رفتن به مطلب

ساخت کیس به طرح دلخواه (شاید بتونید کمک کنید)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

اگر طرح کیسی رو کسی بتونه طراحی کنه به صورت 3 بعدی و با اندازه های دقیق و بخواد درستش کنه باید به کجا مراجعه کنه ؟

همونطور که میدونید فلز استفاده شده در پوسته کیس شکل خاصی هست که جریان رو به خوبی رد نکنه و اتصالی توی سیسیتم پیش نیاد 

این حالت فلز رو چی میگن و چه کسانی میتونن به این نوع فلزات به شکل کاملا اصولی و بدون ایجاد کردن لبه های تیز حالت بدن و برش بزنن ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، The.13east گفته است :

سلام دوستان 

اگر طرح کیسی رو کسی بتونه طراحی کنه به صورت 3 بعدی و با اندازه های دقیق و بخواد درستش کنه باید به کجا مراجعه کنه ؟

همونطور که میدونید فلز استفاده شده در پوسته کیس شکل خاصی هست که جریان رو به خوبی رد نکنه و اتصالی توی سیسیتم پیش نیاد 

این حالت فلز رو چی میگن و چه کسانی میتونن به این نوع فلزات به شکل کاملا اصولی و بدون ایجاد کردن لبه های تیز حالت بدن و برش بزنن ؟

10 12 سال پیش تو فکرش بودم حتی خرج هم کردم اما در نهایت کیس خریدم...بعد 6 سال دوباره سیستم گرفتم و دوباره کیس خریدم در حالی که کیسی که ساخته بودم داشت زیر بارون از بین میرفت

نبود فلز و ابزار مناسب برای برش و اتصال..اون موقع بدنه کیس رو دادم با ورق گالوانیزه برش دادن البته سایزش 50*50 عرض 25

برای محل قرار گیریه مادربرد و گرافیک و پنل . یه کیس اوراق کردم و استفاده کردم..بخاطر ناشی بودن کابینت کار کج در اومد !

طرحی که در اخر تموم شد فقط از نظر کارایی تا 40% مشابه خارجیش بود

کیسی که قرار بود از روش کپی درست کنم...اون زمان تا بدستم میرسید 250 تومن تموم میشد

4.jpg

5.jpg

10.jpg

این تابستون اگه بشه میخوام میز کامپیوتر رو تبدیل به کیس کنم☺️

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

این تابستون اگه بشه میخوام میز کامپیوتر رو تبدیل به کیس کنم263a.png

یعنی چی  !

منم  یه  زمانی میخواستم کیس درست کنم

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

10 12263a.png

10 -12 سال پیش خیلی فرق داره و شما رفتی پیش کابینت ساز برات پوسته کیس درست کنه ؟

شما خودت کار خودتو خراب کردی من دنبال یه نفر هستم بتونه تمیز و دقیق بدون یه سانت جا به جایی برش ها رو انجام بده

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، The.13east گفته است :

سلام دوستان 

بستگی به نوع طرح داره(مثلا in win s frame) همین طرح پایین رو میشه به روش قالب گیری و کمپرس فلز ایجاد کرد

image.jpeg.dedddc62f918cfdc04cab61f61e991d9.jpeg

Image result for in win s frame

معمولا یه کت(منظور پوشش) ضد رسانایی روی کیس وا بسته به رنگ مد نظر شما میزنن!

خب لبه تیز در هر حالتی ایجاد میشه منتها شما باید جایی پیدا کنید که برش لیزری بزنن و بد متناسب با ضخامت کار و نیازتون، مناطق برش خودره رو با سمباده نرم کنن

هزینش ارزون نخواهد شد!

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، farhadii گفته است :

یعنی چی  !

منم  یه  زمانی میخواستم کیس درست کنم

https://hothardware.com/news/lian-lis-adjustable-motorized-standing-desk-is-also-a-case-for-your-killer-gaming-pc

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

با اجازه استارتر عزیز

یه پیشنهاد ساده با توجه به لینکی که دادید و اونجا گراف رو هوا خنک گذاشته پیشنهاد میکنم گراف رو واتر کول بزنید و درب بالا رو هم شیشه دودی بندازید و داخل منبع اب ها رو RGB کار کنید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

با اجازه استارتر عزیز

یه پیشنهاد ساده با توجه به لینکی که دادید و اونجا گراف رو هوا خنک گذاشته پیشنهاد میکنم گراف رو واتر کول بزنید و درب بالا رو هم شیشه دودی بندازید و داخل منبع اب ها رو RGB کار کنید

ممنون برا پیشنهاد..حالا باشه تا تابستون..هم میز اضافه دارم برای ساختش هم قطعات و وقتش...فقط موندم اون رابط گرافیک و اسلات مادربرد رو چی باید بگیرم...به شخصه با rgb حال نمیکنم باعث حواس پرتی میشه و لذت بازی کردن از بین میبره

بجای شیشه هم تلق 5 یا 6 میل گیر بیارم خوبه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، The.13east گفته است :

سلام دوستان 

درود.

در مورد ورق های فلزی باید بگم تقریبا در تمام موارد از ورق های آلومینیومی با ضخامت های مختلف (با توجه به وزن نهایی) استفاده میشه ک با توجه به هزینه انجام شده با انواع مواد پلیمری ک ساده ترینشون می‌تونه صرفا یه لایه رنگ باشه پوشونده میشه تا به راحتی جریان رو عبور نده.حتی در برخی موارد از مواد سرامیکی استفاده میشه ک حتی در مقابل خوردگی و خراش هم بسیار مقاوم هستند اما قیمت بالایی دارند.

در کل شکل دادن ورق های فلزی به این راحتی ها و ارزونی ها نیست و پیشنهاد بنده اینه ک اگر قصد ایجاد کیس دلخواه رو دارید روی بدنه ی اصلی کیس های آماده شروع کنید تغییرات دادن.مثل ویران خودرو ک با پلتفرم ۴۰۵ شونصد تا ماشین ساخته😁

هم از نظر هزینه و هم از نظر وقت و انرژی کلی صرفه جویی کردید.

ویرایش شده توسط muphas
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، muphas گفته است :

درود.

در مورد ورق های فلزی باید بگم تقریبا در تمام موارد از ورق های آلومینیومی با ضخامت های مختلف (با توجه به وزن نهایی) استفاده میشه ک با توجه به هزینه انجام شده با انواع مواد پلیمری ک ساده ترینشون می‌تونه صرفا یه لایه رنگ باشه پوشونده میشه تا به راحتی جریان رو عبور نده.حتی در برخی موارد از مواد سرامیکی استفاده میشه ک حتی در مقابل خوردگی و خراش هم بسیار مقاوم هستند اما قیمت بالایی دارند.

در کل شکل دادن ورق های فلزی به این راحتی ها و ارزونی ها نیست و پیشنهاد بنده اینه ک اگر قصد ایجاد کیس دلخواه رو دارید روی بدنه ی اصلی کیس های آماده شروع کنید تغییرات دادن.مثل ویران خودرو ک با پلتفرم ۴۰۵ شونصد تا ماشین ساخته1f601.png

هم از نظر هزینه و هم از نظر وقت و انرژی کلی صرفه جویی کردید.

نقشه کیسی که بنده نیاز دارم اماده هست و قیمت عادیش برای خرید نزدیک به 3 میلیون تومنه! و اندازه کوچیکی داره

در کل کسی نگفته برای برش و حالت دادن اصولی فلز باید به چه کسی مراجعه کنم !!!!

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، The.13east گفته است :

سلام دوستان 

من یک پروژه دارم که از چیز های ساده بشه یک کیس با وسایل ساده ساخت ولی الان هنوز شروع نکردم انشا الله تو تابستان

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

برای برش    دقیق  دستگاه  cnc

لازمه

لینک به دیدگاه

سلام و درورد

منم یه مدته دنبال این بودم که کیس قدیمی رو ولسه خودم مود کنم 

اما چون همش سرکارم اصلا وقت نمی کنم 

پیشنهاد میکنم ویدویو ها این پسره تو یوتیوب رو ببین .تو زمینه مود کردن کیس های قدیمی کارش حرف نداره 

اینم لینک کانالش:https://www.youtube.com/channel/UCTOkIONVBVfwpfxEBkN7TtA

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، farhadii گفته است :

برای برش    دقیق  دستگاه  cnc

لازمه

ممنون بابت اطلاعتون 

برای فلز استفاده شده میدونید باید از چه فلزی استفاده بشه ؟

و ایا دوستانی که CNC کار میکنن میتونن از طراحی های 3 بعدی استفاده کنن و باید دانشش رو داشته باشن یا نه ؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

ممنون بابت اطلاعتون 

برای فلز استفاده شده میدونید باید از چه فلزی استفاده بشه ؟

و ایا دوستانی که CNC کار میکنن میتونن از طراحی های 3 بعدی استفاده کنن و باید دانشش رو داشته باشن یا نه ؟

فلز معمولا آلومینیوم هست و بعضا فولاد(به این نمونه که کیس خودم هست دقت کنید)

اینم که ترکیبی از فولاد و آلومینیوم و شیشه حرارت داده شده است

مواردی هم دیدم که از پلیمر و پلاستیک استفاده شده

بله CNC کارها حتما باید طراحی ۳ بعدی بلد باشن وگرنه این دستگاها چطور طرح های ۳ بعدی میزنن؟

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

سلام اگه میخواین بنده میتونم براتون طراحیش بکنم
مهندسی هوا فضا خون دم قبلا هم 2 تا کیس طراحی کردم 
یدونه desktop  (خوابیده) طراحی کردم 

یدونه open air

چند تا هم واتر بلاک طراهی کردم برای سی پی یو

ولی  با توجه به هزینه بالای ساختش هنوز نساختمشون

لینک به دیدگاه

در در 7 اسفند 1397 در 01:22، MojArch گفته است :

فلز معمولا آلومینیوم هست و بعضا فولاد(به این نمونه که کیس خودم هست دقت کنید)

اینم که ترکیبی از فولاد و آلومینیوم و شیشه حرارت داده شده است

مواردی هم دیدم که از پلیمر و پلاستیک استفاده شده

بله CNC کارها حتما باید طراحی ۳ بعدی بلد باشن وگرنه این دستگاها چطور طرح های ۳ بعدی میزنن؟

والا من اطلاعی از نحوه کاریشون ندارم و نمیدونم چجوریه اصلا 

بازم ممنون بابت اطلاعاتتون خیلی کمک کردید 

در 8 دقیقه قبل، o0shahin گفته است :

سلام اگه میخواین بنده میتونم براتون طراحیش بکنم
مهندسی هوا فضا خون دم قبلا هم 2 تا کیس طراحی کردم 
یدونه desktop  (خوابیده) طراحی کردم 

یدونه open air

چند تا هم واتر بلاک طراهی کردم برای سی پی یو

ولی  با توجه به هزینه بالای ساختش هنوز نساختمشون

طرح کیس از قبل به صورت اماده روی سایت Louqe هست و دقیقا همون باید ساخته بشه 

لینک به دیدگاه

در در 6 اسفند 1397 در 20:34، The.13east گفته است :

نقشه کیسی که بنده نیاز دارم اماده هست و قیمت عادیش برای خرید نزدیک به 3 میلیون تومنه! و اندازه کوچیکی داره

درود 

برای برش ورق الان سوای دستگاههای CNC برشهای لیزری هم وجود داره که با کمترین خطا و بهترین حالت می تونه ورق شمار رو برش بده 

برای خم کاری هم هستند کارگاههایی که خدمات خم ورق انجام میدن 

تهران  اتوبان آزادگان  بازار آهن مکان 

بعد از برش هم می تونین رنگ کوره ای  ( الکترو استاتیک) بزنین

لینک به دیدگاه

سلام

چه تاپیک جالبی 😄

منم مثل اکثر شما تو این فکرم  و از نبود امکانات درست حسابی رنج میبرم(البته اینا بهونس)

دو ساله تو فکر ساخت کیس جمع و جور خودمم ولی تا الان نشده درست حسابی تلاش کنم٬ چون میترسم هزینه کنم و دور ریخته بشه

photo_2017-04-20_15-08-51.thumb.jpg.12191562ed2080a89419bdcb8b4bd3ad.jpgphoto_2017-04-20_15-08-53.thumb.jpg.d31cba51e0309b50e089f4f9034e6e56.jpg

این طرح چیزی بود که دوست داشتم بسازم

ابعادش 24*24 با ارتفاع 48 سانت هست

دسترسی به پنل از قسمت بالا و پشت کیس هست

گرافیک به صورت عمودی هست و از کنار دید مستقیم به فنها هست که توی اکثر کیسها این زیبایی پنهان میشه

هارد و پاور قسمت پایین قرار میگیره

اون قسمت بالا هم 5 سانت فضا هست برای واتر و یه دونه فن که یه دونه فن هم از سمت داخل نصب میشه

قسمت پایین پشت هم یه فن برای تهویه پاور و هارد داره

اون نوارای قرمز رنگ هم قرار بود RGB باشه و به مادربرد ایسوس وصل بشه (البته طرح الانم خیلی پیشرفت کرده ولی بیس کار همینه انشالله که بسازمش 😑)

چیزی که میخوام... و اما چیزی که دارم.😅

photo_2019-02-27_10-47-07.thumb.jpg.9e048dba2c2bb96db35c916db6492d04.jpg

لینک به دیدگاه

البته اکثر دوستان کیس‌هایی مد نظرشون هست برای ساخت که به نظرم خریدش منطقی تر باشه
چون بسازین فکر کنم هزینه ساخت نسبت به کیفیتش اصلا چیز جالبی نشه(نمیتونید ظرافت محصولی اصلی رو پیاده کنید)

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان گرامی

دیدم اهالی فن اینجا هستن گفتم منم عرض ادبی کرده باشم و چیزایی که میدونم و بگم شاید به دوستان کمک کرد...

در مورد طراحی و ساخت کیس خب شما اول باید کیس رو به صورت دقیق و طبق استاندارد ها به جهت قرار گیری قطعات طراحی کنید منظورم قسمت هایی مثل پلیت مادربرد ، محل قرار گیری پنل مادربرد ، محفظه هارددیسک و اس اس دی ، محفظه پاور و .... تا جای سوراخکاری برای پیچ ها و.... خب شما با رعایت این موارد میتونید کیستون رو به شکل های گوناگون طراحی کنید و بدین صورت که پس از طراحی سه بعدی کار و رسیدن به نتیجه نهایی ، برای ساخت شما باید نقشه گسترده طرح تون رو که یا از قبل طراحی کردید و بعد سه بعدی کردید و یا سه بعدی کردید و حالا باید این نقشه گسترده اش رو آماده کنید و محل های برش ، سوراخ کاری و خم کاری رو  مشخص کرده باشید.خب برای ساخت اول باید با توجه به گسترده طرحتون ، سایز و نوع ورقتون رو انتخاب و تهیه کنید و بعد اون نقشه رو به صورت پت ( مسیر برش ، مثل فایل اتوکد ) به دستگاه CNC یا لیزر میدید و بعد از برش و سوراخ کاری میرید سراغ خم کاری و بعد از خم و آماده شدن قسمت های مختلف میرسید به مرحله نرم کاری و در واقع در این مرحله شما لبه هایی رو که بعد از برش به صورت تیز در اومده رو با استفاده از سوهان نرم  ، نرم می کنید که البته اگه در مرحله طراحی برای لبه ها چند میلیمتر اضافه در نظر بگیرید و در مرحله خم کاری بتونید این چند میلیمتر رو ، رو به داخل خم کنید تمام لبه ها نرم میشن و نیازی به سوهان کاری و این کارها نیست ولی خب انجام اینکار با توجه به نبود امکانات لازم ممکنه مقداری سخت باشه و بعد از این مرحله هم  میرسید به بخش اتصال که اگه همه چیز رو درست انجام داده باشید با اتصال قطعات در نهایت کیس شما ساخته میشه و حالا میمونه رنگ کاری که میتونید قبل و بعد از مرحله اتصال انجامش بدید که به نظر من بعد از اتصال بهتره چون در زمان اتصال ممکنه لایه رنگ آسیب ببینه و به همین خاطر بعد از اتصال رنگ آمیزی رو انجام بدید که میتونید به روش مختلف از جمله با اسپری البته به صورت حرفه ای و یا با پیستوله و یا از همه بهتره و مقداری گرونتر به صورت الکترواستاتیک این کار رو انجام بدید که به روش الکترو استاتیک نتیجه فوق العاده ای بهتون خواهد داد و بعد از رنگ کاری هم دیگه کار تمومه و شما کیس ساخت خودتون رو خواهید داشت.( البته روکاغذ آسون و راحته ولی تو عمل سختی خودش رو خواهد داشت.)

این کار با اینکه لذت خاص خودش رو خواهد داشت ولی متاسفانه با اوضاع اقتصادی کنونی هزینه ساخت بالا خواهد رفت و اگه مقداری بی دقتی از سوی شما یا دیگر کسانی که در این پروسه قرار دارند مثل اپراتور CNC یا لیزر یا دستگاه خم ،  رخ بده در نتیجه کار تاثیر منفی خواهد گذاشت و ممکنه در آخر برای شما رضایت بخش نباشه. ( مثال تجربه : توی یکی از پروژه های خودم که کار خیلی راحتی بود و تاپیکش رو هم قراره بزنم ، متاسفانه با بی دقتی اپراتور مربوطه نتیجه کار اونی که میخواستم نشد ، فقط خوشبختانه هزینه کار زیاد نبود و میشه دوباره انجامش داد؟!)

روش های کم هزینه تری هم هست برای ساخت کیس که اگه فرصت شد اون رو هم براتون میگم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود بر دوستان گرامی

دیدم اهالی فن اینجا هستن گفتم منم عرض ادبی کرده باشم و چیزایی که میدونم و بگم شاید به دوستان کمک کرد...

در مورد طراحی و ساخت کیس خب شما اول باید کیس رو به صورت دقیق و طبق استاندارد ها به جهت قرار گیری قطعات طراحی کنید منظورم قسمت هایی مثل پلیت مادربرد ، محل قرار گیری پنل مادربرد ، محفظه هارددیسک و اس اس دی ، محفظه پاور و .... تا جای سوراخکاری برای پیچ ها و.... خب شما با رعایت این موارد میتونید کیستون رو به شکل های گوناگون طراحی کنید و بدین صورت که پس از طراحی سه بعدی کار و رسیدن به نتیجه نهایی ، برای ساخت شما باید نقشه گسترده طرح تون رو که یا از قبل طراحی کردید و بعد سه بعدی کردید و یا سه بعدی کردید و حالا باید این نقشه گسترده اش رو آماده کنید و محل های برش ، سوراخ کاری و خم کاری رو  مشخص کرده باشید.خب برای ساخت اول باید با توجه به گسترده طرحتون ، سایز و نوع ورقتون رو انتخاب و تهیه کنید و بعد اون نقشه رو به صورت پت ( مسیر برش ، مثل فایل اتوکد ) به دستگاه CNC یا لیزر میدید و بعد از برش و سوراخ کاری میرید سراغ خم کاری و بعد از خم و آماده شدن قسمت های مختلف میرسید به مرحله نرم کاری و در واقع در این مرحله شما لبه هایی رو که بعد از برش به صورت تیز در اومده رو با استفاده از سوهان نرم  ، نرم می کنید که البته اگه در مرحله طراحی برای لبه ها چند میلیمتر اضافه در نظر بگیرید و در مرحله خم کاری بتونید این چند میلیمتر رو ، رو به داخل خم کنید تمام لبه ها نرم میشن و نیازی به سوهان کاری و این کارها نیست ولی خب انجام اینکار با توجه به نبود امکانات لازم ممکنه مقداری سخت باشه و بعد از این مرحله هم  میرسید به بخش اتصال که اگه همه چیز رو درست انجام داده باشید با اتصال قطعات در نهایت کیس شما ساخته میشه و حالا میمونه رنگ کاری که میتونید قبل و بعد از مرحله اتصال انجامش بدید که به نظر من بعد از اتصال بهتره چون در زمان اتصال ممکنه لایه رنگ آسیب ببینه و به همین خاطر بعد از اتصال رنگ آمیزی رو انجام بدید که میتونید به روش مختلف از جمله با اسپری البته به صورت حرفه ای و یا با پیستوله و یا از همه بهتره و مقداری گرونتر به صورت الکترواستاتیک این کار رو انجام بدید که به روش الکترو استاتیک نتیجه فوق العاده ای بهتون خواهد داد و بعد از رنگ کاری هم دیگه کار تمومه و شما کیس ساخت خودتون رو خواهید داشت.( البته روکاغذ آسون و راحته ولی تو عمل سختی خودش رو خواهد داشت.)

این کار با اینکه لذت خاص خودش رو خواهد داشت ولی متاسفانه با اوضاع اقتصادی کنونی هزینه ساخت بالا خواهد رفت و اگه مقداری بی دقتی از سوی شما یا دیگر کسانی که در این پروسه قرار دارند مثل اپراتور CNC یا لیزر یا دستگاه خم ،  رخ بده در نتیجه کار تاثیر منفی خواهد گذاشت و ممکنه در آخر برای شما رضایت بخش نباشه. ( مثال تجربه : توی یکی از پروژه های خودم که کار خیلی راحتی بود و تاپیکش رو هم قراره بزنم ، متاسفانه با بی دقتی اپراتور مربوطه نتیجه کار اونی که میخواستم نشد ، فقط خوشبختانه هزینه کار زیاد نبود و میشه دوباره انجامش داد؟!)

روش های کم هزینه تری هم هست برای ساخت کیس که اگه فرصت شد اون رو هم براتون میگم.

موفق باشید.

در مورد طراحی 3بعدی اگر اطلاعاتی دارید میخواستم برام کیس ghost s1 رو که طراحیش روی سایت خودشون برای دانلود هست رو برسی کنید و و بگید که چیزی که برای دیزاین گذاشتن قابل استفاده هست تا کیس رو به صورت شخصی ساخت

و در مورد هزینه باید بگم که وارد کردن اون کیس چیزی در حدود 3 میلیون بیشتر هزینه خواهد داشت ! شما میگید که خریدش بیشتر از ساختش صرفه خواهد داشت ؟

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

در مورد طراحی 3بعدی اگر اطلاعاتی دارید میخواستم برام کیس ghost s1 رو که طراحیش روی سایت خودشون برای دانلود هست رو برسی کنید و و بگید که چیزی که برای دیزاین گذاشتن قابل استفاده هست تا کیس رو به صورت شخصی ساخت

و در مورد هزینه باید بگم که وارد کردن اون کیس چیزی در حدود 3 میلیون بیشتر هزینه خواهد داشت ! شما میگید که خریدش بیشتر از ساختش صرفه خواهد داشت ؟

اها شما این گوست رو میخوای بسازی؟

درسته ابعادش کوچیکه ولی ریزکاری انچنانی نداره(به شرطی که دنبال اون محفظه های افزایندش نباشی)

بیس کارش یه پلیت هست که برد اصلی + پاور مینی(حتما، حتما باید پاور مینی داشته باشید بقیه پاورا بهش نمیخوره) و گرافیک میشینه روش و دوطرفش هم استند هاییه که به صورت کشویی این پلیته میره توش(طرحشم که داری پس شماتیک کلی رو داری)

بعدش هم دریچه هایی هست که بسته به میلتون میشه پیچی یا کشویی باشن(به نظرم اولیه بهتره یعنی پیچی باشه) که بتونی سریع و بدون دردسر کار رو اوکی کنی

درضمن مطمئنی ۳ تومن هزینش درمیاد؟

با این اوصاف کیس های سنگین تر وحشتناک قیمتشون بالا خواهد شد!:30_no_mouth::61_sob::62_dizzy_face:

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اها شما این گوست رو میخوای بسازی؟

درسته ابعادش کوچیکه ولی ریزکاری انچنانی نداره(به شرطی که دنبال اون محفظه های افزایندش نباشی)

بیس کارش یه پلیت هست که برد اصلی + پاور مینی(حتما، حتما باید پاور مینی داشته باشید بقیه پاورا بهش نمیخوره) و گرافیک میشینه روش و دوطرفش هم استند هاییه که به صورت کشویی این پلیته میره توش(طرحشم که داری پس شماتیک کلی رو داری)

بعدش هم دریچه هایی هست که بسته به میلتون میشه پیچی یا کشویی باشن(به نظرم اولیه بهتره یعنی پیچی باشه) که بتونی سریع و بدون دردسر کار رو اوکی کنی

درضمن مطمئنی ۳ تومن هزینش درمیاد؟

با این اوصاف کیس های سنگین تر وحشتناک قیمتشون بالا خواهد شد!:30_no_mouth::61_sob::62_dizzy_face:

عاره دیگه کیس های بزرگ و سنگین بعضا بیشتر از قیمت خود کیس هزینه وارد کردنشون خواهد شد

و در مورد در های کشویی عاره احتمالا به پیچی تغییرشون بدم و از بالا جای پیچ براشون بزارم که موقعی سقف کیس رو میزاری دیگه دیده نشه پیچ ها و زشت باشه

پاور رو هم میدونم باید مینی باشه و یکی از داستان ها همینه

احتمال خیلی زیادی وجود داره که به دلیل نبود مادربرد رایزر و پاور اینا رو به صورت وارداتی بگیرم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، The.13east گفته است :

درود مجدد

اینکه شما چرا این کیس رو در نظر دارید حتما دلیل خاصی داره و گرنه یقینا گزینه های بهتری هم وجود داره؟!

توی لینکی که تو پست های قبلی دادید من جز یه  طرح مربوط به ابعاد کلی چیز کامل تری پیدا نکردم اگه هست لینکش رو لطف بفرمایید و اگر نه همینه که باید بگم این فقط ابعاد کلی هست و برای جزئیات داخلی باید خودتون دست بکار بشید؟!

در مورد ساختش هم اگه در شهر شما cnc یا لیزر برش فلزات و خم کاری موجود باشه خب احتمالا هزینه ساختش کمتر از خریدش میشه به شرطی که تمیز ساخته بشه ولی اگه این امکانات رو ندارید پس باید به نزدیکترین جایی که این امکانات رو در اختیار شما قرار بده برید که خب کار رو کمی سخت تر میکنه؟!

یه راه دیگه برای ساختش بهتون پیشنهاد میدم: شما برای ساخت این کیس میتونید به سراغ پلکسی و برش لیزر و ترکیب با پرینت 3 بعدی برید و با این دو روش این کیس رو بسازید که فکر میکنم اینطوری راحت تر بتونید انجامش بدید البته حتی میتونید با همون روش پلکسی و لیزر هم بسازیدش و دیگه سراغ پرینت 3 بعدی هم نرید.( پرینت 3 بعدی برای پنل جلویی و پنل پشتی کیس عنوان شد که اگه خیلی حساس نباشید که مثل خود مدل اصلی در بیاد( از داخل ) و به خم بیرونی پنل اکتفا کنید ، همون پلکسی رو میشه با حرارت خم کرد!)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...