رفتن به مطلب

حداکثر هشریت MSI RX 570 GamingX 4GB

Recommended Posts

با سلام

یه سوال داشتم

من کارت گرافیک MSI Radeon RX 570 GamingX 4GB دارم و با استفاده از نرم افزار Claymore's Dual  v15.0   ارز اتریوم ماین میکنم

با نرم افزار Polaris و AtiFlash بایوس کارت را ارتقا دادم و هشریت کارت از 10.2MH/s اومد روی 14.3MH/s و مصرف برق کارت الان روی 114 وات

میخوام بدونم 14.3MH/s دیگه نهایت هشریت این کارت هه و نمیشه بالاتر آوردش؟

مشخصات سیستم :

MainBoard : Biostar TB360-BTC Expert

CPU : Intel Pentium G5400

Ram :  DDR4 4GB

Graphic : MSI Radeon RX 570 GamingX 4GB

Hard : SSD WD Green 120GB

Power : Green 580w

Riser : 007s

Rig.jpg

لینک به دیدگاه

سلام گرامی. این کارت باید هشریتی بین ۲۹ تا ۳۱ رو راحت بده.
شما یک کاری رو هم باید انجام بدید که احتمالا یادتون رفته. تو دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه اول AMD Radeson Setting رو انتخاب کنید تا تنظیمات کارت گرافیک براتون بیاد. برید قسمت Gaming و از اونجا هم گزینه Global Setting رو انتخاب کنید. تعدادی گزینه براتون میاد. یکی از گزینه ها GPU Workload هست که اونو از حالت Graphics به Compute تغییر بدید. یه ریستارت بزنید و ماین رو شروع کنید. ببینید چند میده همین جا گزارش کنید. 

2.PNG

لینک به دیدگاه

باید بایوس رو درست تنظیم کنید 

درضمن سختی شبکه زیاد شده احتمال کاهش هش ریت هست 

بعد شما با 1کارت گرافیک ماهی 9دلار هم درنمیاری بیخیالش شو الکی سیستم رو خراب نکن 

لینک به دیدگاه

سختی شبکه مقوله ای جدا از هشریتی هست که کارت میده. هشریت میزان محاسبه ای هست که کارت میتونه انجام بده. ۳۰ مگاهش یعنی ۳۰ میلیون هش رو میتونه انجام بده و این مقدار با گذشت زمان فرقی نمی کنه. مگر این که الگوریتم عوض بشه و اون هم داستانش جدا هست. یعنی کارتی که دو سال پیش ۳۰ مگاهش می داد همین الان هم ۳۰ مگاهش رو میده. سختی اگر بالا بره میزان درآمد ارزی پایین میاد و اگر پایین بیاد میزان ارزی که کارت میتونه ماین کنه بالا میره. 
الان با این سختی و با این قیمت با هر ۳۰ مگاهش میتونید ماهی ۱۲.۵ دلار به دست بیارید که هزینه برق رو هم باید از همین مقدار درآمد کم کنید. کلا برای تعداد کم گرافیک که صرفه ای نداره. برای تعداد بالای گرافیک هم باز نسبت سرمایه و درآمد نمی خونه. مخصوصا با این داستان هایی که هر روز تو مملکت درمیارن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

سختی شبکه مقوله ای جدا از هشریتی هست که کارت میده. هشریت میزان محاسبه ای هست که کارت میتونه انجام بده. ۳۰ مگاهش یعنی ۳۰ میلیون هش رو میتونه انجام بده و این مقدار با گذشت زمان فرقی نمی کنه. مگر این که الگوریتم عوض بشه و اون هم داستانش جدا هست. یعنی کارتی که دو سال پیش ۳۰ مگاهش می داد همین الان هم ۳۰ مگاهش رو میده. سختی اگر بالا بره میزان درآمد ارزی پایین میاد و اگر پایین بیاد میزان ارزی که کارت میتونه ماین کنه بالا میره. 

بله درسته 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

سلام گرامی. این کارت باید هشریتی بین ۲۹ تا ۳۱ رو راحت بده.
شما یک کاری رو هم باید انجام بدید که احتمالا یادتون رفته. تو دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه اول AMD Radeson Setting رو انتخاب کنید تا تنظیمات کارت گرافیک براتون بیاد. برید قسمت Gaming و از اونجا هم گزینه Global Setting رو انتخاب کنید. تعدادی گزینه براتون میاد. یکی از گزینه ها GPU Workload هست که اونو از حالت Graphics به Compute تغییر بدید. یه ریستارت بزنید و ماین رو شروع کنید. ببینید چند میده همین جا گزارش کنید. 

2.PNG

سلام دوست عزیز

ممنون بابت توضیحات و راهنمایی خوبتون

اومدم توی تنظیمات گرافیک ولی همچین گزینه ای که شما گفتید رو پیدا نمیکنم

RadeonSettings.thumb.jpg.ddcfd463f967b75beed6fd5e4e2a97a0.jpg

لینک به دیدگاه

این نرم افزار  رو یکبار اجرا و ری استارت کنید

AMD-Compute-Switcher.zip

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

این نرم افزار  رو یکبار اجرا و ری استارت کنید

AMD-Compute-Switcher.zip 5.19 kB · 2 downloads

دوست عزیز ممنونم

برنامه را اجرا کردم و کارت گرافیک روی مد Compute تنظیم شد و ریست کردم ولی  هش ریت کارت هیچ تفاوتی نکرد و روی 14.3MH/s هستش

راه دیگه ای وجود نداره که هشریت زیاد بشه!!!

Compute.jpg.7ee19e6e4978c5566d57f51125496c04.jpg

Miner.png

anydesk بدم کسی میتونه واسم تنظیمش کنه؟

تمام نرم افزار های لازم رو هم دارم

در 17 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

داخل کلیمور یک بار دکمه y کیبورد رو فشار بدید بعد سیستم رو ریست کنین اوکی میشه

y رو از صفحه کلید زدم و پیغام زیر رو داد :

All AMD cards use Compute Mode already
CrossFire is disabled already

بعدش سیستم رو ریست کردم ولی هشریت هیچ تفاوتی نکرد

Claymore.thumb.png.3d6642d3a33746210deee19d3331a99c.png

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، h.ranjbar72 گفته است :

سلام دوست عزیز

داخل کلیمور یک بار دکمه y کیبورد رو فشار بدید بعد سیستم رو ریست کنین اوکی میشه

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، h.ranjbar72 گفته است :

y رو از صفحه کلید زدم و پیغام زیر رو داد :

All AMD cards use Compute Mode already
CrossFire is disabled already

بعدش سیستم رو ریست کردم ولی هشریت هیچ تفاوتی نکرد

Claymore.thumb.png.3d6642d3a33746210deee19d3331a99c.png

👆👆👆

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، h.ranjbar72 گفته است :

سلام دوست عزیز

ی درایور از سایت اصلی دانلود کنید.

این درایور پیش فرض ویندوزه که بهینه هم نیس.

لینک به دیدگاه

377427099_DriverRX.thumb.png.23fc5a824444f50868fd1e6adb15af32.png

در ۱ ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

ی درایور از سایت اصلی دانلود کنید.

این درایور پیش فرض ویندوزه که بهینه هم نیس.

عزیز آخرین درایور هم از سایت MSI دانلود کردم و نصب شد و ریست کردم ولی هیچ تفاوتی با Setting قبلی نکرد

377427099_DriverRX.thumb.png.23fc5a824444f50868fd1e6adb15af32.png

GlobalSetting.png

ویرایش شده توسط h.ranjbar72
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، h.ranjbar72 گفته است :

عزیز آخرین درایور هم از سایت MSI دانلود کردم و نصب شد و ریست کردم ولی هیچ تفاوتی با Setting قبلی نکرد

سایت اصلی منظورم AMD هست، خود msi هم شما رو به اون ارجا میده، در هر صورت درایورتون ناقصه.

لینک به دیدگاه

Fix.thumb.png.c20219ab7203321fe3531da79739a277.png

سلام به همگی

از پاسخگویی سریع و نظرات سازنده همه دوستان ممنونم.

به لطف و راهنمایی کاربر عزیز Negrasombra  مشکل کاملا حل شد 😃

الان هشریت کارت MSI Radeon RX 570 GamingX 4GB  رسید به  30.7MH/s و برق مصرفی کارت الان 130وات هستش

مشکل از پایین بودن نسخه درایور کارت گرافیک بود که حتی درایو داخل سایت رسمی MSI هم مشکل داشت و با راهنمایی آقای Negrasombra از سایت  Guru3D.com درایور 2019  کارت های AMD را که حدود  420 مگابایت بود را دانلود کردم.

توضیحات کامل روش حل مشکل را میزارم شاید بعدا به درد یه نفر دیگه بخوره :

ابتدا  نرم افزار Display Driver Uninstaller را دانلود کردم و سیستم را ریست کردم و با مد Safe Mode اومدم بالا و نرم افزار Display Driver Uninstaller را اجرا کردم و درایور گرافیگ  به طور کامل از سیستم حذف  شد، بعد سیستم را ریست کردم و درایور جدید گرافیک رو نصب کردم و مجددا سیستم را ریست کردم و بعد توی تنظیمات گرافیک GPU Workload  را روی مد Compute قرار دادم.

بعد با استفاده از نرم افزارهای PolarisBiosEditor و Atiflash بایوس کارت گرافیک رو ارتقا دادم و سیستم را ریست کردم و بعدش واسه اینکه کارت گرافیک توسط ویندوز شناسایی بشه نرم افزار atikmdag-patcher را اجرا کردم  و گزینه Yes را انتخاب کردم و یه دفعه دیگه سیستم را ریست کردم.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سایت اصلی منظورم AMD هست، خود msi هم شما رو به اون ارجا میده، در هر صورت درایورتون ناقصه.

ممنونم از راهنماییت 😍

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، h.ranjbar72 گفته است :

به نظر بنده هم مشکل از درایور میتونه باشه

من همیشه درایور ها رو از سایت techpowerup.com میگیرم و اوکی هستند.

لینک به دیدگاه

مشکل دوستمون با نصب درایوری که از سایت guru3dگرفتند حل شد. ظاهراً یا خود درایوری که تو سایت ام اس آی گذاشتند مشکل داشته یا تو یکی از مراحل نصب ایراد داشته. درایوری که افتربرنر نشون می داد ورژن ۱۷ بود 

لینک به دیدگاه

در در 18 شهریور 1398 در 00:43، aVaOMi گفته است :

به نظر بنده هم مشکل از درایور میتونه باشه

من همیشه درایور ها رو از سایت techpowerup.com میگیرم و اوکی هستند.

ممنون بابت راهنماییتون 😍😍

با راهنمایی بیشتر کاربر عزیز Negrasombra

تونستم با تنظیمات ولتاژ Claymore و تنظیمات نرم افزار AfterBurner، وضعیت کارت را به بهترین حالت ممکن برسونم

سرعت هشریت مجدد از 30.7MH/s به 31MH/s رسید

برق مصرفی کارت گرافیک از 130 وات به 83 وات رسید

دمای کارت از 55 درجه به 42 درجه رسید 

دور فن کارت که ثابت روی 55 درصد گذاشته بودم با Afterburner به حالت خودکار در بهترین حالت تنظیم شد

واقعا بهتر از این نمیشه 😊

لینک به دیدگاه

در در 18 شهریور 1398 در 13:08، h.ranjbar72 گفته است :

واقعا بهتر از این نمیشه 1f60a.png

به سلامتی اینشالا 

بنده هم ۲سال پیش rx480 داشتم و هرکاری میکردم نمی تونستم بیشتر از 18MH بگیرم با ویندوز 7 البته.

😅 اون موقع در برابر ویندوز 10 مقاومت میکردم و طرفدار ویندوز سون بودم. البته بعد ها یک ریگ amd  داشتم رو w10 و بسیار عالی کار میکرد .

همین الان دست تون سمت ریگ تون بگیرید میبینید چقدر گرمای تولیدی کارتها بخاطر کاهش ولتاژ کمتر شده

خوشحال شدم دیدم مشکل تون رفع شد.

پ.ن

جالبه الان که نگاه کردم برای بنده هم اون گزینه GPU workload را نداره !

البته الان گرافیک ام 290 هست و یکساله اصلا با گرافیک ماین نکردم.  قبلا هم همیشه از همین نرم افزار  AMD-Compute-Switcher.exe استفاده می کردم.

طبق همون دستور العمل ی که شما انجام دادید؛ بنده عینا انجام دادم ولی بارم این گزینه نمایش داده نمیشه

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر؛

یکی از دوستان هم یه اسکرین شات از AMD Setting گزاشته بودند و امکاناتی داشت که برای  بنده غیر فعاله.

3.jpg

برای ویندوز من تنظیمات گرافیک فرق میکنه !

1671541534_amdsitt.thumb.jpg.7a52e217766974621ebf8c2726af8d3e.jpg

#حذف با ddu انجام شده و نسخه درایور جدید نصب شده  با این جزئیات در gupz

290.thumb.gif.9e1aebd5cfc52ca43bee411d02b2493b.gif

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

با اجازه استارتر؛

یکی از دوستان هم یه اسکرین شات از AMD Setting گزاشته بودند و امکاناتی داشت که برای  بنده غیر فعاله.

3.jpg

1671541534_amdsitt.thumb.jpg.7a52e217766974621ebf8c2726af8d3e.jpg

سلام.

دوست عزیزم اون گوشه سمت راست اسکرول رو بکش پایین باقی تنظیمات مشخص میشه

1671541534_amdsitt.thumb.jpg.7a52e217766974621ebf8c2726af8d3e.jpg.d55a018583a70e352f8c6ff4765eb68c.jpg

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

با اجازه استارتر؛

عزیز باید تب اولی که نوشته Global Graphics را انتخاب کنی، ایندفعه گزینه ها را میبینی

من الان که مشکلم حل شده نرم افزار Afterburner قسمت پایینش که اسم کارت رو نوشته ورژن درایور را 19.9.1نشون میده

لینک درایور :

https://www.guru3d.com/files-get/amd-radeon-adrenalin-edition-19-9-1-driver-download,1.html

Screenshot_20190910-190108.jpg

ویرایش شده توسط h.ranjbar72
لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

دوستان من میخوام یه سری ارز ماین کنم.میخوام یه CPU مدلAMD Ryzen 9 3950X و2تا گرافیک  RX580-8G بخرم بنظرتون بااین تعداد گرافیک واین CPU  ارزش داره چیزی ماین کنم؟ خسته شدم از بس رفتم تواین سایتهای بدردنخور مثل مون بیت و مون کش و بیت فان و....ممنون میشم تکمیل و واضح بهم توضیح بدید.ممنونم ازلطفتون

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hamid2561358 گفته است :

دوستان من میخوام یه سری ارز ماین کنم.میخوام یه CPU مدلAMD Ryzen 9 3950X و2تا گرافیک  RX580-8G بخرم بنظرتون بااین تعداد گرافیک واین CPU  ارزش داره چیزی ماین کنم؟ خسته شدم از بس رفتم تواین سایتهای بدردنخور مثل مون بیت و مون کش و بیت فان و....ممنون میشم تکمیل و واضح بهم توضیح بدید.ممنونم ازلطفتون

سلام

ماین کردن با سی پی یو که هیچی فراموشش کنین

با دوتا 580 هم عملا روزی 0.5 دلار درآمد دارید که ارزش نداره واقعا

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hamid2561358 گفته است :

سی پی یو که هیچ ! حتی اگه i9 باشه بازم فایده نداره

این هم ارزهای قابل ماین بدای گرافیک ۵۸۰ و درآمد ماهیانه برای هر کارت حدود ۱۰دلار (بدون احتساب پول بدق وسخت افزار و هزینه های دیگر)

IMG_20200329_041047_295.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...