۰۸۰ فعال شه ۳۰ فریم افزایش پیدا میکنه اختلاف

این کارت رقیب 1080ti هست نه ۲۰۸۰ ای که Rt و tensor داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگه وضع بازار اینجوری نمیشد خودم اولین نفر تو صف بود می خریدم از لج شماها هم که شده بود ?

اخه یکی نیست بگه 2080 اخه اومدن 4 تا قابلیت ناکارامد بهش اضافه کردن  اسما داره اما در باطن نمیتونی استفاده لازم رو ببری ازش به چه دردی می خوره اونم با این قیمت بخوای بخری تازه سال دیگم انویدیا یه کارت جدید بده تو رو باقالیم حساب نکنه? 

بازم به قول شماها این بخاری حداقل تو رزیدنت اویل 2 و بازی های اینده می تونی اینقدر کیفیت بازی رو راحت بالا ببری بدون اینکه نگران کمبود رم داشته باشی  ?

لینک به دیدگاه

اخ کمرم شیکست د اخه نعلتی من ده ساله منتظرشم?

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، ??????? گفته است :

بعلاز نظر فن بوی های گی ام دی قابلیت های RTX و مخصوصا DLSS ناکارامد هستن(ادم یاد بلف های مقامات جمهوری اسلامی میوفته که میکن تحریم ها ناکارامدن)

شما همون تکنیک TAA رو فعال کن بجای افزایش فریم ۲۰ فریم ازت کم کنه نه DLSS ای که با تکنینک دیپلرنینگ اکسلرتینگ ن تنها باعث افزایش کیفیت تصاویر و ابجکت های رندر شده میشه همچنین باعث افزایش فریم ۲۰ تا ۳۰ فریمی هم میشه. حالا RAY TRACING پیشکش 

رزیدنت اویل هم شما با 1050ti هم تنظیمات رو مکزیموم بذاری میزنه ۱۸ گیگ حجم مموری میخوای ولی بازی رو میتونی ران کنی(اینم از بازی ساختن ژاپنی جماعت یکی نیست بگه شما انیمه هاتونو درست کنید ژانر ترسناک پیشکش)

گرچه بعید میدونم شما خواب کارت کرافیک جدید خریدن هم ببینی

ن شما بلکه همه ما

۵ ماهه از معرفی سری rtx گذشته خبری شد ازش تو بازار؟ ملت تو صف گوشت یخی همو میکشن حالا کیه ک فکر کارت خریدن باشه

همین شرکت های وارد کننده سر تحریم ها اونور خاک اسماشون رو عوض کردن تا مشمول تحریم نشن حالا ما منتظر خریدنیم اینجا ! 

بجز اون تیکه که تیغه شمشیرت به اویل هم اصابت کرد بقیه حرفات رو لایک دارم.

لینک به دیدگاه

با این اوصاف خیلی بد شد که کارت به این خوبی کمیاب شده پس من میرم یه rtx titan  میگیرم

خدارو شکر کسی سر و دستم نمیشکونه واسش و به راحتی پیدا میشه...

فقط جالب اون مصرف برقشه ? 

image.thumb.png.1bdade90b36eaa9893b423a4a05e7340.png

لینک به دیدگاه

ای    ای ام دی ،زمستون تموم شد و دیر بخاریاتو اوردی ،حالا هم که اوردی ،۱۰۰تا فقط؟؟؟بعید بود این حرکت،انتظار داشتم تمامی فن های amd سیستم گرمایشی اتاقشونو بروز رسانی کنن

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

واسه کارتای amd مگه کسیم سر دست میشکونه 1f602.png1f602.png1f602.png

بحث دست و پا نیست ظاهرا اصلا ارسال نشده

لینک به دیدگاه

نظراتو خوندم یاد گیمفا افتادم البته نوبفا بیشتر بهش میاد

لینک به دیدگاه

به نظر من این کارت ارزش خرید بالا تری داری نسبت به ۲۰۸۰ ، مثل موقعی که fury x اومد اون کارت میگفتن اله بله اما حداقل مثل انویدیا نیست قابلیت های جدیدو به خاطر یه سری مزخرفات به کارتهای قدیمیش نیاره مثل همین غابلیت freesync به کارت های قدیمی تر نیاورد به نظرم ۱۰۰ وات مصرف برق اصلا برای هیچ کس مهم نیست چون کسی که این کارتو میگیره یه پاور حرفه ای داره ولی در کل بهترین کارت ارائه شده بدون در نظر گرفتن بوجه همون titan v بود

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ??????? گفته است :

بعلاز نظر فن بوی های  ام دی قابلیت های RTX و مخصوصا DLSS ناکارامد هستن(ادم یاد بلف های مقامات جمهوری اسلامی میوفته که میکن تحریم ها ناکارامدن)

شما همون تکنیک TAA رو فعال کن بجای افزایش فریم ۲۰ فریم ازت کم کنه نه DLSS ای که با تکنینک دیپلرنینگ اکسلرتینگ ن تنها باعث افزایش کیفیت تصاویر و ابجکت های رندر شده میشه همچنین باعث افزایش فریم ۲۰ تا ۳۰ فریمی هم میشه. حالا RAY TRACING پیشکش 

رزیدنت اویل هم شما با 1050ti هم تنظیمات رو مکزیموم بذاری میزنه ۱۸ گیگ حجم مموری میخوای ولی بازی رو میتونی ران کنی(اینم از بازی ساختن ژاپنی جماعت یکی نیست بگه شما انیمه هاتونو درست کنید ژانر ترسناک پیشکش)

گرچه بعید میدونم شما خواب کارت کرافیک جدید خریدن هم ببینی

ن شما بلکه همه ما

۵ ماهه از معرفی سری rtx گذشته خبری شد ازش تو بازار؟ ملت تو صف گوشت یخی همو میکشن حالا کیه ک فکر کارت خریدن باشه

همین شرکت های وارد کننده سر تحریم ها اونور خاک اسماشون رو عوض کردن تا مشمول تحریم نشن حالا ما منتظر خریدنیم اینجا ! 

احساساتتون رو درک می کنم . این که انویدیا چند سال و میلیاردها دلار هزینه کنه و آخرش ای ام دی صرفا با یه ریبند بهش برسه خیلی به آدم فشار میاره .

از این اگر هایی که گفتید توی دنیای گیمینگ و PC زیاده .

من هم کلی دارم . اگر بازی ها به مموری بیشتر از 8 نیاز پیدا کنند کارت VII خیلی بهتره . اگر DX12 به طور کامل مورد استفاده قرار بگیره VII میتونه به راحتی 2080Ti رو تحت فشار قرار بده . اگر .........

واقعیت تلخه دوست من . واقعیت اینه که مهمترین و پر سرو صداترین فناوری انویدیا که خود من از زمان عرضه مکسول و پاسکال منتظرش بودم و فکر می کردم دنیای گیمینگ رو کامل تکون میده تبدیل به یکی از دردسرهای بزرگ انویدیا شده . موقعی که سری 1000 عرضه شد کسی شک نداشت که از سری 900 بهتره . افزایش پرفورمنس در کنار افزایش مموری این سری رو کاملا بهتر از نسل قبل کرده بود ، اما الان خیلی ها میگن نسل 2000 چندان از نسل 1000 بهتر نیست ! شاهد این ادعا سهام انویدیا هستش .

....................................

اون کلمه در سطر اول رو هم ویرایش کنید .

ممنون

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه شما فقط عدد ۷ رو میبینین.

میدونید چرا حتی با مهاجرت به ۷ نانومتر مصرف و دمای این کارت بالاس؟

اول اینکه معماری کاملا قدیمیه که فقط دارن فرکانسش رو میبرن بالا از زمان فیوری تغییر بنیادین تو این معماری صورت نگرفته فقط اومدن جزئیات کارکرد رو بیشتر کردن

دوم اینکه صرفا فقط ترانزیستور ها کوچیک شدن و بهبودی تو ساختار عملکردی ترانزیستور ها صورت نگرفته! به عنوان مثال انویدیا برای پروژه ۷ نانومتری خودش قراره تکنولوژی EUV سامسونگ رو پیاده کنه. الان ۷ نانومتر amd چیه؟ 

فینفت ؟ ای یو وی؟ چی؟ شایدم 7nm hypening !!!

قضیه dx12 هم یه قضیه عوام فریب برای amd عه. همچنین اون قضیه enhanced async compute که دروغی بیش نیست. تو همه عناوین بازی ها دو این اواخر فعال کردن dx12 باعث کاهش فریم چشمگیر تو بازی شده.

در هر صورت شما میتونید این کارت رو تهیه کنید با دمای جانکشن تراتل ۱۱۰ درجه ! با فن نویز ۶۰ دسیبل کاملا از گیمینگ لذت ببرید.

تکنولوژی و نو اوری یعنی dlss و دیپ لرنینگ و ری تریسینگ

حالا هرچقدرم ک بلا استفاده باشن برای گیمر ها

چیزی که amd توش هیچ حرفی برای گفتن نداره و فقط سر خریدار هارو کلاه میذاره به بهونه اینکه ما فری سینک داریم ارزون تره! که اونم مشخص شد تو ۸۰ درصد مانیتور ها اصن فعال نمیشه ?

تصویر زیر هم نمونه از تکنولوژی انحصاری amd:

نکنولوژی گرمایشی اتمی ۷ نانومتری با سرعت دمندگی بسیار بالا

344C48FC-0684-472D-8872-0D137A490960.jpeg

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ??????? گفته است :

خیلی جالبه شما فقط عدد ۷ رو میبینین.

میدونید چرا حتی با مهاجرت به ۷ نانومتر مصرف و دمای این کارت بالاس؟

اول اینکه معماری کاملا قدیمیه که فقط دارن فرکانسش رو میبرن بالا از زمان فیوری تغییر بنیادین تو این معماری صورت نگرفته فقط اومدن جزئیات کارکرد رو بیشتر کردن

دوم اینکه صرفا فقط ترانزیستور ها کوچیک شدن و بهبودی تو ساختار عملکردی ترانزیستور ها صورت نگرفته! به عنوان مثال انویدیا برای پروژه ۷ نانومتری خودش قراره تکنولوژی EUV سامسونگ رو پیاده کنه. الان ۷ نانومتر amd چیه؟

نظرتون در مورد این که فناوری فیوری با کمی بهینه سازی به فناوری روز انویدیا بعد از 2 بار تغییر کامل نسل میرسه رو با رسم شکل توضیح دهید !!!!

اتفاقا این که ای ام دی تغییر اساسی در فناوری گذشته خودش نداده و داره انویدیا رو تحت فشار میزاره مهمه . نکته اساسی این نیست که کارت VII چقدر ارزش خرید داره و ... نکته اساسی اینه که ای ام دی بدون عرضه نسل جدید داره به انویدیا میرسه خیلی واضحه با عرضه یه نسل جدید و یه فناوری جدید اوضاع کاملا متفاوت میشه .

تا انویدیا از منجلاب کارت های سری 2000 در بیاد سری ناوی هم عرضه شد . شما غصه آینده رو نخور ای ام دی برای ساخت CPU و همچنین ساخت پردازنده کنسولها دستش بنده ولی نوبت انویدیا هم میرسه !

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

نظرتون در مورد این که فناوری فیوری با کمی بهینه سازی به فناوری روز انویدیا بعد از 2 بار تغییر کامل نسل میرسه رو با رسم شکل توضیح دهید !!!!

اتفاقا این که ای ام دی تغییر اساسی در فناوری گذشته خودش نداده و داره انویدیا رو تحت فشار میزاره مهمه . نکته اساسی این نیست که کارت VII چقدر ارزش خرید داره و ... نکته اساسی اینه که ای ام دی بدون عرضه نسل جدید داره به انویدیا میرسه خیلی واضحه با عرضه یه نسل جدید و یه فناوری جدید اوضاع کاملا متفاوت میشه .

تا انویدیا از منجلاب کارت های سری 2000 در بیاد سری ناوی هم عرضه شد . شما غصه آینده رو نخور ای ام دی برای ساخت CPU و همچنین ساخت پردازنده کنسولها دستش بنده ولی نوبت انویدیا هم میرسه !

الان این افتخاره که فناوری قدیمی رو ریبرند کنی و به اسم جدید بدی ب بازار؟ انویدیا هم الان میتونه gp102 رو ۷ نانومتری کنه کارتای جدید ای ام دی رو از ریشه بزنه. 

اگه بخوام با رسم شکل توضیح بدم براتون اینه که شما بخاری ۶۴ رو هم فرکانس با فیوری ایکس کنی جفتشون ی کارایی میدن! اینست نو اوری دیویژن رادئون !

این ک نشد نو اوری نود ساخت رو کوچیک تر کنی فرکانس رو ببری بالا اسم اینم بهینه سازی نیست ریبرندینگه

بعدشم ناوی میدرینج هست و ای ام دی تا ۲۰۲۰ هیچ پرچمدار پایه بر معماری جدیدی نداره

همین ۲۰۶۰ که بساط وگا ۶۴ و ۱۰۸۰ رو جمع کرده کافیه ک تو این زمینه انویدیا رقیب نداشته باشه از طرفی ۱۶۶۰ هم میاد ب بازار با قیمت کمتر و مصرف پایینتر 

طبق اخرین نظر سنجی ها هم پی سی گیمینگ بیشترین یوزر رو داشته کنسول گیمینگ حتی مارکت اول هم محسوب نمیشه واسه کمپانی های تراشه سازی

لینک به دیدگاه

جدا از نظر دوستان، یه نکته به نظرم باید یادآوری بشه اونم اینه که به دلیل تمرکز AMD روی تکنولوژی تولید به جای معماری، معماری فعلیش خیلی از تاریخ مصرفش گذشته.

به همین دلیله که حتی با این که یک نود کامل با این کارت از انویدیا جلوتر هست، فقط تونسته به سختی با flagship دو سال قبل انویدیا رقابت کنه!

اگه ناوی هم از معماری GCN استفاده کنه، احتمالا نسل جدید AMD حداقل به اواسط ۲۰۲۰ به تاخیر بیوفته که مسلما انویدیا در اون برهه زمانی با معماری جدید ۷ نانومتر به استقبال ای ام دی میره.

ای ام دی باید یه تکون درست و حسابی به خودش بده تا بیشتر از این از قافله عقب نمونه.

ویرایش شده توسط mohihehi
لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، ??????? گفته است :

انویدیا هم الان میتونه gp102 رو ۷ نانومتری کنه کارتای جدید ای ام دی رو از ریشه بزنه.

مگه خم رنگ رزی هست که الآن 7 نانومتری کنه؟! اگر میتونست حتماً این کار رو انجام میداد!

در 58 دقیقه قبل، ??????? گفته است :

همین ۲۰۶۰ که بساط وگا ۶۴ و ۱۰۸۰ رو جمع کرده کافیه ک تو این زمینه انویدیا رقیب نداشته باشه

Nvidia خودش اعلام کرده که این کارت 2060 رقیب 1070ti هست. شما شدی کاسه داغ تر از آش؟!! یه ذره منطقی باش . 

پ ن : من هم پردازنده ای که استفاده میکنم اینتل هست (4790k) و هم گرافیکم 1070 هست . این رو هم اضافه کنم که من طرفدار AMD نیستم (طرفدار nvidia هم نیستم).

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، rambo.2020 گفته است :

مگه خم رنگ رزی هست که الآن 7 نانومتری کنه؟! اگر میتونست حتماً این کار رو انجام میداد!

Nvidia خودش اعلام کرده که این کارت 2060 رقیب 1070ti هست. شما شدی کاسه داغ تر از آش؟!! یه ذره منطقی باش . 

پ ن : من هم پردازنده ای که استفاده میکنم اینتل هست (4790k) و هم گرافیکم 1070 هست . این رو هم اضافه کنم که من طرفدار AMD نیستم (طرفدار nvidia هم نیستم).

اگه die shrink از 14 نانومتر به 7 نانومتر برای AMD این طوری راحته، برای انویدیا مثل آب خوردنه. تنها دلیلی که باعث میشه انویدیا اینکار رو نکنه هزینه سرسام آور نود 7 نانومتری و هزینه tapeout هستش. در ضمن انویدیا در حال حاضر رقیب آنچنانی نداره که لازم باشه 7 نانومتر رو به این زودی رو کنه. ترجیه میده یه سال صبر کنه تا هزینه 7 نانومتر کمتر بشه بعد. از خیلی وقت پیش استراتژی انویدیا همین بوده (از زمان تسلا یا همان G80). 

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، rambo.2020 گفته است :

27C978E8-8739-4561-8110-946D55FBA1A5.thumb.jpeg.af33aa6046706814af9426904fb37519.jpeg

040D0D1A-BE80-4352-B181-6423A0A2CB4F.thumb.jpeg.c61f03507dfce5dff8a20618e47b7d31.jpeg

در ضمن انویدیا مثل rebrandeon نیست ک ۱۰۸۰ رو ۷ نانو کنه بگه کارت جدید! 

ویرایش شده توسط ???????
لینک به دیدگاه

به نظر من این حتی اگه این کارت بر فرض محال در حد 2080ti باشه .ولی وقتی محدود باشه مث سری وگا به چه دردی میخوره ؟! 

amd تو بحث گرافیک اوضاعش خیلی خرابه.امیدوارم زودتر خودشو برسونه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...