رفتن به مطلب

پرفورمنس افتضاح Vega 64(مشکل حل شد )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

واقعی بود اون دما

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

داداش من که نگفتم فیک هست حقیقتش من فک کردم شما دارین با کارت rx 580 ترول می کنین جالبه این کارت امروز به دست خودم رسید و با اندرولت به دمای جالبی رسیدم شما کارتتون با اون 8 پین خراب درست رفتار نمی کرد و طبق بنچمارکی که دادم ضعیف تر از rx 470 عمل می کرد معلومه که خیلی نباید داغ می کرد

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

چه اندرولتی وچه دمایی😎

Capture1.PNG

لینک به دیدگاه

داداش من که نگفتم فیک هست حقیقتش من فک کردم شما دارین با کارت rx 580 ترول می کنین جالبه این کارت امروز به دست خودم رسید و با اندرولت به دمای جالبی رسیدم شما کارتتون با اون 8 پین خراب درست رفتار نمی کرد و طبق بنچمارکی که دادم ضعیف تر از rx 470 عمل می کرد معلومه که خیلی نباید داغ می کرد
چطوری آندرولتش کنم ؟ چقد تاثیر میزاره روی دما و پرفورمنس ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Slasher گفته است :

چون کارتت رفرنس نیست تاثیر خیلی بهتری میذاره نسبت به کارت من و جناب hex شما برنامه overdriventool رو دانلود و نصب کن همین برنامه unigin رو هم دم دستت داشته باشه واسه تست stability

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 26 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

در 24 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

چون کارتت رفرنس نیست تاثیر خیلی بهتری میذاره نسبت به کارت من و جناب hex شما برنامه overdriventool رو دانلود و نصب کن همین برنامه unigin رو هم دم دستت داشته باشه واسه تست stability

بهترین تست برای پایداری قبل و بعد از آندرولت تست استرس TimeSpy هست به نظر بنده. قبل از آندرولت 5 لوپ استرس بگیرید حتی با اینکه کارت غیررفرنس دارند احتمال زیاد پایداری فریمشون میاد زیر 97 درصد که استاندارد خود برنامه هست، دما و مصرف رو هم با GPU-Z میتونید ببینید. بعد با همین برنامه ای که  گذاشتم مشابه بنده آندرولت کنید پروفایل بچینید و اعمال کنید و تفاوت ها رو GPU-Z و پایداری فریم و امتیاز در خود تست timespy متوجه خواهید شد.

من تقریبا تمام مشکلاتی که با این کارت داشتم بعد از آندرولت حل شد. کنترل دما، مصرف، پایداری فریم ریت، کرش های گاه و بیگاه...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Slasher گفته است :

چرا مشکلش چیه emoji23.png

انگار برادر تسکو ساختنش دادن شرکن گرین روش حروف فارسی حک کنه😦

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

چه اندرولتی وچه دمایی1f60e.png

Capture1.PNG

به ماوراءقسم که جانم در دستان اوست، RX580 ماین نشده کارتی است از کارت های بهشت ،ولی حدیث داریم در آخرالزمان فقط ماینرا از این کارتا گیرشون میاد

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Slasher گفته است :

اشکال نداره ولی واقعا دماش خیلی خوبه emoji848.png توی بنچمارک heaven تا ۶۳ میرفت فن ۴۰ درصد

ول کن ملتو 

استفاده کن لذت ببر

راستی حواست به امپر باشه 

سعی کنی اندرولت کنی و فرکانسم رو یه محدوده کمتر ست کنی

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

چه اندرولتی وچه دمایی1f60e.png

Capture1.PNG

میشه 5 دقیقه زیر تست بزاری؟ 

چون تو 30ثانیه دمای هیچ کسی یهو 60 نمیشه 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، mَd گفته است :

میشه 5 دقیقه زیر تست بزاری؟ 

چون تو 30ثانیه دمای هیچ کسی یهو 60 نمیشه 

بالای 54 درجه مشاهده نشد البته دور فن 45 پایین محسوب میشه و تا 50 درجه به نظرم جا داره در کل اندرولت باعث کاهش دمای 11 درجه ای شد و مصرفم حدود 35 وات کم شد و به 130 وات رسید

Capture22.PNG

لینک به دیدگاه

@HeX

سلام معین جان.این داستان آندرولت رو میشه برای 1080 استریکس به کار برد ؟

البته دمای کارت من تو بازی رد دد 2 که شیره کارت رو میکشه زیر 70 درجه هست !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

@HeX

سلام معین جان.این داستان آندرولت رو میشه برای 1080 استریکس به کار برد ؟

البته دمای کارت من تو بازی رد دد 2 که شیره کارت رو میکشه زیر 70 درجه هست !

درود

کارتهای انویدیا در این یکی دو نسل اخیر رو نمیشه از نظر مصرف و دما زیاد اپتیمایز کرد. خودشون بسیار بهینه و فوق العاده هستند، بخصوص این سری 1080 که شما داری و اصلا نیازی به این کار نیست.

من حتی معتقدم از نظر بالانس مصرف و عملکرد سری GTX 10X0 از سری 20 هم بهتر هستند. از اونجایی که AMD در زمینه مصرف توان رقابت با انویدیا رو نداشت انویدیا هم دست AIB ها رو باز گذاشته و در این سری معمولا مصرف ها 20-30 درصد بالاتر از نسل قبل شده؛ مصرف کارتهای 1070 و 1080 رو با 2070 و 2070S مقایسه کنید:

power-gaming-peak.png

• لایک 1
لینک به دیدگاه

@HeX

لطف میکنید یه تاپیکی یا مطلبی برای نحوه صحیح انورولت کردن کارت های مختلف بنویسید تا ما هم که کارت سری های دیگه رو داریم بتونیم استفاده کنیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

@HeX

لطف میکنید یه تاپیکی یا مطلبی برای نحوه صحیح انورولت کردن کارت های مختلف بنویسید تا ما هم که کارت سری های دیگه رو داریم بتونیم استفاده کنیم.

درود

عزیز من تجربه کار با سایر کارتهای AMD مثل 580 و 590 رو ندارم. ولی برای VEGA 64 با یکی دو روز مطالعه و تلاش تقریبا به پایدار ترین شرایط رسیدم که عکسش رو بالاتر قرار دادم.

نکته جالب برای کارتی مثل VEGA64 از داخل تنظیمات Adrenalin  AMD موفق به آندرولت نشدم (نتایج بدتر میشه) و اجبارا از نرم افزار OverdriveNTool استفاد کردم.

ویرایش شده توسط HeX
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود

عزیز من تجربه کار با سایر کارتهای AMD مثل 580 و 590 رو ندارم. ولی برای VEGA 64 با یکی دو روز مطالعه و تلاش تقریبا به پایدار ترین شرایط رسیدم که عکسش رو بالاتر قرار دادم.

نکته جالب برای کارتی مثل VEGA64 از داخل تنظیمات Adrenalin  AMD موفق به آندرولت نشدم (نتایج بدتر میشه) و اجبارا از نرم افزار OverdriveNTool استفاد کردم.

آقا میشه بگید UnderVolt یعنی چی اصن ؟ ولتاژ کارت بیاد پایین فرکانس هسته هم میاد پایین باهاش درسته ؟ پس چرا دوستان میگن  کاراییش میره بالا ؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

آقا میشه بگید UnderVolt یعنی چی اصن ؟ ولتاژ کارت بیاد پایین فرکانس هسته هم میاد پایین باهاش درسته ؟ پس چرا دوستان میگن  کاراییش میره بالا ؟

عمرش میره بالا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 18 آبان 1398 در 19:23، Slasher گفته است :

یعنی ولتاژ GPU رو از اون مقداری که بصورت پیش فرض براش تعریف کردند پایین تر میاریم .

کارت VEGA64 ولتاژ هسته اش در بیشترین مقدار به 1.2 ولت میرسه در صورتی که نمونه ی بنده دارم(تقریبا اکثر نمونه هایی که دیدم) با 1 ولت هم کاملا پایدار هست. این 20 درصد ولتاژ کمتر منتج میشه به دما و مصرف کمتر. دقیقا عواملی که در لودهای بالا موجب گلوگاه کردن(اصطلاحا throttle) میشن. چون  بایوس این کارتها به نحوی تعریف  شده که دما و مصرف از محدوده ای مشخص عبور کنه با کم کردن فرکانس GPU از افزایش دما و مصرف از سقف تعیین شده جلوگیری می کنه و در نتیجه این فرکانس پایین تر مساوی است با کارایی کمتر.

حالا وقتی شما ولتاژ رو در حد معقول(هرگونه ناپایداری نداشته باشید) پایین نگهدارید موجب کاهش دما و کاهش مصرف و به دنبال اون پایداری در فرکانس و بهبود فریم ریت میشه. نهایتا عمر مفید کارت و GPU  و کامپوننت رو برد هم بالاتر میره.

ویرایش شده توسط HeX
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، HeX گفته است :

یعنی ولتاژ GPU رو از اون مقداری که بصورت پیش فرض براش تعریف کردند پایین تر میاریم .

کارت VEGA64 ولتاژ هسته اش در بیشترین مقدار به 1.2 ولت میرسه در صورتی که نمونه ای که بنده دارم(تقریبا اکثر نمونه هایی که دیدم) با 1 وات هم کاملا پایدار هست. این 20 درصد ولتاژ کمتر منتج میشه به دما و مصرف کمتر. دقیقا عواملی که در لودهای بالا موجب گلوگاه کردن(اصطلاحا throttle) میشن. چون  بایوس این کارتها به نحوی تعریف  شده که دما و مصرف از محدوده ای مشخص عبور کنه با کم کردن فرکانس GPU از افزایش دما و مصرف از سقف تعیین شده جلوگیری می کنه و در نتیجه این فرکانس پایین تر مساوی است با کارایی کمتر.

حالا وقتی شما ولتاژ رو در حد معقول(هرگونه ناپایداری نداشته باشید) پایین نگهدارید موجب پایداری در فرکانس و بهبود فریم ریت، کاهش دما و کاهش مصرف میشه. نهایتا عمر مفید کارت و GPU  و کامپوننت رو برد هم بالاتر میره.

خیلی ممنون از شما 🙏

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Zarathustra گفته است :

دوست عزیز مشکلت چطوری حل شد توضیح میدی؟

مشکل از یکی از کابل های  برق 8 پین بود که نیم سوز شده بود 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...