رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مانیتور تا بودجه 10 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بودجه 10 میلیون

فکر کنید برای خودتون دارید میخرید، تک تک ریال های این 10 میلیون رو با جون به دست اوردم، میخوام یک چیزی بخرم اساسی باشه و چندین سال کار کنه 

میدونم دست دست کردم و قبلا باید میخریدم، حتی یکی دو ماه پیش ولی دیگه کار از کار گذشته و هر چی بیشتر صبر کنم بد تر میشه و شاید با همین هم نتونم اون چیزی رو که میخوام بخرم

خودم یک مانیتور ال جی LED 20 دارم که تقریبا 9 ساله روشنه، ولی این اواخر زیاد پیکس سوخته داده و بعید بدونم بخوام دوباره ال جی بخرم

از برند های دیگه ای هیچ تجربه ای ندارم ولی خیلی حرف بنکیو رو شنیدم، میخوام نظرتون رو بدونم خواهشا کمک کنید.

اگر مورد مناسب با 10 میلیون پیدا نشد، دو مورد 5 میلیون بگید، مخصوصا این که در اینده هم میخوام کنسول و یک سیستم دیگه بخرم و   2 مانیتور نیازم میشه.

فقط چند مورد

سایز بیشتر از 24 اینچ نمیخوام

گیمینگ و 240 هرتز اینا نمیخوام 

پنل IPS باشه، خدایی خسته شدم از پنل VA :/ تلویزیون پنل VA خریدم، مانیتور خودم هم VA هست

نمیخوام مانیتور پنلش طوری باشه که قاپ داشته باشه، میخوام بدون قاب باشه

خودم در نظر دارم 2 عدد از اینا رو بخرم :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/benq/benq-gw2283-21-5-inch-display-monitor-223317.html

ولی هیچ موردی از بنکیو ، و پنلش که ساخت کجاست نمیدونم، و حتی میگن داخل ایران توسط گرین مونتاژ میشن که؟

یا یک مورد از این بخرم :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/benq/benq-gw2480-24-inch-display-monitor-223193.html

یا 8 میلیون بدم و این مورد رو بخرم :

https://www.lioncomputer.com/catalog/product/view/id/36219/s/asus-va27ehe-27-inch-eye-care-monitor-224367/category/9/

ولی پیش خودم میگم وقتی میشه با 8 میلیون دو عدد بنکیو رو خرید چرا 8 تومن بدم این واقعا به کیفیتش میارزه؟

لطفا اگر خودتون هم موردی دارید راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

من خودم GW2283 رو داشتم خوشگل و با کیفیته ولی در کل به نظرم مانیتور جوری شده نوش خیلی گرونه ارزش نداره ۵ تومن واسه این مونیتور بدی. به نظرم بگرد دست ۲ تمیز بگیر خوبیش اینه که ریسک اینکه مانیتورت پیکسل سوخته داشته باشه رو هم به صفر میرسونی چون با طرف طی می کنی حتی بدونه هم پیکسل سوخته داشته باشه نمی خوام در صورتیکه در حد ۲-۳ تا پیکسل رو گارانتی هم ازت قبول نمی کنه.

یه خوبیه دیگه هم اینه که چون قیمت مانیتور غیر منطقی بالا رفته کسی که دست۲ میزاره واسه فروش می دونه باید قیمتی باشه که بخرن واسه همین به نفع خریداره مثلا الان خود من مانیتورم اسمی تو بازار بالای ۵۰ تومنه ولی می دونم بخوام بفروشم با اینکه تمیز و خوبه ولی ۲۰ تومن به بالا نمی تونم اصلا روش حساب کنم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Buddy گفته است :

سلام

من خودم GW2283 رو داشتم خوشگل و با کیفیته ولی در کل به نظرم مانیتور جوری شده نوش خیلی گرونه ارزش نداره ۵ تومن واسه این مونیتور بدی. به نظرم بگرد دست ۲ تمیز بگیر خوبیش اینه که ریسک اینکه مانیتورت پیکسل سوخته داشته باشه رو هم به صفر میرسونی چون با طرف طی می کنی حتی بدونه هم پیکسل سوخته داشته باشه نمی خوام در صورتیکه در حد ۲-۳ تا پیکسل رو گارانتی هم ازت قبول نمی کنه.

یه خوبیه دیگه هم اینه که چون قیمت مانیتور غیر منطقی بالا رفته کسی که دست۲ میزاره واسه فروش می دونه باید قیمتی باشه که بخرن واسه همین به نفع خریداره مثلا الان خود من مانیتورم اسمی تو بازار بالای ۵۰ تومنه ولی می دونم بخوام بفروشم با اینکه تمیز و خوبه ولی ۲۰ تومن به بالا نمی تونم اصلا روش حساب کنم.

ممنون عزیز

ولی واقعا بعد از مدت ها قصد خرید مانیتور دارم، ولی نمیخوام دست دوم بخرم.

در مورد سایز GW2283 میخوام بدونم با توجه به این که خودم سایز 20 اینچ دارم در حال حاضر فکر کنم زیادی تغییری حس نکنم پس باید حتما سایز 24 به بالا باشه که هم واقعا به حرف شما رسیدم قیمت هاشون بشدت غیر منطقی هست، کلا تو گل گیر کردم 😞

لینک به دیدگاه

ببین رفیق کلا خیلی کدر نباش نسبت به دست ۲ از آدم حسابی سعی کن بگیری اوکیه من خودم چندتا مانیتور دست۲ واسه خودم تاحالا گرفتم و راضی هم بودم در کل تو مملکت گل و بلبل زندگی نمی کنیم که هر کسی در حال حاضر از استاندارهایی که تا همین سال پیش واسه خودش داشت الان پایین تر اومده به نظرم شما هم یه تجدید نظری بکن اون ایسوسه که معرفی کردی هم اصلا در حد و اندازه های تگ قیمتیش نیست.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Buddy گفته است :

ببین رفیق کلا خیلی کدر نباش نسبت به دست ۲ از آدم حسابی سعی کن بگیری اوکیه من خودم چندتا مانیتور دست۲ واسه خودم تاحالا گرفتم و راضی هم بودم در کل تو مملکت گل و بلبل زندگی نمی کنیم که هر کسی در حال حاضر از استاندارهایی که تا همین سال پیش واسه خودش داشت الان پایین تر اومده به نظرم شما هم یه تجدید نظری بکن اون ایسوسه که معرفی کردی هم اصلا در حد و اندازه های تگ قیمتیش نیست.

ممنون داداش بابت توصیه .

ولی من جایی زندگی میکنم هنوز مانیتور های LCD 15 سال پیش میفروشند،  رفتم نمایندگی اواژنگ شهرمون، گفتم مانیتور چی دارید، یک سری مانیتور LED 19 اینچ LG و جی پلاس و ایکس ویژین نشونم داد گفت همین ها رو هم مردم نمیخرند و بیشتر سر کارمون با ادارات دولتی هستش😃 چه برسه که بخوام مانیتور دست دوم بخرم، تو اینترنت هم نمیتونم اعتماد کنم.

حالا نظرتون در مورد خرید تا بودجه 10 میلیون چه مانیتوری هستش خودت؟ 

نظرتون در مورد این MSI به نسبت به اون بنکیو چطوره؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/msi/msi-pro-mp241-23-8-inch-ips-design-monitor-557137.html

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

ببین دیلی پنلش زیاده به نظرم یه سایتی هست این لینکشه بررسی هاش از مانیتور ها فوق العادست توش بگرد ایشالا یه چیز توپ پیدا می کنی.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

درود

متاسفانه زمان بدی هست برای خرید با 8 میل همین چند ماه پیش میشد مدل عالی 4k حتی خرید ولی الان ...!

بگذریم اول اینکه هنگام خرید از لیون قیمتاشو حتما با بازار چک کن !!! 🤣

تجربه بدتون از lg قابل توجیه ولی نباید باعث بشه نسبت به این برند بدبین بشید به دلایل مختلف مثلا توی هر برندی و هر سطح محصولی خرابی و مشکل هست که حالا از شانس خوبتون اون افتاده برای شما من خودم یه مانیتور lg دارم 10 ساله دارم ازش مثل اسب کار میکشم ماشالا آخ نمیگه ! ( ازش خسته شدم ! 😁)

از طرفی lg جزو تولید کنندگان پنل هست نه مصرف کننده ، همونطور که می دونید شرکتای زیادی هستن که توانایی تولید پنل ندارن حلال به هر دلیلی و در پشت پرده محصولاتشون سفارش داده شده به تولید کننده ها هست حالا یا شرکتای مطرح یا چینی بی نام حتی یادمه چند سری از پنل های شرکت عظمای dell رو lg براش میزد !

به نظرم کسی که می خواد اینهمه هزینه کنه باید یه چیز با ارزش باشه مدلای بنکیو که گفتید خوبن ولی عملا هیچ چیز خاصی ندارن شما با مانیتور استوک 2تا 3 تومنی هم همین کیفیت رو می تونید به دست بیارید اگرم عشق برندی مثل asus هستید استوک با کیفیتش ریخته خودم دو روز پیش دیدم 2600 گذاشته بودن !!! از طرفی تمرکز بنکیو بیشتر روی طراحان هست همونطور که میبینید عملا توی این بازه 10 تومن هیچکدوم از مانیتوراش فری سینک نداره !یا خیلی کم هستن در حالی که مانیتورای 5 تومنیم الان دیگه روشون هست !!! 😐

با توجه به رزولوشن مورد نظرتون که fhd هست بهترین موردی که می تونم بهتون پیشنهاد کنم مانیتور 27 اینچی با ips با 144 هرتز سرعت نوسازی و تاخیر 1 میلی ثانیه دارای hdr10 و از نکات مهمش داشتن فناوری گرون جی سینک !!! 😍

عملا همه چیز توی این پکیج جمع شده و اون چیزی نیست جز : LG 27GL650F-B 27 Inch UltraGear™ Full HD IPS Gaming Monitor with G-Sync® Compatible, Adaptive-Sync

یکم قیمتش از بودجتون بالا تر هست ولی به نظرم اونقدر ارزش داره که به هر راهی شده بودجشو تامین و تهیه کرد مطمئن باش هر مدل دیگه رو بخوای بگیری بازم اینهمه امکانات رو در این سطح قیمت نمیده !

هرچند اگر چند ماه قبل بود می تونستید از برند خاص Alienware تهیه کنید ولی خوب مملکت گل بوستانمون ...

اینم یه بررسی از این مانیتور عالی : بررسی

به هر حال این مدل پیشنهادی بنده هست بازم به نظر دیگر عزیزان توجه کنید

از اونجایی که مشخصه واسه جمع کردن پول چه سختی کشیدید امیدوارم با کیفیت ترین و با امکانات ترین مدل رو تهیه کنید و ازش لذت ببرید 🤗

لینک به دیدگاه

جالبه ، همون مانیتور هایی که اینجا لینکشون رو دادم، دقیقا 7 ساعت بعد از این که تایپکش رو زدم لیون 20 درصد کشید، رو قیمتشون😂 

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

جالبه ، همون مانیتور هایی که اینجا لینکشون رو دادم، دقیقا 7 ساعت بعد از این که تایپکش رو زدم لیون 20 درصد کشید، رو قیمتشون😂 

لیون فرمش خوبه ولی  قیمتای سایتش خیلی دیگه نجومیه🤔

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز الان خرید مانیتور آک اصلا منطقی نیست به هیچ عنوان . بنده بهتون پیشنهاد میکنم این مدل استوک رو تهیه کنید و از این مانیتور نهایت لذت رو ببرید hp z24n g2 . بسیار بسیار مانیتور باکیفیتی هستش . من الان دارم از hp z24i استفاده میکنم و خیلی هم راضی هستم . درسته که یه کم گنده و جاگیره ولی مهم برای بنده کیفیت تصویر هست که راضیم 

مدلهایی از دل هم هستن که عالی هستن . تو دل دنبال سری u باش مانیتورهای خیلی خوبی هستن مثلا u2417h یا u2415h 

لینک به دیدگاه

در در 24 مهر 1399 در 10:21، babak_11 گفته است :

سلام 

دوست عزیز الان خرید مانیتور آک اصلا منطقی نیست به هیچ عنوان . بنده بهتون پیشنهاد میکنم این مدل استوک رو تهیه کنید و از این مانیتور نهایت لذت رو ببرید hp z24n g2 . بسیار بسیار مانیتور باکیفیتی هستش . من الان دارم از hp z24i استفاده میکنم و خیلی هم راضی هستم . درسته که یه کم گنده و جاگیره ولی مهم برای بنده کیفیت تصویر هست که راضیم 

مدلهایی از دل هم هستن که عالی هستن . تو دل دنبال سری u باش مانیتورهای خیلی خوبی هستن مثلا u2417h یا u2415h 

این مانیتور های استوک رو کجا میتونم بخرم؟

بدبختی استوک اینه کارتون ندارن ، و موقعه ارسال اسیب ببین ، همه جوره پای خریدار میفته، نه پست قبول میکنه، نه گارانتی هست، نه فروشنده، تازه قبل از اون هم مشکل کارکرد زیاد و پیکس سوخته هم هستش...

لینک به دیدگاه

در در 24 مهر 1399 در 01:04، Paradise Lost گفته است :

اگه حوصله داری از اینجا بخر

https://www.novinphone.com/

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

این مانیتور های استوک رو کجا میتونم بخرم؟

بدبختی استوک اینه کارتون ندارن ، و موقعه ارسال اسیب ببین ، همه جوره پای خریدار میفته، نه پست قبول میکنه، نه گارانتی هست، نه فروشنده، تازه قبل از اون هم مشکل کارکرد زیاد و پیکس سوخته هم هستش...

اتفاقا وقتی استوک میخرید دارید به شرط نداشتن پیکسل سوخته و هاله و لک خرید میکنید ولی اگر آک بخرید فکر میکنم تا 4 تا بیشتر پیکسل سوخته نداشته باشه گارانتی اصلا قبول نمیکنه . به روش و بسته بندی درست فرستنده مربوط میشه که اگر درست بسته بندیش کنه هیچ اتفاقی براش نمیوفته 

شما اینم در نظر بگیر که یه مانیتور استوک باکیفیت خیلی خیلی ارزونتر از مانیتورهای بی خود آک بازار هست . بازم هر کسی خودش باید تصمیم بگیره بنده فقط پیشنهاد دادم . 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

اتفاقا وقتی استوک میخرید دارید به شرط نداشتن پیکسل سوخته و هاله و لک خرید میکنید ولی اگر آک بخرید فکر میکنم تا 4 تا بیشتر پیکسل سوخته نداشته باشه گارانتی اصلا قبول نمیکنه . به روش و بسته بندی درست فرستنده مربوط میشه که اگر درست بسته بندیش کنه هیچ اتفاقی براش نمیوفته 

شما اینم در نظر بگیر که یه مانیتور استوک باکیفیت خیلی خیلی ارزونتر از مانیتورهای بی خود آک بازار هست . بازم هر کسی خودش باید تصمیم بگیره بنده فقط پیشنهاد دادم . 

داداش الان این مدل HP رو گفتی کجا میشه خریدش، و قیمتشون چطوری ها هست؟ این مدل HP که گفتی واقعا به دلم نشست .😄

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

داداش الان این مدل HP رو گفتی کجا میشه خریدش، و قیمتشون چطوری ها هست؟ این مدل HP که گفتی واقعا به دلم نشست .😄

درود

از دوستانی که در زمینه استوک فعالن جویا بشید :

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

بله این مدل واقعا کیفیت تصویر بی نظیری داره و همینطور زیبایی البته اگر منظورتون z24n g2 هست . بنده از آقا جواد خرید کردم البته مدل z24i رو با بهترین بسته بندی برام  فرستادن دستشونم درد نکنه . قیمت هم بالای 3 تومن هست حالا دقیقش رو نمیدونم باید از خود آقا جواد سوال کنید .

ویرایش شده توسط babak_11
خودم سانسور کردم چون میدونم این کار میشد گفتم به زحمت نیوفتید
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان

من امروز رفتم مانیتور بخرم

کارتون مانیتور های بنکیو، ال جی و ایسوس رو که دیدم، نوشته بود ساخت ایران😃 حتی برند سامسونگ هم نوشته بود ساخت ایران😐 بعضی هاشون گرین گارانتیشون بود، بعضی ها هم گلدیران!!!

واقعا یکی بیاد راهنمایی کنه ببینم اوضاع اینا چطوری هست؟ مگه این برند ها خیلی وقت نیست که از بازار ایران کشیدن بیرون و دیگه مونتاژ ایران نیستن!؟ پس اینا چیه پشت همشون نوشته ساخت ایران؟!

حتی یگ برند هم ندیدم که ساخت چین یا کشور مادر برند باشه، حتی ایسوس هم زده ساخت ایران!!!

اگه اینا زده ساخت ایران، پس قضیه این مانیتور های سام و چی پلاس و... چیه که بجای مانیتور های سام سونگ و ال جی تولید میکنن با پنل های من در اوردی؟

اگه قرار باشه اینا مونتاژ ایران باشند و با توجه به این که کشور های صاحب برند از ایران رفتن بیرون و دیگه مثل قبل تولیدات ندارن، من از کجا بدون قطعات این مانیتور ها اصلی هستن و مثلا پنل هاشون هم من در اوردی نباشه😐

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

یکی بیاد راهنمایی کنه ببینم اوضاع اینا چطوری هست؟

سلام دوست عزیز

پشت مانیتورهای CRT قدیمی هم نوشته ساخت ایران، حتی مانیتور LG IPS226V که حدود ده سال پیش خریده بودم هم نوشته بود ساخت ایران

تو خبرهای آی‌تی یکی دو سال پیش گفته بودن ایسوس تولید یه مانیتور رو توی ایران شروع کرده و بررسی هاش هم اومد ولی واقعا نمیدونم تحت لایسنس شرکت اصلی هستن یا خیر...

ولی سامسونگ و ال‌جی از قبل برچسب تولید ایران رو میزدن

الان هم که واردات این دو برند رو نداریم سام و جی‌پلاس جانشین‌شون شدن با همون شرکت‌های گارانتی کننده

مانیتورهای MSI رو هم قبل‌تر فکر کنم شرکت ماتریس تولید - یا مونتاژ - می‌کرد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

خرید این مانتیور جدید MSI ارزش داره؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/msi/msi-pro-mp241-23-8-inch-ips-design-monitor-557137.html

مسخره نیستش نور پس زمینه اش تو سال 2020 LCD هستش؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...