رفتن به مطلب

تست Gigabyte aorus gtx 1660 ti

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

ممنون

62 با فرکانس 1935 ، کارت داره کیف میکنه برای بنده حدود 7 الی 9 درجه بیشتره حداقل

روی lookup میزنم این صفحه رو میاره طبیعیه ؟ همچین موردی برای شما هم پیش اومده ؟

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/lookup?gpu=cef349-10DE:2182-1458:3FC4.A1.6144.1500.1890.3bca3cdWRQx

بایوس هم انگاری یه چیز دیگست ! کارت قلابی ننداخته باشن؟

1.thumb.gif.e58b2a70ad9f36ae481d3c5a91e78550.gif

نه حسن جان ننداختن خخخ دلیل اینکه در techpower up پیدا نمیشه اینه که بایوس این مدل کارت رو خودشون نزاشتن اونم اگر کسی بزاره به صورت غیر رسمی حساب می کنن کمی در مورد بایوس سخت گیرن چون چیز مهمی هست و کار درستیم هستم بازم به نظرم دلیل خنکی کارت gaming oc صرفا به دلیل بهینه تر بودن بایوسش در بودجه بندی فرکانس/ولتاژ هست چون کولرها و چیپ ها یکسانن و واقعا چیز خاص دیگه ای برای انالیز نمی مونه یک مورد دیگه رو هم بگم که مورد مهمی هست به اسم silicon lottery به فارسی خودمون همون لاتاری چیز مهمی هست در دنیای کامپیوتر و میشه این برداشتم کرد که تو این مورد تو واقعا شانس نداشتی و یک چیپ کاملا معمولی اومده دستت

لینک به دیدگاه

• ارسال 162
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 12 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

نه حسن جان ننداختن خخخ دلیل اینکه در techpower up پیدا نمیشه اینه که بایوس این مدل کارت رو خودشون نزاشتن اونم اگر کسی بزاره به صورت غیر رسمی حساب می کنن کمی در مورد بایوس سخت گیرن چون چیز مهمی هست و کار درستیم هستم بازم به نظرم دلیل خنکی کارت gaming oc صرفا به دلیل بهینه تر بودن بایوسش در بودجه بندی فرکانس/ولتاژ هست چون کولرها و چیپ ها یکسانن و واقعا چیز خاص دیگه ای برای انالیز نمی مونه یک مورد دیگه رو هم بگم که مورد مهمی هست به اسم silicon lottery به فارسی خودمون همون لاتاری چیز مهمی هست در دنیای کامپیوتر و میشه این برداشتم کرد که تو این مورد تو واقعا شانس نداشتی و یک چیپ کاملا معمولی اومده دستت

اگه مدلهای پایینتر بود میگفتیم ایراد از سیلیکونه یه چیزی مثلا تاپترینشه آخه حتی خود گیگا از کیفیت این مدل انقدر اطمینان داره که یکسال هم گارانتی اضافه میکنه در صورت رجیستر آنلاین که البته ایران شاملش نمیشه !

امان از شانس من ، مشکل زیاد خاصی نیست ولی توی تابستون مشکل ساز میشه ! 

حالا بازم تستهای دیگه ای شد انجام بدیم شاید درست شد

ممنون 

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

اگه مدلهای پایینتر بود میگفتیم ایراد از سیلیکونه یه چیزی مثلا تاپترینشه آخه حتی خود گیگا از کیفیت این مدل انقدر اطمینان داره که یکسال هم گارانتی اضافه میکنه در صورت رجیستر آنلاین که البته ایران شاملش نمیشه !

امان از شانس من ، مشکل زیاد خاصی نیست ولی توی تابستون مشکل ساز میشه ! 

حالا بازم تستهای دیگه ای شد انجام بدیم شاید درست شد

ممنون 

موردی رو بگم شاید کمی ذهنیتت به چیزی که گفتم نزدیکتر بشه اوایل اومدن سری پاسکال بود که خودم و دوستم هر2تامون 2تا 1070 مدل امپ اکسترم گرفتیم یادش به خیر تابستون اواژنگ جشنواره فروش گذاشت و هر کدوم رو به قیمت 1800 خریدیم وقتی کارتا اومد دستم هر 2تاش رو تست کردم با اینکه از یک بچ نامبر هم بودن یک کارت فرکانس بالای 2076 مگاهرتز کرش می کرد و یک کارت که کارت خودم بود فرکانس 2190 هم کاملا استیبل بود! در مورد دما هم هر 2 کارت چند درجه ای تفاوت داشتن نه به این شدتی که تو داری ولی حدود 4 درجه اختلاف بود پس خیلی حساس نشو این چیزا در دنیای کامپیوتر هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

موردی رو بگم شاید کمی ذهنیتت به چیزی که گفتم نزدیکتر بشه اوایل اومدن سری پاسکال بود که خودم و دوستم هر2تامون 2تا 1070 مدل امپ اکسترم گرفتیم یادش به خیر تابستون اواژنگ جشنواره فروش گذاشت و هر کدوم رو به قیمت 1800 خریدیم وقتی کارتا اومد دستم هر 2تاش رو تست کردم با اینکه از یک بچ نامبر هم بودن یک کارت فرکانس بالای 2076 مگاهرتز کرش می کرد و یک کارت که کارت خودم بود فرکانس 2190 هم کاملا استیبل بود! در مورد دما هم هر 2 کارت چند درجه ای تفاوت داشتن نه به این شدتی که تو داری ولی حدود 4 درجه اختلاف بود پس خیلی حساس نشو این چیزا در دنیای کامپیوتر هست

بحث اورکلاک یه مطلب دیگست ، دما باید زیر 65 باشه یا میانگین همونقدر که حتی به 65 هم نمیرسه در بهترین حالت 68 که تا 76 رسیده البته میانگینش فکر کنم 70-71 باشه

ولی خوب تلاش اینه که علتو پیدا کنیم نشد هم هیچ همینجوری استفاده کنیم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بحث اورکلاک یه مطلب دیگست ، دما باید زیر 65 باشه یا میانگین همونقدر که حتی به 65 هم نمیرسه در بهترین حالت 68 که تا 76 رسیده البته میانگینش فکر کنم 70-71 باشه

ولی خوب تلاش اینه که علتو پیدا کنیم نشد هم هیچ همینجوری استفاده کنیم

دما در حالت عادی هم اونجا تفاوت داشت زیرلود 65 درجه و 68 درجه که میشه 3 درجه متاسفانه اینی که دقیق گرافیک تو رو جایی بررسی کرده باشن رو من ندیدم و از راه دور نظر دادن کمی سخت هست یه پیشنهاد دیگه 20 درصد پاور لیمیت رو بیار پایین و یک بنچمارک ریز از بازی مترو بگیر ببینم رفتار کارتت چه جوریه

لینک به دیدگاه

داداش اینقدر تست عجیب غریب نگیز یه بلایی سر کارتت میاری

نهایت میخوای 1080 گیم بزنی این همه تست لازمه واقعا؟ 

به نظر من کارت فول لود دماش بالای 80 نره عالیه دیگه بقیش فقط وسواس خریدار که صدمه میزنه به جنسش

لینک به دیدگاه

خوب بالاخره اسکرین شاتی رو پیدا کردم که هم کارت گیگابایت هست و هم استارتر اورکلاکش کرده به نظر میاد این کارتم رفتارش در رنج کارت تو هست پس تنها نیستی حسن جان دور فن 80 هست با ولتاژ 1050 میلی ولت و فرکانس 1995 دما هم که 76 هست!

llwu1avt83p21.jpg

لینک به دیدگاه

توضیحات استارتر رو هم بگذارم شاید خیلی از دوستان فک کنن دلیل دمای بالا اورکلاک هست که منفی هست حالت عادی در دمای اتاق که 21 درجه هست در فرکانس بوست دما 73 درجه بوده اسکرین شات ضمیمه میشه اها تا یادم نرفته استارتر از نویز فن ها هم رضایت انچنانی نداشته و گفته زیر لود با وجود هدفون روی گوش نویز قابل شنیدن هست منبع هم رددیت انویدیا هستش دوستان

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/b6ztny/gigabyte_gtx_1660_ti_oc_6g_overclock_and_temps/

stock.PNG

لینک به دیدگاه

تست  مدل دو و سه فن 2060super گیگابایت

https://www.tomshardware.com/reviews/gigabyte-rtx-super-2060-windforce-gaming-oc/4

مدل دو فن دو درجه خنک تر😀 72 درجه است

--------------
به نظر میاد کارت مشکلی نداره

به نظر من بهتر بود msi می خریدی که با توجه به گارانتی  نشد

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

دوستان نظری ندارن واسه دمای بالای کارت و دور فنش

حسن جان خودت استادی

تنها راه اندرولت هست و تهویه بهتر برای کیس

در 13 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

درسته بخاری روشنه ولی فکر کنم هوای تابستون گرمتر از الان باشه 

از روی دمای هارد یا مادربورد میشه دمای تقریبی محیط و داخل کیس رو دریافت.

-----

به نظرم با اندرولت و فن ثابت راحتتر میشه دما رو کنترل کرد،

میتونید یه پروفایل در افتربرنر بسازید و فقط برای اجرای گیم ازش استفاده کنید (کاهش ولتاژ+فن ثابت) و تووی حالت عادی ویندوز به تنظیمات اتو برگردید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

توضیحات استارتر رو هم بگذارم شاید خیلی از دوستان فک کنن دلیل دمای بالا اورکلاک هست که منفی هست حالت عادی در دمای اتاق که 21 درجه هست در فرکانس بوست دما 73 درجه بوده اسکرین شات ضمیمه میشه اها تا یادم نرفته استارتر از نویز فن ها هم رضایت انچنانی نداشته و گفته زیر لود با وجود هدفون روی گوش نویز قابل شنیدن هست منبع هم رددیت انویدیا هستش دوستان

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/b6ztny/gigabyte_gtx_1660_ti_oc_6g_overclock_and_temps/

stock.PNG

من که با دور فن 70% چیزی نشنیدم

در 56 دقیقه قبل، hosin گفته است :

داداش اینقدر تست عجیب غریب نگیز یه بلایی سر کارتت میاری

نهایت میخوای 1080 گیم بزنی این همه تست لازمه واقعا؟ 

به نظر من کارت فول لود دماش بالای 80 نره عالیه دیگه بقیش فقط وسواس خریدار که صدمه میزنه به جنسش

تست عجیب غریب تا حالا نگرفتیم 3dmark و مترو در حالت دفالت

هدف اینه که چرا دماش بالاتره نسبت به سایتهای تست کننده 

480 که دمای 73 براش ثبت کرده بودن با همین شرایط به 65 رسونده بودم بدون هیچ دستکاری

اگه تونستیم ایرادو پیدا کنیم و رفعش کنیم چه بهتر ، کارت هر چی خنکتر کار کنه بهتر بوستش بالاتر میره یا عمر قطعه بیشتر میشه نشد مشکلی نداره دمای میانگین حدود 68-71 هستش که زیاد نیست همینجوری استفاده میکنیم

در 17 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

حسن جان خودت استادی

تنها راه اندرولت هست و تهویه بهتر برای کیس

از روی دمای هارد یا مادربورد میشه دمای تقریبی محیط و داخل کیس رو دریافت.

-----

به نظرم با اندرولت و فن ثابت راحتتر میشه دما رو کنترل کرد،

میتونید یه پروفایل در افتربرنر بسازید و فقط برای اجرای گیم ازش استفاده کنید (کاهش ولتاژ+فن ثابت) و تووی حالت عادی ویندوز به تنظیمات اتو برگردید.

نه بابا استاد کجا بودیم

دماش در اون حد نیست که بخوام اندرولت اینجور چیزا بکنم

تهویه کیس هم همونه حتی دو تا از فنها رو تعویض کردم و فن نو گذاشتم که 1100 دوره ، قبلی 1000 بود ، یه فن دیگه هم پشت کیس اضافه کردم واسه خروجی هوای گرم برد ، ولی خوب فنها قدرتی ندارن و اون مکشی که مدنظرم بود ندارن البته عجله کردم و لیون موجود نداشت مدلهای 2000 دور قیمت مناسب از جای دیگه میشد تهیه کرد ولی خوب همینا با توجه به تجربه با 480 و دمای خوبش گفتم کافی هستن ولی قبلا عرض کردم یه فن صنعتی 12 سانتی دارم با دور فکر کنم 2800 نویز بالایی داره ولی واسه تست شاید بزارم 

سر فرصت ویندوز هم عوض میکنم ببینیم چی میشه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

من که با دور فن 70% چیزی نشنیدم

تست عجیب غریب تا حالا نگرفتیم 3dmark و مترو در حالت دفالت

هدف اینه که چرا دماش بالاتره نسبت به سایتهای تست کننده 

480 که دمای 73 براش ثبت کرده بودن با همین شرایط به 65 رسونده بودم بدون هیچ دستکاری

اگه تونستیم ایرادو پیدا کنیم و رفعش کنیم چه بهتر ، کارت هر چی خنکتر کار کنه بهتر بوستش بالاتر میره یا عمر قطعه بیشتر میشه نشد مشکلی نداره دمای میانگین حدود 68-71 هستش که زیاد نیست همینجوری استفاده میکنیم

نه بابا استاد کجا بودیم

دماش در اون حد نیست که بخوام اندرولت اینجور چیزا بکنم

تهویه کیس هم همونه حتی دو تا از فنها رو تعویض کردم و فن نو گذاشتم که 1100 دوره ، قبلی 1000 بود ، یه فن دیگه هم پشت کیس اضافه کردم واسه خروجی هوای گرم برد ، ولی خوب فنها قدرتی ندارن و اون مکشی که مدنظرم بود ندارن البته عجله کردم و لیون موجود نداشت مدلهای 2000 دور قیمت مناسب از جای دیگه میشد تهیه کرد ولی خوب همینا با توجه به تجربه با 480 و دمای خوبش گفتم کافی هستن ولی قبلا عرض کردم یه فن صنعتی 12 سانتی دارم با دور فکر کنم 2800 نویز بالایی داره ولی واسه تست شاید بزارم 

سر فرصت ویندوز هم عوض میکنم ببینیم چی میشه

بازم میگم الکی حساس نشو..من و رفیقم یجورایی با هم 1060 خریدیم من asus dual oc و رفیقم msi gaming x من تو بازی ها معمولا دما 5 تا 7 درجه بیشتر بود اوایل کمی حساس بودن بعد مدتی باهاش کنار اومدم2 سال گدشته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

بازم میگم الکی حساس نشو..من و رفیقم یجورایی با هم 1060 خریدیم من asus dual oc و رفیقم msi gaming x من تو بازی ها معمولا دما 5 تا 7 درجه بیشتر بود اوایل کمی حساس بودن بعد مدتی باهاش کنار اومدم2 سال گدشته

باور کن اصلا حساس نیستم قبلا خیلی به دما حساس بودم اما الان نه در حدی که اسمشو گذاشت حساس ، هدفمون فقط خنک کار کردن گرافیکه اگه شد (حالت دفالت) چه بهتر نشد هیچی همینجوری میزاریم کار کنه

بیشتر به نویز فنها آدم حساس میشه که صداش رو مخه ولی شکر خدا تا دور فن 70% چیزی احساس نمیکنم البته خود کیس الان 6 تا فن داره درسته سایلنت هستن ولی خوب بازم صدا داره که فنهای بالایی کیسو میزارم رو دور آخر یه کم ازشون صدا بلند میشه

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

باور کن اصلا حساس نیستم قبلا خیلی به دما حساس بودم اما الان نه در حدی که اسمشو گذاشت حساس ، هدفمون فقط خنک کار کردن گرافیکه اگه شد (حالت دفالت) چه بهتر نشد هیچی همینجوری میزاریم کار کنه

بیشتر به نویز فنها آدم حساس میشه که صداش رو مخه ولی شکر خدا تا دور فن 70% چیزی احساس نمیکنم البته خود کیس الان 6 تا فن داره درسته سایلنت هستن ولی خوب بازم صدا داره که فنهای بالایی کیسو میزارم رو دور آخر یه کم ازشون صدا بلند میشه

کیس بزار بیرون اتاقت😅

لینک به دیدگاه

تا جایی که بنده اطلاع دارم و کارت خودم گیگا اوروس هست و اون زمان درباره خنک کننده های گراف های برندهای مطرح تو نت سرچ کردم در محصولات برند اوروس گیگا مقداری دمای چیپ اصلی به خاطر طراحی سینک خنک کننده بالا هست علتش هم اینه که تو این مدل سینک چیپ اصلی و چیپ مموری ها همگی با هم از طریق یک سینک بزرگ و یکدست که با همه این چیپها در تماس هست خنک میشه و مقداری دمای چیپ اصلی به علت بالا بودن دمای مموری ها بالا هست (سینک به علت تعدادی چیپ مموری که دماشون بالا هست و با همونها در تماسه گرمتره و دمای چیپ اصلی هم در نتیجه مقداری گرمتر و بالتر میشه) 

ولی ولی نکته خوبش اینه که در گیگا به خاطر همین طراحی دمای چیپ مموری ها به نسبت بقیه برندها مخصوصا msi خیلی پایینتر هست 

حداقل این قضیه پایینتر بودن دمای حافظه ها در گیگا اوروس برای کارت 1080ti صادقه و درست از اب درامد و در سایت تامزهاردوار تستها و مقایسه اون با کارت برندهای دیگه موجوده تصاویر زیر giga  msi  asus

giga.png

msi.png

asus.png

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

SOTTR_2019_12_13_23_50_59_055.thumb.jpg.eb5ae1fffdfea56a276efb0ce45d30d6.jpg

rx 570 gaming x با مقداری اندرولت 1050 اورکلاک تا 1300 حداکثر دمای که دیدم 57 درجه  با دور فن 33  کیس هم z4

سلام بسیار عالی ولی دلیل به رخ کشیدن چیه؟ 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

بالای 100 میلی ولت هست که باید با احتیاط عمل کرد تا سیستم کرش نکنه

کرش کنه

موردی نداره هیچ خرابی بوجودنمیاد

ولتاژ کم باشع هیچ مشکلی نیست ولی زیاد باشه مشکل سازه

لینک به دیدگاه

سلام حسن جان،بررسی این کارت به همراه اورکلاک ،کارت کلا باز میشه و سنسور دما هم داخل کارت نصب میشه :

11.thumb.jpg.7226171f1da304ec6e821594a6091eae.jpg22.jpg.140c549181ef99277141adf7cd7ef90d.jpg   بعد از 20 دقیقه تست FurMark :33.thumb.jpg.51443377d700ef4e19f1bac3ce9b7b02.jpg44.thumb.jpg.1f23a668871638b133e4848d7cf9d033.jpg55.thumb.jpg.ad0d0ad9817cd3e9272184e9062a4920.jpg اورکلاک تا 2070  mhz66.jpg.ba1a634f5be25102b887112bf5150b12.jpg

نتایج :77.thumb.jpg.39ecd5e797f35242a7e88354e323318c.jpg

لینک ویدئوویرایش شدyoutube

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، mَd گفته است :

سلام بسیار عالی ولی دلیل به رخ کشیدن  چیه؟ 

به رخ کشیدن 😶
این کارت دو فن مشخص نیست چه مدت ماین شده با دور فن 35 درصد 57 درجه است
SOTTR_2019_12_15_11_54_28_625.thumb.jpg.bbeca664b27ceba1c170b60498d5bca5.jpg

کارت اکبند 3 فن با 70 درصد دور فن 70 درجه 😮

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

به رخ کشیدن 1f636.png
این کارت دو فن مشخص نیست چه مدت ماین شده با دور فن 35 درصد 57 درجه است
SOTTR_2019_12_15_11_54_28_625.thumb.jpg.bbeca664b27ceba1c170b60498d5bca5.jpg

کارت اکبند 3 فن با 70 درصد دور فن 70 درجه 1f62e.png

وجود فن بیشتر مهم نیست 

لوله انتقال حرارت -درست خمیر رو پخش کردن مهمه

فکر میکنم تو گزینه دوم یعنی خمیر پخش کردن مشکل وجود داشته باشه

وگرنه از لحاظ انتقال حرارت این کارت خیلی غوله

با تعویض خمیر حل میشه  ولی موضوع اینه دماش نرماله 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mَd گفته است :

وجود فن بیشتر مهم نیست 

لوله انتقال حرارت -درست خمیر رو پخش کردن مهمه

فکر میکنم تو گزینه دوم یعنی خمیر پخش کردن مشکل وجود داشته باشه

وگرنه از لحاظ انتقال حرارت این کارت خیلی غوله

با تعویض خمیر حل میشه  ولی موضوع اینه دماش نرماله 

مشکل خمیر نیست

در 8 ساعت قبل، ahmadsa گفته است :

77.thumb.jpg.39ecd5e797f35242a7e88354e323318c.jpg

اینجا کلا کارت باز کرده و خمیر عوض کرده

ویرایش شده توسط ghost of sparta
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

اینجا کلا کارت باز کرده و خمیر عوض کرده

نمیدونم والا 

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

احتمالا کارت ایراددار به خریدار فروخته شده

عجب

جالبه شما کلا هرچیزی که msi و گیرین نباشه رو ایراد دار خطاب میکنی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...