رفتن به مطلب

مشاوره برای لینوکس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، mَd گفته است :

صحبتتون خیلی ابتداییه

برای شروع مینت و اوبونتو خوب هستن (بیشتر از همه ابونتو به دلیل اینکه فروم ایرانی داره )

توزیع هایی مثل کالی و ارچ و غیره اصلا بدرد کاربر عادی نمیخورن و افراد متخصص ازش استفاده میکنن شما که کاربر عادی هستید بهتره نصب نکنید این توزیع هارو 

برنامه های این سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس معمولا در حوزه های امنیتی و نفوذ و کدینگ به کار میان نه حوزه های 3d (رندر  و این داستانا البته بلندر خیلی پیشرفت کرده ولی خوب بازم مونده تا برسه)

برنامه های جایگزین افیس و فتوشاپ و ادیت فیلم و ... در این سیستم عامل های مبتنی برلینوکس وجود داره ولی به قدرت برنامه های ویندوزی نمیرسه و تعدادشونم کمه و بعضیاش اصلا دیگه اپدیت نشده

از لحاظ ف-شکن هم تور داره که قویه ولی به دلیل معماری شبکه ای که داره سرعت کند هست ولی کار راه اندازه

جدا ازین ها  کلا  دسترسی خیلی زیادی بهتون میده و بهره مند شدن ازین دسترسی ها هم نیاز به دانش داره پس اگه چیزی نمیدونید بهتره یه دوره بگذرونید تا با دستورات و ... اشنا بشید و بهتر بتونید توزیع مورد استفاده خودتونو انتخاب کنید اینم بگم اینقدی که لینوکس توزیع داره اصلا مختون سوت میکشه از توزیع های پولی بگیر تا توزیع های رایگان و دستکاری شده و ...

ولی تعداد معروف ها یا به عبارتی اونایی که جامع کاربری زیادی دارن اندازه انگشتان دست هستن و راحت میشه بینشون انتخاب کرد

به نظرم شما یا با مینت شروع کن یا با ابونتو جفتشون مشتق شده از دبیان هستن و پکیج های زیادی براشون موجوده (فرمت deb) 

خیلی ممنون بابت راهنماییتون...

استفاده من از لینوکس صرف و صرف فقط بخاطر بلندر هست..چون بین 2 تا 4 برابر افزایش سرعت داره

فقط باید یاد بگیرم چجوری کنار ویندوز نصبش کنم

لینک به دیدگاه

• ارسال 139
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 4 ساعت قبل، mَd گفته است :

دادا داری قیمه هارو میریزی رو ماستا  این جمله غلطه سیستم عامل که نمیتونه برپایه api باشه!  کلا هیچ کدومشون برپایه چیزی نیستن فقط میشه درستشو گفت اینکهapi directx فقط توسط ویندوز پشتیبانی میشه (و کنسول)

api های گرافیکی معروف که کراس پلت فرم هستن ولکان و opengl هستن که به راحتی در این سیستم عامل ها میشه ازشون استفاده کرد و بازی هایی هم تحت این api ها هستن ولی خوب پولین دیگه ! کرک وجود نداره براشون.

البته یه پروژه به اسم واین هست که میشه بازی های ویندوز رو بدون شبیه سازی بازی کرد حتی خیلی از برنامه های ویندوز رو راحت باز کرد(کارکرد این برنامه رو نمیدونم ولی میدونم که شبیه ساز نیست  ولی خوب به دلیل اینکه یه سری کارهای اضافه انجام میده سرعتش یه ذره پایین تر از ویندوزه ولی با سیپیو های الان به چشم نمیاد حتی بازی هاییم که نصب میشه ازین طریق  فریم برابر و حتی بهتری نسبت به ویندوز داشتن )

من هم ممنون از شما .

سیستم اصلی من اینه

ryzen 1800x

Crucial balistic Elite 8GB - 3000Mhz

GTX 980

Cooler master 650w

watercooler 240 green

روی سیستم اصلیم ویندوز 10 توی SSD نصبه (که فعلا مادربردش فرستادم گارانتی) راهی هست بدون اینکه ویندوز 10 اسیبی ببینه لینوکس رو هم توی SSD نصب کنم ؟ (کنار هم در یک درایو)

با توجه به گفته ی شما تصمیم گرفتم این نسخه رو دانلود کنم

http://cdimage.ubuntu.com/daily-live/current/eoan-desktop-amd64.iso

مورد استفادم هم کانورت ویدیو به فرمت x265 هست توی ویندوز cpu کامل درگیر نمیشه مگر اینکه رزولوشن رو بالا ببرم. شنیدم توی لینوکس cpu کامل میره زیر لود.

ممنون.

ویرایش: داداش شرمنده سوالام زیاد شد . یه خورده گیج شدم این نسخه با اون بالایی چه فرقی میکنه؟

http://releases.ubuntu.com/19.04/ubuntu-19.04-desktop-amd64.iso?_ga=2.13700791.188774396.1570050602-2038646077.1570050602

حدود 200 مگابایت حجمشون فرق میکنه با هم

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

من هم ممنون از شما .

سیستم اصلی من اینه

ryzen 1800x

Crucial balistic Elite 8GB - 3000Mhz

GTX 980

Cooler master 650w

watercooler 240 green

تو ویدئوهای یوتیوب یه چیز خیلی برام جالب بود..فک کن لینوکس مینت فقط 400 مگ از رمت رو میگیره!!حالا اینو مقایسه کن با ویندوز

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

تو ویدئوهای یوتیوب یه چیز خیلی برام جالب بود..فک کن لینوکس مینت فقط 400 مگ از رمت رو میگیره!!حالا اینو مقایسه کن با ویندوز

ویندوز 98 کمتر از 100 مگ رم میگیره  😁 ولی 2 بار برق بره دیگه بالا نمیاد 🤣😂

اینو پیدا کردم . خیلی آسونه

https://cybrit.ir/install-ubuntu-alongside-with-windows-10/

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

ویندوز 98 کمتر از 100 مگ رم میگیره  1f601.png ولی 2 بار برق بره دیگه بالا نمیاد 🤣1f602.png

اینو پیدا کردم . خیلی آسونه

خدایی انصاف نیس ویندوز 98 رو با لینوکس مقایسه کنی😂

آره خوب بود

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر سیستمتون قوی هست که هیچ غیر این اگر میخواین روی سیستمهای قدیمی نصب کنید بهتره از نسخه های light با رابط کاربری xfce باشه تا سرعت کار پایین نیاد

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

دوست عزیز اگر سیستمتون قوی هست که هیچ غیر این اگر میخواین روی سیستمهای قدیمی نصب کنید بهتره از نسخه های light با رابط کاربری xfce باشه تا سرعت کار پایین نیاد

سلام مجدد.

والا من روی دوتا سیستم میخوام نصب کنم که یکیش خیلی ضعیفه (system ddr2) یکیش قویه (Ryzen 1800x)

دلیلش چیه ؟سیستم ضعیف به دلیل سبک بودن لینوکس برای وبگردی  و دانلود شبانه و دیدن فیلم و سریال

سیستم قوی برای کانورت ویدیو به فرمت x265

چون فرمت x265 یه فرمت نوپایی هست در رزولوشن های پایین نمیتونه از تمام توان cpu استفاده کنه. در صورتی که فرمت x264  در رزولوشن پایین هم cpu رو تا 100% زیر لود میبره.

از این رو شنیدم x265  توی لینوکس مثل x264 توی ویندوز عمل میکنه و دوبرابر سریعتره

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mantel گفته است :

سلام مجدد.

والا من روی دوتا سیستم میخوام نصب کنم که یکیش خیلی ضعیفه (system ddr2) یکیش قویه (Ryzen 1800x)

دلیلش چیه ؟سیستم ضعیف به دلیل سبک بودن لینوکس برای وبگردی  و دانلود شبانه و دیدن فیلم و سریال

سیستم قوی برای کانورت ویدیو به فرمت x265

چون فرمت x265 یه فرمت نوپایی هست در رزولوشن های پایین نمیتونه از تمام توان cpu استفاده کنه. در صورتی که فرمت x264  در رزولوشن پایین هم cpu رو تا 100% زیر لود میبره.

از این رو شنیدم x265  توی لینوکس مثل x264 توی ویندوز عمل میکنه و دوبرابر سریعتره

رابط کاربری gnome و یا kde (کاملترین رابط کاربری لینوکس هست به نظر من) نیاز به رم و گرافیکی مناسب دارند و همچنین سی پی یو

برای سیستمهای ddr2 شما میتونید رابط کاربری xfce نصب کنید یا از توزیع های کم حجم light تو قسمت دانلود مناسب سیستم خودتون استفاده کنید.

در مورد ویدیو ها و نوع فرمتشون اطلاعات چندانی ندارم ولی چند تاplayer خوب داره که از همه بهتر vlc هست.

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

رابط کاربری gnome و یا kde (کاملترین رابط کاربری لینوکس هست به نظر من) نیاز به رم و گرافیکی مناسب دارند و همچنین سی پی یو

برای سیستمهای ddr2 شما میتونید رابط کاربری xfce نصب کنید یا از توزیع های کم حجم light تو قسمت دانلود مناسب سیستم خودتون استفاده کنید.

در مورد ویدیو ها و نوع فرمتشون اطلاعات چندانی ندارم ولی چند تاplayer خوب داره که از همه بهتر vlc هست.

مرسی عزیز.

الان میفهمم چرا کسی نمیره سمت لینوکس چون زیادی الکی پیچیدش کردن . هر شرکتی واسه خودش یه مدل لینوکس زده. یکیش مدیا پلایر داره اون یکی notepad قوی تری داره 😁

والا من دیگه خسته شدم دیشب ubuntu 19.10 آخرین ورژن رو از سایل اصلیش دانلود کردم همینو روی دوتا سیستم نصب میکنم

با توجه به این آموزش https://cybrit.ir/install-ubuntu-alongside-with-windows-10/

باز هم ممنون.

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

سی پی یو 8700کا هست و رم 16

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، irajshop گفته است :

از هارد میشه استفاده کرد. فلش بوتیبل برای تست توزیع های لینوکس خوبه ، هارد برای نصب و استفاده از توزیع ها

چطوری از هارد بجاز فلش استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

image.thumb.png.0d16427dd99ef74c129f4e31624e3aaf.png

سلام 

دوست عزیز این لینوکس توزیع مینت هست نسخه cinamon

همون طور که می بینی blender هم هست خیلی عالی و روون اجرا میشه

رابط کاربری بسیار شبیه به ویندوزه و کاملا مناسب شماست والبته از ubuntu هم سبک تره.

برای گیم هم استیم نصب میشه که فقط بعضی بازیهاشو میتونی نصب و بازی کنی مثل کانتر و دوتا و ...

مدتی هم هست پروژه ای شکل گرفته که خروجی اون نرم افزار lutris هست که چیزی مشابه استیم هست ولی بسیار نامحدود در نصب بازی 

به صورت دوال بوت میتونی نصب کنی ولی پیشنهاد نمیشه چون بعدا ممکنه با بوت دچار مشکل بشی و همچنین از سرعت اجرای لینوکس حظ نبری.

image.thumb.png.a9a4eedfb33a371400b2177f262ad8c7.png

ی نکته در هنگام نصب که چنتا فضا رو باید معین کنی برای نصب:

۱- فضای swap که من پیشنهاد می کنم ۸ گیگ باشه برای شما

۲- فضای boot که در حدود ۵۰۰ مکابایت باشه.

۳- فضای Root که قراره توزیع لینوکس مورد نظرتون روی اون نصب بشه که این مقدار به دلخواه خودتون هست.

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام 

رابط کاربری بسیار شبیه به ویندوزه و کاملا مناسب شماست والبته از ubuntu هم سبک تره.

برای گیم هم استیم نصب میشه که فقط بعضی بازیهاشو میتونی نصب و بازی کنی مثل کانتر و دوتا و ...

مدتی هم هست پروژه ای شکل گرفته که خروجی اون نرم افزار lutris هست که چیزی مشابه استیم هست ولی بسیار نامحدود در نصب بازی 

به صورت دوال بوت میتونی نصب کنی ولی پیشنهاد نمیشه چون بعدا ممکنه با بوت دچار مشکل بشی و همچنین از سرعت اجرای لینوکس حظ نبری.

۳- فضای Root که قراره توزیع لینوکس مورد نظرتون روی اون نصب بشه که این مقدار به دلخواه خودتون هست.

سلام جناب . خیلی ممنون عالی بود واقعا.

ولی من قصد داشتم کلا فضای swap نسازم .چون الان رم 8 گیگ دارم ولی قراره یک 8 گیگ دیگه اضافه کنم. بشه 16

swap برای ssd مضر نیست ؟ یه چیزی تو مایه های pagefile هست درسته ؟(یعنی هر دفعه لینوکس بالا میاد 8 گیگ از عمر SSD کم میشه)

ببنید بنده کلا 120 گیگ SSD دارم که ویندوز 10 روش نصبه و 64 گیگ free space داره .قصد من این بود 30 گیگ برای لینوکس Shirink کنم و توی همون 30 گیگ 2 تا درایو دیگه برای boot و Root بسازم.

این رو دیشب دانلود کردم : ubuntu 19.10

مورد مصرف بنده: (دوتا سیستم دارم)

کانورت ویدیو به X265 هست.(در سیستم قوی)8GB ram 3000MHz - ryzen 1800x -  GTX98  در این سیستم Swap نمیسازم چون روی SSD نصب میشه

وبگردی + دانلود شبانه + دیدن فیلم و سریال و بازی DOTA 1 تحت OpenGl (در سیستم ضعیف) 2GB ram DDR2 - CPU athlon dual core در این سیستم 8 گیگ Swap میسازم چون روی HDD نصب میشه

با توجه به کارهای بنده توصیه شما چیه ؟ اصلا swap ساختن به این شکلی که گفتم کار درستیه؟

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

سلام جناب . خیلی ممنون عالی بود واقعا.

ولی من قصد داشتم کلا فضای swap نسازم .چون الان رم 8 گیگ دارم ولی قراره یک 8 گیگ دیگه اضافه کنم. بشه 16

swap برای ssd مضر نیست ؟ یه چیزی تو مایه های pagefile هست درسته ؟(یعنی هر دفعه لینوکس بالا میاد 8 گیگ از عمر SSD کم میشه)

ببنید بنده کلا 120 گیگ SSD دارم که ویندوز 10 روش نصبه و 64 گیگ free space داره .قصد من این بود 30 گیگ برای لینوکس Shirink کنم و توی همون 30 گیگ 2 تا درایو دیگه برای boot و Root بسازم.

این رو دیشب دانلود کردم : ubuntu 19.10

مورد مصرف بنده: (دوتا سیستم دارم)

کانورت ویدیو به X265 هست.(در سیستم قوی)8GB ram 3000MHz - ryzen 1800x -  GTX98  در این سیستم Swap نمیسازم چون روی SSD نصب میشه

وبگردی + دانلود شبانه + دیدن فیلم و سریال و بازی DOTA 1 تحت OpenGl (در سیستم ضعیف) 2GB ram DDR2 - CPU athlon dual core در این سیستم 8 گیگ Swap میسازم چون روی HDD نصب میشه

با توجه به کارهای بنده توصیه شما چیه ؟ اصلا swap ساختن به این شکلی که گفتم کار درستیه؟

سلام مجدد

ایجاد فضای swap تقریبا اجباریه و ضروریه ولی میتونید مقدارشو کمتر در نظر بگیرید مثلا 4 گیگ

بله تقریبا همون کار page files ویندوز رو انجام میده، و برای ssd مضر نیس.

ویندوز هم بدون اینکه سوال کنه درست میکنه که میشه بعد نصب حافظه ای تخصیص نداد. ولی بازم در مورد لینوکس پیشنهاد اینه که بذارید.

64 گیگ هم کافیه برای مقادیری که باید تعیین کنید.

همون طور که عرض کردم مقادیر رو تعیین کنید، حالا میتونید مقدار کمتری برای swap  اختصاص بدید.

اون 30 گیگ که فرمودید دیگه معنی نداره. درایو های دیگه شما کاملا قابل استفاده خواهد بود در لینوکس و در واقع کل 64 گیگ رو به همون سه قسمت اختصاص بدید.

لینوکس توی فضای روت نصب میشه.

در مورد سیستم دوم هم مقداری که فرمودید کافیه.

پیشنهاد می کنم ساختار فایل ها تو لینوکس و نحوه دسترسی به اون رو در لینوکس مطالعه بفرمایید.

تنظیم و نصب اولیه لینوکس + نرم افزار ها معمولا یکم زمان بر و در بعضی مواقع میتونه دشوار بشه ولی بعد عبور از این مرحله  بعیده از لینوکس دل بکنید.

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام مجدد

ایجاد فضای swap تقریبا اجباریه و ضروریه ولی میتونید مقدارشو کمتر در نظر بگیرید مثلا 4 گیگ

بله تقریبا همون کار page files ویندوز رو انجام میده، و برای ssd مضر نیس.

ویندوز هم بدون اینکه سوال کنه درست میکنه که میشه بعد نصب حافظه ای تخصیص نداد. ولی بازم در مورد لینوکس پیشنهاد اینه که بذارید.

64 گیگ هم کافیه برای مقادیری که باید تعیین کنید.

همون طور که عرض کردم مقادیر رو تعیین کنید، حالا میتونید مقدار کمتری برای swap  اختصاص بدید.

اون 30 گیگ که فرمودید دیگه معنی نداره. درایو های دیگه شما کاملا قابل استفاده خواهد بود در لینوکس و در واقع کل 64 گیگ رو به همون سه قسمت اختصاص بدید.

لینوکس توی فضای روت نصب میشه.

در مورد سیستم دوم هم مقداری که فرمودید کافیه.

پیشنهاد می کنم ساختار فایل ها تو لینوکس و نحوه دسترسی به اون رو در لینوکس مطالعه بفرمایید.

تنظیم و نصب اولیه لینوکس + نرم افزار ها معمولا یکم زمان بر و در بعضی مواقع میتونه دشوار بشه ولی بعد عبور از این مرحله  بعیده از لینوکس دل بکنید.

واقعا ممنون که وقت گذاشتین.

SSD بنده کلا یک درایو هست (درایو C)با حجم 128GB  و فضای خالی حدود 64 گیگ . بقیه درایوها هارد 4ترا و 2ترا هستن.

فقط اون قسمتی که قرمز کردم رو متوجه نشدم. اگر 64 گیگ فضای خالی SSD رو اختصاص بدم به لینوکس . هنگامی که بخوام از ویندوز 10 استفاده کنم باز اون 64 گیگ قابل استفاده هست ؟ ( حالا بگیم چند گیگ برای نصب فایلهای لینوکس کم بشه) یه چیزی تو مایه ها 50 گیگ فضای خالی هم برای لینوکس و هم برای ویندوز 10خالی میمونه درست متوجه شدم ؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

واقعا ممنون که وقت گذاشتین.

SSD بنده کلا یک درایو هست (درایو C)با حجم 128GB  و فضای خالی حدود 64 گیگ . بقیه درایوها هارد 4ترا و 2ترا هستن.

فقط اون قسمتی که قرمز کردم رو متوجه نشدم. اگر 64 گیگ فضای خالی SSD رو اختصاص بدم به لینوکس . هنگامی که بخوام از ویندوز 10 استفاده کنم باز اون 64 گیگ قابل استفاده هست ؟ ( حالا بگیم چند گیگ برای نصب فایلهای لینوکس کم بشه) یه چیزی تو مایه ها 50 گیگ فضای خالی هم برای لینوکس و هم برای ویندوز 10خالی میمونه درست متوجه شدم ؟

خواهش میکنم

خوشحال میشم بتونم کمک کنم.

من به این مساله توجه نکرده بودم، شما نمیتونید لینوکس رو دقیقا تو همون درایوی نصب کنید که ویندوز نصبه و کلا هیچ سیستم عاملی نمیشه.

اما اگه همون 64 گیگ رو بتونید باهاش ی درایو جدید بسازید، و درون اون لینوکس رو با مقادیر تخصیص داده شده نصب کنید، هیچ مشکلی در دسترسی و استفاده از هیچ کدوم از سیستم عامل ها نخواهید داشت.

در واقع اول شما باید بتونید اون 64 گیگ خالی رو جدا کنید که فرایندش جدا از نصب لینوکسه. ضمن اینکه باید مقداری خالی بمونه برای استفاده خود ویندوز که لب به لب نشه.(کار مشکل به نظر من اینجاس)

در مرحله بعد شما بعد اینکه به صورت live وارد لینوکس شدید، تو مراحل نصب اون فضایی که خالی شده رو دستکاری می کنید و به ترتیب فضای boot، و swap و root رو اختصاص می دید. (انگار فقط ی درایو 64 گیگ دارید و میخواید روی اون لینوکس نصب کنید.)

درایو های دیگه هم نشون داده میشه که باید حواستون باشه اشتباهی فرمت نشه (اسامیشون فرق میکنه.)

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

خواهش میکنم

خوشحال میشم بتونم کمک کنم.

من به این مساله توجه نکرده بودم، شما نمیتونید لینوکس رو دقیقا تو همون درایوی نصب کنید که ویندوز نصبه و کلا هیچ سیستم عاملی نمیشه.

اما اگه همون 64 گیگ رو بتونید باهاش ی درایو جدید بسازید، و درون اون لینوکس رو با مقادیر تخصیص داده شده نصب کنید، هیچ مشکلی در دسترسی و استفاده از هیچ کدوم از سیستم عامل ها نخواهید داشت.

در واقع اول شما باید بتونید اون 64 گیگ خالی رو جدا کنید که فرایندش جدا از نصب لینوکسه. ضمن اینکه باید مقداری خالی بمونه برای استفاده خود ویندوز که لب به لب نشه.(کار مشکل به نظر من اینجاس)

در مرحله بعد شما بعد اینکه به صورت live وارد لینوکس شدید، تو مراحل نصب اون فضایی که خالی شده رو دستکاری می کنید و به ترتیب فضای boot، و swap و root رو اختصاص می دید. (انگار فقط ی درایو 64 گیگ دارید و میخواید روی اون لینوکس نصب کنید.)

درایو های دیگه هم نشون داده میشه که باید حواستون باشه اشتباهی فرمت نشه (اسامیشون فرق میکنه.)

یه دنیا ممنون.

دقیقا من هم منظورم همین بود به خاطر اینکه لب به لب نشه میخواستم با Disk managment > shirink ویندوز ده حدود 30 یا 40 گیگ از 64 گیگ رو یک درایو دیگه بسازم بعد اون درایو جدید رو با توجه به این اموزش

فضاهای boot swap root اختصاص بدم

اینطوری حدودا 30 گیگ فضا هم اضافه برای ویندوز 10 خالی میمونه

30 گیگ هم میشه درایو دوم ssd برای لینوکس . فکر کنم 30 گیگ کافی باشه برای لینوکسی که فقط یک نرم افزار کانورت ویدیو روش نصبه.

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

یه دنیا ممنون.

دقیقا من هم منظورم همین بود به خاطر اینکه لب به لب نشه میخواستم با Disk managment > shirink ویندوز ده حدود 30 یا 40 گیگ از 64 گیگ رو یک درایو دیگه بسازم بعد اون درایو جدید رو با توجه به این اموزش

30 گیگ هم میشه درایو دوم ssd برای لینوکس . فکر کنم 30 گیگ کافی باشه برای لینوکسی که فقط یک نرم افزار کانورت ویدیو روش نصبه.

بله کاملا کافیه.

تازه میتونید تمام نرم افزارهای کاربردی رو نصب کنید با همون ۳۰ گیگی که حداقل ۴ گیگشو دادید به swap.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

یه دنیا ممنون.

البته واقعا به این سادگیا نیس که بتونید با ابزار ویندوز اون حجم رو جدا کنید از درایوی که ویندوز روش نصبه.

بعید میدونم خود ویندوز از پسش بر بیاد، در کل مراقب باشید ویندوز نپره.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

بله کاملا کافیه.

تازه میتونید تمام نرم افزارهای کاربردی رو نصب کنید با همون ۳۰ گیگی که حداقل ۴ گیگشو دادید به swap.

در 1 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

البته واقعا به این سادگیا نیس که بتونید با ابزار ویندوز اون حجم رو جدا کنید از درایوی که ویندوز روش نصبه.

بعید میدونم خود ویندوز از پسش بر بیاد، در کل مراقب باشید ویندوز نپره.

آره یه بک آپ میگیرم قبلش.خیلی ممنون لطف کردین واقعا 💖🧡

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

image.thumb.png.0d16427dd99ef74c129f4e31624e3aaf.png

سلام 

image.thumb.png.a9a4eedfb33a371400b2177f262ad8c7.png

سلام واقعا ممنون بابت توضیح کاملتون...

گیم برا من مهم نیست و من فقط نرم افزارامو میخوام که طیف خیلی  وسیعی رو شامل میشن و فکر نمیکنم لینوکس داشته باشدشون..ولی سرعت بلندر تو لینوکس واقعا بالاست..مث اینکه چن ده ملیون خرج کردی و افزایش سرعت گرفتی..

چرا بوت دچار مشکل شه؟؟سرعت بالا اومدن لینوکس یا کلا؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

سلام واقعا ممنون بابت توضیح کاملتون...

گیم برا من مهم نیست و من فقط نرم افزارامو میخوام که طیف خیلی  وسیعی رو شامل میشن و فکر نمیکنم لینوکس داشته باشدشون..ولی سرعت بلندر تو لینوکس واقعا بالاست..مث اینکه چن ده ملیون خرج کردی و افزایش سرعت گرفتی..

چرا بوت دچار مشکل شه؟؟سرعت بالا اومدن لینوکس یا کلا؟؟

سلام

خواهش میکنم.

در وهله اول وقتی سیستم مستقیم با لینوکس بوت میشه، سرعت بوت خارق العادس بخصوص با ssd

در وهله بعدی تجربه نشون داده شما نیاز پیدا می کنید به حذف و نصب مجدد لینوکس یا ویندوز که اونجاست که مدیریت بوت ویندوز و grub مدت زمان زیادی رو ازتون تلف می کنه.

مطمئن باشید که تو لینوکس برنامه جایگزین بسیاری پیدا می کنید، البته که بعضی نرم افزارها تحت شرایط خاص نصب میشن مثل فتوشاپ و حتی آفیس. اگه حوضه کاریتون برنامه نویسی باشه و حتی با ابزار های مایکروسافت باشه، بازم میتونید همون ابزارها رو رو لینوکس نصب کنید. حتی ویژوال استودیو

در کل مرکز نرم افزاری بسیار غنی تو لینوکس وجود داره که تو ویندوز پیدا نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

خواهش میکنم.

در وهله اول وقتی سیستم مستقیم با لینوکس بوت میشه، سرعت بوت خارق العادس بخصوص با ssd

در وهله بعدی تجربه نشون داده شما نیاز پیدا می کنید به حذف و نصب مجدد لینوکس یا ویندوز که اونجاست که مدیریت بوت ویندوز و grub مدت زمان زیادی رو ازتون تلف می کنه.

مطمئن باشید که تو لینوکس برنامه جایگزین بسیاری پیدا می کنید، البته که بعضی نرم افزارها تحت شرایط خاص نصب میشن مثل فتوشاپ و حتی آفیس. اگه حوضه کاریتون برنامه نویسی باشه و حتی با ابزار های مایکروسافت باشه، بازم میتونید همون ابزارها رو رو لینوکس نصب کنید. حتی ویژوال استودیو

در کل مرکز نرم افزاری بسیار غنی تو لینوکس وجود داره که تو ویندوز پیدا نمیشه.

یکی از برنامه های اصلی که کار میکنم 3ds max هست و همین کلی پلاگین دنبالش داره..این برنامه تو لینوکس هست؟؟

راستی کروم رو داره؟

ویرایش شده توسط H.Salimi96
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

یکی از برنامه های اصلی که کار میکنم 3ds max هست و همین کلی پلاگین دنبالش داره..این برنامه تو لینوکس هست؟؟

راستی کروم رو داره؟

کروم ;که صد در صد .

خیلی از نرم افزارهای کاربردی که نسخه مخصوص لینوکسش هست .

برای نرم افزارهای تخصصی یکم مشکله هنوز ولی احتمال اینکه در آینده نسخه مخصوص بیاد هست.

نسخه بروز نه ولی نسخه های چهار پنج سال قبل با شرایط سختی نصب میشه 3ds max

از virtual box   و  vmware  هم میشه استفاده کرد که بالاخره سختی خودشو داره.

به این لینک هم بد نیس ی نگاهی بندازید:

https://alternativeto.net/software/3ds-max/?platform=linux

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

دوست عزیز از اونجا که سیستم مدیریت هارد لینوکس با ویندوز متفاوت هست و اصطلاحا نوع پارتیشن ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شون یکی نیست توصیه میشه از همون SSD یک مقدار مورد نیاز رو جدا کنین (به صورت خام و بدون ایجاد پارتیشن) و بعد موقع شروع به نصب لینوکس از همون فضا برای ایجاد پارتیشن استفاده کنین. اینطور درایوهای دیگه تون در خطر کمتری هستن تا حالت‌های دیگه...

همچنین اگر تا به حال با لینوکس کار نکردین بهتره از همون دیسکی که قصد نصبش رو دارین، به صورت لایو استفاده کنین تا بیشتر باهاش آشنا بشین، تو این حالت حتی بدون هارد و SSD میتونین از تمام امکانات توزیع مربوطه استفاده کرد، خیلی از توزیع های لینوکس این قابلیت رو دارن...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...