رفتن به مطلب
  • 0

هدفون حرفه ای استریو یا هدفون 7.1 گیمینگ ! این تاپیک به درد خیلیا میخوره

magnetic7
 اشتراک گذاری

سوال

عزیزان سلام !

من چند وقتیه برام سوال شده ! اینکه چه هدفونی بهتره !

از اونجایی که هدفون های 7.1 شبیه سازی میکنند توسط نرم افزار ! میخواستم بپرسم هدفون حرفه ای استریو بگیریم و با نرم افزار صدا رو به 7.1 تبدیل کنیم بهتر نیست ؟

از اونجایی که درایور ها و سخت افزار هدفون های استروی حرفه ای خیلی قوی تر از هدفون های 7.1 گیمینگ هست !

برای مثال من arctis 5 Steelseries رو مد نظر دارم ! ولی با این پول میشه هدفون حرفه ای تر خرید و با نرم افزار تبدیل کرد به 7.1

کمک کنید لطفا این تاپیک به درد خیلیا میخوره

لینک به دیدگاه

• Answers 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

Top Posters For This Question

Recommended Posts

• 0
در 32 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

در کل بعید میدونم این شرکت های محترم به همین راحتی بزارن یه نرم‌افزار جایگزین اجناس گران قیمت و سود آورشون بشه.

همونطور که در پست بالاتر اشاره کردم راهکارهای زیادی هست برای دسترسی به صدای فراگیر مجازی روی هدفون که حتی روی ویندوز 10 هم بصورت رایگان در دسترس بود اما الان فقط به  windows sonic میتونین رایگان دسترسی پیدا کنین(که شخصا بنظرم گزینه ی مناسبی نیست)  و dolby atmos هم بصورت 30 روزه فقط رایگان هست  .نرم افزار razer surround هم نسخه ی پایه کاملا رایگان هست و به روی هدفون های مختلفی تست کردم .تفاوت نسخه ی پولی (یا فعال کردن با کد یکی از سایر محصولات ریزر مثل کیبورد) این هست که میتونین زاویه ی هر چنل رو بصورت مجزا تنظیم کنین(با توجه به اینکه تجربه ی صدای فراگیر مجازی برای همه یکسان نیست) و همچنین EQ و یکسری آپشن های دیگه داره.

جدا از اینها همونطور که عرض کردم یسری بازی ها هم مثل hellblade:senua's sacrifice صدا بصورت binural رکورد شده که اصلا نیازی به virtual surround نیست یا اینکه  خودشون hrtf دارن مثل bf1 داخل تنظیمات صدا هدفون رو انتخاب کنین و virtual surround هدست رو off کنین.

اما از لحاظ مقایسه میتونم steelseries siberia 650 رو مثال بزنم که dolby headphone خودش بجز پایین آوردن شدید کیفیت صدا و خفه کردن صدا کار دیگه ای انجام نمیده و با razer surround نتیجه ی به مراتب بهتری میگیرین(توجه داشته باشین اتصال usb مثل حالت دیفالت g633 دسترسی به razer surround ندارین و باید از کابل 3.5mm استفاده کنین و صدای فراگیر مجازی روی خروجی کارت صدا قرار میگیره). صرفا انتخاب هدفون یا هدست بر پایه ی 7.1 داشتن یا نه منطقی نیست.

نکته ی بسیار مهمی هم که دوستان باید توجه داشته باشن اینکه که نتیجه ی نهایی به خیلی چیزها از جمله soundstage خود هدفون ، کارت صدا(درصورت استفاده از نرم افزاری مثل razer surround ) و موارد دیگه ای که بالاتر اشاره کردم داره . همچنین هر کدوم از روش هایی که اشاره کردم الگوریتم خاص خودشون رو دارن و مدتی زمان میبره تا بتونین درست زاویه ها رو تشخیص بدین و گوشتون عادت کنه.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

• 0

دوست عزیزی که مشکل صدا برات پیش اومده یا روی بلندگو تو اون نوار پایین کلیک کن و صدای اختصاصی انبردتو انتخاب کن و از خیر این برنامه بگذر یا برو داخل برنامه و قسمت ستینگس و همون اول یه گذینه هست razer surrond اونو on میزنی و اوکی..صدای فراگیر میاد.شب یا فردا تست کنیم ببینیم چیستت

ممنون (صابر طوس)

لینک به دیدگاه

• 0

درود دوست عزیز

اول هدف و بعد کارایی باید مشخص باشه

مثلا اگر کسی تخصصی پاب‌جی بازی می‌کنه هدست خاصی هست به نام ASUS Strix 7.1 که به صورت یونیک و اختصاصی توی این بازی تمام صداهای اطراف رو در 7 کانال می‌تونین بشنوین و این به پیشبرد بازی‌تون خیلی کمک می‌کنه

کاربری‌های مختلف، هدست‌ها و هدفون‌های متفاوتی رو می‌طلبه...

یک توصیه هم دارم خدمت‌تون، اگر بودجه‌ی آنچنان بالایی ندارید و تا به حال از هدست‌ها و هدفون‌های گران‌قیمت و های‌اند استفاده نکردین و به قولی زیر زبون‌تون مزه نکرده، بهتره از همین راه‌حل‌های نرم‌افزاری استفاده کنین و خودتون رو - تو این اوضاع اقتصادی - تو خرج و مخارج زیاد نندازین.

لینک به دیدگاه

• 0
در 33 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

در کل بعید میدونم این شرکت های محترم به همین راحتی بزارن یه نرم‌افزار جایگزین اجناس گران قیمت و سود آورشون بشه.

2تا نمونه با حجم کم از صداهایی که بصورت binural رکورد شدن براتون آپلود کردم (البته فقط مورد اول بصورت binural رکورد شده و دومی که صدای گیتار الکتریک هست با نرم افزار ساخته شده صرفا برای نمونه) که نیازی به virtual surround ندارن بکلی.(توجه داشته باشین بهترین نتیجه با هدفون stereo پشت باز هست و هرچه imaging و soundstage بهتر باشه نتیجه بهتره اما با هرنوع هدفونی میتونین متوجه تفاوت زاویه و فاصله ی صداها بشین. حتما با هدفون و درحالت stereo گوش کنین.

http://uplod.ir/zrvdtmrrvy0t/3D_Sound_-_Headphone_test.MKV.htm
http://uplod.ir/rpvunpbohhhu/3D_BINAURAL_GUITARS_WITH_SEPARATE_STRINGS.MP4.htm

لینک به دیدگاه

• 0
در ۱ ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

درصورتی که چیزی رو دستی تغییر ندین هم روی ویندوز 7 و هم ویندوز 10 برمیگرده سرجاش و زمانی که از داخل نرم افزار surround off باشه برمیگرده به حالت اولیه . درواقع Primary میشه razer surround و دومی درحالت default communication میشه.گاهی هم ممکنه اگه دستی تغییر ایجاد کنین بجای کارت صدا بره روی چیز دیگه ای به عنوان مثال خروجی صدای مانیتور و امثال اون یا خروجی دیجیتال یا s/pdif . حقیقتا تابحال ندیدم چنین اتفاقی بیافته (نه با کارت صدای قبلی و نه کارت صدای کنونی ،البته کارت صدای آنبرد استفاده نمیکنم)

بعد یه نکته ای که شما فرمودین گذاشتین روی digital output . یعنی الان برای بلندگوهاتون از کابل optical استفاده میکنین؟

سلام مجدد والا من نذاشتم دیفالت ، به طور کامل : قبل از نصب برنامه digital output بود البته این گزینه خودش دوتا هست یکی معمولی یکی optical که فکر کنم روی معمولیش بودچون اصلا اپتیکال ندارم با 3.5 وصله ، بعد از نصب برنامه یه گزینه ریزر هم اضافه شد که اصلا کار نمیکرد با برنامشم هرچی ور رفتم فایده نداشت به ناچار گذاشتم روی digital output که دیگه هیچکدام کار نمیکرد ! برنامه رو حذف کردم گزینه ریزر حذف شد ولی بازم هیچکدوم کار نمیکرد به ناچار چند باری درایو حذف و نصب کردم بازم نشد بعد هدست رو زدم به خروجی دیگه و سیستم رو ریست کردم بعد دیدم گزینه speaker اضافه شد انتخابش کردم وهدست رو هم زم جای قبلش و صدا درست شد ولی دیفالت قبلی دیگه کار نمیکنه برنامه ی ویندوز realtek  هم دیگه بالا نمیاد ! الان یه گزینه جدیدم باز اضافه شده  speaker razer surrond  جالبه هر بار ریست کنی اتفاقات جالب میفته ! ?

در 36 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

دوست عزیزی که مشکل صدا برات پیش اومده یا روی بلندگو تو اون نوار پایین کلیک کن و صدای اختصاصی انبردتو انتخاب کن و از خیر این برنامه بگذر یا برو داخل برنامه و قسمت ستینگس و همون اول یه گذینه هست razer surrond اونو on میزنی و اوکی..صدای فراگیر میاد.شب یا فردا تست کنیم ببینیم چیستت

ممنون (صابر طوس)

هر کاری بگید با برنامش کردم شانس من هیچکدوم جواب نداد !

کلا بی خیالش شدم همون استریو mmx 300 عالیه برام  ? مجازی نخواستیم.

لینک به دیدگاه

• 0
در 4 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

دقیقا بفرمایین کاربریتون چیه و دنبال چه صدایی هستین؟

گیمینگ ! موزیک ! فیلم ! دلم میخاس صدای open back تست کنم ببینم چیه اینقدر حرفشو میزنن !

مدل DT990 edition هم مد نظرم هست ولی خب اینکه کابلش جدا نمیشه از نظر من عیبه ! یکم با همین custom pro سر میکنم تا سال دیگ !

من صدای 7.1 میخوام و حالا که تصمیم بر نگه داشتن همین هدفونی که دارم شد !

با توجه به قیمت به نظرتون GSX 1000 بخرم یا نرم افزار خوب

اگر نرم افزار ! بگید ک کدومشون بهترن !

لینک به دیدگاه

• 0
در ۱ ساعت قبل، abidi گفته است :

سلام مجدد والا من نذاشتم دیفالت ، به طور کامل : قبل از نصب برنامه digital output بود البته این گزینه خودش دوتا هست یکی معمولی یکی optical که فکر کنم روی معمولیش بودچون اصلا اپتیکال ندارم با 3.5 وصله ، بعد از نصب برنامه یه گزینه ریزر هم اضافه شد که اصلا کار نمیکرد با برنامشم هرچی ور رفتم فایده نداشت به ناچار گذاشتم روی digital output که دیگه هیچکدام کار نمیکرد ! برنامه رو حذف کردم گزینه ریزر حذف شد ولی بازم هیچکدوم کار نمیکرد به ناچار چند باری درایو حذف و نصب کردم بازم نشد بعد هدست رو زدم به خروجی دیگه و سیستم رو ریست کردم بعد دیدم گزینه speaker اضافه شد انتخابش کردم وهدست رو هم زم جای قبلش و صدا درست شد ولی دیفالت قبلی دیگه کار نمیکنه برنامه ی ویندوز realtek  هم دیگه بالا نمیاد ! الان یه گزینه جدیدم باز اضافه شده  speaker razer surrond  جالبه هر بار ریست کنی اتفاقات جالب میفته ! 1f602.png

هر کاری بگید با برنامش کردم شانس من هیچکدوم جواب نداد !

کلا بی خیالش شدم همون استریو mmx 300 عالیه برام  1f917.png مجازی نخواستیم.

عزیز هدفون رو میزنی توی سوکت جلویی پنل یا پشت ؟

من زدم پشت همین مشکل برام پیش امد .. زدم جلو درست شد ! کلا یکم بهش ور بری درست میشه و خیلی حال میده صداها

لینک به دیدگاه

• 0
در 1 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود دوست عزیز

اول هدف و بعد کارایی باید مشخص باشه

مثلا اگر کسی تخصصی پاب‌جی بازی می‌کنه هدست خاصی هست به نام ASUS Strix 7.1 که به صورت یونیک و اختصاصی توی این بازی تمام صداهای اطراف رو در 7 کانال می‌تونین بشنوین و این به پیشبرد بازی‌تون خیلی کمک می‌کنه

کاربری‌های مختلف، هدست‌ها و هدفون‌های متفاوتی رو می‌طلبه...

یک توصیه هم دارم خدمت‌تون، اگر بودجه‌ی آنچنان بالایی ندارید و تا به حال از هدست‌ها و هدفون‌های گران‌قیمت و های‌اند استفاده نکردین و به قولی زیر زبون‌تون مزه نکرده، بهتره از همین راه‌حل‌های نرم‌افزاری استفاده کنین و خودتون رو - تو این اوضاع اقتصادی - تو خرج و مخارج زیاد نندازین.

من هدفون حرفه ای برای موسیقی دارم ! تو فکر خرید هدفون 7.1 بودم که گفتک هدفون استدیویی پشت باز خیلی بهتره خب ! با نرم افزار صدارو 7.1 میکنم هزار برابر از اون درایور های ضعیف هدفون های گیمینگ میارزه

لینک به دیدگاه

• 0
در 40 دقیقه قبل، magnetic7 گفته است :

گیمینگ ! موزیک ! فیلم ! دلم میخاس صدای open back تست کنم ببینم چیه اینقدر حرفشو میزنن !

مدل DT990 edition هم مد نظرم هست ولی خب اینکه کابلش جدا نمیشه از نظر من عیبه ! یکم با همین custom pro سر میکنم تا سال دیگ !

من صدای 7.1 میخوام و حالا که تصمیم بر نگه داشتن همین هدفونی که دارم شد !

با توجه به قیمت به نظرتون GSX 1000 بخرم یا نرم افزار خوب

اگر نرم افزار ! بگید ک کدومشون بهترن !

خیر به هیچ عنوان ارزش خرید نداره gsx1000 و صرفا به عنوان مثال عرض کردم خدمتتون.

درمورد هدفون پشت باز هم باید نشتی صدا رو درنظر داشته باشین که اگه تنها زندگی نمیکنین بخصوص در شب برای سایرین مشکل ایجاد میکنه و همچنین صدای بیرون هم به همون نسبت شنیده میشه (به عنوان مثال اگر در اتاق کناری تلویزیون روشن باشه). درمورد تفاوتشون (درشرایط مشابه)  هم میتونم عرض کنم   بخاطر جریان هوا عموما خنکتر هستن روی گوش. وزرنشون نسبتا کمتره ، عموما soundstage وسیعتری دارن (ساده ترین توصیفش این هست که بجای اینکه حس کنین صداها از داخل سرتون میاد کمی فاصله حس میکنین و صداها از بیرون سر میاد بخاطر درجریان بودن هوا ،اما نه به اینصورت که همون لحظه ی ابتدایی تفاوت خیلی زیادی حس کنین و بدون درنظر گرفتن موضوع گوش تمرین داده شده کمی درموردشون اغراق میشه گاها .هدفون های پشت باز عمق فرکانس های پایین ضعیفتر حس میشه و اون به اصطلاح لرزش یا rumble که در هدست های گیمینگ پشت بسته هست کمتر حس میشه (نسبی و نه به این معنی که صرفا یک هدفون پشت باز بیس ضعیفتری داشته باشه) اما کیفیت بهتری داره و نرمتر هست(بازهم نسبی ، به عنوان مثال هدفون پشت بازی مثل philips fidelio x2 با وجود پشت باز بودن بیس بسیار زیادی داره)

درمورد هدفون مناسب کاربریتون هم با توجه به اینکه ظاهرا گیمینگ حرفه ای انجام نمیدین بنظرم صدای اغراق شده مناسب تره براتون و اصلا سمت هدفون هایی مثل ath ad500 یا k701 یا hd598 نرین .

درصورتی که پشت باز بودن مشکلی نداره و dt990 مدنظرتونه حتما توجه کنین با کارت صدای آنبرد مدل های 250اهم یا بالاتر براتون مناسب نیست.

هدفون خودتون گزینه ی مناسبیه با توجه به اینکه نیازی به کارت صدا و امپ جداگانه نداره  و با 7.1 هایی که معرفی شد تست کنین گمان کنم راضیتون کنه.درمورد بهتر بودن هم خودتون تست کنید حداقل بمدت یک هفته جداگانه و تصمیم بگیرین.ظاهرا razer surround راضیتون کرده(اگه اکتیوش نکردین میتونین از پروفایل هایی که خودش داره موارد مختلف رو تست کنین تا نتیجه ی بهتری بگیرین) اما درنظر داشته باشین فقط 7.1 کانال شبیه سازی میکنه. dolby atmos و dts X روی کاغذ باید در تشخیص عمق و همچنین ارتفاع صدا دقیقتر باشن اما شخصا نتوستم اونقدر تفاوت بینشون حس کنم.برخی بازی ها هم همونطور که عرض کردم بصورت داخلی virtual surround دارن از جمله battlefield (که تست کردم)و اگه اشتباه نکنم pubg و overwatch (که خودم تست نکردم این 2 مورد رو)

در آخر هم پیشنهاد میکنم طولانی مدت و با صدای زیاد از هدست استفاده نکنین چون فشار بسیار زیادی به گوشتون میاره.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

• 0
در در 1397/10/12, 23:47:35، magnetic7 گفته است :

عزیزان سلام !

من چند وقتیه برام سوال شده ! اینکه چه هدفونی بهتره !

از اونجایی که هدفون های 7.1 شبیه سازی میکنند توسط نرم افزار ! میخواستم بپرسم هدفون حرفه ای استریو بگیریم و با نرم افزار صدا رو به 7.1 تبدیل کنیم بهتر نیست ؟

از اونجایی که درایور ها و سخت افزار هدفون های استروی حرفه ای خیلی قوی تر از هدفون های 7.1 گیمینگ هست !

برای مثال من arctis 5 Steelseries رو مد نظر دارم ! ولی با این پول میشه هدفون حرفه ای تر خرید و با نرم افزار تبدیل کرد به 7.1

کمک کنید لطفا این تاپیک به درد خیلیا میخوره

سلام 

میشه نرم افزاری که برای تبدیل صدا به 7.1 هست رو معرفی کنید برای گیم میخوام صدای پا واضح و قابل تشخیص بشه برای هدست استریو

لینک به دیدگاه

• 0

بچه ها این برنامه خیلی باحاله حجم صدای بزرگی میده ادم حس میکنه تو یه محیط بزرگ و از اطراف صدا میاد ولی مشکلی داره بعضی وقتا صدا لحظه ای قط میشه و باز از اینور صدا میاد..جالبه در کل.

لینک به دیدگاه

• 0
در 15 ساعت قبل، pourya گفته است :

سلام 

میشه نرم افزاری که برای تبدیل صدا به 7.1 هست رو معرفی کنید برای گیم میخوام صدای پا واضح و قابل تشخیص بشه برای هدست استریو

من فعلا razer رو تست کردم با dolby atmos

اولی تو سایت ریزر هست و دومی توی استور ماکروسافت

لینک به دیدگاه

• 0
در 15 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

خیر به هیچ عنوان ارزش خرید نداره gsx1000 و صرفا به عنوان مثال عرض کردم خدمتتون.

درمورد هدفون پشت باز هم باید نشتی صدا رو درنظر داشته باشین که اگه تنها زندگی نمیکنین بخصوص در شب برای سایرین مشکل ایجاد میکنه و همچنین صدای بیرون هم به همون نسبت شنیده میشه (به عنوان مثال اگر در اتاق کناری تلویزیون روشن باشه). درمورد تفاوتشون (درشرایط مشابه)  هم میتونم عرض کنم   بخاطر جریان هوا عموما خنکتر هستن روی گوش. وزرنشون نسبتا کمتره ، عموما soundstage وسیعتری دارن (ساده ترین توصیفش این هست که بجای اینکه حس کنین صداها از داخل سرتون میاد کمی فاصله حس میکنین و صداها از بیرون سر میاد بخاطر درجریان بودن هوا ،اما نه به اینصورت که همون لحظه ی ابتدایی تفاوت خیلی زیادی حس کنین و بدون درنظر گرفتن موضوع گوش تمرین داده شده کمی درموردشون اغراق میشه گاها .هدفون های پشت باز عمق فرکانس های پایین ضعیفتر حس میشه و اون به اصطلاح لرزش یا rumble که در هدست های گیمینگ پشت بسته هست کمتر حس میشه (نسبی و نه به این معنی که صرفا یک هدفون پشت باز بیس ضعیفتری داشته باشه) اما کیفیت بهتری داره و نرمتر هست(بازهم نسبی ، به عنوان مثال هدفون پشت بازی مثل philips fidelio x2 با وجود پشت باز بودن بیس بسیار زیادی داره)

درمورد هدفون مناسب کاربریتون هم با توجه به اینکه ظاهرا گیمینگ حرفه ای انجام نمیدین بنظرم صدای اغراق شده مناسب تره براتون و اصلا سمت هدفون هایی مثل ath ad500 یا k701 یا hd598 نرین .

درصورتی که پشت باز بودن مشکلی نداره و dt990 مدنظرتونه حتما توجه کنین با کارت صدای آنبرد مدل های 250اهم یا بالاتر براتون مناسب نیست.

هدفون خودتون گزینه ی مناسبیه با توجه به اینکه نیازی به کارت صدا و امپ جداگانه نداره  و با 7.1 هایی که معرفی شد تست کنین گمان کنم راضیتون کنه.درمورد بهتر بودن هم خودتون تست کنید حداقل بمدت یک هفته جداگانه و تصمیم بگیرین.ظاهرا razer surround راضیتون کرده(اگه اکتیوش نکردین میتونین از پروفایل هایی که خودش داره موارد مختلف رو تست کنین تا نتیجه ی بهتری بگیرین) اما درنظر داشته باشین فقط 7.1 کانال شبیه سازی میکنه. dolby atmos و dts X روی کاغذ باید در تشخیص عمق و همچنین ارتفاع صدا دقیقتر باشن اما شخصا نتوستم اونقدر تفاوت بینشون حس کنم.برخی بازی ها هم همونطور که عرض کردم بصورت داخلی virtual surround دارن از جمله battlefield (که تست کردم)و اگه اشتباه نکنم pubg و overwatch (که خودم تست نکردم این 2 مورد رو)

در آخر هم پیشنهاد میکنم طولانی مدت و با صدای زیاد از هدست استفاده نکنین چون فشار بسیار زیادی به گوشتون میاره.

موفق باشین.

بله! در این شرایط هدفون خودم واقعا بهترین هست در نوع خودش با این قیمت های نجومی !

نرم افزار هارو هم تست کردم برای فیلم حس میکنم dolby atmos یکم صداهارو بهتر میرسونه ! و احتمالا تا چند روز اینده یکیشون رو میخرم

هدفون DT990 Edition 32 ohm هم تحقیق کردم خیلی خوبه همه ی معیارام رو داره ! اما تا سال دیگ قصد خریدشو ندارم تا کم کم پولش رو جور کنم

--

در مورد بازی ها هم بله ! بتل رو تست کردم بی نظیر بود ! واقعا بخش انلاین حس خود جنگ و داره

overwatch رو با بلند گو 5.1 تست کردم خیلی بهتر بود نسبت به هدفون ..

در کل توضیحاتتون خیلی خوب و مورد فایده بود و باعث شد من هزینه ای نکنم که بعد پشیمون شم ! خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• 0
در 42 دقیقه قبل، magnetic7 گفته است :

بحث atmos و dtx X روی اسپیکر جدا ، حتی صدای 5.1 واقعی dolby یا dts معمولی  با اسپیکر ( اصلا قابل قیاس با بهترین virtual surround نیست و به مراتب بهتره درصورتی که نحوه ی چینش درست رعایت شده باشه(دراین مورد هم قبلا داخل چندتاپیک صحبت کرده بودم) به دلایل مختلف که اولین و مهم ترینش جریان هوا و فاصله (فضا سازی) هست که در هدفون قابل دستیابی نیست و دومین مورد اینکه هر چنل جداگانه از یک بلندگو  پخش میشه.  با اینحال برای همه امکان استفادش فراهم نیست  بخصوص در منزل های آپارتمانی

درمورد فیلم ها پیشنهاد میکنم از انکودر هایی استفاده کنین که صدا رو تبدیل نمیکنن. به عنوان مثال نسخه های spark که حجمشون نسبت به کیفیتشون بسیار مناسبه . (پیشنهاد میکنم فیلم american sniper رو که روی جزییات و افکت های صدا زیاد کارشده(بخصوص زوایای صدا) حداقل با انکد spark تماشا کنین(در این نسخه صدا ac3 5.1 هست یا اگه امکان تهیه ی نسخه های بدون تغییر و اصلی هست که چه بهتر . یا hobbit :the desolation of smaug بخصوص قسمتی که داخل جنگل هستن.(نسخه ای که من تماشا کردم حدود 18gb بود و صدا dts 5.1) البته اینهارو من با اسپیکر z906 و کارت صدای ZxR تماشا کردم اما با هدفون هم تماشا کردنشون لذت بخشه درصورتی که از virtual surround مناسب استفاده کنین.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

• 0

هدفون 7.1

موس 300000 دی پی ای 3 ملیونی.

کیبرد 5 ملیونی.

هیچ کدوم ب اندازه تمرین و بازی با افراد حرفه ای تو بالا بردن سطح فرد تاثیر نخاهند داشت.

دوستی دارم که با لپ تاپ خیلی قدیمی ومانیتور HD و با ی هدفون خیلی معمولی دوتا دو بازی میکنه و رنکش الان ایمورتال هست.

بعد ما با سیستم حرفه ای و مانیتور 2k و ی عالمه بند و بساط هنوز ی گاردین نوبیم.

طبیعتا داشتن ادوات بهتر کمک میکنه تو پیشرفت ولی درصدش خیلی ناچیزه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 0
در 4 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

هدفون 7.1

موس 300000 دی پی ای 3 ملیونی.

کیبرد 5 ملیونی.

هیچ کدوم ب اندازه تمرین و بازی با افراد حرفه ای تو بالا بردن سطح فرد تاثیر نخاهند داشت.

دوستی دارم که با لپ تاپ خیلی قدیمی ومانیتور HD و با ی هدفون خیلی معمولی دوتا دو بازی میکنه و رنکش الان ایمورتال هست.

بعد ما با سیستم حرفه ای و مانیتور 2k و ی عالمه بند و بساط هنوز ی گاردین نوبیم.

طبیعتا داشتن ادوات بهتر کمک میکنه تو پیشرفت ولی درصدش خیلی ناچیزه.

موفق باشید.

بنده اصلا دنبال حرفه ای شدن توی بازی و خرید وسایل گرون ندارم

توی عصری زندگی میکنیم که اگر چیزی و میتونی بخری و نخری ضرر میکنی !

و بحث بعدی در مورد تجربه و حس صداهای لذت بخش هست ! ک اگر تا حدودی تست کرده باشید میفهمید که این چیزا اصلا ربطی به گیمر شدن نداره !

لینک به دیدگاه

• 0

تجربه شخصی خودم رو میگم، به هیچ عنوان دلتون رو به نرم افزارهای مجازی خوش نکنید، بسیار بسیار ناکارامد هستند

Windows sonic

Dolby

Dts

همه رو تجربه کردم، نزدیک دو هفته همه اینارو با pubg بر روی هدست Steelseries siberia elite  بصورت انالوگ(بدون استفاده از کارت صدا انحصاری هدست) تست کردم

حتی با کارت صدا creative sound blaster xfi titanum hd fatali1y pro 

همه اینا به نوعی صدا ها رو بهم میریخت(هر کدوم به نوعی)

هیچ کدوم به اندازه خود کارت صدا همراه هدست کیفیت و دقت نداره

این تجربه من ک نشون داد به هیچ وجه نرم افزارهای مجازی ارزش حتی تست رو هم نداره

شاید یکی از دوستان الان بگه خوب هدستت با ارزش یا گرون یا درجه یک  نیست، ولی چیزی ک هست اینه من به راحتی صدای چرخش موس طرف تو دو طبقه بالاتر با جهتش رو با کارت صدا اختصاصی خود هدست به راحتی تشخیص میدم ولی با اون کارت صدا حرفه ای و این نرم افزارهای مجازی ب هیچ عنوان هیچ صدایی قابل تشخیص نبود

بازهم تاکید میکنم تجربه شخصی من بوده و کلی تو اون دو هفته درگیر آپشنها بودم و در نهایت ب این نتیجه رسیدم ناکارامده

لینک به دیدگاه

• 0
در 1 دقیقه قبل، farzadkrd گفته است :

تجربه شخصی خودم رو میگم، به هیچ عنوان دلتون رو به نرم افزارهای مجازی خوش نکنید، بسیار بسیار ناکارامد هستند

Windows sonic

Dolby

Dts

همه رو تجربه کردم، نزدیک دو هفته همه اینارو با pubg بر روی هدست Steelseries siberia elite  بصورت انالوگ(بدون استفاده از کارت صدا انحصاری هدست) تست کردم

شاید یکی از دوستان الان بگه خوب هدستت با ارزش یا گرون یا درجه یک  نیست، ولی چیزی ک هست اینه من به راحتی صدای چرخش موس طرف تو دو طبقه بالاتر با جهتش رو با کارت صدا اختصاصی خود هدست به راحتی تشخیص میدم ولی با اون کارت صدا حرفه ای و این نرم افزارهای مجازی ب هیچ عنوان هیچ صدایی قابل تشخیص نبود

بازهم تاکید میکنم تجربه شخصی من بوده و کلی تو اون دو هفته درگیر آپشنها بودم و در نهایت ب این نتیجه رسیدم ناکارامده

و یک مورد دیگه هم لازم دونستم بگم ک تو اون نرم افزارها هیچ صدایی حالت طبیعی نداشت نه جهت ، نه صدا انفجار، نه شلیک، نه ماشین ، هیچی

لینک به دیدگاه

• 0

من پیشنهاد میکنم از هدستهای رده پایین استفاده کنید، مثل بلادی همراه اون کارت صدا مجزا

یا همین هدست من ک البته بعید میدونم پیدا بشه الان

تو یک نظر با دوست خوبمون ک توضیحات بسیار تخصصی دادند موافقم اونم اینکه یک درایو پرمیوم خیلی بهتر از چند درایو ضعیفه ولی بهتره فراموش نکنیم razer یک برند آشغال نیست?

به شخصه خیلی دوست دارم tiamat رو تجربه کنم

و اینکه قبل از خرید هدست فعلیم خیلیییییی تحقیق کردم و از خیلی دوستان ک همه نوع هدست تجربه کرده بودند پرسه جو کردم

هدستهایی مثل asus , logitech ارزش خرید ندارند(منظورم سری های  ۷.۱)

خیلیا sennheiser رو پیشنهاد کردند

درکل خرید یک میان رده از گروه رو پیشنهاد میکنم

Sennheiser

Beyerdynamic

Razer

Steelseries

حتی حاضرم  a4techبلادی رو تجربه کنم

لینک به دیدگاه

• 0
در 1 ساعت قبل، farzadkrd گفته است :

Windows sonic

Dolby

Dts

سلام.

با احترام به نظر شما و درنظر داشتن اینکه صدا کاملا سلیقه ای هست مثل رنگ که نمیشه گفت کدوم بهتر از دیگریه ، حقیقتا اولین مرتبه هست که میشنوم کسی از صدای dolby و کارت صدای همراه siberia elite (650)  تعریف میکنه(درحالت virtual surround) و به عنوان کسی که با هزینه ی شخصی (بدون طرفداری یا اسپانسرینگ برند) خریدم این هدست رو و مدتی استفاده کردم باید عرض کنم کارت صدایی که همراهش هست فوق العاده بی کیفیته و حتی کارت صدای آنبرد مینبورد های رده متوسط به بالا نتیجه ی بهتری دارن(شخصا فقط روی soundblaster Z تست کردم نه ZxR و نه realtek) و نکته ای که بیشتر موجب ضعف این هدست میشه درواقع همون virtual surround هست ،بصورتی که کاملا صدا خفه میشه و خیلی از افکت ها رو از دست میدین(به عنوان مثال کافیه در بازی ای مثل tomb raider برین نزدیک یه آبشار و virtual surround خود هدست با کارت صدای خودش رو on و Off کنین تا متوجه بشین چه جزییاتی ازصدا از  دست میره(بدلیل تغییر Pitch و فرکانس که بخشی از الگوریتم های شبیه سازی هست و یا در بازی یا فیلمی در محیطی نزدیک به دریا یا هر محیط شلوغ دیگه بدلیل پیچیدگی شبیه سازی یکسری از صداها تشخیصشون سخت تر میشه که در dolby headphone این مورد بیشتره در شرایط مشابه که تست کردم(g633) البته dts X هم مشکل REVERB داره (صداها بنظر اکو میشن و انگار در محیطی مثل حمام هستین)که ظاهرا در نسخه ی 2 کمتر شده اما هنوز تست نکردم. مشکل بزرگ دیگش اینه که ماهیت صدای خود این هدست بم هست( بیس بسیار دلنشینی هم داره که نقطه ی قوتش هست برای موسیقی) اما ترکیبش با dolby که خودش موجب افزایش بیس میشه فقط موجب از دست رفتن جزییات و کاملا بهم ریختن midrange میشه. همچنین وقتی با کارت صدای خودش dolby رو فعال میکنین علاوه بر خفگی و کثیفی(muffled و muddy) شدن حجم (volume) صدا هم بسیار کم میشه.(تنها هدفونی بود که ناچار شدم صداش رو  روی 100درصد قرار بدم با اینکه هیچ هدفون یا هدستی رو با صدای بیشتر از 70 درصد استفاده نمیکنم ، به عنوان مثال صدای dt770 250 اهم روی 50درصد استفاده میکنم)

در تست شخصی تفاوت بین dolby خود هدفون و ترکیب razer surround و کارت صدای soundblaster Z به دفعات نتیجه ی بهتری داشت چه از لحاظ کیفیت صدا بهم ریختگی فرکانس ها و چه از لحاظ تشخیص زوایا و صداگیری(توجه داشته باشین در razer surround قسمت bass enhance غیر فعال بود(فقط در ورژن اکتیو شده امکانش هست یا باید پروفایل های دیگه رو امتحان کنین بجای normal headphone که دیفالت هست.

windows sonic همونطور که عرض کردم راضی کننده نیست اما نمیدونم در چه شرایطی dolby ATMOS یا DTS Xیا razer surround  رو تجربه کردین با این هدست اما میتونم اطمینان بدم به مراتب نتیجه ی بهتری از dolby headphone که با کارت صدای خود هدستتون هست میگیرین.(در ضمن درصورتی که لایسنس ی Dts X یا Dolby ATMOS رو خریدین و مناسبتون نیست بنده خریدارم ازتون)

نکته ی دیگه این هست که گمان کنم pubg خودش HRTF داره و نیازی به استفاده از هیچ نوع virtual surround جداگانه نیست. نمیدونم شما در چه حالتی تست کردین. درصورتی که همزمان dolby و HRTF خود بازی رو استفاده میکنین که نتیجه بدتر میشه.از جمله برتری های hrtf به dolby headphone معمولی امکان تشخیص فاصله و ارتفاع هست.

همچنین عادت کردن و تمرین دادن گوشتون هم کمی زمان میبره و پیشنهاد میکنم هرکدوم رو جداگانه و به مدت چند روز استفاده کنین.

درمورد قسمتی هم که فرمودین هدست های لاجیتک ارزش خرید ندارن متاسفانه موافق نیستم و درحال حاضر از لحاظ نسبت قیمت به کارایی g633 یکی از بهترین هدست های گیمینگ موجود هست در بازار که صداش هم مناسب سلیقه ی گیمرهاست و هم نسبتا فلت تره در مقایسه با امثال razer .همچنین امکان استفاده از dolby ،dts X و همچنین razer surround برای مقایسه مستقیم وجود داره.

شخصا هدست ها و هدفون های مختلفی رو تست کردم (یا اینکه خودم مدتی استفاده کردم یا از یکی از دوستان گرفتم چندروزی برای تست) درحال حاضر در مدل های موجود بازار(البته اگه بتونین موجود پیدا کنین ) از لحاظ قیمتی siberia 350 و logitech g633 بنظرم از لحاظ قیمت به کارایی بهترین گزینه ها هستن بین هدست های گیمینگ. اما شخصا beyerdynamic 770(پشت بسته) و dt990(پشت باز) رو ترجیح میدم از همه نظر(با توجه به اینکه مدت زیادیه گیمینگ برام در اولویت نیست) و 3 هدفونی که درحال حاضر نگه داشتم g633 و dt990 و 770 هستن.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

• 0
در 55 دقیقه قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

با احترام به نظر شما و درنظر داشتن اینکه صدا کاملا سلیقه ای هست مثل رنگ که نمیشه گفت کدوم بهتر از دیگریه ، حقیقتا اولین مرتبه هست که میشنوم کسی از صدای dolby و کارت صدای همراه siberia elite (650)  تعریف میکنه(درحالت virtual surround) و به عنوان کسی که با هزینه ی شخصی (بدون طرفداری یا اسپانسرینگ برند) خریدم این هدست رو و مدتی استفاده کردم باید عرض کنم کارت صدایی که همراهش هست فوق العاده بی کیفیته و حتی کارت صدای آنبرد مینبورد های رده متوسط به بالا نتیجه ی بهتری دارن(شخصا فقط روی soundblaster Z تست کردم نه ZxR و نه realtek) و نکته ای که بیشتر موجب ضعف این هدست میشه درواقع همون virtual surround هست ،بصورتی که کاملا صدا خفه میشه و خیلی از افکت ها رو از دست میدین(به عنوان مثال کافیه در بازی ای مثل tomb raider برین نزدیک یه آبشار و virtual surround خود هدست با کارت صدای خودش رو on و Off کنین تا متوجه بشین چه جزییاتی ازصدا از  دست میره(بدلیل تغییر Pitch و فرکانس که بخشی از الگوریتم های شبیه سازی هست و یا در بازی یا فیلمی در محیطی نزدیک به دریا یا هر محیط شلوغ دیگه بدلیل پیچیدگی شبیه سازی یکسری از صداها تشخیصشون سخت تر میشه که در dolby headphone این مورد بیشتره در شرایط مشابه که تست کردم(g633) البته dts X هم مشکل REVERB داره (صداها بنظر اکو میشن و انگار در محیطی مثل حمام هستین)که ظاهرا در نسخه ی 2 کمتر شده اما هنوز تست نکردم. مشکل بزرگ دیگش اینه که ماهیت صدای خود این هدست بم هست( بیس بسیار دلنشینی هم داره که نقطه ی قوتش هست برای موسیقی) اما ترکیبش با dolby که خودش موجب افزایش بیس میشه فقط موجب از دست رفتن جزییات و کاملا بهم ریختن midrange میشه. همچنین وقتی با کارت صدای خودش dolby رو فعال میکنین علاوه بر خفگی و کثیفی(muffled و muddy) شدن حجم (volume) صدا هم بسیار کم میشه.(تنها هدفونی بود که ناچار شدم صداش رو  روی 100درصد قرار بدم با اینکه هیچ هدفون یا هدستی رو با صدای بیشتر از 70 درصد استفاده نمیکنم ، به عنوان مثال صدای dt770 250 اهم روی 50درصد استفاده میکنم)

در تست شخصی تفاوت بین dolby خود هدفون و ترکیب razer surround و کارت صدای soundblaster Z به دفعات نتیجه ی بهتری داشت چه از لحاظ کیفیت صدا بهم ریختگی فرکانس ها و چه از لحاظ تشخیص زوایا و صداگیری(توجه داشته باشین در razer surround قسمت bass enhance غیر فعال بود(فقط در ورژن اکتیو شده امکانش هست یا باید پروفایل های دیگه رو امتحان کنین بجای normal headphone که دیفالت هست.

windows sonic همونطور که عرض کردم راضی کننده نیست اما نمیدونم در چه شرایطی dolby ATMOS یا DTS Xیا razer surround  رو تجربه کردین با این هدست اما میتونم اطمینان بدم به مراتب نتیجه ی بهتری از dolby headphone که با کارت صدای خود هدستتون هست میگیرین.(در ضمن درصورتی که لایسنس ی Dts X یا Dolby ATMOS رو خریدین و مناسبتون نیست بنده خریدارم ازتون)

نکته ی دیگه این هست که گمان کنم pubg خودش HRTF داره و نیازی به استفاده از هیچ نوع virtual surround جداگانه نیست. نمیدونم شما در چه حالتی تست کردین. درصورتی که همزمان dolby و HRTF خود بازی رو استفاده میکنین که نتیجه بدتر میشه.از جمله برتری های hrtf به dolby headphone معمولی امکان تشخیص فاصله و ارتفاع هست.

همچنین عادت کردن و تمرین دادن گوشتون هم کمی زمان میبره و پیشنهاد میکنم هرکدوم رو جداگانه و به مدت چند روز استفاده کنین.

درمورد قسمتی هم که فرمودین هدست های لاجیتک ارزش خرید ندارن متاسفانه موافق نیستم و درحال حاضر از لحاظ نسبت قیمت به کارایی g633 یکی از بهترین هدست های گیمینگ موجود هست در بازار که صداش هم مناسب سلیقه ی گیمرهاست و هم نسبتا فلت تره در مقایسه با امثال razer .همچنین امکان استفاده از dolby ،dts X و همچنین razer surround برای مقایسه مستقیم وجود داره.

شخصا هدست ها و هدفون های مختلفی رو تست کردم (یا اینکه خودم مدتی استفاده کردم یا از یکی از دوستان گرفتم چندروزی برای تست) درحال حاضر در مدل های موجود بازار(البته اگه بتونین موجود پیدا کنین ) از لحاظ قیمتی siberia 350 و logitech g633 بنظرم از لحاظ قیمت به کارایی بهترین گزینه ها هستن بین هدست های گیمینگ. اما شخصا beyerdynamic 770(پشت بسته) و dt990(پشت باز) رو ترجیح میدم از همه نظر(با توجه به اینکه مدت زیادیه گیمینگ برام در اولویت نیست) و 3 هدفونی که درحال حاضر نگه داشتم g633 و dt990 و 770 هستن.

موفق باشین.

بالعکس شما من کل کامنت شمارو میخونم چون اگه کامل کامنت منو میخوندی متوجه میشدی ک چند بار توضیح دادم، تجربه ی شخصی

واما نکته ی بعدی ، شما ک مشخصه کانلا دانش حرفه ای دارید چرا طوری صحبت میکنید‌ک انگاری میخوای مچ بگیری، نیازی ب خرید Dolby atmos نیست، خود ویندوز یک لایسنس چندروزه رایگان در اختیار کاربران قرارداده

و اما درمورد کارت صدا همراه  ، من هم گفتم کارت صدا fatali1y pro titanum hd رو هم داشتم(البته مطعنم بعدا این کارت صداروهم جز آشغالترینا خطاب میکنی?) والا دو مادربورد اخری هم x370 asus prime pro ک یکی از بهترین صداهای آنبرد رو داراست و msi b350 gaming plus , هیچ کدوم ب اندازه کارت صدا همراه خود هدست مفید نبود

البته من هم گفتم فقط گیم، ب هیچ وجه استفاده موزیک نداشتم و ندارم، و شما باید بهتر بدونی ک کاربرد موزیک و گیم کلی تفاوت داره، فقط در بین این کارت صدا و مادربردها و نرمافزازهای جانبی یک مطلبی هست ک فراموش کردم بگم زمانیکه هدست رو به صورت انالوگ به کارت صدا fatali1y وصل میکردم صدا به مراتب بلندتر میبود ولی خوب جهت صدا برام واضح نبود

پستهای منو ببینی همین کارت صدارو داخل همین انجمن فروختم?

و اینکه بله دالبی هدست یک فاجعه س

همیشه غیرفعاله برای من

بازهم تکرار میکنم تجربه شخصی از وصل کردن هدست به صورت آنالوگ به آنبورد alc1220 و انالوگ به fatali1y و استفاده نرم افزار شبیه سازی atmos, dts, و خود کارت صدا هدست، برای گیمینگ فقط در فقط همون کارت صدا همراه هدست رو ترجیح میدم

لینک به دیدگاه

• 0
در 6 دقیقه قبل، magnetic7 گفته است :

از اطلاعات دوستان باید استفاده کنیم ! این تاپیک هم برای کمک به من و همه ی عزیزانی هست که توی این گرونی پول نجومی ندن برای هدفون 7.1 !

بعدم ایشون درست میگن من با هدفونم تا حدودی تفاوت بین razer و dolby atmos رو توی فیلم ها حس میکنم و خیلی نبست به استریو تفاوت دارن و اینکه بستگی به مادر برد و کارت صدا هم داره ! شخصا ترجیح نمیدم کارت صدارو ! هرچند میدونم که خیییلی میتونه لذت بخش باشه !

! به گفته ی دوست عزیزمون با سورس 5.1 فیلم دیدم و به شدت صدای لذت بخشی داشت ! میتونم بگم صدا خیلی بهتر از z506 که داشتم شنیده میشد و لذت بخش تر بود برام !

حرف شما متین

باز هم تکرار میکنم، ب کرار گفتم تنها استفاده من از هدست فقط در فقط  گیم اونم فقط در فقط پابجی

دوهفته درگیر اون کارت صدا fatali1yبودم

همه جوره تست کردم

والا من اصلا به هیچ عنوان قادر به تشخیص جهت نبودم

شاید مشکل از گوشهای منه، چی بگم والا?

لینک به دیدگاه

• 0

کل حرف من این بود

هدست ۷.۱ آشغالی بیش نیست، همچنان این نرم افزارها،

شما بنظرم sennheiser بگیری بهتره تا امثال asus 7.1, یا برندهای گرون امثال این

Beyerdynamic هم ک انتخاب اکثر تاپ پلیرای fps هست ولی خوب قیمتاش

بهتره یک اماری از تاپ پلیرای fps ببینی ک چه هدستی دارند شاید اون موقع ایمان بیاری ک این 7.1 چرتی بیش نیست?

من دیگه حرفی ندارم چون اطلاعاتم مثل سایرین گسترده و به روز نیست

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• 0
در 11 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام

در مورد سایبریا 650 باتون کاملا موافقم گرچه در مورد اون الایت که دوستمون گفتن اطلاعی ندارم و راجع به اون مدل هیچی نمیدونم ،  وقتی با مال خودم  ویرچوال 7.1 رو فعال میکنم صرفا تا حدی میتونم تجربه ای کمابیش نزدیک به 7.1 رو تجربه کنم اونم  فقط در برخی بازی های انگشت شمار(شاید اندازه انگشت های یک دست!) ، در واقع مشکلم با مدل شبیه سازی 7.1 اش هست با کارت صدای همراه خودش ، در مورد اصطلاحات و شیوه کاریشون اطلاعات دقیقی ندارم اما چیزی که از روی صدا ها و تغییرات انجام شده درک کردم این هست که در واقع انگار صدا های اصلی و جزئیاتشون یه جورایی به شدت Damp میشن(بطوریکه حتی برخی صداها و نواهای خاصی رو که در حالت استریو میتونستم بشنوم در این حالت بلکل خبری ازشون نبود) بلکه صداهای جزئی تر از محیط پیرامونیِ اطراف و بگ گراند بیشتر مورد تاکید قرار بگیرن ، نمیدونم بقیه هم از این متد استفاده میکنن یا نه اما فکر نکنم در بقیه شیوه ها  اینقدر صداهای اصلی دمپ بشن! قبل از خریدش تجربه استفاده کردنش رو طی یکی دو هفته داشتم و کاملا با کارکردش و اون قضیه بالا آشنا بودم(برای یکی از دوستانم خریده بودم بصورت نو و با توجه به اینکه میخواستم یک هدفون برای خودم هم بخرم بهم اجازه دادن یک مدت دستم باشه) بطور اتفاقی چند روز بعد از برگردوندنش به دوستم توی بازارچه اینجا یکی از کاربرها کم کارکردش رو برای فروش گذاشته بودن که خوشقیمت بود و خریدمش ، فکر کنم نوش حدود 700تومن بود اون زمان(دلار 4300 بود:D) ، یک مقدار با توجه به تجربه اون قضیه سوروند که در بالا گفتم دو دل بودم برای خریدن آکبندش اما وقتی کارکرده سالمش رو دیدم با قیمت خوبی گذاشتن و فروشنده هم از کاربران محترم و خوش سابقه بودن، بدون توجه به داشتن شبیه ساز 7.1 و صرفا با توجه به کیفیت خوبش (برای من)در حالت استریو + راحتی و زیباییش فوری گرفتمش، به اندازه کافی امکانات و ویژگی هاش معقول بود با توجه به اون قیمت! حتی اگه سوروندش رو بلکل در نظر نمیگرفتم:D

دو تا هدفون 7.1 واقعی هم تست کردم قبل از اقدام به خرید ، اما چون تنها مورد استفادم گیم نبود در بقیه کارایی ها به شدت رو مخ بود صداهای تولید شده از اون درایور هاشون :|  فکر کنم وقتی میخوایم همه مدل استفاده رو از هدفونمون داشته باشیم خرید 7.1 واقعی زیاد منطقی نباشه نسبت به یک ویرچوالش(البته این نظر شخصی من هست!) ، مگه مایه دار باشیم یه هدفون استریو خوب و یک 7.1 واقعی خوب بصورت جدا بخریم که امکان استفاده از این آپشن برای من هنوز Unlock نشده:D

سلام.

اگه اشتباه نکنم 650 درواقع ریبرند(rebrand) همون elite هست.بنظرم با وجود زیبایی ظاهری و بیس نرم و دلپذیرش که بیشتر مناسب موسیقی الکترونیک و EDM هست یا بازی های حماسی  و همچنین کیفیت مناسب mic  اما متاسفانه  برای بازی های fps زیاد مناسب نیست و نقد های کاملا مثبت و اسپانسر شده(حتی در سایت هایی که به ظاهر بیطرف هستن درموردش زیاده که با ماهیت اصلیش که هدست گیمینگ هست فاصله داره درکل dolby heaphone معمولی (توجه داشته باشین dolby headphone با dolby ATMOS متفاوت هست) همیشه موجب Muffle و muddy شدن صدا میشه اما متاسفانه در این مدل بیشتر از مدل های دیگست تاثیرش(بخصوص با کارت صدای خودش) و g633 در حالت dolby نسبتا کمتر صدا خفه میشه اما بازهم بنظرم رضایت بخش نیست (از لحاظ راحتی هم خیلی مناسب بود اما متاسفانه بعد از چند ساعت بخاطر اینکه هدبندش auto-adjust بود انگار فکم رو به سمت بالا میکشید وموجب درد گرفتن انتهای فکم میشد) .شخصا مدل 350 که رده پایین تر هست و قیمت پایینتری هم داره رو به 650 ترجیح میدم برای fps نسبت به 650 و برای کاربری های مختلف هم g633 بنظرم گزینه ی مناسبیه (بزرگترین مشکلش طراحی عجیبشه که موجب ناراحتی هنگام استفاده میشه،کیفیت mic هم  کمی پایینتر از 650) قطعا هدفون های حرفه ای تجربه ی بهتری دارن ولی شخصا خودم هم که بصورت نیم حرفه ای دستی در آهنگ ساختن و نواختن دارم و تا حدودی گوشم تمرین داده شده بازهم صدای کاملا فلت و رفرنس رو نمیپسندم و متاسفانه هدفون هایی که بتونن همه ی کاربرارو راضی نگه دارن مثل hifiman و غیره که درایورهای planar magnetic دارن قیمتشون بالاست .پیشنهاد میکنم beyerdynamic DT990 رو امتحان کنین که بین هدفون های حرفه ای که قیمت دلاری زیاد بالایی ندارن(هرچند این روزها همه چیز به ریال قیمت بالایی دارن) گزینه ی بسیار خوبیه که البته مشکل اصلیش برای خیلی ها پشت باز بودنشه اما به عنوان یه هدفون مانیتورینگ  بیس نسبتا زیاد و highrange مناسبی داره که گیمرها و بیس دوست ها رو هم راضی کنه و با اینکه Imaging ضعیف تری نسبت به DT770 داره اما soundstage وسیعتری داره که ترکیبش با razer surround جالب میشه و شخصا فکر نمیکنم به چیزی قوی تر نیاز باشه به عنوان هدفون گیمینگ بعد از یه مدت عادت کردن(حتی 7.1 واقعی که تشخیص زاویه ها راحت تره)البته کارت صدا و امپ بهتر تجربه ی بهتری ایجاد میکنه بخصوص با مدل 250 یا 600 اهم.

لینک به دیدگاه

• 0
  • کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

اگه اشتباه نکنم 650 درواقع ریبرند(rebrand) همون elite هست.بنظرم با وجود زیبایی ظاهری و بیس نرم و دلپذیرش که بیشتر مناسب موسیقی الکترونیک و EDM هست یا بازی های حماسی  و همچنین کیفیت مناسب mic  اما متاسفانه  برای بازی های fps زیاد مناسب نیست و نقد های کاملا مثبت و اسپانسر شده(حتی در سایت هایی که به ظاهر بیطرف هستن درموردش زیاده که با ماهیت اصلیش که هدست گیمینگ هست فاصله داره درکل dolby heaphone معمولی (توجه داشته باشین dolby headphone با dolby ATMOS متفاوت هست) همیشه موجب Muffle و muddy شدن صدا میشه اما متاسفانه در این مدل بیشتر از مدل های دیگست تاثیرش(بخصوص با کارت صدای خودش) و g633 در حالت dolby نسبتا کمتر صدا خفه میشه اما بازهم بنظرم رضایت بخش نیست (از لحاظ راحتی هم خیلی مناسب بود اما متاسفانه بعد از چند ساعت بخاطر اینکه هدبندش auto-adjust بود انگار فکم رو به سمت بالا میکشید وموجب درد گرفتن انتهای فکم میشد) .شخصا مدل 350 که رده پایین تر هست و قیمت پایینتری هم داره رو به 650 ترجیح میدم برای fps نسبت به 650 و برای کاربری های مختلف هم g633 بنظرم گزینه ی مناسبیه (بزرگترین مشکلش طراحی عجیبشه که موجب ناراحتی هنگام استفاده میشه،کیفیت mic هم  کمی پایینتر از 650) قطعا هدفون های حرفه ای تجربه ی بهتری دارن ولی شخصا خودم هم که بصورت نیم حرفه ای دستی در آهنگ ساختن و نواختن دارم و تا حدودی گوشم تمرین داده شده بازهم صدای کاملا فلت و رفرنس رو نمیپسندم و متاسفانه هدفون هایی که بتونن همه ی کاربرارو راضی نگه دارن مثل hifiman و غیره که درایورهای planar magnetic دارن قیمتشون بالاست .پیشنهاد میکنم beyerdynamic DT990 رو امتحان کنین که بین هدفون های حرفه ای که قیمت دلاری زیاد بالایی ندارن(هرچند این روزها همه چیز به ریال قیمت بالایی دارن) گزینه ی بسیار خوبیه که البته مشکل اصلیش برای خیلی ها پشت باز بودنشه اما به عنوان یه هدفون مانیتورینگ  بیس نسبتا زیاد و highrange مناسبی داره که گیمرها و بیس دوست ها رو هم راضی کنه و با اینکه Imaging ضعیف تری نسبت به DT770 داره اما soundstage وسیعتری داره که ترکیبش با razer surround جالب میشه و شخصا فکر نمیکنم به چیزی قوی تر نیاز باشه به عنوان هدفون گیمینگ بعد از یه مدت عادت کردن(حتی 7.1 واقعی که تشخیص زاویه ها راحت تره)البته کارت صدا و امپ بهتر تجربه ی بهتری ایجاد میکنه بخصوص با مدل 250 یا 600 اهم.

آره اون بررسی ها رو دیده بودم و از واقعی نبودن اون بررسی ها که صرفا تمجید و... بودن خندم گرفته بود :D اما وقتی مثل من FPS و 99 درصد های بازی هایی با این سبک به هیچ عنوان سبک بازی مورد علاقت نباشن با بررسی های اون وبسایت های مستقل و بی طرف هم مشکل خواهی داشت چون نظراتشون عموما 90 درصد بر پایه عملکرد بازی های FPS هست که این میشه بزرگترین مشکل برای من :D یکی دوتا از مدل هایی که خیلی از همون وبسایت ها و یوتوبر های مستقل بر مبنای سبک FPS پیشنهاد داده بودند رو هم موفق شدم تست کنم اما احساس میکردم صداها در اون هدفون ها زیادی تیز و خشن(اصلاح انگلیسیش الان یادم نمیاد) هستن و این ویژگی رو هم اون افراد یک ویژگی مثبت میدونستن برای هدست گیمینگ با توجه به اینکه سبک FPS رو در نظر داشتن ،ولی  من همون بازی های حماسی و RPG رو علاقه دارم که صداهای محیطی زیبا بودن و ملایمتشون مهمتر هست تا زیادی قدرتمند بودن برخی المان های خاصش و تیز بودنشون  و البته سبک اصلیم هم که شبیه ساز های هاردکور رانندگی و ریسینگ که در اونها پیوستگی ، consistency و راحت بودن با صدا مهم هست به همراه یک بیس ملایم ، مگرنه مثلا دور موتورهای بالا یا صدای تایر ها در لحظات رانندگی در حالت های اکستریم که عملا همیشه در سر پیچ ها وجود داره صرفا باعث آزردگی میشه و فقط با کم کردن صدا میشه کمی فشار رو از رو گوش برداشت(مخصوصا در مسابقاتی که توشون شرکت میکنم و عملا همشون بالای یک ساعت تا 8 ساعت هستن و عملا ).

البته این نکات رو صرفا در حالت استریوی این هدفون اون هم با استفاده از کارت صدای مادربرد خودم میگم(Z370 AORUS Gaming 7) مگرنه برای اون حالت استریو هم از کارت صدای خودش استفاده نمیکنم?یک دلیلش حجم پایین صداش بود و دلیل بعدی هم اینکه با نرم افزار خودش به اون تنظیمات اکولایزری که مد نظرم بود نمیتونستم برسم اما با نرم افزار  خود مادربرد بهش میرسم:D  تنها استفادم از کارت صدای خودش برای وقتی هست که با Mic کار دارم و به جز استفاده از آپشن های کارت صدای خودش راه دیگه ای برای کم کردن نویز و همچنین همگام سازی صدای خودم با صدای بازی(آپشنNoise reduction برای نویز و Auto Mic Compression که اگه نباشه یه جا زیادی دارم داد میزنم نسبت به صدای خود بازی و یه جا میبینی آروم دارم حرف می زنم اما این آپشن برام همگامش میکنه و همچنین امکان کنترل کردن Mic sidetone که اجازه بده میزانش رو خودم تعیین کنم) بلد نیستم مگرنه اگه نرم افزاری باشه که اینکار رو برام انجام بده دیگه بلکل از کارت صدای خودش استفاده نمیکنم و میذارمش کنار...

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
Answer this question...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...