رفتن به مطلب

ساخت فن rgb دست ساز با حداقل هزینه!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

چن وقت پیش خواستم فن rgb بخرم دیدم این قیمتا به جیب ما نمیخوره!تصمیم گرفتم خودم بسازم گفتم تجربیات و نتیجه برو به اشتراک بزارم😎

مواد لازم 

فن شیشه ای....نوار rgb ...سوکت قفل شو نوار rgb....سیم ساده.

IMG_20191001_144742.jpg

IMG_20191001_145014.jpg

بعد خیلی ساده با چسب نوارو به دور فن میپیچیم....البته من مجبور شدم پره های فن رو با قیچی کوتاه کنم..این عکس اولین فن هست یه کم زیادی کوتاه شد ولی مهم نیست!

IMG_20191001_144853.jpg

اینم نتیجه کار ...من 5 تا فن ساختم با هزینه فقط 200 هزارتومن!تازه چقدرم نوار اظاف اوردم!این تصاویر  تو روشنایی روز گرفته شده...شب نما خیلی قشنگتره مطمینن.

IMG_20191001_144934.jpgIMG_20191001_144935.jpgIMG_20191001_144937.jpg

لینک به دیدگاه

درود ایده ی خوبی بود

ولی فکر کنم به خاطر کوتاه کردن پره های فن بازده فن پایین بیاد

لینک به دیدگاه

برای سری بعد از روش کاربر محترم @DPSYS  استفاده کنید و نیازی به شکستن پره ها هم نیست.

لینک تاپیک آموزشی

لینک به دیدگاه

با قیچی بریدی 200 هزار تومان هم خرجش شد ؟

1 میلیمتر یکی از پره ها کوتاه بلند بشه . باعث لنگر انداختن و لرزش و همچنین نویز میشه. هرچقدر تعداد فن ها بیشتر بشه احتمال بالاتر میره.

حالا نمیشد به جای این کار . همینطوری نوار هارو پرت کنی داخل کیس درش رو ببندی؟ به نظرم هنرمندی تر میشد.بازده ی فن ها هم پایین نمیومد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، *ghost* گفته است :

چن وقت پیش خواستم فن rgb بخرم دیدم این قیمتا به جیب ما نمیخوره!تصمیم گرفتم خودم بسازم گفتم تجربیات و نتیجه برو به اشتراک بزارم1f60e.png

مواد لازم 

IMG_20191001_144742.jpg

IMG_20191001_145014.jpg

بعد خیلی ساده با چسب نوارو به دور فن میپیچیم....البته من مجبور شدم پره های فن رو با قیچی کوتاه کنم..این عکس اولین فن هست یه کم زیادی کوتاه شد ولی مهم نیست!

IMG_20191001_144853.jpg

اینم نتیجه کار ...من 5 تا فن ساختم با هزینه فقط 200 هزارتومن!تازه چقدرم نوار اظاف اوردم!این تصاویر  تو روشنایی روز گرفته شده...شب نما خیلی قشنگتره مطمینن.

IMG_20191001_144934.jpgIMG_20191001_144935.jpgIMG_20191001_144937.jpg

سلام اشتباه شما این بود که چرا نوار را دور قاب فن وصل نکردی و پره ها را کوتاه کردی. نگاه کن ببین من چکار کردم. نوار led  را دور قاب فن زدم. 

IMG_20190929_214406.jpg

IMG_20190929_214411_4.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، *ghost* گفته است :

با هزینه فقط 200 هزارتومن!

🙄

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Mantel گفته است :

با قیچی بریدی 200 هزار تومان هم خرجش شد ؟

1 میلیمتر یکی از پره ها کوتاه بلند بشه . باعث لنگر انداختن و لرزش و همچنین نویز میشه. هرچقدر تعداد فن ها بیشتر بشه احتمال بالاتر میره.

حالا نمیشد به جای این کار . همینطوری نوار هارو پرت کنی داخل کیس درش رو ببندی؟ به نظرم هنرمندی تر میشد.بازده ی فن ها هم پایین نمیومد

من فقط فن اولی رو با قیچی بریدم که یه کم زیاد شد بقیش رو سوهان زدم هم اندازه هیچ نویزی هم نداره.مکش هم تغییری نکرده شاید زیر 15 درصد.

در 9 دقیقه قبل، zen گفته است :

سلام اشتباه شما این بود که چرا نوار را دور قاب فن وصل نکردی و پره ها را کوتاه کردی. نگاه کن ببین من چکار کردم. نوار led  را دور قاب فن زدم. 

IMG_20190929_214406.jpg

IMG_20190929_214411_4.jpg

اگه نوارا داخل فن باشه زیباییش بیشتره...خودم اولش اینجوری کردمخوشم نیومد

بعدشم الان یه فن اماده rgb 120 قیمتشه......5 تاش میشه 600 تومن حداقل....خیلی به صرفه هست برامحدودیت بودجه

ویرایش شده توسط *ghost*
لینک به دیدگاه

بعدشم اون چیزی که باعث نویز اصلی میشه ریز بودن سوراخ های هواکش بدنه کیس هست...مخصوصا کیسایی که فیلتر گرد و غبار روشون نصبه...

لینک به دیدگاه

برادر من فن هارو چرا به فنا دادی سر نورپردازی 

حالا جدا از اینکه میتونستی فن گرین بخری تا هم بازده بهتری داشته باشی هم نورپردازی زیبا تر

باز هم اگر تمایل به دست ساز داشتید تایپک زیر خیلی روش بهتریه و کارایی رو فدای زیبایی نمیکنه

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/105585-تاپیک-مرجع-تمام-آموزش-های-dpsys-آموزش-ساخت-انواع-فن-با-نور-پردازی-های-گوناگون-،-شیشه-ای-کردن-درب-کیس-،-ساخت-ترمینال-و/

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

نیم سانت کندن پره چیزی رو عوض نمیکنه..........فقط از رو ذهنیت حرف میزندی اکثرا نه تجربه عملی!

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، *ghost* گفته است :

نیم سانت کندن پره چیزی رو عوض نمیکنه..........فقط از رو ذهنیت حرف میزندی اکثرا نه تجربه عملی!

با سلام خدمت شما دوست عزیز.

کل طول پره فن شما چند سانته؟ نهایت 3 سانته طبق عکس شما حداقل 1 سانت از اون ینی 30 درصد از طول پره رو بردی. این کار میتونه چ معایبی داشته باشه؟

همونطور ک تو عکس هم مشخصه پره های فن از قسمتی ک به مرکز چسبیده با زاویه مشخصی چرخیده ک دلیلش هم به دام انداختن هوا متمرکز کردن هوا و دمیدن اون به سمت مورد نظر هست در صورتی ک پره ها کاملا صاف و بی زاویه باشن هوا به صورت نا منظم پرت میشن و در نتیجه نیاز به دور بالا هست مثل هواکش های صنعتی ک نیاز به متمرکز کردن هوا ندارن.

از طرفی اکثر فن ها رو اگر ی پرش رو بشکنید متوجه میشید ک قسمت انتهایی پره ها حجم بیشتری داره و قطرش بیشتره

glidestream-140-blade-large.jpg

دلیل این امر هم دمیدن هوای بیشتر از طرفین و متمرکز کردن هوا هست.

حالا شما اومد اون قسمت انتهایی رو بریدی در نتیجه این فن کارایی قبلش رو از دست داده و هوای کافی رو نمیتونه جا به جا کنه. از طرفی به دلیل به هم خوردن توازن وزن در طرفین بلبرینگ فن به زودی مستعمل شده و دچار مشکلاتی مثل لرزش بیش از حد و سر و صدای زیادی میشه.

توصیه میکنم این کار رو انجام ندید چون اصل قابلیت فن باد دهی خوب و بی صدا بودنه بعدش  با زیبایی.

فن rgb ک میبینید 600 تومن پولشه مطمعنا بازدهی خوبی هم داره و در عین حال زیبایی.

DSC_0027.thumb.JPG.70c58125ff919cb3ad12fbb8c41282a0.JPG

موفق و پیروز باشید.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، *ghost* گفته است :

چن وقت پیش خواستم فن rgb بخرم دیدم این قیمتا به جیب ما نمیخوره!تصمیم گرفتم خودم بسازم گفتم تجربیات و نتیجه برو به اشتراک بزارم1f60e.png

مواد لازم 

درود بر شما دوست عزیز

اینکه دست به کار شدید و خلاقیت به خرج دادید قابل ستایشه ولی همیشه سعی کنید راه های مختلف رو در نظر بگیرید و تست کنید و وقتی به راه و نتیجه مناسب رسیدید اون موقع پروژه تون رو عملی کنید.

بنده با اجازه شما این پروژه رو حتی قبل از اینکه فن های گرین وارد بازار بشن ساختم و بعد از چندین ماه و حدود 2 سال پیش یعنی فروردین 96 تاپیک آموزشی این پروژه رو تا جایی که تونستم  به صورت اصولی و حساب شده و ساخت آسان و کم هزینه برای کاربران عزیز لیون کامپیوتر ساختم و ورژن دوم این پروژه رو هم 1 سالی میشه ساختم که بسیار جالب تر هست ولی خب حقیقتا فرصتی نیست که تاپیک آموزشیش رو برای دوستان آماده کنم واگه فرصتی بشه و دوستان اسقبال کنند اون رو هم رونمایی می کنم و تاپیکش رو میسازم.

در مورد پره ها خدمتتون عرض کنم که همونطور که دوستان گفتن بریدن پره ها میتونه مشکلاتی رو در چرخش ، استهلاک فن ، میزان نویز ، حجم هوا و آشفتگی هوای جابه جا شده  ایجاد کنه و برش هم اگه قراره صورت بگیره باید به صورت یکنواخت و اصولی انجام بشه هر چند که در راندمان فن تاثیر خواهد گذاشت؟!. ( این حرف ها رو از روی تجربه و علم اینکار میگم چون بنده در این زمینه فعالیت دارم و تا کنون چندیدن مدل فن اختصاصی طراحی کردم که هنوز هیچ شرکت داخلی یا خارجی مشابه اش رو نساخته و به دنبال ساخت و ثبت پتنتشون هستم؟!)

در 2 ساعت قبل، zen گفته است :

دوست گرامی کاری هم که شما انجام دادید زیباست ولی زیبایی حالت اولی که دور فن قرار میگیره رو نداره و یه مقداری تو ذوق میزنه! هرچند کیسی که ساختید زیباست و نشان از خلاقیت و دست به ابزار بودن شما داره.

لینک تاپیک آموزشی رو دوستان لطف کردن و قرار دادند و بنده هم قرار میدم تا پستم کامل تر بشه:

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/72481-آموزش-ساخت-فن-led-rgb-گرین-به-همراه-تصاویرمراحل-ساخت/#comments

در امضاء بنده هم میتونید تاپیک مرجع تمام آموزشی های بنده رو ببینید و یه سر بهش بزنید چون پیش نمایش تاپیک آموزشی جدیدی که در حال آماده سازیش هستم رو  اونجا قرار دادم که میتونه برای شما جذاب باشه؟!

موفق باشید:x

لینک به دیدگاه

باز خوبه فنهای بدون شناسنامه رو ....

نمیدونم کیسی که تو اتاقته و 24ی خودت پاشی تا کی این چراغونی کردنش جذابیت داره..تنها استفادم از نوار ال ای دی  20 سانت زدم پشت مانیتور تا شبها لامپ روشن نکنم مجبور شم تو کوچه بخوابم..اون 200 اومن 2تا فن پدر مادر دار میخریدی تا سالها سمت فن نمیرفتی!

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

حیف کردین به نظر من!اون سه فن  رو میفروختین + ۲۰۰ هزار تومن میتونستین کیت rgb گرین بگیرین که هم زیبا تره هم کارایی بهتری داره کیت کنترل و نوار اضافی هم داره... 

لینک به دیدگاه

کسی ایده ای برای ساخت اون حلقه نورانی نداره؟؟؟

یه شلنگ نازک مثل شلنگ سرم یا لوازم اکواریوم  که led داخلش بره که خب گرمای زیادی تولید میشه داخلش یا چیزی شبیه چسب حرارتی که بصورت طولی نصف شده  و از بغل نیم دایره هست رو بچسبونیم رو نوار . که خب همچنان گرما اذیت میکنه

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

کسی ایده ای برای ساخت اون حلقه نورانی نداره؟؟؟

یه شلنگ نازک مثل شلنگ سرم یا لوازم اکواریوم  که led داخلش بره که خب گرمای زیادی تولید میشه داخلش یا چیزی شبیه چسب حرارتی که بصورت طولی نصف شده  و از بغل نیم دایره هست رو بچسبونیم رو نوار . که خب همچنان گرما اذیت میکنه

درود دوست گرامی

به تاپیکی که لینکش تو امضاء ام هست سر بزنید،

بنده این پروژه رو ساختم و در حال تهیه تاپیک آموزشیش هم هستم که البته با عرض پوزش از دوستان مدتیه به تاخیر افتاده ولی سعی میشه بزودی تاپیکش رو بزنم تا دوستان استفاده کنند .

پیش نمایش همین نمونه ساخته شده ی فن های Thermaltake r!!ng رو تو این تاپیک قرار دادم و البته بدون شک آموزش ساختش برای شما دوستان جالب خواهد بود.

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...