رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود و عرض ادب
دوستان قصد قیمت گذاری سیستممو دارم و نیازمند کمکتون هستم. (چون قصد فروششو دارم، میخام اول قیمت گذاری بشه بعد تاپیک فروششو بزنم)
محبت بفرماین کسانی که دستشون تو کاره و اطلاعات کافی دارن قطعاتی که در ادامه ذکر میکنم رو یه قیمت گذاری اولیه بکنن.
لطفاً قیمتهاتون رو عادلانه فقط تو پی وی و به صورت تک تک و مشخص برای هر قطعه ارسال کنین.
مصرفم تماماً گیم بوده. (که البته این موضوع 100% مشهوده!)
لازم به ذکره که بگم این 3-4 ماه گذشته رو هم تقریباً از بعده عید به اینطرف حتا فرصت 2-3 ساعت گیم زدن حسابی با سیستم رو نداشتم و بیشتر درگیر کارای استخدامی و جا ب جاییم به یه شهر دیگه بودم.
کلیه قطعات از ابتدا و آکبند دست خودم بوده و میانگین عمرِ کارکردشون حدود 3 تا 4 سال هستش. (تقریباً بیشترشون رو شهریور 1396 خریدم ینی 2 ماه دیگه تازه 4 ساله میشن! ولی کارت گرافیک رو تیر ماه 1397 خریدم و تازه 3 ساله شده!)
البته هارد NVMe ، مانیتور بنکیو ، خنک کننده CPU ، دو عدد از RAMها و 5 تا فن کیس رو کمتر از 2 ساله (حدود 1 سال و 2-3 ماهه) که به مجموعه اضافه کردم، وبکم هم نوئه و اصلاً استفاده نشده.
مشخصات قطعات از این قراره (لینک هر کدومو رو خودش قرار میدم)

CPU : Intel Kaby Lake Core i7-7700K
CPU Cooler : Green Glacier GLC360A
VGA : Asus ROG-POSEIDON-GTX1080TI-P11G-GAMING
MB : ASUS ROG STRIX B250F
RAM : ADATA XPG Z1 DDR4 2800MHz CL17 - 4*8GB (32GB)
SSD 1 : Samsung 970 EVO NVMe M.2 500GB
SSD 2 : Samsung SSD 850 EVO 250GB
HDD 1 : Seagate BarraCuda 2TB 3.5 inch 7200rpm
HDD 2 : Seagate BarraCuda 3TB 3.5 inch 7200rpm
HDD 3 : Seagate BarraCuda 4TB 3.5 inch 5400rpm
* یه موقع اشتباه نشه، این همه هارد واسه گیم نبوده 😄 چون شدیداً اهل فیلم و سریالم، این آرشیو فیلم ها و سریالامه.
PSU : Green GP1050B-OC Plus Modular

CASE : Green Z7 Gladiator
عدد Fan Case : Green GF120-FSB 5
DVD-RW : ASUS DRW-24D5MT
Monitor 1 : ASUS VX279H
Monitor 2 : BenQ ZOWIE XL2720
Wi-Fi PCI Card : D-Link DWA-582 AC1200 Dual Band Wireless Network Adapter
Keyboard : Razer Ornata Chroma Mechanical 
از نظر ظاهری خیلی تمیز نیست و قسمت استراحتگاه دست هم پارگی داره ولی کلیدهاش همگی سالمن و خرابی نداره.
Headset : Razer Kraken 7.1 V2 اینم از نظر ظاهری تمیز نیست و بالشتک های رو گوشی دچار پوسیدگی شده ولی کاملاً سالمه.
WebCam : Microsoft LifeCam HD-3000 کاملاً نو و استفاده نشده؛ البته به منظور تست سلامت، پلمپش باز و از جعبه خارج شده ولی استفاده نشده و همونطور تو کارتن نگهش داشتم.
Mousepad : Razer Gigantus
Speaker : Logitech S-220 این اسپیکر کارتن نداره و یه قطعی کوچیک هم تو سیم برق بیرونیش داشت که خودم لحیم کاری و درستش کردم، همینطور مدت کارکرد تنها این مورد بالای 6 ساله.

تمامی قطعات کاملاً سالم، تمیز و بدون کوچکترین عیب و ایرادین. (همین الان که این پست رو مینویسم دارم ازشون استفاده میکنم)
هیچکدومشون تا حالا باز و یا تعمیر نشدن.

گارانتی اکثرشون هم منقضی شده ولی؛
هارد NVMe حدود 1 سال از گارانتیش باقی مونده،
مانیتور بنکیو 2 سال از گارانتیش مونده،
خنک کننده CPU هم 6-7 ماهی از گارانتیش باقیه،
RAMها هم که همگی گارانتیشون مادام العمره،
وبکم هم زمان خرید فقط جهت تست سلامت از جعبه خارج شده و دیگه تا به امروز ازش هیچ استفاده ای نشده.
کارتن و جعبه تمامی قطعات هم سالم و تمیز در دسترسه.

مجدد عرض میکنم، عزیزان خواهشمندم قطعات رو عادلانه و دونه به دونه قیمت گذاری کرده و پیشنهاداتتون رو بفرمایید حتا اگه از قیمت قطعه ای کاملاً مطمئن نیستید حدودی هم بگید برای بنده کفایت میکنه.

سپاس

اینم عکسی از نمای کلی کامپیوترم
my-pc2.thumb.jpeg.8d4d83d56e3b6727eb5bfd6a35ed4178.jpegmy-pc1.thumb.jpeg.d28ceafac59c0f2b3a6b316e85dc5edd.jpeg

ویرایش شده توسط RA!N
افزودن عکس و اصلاح ایراداتی که ادمین فرمودن
لینک به دیدگاه

چطوره که هیچکس حتا قیمت هم نمیده؟!
والا قصد اذیت کردن و سنجیدن قیمت سیستممو ندارم! باور کنید میخام بفروشمش منتها اول باید قیمتش در بیاد تا بتونم تاپیک فروششو بزنم، ولی از هیچکس هیچ بخاری واسه قیمت دادن در نمیاد چرا؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من 1 ساعت هست که در سایت زیبای لیون ثبت نام کردم و قبلا از اون یکبار اگهی شما رو دیدم و حدود 1 ساله دنبال pc هستم خودم به عنوان خریدار دارم میگم نه قیمت گذار و من از سیستم قبلی هارد و مانیتور رو نگه داشتم و نیازی ندارم بنابراین من قیمت پیشنهادیم واسه خرید 2600 میلیون تومان هستش در ادامه

که بدون مانیتور موس کیبرد و تمامی هارد ها

من به عنوان خریدار اینجا نوشتم چون اگهی فروش سیستم رو پیدا نکردم ممنون میشم نظرتون رو بدونم با تشکر

لینک به دیدگاه

در ۱۸ ساعت قبل، babak_qazvini گفته است :

سلام دوست عزیز من 1 ساعت هست که در سایت زیبای لیون ثبت نام کردم و قبلا از اون یکبار اگهی شما رو دیدم و حدود 1 ساله دنبال pc هستم خودم به عنوان خریدار دارم میگم نه قیمت گذار و من از سیستم قبلی هارد و مانیتور رو نگه داشتم و نیازی ندارم بنابراین من قیمت پیشنهادیم واسه خرید 2600 میلیون تومان هستش در ادامه

که بدون مانیتور موس کیبرد و تمامی هارد ها

من به عنوان خریدار اینجا نوشتم چون اگهی فروش سیستم رو پیدا نکردم ممنون میشم نظرتون رو بدونم با تشکر

پس جا داره ابتدا ورودت به جمع کاربران فروم لیون کامپیوتر رو تبریک و خوش آمد عرض کنم😘 امیدوارم خودت فروشنده/خریدار خوبی باشی و معامله گرای خوبی هم به پُستت بخوره.

در مورد خرید سیستم بنده؛ ببخشید من درست متوجه نشدم، شما تمام سیستم بنده رو بدون هارد، مانیتور، موس و کیبورد؛ 2 میلیون و 600 هزار تومن خریداری؟😳 مبلغ رو درست نوشتی؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، RA!N گفته است :

پس جا داره ابتدا ورودت به جمع کاربران فروم لیون کامپیوتر رو تبریک و خوش آمد عرض کنم😘 امیدوارم خودت فروشنده/خریدار خوبی باشی و معامله گرای خوبی هم به پُستت بخوره.

در مورد خرید سیستم بنده؛ ببخشید من درست متوجه نشدم، شما تمام سیستم بنده رو بدون هارد، مانیتور، موس و کیبورد؛ 2 میلیون و 600 هزار تومن خریداری؟😳 مبلغ رو درست نوشتی؟؟؟

دوست عزیز من منظورم 26 میلیون تومان هستش

در 5 ساعت قبل، RA!N گفته است :

26.000.000

لینک به دیدگاه

سلام 

عزیز جان ، جسارتا اینجا دیگه کسی حال و حوصله قیمت گذاری و اینا نداره ! چون که قیمت ها فضایی شده . اگرم قیمت بزارن معلوم نیست منطقی پشتش باشه .....

اگر میخوایین زودتر کار تموم بشه ، تک تک  قطعات سیستمتون  رو  مزایده  کنین / اونوقت میبینین هزار تا پیشنهاد قیمت میاد براتون و به بالاترین پیشنهاد ها بدین بره .

ایشالا که ناراحت نشده باشین .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۴ دقیقه قبل، rahman۱۷۰۰ گفته است :

سلام 

عزیز جان ، جسارتا اینجا دیگه کسی حال و حوصله قیمت گذاری و اینا نداره ! چون که قیمت ها فضایی شده . اگرم قیمت بزارن معلوم نیست منطقی پشتش باشه .....

اگر میخوایین زودتر کار تموم بشه ، تک تک  قطعات سیستمتون  رو  مزایده  کنین / اونوقت میبینین هزار تا پیشنهاد قیمت میاد براتون و به بالاترین پیشنهاد ها بدین بره .

ایشالا که ناراحت نشده باشین .

درود

نه عزیزه دل چرا ناراحت شم؟! اتفاقاً فکر خوبیه ممنون از پیشنهادت👍

ولی خب من نمیدونم قیمت چیه که بخام مزایده راه بندازم، بلخره باید از یه رقمی شروع کنم؟ چون قیمت ندارم نمیدونم قیمت شروع مزایده رو برا هر قطعه چند بزارم؟ برا همینه که اول میخام قیمت گذاری بشه بعد پُست فروشو برپا کنم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

داداش گلم قیمت قطعاتت توی نت پیدا کن(اکبند) ضربدر ۳۰٪ کن انقدرم اذیت نمیشی

کارت گرافیکت تو بازار همه دارن میزارن ۲۸ تا ۲۹ که عمدتا فروش نمیره چون ۳۰۶۰ به صرفه تره

Cpu هم کف قیمتی ۶۳۰۰ داره ک معمولا از cpu  و رم ۳۰ درصد کم نمیکنن (کمتر)

قیمتا هاردتم راحت میتونی در بیاری

قصدم بهم زدن تاپیکت نبود خاستم زودتر بتونی قطعات سیستم بفروشی یا علی

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در ۲۱ دقیقه قبل، Ali۹۸ گفته است :

کارت گرافیکت تو بازار همه دارن میزارن ۲۸ تا ۲۹ که عمدتا فروش نمیره چون ۳۰۶۰ به صرفه تره

سلام دوست عزیز

بزرگوار فکر میکنم این قیمت هایی که شما دادی یکم بالا باشه !!

الان پردازنده هم رده ی این میشه گفت i5 10400f هستش که خیلی از این پردازنده بهتر عملکرده و نسل جدیدهه و قیمتی هم که داره (3.980 م) داخل لیون برای فروش هستش

اینم مقایسه این دو پردازنده 👇

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700K-vs-Intel-Core-i5-10400F/3647vs4079

=========================

کارت گرافیک هم مدل 3060TI خیلی بهتر از این کارت عملکرده و قیمتش هم 26 م هستش

https://torob.com/p/7bba78c8-ea8a-421d-be3d-93003c1065b6/کارت-گرافیک-nvidia-geforce-rtx-3060-ti-dual-oc/

اینم مقایسه این دو کارت گرافیک 👇 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1080-vs-Nvidia-RTX-3060-Ti/3603vs4090

=========================

من قصدم پایین آوردن قیمت این بنده خدا نیست

فقط جهت اطلاع خدمت شما گفتم 🙏🌷

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، Ali۹۸ گفته است :

سپاس
پس قیمت نو یا اگه نبود هم رده و مشابه هرکدومو در بیارم و 30% کم کنم میشه قیمت کارکرده و قیمتی که باید بفروشم، درسته؟
و در مورد گرافیک درسته که 3060 به صرفه تره ولی بنچمارکارو که ببینی گرافیکه من از نظر قدرت بین 3070 و 3080 قرار میگیره. ینی 3060 و 3070 رو قورت میده. 
فقط سری 30 برتریش به RTX و DLSS شه دیگه. 
البته درستم میگی کسی 28 تومن پای این گرافیک نمیده.
به هرحال ممنون

لینک به دیدگاه

در ۵ ساعت قبل، babak_qazvini گفته است :

دوست عزیز من منظورم 26 میلیون تومان هستش

26.000.000

نه متاسفانه خیلی کمه پیشنهادت
فقط پاور و کارت گرافیکش چیزی حدود 35تومن میشه بلکم بیشتر

لینک به دیدگاه

در ۲۲ دقیقه قبل، RA!N گفته است :

نه متاسفانه خیلی کمه پیشنهادت
فقط پاور و کارت گرافیکش چیزی حدود 35تومن میشه بلکم بیشتر

درود

کاملا مشخصه که قیمت قطعات رو خودتون دارید و بهشون مشرف هستید پس قیمت گذاری کنید و تاپیکتون رو به حاشیه نبرید 

یه نکته رو برای بار چندم تو این تاپیک هم میگم  مقایسه گرافیک ها از نظر بازی بزرگترین اشتباهه چراکه بعضی از گرافیکا قدرت  و کد نویسی و یا پهنای باند مخصوص انجام کارهایی رو دارن که متاسفانه ملاک اکثر کاربرا نیست و البته مصرفشون هم اصلا به بازی مربوط نمیشه و تو نرم افزار های طراحی و رندرینگ خودشون رو نشون میدن . گرافیک ایشون رو فقط باید با همرده خودش یعنی 2080 ti یا 3080 ti  بررسی کرد چرا که مدلهای ti رو بیشتر برای طراحی و رندرینگ آماده و عرضه میکنند در کنارش بعضیا برای فریم ریت بهتر هم ازش بهره میبرن !

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، RA!N گفته است :

سپاس
پس قیمت نو یا اگه نبود هم رده و مشابه هرکدومو در بیارم و 30% کم کنم میشه قیمت کارکرده و قیمتی که باید بفروشم، درسته؟
و در مورد گرافیک درسته که 3060 به صرفه تره ولی بنچمارکارو که ببینی گرافیکه من از نظر قدرت بین 3070 و 3080 قرار میگیره. ینی 3060 و 3070 رو قورت میده. 
فقط سری 30 برتریش به RTX و DLSS شه دیگه. 
البته درستم میگی کسی 28 تومن پای این گرافیک نمیده.
به هرحال ممنون

ن داداش اینجوریا نیست کارت شما رو ۳۰۶۰ تی ای قورت میده به بقیه نمیرسه (این چیزایی ک دوستمون راجب پهنای و باند و کد نویسی گفتن بنده اطلاعی ندارم ولی از نظر گیم مطلع هستم)

ولی خوب شما این در نظر بگیر ک کارتت شاید ۱۰ ۱۵ فریم بیشتر از ۳۰۶۰ فریم بده خوب؟ولی گارانتی نداره و بیشتر از ۲ سال کار کرده 

اره قیمت همه رو در بیار بعد ۳۰٪ کم کن 

امیدوارم تاپیکت بهم نزده باشم 

ی نکته هم بگم اگ با تک فروشی مشکلی نداری بهتره تکی قطعات بفروشی سیستم شما زیر ۴۰ میلیون فکر نمیکنم قیمت بخوره و غیر اینم انتظار نداری 

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، teknesian گفته است :

درود

کاملا مشخصه که قیمت قطعات رو خودتون دارید و بهشون مشرف هستید پس قیمت گذاری کنید و تاپیکتون رو به حاشیه نبرید 

یه نکته رو برای بار چندم تو این تاپیک هم میگم  مقایسه گرافیک ها از نظر بازی بزرگترین اشتباهه چراکه بعضی از گرافیکا قدرت  و کد نویسی و یا پهنای باند مخصوص انجام کارهایی رو دارن که متاسفانه ملاک اکثر کاربرا نیست و البته مصرفشون هم اصلا به بازی مربوط نمیشه و تو نرم افزار های طراحی و رندرینگ خودشون رو نشون میدن . گرافیک ایشون رو فقط باید با همرده خودش یعنی 2080 ti یا 3080 ti  بررسی کرد چرا که مدلهای ti رو بیشتر برای طراحی و رندرینگ آماده و عرضه میکنند در کنارش بعضیا برای فریم ریت بهتر هم ازش بهره میبرن !

نه والا خیلی مطلع نیستم از قیمتا این رقمم رو چیزایی که این چند روزه دیدم و خوندم گفتم
ضمناً پُستو به چه حاشیه ای بردم؟ هدف قیمت گذاریه که داریم راجبش بحث میکنیم دیگه

در 22 ساعت قبل، Ali98 گفته است :

ن داداش اینجوریا نیست کارت شما رو ۳۰۶۰ تی ای قورت میده به بقیه نمیرسه (این چیزایی ک دوستمون راجب پهنای و باند و کد نویسی گفتن بنده اطلاعی ندارم ولی از نظر گیم مطلع هستم)

ولی خوب شما این در نظر بگیر ک کارتت شاید ۱۰ ۱۵ فریم بیشتر از ۳۰۶۰ فریم بده خوب؟ولی گارانتی نداره و بیشتر از ۲ سال کار کرده 

اره قیمت همه رو در بیار بعد ۳۰٪ کم کن 

امیدوارم تاپیکت بهم نزده باشم 

ی نکته هم بگم اگ با تک فروشی مشکلی نداری بهتره تکی قطعات بفروشی سیستم شما زیر ۴۰ میلیون فکر نمیکنم قیمت بخوره و غیر اینم انتظار نداری 

مشخصه از گیمم خیلی مطلع نیستی!
با 2تا مانیتور و سایر قطعات حساب کردی 40؟ 😐

لینک به دیدگاه

در ۴۵ دقیقه قبل، RA!N گفته است :

مشخصه از گیمم خیلی مطلع نیستی!
با 2تا مانیتور و سایر قطعات حساب کردی 40؟ 😐

ن بدون اونا 

در ضمن 

https://www.gpucheck.com/compare/nvidia-geforce-rtx-3060-ti-vs-nvidia-geforce-gtx-1080-ti/intel-core-i9-10900k-vs-intel-core-i7-7700k-4-20ghz/

امیدوارم شما ام مطلع بشی😶

لینک به دیدگاه

در ۵ ساعت قبل، Ali۹۸ گفته است :

اینو ببین، قورت نمیده، نهایت زورشو بزنه بتونه یه هُل بده!
با اونا چند؟ مانیتور و...

لینک به دیدگاه

در ۴۰ دقیقه قبل، hamed۱۷۱۵ گفته است :

مانیتور بنکیو چند ؟

سلام اینجا تاپیک قیمت گذاریه نه فروش

شما قیمت بگو، تو پی وس بفرس پیشنهادتو

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، RA!N گفته است :

اینو ببین، قورت نمیده، نهایت زورشو بزنه بتونه یه هُل بده!
با اونا چند؟ مانیتور و...

سلام. دوست عزیز اینجا همه از قدرت و قیمت و زیر و زبر قدرت گرافیک یا قطعات شما مطلع هستن شما قیمتتون رو بزارین اگر منصفانه بود مطمعن باشین فروش میره در غیر اینصورت کسی نمیخره. در حالت عادی 1080ti بین 20 تا 22 فروش میره حالا چون پازیدون هست یک تومنی بیشتر و بالاتر از این قیمت هر کی باشه 3060ti می‌خرهبخاطر چنتا دلیل... معماری جدیدتر. گارانتی. نو بودن. ری تریسینگ. قدرت بیشتر... (البته توی گیم) 

لینک به دیدگاه

در ۵ دقیقه قبل، RA!N گفته است :

سلام اینجا تاپیک قیمت گذاریه نه فروش

شما قیمت بگو، تو پی وس بفرس پیشنهادتو

دوست عزیز والا واسه خریدار هرچی کمتر بهتر هست نمیشه پیشنهاد داد که باعث ناراحتی بشه.شما قطعا یه قیمتی مد نظرت هست لطفا اون قیمت رو بگید

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، hamed1715 گفته است :

دوست عزیز والا واسه خریدار هرچی کمتر بهتر هست نمیشه پیشنهاد داد که باعث ناراحتی بشه.شما قطعا یه قیمتی مد نظرت هست لطفا اون قیمت رو بگید

نه بابا ناراحتی نداره قیمت دادن! لااقل من که ناراحت نمیشم (منتها باید منصفانه باشه) تو پیشنهادتو پی وی بفرس برام چنتا پیشنهاد داشتم یه سبک سنگینی میکنم همرو جواب میدم.

در 17 ساعت قبل، Ma30ha1369 گفته است :

سلام. دوست عزیز اینجا همه از قدرت و قیمت و زیر و زبر قدرت گرافیک یا قطعات شما مطلع هستن شما قیمتتون رو بزارین اگر منصفانه بود مطمعن باشین فروش میره در غیر اینصورت کسی نمیخره. در حالت عادی 1080ti بین 20 تا 22 فروش میره حالا چون پازیدون هست یک تومنی بیشتر و بالاتر از این قیمت هر کی باشه 3060ti می‌خرهبخاطر چنتا دلیل... معماری جدیدتر. گارانتی. نو بودن. ری تریسینگ. قدرت بیشتر... (البته توی گیم) 

دمت گرم، قیمت خوبی دادی، مد نظرمم همین حدودا بود. مرسی. 
پُستِ فروششم میزنم منتها اول کامل مظنه ها دستم بیاد بعد.
الان راجب رم، مانیتور ایسوس، موس و کیبورد، وبکم، مین بُرد، CPU کولر، هارد و SSDها و قاب کِیس؛ کسی نظری نداده!
لااقل یه رنج قیمت مناسبی براشون مشخص کنید که قیمت خنده دار نزارم واسه فروش! چون پُست فروشو اگه با قیمت چرتو پرت استارت بزنی دست کم 40% احتمال فروش به قیمت مناسب قطعاتت کم میشه. به این خاطر که خیلیا همون اول قیمت چرندو که ببینن دیگه پیداشون نمیشه و تاپیک فروش اگه با آمار درستی استارت نخوره موفقیتش خیلی کم میشه.
بگذریم از اینکه هر روزم باید تیتر پُستو ویرایش کنی بنویسی کاهش قیمت، کاهش مجدد قیمت، کاهش شدید قیمت، مُفت، یه چیزم سَر میدم و... بلکه اون موقع یه مشتری از روی درموندگیت حاضر شه مُفت بری کنه و بره!

لینک به دیدگاه

با سلام قیمت کارت گرافیک و اگر مناسب باشه من میخوام.

ویرایش شده توسط M@jid
لینک به دیدگاه

دوستان؛ نظر، پیشنهاد، راهنمایی یا قیمت دیگه ای ندارن ارسال کنن؟!

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت دوست عزیزم ورودت روبه لیون خوش امد میگم باعرض پوزش بابت قیمت گذاری که میکنم

همینطورکه درجریان هستین نسل ۱۰و۱۱که اومد خیلی خیلی قوی ترازنسل های دیگه وقیمت پایین ترروانه بازارشد

مثلا درمورد کارتتون بهتون یکم اطلاعات بدم الان اگراطلاع داشته باشین قیمت‌گرافیگ جهانی شکشته شده وخیلی اومده پایین برحسب همین کسی که بخواد هزینه کنه مسلما میره rx5700xtمیخره یا3060ti

واگرتمایل به فروش یکجا داشتین بنده ۳۸ت کل سیستم تون روخریدارم همه روباهم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...