رفتن به مطلب

مشکل در فعال سازی گوشی

Mehran11
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقتتون بخیر

متاسفانه من گیر یک سری آدم های بیشعور پاساژ علاءالدین افتادم بعد دو هفته و کلی تماس گیری و دست انداختناشون هنوز گوشی را فعال نکردن و من واقعا برای خودم متاسفم که از همچین کسایی خرید کردم علاوه بر اینکه به دروغ گفتن گوشی گارانتی داره بعد فعال سازیش فعال میشه و ۵۵ تومن هزینه اضافی هم به بهونه فعال کردن فورجی گرفتن که جفتش  دروغ محض بوده بهشون هم میگم میگن نه تو اطلاعی نداری و فلان و منم به دلیل پرداخت پول دیگه دستم به جایی بند نیست و هم اینکه گوشی را برای یکی از اقوام خریدم اگه برای خودم بود یک کاریش می کردم

حالا سوال و کمک من از شما اینه من میتونم خودم این گوشیو فعال کنم؟ و اینکه جایی هست این موضوع را گزارش کنم؟

لطفا اگه اطلاعاتی دارین کمک کنید

لینک به دیدگاه

سلام،اول همه واقعا خدا بت صبر بده،اما تجربه بشه برا بعدا که میخایی چیزی بخری قبلش اطلاعات بدست بیاری

داداش منظورت رجیستریه ،یا فقط فعال کردن سیم کارت؟

اموزش رجیستری:

https://digiato.com/article/2018/04/21/آموزش-رجیستر-کردن-گوشی-موب/

سیم کارت که خودش فعال میشه،برای استفاده از اینترنتم اگه ایرانسل باشه خودش پیام میده اگرم همراه اول بود:

برید تنظیمات گوشی:سیم کارت:نقاط دست یابی یا APN،یه apn جدید بسازید،نام دلخواه بزارید،apn رو بزنید irmci بقیه هم خالی بعد ذخیره کنید

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

سلام،اول همه واقعا خدا بت صبر بده،اما تجربه بشه برا بعدا که میخایی چیزی بخری قبلش اطلاعات بدست بیاری

داداش منظورت رجیستریه ،یا فقط فعال کردن سیم کارت؟

اموزش رجیستری:

https://digiato.com/article/2018/04/21/آموزش-رجیستر-کردن-گوشی-موب/

سیم کارت که خودش فعال میشه،برای استفاده از اینترنتم اگه ایرانسل باشه خودش پیام میده اگرم همراه اول بود:

برید تنظیمات گوشی:سیم کارت:نقاط دست یابی یا APN،یه apn جدید بسازید،نام دلخواه بزارید،apn رو بزنید irmci بقیه هم خالی بعد ذخیره کنید

سلام اره بد تجربه ایی شد برام . چند روزی اعصابم خورده نمی تونم به کارای دیگم برسم

همون ریجستر گوشی منظورمه این لینکی که فرستادین یک کد ریجستر هم می خواد که من ندارمش

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Mehran11 گفته است :

سلام اره بد تجربه ایی شد برام . چند روزی اعصابم خورده نمی تونم به کارای دیگم برسم

همون ریجستر گوشی منظورمه این لینکی که فرستادین یک کد ریجستر هم می خواد که من ندارمش

کد imei منظورتونه؟روی جعبه ی گوشی پشت باتری(اگه باتری گوشیتون در میاد)کد ۱۵رقمی هست 

ولا من خودم تا حالا رجیستر نکردم،چون همه گوشی هایی که خریدم قبل این ماجرا بود

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Mehran11 گفته است :

داداش باید به سایت پرداخت عوارض گمرک برین مدل و مشخصات گوشیو بزنین و هزینه شو پرداخت کنین بعد با اون کد تو همتا ثبت کنین که حدودا 2-3 هفته طول میکشه. لازمه عوارض گوشی باید با شماره ملی و پاسپورت کسی پرداخت بشه که سیمکارت اون شخص رو گوشیه

یعنی همه ی این اطلاعات باید مال صاحب گوشی باشه در غیر اینصورت فعال نمیشه. البته بهتره قبل از فعال کردن قشنگ از شرایطش اگاهی لازمو کسب کنین تا دچار مشکل نشین. یکم کار وقت بر و اعصاب خورد کنیه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

کد imei منظورتونه؟روی جعبه ی گوشی پشت باتری(اگه باتری گوشیتون در میاد)کد ۱۵رقمی هست 

ولا من خودم تا حالا رجیستر نکردم،چون همه گوشی هایی که خریدم قبل این ماجرا بود

گوشی ایشون رجیستر نشدس. باید عوارضو پرداخت کنن بعد کد فعال سازیو دریافت کنن.

لینک به دیدگاه

شما بهترین کاری که میتونین بکنین اینه برین مغازه  و دست برندارین روزی 3-4 بار برین تا خسته بشن تا کارتونو راه بندازن. اینجوری راه به جایی نمیبرین. از صنفم اقدام کن شکایت کن بگو گوشی رجیستر نشده بهت دادن و فعال نمیکنن. خلاصه هرکاری ازت برمیاد دریغ نکن که به خودت نامردی کردی اگه کوتاهی کنی.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

شما بهترین کاری که میتونین بکنین اینه برین مغازه  و دست برندارین روزی 3-4 بار برین تا خسته بشن تا کارتونو راه بندازن. اینجوری راه به جایی نمیبرین. از صنفم اقدام کن شکایت کن بگو گوشی رجیستر نشده بهت دادن و فعال نمیکنن. خلاصه هرکاری ازت برمیاد دریغ نکن که به خودت نامردی کردی اگه کوتاهی کنی.

قصدم هم بر همینه از تعزیرات هم اقدام میکنم 

مشکل اصلیم اینه من گوشی مال خودم نیست برای برادرم گرفته بودم و می خوام  زودتر فعال شه خودشون گفتن امروز(که خبری نشد) یا فردا فعال می کنن 

راجب این روشی که گفتین شخص پاسپورت نداره که وارد کنم خالی بذارم؟

و یک سوال ۳ ماه پیش با این کدملی و یک شماره دگه یک گوشی دگه فعال کردم ارور نده باز اسیر بشم؟

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Mehran11 گفته است :

مشکل اصلیم اینه من گوشی مال خودم نیست برای برادرم گرفته بودم و می خوام  زودتر فعال شه خودشون گفتن امروز(که خبری نشد) یا فردا فعال می کنن 

و یک سوال ۳ ماه پیش با این کدملی و یک شماره دگه یک گوشی دگه فعال کردم ارور نده باز اسیر بشم؟

پاسپورت باید باشه. فعال بشه تمومه.برو پیگیر باش خودشون برات فعال کنن

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Mehran11 گفته است :

علت رجیستر نشدن اینه که گویا جلوی رجیستری گوشی‌های مسافرتی و گرفتن وگرنه در عرض یک هفته کد فعالسازی برای اون سیمکارتی که بهشون دادید پیامک می‌شه!

مورد بعدی اگه روی شماره سیمکارت یا شماره ملی که قصد رجیستری دارید قبلا گوشی دیگری از طریق سایت همتا روی اون شماره سیمکارت ثبت کرده باشید کد فعالسازی براتون پیامک نمی‌شه بلکه کد رجیستری و باید پس از ورود به سامانه همتا به آدرس لینک  و درج کد ملی یا شماره سیمکارت وارد پنل کاربری بشید و کد رجیستری و از منو ثبت گوشی های مسافری دریافت کنید.

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

علت رجیستر نشدن اینه که گویا جلوی رجیستری گوشی‌های مسافرتی و گرفتن وگرنه در عرض یک هفته کد فعالسازی برای اون سیمکارتی که بهشون دادید پیامک می‌شه!

مورد بعدی اگه روی شماره سیمکارت یا شماره ملی که قصد رجیستری دارید قبلا گوشی دیگری از طریق سایت همتا روی اون شماره سیمکارت ثبت کرده باشید کد فعالسازی براتون پیامک نمی‌شه بلکه کد رجیستری و باید پس از ورود به سامانه همتا به آدرس لینک  و درج کد ملی یا شماره سیمکارت وارد پنل کاربری بشید و کد رجیستری و از منو ثبت گوشی های مسافری دریافت کنید.

جلوشو نگرفتن یکم روالش طولانی تر شده و قوانینش سخت تر شده و مثل قبل نیس. واسه خود من از زمانی که ثبت کردم 3هفته طول کشید. استارتر محترم بهتره اول مطمعن شن که هزینه پرداخت شده توسط فروشنده یا نه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

وارد شدم ولی کد جدید فعال سازی نیومده همون کد قدیمیه برای گوشی قبلیه با شماره جدید باید وارد شم؟

ویرایش شده توسط Mehran11
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

جلوشو نگرفتن یکم روالش طولانی تر شده و قوانینش سخت تر شده و مثل قبل نیس. واسه خود من از زمانی که ثبت کردم 3هفته طول کشید. استارتر محترم بهتره اول مطمعن شن که هزینه پرداخت شده توسط فروشنده یا نه

چطوری باید اینو مطمئن شم؟

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Mehran11 گفته است :

چطوری باید اینو مطمئن شم؟

همین که تو سامانه واردش نکردن یعنی پرداخت نکردن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mehran11 گفته است :

وارد شدم ولی کد جدید فعال سازی نیومده همون کد قدیمیه برای گوشی قبلیه با شماره جدید باید وارد شم؟

نه با همون شماره قبلی باید وارد بشید

اگه اومده باشه همونجا قسمت ثبت گوشی‌های مسافری میاد 

بنابراین مشخصه کد فعالسازی هنوز برای شما نیومده پس پیشنهادم اینه که به فروشنده مراجعه کنید و کد رو ازشون دریافت کنید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

نه با همون شماره قبلی باید وارد بشید

اگه اومده باشه همونجا قسمت ثبت گوشی‌های مسافری میاد 

بنابراین مشخصه کد فعالسازی هنوز برای شما نیومده پس پیشنهادم اینه که به فروشنده مراجعه کنید و کد رو ازشون دریافت کنید

اها که نکردن من دیگه زبونم مو در اورده انجام نمیدن 

خودم نمی تونم انجام بدم؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، testaccount گفته است :

من یک سوال دارم، اگر من از کشور خارجی یک گوشی با قیمت حدود 500 یورو خریداری کنم، اینجا باید حدودا چقدر پول گمرک بدم تا رجیسترش کنم؟ نرخش چقدره؟ 

درود 

داخل سایت گمرک مدل دقیق گوشی را انتخاب کنی بهت میگه چقدر هست  .

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Mehran11 گفته است :

اها که نکردن من دیگه زبونم مو در اورده انجام نمیدن 

خودم نمی تونم انجام بدم؟

سلام دوست عزیز

کلا باید بیخیال علاالدین بشین. خرید کردن از اونجا اشتباه محضه

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

سلام دوست عزیز

کلا باید بیخیال علاالدین بشین. خرید کردن از اونجا اشتباه محضه

بعله ولی دگه خریدم و الان موندم چیکار کنم

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Mehran11 گفته است :

بعله ولی دگه خریدم و الان موندم چیکار کنم

درود 

از  سه شنبه هفته پیش سایت گمرک بسته شده  و   مغازه دار نمیتونه گوشی را  بصورت مسافرتی بزنه ، قراربود امروز وصل بشه که هنوز نشده ، باید چند روز صبر کنید  .

توی فاکتور قید شده که گارانتی داره و چه مبلغی برای رجیستری ازتون گرفتند  ؟؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، alikocholo2013 گفته است :

درود 

از  سه شنبه هفته پیش سایت گمرک بسته شده  و   مغازه دار نمیتونه گوشی را  بصورت مسافرتی بزنه ، قراربود امروز وصل بشه که هنوز نشده ، باید چند روز صبر کنید  .

توی فاکتور قید شده که گارانتی داره و چه مبلغی برای رجیستری ازتون گرفتند  ؟؟

تو فاکتور گفته نشده گارانتی داره متاسفانه اینم از کم تجربگیم بوده ولب ۳ بار پرسیدم ازشون مبگن داره و فلان و بعد ریجستر فعال میشع و فلان که بازم دروغ بوده

۵۵ تومن گرفتن به بهونه چیز جدید فعال کردن فورجی یک همچین چیزی که اصلا وجود نداره

شما مغازه دارید؟از کجا میتونم بفهمم کی باز میشه؟این دو هفته دبگه از سرویس دهی گوشی خارج میشه

لینک به دیدگاه

درود 

1-مغاره دار نیستم  اما از طریق اخبار پیگیری میکنم و اگه باز شد همین جا اعلام میکنم  . چند روز هست  میلیونی به قیمت ها  سر این جریان اضافه شده .

2-با شرط فعال شدن به شما داده  ؟؟ یعنی اینکه  خودش برات فعال کنه یا با هرینه خودتون  ؟ 

3-ببین الان داخل سایت گمرک خطای " خطا در استعلام تردد از پلیس گذرنامه "  میده و سایت هنوز مشکل داره .

مغازه دار ها برای ثبت گوشی به صورت مسافرتی  با شماره پاسپورت الکی  وارد میکردند که گندش در امد و حالا مجبورا با پاسپورت واقعی بزنن که به انم گیر میده . باید چند روز صبر کنی که سایت باز بشه .

4-مغازه دار اصلا برای شما از دو هفته پیش اقدامی کرده یا نه ؟ چون اگه قبل از سه شنبه هفته پیش زده باشه و اروری بهش نداده باشه از طرف همتا براتون کد میاد . اما اگه کاری انجام نداده باید صبر کنید .

امکان داره دقیق بگید فروشنده به شما چی گفته  .

ویرایش شده توسط alikocholo2013
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، alikocholo2013 گفته است :

درود 

1-مغاره دار نیستم  اما از طریق اخبار پیگیری میکنم و اگه باز شد همین جا اعلام میکنم  . چند روز هست  میلیونی به قیمت ها  سر این جریان اضافه شده .

2-با شرط فعال شدن به شما داده  ؟؟ یعنی اینکه  خودش برات فعال کنه یا با هرینه خودتون  ؟ 

3-ببین الان داخل سایت گمرک خطای " خطا در استعلام تردد از پلیس گذرنامه "  میده و سایت هنوز مشکل داره .

مغازه دار ها برای ثبت گوشی به صورت مسافرتی  با شماره پاسپورت الکی  وارد میکردند که گندش در امد و حالا مجبورا با پاسپورت واقعی بزنن که به انم گیر میده . باید چند روز صبر کنی که سایت باز بشه .

4-مغازه دار اصلا برای شما از دو هفته پیش اقدامی کرده یا نه ؟ چون اگه قبل از سه شنبه هفته پیش زده باشه و اروری بهش نداده باشه از طرف همتا براتون کد میاد . اما اگه کاری انجام نداده باید صبر کنید .

امکان داره دقیق بگید فروشنده به شما چی گفته  .

سلام اها لطف می کنین

بار اول که گفتن شماره ملی و شماره موبایل یکی نبوده که درست بوده اشتباه از خودم بوده و بهشون اصلاح شده را دادم(اینم بعد پیگیری های خودم گفتن) و بعد دیگه خبری ازشون نشد تا اینکه خودم حضوری رفتم  گفتن زدیم منتظریم کدش بیاد و سامانه باز شه اولین نفر منو میزنن 

لینک به دیدگاه

درود 

بهترین راه این هست که از مغازه دار بپرسید بهتون میگه ، چون سایت الان به مرحله که برای تعیین قیمت هست نمیرسه

لینک به دیدگاه

سایت گمرک مسافری یک هفته پیش بسته شد

فعلا هیچ راهی برای رجیستر نیست تا سایت باز بشه

علت نوسان قیمت گوشی هم باز و بسته شدن همین سایته

https://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister

شما به صنف با فاکتور، به دلیل فروختن گوشی قاچاق و بدون گارانتی شکایت کنید

اگر شانس بیارید 4 ،5 روزه به پول پرداختی میرسید

فقط چک کنید از شما امضا قبول بدون گارانتی رو نگرفته باشند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...