رفتن به مطلب

ریست شدن سریع پیسی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خسته نباشید تو رو خدا کمکم کنید 

من یه سی پی یو core i7 3770 خریدم از یه سایتی و همچنین رم و گرافیک و پاور . اینارو وصلشون کردم سیستم تند تند روشن خاموش میشد بردمش مغازه گفتن بایوسشه آپدیتش کردن گفتن یه سی پی یو کر آی فایو گذاشتن روش راحت بالا اومدش  ولی این سی پی یویی که خریدم میگن خرابه ، پسش فرستادم تهران اونجا گفتن چکش کردیم سالمه ولی یکی دیگه از همین مدل براتون میفرستیم .
من یه پاور ۵۵۰ وات میخواستم ولی یه ۵۳۰ وات برام فرستادن ، میخواستم بدونم ممکنه مشکل از پاور باشه تند تند ریست شدنش؟ چجوری که اونا گفتن سالمه ولی اینجا روشن نمیشده پیسی به خدا دو هفتست خواب ندارم😭😭

فقط میخوام بدونم مشکل از چیه وقتی سی پی یو قدیمی خودمو میزارم روش راحت میاره بالا سیستم رو ولی اینو که میزارم اینجوری میشه چک هم کردم مادربوردم پشتیبانی میکنه این سی پی یو رو ولی نمیدونم مشکل کجاست؟😭😭

MB : elitegroup  h61h2-a v1

Gpu : sapphire pulse rx570 8g

Ram : 12G (8g+4g) ddr3  1600

Power : 530w green

Cpu :  intel core i7 3770 

همه این قطعات رو خریدم به غیر از مادربورد که ماله خودم بوداز قبل و همینطور رمه ۴ گیگه، بازم میگم سی پی یو قدیمیمو و یه کر آی فایو تست کردم رو مادربوردم راحت بالا اومد پیسی ، 

تو رو خدا کمکم منین بعد از چندین سال تونستم پیسیمو ارتقا بدم ، به خدا گریم گرفته دیگه نمیدونم چیکار کنم 😭😭

لینک به دیدگاه

سلام

برای شروع:

1. مدل دقیق پاوری که الان دارید رو بفرمایید؟ و اینکه دست دومه یا نو؟ اینکه میگید 550 می‌خواستید ولی 530 فرستادن یعنی چی؟ متوجه نمی‌شوم!

2. خنک کننده روی سی پی یو چه نوعی هست؟ دمای سی پی یو رو چک کردید؟

3 برای چنین سیستمی حداقل یک پاور 550 گلد لازم دارید.

در 4 ساعت قبل، hosseinpoormoradh گفته است :

بازم میگم سی پی یو قدیمیمو و یه کر آی فایو تست کردم رو مادربوردم راحت بالا اومد پیسی

طبق این گفته شما احتمال داره سی پی یو مشکل داشته باشه و باید به صورت جداگونه روی یک سیستم دیگه تست بشه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

سلام

برای شروع:

1. مدل دقیق پاوری که الان دارید رو بفرمایید؟ و اینکه دست دومه یا نو؟ اینکه میگید 550 می‌خواستید ولی 530 فرستادن یعنی چی؟ متوجه نمی‌شوم!

2. خنک کننده روی سی پی یو چه نوعی هست؟ دمای سی پی یو رو چک کردید؟

3 برای چنین سیستمی حداقل یک پاور 550 گلد لازم دارید.

طبق این گفته شما احتمال داره سی پی یو مشکل داشته باشه و باید به صورت جداگونه روی یک سیستم دیگه تست بشه

Green 530w es

همه قطعات نو هستن، 

من ۵۵۰ واته ترمالتیک سفارش دادم ولی برام ۵۳۰ واته گرین فرستادن اشتباهی، خنک کننده فنه ساده هستش و مشکلی نداره و بابته دمایه سی پی یو هم اصلا پیسی ثانیه ای روشن خاموش میشه نمیشه دماشو فهمید ولی سی پی یو قدیمیم مشکله دما و این چیزا از لحاظ فن نداشت

لینک به دیدگاه

پس ایراد از سی پی یوی جدید هستید به احتمال زیاد. برای اطمینان باید روی یک سیستم جدا تست بشه. ببرید بیرون رو یه سیستم دیگه تست بکنن براتون.

اینکه میگید پاور اشتباه فرستان جدا از اینکه نوعی کلاه برداری محسوب میشه اما همونطوری که گفتم باید حداقل یک پاور 550 گلد داشته باشید اگه قصد دارید همین سیستمو تا چند سال دیگه داشته باشید.

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

سلام. 

سیستم رو فقط با رم 4گیگ تست کنید

و دقیقا متوجه نشدم، بایوس رو آپدیت کردید؟ 

ویرایش شده توسط sajad-tnt
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

اسم فرووشگاه هم ذکر کنید بد نیست

مقداد آیتی

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

سلام. 

سیستم رو فقط با رم 4گیگ تست کنید

و دقیقا متوجه نشدم، بایوس رو آپدیت کردید؟ 

بله به آخرین ورژن آپدیت شده . 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Sandor گفته است :

پس ایراد از سی پی یوی جدید هستید به احتمال زیاد. برای اطمینان باید روی یک سیستم جدا تست بشه. ببرید بیرون رو یه سیستم دیگه تست بکنن براتون.

اینکه میگید پاور اشتباه فرستان جدا از اینکه نوعی کلاه برداری محسوب میشه اما همونطوری که گفتم باید حداقل یک پاور 550 گلد داشته باشید اگه قصد دارید همین سیستمو تا چند سال دیگه داشته باشید.

دادم تست کردن حتی خوده فروشگاه هم تو تهران سی پی یو رو تستش کرده میگن درسته ، خیلی عجیبههه دیگه واقعا نا امیدشدم هم از پیسی هم از زندگی وون میدونید بعد چه دردسرایی و بعد از چند سال تونستم سیستمو ارتقا بدم 😭😭، حالا من گفتم از همون مدل سی پی یو یکی دیگشو برام بفرستن انشالله که درست باشه و کار کنه الان دو سه هفتست درگیرشم شما هم تو رو خدا دعا کنید درست بشه. 

سایت های محاسبه پاور مورد نیاز رو هم چک کردم همشون پیشنهادشون پاور ۵۰۰ وات به بالا بودش  

ویرایش شده توسط hosseinpoormoradh
غلط املایی
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، hosseinpoormoradh گفته است :

سایت های محاسبه پاور مورد نیاز رو هم چک کردم همشون پیشنهادشون پاور ۵۰۰ وات به بالا بودش

عزیز اگه محاسبه گرها 500 وات میگن، شما باید حداقل 600 یا 650 وات داشته باشی تا پاورتون در حالت بهینه کار کنه.

بنده پیشنهادم این هست قبل از اینکه به سایر قطعاتتون آسیب برسه، پاور خوب تهیه کنید.

در خصوص پردازنده هم اگر مورد جدید مشکل مشابه داشت، باید به فکر یک خنک کننده و همچنین استفاده از خمیر مناسب باشید.

با دعا و آیه هم چیزی حل نخواهد نشد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، hosseinpoormoradh گفته است :

خسته نباشید تو رو خدا کمکم کنید 

من یه سی پی یو core i7 3770 خریدم از یه سایتی و همچنین رم و گرافیک و پاور . اینارو وصلشون کردم سیستم تند تند روشن خاموش میشد بردمش مغازه گفتن بایوسشه آپدیتش کردن گفتن یه سی پی یو کر آی فایو گذاشتن روش راحت بالا اومدش  ولی این سی پی یویی که خریدم میگن خرابه ، پسش فرستادم تهران اونجا گفتن چکش کردیم سالمه ولی یکی دیگه از همین مدل براتون میفرستیم .
من یه پاور ۵۵۰ وات میخواستم ولی یه ۵۳۰ وات برام فرستادن ، میخواستم بدونم ممکنه مشکل از پاور باشه تند تند ریست شدنش؟ چجوری که اونا گفتن سالمه ولی اینجا روشن نمیشده پیسی به خدا دو هفتست خواب ندارم1f62d.png1f62d.png

فقط میخوام بدونم مشکل از چیه وقتی سی پی یو قدیمی خودمو میزارم روش راحت میاره بالا سیستم رو ولی اینو که میزارم اینجوری میشه چک هم کردم مادربوردم پشتیبانی میکنه این سی پی یو رو ولی نمیدونم مشکل کجاست؟1f62d.png1f62d.png

MB : elitegroup  h61h2-a v1

Gpu : sapphire pulse rx570 8g

Ram : 12G (8g+4g) ddr3  1600

Power : 530w green

Cpu :  intel core i7 3770 

همه این قطعات رو خریدم به غیر از مادربورد که ماله خودم بوداز قبل و همینطور رمه ۴ گیگه، بازم میگم سی پی یو قدیمیمو و یه کر آی فایو تست کردم رو مادربوردم راحت بالا اومد پیسی ، 

تو رو خدا کمکم منین بعد از چندین سال تونستم پیسیمو ارتقا بدم ، به خدا گریم گرفته دیگه نمیدونم چیکار کنم 1f62d.png1f62d.png

شما اون 8 گیگی که تازه خریدی از روی سیستم جدا کن و دوباره تست کن ، پردازنده هم روی یه برد دیگه تست کنین

مشکلی از بابت پاور ندارین 

تنظمیات بایوس هم به حالت دفالت بزارید 

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

شما اون 8 گیگی که تازه خریدی از روی سیستم جدا کن و دوباره تست کن ، پردازنده هم روی یه برد دیگه تست کنین

مشکلی از بابت پاور ندارین 

تنظمیات بایوس هم به حالت دفالت بزارید 

رم و جدا چک کردم حتی جاهاشون هم عوض کردم مشملی نداشتن . عزیز میگم که دپ سه ثانیه بیشتر پیسی روشن نمیمونه چجوری وقتی روشن نمیشه تنظیماته بایوس رو بزارم دیفالت؟ حتی به صفحه بایوس هم نمیرسه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hosseinpoormoradh گفته است :

رم و جدا چک کردم حتی جاهاشون هم عوض کردم مشملی نداشتن . عزیز میگم که دپ سه ثانیه بیشتر پیسی روشن نمیمونه چجوری وقتی روشن نمیشه تنظیماته بایوس رو بزارم دیفالت؟ حتی به صفحه بایوس هم نمیرسه

فک کنم مادربرد پشتیبانی نمیکنه

quick-sync.jpg

Support Intel® Quick Sync Video Technology

Intel® Quick Sync Video Technology accelerates encoding with built-in hardware and software, so you don’t need anything extra. Just any 2nd generation Intel Core™ i3, Core™ i5, or Core™ i7 processor.
quick-sync.jpg

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

فک کنم مادربرد پشتیبانی نمیکنه

quick-sync.jpg

Support Intel00ae.png Quick Sync Video Technology

Intel00ae.png Quick Sync Video Technology accelerates encoding with built-in hardware and software, so you don’t need anything extra. Just any 2nd generation Intel Core2122.png i3, Core2122.png i5, or Core2122.png i7 processor.
quick-sync.jpg

تو همین سایت از تبای بالا گزینه specification رو بزنید وارد بشین نوشته نسل دوم و سوم سی پی یو ها که سی پی یویی که من انتخاب کردم نسل سومه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از طریق clear cmos اقدام به رست بایوس کنید 

آموزشش هم توی گوگل هست

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

از طریق clear cmos اقدام به رست بایوس کنید 

آموزشش هم توی گوگل هست

خب من همین دو سه روز پیش دادم بایوس آخرین آپدیتشو برام نصب کردن تازه اونم با سخت افزارش نه به نرم افزارش، بازم نیازه به ریسته بایوس؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب من همین دو سه روز پیش دادم بایوس آخرین آپدیتشو برام نصب کردن تازه اونم با سخت افزارش نه به نرم افزارش، بازم نیازه به ریسته بایوس؟

با رستش اتفاق خاصی نمی افته فقط تنظیمات بایوس به حالت کارخانه در میاد

لینک به دیدگاه

برای بنده هم الان همچین مشکلی هست ریست اینا هم فایده نداره نمیدونم چ کنم

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

با رستش اتفاق خاصی نمی افته فقط تنظیمات بایوس به حالت کارخانه در میاد

آپدیته جدیدی که ریختن روش برام نمیپره؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، i-Gamer گفته است :

برای بنده هم الان همچین مشکلی هست ریست اینا هم فایده نداره نمیدونم چ کنم

اشکمو در آورده به خدا باورت نمیشه 😭😭😭

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...