رفتن به مطلب

فرق بین هارد Barracuda ST3000DM007 و ST3000DM008 (مشاوره خرید هارد)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان زحمت کش لیونی

خب طبق معمول میخوام یه هارد بخرم 😂 که هاردی که مد نظرمه

Seagate BarraCuda 3TBهستش

ولی مثل اینکه این هارد چندین مدل داره

یکیش مدل:

ST3000DM008

و یکیش: ST3000DM007

فرق این دو چیه دقیقا؟

ویرایش شده توسط RED
لینک به دیدگاه

فرق زیادی باهم ندارن بیشتر تو مشخصاتشون هستش

ST3000DM008 بافر 64 داره و همین طور سرعت 7200 که تو ۳ترا باعث میشه نویز داشته باشی اما از طرفی هم سرعت رید رایت بالاتری داری 210 اون یکی مدل 190 داره

اگر چه 008 سرعت رید رایت ۴k رندوم نسبتا بالاتری داره که اگر بخوای روش ویندوز نصب کنی برات تو سرعت سیستم تاثیر داره

بشخصه برای مصرف روز مره 008 پیشنهاد میدم و برای ارشیو 007 چون نویز کمتری داره  اگرچه خود من هیچ وقت روی سیگیت رو حجم های بالا 2ترا تجربه خوبی نداشت

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، farshid0018 گفته است :

فرق زیادی باهم ندارن بیشتر تو مشخصاتشون هستش

ST3000DM008 بافر 64 داره و همین طور سرعت 7200 که تو ۳ترا باعث میشه نویز داشته باشی اما از طرفی هم سرعت رید رایت بالاتری داری 210 اون یکی مدل 190 داره

اگر چه 008 سرعت رید رایت ۴k رندوم نسبتا بالاتری داره که اگر بخوای روش ویندوز نصب کنی برات تو سرعت سیستم تاثیر داره

بشخصه برای مصرف روز مره 008 پیشنهاد میدم و برای ارشیو 007 چون نویز کمتری داره  اگرچه خود من هیچ وقت روی سیگیت رو حجم های بالا 2ترا تجربه خوبی نداشت

تشکر از توضیحات.

نه ویندوز رو روی 970 evo plus دارم

واسه آرشیو میخوام فقط. البته سرعت هم مهمه خب..

لینک به دیدگاه

درود

هارد ST3000DM008 بیشترین آمار خرابی رو تو بین هاردهای 3 ترابایت داره

از جمله مشکلاتش که بنده و همکاران باهاش مواجه شدیم:

بدسکتور، مشکل نشناختن یا حتی زیرو دتکت، مشکل ثبت دمای ناگهانی، صدای بسیار بالا نسبت به هاردهای مشابه و ...

توصیه می‌کنم اگر می‌خواین هارد بگیرین یا 2 ترا بگیرین یا 4 ترا

اگر برای آرشیو هست که اصلا قید هاردهای پرسرعت رو بزنین

در اصطلاح عامیانه سرعت بیشتر = امنیت کمتر

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

درود

هارد ST3000DM008 بیشترین آمار خرابی رو تو بین هاردهای 3 ترابایت داره

از جمله مشکلاتش که بنده و همکاران باهاش مواجه شدیم:

بدسکتور، مشکل نشناختن یا حتی زیرو دتکت، مشکل ثبت دمای ناگهانی، صدای بسیار بالا نسبت به هاردهای مشابه و ...

توصیه می‌کنم اگر می‌خواین هارد بگیرین یا 2 ترا بگیرین یا 4 ترا

اگر برای آرشیو هست که اصلا قید هاردهای پرسرعت رو بزنین

در اصطلاح عامیانه سرعت بیشتر = امنیت کمتر

همین سیگیت 4بگیرم؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، RED گفته است :

همین سیگیت 4بگیرم؟

توصیه نمی‌کنم...

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

توصیه نمی‌کنم...

چی بگیرم پس؟

لینک به دیدگاه

۰۰۸ جدیدتره ، من تاحالا با سیگیت مشکلی نداشتم البته. ۲ تا ۴ ترا یدونه ۲ و یدونه ۱ ترا دارم ازش. نه مشکل‌ دما ، نویز و غیره.. بهترین سری exos هست. 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

توصیه نمی‌کنم...

درود

دوست گرامی ۴ ترا وسترن آبی ۵۴۰۰ دور چطوره؟ بهتره یا بدتر؟ پارسال گرفتم ۱۰۸۵۰۰۰ تومن تا الان اوکی بوده در موردش میخوام بیشتر بدونم

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، RED گفته است :

چی بگیرم پس؟

اول بودجه رو تعیین کنین، دوم آیا هارد مرتب روشن و خاموش میشه یا خیر فقط برای آرشیو هست

در 11 ساعت قبل، Trevor گفته است :

درود

دوست گرامی ۴ ترا وسترن آبی ۵۴۰۰ دور چطوره؟ بهتره یا بدتر؟ پارسال گرفتم ۱۰۸۵۰۰۰ تومن تا الان اوکی بوده در موردش میخوام بیشتر بدونم

درود، خوبه برای آرشیو و استفاده‌ی عادی مشکلی نداره البته مدل‌نامبر دقیق باشه بهتر میشه نظر داد

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

اول بودجه رو تعیین کنین، دوم آیا هارد مرتب روشن و خاموش میشه یا خیر فقط برای آرشیو هست

درود، خوبه برای آرشیو و استفاده‌ی عادی مشکلی نداره البته مدل‌نامبر دقیق باشه بهتر میشه نظر داد

WD40EZRZ

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Trevor گفته است :

WD40EZRZ

با توجه به قیمتش کارایی مطلوبی داره... تقریبا جزو هاردهای آرشیوی ایده‌آل برای کاربران مختلف هست

لینک به دیدگاه

سیگیت سری اسکای 4 ترا بخر مرگ نداره یدونه پارسال گرفتم برای سیستم پر شد یکی هم همین دو ماه پیش خریدم. و اوکی بوده و مشکلی نداشتم باهاشون. 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

تا 1.2

هم آرشیو فیلم و فایل و اینا و هم میخوام گیم بریزم روش. چون ویندوز روی SSD هستش.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، zen گفته است :

سیگیت سری اسکای 4 ترا بخر مرگ نداره یدونه پارسال گرفتم برای سیستم پر شد یکی هم همین دو ماه پیش خریدم. و اوکی بوده و مشکلی نداشتم باهاشون. 

نمیدونم والا. یکی میگه بخر یکی میگه نخر خراب زیاد داره. موندم..

لینک به دیدگاه

بهتره سیگیت نگیری. هنوز جای سوختگی 3 تراش درد میکنه. خودش به دردک اطلاعاتم پوکید. چندین میلیون ازم میخاستن تا ریکاورش کنن. بیخیالش شدم ولی دیگه سیگیت نمیگیرم.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

بهتره سیگیت نگیری. هنوز جای سوختگی 3 تراش درد میکنه. خودش به دردک اطلاعاتم پوکید. چندین میلیون ازم میخاستن تا ریکاورش کنن. بیخیالش شدم ولی دیگه سیگیت نمیگیرم.

پیشنهادتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، RED گفته است :

پیشنهادتون چیه؟

مدل های توشیبا 4 ترا یا 4 ترا بلو وسترن یا اگر بیشتر میخایید خرج کنید بنفش.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

هارد بنظرم شانسی هست من تو این چندسال هم سیگیت برای مشتری بستم هم خودم استفاده کردم مشکلی نداشتم. ولی یه بار چهار تا هارد نو وسترن خریدم گارانتی اصلی دوتاش از همون اول ایراد داشت. بنظرم شانسی هست کاملا. تو چند سال هم که سیستم برای تعمیر آوردن پیشم. و مشکل هارد داشته.یا سیستم ضربه خورده بوده یا پاور خراب بوده زده هارد را خراب کرده یا هارد سرجاش محکم نبوده تو کیس و بد سکتور گرفته. بازم تو این چندسال تجربه هارد سیگیت کمتر خراب دیدم تا وسترن. سیگیت سری اسکای خیلی باکیفیت هستش. 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، zen گفته است :

هارد بنظرم شانسی هست من تو این چندسال هم سیگیت برای مشتری بستم هم خودم استفاده کردم مشکلی نداشتم. ولی یه بار چهار تا هارد نو وسترن خریدم گارانتی اصلی دوتاش از همون اول ایراد داشت. بنظرم شانسی هست کاملا. تو چند سال هم که سیستم برای تعمیر آوردن پیشم. و مشکل هارد داشته.یا سیستم ضربه خورده بوده یا پاور خراب بوده زده هارد را خراب کرده یا هارد سرجاش محکم نبوده تو کیس و بد سکتور گرفته. بازم تو این چندسال تجربه هارد سیگیت کمتر خراب دیدم تا وسترن. سیگیت سری اسکای خیلی باکیفیت هستش. 

شاید.

ولی همون اول خراب شده باشه بهتره اینه که اطلاعات روش داشته باشی بعد یه مدت جون بده. 

چه مدل هایی بستین که مشکل نداشته؟

نظر من اینه نزدیک سیگیت نشین اگر آرشیو دارید .مدل 10 ترابایتی سیگیت خوبه همون که هلیومی هست.

لینک به دیدگاه

کلا 3 ترا نخر اصلا دو عدد دوترا تهیه کنید بهتر هست. 3 ترا در واقع همون هارد چهار ترا هستش که چون بد سکتور داره همون اول شرکت میاد یک ترا را قفل میکنه و به عنوان 3 ترا میفروشه. قبل هم برای هارد 2 ترا این کار را میکردن و هارد 1.5 ترا درست میکردن میدادن به ملت. شما همون دوتا 2 ترا بگیری خیالت راحتر هست. 

لینک به دیدگاه

درود. 

هرکسی تجربه و نظر شخصی خودش براساس تجربه رو داره میدن. 

الان مشخص نشد سیگیت یا وسترن؟ 

بنده خدا استارتر محترم فکنم گیج شد تا راهنمایی بشه :))) 

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، FakhaR گفته است :

درود. 

هرکسی تجربه و نظر شخصی خودش براساس تجربه رو داره میدن. 

الان مشخص نشد سیگیت یا وسترن؟ 

بنده خدا استارتر محترم فکنم گیج شد تا راهنمایی بشه :))) 

دقیقا! 😂

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...