رفتن به مطلب

آموزش اصولی شیشه ای کردن درب کیس به همراه تصاویر و نکات فنی و کاربردی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 40 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما دوست گرامی

خوشحالم که انجامش دادید اما اینکه به مشکل خوردید فکر کنم بدلیل اینه که یا توضیحاتم رو دقیق نخوندید و یا بهشون دقت نکردید چون من در اول آموزش اومدم و انواع متریالی که میشه استفاده کردم رو با مزایا و معایبشون نوشتم و بعد متریالی که بهترین نتیجه رو داد به شمادوستان  معرفی کردم .

بنده همیشه پروژه ای که میخوام بسازم و برای دوستان به اشتراک بذارم، قبل از ساخت راه های مختلف رو امتحان میکنم و بعد که به راه اصلی رسیدم آموزش اون رو میزارم و معمولا هم راه های دیگه رو با مشکلاتشون خدمت دوستان عرض می کنم.

امیدوارم حالا که اینکار رو انجام دادید و فقط باید متریال رو عوض کنید ، این یه مرحله رو هم انجام بدید و از نتیجه کار لذت ببرید.

موفق باشید.

کاملا صحیح میفرمایین منتها من توضیحات شما رو به صورت کامل مطالعه کردم و شما فرمودین شیشه رفلکس قیمتش از اینا بالاتره و ... اشاره نکردین که به درد کار ما نمیخوره و در ضمن گفتم که شیشه اضافی داشتم و یه امتحانی کردم زیاد وقت گیر نبود اما از توضیحات و نکته نظراتتون سپاسگذارم

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، wachmen گفته است :

کاملا صحیح میفرمایین منتها من توضیحات شما رو به صورت کامل مطالعه کردم و شما فرمودین شیشه رفلکس قیمتش از اینا بالاتره و ... اشاره نکردین که به درد کار ما نمیخوره و در ضمن گفتم که شیشه اضافی داشتم و یه امتحانی کردم زیاد وقت گیر نبود اما از توضیحات و نکته نظراتتون سپاسگذارم

خواهش میکنم دوست عزیز

این قسمت رو نقل قول میکنم که توضیح لازم در مورد نوع شیشه رو دادم و فکر کردم دوستان کاملا متوجه خواهند شد:

در در 10 فروردین 1398 در 02:37، DPSYS گفته است :

4-4- شیشه رفلکس و رفلکس سوپر سیلور: این نوع شیشه هم که از لحاظ قیمت از بقیه گرانتر بوده و دارای حالت انعکاسی می باشد بدین صورت که طرفی از شیشه که نور بیشتری داشته باشد به صورت منعکس کننده در آمده و مثل آینه تصاویر را منعکس میکند و مانع از دیدن پشت شیشه می شود و نمونه آن در ساختمان ها قابل مشاهده می باشد که در روز به صورت آینه در آمده و در شب که نور داخل ساختمان بیشتر و بیرون تاریک است داخل ساختمان نمایان  می شود.

این شیشه در رنگ های سبز ، صورتی ، آبی ، دودی ، طلایی ، برنزی و نقره ای موجود می باشد که معمولا نوع نقره ای آن که به نام سوپر سیلور شناخته می شود دارای بالاترین میزان انتقال نور می باشد و در واقع شیشه سوپر سیلور بین شیشه معمولی و شیشه رفلکس قرار می گیرد.

در در 10 فروردین 1398 در 02:37، DPSYS گفته است :

در تاپیکی هم دیدم که یکی از دوستان از شیشه سوپر سیلور برای اینکار استفاده کرده بودند!

البته سوءتفاهم نشه و نه بخاطر اینکه بگم شما متوجه نشدید بلکه بخاطر اینکه بگم توضیحات لازمه داده شده و همچنین پست اول رو هم الان ادیت کرده و این موردی که شما بهش برخوردین رو اضافه میکنم تا دیگر دوستان به مشکل برنخورن.( خوبه که شما شیشه رو داشتید و مستقیما برای اینکار هزینه نکرده بودید.)

با تشکر از اینکه همراه ما هستید...

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

خواهش میکنم دوست عزیز

این قسمت رو نقل قول میکنم که توضیح لازم در مورد نوع شیشه رو دادم و فکر کردم دوستان کاملا متوجه خواهند شد:

البته سوءتفاهم نشه و نه بخاطر اینکه بگم شما متوجه نشدید بلکه بخاطر اینکه بگم توضیحات لازمه داده شده و همچنین پست اول رو هم الان ادیت کرده و این موردی که شما بهش برخوردین رو اضافه میکنم تا دیگر دوستان به مشکل برنخورن.( خوبه که شما شیشه رو داشتید و مستقیما برای اینکار هزینه نکرده بودید.)

با تشکر از اینکه همراه ما هستید...

بلی تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

خب دوستان بنده هم با عنایت خدا تمومش کردم و نتیجه کار و بخش های کار به این صورت که مشاهده میکنین هستش البته نوع و سبک بنده با دوست عزیزمون جناب استاد DPSYS متفاوته و ماله ایشون تمام گلس هستش و طبیعتا مشکل تر و زحمت بر تر،  و بابت ایجاد تاپیک و نکات بسیار زیبا و آموزش اصولی و کاربردی و همچنین ایجاد انگیزه در خوده بنده و دوستان گرامی هم به شخصه کمال تشکر و قدردانی رو از ایشون دارم و امیدوارم از اینجور پروژه های مادینگ بازم ایجاد بشه تا بتونیم استفاده کنیم .

مرحله اول: زدن چسب کاغذی برای نقشه کشی و ترسیم شکل و همچنین تمیزی کار در برش
20190404_143234.jpg.c567528cd46b8138290a907c916358e4.jpg

مرحله دوم برش و بعد از آن سمباده کشی و رنگ کاری برای تمیزی و نتیجه بهتر

20190407_113526.jpg.fcd5c9f9f63d361f4fd830421a50eaf7.jpg

مرحله آخر: زوارکشی کناره های برش برای زیبایی هر چه بهتر و تمیزی کار و همچنین چسباندن چسب دو طرفه و نصب شیشه 

20190407_155220.jpg.0cd6f12a22ab79a7f6ab65840ff81983.jpg

و در آخر نتیجه کار که بسیار راضی کننده و زیباست.

20190407_165328.thumb.jpg.ea00a34b4d035b494ac95daaec212ba2.jpg

20190407_190047.thumb.jpg.37e5df2c61829cf58766cff1135bf6eb.jpg

20190407_190112.thumb.jpg.cdf7b6b79334df99177356b8cb36e5c5.jpg

20190407_190200.thumb.jpg.db14ea1b2ecc8cd47f57e2e77e3b9f94.jpg

کیس بنده هم Green X3 Gaming هستش. اونایی که مثل بنده کیس ارزون قیمت با رویاهای بلند دارن😂 میتونن این پروژه رو انجام بدن و لذتش رو ببرن

البته این نکته مهم رو هم ذکر کنم که بنده این کار رو بروی یک درب دیگه از شرکت گرین انجام دادم و ماله خودش رو نگه داشتم تا موقع فروش به مشکل نخورم و یا احیانا اگه در یکی از مراحل خراب کاری کردم مشکلی برای کیسم پیش نیاد.

ویرایش شده توسط wachmen
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، wachmen گفته است :

کیس بنده هم Green X3 Gaming هستش. اونایی که مثل بنده کیس ارزون قیمت با رویاهای بلند دارن1f602.png میتونن این پروژه رو انجام بدن و لذتش رو ببرن

البته این نکته مهم رو هم ذکر کنم که بنده این کار رو بروی یک درب دیگه از شرکت گرین انجام دادم و ماله خودش رو نگه داشتم تا موقع فروش به مشکل نخورم و یا احیانا اگه در یکی از مراحل خراب کاری کردم مشکلی برای کیسم پیش نیاد.

خسته نباشید دوست عزیز بسیار هم عالی!!!

خوشحالم از اینکه شما هم دست بکار شدید و اینکار رو انجام دادید و ممنون از اینکه نتیجه و تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتید.

در ادامه یه چند مورد رو من بگم : اول اینکه کاش عکس ها رو با کیفیت تر قرار میدادید هر چند همین  حالتی هم قابل مشاهده هست ولی لااقل عکس آخری رو با کیفیت تر قرار میدادید.

مورد دوم هم ، حالا که دست به کار شدید و برش زدید کاش یه مقدار بیشتر برش میزدید و حاشیه دور رو به یک اندازه در نظر می گرفتید تا زیبایی کار دو چندان بشه! هرچند سلیقه ایه و انتخاب با شماست! در ضمن برای زوار دور برش از چی استفاده کردید؟!

و مورد سوم هم اینکه X3 Gaming  جزو نوستالژی هاست و همین الان این مدل کیس به صورت کاملا باز شده کف اتاق قرار داره و دارم روش کار میکنم؟!B|

باز هم تشکر بابت کار زیبایی که انجام دادید و امیدوارم بقیه دوستان هم ترغیب بشن و یه دستی به سر و روی کیس هاشون بکشن!

........

یه پیشنهاد برای زیباتر شدن کیستون: شما میتونید درب اصلی خود کیس ( درب سمت چپ که شیشه ای کردید) رو  در سمت راست کیس به جای درب ساده اش نصب کنید و ازش لذت ببرید.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط DPSYS
افزودن پیشنهاد
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

خسته نباشید دوست عزیز بسیار هم عالی!!!

خوشحالم از اینکه شما هم دست بکار شدید و اینکار رو انجام دادید و ممنون از اینکه نتیجه و تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتید.

در ادامه یه چند مورد رو من بگم : اول اینکه کاش عکس ها رو با کیفیت تر قرار میدادید هر چند همین  حالتی هم قابل مشاهده هست ولی لااقل عکس آخری رو با کیفیت تر قرار میدادید.

مورد دوم هم ، حالا که دست به کار شدید و برش زدید کاش یه مقدار بیشتر برش میزدید و حاشیه دور رو به یک اندازه در نظر می گرفتید تا زیبایی کار دو چندان بشه! هرچند سلیقه ایه و انتخاب با شماست! در ضمن برای زوار دور برش از چی استفاده کردید؟!

و مورد سوم هم اینکه X3 Gaming  جزو نوستالژی هاست و همین الان این مدل کیس به صورت کاملا باز شده کف اتاق قرار داره و دارم روش کار میکنم؟!B|

باز هم تشکر بابت کار زیبایی که انجام دادید و امیدوارم بقیه دوستان هم ترغیب بشن و یه دستی به سر و روی کیس هاشون بکشن!

موفق باشید.

منم از جنابعالی تشکر میکنم و بله کیس X3 Gaming واقعا نوستالژی هستش و میشه گفت در زمان خودش یکی از بهترین گزینه ها برای همه اما در مورد سوال و نکاتتون عرض کنم که برش رو کاملا با سلیقه خودم زدم و چون دوست نداشتم قسمت هارد و دی وی دی دیده بشه اونجا رو زیاد گذاشتم و برای حاشیه هم از زوار شیشه اما از نوع سیاهش و 1میلی  که واقعا سخت پیدا کردم یا اینجوری بگم که تو شهر ما سخت پیدا شد استفاده کردم و اما در مورد عکس ها هم خب عکس آخری رو با کیفیت ترش رو جایگزین میکنم.من به خاطر لود سریع عکس ها کیفیتشون رو کم کردم و گرنه حجم هر عکس 10 مگ بود

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

ممنون از استارتر تاپیک که خیلی با سلیقه توضیح دادند! منم کیسم DeepCool Dukase v3 هستش و قصد دارم به جای درب شیشه ای خود کیس ام که شیشه اش کوچیکه از پلکسی استفاده کنم فقط درب بقل کیس من از پشت دوتا پیچ میخوره و از بقل صافه و چیزی نداره برای این مورد اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 12 اردیبهشت 1398 در 19:59، m2relax گفته است :

ممنون از استارتر تاپیک که خیلی با سلیقه توضیح دادند! منم کیسم DeepCool Dukase v3 هستش و قصد دارم به جای درب شیشه ای خود کیس ام که شیشه اش کوچیکه از پلکسی استفاده کنم فقط درب بقل کیس من از پشت دوتا پیچ میخوره و از بقل صافه و چیزی نداره برای این مورد اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

درود بر شما دوست عزیز خواهش میکنم...

طبق تصویر زیر که مربوط به کیس شماست و باتوجه به نقاطی که علامت گذاری شده اند میتونید انجامش بدید:

نقاطی که با رنگ زرد هایلایت شدن و ظاهرا سوراخ هستن  رو اگه سوراخ خالی هستن که خیلی عالیه و میتونید برای جای پیچ در نظرشون بگیرید و اگر نه اونها مربوط به اتصال اسکلت کیس هستند که هیچ  باید برید سراغ نقاطی که با رنگ قرمز علامت گذاری شده اند و اون محل ها رو دقیقا و با توجه به توضیحاتی که تو آموزش دادم و مثالی که برای اندازه گیری روی خود تصویر کیس قرار دادم ، شما هم اندازه هاشون رو بدست بیارید و اقدام به تهیه و ساخت ملزومات مورد نیاز بکنید.

Dukase V3-DPSYS Edited.JPG

در این راه سوالی داشتید یا کمکی خواستید بفرمایید تا راهنماییتون کنم.

حتما با رعایت نکات گفته شده انجامش بدید چون نتیجه اش بسی لذت بخش هست...:x

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در ادامه تاپیک میخوام یه چالش کوچولو برای دوستان بذارم ببینم کیا انجام دادن و متوجه شدن و یا انجام ندادن ولی متوجه شدن؟

دوستان تو آموزش درب شیشه  ای کیس که براتون قرار دادم یه نکته مهم رو نگفتم و بعد از اینکه تاپیک رو زدم به ذهنم اومد ولی تا الآن نگفتمش و خواستم ببینم آیا کسی متوجه اش میشه یا نه ؟!

خب کسی تا الان نگفته و ظاهرا دوستان زیادی هم این کار رو انجام ندادن ولی میخوام ببینم میتونید حدس بزنید اون نکته چیه؟

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

.

.

.

چند تا پروژه در دست ساخت دارم که میتونن براتون جذاب و کاربردی باشن و حتی کیس هاتون رو از حال و هوایی که تا الآن داشتن در بیارن...

از فن های ..... گرفته تا سیستم نور پردازی متفاوت برای کیس با کمترین هزینه که بدون شک میتونن یه حس و حال جدیدی به سیستم هاتون بدن!!!

اگه دوستان جواب این چالش رو بدن تاپیک بعدی سریع تر ایجاد خواهد شد ( جواب هم ندن ، بازم تاپیک ایجاد خواهد شد ولی خب حس همراهی توی یه مسیر خیلی با ارزشه )؟!!

موفق و پیروز باشید...:x

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما دوست عزیز خواهش میکنم...

طبق تصویر زیر که مربوط به کیس شماست و باتوجه به نقاطی که علامت گذاری شده اند میتونید انجامش بدید:

نقاطی که با رنگ زرد هایلایت شدن و ظاهرا سوراخ هستن  رو اگه سوراخ خالی هستن که خیلی عالیه و میتونید برای جای پیچ در نظرشون بگیرید و اگر نه اونها مربوط به اتصال اسکلت کیس هستند که هیچ  باید برید سراغ نقاطی که با رنگ قرمز علامت گذاری شده اند و اون محل ها رو دقیقا و با توجه به توضیحاتی که تو آموزش دادم و مثالی که برای اندازه گیری روی خود تصویر کیس قرار دادم ، شما هم اندازه هاشون رو بدست بیارید و اقدام به تهیه و ساخت ملزومات مورد نیاز بکنید.

Dukase V3-DPSYS Edited.JPG

در این راه سوالی داشتید یا کمکی خواستید بفرمایید تا راهنماییتون کنم.

حتما با رعایت نکات گفته شده انجامش بدید چون نتیجه اش بسی لذت بخش هست...:x

ممنون از پاسخت/ ولی دیگه خودم ابتکار عمل به خرج دادم و به شیوه خودم و بدون سوراخ کاری و این کارا با پلسکی درجه یک همراه با لوگو ساختم برای کیس! میتونی عکس های کار نهایی ام رو توی بخش کیس ها و توی تاپیک عکس کیس ها مشاهده کنی

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

در ادامه تاپیک میخوام یه چالش کوچولو برای دوستان بذارم ببینم کیا انجام دادن و متوجه شدن و یا انجام ندادن ولی متوجه شدن؟

دوستان تو آموزش درب شیشه  ای کیس که براتون قرار دادم یه نکته مهم رو نگفتم و بعد از اینکه تاپیک رو زدم به ذهنم اومد ولی تا الآن نگفتمش و خواستم ببینم آیا کسی متوجه اش میشه یا نه ؟!

خب کسی تا الان نگفته و ظاهرا دوستان زیادی هم این کار رو انجام ندادن ولی میخوام ببینم میتونید حدس بزنید اون نکته چیه؟

.

.

.

چند تا پروژه در دست ساخت دارم که میتونن براتون جذاب و کاربردی باشن و حتی کیس هاتون رو از حال و هوایی که تا الآن داشتن در بیارن...

از فن های ..... گرفته تا سیستم نور پردازی متفاوت برای کیس با کمترین هزینه که بدون شک میتونن یه حس و حال جدیدی به سیستم هاتون بدن!!!

اگه دوستان جواب این چالش رو بدن تاپیک بعدی سریع تر ایجاد خواهد شد ( جواب هم ندن ، بازم تاپیک ایجاد خواهد شد ولی خب حس همراهی توی یه مسیر خیلی با ارزشه )؟!!

دوستان چقدر بی حالند...B|

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

دوستان چقدر بی حالند...B|

دوستان بی حال نیستن سوال شما سخته خودم هر چی فکر کردم چیزی به ذهنم نرسید البته قطعا چیزی که به نظر شما شاید معمولی باشه برای کسایی کم تجربه و کم اطلاعات تر مثل بنده بسیار حدس زدنش سخت خواهد بود

یه هینتی راهنمایی چیزی بدین بدونیم رو چه جهتی فکر کنیم خوب😄

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

دوستان بی حال نیستن سوال شما سخته خودم هر چی فکر کردم چیزی به ذهنم نرسید البته قطعا چیزی که به نظر شما شاید معمولی باشه برای کسایی کم تجربه و کم اطلاعات تر مثل بنده بسیار حدس زدنش سخت خواهد بود

یه هینتی راهنمایی چیزی بدین بدونیم رو چه جهتی فکر کنیم خوب1f604.png

دم شما همراه همیشگی گرم...

شما شکسته نفسی میفرمایید دوست عزیز ولی چیز خیلی سختی هم نیست البته به قول شما شاید از دید من اینطوری باشه ولی با کوچیکترین راهنمایی مشخص میشه؟!

بذار دوستان یکم فکر کنند و نظرشون رو بگن بعد اگه کسی جواب رو نداد خدمتتون عرض خواهم کرد.

تشکر از شما و باز هم ممنون از اینکه ما رو همراهی می کنید این برای بنده بسیار با ارزش هست...:x

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، m2relax گفته است :

ممنون از پاسخت/ ولی دیگه خودم ابتکار عمل به خرج دادم و به شیوه خودم و بدون سوراخ کاری و این کارا با پلسکی درجه یک همراه با لوگو ساختم برای کیس! میتونی عکس های کار نهایی ام رو توی بخش کیس ها و توی تاپیک عکس کیس ها مشاهده کنی

درود بر شما و  با عرض  پوزش بابت دیر پاسخ دادن به پست قبلی شما

تصاویر کیستون رو دیدم بسیار عالی شده و اگه زحمتی نیست چند تا از اون تصاویر رو اینجا قرار بدید تا دوستان در روند تاپیک بتونن ببین ، لذت ببرن و استفاده کنند.

یه سوال که ممکنه سوال دیگر دوستان هم باشه؟

هزینه پلکسی برای اینکار چقدر شد البته جدا از هزینه حکاکی لوگو؟ لطفا هزینه هر دو رو جدا اعلام فرمایید؟

با تشکر.

لینک به دیدگاه

در در 2 خرداد 1398 در 00:02، DPSYS گفته است :

سلام ،تشکر از تاپیک های خوبتون . البته ممکنه این دومورد نباشه :قلاویز کاری برای نصب پیچ و2019-05-24_094230.jpg.0a83077464abf6754a7ace66f7183ef5.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما و  با عرض  پوزش بابت دیر پاسخ دادن به پست قبلی شما

تصاویر کیستون رو دیدم بسیار عالی شده و اگه زحمتی نیست چند تا از اون تصاویر رو اینجا قرار بدید تا دوستان در روند تاپیک بتونن ببین ، لذت ببرن و استفاده کنند.

یه سوال که ممکنه سوال دیگر دوستان هم باشه؟

هزینه پلکسی برای اینکار چقدر شد البته جدا از هزینه حکاکی لوگو؟ لطفا هزینه هر دو رو جدا اعلام فرمایید؟

با تشکر.

هزینه پلکسی بستگی به تعداد سفراش های شما به لیزر کار هم داره چون برای خودم وقتی سفارش برش دادم گفت اگر تعداد زیاد باشه که تمام پلیت پلکسی خودشون برش بخوره و پرتی ازش در نیاد هزینه برام کمتر میشه ولی چون من یه دونه میخواستم قاعدتا هزینه اش هم بیشتر میشد. هزینه خوده ورق پلکسی شفاف تایوانی + برش با لیزر + پلکسی مشکی تایوانی با کیفیت برای قاب دور + حکاکی لوگو کلا شد 160 تومن 

5555.jpg

IMG_20190517_200032.jpg

IMG_20190517_200125.jpg

IMG_20190520_221210.jpg

لینک به دیدگاه

در در 2 خرداد 1398 در 13:59، ahmadsa گفته است :

سلام ،تشکر از تاپیک های خوبتون . البته ممکنه این دومورد نباشه :قلاویز کاری برای نصب پیچ و2019-05-24_094230.jpg.0a83077464abf6754a7ace66f7183ef5.jpg

درود بر شما دوست گرامی و ممنون از محبت شما

درباره مواردی که فرمودید، اولی که نیاز نیست چون ورق اسکلت کیس ضخامتش اونقدر نیست که خواد یا بشه قلاویزش کرد و در مورد دوم هم این گزینه مد نظر نبود ولی این مورد رو هم میخواستم در ادامه تاپیک و قرار دادن عکس از سیستم بهش اشاره کنم  که شما زودتر زحمتش رو کشیدید!

در کل ممنون از اینکه شما به سوالی که پرسیدم فکر کردید و نظرات مفید و ارزشمندتون رو ارائه دادید.

تشکر از شما:x

در در 2 خرداد 1398 در 14:11، m2relax گفته است :

هزینه پلکسی بستگی به تعداد سفراش های شما به لیزر کار هم داره چون برای خودم وقتی سفارش برش دادم گفت اگر تعداد زیاد باشه که تمام پلیت پلکسی خودشون برش بخوره و پرتی ازش در نیاد هزینه برام کمتر میشه ولی چون من یه دونه میخواستم قاعدتا هزینه اش هم بیشتر میشد. هزینه خوده ورق پلکسی شفاف تایوانی + برش با لیزر + پلکسی مشکی تایوانی با کیفیت برای قاب دور + حکاکی لوگو کلا شد 160 تومن

درود بر شما دوست عزیز

تشکر بابت همراهی و قرار دادن تصاویر:x

تبریک میگم نتیجه کارتون عالی شده و البته خب همونطور که حدس میزدم هزینه زیادی هم براش پرداخت کردید که قابل توجه و باید در نگهداریش دقت کنید چون پلکسی جماعت در خش پذیری بسیار مستعد می باشند.

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، 780ti گفته است :

درود خیلی تایپک  عالی بود 

درود بر شما

خواهش میکنم دوست عزیز:x

لینک به دیدگاه

سلام یک سوال همین الان برام پیش اومد.

میشه روی پلکسی از این طلق هایی که شیشه ماشین باهاش دودی می کنند انداخت؟ اینجوری دیگه خط وخش نمی افته! البته مورد شفافش هم وجود داره در انواع رنگها.

هدفم اینه: بدم اون فن 20 سانتی رو از درب کیس x8 در بیارن به جاش فول پلکسی شه که برای جلوگیری از خط و خش همون کار بالا رو بکنم.

ویرایش شده توسط arminas
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، arminas گفته است :

سلام یک سوال همین الان برام پیش اومد.

میشه روی پلکسی از این طلق هایی که شیشه ماشین باهاش دودی می کنند انداخت؟ اینجوری دیگه خط وخش نمی افته! البته مورد شفافش هم وجود داره در انواع رنگها.

هدفم اینه: بدم اون فن 20 سانتی رو از درب کیس x8 در بیارن به جاش فول پلکسی شه که برای جلوگیری از خط و خش همون کار بالا رو بکنم.

درود بر شما

بله روی پلکسی میشه از فیلم هایی ( طلق هایی ) که برای دودی کردن شیشه ماشین استفاده می کنند ، استفاده کرد البته باید تمیز و بدون حباب انجام بشه تا نتیجه خوب بشه و البته اگه خودتون میخواید نصب کنیدحتما با استفاده از آب یا شیشه شور نصبش کنید چون اگه فیلم بچسبه روی پلکسی و بخواید برای جابجا کردن بلندش کنید ، چسبش میمونه و پلکسی رو خراب میکنه و باید یه دونه دیگه تهیه کنید؟!

در مورد درب کیستون هم به نظر من بهتره درب کیستون رو خراب نکنید و همونطوری که هست بزاریدش کنار و با توجه به آموزشی که قرار دادم و کارهایی که دوستان انجام دادن شما هم یه درب شیک و اختصاصی برای کیستون بسازید و همچنین میتونید درب کیستون رو در طرف دیگر کیس استفاده کنید که میتونه به زیبایی کیستون بیافزاید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 1 خرداد 1398 در 01:08، DPSYS گفته است :

.

.

.

درود بر همه دوستان عزیز و همراه

خب حدودا یک ماهی از این پست میگذره و تعدادی از دوستان لطف کردن و نظراتشون رو اعلام کردندد که ازشون ممنون و سپاسگذارم ولی حالا خودم میخوام اون نکته رو بگم که دوستان رعایت بفرمایند.

نکته مهم اینه که شما وقتی درب کیس رو شیشه ای می کنید ، معمولا بیشتر کیس ها روی این درب ونت های ورودی هوا و یا حتی فن دارند ( مثل کیس آموزش داده شده در پست اول) و این قسمت ها برای کولینگ کیس مهم و کاربردی هستند و روی کولینگ تاثیر میزارند ولی وقتی شما درب رو شیشه ای کنید مخصوصا استفاده از خود شیشه برای اینکار باعث میشه نتونید اون ورودی ها و یا جای فن رو روی شیشه در بیارید ( البته مبشه ولی خب راحت نیست و تمیز در نمیاد و بیخیال میشید؟! ) ولی اگه از پلکسی استفاده کنید میتونید با برش لیزری اینکار رو دقیق و تمیز انجام بدید ولی خب هزینه میره بالا ولی در کل شیشه ای کردن درب به خاطر اینه که شما موانع رو برای دیدن قطعات حذف کنید و افزودن سوراخ و فن این زیبایی رو به هم میریزه؟!

خب حالا راه حل چیه؟

راه حل اینه که شما اگه درب رو شیشه ای  کردید و قبلش فن و ورودی هوا داشت دو تا کار میتونید بکنید :

روش اول اینکه زمان بستن پیچ ها بین پیچ و بدنه کیس از واشر های لاستیکی چند میلیمتری مثل همون واشر های مغزی شیر آب قرار بدید که هم زیاد تو دید نباشه و جلوه بدی نداشته باشه و هم با اینکار چند میلیمتر فاصله بین شیشه و بدنه ایجاد کنید تا مکش هوا از این فاصله صورت بگیره هر چند با اینکار شما باید طول پیچ رو چند میلیمتر بیشتر در نظر بگیرید و تهیه کنید و از طرفی هم این کار باعث ورود کمی گرد و خاک به داخل کیس میشهکه به خنک شدن کیس میارزه!

روش دوم اینکه شما اگه روی کیستون تعداد مناسبی فن دارید  میتونید با تغییر در تعداد دمنده و مکنده ها کولینگ رو بهینه کنید تا افزایش دما نداشته باشید و یا اگه جای خالی برای اضافه کردن فن دارید به اون قسمت فن دمنده اضافه کنید و سعی کنید فشار هوای کیس رو مثبت نگه دارید یعنی تعداد دمنده ها رو بیشتر از مکنده ها قرار بدید تا کولینگ خوبی داشته باشید.

این پست رو هر زمان به ویراش پست اول دسترسی داشته باشم اضافه خواهم کرد و باز هم اگه موردی بود اضافه خواهم کرد.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

خب مسلما همون طور که در پست نقل قول شده هم گفتم ، پروژه هایی در دست ساخت هست که تاپیکشون رو ایجاد خواهم کرد و الان هم اومدم یه خبرایی بدم!

از پروژه های ساخته شده آموزش اولین پروژه در حال آماده شدنه و بزودی تاپیکش ایجاد میشه که مطمئنا برای شما دوستان جذاب خواهد بود.

حالا اومدم اینجا یه موضوعی رو به اطلاع دوستان برسونم و اینه که من چون تعدا تاپیک های آموزشیم داره زیاد میشه ( تا الآن فکر کنم 5 تاست ) و برای این که بتونم لینکشون رو تو امضاء ام بزارم مقداری هزینه کردم و کاربر ویژه شدم ولی در نهایت اجازه قرار دادن بیشتر از 2 لینک رو بهم ندادن و الان به همین خاطر میخوام یه تاپیک مرجع برای لینک تاپیک های آموزشیم ایجاد کنم و لینک اون رو تو امضاء ام بزارم تا دوستان بتونن از اون طریق به تمام پروژه ها دسترسی داشته باشند و امیدوارم که اینکار مورد پسند دوستان قرار بگیره.

پروژه های ساخته شده تا کنون :

فن  RGB - V.0.1

ترمینال 6 کاناله برای فن های RGB سیستم

فن Riing - V.0.1

شیشه ای کردن درب کیس

و اینم باز لینک یه تاپیک آموزشی مفید:

بهینه ترین روش برای شارژ باتری موبایل

و اما پروژه های ساخته شده و در دست ساخت رو در تاپیک مرجعی که ایجاد میکنم معرفی خواهم کرد...

لینک اضافه خواهد شد...

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر همه دوستان عزیز و همراه

خب حدودا یک ماهی از این پست میگذره و تعدادی از دوستان لطف کردن و نظراتشون رو اعلام کردندد که ازشون ممنون و سپاسگذارم ولی حالا خودم میخوام اون نکته رو بگم که دوستان رعایت بفرمایند.

نکته مهم اینه که شما وقتی درب کیس رو شیشه ای می کنید ، معمولا بیشتر کیس ها روی این درب ونت های ورودی هوا و یا حتی فن دارند ( مثل کیس آموزش داده شده در پست اول) و این قسمت ها برای کولینگ کیس مهم و کاربردی هستند و روی کولینگ تاثیر میزارند ولی وقتی شما درب رو شیشه ای کنید مخصوصا استفاده از خود شیشه برای اینکار باعث میشه نتونید اون ورودی ها و یا جای فن رو روی شیشه در بیارید ( البته مبشه ولی خب راحت نیست و تمیز در نمیاد و بیخیال میشید؟! ) ولی اگه از پلکسی استفاده کنید میتونید با برش لیزری اینکار رو دقیق و تمیز انجام بدید ولی خب هزینه میره بالا ولی در کل شیشه ای کردن درب به خاطر اینه که شما موانع رو برای دیدن قطعات حذف کنید و افزودن سوراخ و فن این زیبایی رو به هم میریزه؟!

خب حالا راه حل چیه؟

راه حل اینه که شما اگه درب رو شیشه ای  کردید و قبلش فن و ورودی هوا داشت دو تا کار میتونید بکنید :

روش اول اینکه زمان بستن پیچ ها بین پیچ و بدنه کیس از واشر های لاستیکی چند میلیمتری مثل همون واشر های مغزی شیر آب قرار بدید که هم زیاد تو دید نباشه و جلوه بدی نداشته باشه و هم با اینکار چند میلیمتر فاصله بین شیشه و بدنه ایجاد کنید تا مکش هوا از این فاصله صورت بگیره هر چند با اینکار شما باید طول پیچ رو چند میلیمتر بیشتر در نظر بگیرید و تهیه کنید و از طرفی هم این کار باعث ورود کمی گرد و خاک به داخل کیس میشهکه به خنک شدن کیس میارزه!

روش دوم اینکه شما اگه روی کیستون تعداد مناسبی فن دارید  میتونید با تغییر در تعداد دمنده و مکنده ها کولینگ رو بهینه کنید تا افزایش دما نداشته باشید و یا اگه جای خالی برای اضافه کردن فن دارید به اون قسمت فن دمنده اضافه کنید و سعی کنید فشار هوای کیس رو مثبت نگه دارید یعنی تعداد دمنده ها رو بیشتر از مکنده ها قرار بدید تا کولینگ خوبی داشته باشید.

این پست رو هر زمان به ویراش پست اول دسترسی داشته باشم اضافه خواهم کرد و باز هم اگه موردی بود اضافه خواهم کرد.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

خب مسلما همون طور که در پست نقل قول شده هم گفتم ، پروژه هایی در دست ساخت هست که تاپیکشون رو ایجاد خواهم کرد و الان هم اومدم یه خبرایی بدم!

از پروژه های ساخته شده آموزش اولین پروژه در حال آماده شدنه و بزودی تاپیکش ایجاد میشه که مطمئنا برای شما دوستان جذاب خواهد بود.

حالا اومدم اینجا یه موضوعی رو به اطلاع دوستان برسونم و اینه که من چون تعدا تاپیک های آموزشیم داره زیاد میشه ( تا الآن فکر کنم 5 تاست ) و برای این که بتونم لینکشون رو تو امضاء ام بزارم مقداری هزینه کردم و کاربر ویژه شدم ولی در نهایت اجازه قرار دادن بیشتر از 2 لینک رو بهم ندادن و الان به همین خاطر میخوام یه تاپیک مرجع برای لینک تاپیک های آموزشیم ایجاد کنم و لینک اون رو تو امضاء ام بزارم تا دوستان بتونن از اون طریق به تمام پروژه ها دسترسی داشته باشند و امیدوارم که اینکار مورد پسند دوستان قرار بگیره.

پروژه های ساخته شده تا کنون :

فن  RGB - V.0.1

ترمینال 6 کاناله برای فن های RGB سیستم

فن Riing - V.0.1

شیشه ای کردن درب کیس

و اینم باز لینک یه تاپیک آموزشی مفید:

بهینه ترین روش برای شارژ باتری موبایل

و اما پروژه های ساخته شده و در دست ساخت رو در تاپیک مرجعی که ایجاد میکنم معرفی خواهم کرد...

لینک اضافه خواهد شد...

باور کنین امکانات نیست
هیمن بچه های فروم کیس میساختن بیا و ببین

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام

هفته پیش این تاپیک رو دیدم و به فکر فرو رفتم

تا امروز که دیگه طاقت نیاوردم 

یکم سرچ و جست جو کردم و از راهنمایی های شما هم استفاده کردم

کس مدل گرین پارس ایوو هستش

Untitled.thumb.png.3bd73fc4228111b5ad221a297c664729.png

یکم طراحی کردم و به این نتیجه رسیدم:

Untitled-2.thumb.png.715a5932ec72f5094a63fbbbb0b5a424.png

(سایز ها و کابل کشی هاش سخت بود ببخشید XD)

البته با شیشه فلوت دودی

گفتم قبل از اینکه برم برای برش از دوستان هم مشورت بگیرم

نظر یا پیشنهاد یا راهنمایی داشتین ممنون میشم 3>

ویرایش شده توسط Reved
لینک به دیدگاه

در در 18 فروردین 1398 در 18:19، wachmen گفته است :

خب دوستان بنده هم با عنایت خدا تمومش کردم و نتیجه کار و بخش های کار به این صورت که مشاهده میکنین هستش البته نوع و سبک بنده با دوست عزیزمون جناب استاد DPSYS متفاوته و ماله ایشون تمام گلس هستش و طبیعتا مشکل تر و زحمت بر تر،  و بابت ایجاد تاپیک و نکات بسیار زیبا و آموزش اصولی و کاربردی و همچنین ایجاد انگیزه در خوده بنده و دوستان گرامی هم به شخصه کمال تشکر و قدردانی رو از ایشون دارم و امیدوارم از اینجور پروژه های مادینگ بازم ایجاد بشه تا بتونیم استفاده کنیم .

مرحله اول: زدن چسب کاغذی برای نقشه کشی و ترسیم شکل و همچنین تمیزی کار در برش
20190404_143234.jpg.c567528cd46b8138290a907c916358e4.jpg

مرحله دوم برش و بعد از آن سمباده کشی و رنگ کاری برای تمیزی و نتیجه بهتر

20190407_113526.jpg.fcd5c9f9f63d361f4fd830421a50eaf7.jpg

مرحله آخر: زوارکشی کناره های برش برای زیبایی هر چه بهتر و تمیزی کار و همچنین چسباندن چسب دو طرفه و نصب شیشه 

20190407_155220.jpg.0cd6f12a22ab79a7f6ab65840ff81983.jpg

و در آخر نتیجه کار که بسیار راضی کننده و زیباست.

20190407_165328.thumb.jpg.ea00a34b4d035b494ac95daaec212ba2.jpg

20190407_190047.thumb.jpg.37e5df2c61829cf58766cff1135bf6eb.jpg

20190407_190112.thumb.jpg.cdf7b6b79334df99177356b8cb36e5c5.jpg

20190407_190200.thumb.jpg.db14ea1b2ecc8cd47f57e2e77e3b9f94.jpg

کیس بنده هم Green X3 Gaming هستش. اونایی که مثل بنده کیس ارزون قیمت با رویاهای بلند دارن😂 میتونن این پروژه رو انجام بدن و لذتش رو ببرن

سلام

با چه وسیله ای برش زدید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...