رفتن به مطلب

مشکل با درایورهای جدید amd

Hassan.SK
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان مدتی هست با مشکل سیاه شدن صفحه و پیغام no signal مواجه شدم به این ترتیب که موقع بازی کردن تصویر مانیتور میره و پیغام no signal میده و گرافیک با دور فن 100% کار میکنه و سیستم فریز میشه و هیچ کدوم از دکمه ها کار نمیکنه باید حداقل 20 ثانیه ای منتظر بشم و بعدش دکمه خاموش و روشن کیسو نگه دارم تا سیستم خاموش بشه البته در این حین صدای بازی از اسپیکر میاد ، گرافیک و پاور به گارانتی گرین ارجا شدن واز سلامتشون مطمئن شدیم تستهای مختلفی انجام دادم بیچاره شدم از بس ویندوز عوض کردم ممکنه توی بعضی از بازیها هیچ مشکلی نداشته باشم و راحت تمومش کنم اما ممکنه با بعضی از بازیها به مشکل بربخورم که اونم معلوم نیست این مشکل خودشو کی نشون بده ممکنه بعد 10 دقیقه ممکنه بعد 2 ساعت ممکنه اصلا مدتی اتفاق نیوفته اما توی بازی shodow warrior 2 بیشتر از همه اتفاق می افته ، شکم به کابل pci پاور هم بود و بعدش چیپ برد که بالاخره کشفش کردم مشکلم از کجاست و با درایور 17.1.1 تست کردم بدون هیچ مشکلی بازی مورد نظر رو به آخر رسوندم . البته کسانی که با این مشکل مواجه بودن اکثرا با تعویض خمیر کارت و برخی موارد با تعویض پاور مشکلشون حل شده بود که دمای تمامی قطعات سیستم نرمال هستش بعضی ها مثل بنده هنوز موندن .... 

اینو هم اضافه کنم در حالت وب گردی تماشای فیلم و ... هیچ مشکلی ندارم و فقط تو بازی اونم بصورت اتفاقی اینجوری میشه 

الان درایور 19.5.2 روی سیستم و ویندوز آخرین ورژن هستش  ، راه حلی برای این مشکل سراغ دارید ؟ ایراد از بایوس کارته یا چیز دیگه که باعث میشه با درایورهای جدید به مشکل بربخورم ؟ یا باید به خود amd ایمیل بزنیم ؟

نمونه مشکل بنده لینک زیر

https://www.youtube.com/watch?v=ZNJNvZ3RtyI

@MSI Support @GREEN Support @ARMIN  @Farjam @Poorya_Lion @Trickster @big VULTURE @AORUS @سعید بهمنیان @HeX

لینک به دیدگاه

درود

اگر مطمئنی که از درایور است، موضوع را ایمیل بزن و منتظر بروزرسانی باش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اگر مطمئنی که از درایور است، موضوع را ایمیل بزن و منتظر بروزرسانی باش.

تقریبا مطمئن شدم بعد از تستهای مختلف ، ما که تحریم هستیم به نظرت ما رو آدم حساب میکنن ؟ اگه ایراد از درایور باشه چرا با بقیه کارتها مشکلی نداره و فقط با کارت بنده این مشکل هست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر در چندین بازی مختلف و با درایورهای پایدار مختلف این مشکل رو دارید، بعید میدونم از درایور باشه.

غالباً چنین مشکل جدی نمیتونه در چندین نگارش درایور پایدار باقی مونده باشه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hassan.SK گفته است :

تقریبا مطمئن شدم بعد از تستهای مختلف ، ما که تحریم هستیم به نظرت ما رو آدم حساب میکنن ؟ اگه ایراد از درایور باشه چرا با بقیه کارتها مشکلی نداره و فقط با کارت بنده این مشکل هست ؟

به احتمال 95 درصد مشکلی نخواهد بود .

این شرکتها دارن قوانین آمریکا رو اجرا می کنن ( اکثرا ) و مشکلی با ایران ندارن .

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

معمولا پاسخ می‌دهند. البته من هم مانند خبات شک دارم از درایور باشد. ایرادهای مانند این که تصادفی خودی می‌نمایند معمولا به سخت‌افزار(تغذیه و حافظه‌ و برد) مربوطند و به مرحله‌ای می‌رسند که کارت پس از کرش کردن کلا تصویر نمی‌دهد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، AORUS گفته است :

اگر در چندین بازی مختلف و با درایورهای پایدار مختلف این مشکل رو دارید، بعید میدونم از درایور باشه.

غالباً چنین مشکل جدی نمیتونه در چندین نگارش درایور پایدار باقی مونده باشه.

حدود3 الی 4 ماهه درگیر این مشکل هستم و از اون موقع همیشه درایور و ویندوز آپدیت میشه و با درایور قدیمی مثل 17.1.1 crimson مشکلی نداشتم 

شکتون به کدوم قسمت از سیستم میره ؟ 

پس اون وقت باید با یه سیستم دیگه تست کنم البته دسترسی ندارم ولی میتونم یه سیستم دیگه جور کنم واسه تست که رمش 4 گیگه فقط و باید پاور خودم هم روش بزارم 

معمولا پاسخ می‌دهند. البته من هم مانند خبات شک دارم از درایور باشد. ایرادهای مانند این که تصادفی خودی می‌نمایند معمولا به تغذیه مربوطند و به مرحله‌ای می‌رسند که کارت پس از کرش کردن کلا تصویر نمی‌دهد.

پاور هم به گارانتی دادم حتی آقای موسوی گفتن که خروجی پاور در گذر زمان مشکلی نداشته و مثل اولش کار میکنه فقط میمونه کابل برق pci که میتونه از اون باشه و موقع ارسال به گارانتی نفرستادم که ترسیدم اون وسط گم بشه 

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، Hassan.SK گفته است :

حدود3 الی 4 ماهه درگیر این مشکل هستم و از اون موقع همیشه درایور و ویندوز آپدیت میشه و با درایور قدیمی مثل 17.1.1 crimson مشکلی نداشتم 

پس اون وقت باید با یه سیستم دیگه تست کنم البته دسترسی ندارم ولی میتونم یه سیستم دیگه جور کنم واسه تست که رمش 4 گیگه فقط و باید پاور خودم هم روش بزارم 

کارت گرافیک رو روی یه سیستم دیگه تست کنید. درایور هم آخرین نگارش پایدار.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

پاور هم به گارانتی دادم حتی آقای موسوی گفتن که خروجی پاور در گذر زمان مشکلی نداشته و مثل اولش کار میکنه فقط میمونه کابل برق pci که میتونه از اون باشه و موقع ارسال به گارانتی نفرستادم که ترسیدم اون وسط گم بشه 

به نظرم چاره‌ای نیست جز بشکیبی تا ایراد را منظم‌تر بنماید. اگر در مورد پاور و اسمبل و نیز مادربورد مطمئنی، ممکن است از خود کارت باشد.

برای آزمودن دقیق لازم است به یک رایانه‌ی مطمئن جز مال خودت دسترسی داشته باشی.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

متاسفانه AMD پشتیبانی نرم افزاری خوبی نداره و اتفاقات عجیب و غریب از این دست کم نیست.

ولی من در چنین شرایطی اول به کابل رابط گرافیک به مانیتور مشکوک میشم. از HDMI استفاده می کنی؟ کابل اورجیناله؟ عوضش کردی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

متاسفانه AMD پشتیبانی نرم افزاری خوبی نداره و اتفاقات عجیب و غریب از این دست کم نیست.

ولی من در چنین شرایطی اول به کابل رابط گرافیک به مانیتور مشکوک میشم. از HDMI استفاده می کنی؟ کابل اورجیناله؟ عوضش کردی؟

بله hdmi از این کابلهای معمولیه با کابل نوی دیگه هم تست شد البته اون هم از اون معمولی هاست

البته راجب همین مشکل که سرچ کردم خیلیها باهاش درگیر بودن از gtx rx r9 و غیره بگیر همه جور کارتی توش پیدا میشد یه نمونه هم از کارت 1070 گذاشتم 

به نظرم چاره‌ای نیست جز بشکیبی تا ایراد را منظم‌تر بنماید. اگر در مورد پاور و اسمبل و نیز مادربورد مطمئنی، ممکن است از خود کارت باشد.

برای آزمودن دقیق لازم است به یک رایانه‌ی مطمئن جز مال خودت دسترسی داشته باشی.

برد که مطمئن نیستم رمها رو میخوام الان با نرم افزار mem تست کنم ، گرافیک هم به گارانتی ارجاع شد و فکر کنم باهاش بازی نمیکنن و تستهای 3dmark از اینجور چیزا بگیرین که البته قبل ارسال به گارانتی با تست فایر استرایک هم مشکل داشتم که بعد از بازگشت از گارانتی چندین بار تست کردم و مشکلی نداشتم !

لینک به دیدگاه

خوب همون دیگه کابل های معمولی HDMI (بحث نو و قدیمی اش نیست) متاسفانه از استاندارد لازم برخوردار نیستند.

لزوما نمیگم مشکل شما از کابله، اما بد نیست به فکر تهیه یک کابل HDMI اصیل باشید، ضرر نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

خوب همون دیگه کابل های معمولی HDMI (بحث نو و قدیمی اش نیست) متاسفانه از استاندارد لازم برخوردار نیستند.

لزوما نمیگم مشکل شما از کابله، اما بد نیست به فکر تهیه یک کابل HDMI اصیل باشید، ضرر نداره.

ایراد از کابل باشه تصویر نمیده دیگه سیستم چرا فریز میشه گرافیک چرا با فن 100% کار میکنه بله بهتره کابل بهتری تهیه بشه ولی فعلا امکانشو ندارم با قیمتهای الان که بخوام کابل درست حسابی بخرم فکر کنم 200 تومنی حداقل تو خرج افتادم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من فکر می کنم ایراد سخت افزاری و از گرافیک باشه و اینکه از درایوری به بعد این اتفاق میافته احتمال داره از اون زمان کارت مشکل بهم زده باشه.

یه زحمتی بگیر خروجی از DVI روی  کارتت بگیر چند روز تست کن ببین مشکل پابرجاست.

بعد سوئیچ بایوس هم اگر کارتتون داره وضعیتش رو تغییر بدید ببینید توفیری می کنه یا خیر.

فقط چون دارید آزمون و خطا می کنید همه تغییرات رو با هم انجام ندید که اگر مشکل رفع شد دقیقا بفهمید ایراد از کدوم قسمت هست.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رمها دو ساعت با mem تست و مشکلی نداشتن ، بایوس کارت هم آخرین ورژن هستش بعضی وقتها دور فن کارت هم قاطی میکنه و توی بازی بعد دمای 60 فنها شروع به چرخش میکنن میره روی 76% قفل میشه و باید یکبار با افتر برنر گزینه رست بزنم تا در حالت عادی کار بکنه و البته بگم اصلا کارت داغی نیست و دمای بالای 65 درجه تا حالا ندیده با دور فن پایین 20-40% در بیشترین فشار ، وقتی هم میره روی 76% دما زیر 60 هستش که بیشتر زمانی رخ میده که بعد فریز و اون مشکل سیستم خاموش و روشن میکنم و درایور کارت پیغام میده که به خاطر system failure تنظمیات درایور به حالت دفالت در اومدن و موقع بازی کردی فنها ادا میده که با رست کردن گزینه افتر برنر درست میشه ، خروجی تصویر هم از hdmi به دومی تغییر دادم ، روی اسلات دوم برد هم تست کردم جای رمها هم عوض کردم ، پینهای سوکت هم نگاه کردم مشکلی نداشتن 

به  همه پستها +1 دادم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

من فکر می کنم ایراد سخت افزاری و از گرافیک باشه و اینکه از درایوری به بعد این اتفاق میافته احتمال داره از اون زمان کارت مشکل بهم زده باشه.

یه زحمتی بگیر خروجی از DVI روی  کارتت بگیر چند روز تست کن ببین مشکل پابرجاست.

بعد سوئیچ بایوس هم اگر کارتتون داره وضعیتش رو تغییر بدید ببینید توفیری می کنه یا خیر.

فقط چون دارید آزمون و خطا می کنید همه تغییرات رو با هم انجام ندید که اگر مشکل رفع شد دقیقا بفهمید ایراد از کدوم قسمت هست.

موفق باشید

والا موندم دیگه چیکار کنم

مانیتورم ورودی dvi نداره که تست کنم 

کارت هم تک بایوسه

سیستم دیگه هم فکر کنم به یه سیستم دیگه دسترسی پیدا کنم ولی باید پاور و مانیتور خودم هم ببرم اونجا یا ببرم بازار کامپیوتر اونجا برام تست کنن

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

رمها دو ساعت با mem تست و مشکلی نداشتن ، بایوس کارت هم آخرین ورژن هستش بعضی وقتها دور فن کارت هم قاطی میکنه و توی بازی بعد دمای 60 فنها شروع به چرخش میکنن میره روی 76% قفل میشه و باید یکبار با افتر برنر گزینه رست بزنم تا در حالت عادی کار بکنه و البته بگم اصلا کارت داغی نیست و دمای بالای 65 درجه تا حالا ندیده با دور فن پایین 20-40% در بیشترین فشار ، وقتی هم میره روی 76% دما زیر 60 هستش که بیشتر زمانی رخ میده که بعد فریز و اون مشکل سیستم خاموش و روشن میکنم و درایور کارت پیغام میده که به خاطر system failure تنظمیات درایور به حالت دفالت در اومدن و موقع بازی کردی فنها ادا میده که با رست کردن گزینه افتر برنر درست میشه ، خروجی تصویر هم از hdmi به دومی تغییر دادم ، روی اسلات دوم برد هم تست کردم جای رمها هم عوض کردم ، پینهای سوکت هم نگاه کردم مشکلی نداشتن 

به  همه پستها +1 دادم 

والا راجع به دمای کارت فکر کنم اشتباه میکنی منم از کارت شما دارم دما تو گیم توی لود های 100 درصد 72 درجه است

لینک به دیدگاه

سلام 

نمیدانم برای پاکسازی درایورهای قبلی چه کارهایی انجام دادید . ولی توصیه میکنم با برنامه DDU یا AMD Cleanup utility  درایورهای قبلی رو پاکسازی کنید . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 20 ساعت قبل، m2relax گفته است :

والا راجع به دمای کارت فکر کنم اشتباه میکنی منم از کارت شما دارم دما تو گیم توی لود های 100 درصد 72 درجه است

بنده فریم همیشه روی 60 قفل میکنم ، بایوس آخری هم 2 الی 3 درجه باعث کمتر شدن دمای کارت شده تهویه کیس و دمای اتاق هم مهمه

سعی میکنم برات اسکرین بزارم 

در 13 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

سلام 

نمیدانم برای پاکسازی درایورهای قبلی چه کارهایی انجام دادید . ولی توصیه میکنم با برنامه DDU یا AMD Cleanup utility  درایورهای قبلی رو پاکسازی کنید . 

همیشه از ddu استفاده میکنم مشکل اینجاست که وقتی که ویندوز نو نصب میکنم و و اولین درایور میریزم بازم مشکل دارم حتی هیچ کاری نکردم و فقط ویندوز نصب و بعدش درایور و بعد اقدام به بازی کردن کردم که بازم مشکل جدید پدیدار شد حالا به سخت افزار دیگه دسترسی پیدا کنم حتما با اون تست و نتیجه اینجا میزارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من خودم اخرین درایور یعنی 19.7.1 رو  الان استفاده میکنم و مشکلی باهاش ندارم....  همون طوری که دوستان هم اشاره داشتن احتمال خیلی زیاد مشکل سخت افزاری دارین و اینکه احتمالا منبع تغذیه شما به مشکل خورده تا حد امکان یه پاور مطمئن گیر بیارید و تست کنید

البته اگه تک تک قطعاتتون رو روی یه سیستم دیگه تست کنید که خیلی بهتره ... قطعا مشخص میشه مشکل کجاست

لینک به دیدگاه

مدل گرافیکتون چی هست ؟ با چه ویندوزی روی چه نسخه ی مشکل دارید...قطعات سیستم هم بصورت کامل بگید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

مدل گرافیکتون چی هست ؟ با چه ویندوزی روی چه نسخه ی مشکل دارید...قطعات سیستم هم بصورت کامل بگید 

مشخصات سیستم توی پروفایل هست

ویندوز 10 ، از 1809 به بعد البته ورژن های قبلیو تست نکردم ولی با اونا مشکلی نداشتم البته با درایورهای اون زمان

در 12 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

درود

من خودم اخرین درایور یعنی 19.7.1 رو  الان استفاده میکنم و مشکلی باهاش ندارم....  همون طوری که دوستان هم اشاره داشتن احتمال خیلی زیاد مشکل سخت افزاری دارین و اینکه احتمالا منبع تغذیه شما به مشکل خورده تا حد امکان یه پاور مطمئن گیر بیارید و تست کنید

البته اگه تک تک قطعاتتون رو روی یه سیستم دیگه تست کنید که خیلی بهتره ... قطعا مشخص میشه مشکل کجاست

پاور واسه تست کامل فرستادم گرین به کابل pci یکمی مشکوکم ، متاسفانه به پاور دیگه ای دسترسی ندارم باید ببینم از دوستان تبریزی کسی میتونه گرافیکو تست کنه یا پاور قرض بده 

@Hamed2G

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام دوستان ...........

سلام مشکل شما فریز و بعد کرش هست

فیریز عوامل مختلفی داره باید بررسی بشه

زیر تست مشکلی نداشته؟

دما و ولتاژ ورودی به هسته و دمای vrm رو در لود چک کنید همچنین در event viewer هم بعد از فریز کردن اخطاری نمایش داده میشه که اونجا هم ذکر میکنه مشکل از چیا میتونه باشه اونجارم مطالعه کنید و اگه کد اروری داره جست وجو کنیدش

اگه با درایور که ذکر کردید مشکلی نداره میتونه از ناپایداری درایور باشه (دلیل نامشخص) و فقط شرکت سازنده باید جوابگو باشه

معمولا مشکل با بیلد ویندوز و درایوره منم ازین مشکلات داشتم حتی فریز در هنگام اجرای مرورگر(حل شده)

به تازگی هم رنگی شدن صفحه در نصب درایور شاهد بودن خیلی ها با بیلد 1903 ویندوز که اونم باز مشکلات بیلد و درایور هست

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

منم آخرین ورژن درایور amd رو دارم و تا حالا مشکلی ندارم به احتمال زیاد مشکل از جای دیگه ست و ربطی به درایور نداره

لینک به دیدگاه

سلام حسن جان

آیا تا به حال بایوس کارت گرافیک فلش نخورده ؟ اگر خورده ، خودتون فلش زدید ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...