رفتن به مطلب

بحث، بررسی و راه‌های بهبود کیفیت و نویز خط

haghjo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 416
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ در 14:44، Sabertooth گفته است :

زنگ بزنید 195 بگید مشکل رو کارشناس میفرسن

خودم چند تا برنامه براش دارم.اگه نشه شکایت میکنم.

سلام.من بعد از اینکه شاتل دوبار اعلام خرابی کرد بعد از بار دوم مشکل حل شد.تا چند روز پیش که برف و باران بارید.هیچ جا از سیم ها زیر باران نیست که مشکلی ایجاد کنه.تقسیم هم پارسال عوض کردن سالمه قطعا درش هم بسته بنظرتون چه مشکلی داره؟

سلام.من داشتم جهت تست زنگ میزدم به خط ببینم قطع میشه یا نه کلا مودم خاموش روشن شد.(تا الان فقط یبار اینجوری شده.).شکم میره به ولتاژ خط.چقدر باید باشه؟من وقتی میگیرم حدودای 100-110(دقیق یادم نیست اما این درسته)ولی دفعه ای یبار میره تا 150 ولت مولتی متر هم اون لحظه یه تق تق از داخلش میاد.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با درود،

دوستان متاسفانه رو خطی که adsl منزل نصب هست من نویز زیاد دارم. هیچ تلفنی هم در پریز نیست و سرخط هم تست کردم و خیلی موثر نبود و نویز تقریبا همین مقدار بود.

دو سوال دارم:

1- چرا با گذشت زمان داره وضعیت بدتر میشه؟ یعنی مقدار نویز امسال نسبت به سال پیش بیشتر شده.

2- چرا هنگام صبح نویز کمتره رو خط؟ آیا ربطی به میزان مصرف کاربران در منطقه تلفنی ما داره؟ شب ها و بعد از ظهر نویز تقریبا 2 برابر اوایل صبح هست.

ممنون پاسخ هاتون

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، shervan360 گفته است :

با درود،

دوستان متاسفانه رو خطی که adsl منزل نصب هست من نویز زیاد دارم. هیچ تلفنی هم در پریز نیست و سرخط هم تست کردم و خیلی موثر نبود و نویز تقریبا همین مقدار بود.

دو سوال دارم:

1- چرا با گذشت زمان داره وضعیت بدتر میشه؟ یعنی مقدار نویز امسال نسبت به سال پیش بیشتر شده.

2- چرا هنگام صبح نویز کمتره رو خط؟ آیا ربطی به میزان مصرف کاربران در منطقه تلفنی ما داره؟ شب ها و بعد از ظهر نویز تقریبا 2 برابر اوایل صبح هست.

ممنون پاسخ هاتون

درود

به زبان ساده / همه چیز تو این مملکت دستوری شده !!!

------------------------------------------------------------------------------------

هرچقد هم درگیرش باشی بی فایده اس ... میگیری که چی میگم.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، shervan360 گفته است :

با درود،

دو سوال دارم:

ممنون پاسخ هاتون

سلام.مال منم اینجوریه.دیگه بیخیالش شدم.ولی بعضی وقتا خیلی اعصاب خورد کن میشه مخصوصا بعد از برف و باران.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان انجمن
تو این تاپیک میخوام به ی چیز خیلی جالب در مورد مودم ها و تاثیر اون ها توی نویز و کشش خط بگم بهتون و همچنین راهی که خودم برای افزایش کشش خط و کاهش نویز خط پیش گرفتمو بهتون بگم
اول از همه مشخصات اینترنت من به این صورت هستش 
8 مگ آسیاتک با پروفایل گیمینگ 
مودمی که روی خط استفاده میکردم Asus AC51 ; که وضعیت خطم به این شکلی هستش که در تصویر زیر مشاهده میکنید :
همونطور که در  تصویر مشاهده میکنید Snr Margin برای آپلود روی15 و دانلود روی 14 قرار داره 
Line Attenuation خط هم برای آپلود روی 16.5 و برای دانلود روی 37 قرار داره 
و همینطور ماکزیموم کشش خط برای آپلود 1184 کیلوبایت و 11072 برای دانلود هستش 
حالا همین خط رو با مودم ساده و بدون وایفای Tp -Link TD 8811 تست کردم و نتیجه شد این :
Snr Margin برای آپلود  19.9 و برای دانلود 20.1 شد 

Line Attenuation برای آپلود 15 وبرای دانلود 29.5 شد 
و همینطور ماکزیمم کشش خط برای آپلود روی 1231 و برای دانلود روی 17884 قرار گرفت 
حالا اگه نتایج رو مقایسه کنیم متوجه اختلاف فاحشی رو ی خطی که با دو مودم  مختلف تست شده مشاهده می کنیم 

حالا قسمت دوم از اینجا شروع شد که من تصمیم گرفتم از همین مودم ساده تی پی لینک به عنوان مودم اصلی استفاده کنم و از اون مودم ایسوس به عنوان روتر استفاده کنم از اونجایی که نمیخواستم دوباره ی هزینه دیگه برا روتر پرداخت کنم با ی سرچ ساده دیدم که میشه از این مودم روتر ها به عنوان روتر خالی هم استفاده کرد که آموزشش رو براتون میذاریم :
1 : کابل تلفن رو به مودم ساده وصل و اون رو برای isp خودتون کانفینگ کنید.(فقط توجه داشته باشین که کانفینگ باید روی حالت bridge باشه نه pppoe 2)
2 : در مودم ایسوس در بخش Wan وارد سربرگ Dual wan بشید و در اون قسمت Primary wan رو روی حالت Ethernet قرار بدین و یکی از پورت های دستگاه رو از شماره 1 تا 4 به دلخواه انتخاب کنید سپس روی Apply کلیک کنید و اجازه بدین تنظیمات ذخیره بشه.
3 : کابل شبکه رو به پشت مودم ساده خودتون متصل کنید
4 : سر دیگه کابل رو به پورتی که توی تنظیمات انتخاب کردین ( شماره 1 تا 4 ) در پشت مودم ایسوس وصل کنید
5 : در مودم ایسوس از قسمت Wan سر برگ اینترنت کانکشن رو انتخاب کنید
6 : Wan connection Type رو روی حالت pppoe قرار بدین
7 : در قسمت ppp username یوزرنیم isp که بهتون دادن رو وارد کنید
8 : در قسمت password رمز isp که بهتون دادن رو وارد کنید
9 : هیچ مورد دیگه ای رو دستکاری نکنید و روی Apply کلیک کنید مودم Restart میشه و بعد از روشن شدن اینترنت بدون مشکل وصل میشه.
 مودم خود بنده ایسوس ولی به احتمال زیاد روی سایر مودم ها هم بشه از این روش استفاده کرد . 
دوستانی که مشکل نویز خط دارن میتونن از این روش استفاده کنن و کیفیت خطشون تا حد غیر قابل باوری بهبود پیدا میکنه 
من خودم قبلا توی بازی پابجی پکت لاست زیادی رو هم  تو دانلود و هم تو آپلود داشتم ولی بعد از این روش بعد از نیم ساعت بازی کردن دیدم اصلا پکت لاست ندارم و برام واقعا غیرقابل باور بود 
عکس اول مربوط به مودم ایسوسه 
عکس دوم مربوط به مودم تی پی لینک 

Screenshot (27).png

photo_2021-06-09_22-00-47.jpg

لینک به دیدگاه

کاش با یه مودم دیگه که وای فای داشته باشه (مثلا سری های D-LINK)هم تست میکردید شاید مشکل از مودم ایسوس بوده باشه درکل

لینک به دیدگاه

در ۵ دقیقه قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است :

کاش با یه مودم دیگه که وای فای داشته باشه (مثلا سری های D-LINK)هم تست میکردید شاید مشکل از مودم ایسوس بوده باشه درکل

مودم ایسوس اوکیه و مشکلی نداره 

چون رو ی خط دیگه هم تست شده ولی این روشو به یکی از دوستانم که مودم دی لینک ۲۷۵۰ یو داشت گفتم و اونم میگفت کیفیت خطش خیلی بهتر شده 

کلا مثل اینکه این مدل تی پی لینک برا adsl بهتربن مودم هستش

لینک به دیدگاه

من هم مودم ایسوس N14u دارم که وای فای هست و هم مودم ایسوس am602 که سیمی هست

با مودم سیمی که امتحان کردم کشش خطم بهتر بود

پس اینطور که معلومه مودم های قدیمی بهتر عمل می کنن

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان وقت بخیر

بنده از سرویس 16 مگ مخابرات استفاده می کنم قبلا darta rate  مودم بین 500 تا 700 بود گرچه snr 12 و line attention روی 45 تا 49 بود سرعت بین 400تا 600 داشتم که کارمو راه می اندخت بعد اینکه سرویس قبلیم تموم شد دوباره سرویس قبلی رو تمدید کردم الان data rate بیشتر از 1900 نمی ره بالا و سرعت روی 130 کیلو بایت هستش کیفیت خط من که تغییر نکرده زنگ زدم پشتیبانی که جئاب درست حسابی نمی دندبه نظرتون مشکل می تونه از خود مخابرات باشه و اینکه برای حلش باید چی کار کنم

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام.من اینترنتم خیلی وقته قطعی داره.بعضی وقتا خوبه بعضی وقتا بد.snr و کشش خط هم در کل خوبه.مدل مودم 2640u هست.من این مودم رو دست دو خریدم که فکر کنم آداپتورش مال خودش نیست.حالا تو سایتش دیدم نوشته 12 ولت 1 آمپر اما آداپتورش 0.6 آمپر.خیلی هم داغ میکنه ولی با داغی قطع نمیشه البته شاید ربط داشته باشه.ولی من خودم دستم رو میزنم به هیتسینکش دست رو میسوزونه.حالا مشکل آداپتوره؟

image.png.3e7b95749873b1fe646702de26031c35.png

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

57 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است:

سلام.من اینترنتم خیلی وقته قطعی داره.بعضی وقتا خوبه بعضی وقتا بد.snr و کشش خط هم در کل خوبه.مدل مودم 2640u هست.من این مودم رو دست دو خریدم که فکر کنم آداپتورش مال خودش نیست.حالا تو سایتش دیدم نوشته 12 ولت 1 آمپر اما آداپتورش 0.6 آمپر.خیلی هم داغ میکنه ولی با داغی قطع نمیشه البته شاید ربط داشته باشه.ولی من خودم دستم رو میزنم به هیتسینکش دست رو میسوزونه.حالا مشکل آداپتوره؟

image.png.3e7b95749873b1fe646702de26031c35.png

کدوم شرکت کدوم تعرفه؟ 

2مگ دارم شاتل

Screenshot (536).png

مودم مشکلی نداره احتمالا خط نویز داره و مشکل سیم کشی تا مودم

تو مشخصاتی که تو کانفیگ مودمم اومده میتونم سرغت 8 یا 16 مگ هم بگیرم اما باعث قطعی و تایم اوت میشه 2 ساله بیشتر از 4 مگ نمیگیرم

شما میتونی با پشتیبانی صحبت کنی یبار روی 4 یا 2 مگ بزارن اگه مشکل برطرف شد ممکنه بخاطر فاصله تون تا مرکز باشه یا مشکل سیم کشی خونه و خو مخابرات

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

کدوم شرکت کدوم تعرفه؟ 

2مگ دارم شاتل

Screenshot (536).png

مودم مشکلی نداره احتمالا خط نویز داره و مشکل سیم کشی تا مودم

تو مشخصاتی که تو کانفیگ مودمم اومده میتونم سرغت 8 یا 16 مگ هم بگیرم اما باعث قطعی و تایم اوت میشه 2 ساله بیشتر از 4 مگ نمیگیرم

شما میتونی با پشتیبانی صحبت کنی یبار روی 4 یا 2 مگ بزارن اگه مشکل برطرف شد ممکنه بخاطر فاصله تون تا مرکز باشه یا مشکل سیم کشی خونه و خو مخابرات

شرکت پیشگامان هست.قبلا شاتل بود.اومدم پیشگامان خوب بود تا از چند روز پیش قطع میشه.پیشگامان میگه نویز اینا خوبه.snr هم بالای 10 هست.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

سلام دوستان بنده توی باشگاه بدنسازیم مودم خط و اینترنت و راه انداختم هر از گاهی مودم قاطی میکرد و باید از برق میکشیدم دوباره وصل میکردم تا اوکی بشه

تا امروز متوجه شدم هروقت تردمیل شروع بکار میکنه و وقتی خاموش میشه ابن اتفاق می افته

فاصله تردمیل با مودم حدود ۳ متره نهایت بتونم ی متر از تردمیل دورش کنم

راه حلی چیزی سراغ ندارین؟

لینک به دیدگاه

عزیز کابل برق از کنار کابل تلفن مودم رد شده

بگردین ببینین کجا به هم چسبیدن چون کنار کابل قوی نویز میندازه

لینک به دیدگاه

۱۶ دقیقه قبل، Mansbrz گفته است:

عزیز کابل برق از کنار کابل تلفن مودم رد شده

بگردین ببینین کجا به هم چسبیدن چون کنار کابل قوی نویز میندازه

دقیقا همینطور شده کابل برق حدود چند متر با کابل تلفن مسیر مشترکی دارن

یعنی بخاطر این مورده؟

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان من هم همین مشکل دارم وسرعتم حتی یک مگ هم بالا نمیاد فاصله هم تا مرکز 2.5 کیلومتر من اول بار که اینترنت گرفتم سرعتش 16 مگ بود وعالی سرعت دانلودام به 1.1 مگ می‌رسید ولی الان همش 1 کیلوبایت سرعت داره به نظر شما خط جدید بخرم مشکل حل؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...