رفتن به مطلب

سوالات شما در مورد کشور کانادا 🇨🇦

Bloody
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

من چند سالی هست که ساکن کانادا هستم ، میخواستم در این تاپیک به سوالات شما در مورد این کشور تا جایی که می‌توانم جواب بدم. 

همین طور که میدونین بدلیل اختلاف ساعت بین ایران و کانادا شاید نتونم به سرعت به سوالات شما جواب بدم ولی حتما سعی خواهم کرد به هر سوالی که پرسیده شده جواب بدم. 

با تشکر

ویرایش شده توسط Bloody
لینک به دیدگاه

• ارسال 121
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود. چطوری میتونم بیام اونجا. مدرک تحصیلی لیسانس کامپیوتر گرایش سخت افزار.

لینک به دیدگاه

سلام

اطلاعی از حداقل دست مزد و ساعت کاری داری؟

ترجیحا منطقه هایی که انگیلیس زبان باشن

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

سلام 

مرد و مردونه یه سوال جواب بده

یه کارگر معمولی که حداقل شغل توی هر کشوری هست تقریبا 

توی ایران باشی یا کانادا تفاوتی تو زندگیش داره یا نه؟ 

لینک به دیدگاه

بنظر شما بهترین راه مهاجرت به کانادا چیه؟

خودتون چطور رفتید؟ اکثر ایرانی هایی که اونجان چطور آمدن؟

لینک به دیدگاه

به عنوان یه مهاجر گرفتن ارتباط با  بومی ها و استفاده از خدمات شهروندی  شرایطش چطوره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز از نظر کار به چه صورت هست و درآمد برای لیسانس معماری داخلی و کارهای 3d با نرم افزار های مثل 3dmax ,lumion و چقدر هزینه رفتنتون شد؟ 30 سال سنم هست

لینک به دیدگاه

درود 

ایا مدرک لیسانس IT پیام نور مورد تایید سفارت کانادا هست ؟ اگر جواب مثبته حداقل دستمزد یک مهندس IT چقدر هست؟ و اینکه هزینه روزانه برای زندگی در کانادا چقدر میباشد؟

راحت ترین روش برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا این کشور از چه راهی ممکنه ؟ ایا از طریق رزومه امکان مهاجرت وجود داره ؟ یا تحصیلی؟

میزان مالیلت در کانادا چقدر هست در ماه حدودا؟

شما که اونجا زندگی میکنید در انجا با چه مشکلاتی سرو کار دارید به عنوان یک ایرانی؟

اگر کارهای اقامتتون با شرکت های مهاجرتی انجام دادید ممنون میشم اون شرکت به منم معرفی کنید و تا الان چقدر خرجتون شده برای شرکت؟

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

شنیدم میگن سخت گیرن مثل قبل نیس دیگه خیلی سخت شده مهاجرت به کانادا مگه اینکه میلیاردر یا سرمایه دار باشی یا از کشورهای همسایه از طریق ترکیه یا یونان بری

لینک به دیدگاه

درود

اوضاع پرستار ها اونجا چطور؟؟؟ میشه با مدرک پرستاری ایران و آیلتس ۶.۵ به راحتی مهاجرت کرد؟؟؟

شما از چه طریقی مهاجرت کردید؟؟؟

اگه اقوامی مثل عمو در ‌کانادا داشته باشیم میتونن در روند مهاجرت کمک کنن؟؟

شغلتون اونجا چیه و چقدر درآمد دارید و آیا خرج مخارجتون رو راحت در میارید؟؟

آب و هواش اذیتتون نمیکنه؟؟

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

اوضاع پرستار ها اونجا چطور؟؟؟

به پرستار در آلمان پایه 2500 یورو میدن به جی پی کف حقوق 5000 یورو

-------------------------------------

استارتر محترم اگه این مورد بتونن بررسی کنن ببینیم وضعیتش چطوره!

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

درود. چطوری میتونم بیام اونجا. مدرک تحصیلی لیسانس کامپیوتر گرایش سخت افزار.

خوشبختانه رشته کامپیوتر بهترین رشته برای ادامه تحصیل در خارج از کشور هست.

در 7 ساعت قبل، ATER گفته است :

سلام

اطلاعی از حداقل دست مزد و ساعت کاری داری؟

ترجیحا منطقه هایی که انگیلیس زبان باشن

در استانی که من زندگی میکنم حداقل دستمزد ساعتی 14 دلار کانادا هست.

در 7 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

سلام 

مرد و مردونه یه سوال جواب بده

یه کارگر معمولی که حداقل شغل توی هر کشوری هست تقریبا 

توی ایران باشی یا کانادا تفاوتی تو زندگیش داره یا نه؟ 

حداقل درآمد کارگر اینجا ماهی بین 2000 تا 2500 دلار کانادا هست.

در 7 ساعت قبل، Erryhami گفته است :

بنظر شما بهترین راه مهاجرت به کانادا چیه؟

خودتون چطور رفتید؟ اکثر ایرانی هایی که اونجان چطور آمدن؟

بهترین روش تحصیلی هست ( من خودم هم تحصیلی اومدم)

در 6 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

به عنوان یه مهاجر گرفتن ارتباط با  بومی ها و استفاده از خدمات شهروندی  شرایطش چطوره؟

توی کانادا تعداد مهاجر زیاد هست برای همین هیج مشکلی ندیدم ، چون همه همدیگر رو درک میکنن و به هم دیگه کمک میکنند.

در 5 ساعت قبل، fiscker گفته است :

سلام دوست عزیز از نظر کار به چه صورت هست و درآمد برای لیسانس معماری داخلی و کارهای 3d با نرم افزار های مثل 3dmax ,lumion و چقدر هزینه رفتنتون شد؟ 30 سال سنم هست

بدون داشتن مدرک کانادایی دستمزد شما خیلی کم خواهد بود (بین 14 تا 20 دلار کانادا که از حرفه ای باشین 20 دلار میگیرین) داشتن لایسنس های بین الملی تاثیر خیلی زیادی داره ، سعی کنین قبل از مهاجرت هر لایسنس بین الملی هست بگیرین. من چند سال پیش اومدم هزینه بلیط(2 نفر) و ویزا (2 نفر)حدود 10 ال 15 میلیون تومن شده بود.

در 4 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

ایا مدرک لیسانس IT پیام نور مورد تایید سفارت کانادا هست ؟ اگر جواب مثبته حداقل دستمزد یک مهندس IT چقدر هست؟ و اینکه هزینه روزانه برای زندگی در کانادا چقدر میباشد؟

راحت ترین روش برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا این کشور از چه راهی ممکنه ؟ ایا از طریق رزومه امکان مهاجرت وجود داره ؟ یا تحصیلی؟

میزان مالیلت در کانادا چقدر هست در ماه حدودا؟

شما که اونجا زندگی میکنید در انجا با چه مشکلاتی سرو کار دارید به عنوان یک ایرانی؟

اگر کارهای اقامتتون با شرکت های مهاجرتی انجام دادید ممنون میشم اون شرکت به منم معرفی کنید و تا الان چقدر خرجتون شده برای شرکت؟

مدرک شما باید مورد تایید دانشگاهی باشه که ازش پذیرش میگیرین و سفارت دخالتی در این مورد نداره. حداقل دستمزد برای کسی که مدرک کانادایی و سابقه کار کانادایی نداره خیلی کم خواهد بود. برای زندگی معمولی رو به پایین برای 2 نفر ماهی بنظر من حداقل 2000 دلار لازمه.

راحترین روش رو نمیدونم ولی بهترین روش تحصیلی هست. مالیات در اینجا روی هر محصول 13 درصد هست (در استان اونتاریو) و نسبت به درآمد درصدی از حقوق آدم رو میگیرین ولی اگر آخر سال کل درآمدت (با کسر اجاره خونه و ... ) کمتر از 40 هزار باشه همه مالیاتی رو که دادی بهت پس میدن.

تنها مشکل دوری از خانواده هست. من تمام کارای مهاجرتی رو خودم انجام دادم چون اصلا کار سختی نیست هزینه الکی نکنین.

در 4 ساعت قبل، Vikings گفته است :

شنیدم میگن سخت گیرن مثل قبل نیس دیگه خیلی سخت شده مهاجرت به کانادا مگه اینکه میلیاردر یا سرمایه دار باشی یا از کشورهای همسایه از طریق ترکیه یا یونان بری

مهاجرت برای ادامه تحصیل بهترین روش هست.

در 3 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

درود

اوضاع پرستار ها اونجا چطور؟؟؟ میشه با مدرک پرستاری ایران و آیلتس ۶.۵ به راحتی مهاجرت کرد؟؟؟

شما از چه طریقی مهاجرت کردید؟؟؟

اگه اقوامی مثل عمو در ‌کانادا داشته باشیم میتونن در روند مهاجرت کمک کنن؟؟

شغلتون اونجا چیه و چقدر درآمد دارید و آیا خرج مخارجتون رو راحت در میارید؟؟

آب و هواش اذیتتون نمیکنه؟؟

کار پرستاری خیلی نیاز هست ، آیلتس 6.5 برای پرستاری خیلی کمه. باید چند تا دوره در کانادا گذرانده بشه تا اجاره کار گرفت.

من برای ادامه تحصیل اومده بودم. دقیق اطلاعی در مورد مهاجرت به روش اسپانسری ندارم.

آب و هوا برای من که از آذربایجان اومدم اوکی هست. 

من مهندس علوم کامپیوترم - خداروشکر بله.

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Bloody گفته است :

کار پرستاری خیلی نیاز هست ، آیلتس 6.5 برای پرستاری خیلی کمه. باید چند تا دوره در کانادا گذرانده بشه تا اجاره کار گرفت.

من برای ادامه تحصیل اومده بودم. دقیق اطلاعی در مورد مهاجرت به روش اسپانسری ندارم.

آب و هوا برای من که از آذربایجان اومدم اوکی هست. 

من مهندس علوم کامپیوترم - خداروشکر بله.

ممنون

به نظرتون برا ادامه تحصیل یعنی فوق لیسانس بیام کانادا برا گرفتن اقامت دائم و پیدا کردن کار راحت تر نیست؟؟

اگه فوق لیسانس کانادا هم ۲ سال باشه حدودا چقدر سرمایه برا ادامه تحصیل نیاز هست و اینکه میشه حین تحصیل کار کرد؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

ممنون

به نظرتون برا ادامه تحصیل یعنی فوق لیسانس بیام کانادا برا گرفتن اقامت دائم و پیدا کردن کار راحت تر نیست؟؟

اگه فوق لیسانس کانادا هم ۲ سال باشه حدودا چقدر سرمایه برا ادامه تحصیل نیاز هست و اینکه میشه حین تحصیل کار کرد؟؟؟

هر کسی که اینجا درس می‌خونه می‌تونه هر هفته ۲۰ ساعت کار کنه. داشتن مدرک از کانادا خیلی شانس اقامت و کار پیدا کردن رو میبره بالا.

درمورد رشتهٔ پرستاری اطلاعیٔ از هزینه‌ها ندارم. ولی برای رشته مهندسی به طور میانگین هر ترم بین ۸ تا ۱۰ هزار دلار کانادا هست. این فقط شهریه دانشگاه هست که میتونین با گرفتن TA, GA یا RA شهریه رو کاور کنین و با ۲۰ ساعت کار در هفته هزینهٔ زندگی رو در بیارین.

لینک به دیدگاه

میشه بفرمایید که هزینه هاتون چند «دلار» شد اون موقع؟

دلار از وقتی که 3 هزار تومن بود تا حالا، سه بار دو برابر شده 😂

البته بازخورد های بازارچه شما میگن که شما با دلار 7-8 هزار تومن تشریف بردید ...

احتمالا الان همین عدد هزینه بشه 50 میلیون تومن :)))

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

کارای آزاد چطوره؟ هزینه هاش اجاره ملک و مالیات 

مثلا با یک تومن میشه کاری راه انداخت 

لینک به دیدگاه

گرامی ببخشید یکم خلاصه میپرسم ولی برای کسی که الفبا بلند نیست اما پول داره چی؟ راهی هست  اقامت بگیری مثل بچه آدم؟ مثلا با 50K CAD

طبیعیه البته شما جواب این سوالو ندونید چون شما که تحصیلی رفتین.

لینک به دیدگاه

سلام

بدون رودربایستی بگین

ایرانیای اونجا بهترن یا خوده کاناداییا؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

گرامی ببخشید یکم خلاصه میپرسم ولی برای کسی که الفبا بلند نیست اما پول داره چی؟ راهی هست  اقامت بگیری مثل بچه آدم؟ مثلا با 50K CAD

داداش به عنوان فردی که اونجا میرم و میام و در پروسه پاس هستم

شما با 50 هیچ کاری نمیتونی بکنی

اونجا یا تحصیلی هست یا جاب آفر هست یا اکسپرتیز هست و یا سرمایه گذاری

تحصیلی که مشخص هست از اسمش

جاب آفر که تخصص هست که باید شرکتی یا مرکزی شما رو بخواد و دعوتتون کنه میتونه حتی لوله کشی یا پرستاری هم باشه

اکسپری که امتیازی هست که شغلت/سابقت/وضعیت تاهل/درجه زبانت و خیلی چیزای دیگه امتیاز داره و زمان بره

سرمایه گذاری هم پوله و سریعترین راهه

هر چی استان پرت تر میلغ سرما یه گذاری کمتر و زودتر پاس میگیری

ولی من خودم ونکوو هستم و گرونه مثلا من دوره 6 ماهه قبلی یک استودیو گرفتم و تازه قیمت مناسب خیابون نلسون نزدیک دریا ماهی 1600

خوراکی با ایران قیمت ها در یک سطحه و گاها" ارزان تر

سرمایه گذاری برای شما میشه دارایی خالص بالای 1 میلیون و سرمایه گذاری بالای چهارصد هزار

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

میشه بفرمایید که هزینه هاتون چند «دلار» شد اون موقع؟

دلار از وقتی که 3 هزار تومن بود تا حالا، سه بار دو برابر شده 😂

البته بازخورد های بازارچه شما میگن که شما با دلار 7-8 هزار تومن تشریف بردید ...

احتمالا الان همین عدد هزینه بشه 50 میلیون تومن :)))

راستش دقیق یادم نیست ولی بیلیت هواپیما رو با دلار ۴۲۰۰ تومنی خریدم.

در 2 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

کارای آزاد چطوره؟ هزینه هاش اجاره ملک و مالیات 

مثلا با یک تومن میشه کاری راه انداخت 

اجاره مسکن کلا در کانادا گرون هست.

در 2 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

همونطور که دوستمون گفتن با ۵۰ هزار دلار نمی‌شه کاری کرد.

در 1 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

بدون رودربایستی بگین

ایرانیای اونجا بهترن یا خوده کاناداییا؟

آدم همجا آدم هست چه ایران باشه چه کانادا، برای همین نمی‌شه جواب مشخصی داد.

لینک به دیدگاه

عزیزان البته این نکته رو ذکر کنم

اونا درس خوندنشون با ما زمین تا آسمان فرق داره

یعنی افرادی که در مورد تحصیلی میپرسن این رو مدنظر داشته باشن که مورد اول پیش نیازتون زبان هست که بسته به درجه رشته متغیر هست و مورد بعدی تلاش بسیار زیاد و اینکه هیچ کاری براتون نباید عار باشه

اینجوری نیست که فقط درس بخونی/اونجا درس میخونید و حالا یا در مارت ها و یا رستورانها دارید کار میکنید حالا یا کشیر هستن با ویتر هستن

از منظر بنده زندگی در اونجا به پنج روز رباتیک و جهنمی و یک روز تفریح و یک روز ریکلسشن تقسیم میشه

البته که دید متفاوت هست ولی من نمیپسندم و وقتی هم اونجا باشم اونجوری زندگی نمیکنم

در در 11 شهریور 1399 در 08:09، Bloody گفته است :

سلام دوستان عزیز

من چند سالی هست که ساکن کانادا هستم ، میخواستم در این تاپیک به سوالات شما در مورد این کشور تا جایی که می‌توانم جواب بدم. 

همین طور که میدونین بدلیل اختلاف ساعت بین ایران و کانادا شاید نتونم به سرعت به سوالات شما جواب بدم ولی حتما سعی خواهم کرد به هر سوالی که پرسیده شده جواب بدم. 

با تشکر

سلام

دوست عزیز East هستید یا West?

لینک به دیدگاه

والله من که پسر عموم حدود 23 سالش بودش با خانمش ازدواج کرد از تهران خانومشم متولد لندن بودش بعد فردای عروسی رفتن لندن البته یادمه که امتحان زبان دادن و پسر عموم در نیومد اما زنش طبیعتا در اومد و به واسطه خانومش پسر عموم رو هم قبول کردن که بره رفتن اونجا پسر عموم لیسانس کامپیوتر بود شاخه نرم افزار و همینطوری کار کرد کار کرد همراه خانومش الان حدود 10 سال هست که اونجاس و الان همون پسر عموم مدیر یه قسمتی کوچکی از شرکت فیس بوک هستش الان اکثر اوقات تو سفر هستن و گشت و گذار بالاخره سختی کشیده اما به جاهای بزرگ رسیده حالا همون پسر عموم اگه میموندش تو ایران واقعا به همچین سطحی میتونست برسه ؟

فقط باید رفت به خدا ایران نمیشه سخته خیلی سخته

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Game World گفته است :

والله من که پسر عموم حدود 23 سالش بودش با خانمش ازدواج کرد از تهران خانومشم متولد لندن بودش بعد فردای عروسی رفتن لندن البته یادمه که امتحان زبان دادن و پسر عموم در نیومد اما زنش طبیعتا در اومد و به واسطه خانومش پسر عموم رو هم قبول کردن که بره رفتن اونجا پسر عموم لیسانس کامپیوتر بود شاخه نرم افزار و همینطوری کار کرد کار کرد همراه خانومش الان حدود 10 سال هست که اونجاس و الان همون پسر عموم مدیر یه قسمتی کوچکی از شرکت فیس بوک هستش الان اکثر اوقات تو سفر هستن و گشت و گذار بالاخره سختی کشیده اما به جاهای بزرگ رسیده حالا همون پسر عموم اگه میموندش تو ایران واقعا به همچین سطحی میتونست برسه ؟

فقط باید رفت به خدا ایران نمیشه سخته خیلی سخته

بستگی داره به وضعیت زندگیت در ایران

بله کسی که اینجا امکانات خاصی نداره اونجا میتونه با شرایط کنار بیاد

اونجا مسیر پیشرفت خیلی زیاده

هیچ پولدار ایرانی اونجا کامل ساکن نیست و نمیمونه

6 ماه ایران 6 ماه اونجان

بله برادر من هم سال 79 رفت و شرکت های مایکروسافت و بلک بری رفت کار کرد و واقعا جون کند گاهی اوقات 3 کار با هم داشت الان هم شرکت بر بستر imf داره 

که همین باعث شد که من جاب آفر برم و این افتخار رو بهشون بدم که از نزدیک منیجشون کنم😂

به شخصه اگر تو این زمینه ای که مهارت دارم رفته بودم شاید هیچی نمیشدم و شاید مانی خوشبین میشدم البته در زمینه خودرو

برای من اونجا کمی سخت تر هست چون تا میام عادت کنم بهشون به دلایلی باید برگردم و به کارام اینجا برسم

و اینکه اونجا من با وایت ها مشکل دارم چون اونا کلا با همه مشکل دارن جز خداشون

فکر نکنید اونجا بهشته.اونجا هم مشکلات خودش رو داره

مقام اول مشکلات من در اونجا خود ایرانی ها هستن که به شدت روی مغز هستن

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

بستگی داره به وضعیت زندگیت در ایران

بله کسی که اینجا امکانات خاصی نداره اونجا میتونه با شرایط کنار بیاد

اونجا مسیر پیشرفت خیلی زیاده

هیچ پولدار ایرانی اونجا کامل ساکن نیست و نمیمونه

6 ماه ایران 6 ماه اونجان

بله برادر من هم سال 79 رفت و شرکت های مایکروسافت و بلک بری رفت کار کرد و واقعا جون کند گاهی اوقات 3 کار با هم داشت الان هم شرکت بر بستر imf داره 

که همین باعث شد که من جاب آفر برم و این افتخار رو بهشون بدم که از نزدیک منیجشون کنم😂

به شخصه اگر تو این زمینه ای که مهارت دارم رفته بودم شاید هیچی نمیشدم و شاید مانی خوشبین میشدم البته در زمینه خودرو

برای من اونجا کمی سخت تر هست چون تا میام عادت کنم بهشون به دلایلی باید برگردم و به کارام اینجا برسم

و اینکه اونجا من با وایت ها مشکل دارم چون اونا کلا با همه مشکل دارن جز خداشون

فکر نکنید اونجا بهشته.اونجا هم مشکلات خودش رو داره

مقام اول مشکلات من در اونجا خود ایرانی ها هستن که به شدت روی مغز هستن

داداش من پولدارارو که نمیگم مشتی اون که مشخصه قضیش

صد در صد همه جا مشکل داره اما من مشکلی که من دربارش دارم حرف میزنم پیشرفته اونم وقتی که این همه استعداد تو این مرز و بوم هستش 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Game World گفته است :

داداش من پولدارارو که نمیگم مشتی اون که مشخصه قضیش

صد در صد همه جا مشکل داره اما من مشکلی که من دربارش دارم حرف میزنم پیشرفته اونم وقتی که این همه استعداد تو این مرز و بوم هستش 

بله خارج از این کشور چیزی نیست که جلوت رو بگیره جز خودت

یعنی قوانین مسخره ما رو ندارن که تا میخوای کاری شروع کنی انواع اقسام آجر ها و موانع رو میندازن جلوت

چیزی که اونجا اذیت کننده هست تکسه که البته ماشاالله الان ما هم داریم به استانداردهای جهانی نزدیک میشیم با این مالیات ها

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...