رفتن به مطلب

سوال/ مشکل با واتر کولر نو گرین evo 240

Recommended Posts

سلام من امروز واتر کولر گرین evo 240 خریدم ولی سوکت پمپشو به هر بخشی وصل میکنم دورش رو 0 نشون میده تو مادربرد، اول فن های واتر کولر رو به پین cpu_fan وصل کرده بودم و  پمپ رو به pump_fan 1 که دیدم دورش 0 ه تو مادربرد (دور پمپ) حتی پمپو به cpu_fan هم زدم همینجوریه، مشکل چیه پمپ خرابه؟ یا... بعد عددی که رو خود واتر کولر نشون میده مال پمپه دیگه؟ چون فنا ک به واتر کولر وصل نیستن(منظورم اتصال کابلیه)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Milad1993xx گفته است :

سلام من امروز واتر کولر گرین evo 240 خریدم ولی سوکت پمپشو به هر بخشی وصل میکنم دورش رو 0 نشون میده تو مادربرد، اول فن های واتر کولر رو به پین cpu_fan وصل کرده بودم و  پمپ رو به pump_fan 1 که دیدم دورش 0 ه تو مادربرد (دور پمپ) حتی پمپو به cpu_fan هم زدم همینجوریه، مشکل چیه پمپ خرابه؟ یا... بعد عددی که رو خود واتر کولر نشون میده مال پمپه دیگه؟ چون فنا ک به واتر کولر وصل نیستن(منظورم اتصال کابلیه)

سلام. بنده چندین بار متن شما رو کامل مطالعه کردم ولی متاسفانه دقیق متوجه منظور شما نشدم. 

سرعت چرخش پمپ بر روی باک نمایش داده میشه؟ کارایی خنک کننده و دما پردازنده اوکیه ؟ 

مدل مادربرد شما چیه؟ احتمال میدیم سیم مربوط به مانیتورینگ سرعت چرخش پمپ با پین مورد نظر روی مادربرد اتصال نداشته باشه. 

ابتدا بایوس مادربرد را بروز کنید . در صورتی که از نصب صحیح خنک کننده مطمئن هستید و مشکل کماکان پابرجاست برای بررسی بیشتر خنک کننده رو به واحد خدمات پس ا ز فروش گرین ارسال کنید.

همکاران بنده خنک کننده شما رو چک و نتیجه رو به شما اعلام می کنند.

نگران نباشید در صورتی که خنک کننده شما مشکل داشته باشه در سریع ترین زمان ممکن با یک مدل آکبند تعویض خواهد شد.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ASTS گفته است :

خیلی خیلی ممنونیم بایت پیگری شما در تاپیک های مربوط به محصولات گرین. 

نیازی نیست به زحمت بیفتید. تقریباً اکثر تالارهای این انجمن به خصوص تالار اختصاصی مربوط به محصولات گرین هر روزه ده ها بار توسط تیم پشتیبانی ما رصد  و پس از هماهنگی با واحدهای مربوطه پاسخ داده میشه.

از حسن نیت شما سپاسگزاریم.

ویرایش شده توسط GREEN Support
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، GREEN Support گفته است :

خیلی خیلی ممنونیم بایت پیگری شما در تاپیک های مربوط به محصولات گرین. 

نیازی نیست به زحمت بیفتید. تقریباً اکثر تالارهای این انجمن به خصوص تالار اختصاصی مربوط به محصولات گرین هر روزه ده ها بار توسط تیم پشتیبانی ما رصد  و پس از همانگی با واحدهای مربوطه پاسخ داده میشه.

از حسن نیت شما سپاسگزاریم.

خواهش میکنم عزیز

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

سلام. بنده چندین بار متن شما رو کامل مطالعه کردم ولی متاسفانه دقیق متوجه منظور شما نشدم. 

سرعت چرخش پمپ بر روی باک نمایش داده میشه؟ کارایی خنک کننده و دما پردازنده اوکیه ؟ 

مدل مادربرد شما چیه؟ احتمال میدیم سیم مربوط به مانیتورینگ سرعت چرخش پمپ با پین مورد نظر روی مادربرد اتصال نداشته باشه. 

ابتدا بایوس مادربرد را بروز کنید . در صورتی که از نصب صحیح خنک کننده مطمئن هستید و مشکل کماکان پابرجاست برای بررسی بیشتر خنک کننده رو به واحد خدمات پس ا ز فروش گرین ارسال کنید.

همکاران بنده خنک کننده شما رو چک و نتیجه رو به شما اعلام می کنند.

نگران نباشید در صورتی که خنک کننده شما مشکل داشته باشه در سریع ترین زمان ممکن با یک مدل آکبند تعویض خواهد شد.

سلام مدل مادربرد x370 Gaming Pro  MSIهستش

سرعت پمپ روی بلاک نشون داده میشه بین 2550 تا 2600  هم هست (وقتی به کانکتور PUMP_Fan وصله به Sys Fan وصل کنم میشه 1840)

ولی سوکت 3 پینی که از بلاک خارج شده رو به هر ;کانکتور مادربرد میزنم دور پمپ  رو روی 0 نشون میده  داخل بایوس و MSI Command Center:

CPU_fan

pump_fan

System_Fan

همشون هم 4 پین هستن ولی سوکت پمپ 3 پینه (که میخوره بهشون به هر حال)

بله دما اوکیه دورو بر 55 تا 70ه

همونطور که میبینید الان به این کانکتور وصله با اینکه وصله زده Disconnected ,ولی خب  بلاک روشنه و  و  دور پمپ و دما رو بلاک میاد :/ انگار فقط از مادربرد برق میگیره

DSC_2197.thumb.JPG.0e35e20b5a9b779d54ade394e8c50895.JPG

DSC_2195.thumb.JPG.8016b1b0d1b83fd4fe5b03f6eec742b2.JPG

ویرایش شده توسط Milad1993xx
لینک به دیدگاه

اینم پاسخ پشتیبانی  msi

Screenshot_20190224-121151.thumb.png.9c1824bbcda798445e5f66de3277b197.png

ولی خب یه تاپیک مشابه دیدم از شناسایی نشدن پمپ  توسط مادربرد تو همینجا که آورده گارانتی و گقتید مادربردش بایوسش پشتیبانی نمیکنه الیته برد ایشون گیگابایت بوده: 

میخوام بدونم آیا خودتون تست کردید روی مادربرد های MSI؟ اگه تست کردید و مشکل نداشته این همه راه رو بردارم بیارم گارانتی ک عوض کنم، منظورم اینه اگه کلا مدل واتر کولرتون اینجوریه که شناسایی نمیشه الکی این همه راه رو نیام

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

میدونید مشکل کجاست؟

گرین نیومده یه نرم افزار تهیه کنه ک بتونید باهاش دور پمپ و فن هاتون رو تنظیم کنید.

بنده واترکولر کورسیر H115i دارم نه دور فن هام رو بایوس نشون میده نه دور پمپم رو.

ولی ی نرم افزاری هست به اسم کورسیر لینک ک با اون همه کار میکنم.

پمپ من فقط برقش رو از سوکت پمپ مینم میگیره و هیچ چیز دیگه ای رو بهش برنمیگردونه یا ازش نمیگیره. فکر نمیکنم فرقی هم بکنه این قضیه بین واتر شما و بنده با بقیه.

نمایش دور پمپ وقتی ب درد میخوره ک بتونید نرم افزاری کم و زیادش کنید. گرین این قابلیت رو تو واترکولرهاش در نظر گرفته؟؟

لینک به دیدگاه

بردم گارانتی اقای موسوی تست کردن 2.3 تا پمپ دیگرم ظاهرا فقط روی برد های msi مانیتور نمیشه که با این وجود یه پمپ جدید بهم دادن و تعویض کردند و گفتند که از msi پیگیری میکنیم برای اپدیت بایوس

فقط یه چیزی اقای موسوی پمپ قبلی دورش  اکثرا 2600 رو  بود این جدیده اکثرا 2480  ه در بهیشترین حالت موقع روشن کردن میره رو 2520  و هیچ وقت به 2600 نمیرسه عادیه این  اختلاف دور توی 2 تا پمپ  با توجه به اینکه روی کارتن  واتر کولر هم زده 2600 ؟

@GREEN Support

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Milad1993xx گفته است :

بردم گارانتی اقای موسوی تست کردن 2.3 تا پمپ دیگرم ظاهرا فقط روی برد های msi مانیتور نمیشه که با این وجود یه پمپ جدید بهم دادن و تعویض کردند و گفتند که از msi پیگیری میکنیم برای اپدیت بایوس

فقط یه چیزی اقای موسوی پمپ قبلی دورش  اکثرا 2600 رو  بود این جدیده اکثرا 2480  ه در بهیشترین حالت موقع روشن کردن میره رو 2520  و هیچ وقت به 2600 نمیرسه عادیه این  اختلاف دور توی 2 تا پمپ  با توجه به اینکه روی کارتن  واتر کولر هم زده 2600 ؟

@GREEN Support

این مشکل فقط روی چند درصد از مادربردهای msi وجود داره و همه مدل ها این مشکل رو ندارند. در حال پیگیری هستیم و به زودی مشکل حل میشه انشاالله.

حدود %5 تلرانس روی حداکثر سرعت چرخش پمپ و انواع فن عادی هستش.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...