رفتن به مطلب

مشکل با هارد اکسترنال وسترن

kamivh1
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من هارد اکسترنال وسترن مدل my book essential 1T دارم.

یه موضوعی که واسم سوال شده اینه که وقتی چند مدت ازش استفاده نمیکنم یعنی هارد در حالت idle هست بعد که میخوام از فایلها استفاده کنم برای دفعه اول به نسبته هاردهای دیگه اینترنال خیلی طول میکشه!!! ولی دفعه های بعد سریع باز میشه. بافر هارد هم اون طور که تو یه سایت خوندم این مدل 16 مگ هست. ولی برنامه hd tune بافرشو نشناخت.

باید همینطور باشه یا یه مشکلی هست؟

ببینید هاردهای دیگه ام مشکلی ندارن ولی این که اکسترناله برای بار اول که میخوام وارد فولدر اصلی بشم یا مثلا فایلی رو باز کنم حدود 10 ثانیه ای طول میکشه!!! :blink:

در ضمن بگم یه چیزه دیگه هم هست که به پورت usb 3.0 زدم هارد رو ولی برام جای تعجبه که نتیجه تستش تو hd tune فقط کمی بالاتر از هاردهای sata 2 بود! این هم عادیه یا نه؟؟

در ضمن هارد اکسترنالم فقط یه پارتیشن داره که تا حالا یه بار هم دیفرگ شده ولی هاردهای دیگه چند پارتیشن هست. میتونه از این باشه؟؟

ویرایش شده توسط kamivh1
لینک به دیدگاه

تو تنظیمات پاور ویندوز تایمر خاموشی هارد رو بالا ببر . هارد برای صرفه جویی در مصرف انرژی بعد از یک مدتی خاموش میشه . البته نه خاموشی کامل . مثل استندبای ویندوز . البته برای هارد اکسترنال به احتمال زیاد باید قسمت USB رو تنظیم کنی .

لینک به دیدگاه

آنتی ویروس نیز در اولین اتصال هارد را چک می کند که اندکی زمان می گیرد حال اگر تعداد فایل زیاد و با حجم کم باشد آن وقت .....................................................

لینک به دیدگاه

defrg کنید ... اگر تعداد فایلها زیاد باشند و از طرفی هم هارد فاقد اتصال به آدپتور برق باشه .. امکان وجود این مشکلات وجود داره !

اما از طرفی هم احتمال ایاد هاردتون هم وجود داره !!!

لینک به دیدگاه

من با نرم افزار hd tune قسمت info تست کردم مشکلی نشون نداد. بعد اینکه قسمت تنظیمات پاور مربوط به usb و دیسیبل کردم الان به فولدر ها برای بار اول (منظورم بعد از اینکه چند مدت از هارد استفاده نمیکنم مثلا نیم ساعت) راحت دسترسی دارم و طول نمیکشه باز کردنشون ولی وقتی میخوام فایلی رو باز کنم واسه دفعه اول باز طول میکشه!!!

هاردم هم اداپتوری هست. الان دارم اسکن بد سکتور هم میکنم ببینم چی میشه! البته بگم که خوب فایل هم زیاد دارم.

راستی من فقط درایور این هاردو نصب کردم که خودش یک پارتیشن درست کرد. برای اکسترنال نیاز نیست که خودمون پارتیشن بندی کنیم؟

یه سواله دیگه تو جعبه خود هارد سی دی وجود نداشت و مجبور شدم از سایت وسترن درایور مربوطه رو دانلود کنم. این مدل همینجوریه یا ماله من اینطور بوده نکنه هاردو بهم انداخته؟؟

ویرایش شده توسط kamivh1
لینک به دیدگاه

دیفراگ هم انجام بده . چون حجم پارتیشن زیاده لود فایلها بیشتر طول میکشه . میتونی پارتیشن بندیش کنی احتمالا . با پارتیشن مجیک و یا نرم افزارهای مشابه . قثط اختیاط کن که فایلها تو از بین نبری . در مورد CD درایور اطلاعی ندارم .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز . یکی از دلایل کند شدن سرعت در باز شدن فایل ها و فولدر ها میتونه این باشه که شما هاردت رو فقط یک پارتیشن ایجاد کردی

لینک به دیدگاه

همونطوری که اساتید گفتن ممکنه از تک پارتیشن بودن باشه .....

به هر حال این احتمال خیلی قوی و کلا بهتره هاردتون رو چند پارتیشن کنید که تفکیک اطلاعت بهتر و دسترسی سریع تر باشه !

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی دوستان! :)

ویرایش شده توسط kamivh1
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام حقیقتش من جا ندارم که از اطلاعاتی که تو این هارد هست بک اپ بگیرم یا جایی کپی کنمشون. اگه با نرم افزار paragon partion manager به چند پارتیشن تبدیل کنم. احتمالش هست که اطلاعاتم بپره؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...