رفتن به مطلب

ارتباط بین تعداد فاز و قابلیت آورکلاکینگ

Recommended Posts

با سلام مطلبی که از دوستان مطلع خواهشمندم توی این بحث شرکت کنند مربوط میشه به یک مادربردX299 AORUS Gaming 3 که بتازگی خریدم و در اطلاعات تمامی سایتهای ایرانی در مشخصات اون  درج شده  برد تغذیه 12 فاز 

اما تمامی رقبای آن با قیمت های کمی  بیشترتنها 8 فاز درج کردن من هم بر اساس همین اطلاعات مندرج اقدام به خرید کردم و الان در تاپیک دیگری مربوط به دمای سی پی یو های سری ایکس در حالت اورکلاک متوجه شدم علت  عدم دسترسی به سطح مطلوب آورکلاکینگ ضعف مدار تغذیه این مادربرد هست !

میخواستم بدونم چطور میشه یک مادربرد 12 فاز از مادربردهای 8 فاز ضعیف تر باشه ؟! 

نکته قابل تامل که در عکسها متوجه شدم تمامی رقبا این مادربرد دارای یک اتصال 4 پین پاور هستن که این مدل ندارد !! علت ضعف اینه یا بنظرتون کلا اطلاعات داده شده در سایتهای ایرانی فرضا اشتباه بوده و مشخصات برادر بزرگتر این سری که X299 AORUS Gaming 9 نام داره درج شده (اون دارای ورودی 4 پین پاور هم هست )

بطور مثال ما در این مادربرد یک سی پی یو 7800x  رو بالاتر از 4.2 گیگا هرتز برسونیم دچار عدم پایداری میشیم اما دوستان همین سی پی یو رو بر روی مادربرد فرضا asus  پرایم براحتی تا 4.8 آورکرده اند . بنظرتون مشکل نداشتن همان ورودی 4 پین هست یا اطلاعات فاز درج شده اشتباهه ؟

GigaByte-X299-04-AORUS.jpg

GigaByte-X299-02-AORUS.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما

در حالت کلی مدار تغذیه و تعداد فاز بیشتر میتونه کمک کنه به اورکلاک بهتر ولی اورکلاک به پارامترهای دیگه هم وابسته هست ، ضمن اینکه در بعضی موارد تعداد فاز بالا ضامن توانایی بالا در اورکلاک نیس.(بعضی اوقات اون قطعه دچار اشکال در طراحی مدار تغذیه هست و این فقط با بررسی هایی که انجام میشه فقط قابل تشخیصه.)

در واقع شما نباید فقط به اطلاعات درج شده در سایت شرکت سازنده اکتفا کنید و سری هم به بررسی هایی که سایت های معتبر تو این زمینه انجام میدن بزنید.

ضمن اینکه مادربورد شما هیچ کم از مادربوردی که نام بردید نداره، لینک زیر از یکی از معتبرترین سایت این حوزه در ارتباط با بررسی مادربورد شما انتخاب شده :

https://www.tomshardware.com/reviews/gigabyte-x299-aorus-gaming-3-motherboard,5176-4.html

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

با سلام مطلبی که از دوستان مطلع خواهشمندم توی این بحث شرکت کنند مربوط میشه به یک مادربردX299 AORUS Gaming 3 که بتازگی خریدم و در اطلاعات تمامی سایتهای ایرانی در مشخصات اون  درج شده  برد تغذیه 12 فاز 

اما تمامی رقبای آن با قیمت های کمی  بیشترتنها 8 فاز درج کردن من هم بر اساس همین اطلاعات مندرج اقدام به خرید کردم و الان در تاپیک دیگری مربوط به دمای سی پی یو های سری ایکس در حالت اورکلاک متوجه شدم علت  عدم دسترسی به سطح مطلوب آورکلاکینگ ضعف مدار تغذیه این مادربرد هست !

نکته قابل تامل که در عکسها متوجه شدم تمامی رقبا این مادربرد دارای یک اتصال 4 پین پاور هستن که این مدل ندارد !! علت ضعف اینه یا بنظرتون کلا اطلاعات داده شده در سایتهای ایرانی فرضا اشتباه بوده و مشخصات برادر بزرگتر این سری که X299 AORUS Gaming 9 نام داره درج شده (اون دارای ورودی 4 پین پاور هم هست )

بطور مثال ما در این مادربرد یک سی پی یو 7800x  رو بالاتر از 4.2 گیگا هرتز برسونیم دچار عدم پایداری میشیم اما دوستان همین سی پی یو رو بر روی مادربرد فرضا asus  پرایم براحتی تا 4.8 آورکرده اند . بنظرتون مشکل نداشتن همان ورودی 4 پین هست یا اطلاعات فاز درج شده اشتباهه

دوست خوبم

به مطلب خیلی خوبی اشاره کردین، ببنید، بحث VRM و مدار تغذیه، مهمترین میدان دعوا بین شرکت های مادربرد سازی است. چون چیپست ها که همه یکی هستند و ساخت اینتل، آنچه که توانایی شرکت سازنده مادربرد در آن متبلور میشه، همین بخش VRM هست.

و دلیلی وجود نداره تعداد فاز بیشتر، لزوما مساوی با اورکلاک بهتر باشه، اما یکی از خصوصیات مورد نیاز در اورکلاک موفق، همین تعدد فازهاست تا فشار به صورت متناسب بین کنترلر های VRM تقسیم بشه و خروجی آن با ثابت باشه.

نمیشه در یک پست انواع طراحی های VRM را توضیح داد یا تفاوت ها و نکات مثبت و منفی آنها رو نامبرد. ولی یکی از بهترین و راحت ترین معیار های مقایسه برای قضاوت اینکه مادربردی بهتر هست یا نه، قیمته مادربرده. به صورت عمومی، هرچی مادربرد گران قیمت تر باشه، مدار VRM بهتری داره.

در مورد داشتن یا نداشتن ورودی 4 پین اضافی تغذیه، اون هم، داشتن یا نداشتنش آنچنان مهم نیست، اما بودنش بهتر از نبودنشه، میدونی فاکتور های زیادی در اورکلاک نقش داره. وقتی یک اورکلاک موفق نمیشه، یا ضعیف انجام میشه، از مدار VRM و ضعف تغذیه و بچ نامناسب خود پردازنده بگیرید تا کولینگ بد و ناتوانی کاربر و ضعف سخت افزار مورد استفاده همه می توانند نقش جزئی و یا کلی داشته باشند. نمیشه روی یکی دو مورد فقط دستگذاشت و گفت پس حتما چون VRM ضعیفی دارم، اورکلاک نشده، در صورتی که عوامل زیادی دخیل هستند.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

دوست خوبم

به مطلب خیلی خوبی اشاره کردین، ببنید، بحث VRM و مدار تغذیه، مهمترین میدان دعوا بین شرکت های مادربرد سازی است. چون چیپست ها که همه یکی هستند و ساخت اینتل، آنچه که توانایی شرکت سازنده مادربرد در آن متبلور میشه، همین بخش VRM هست.

و دلیلی وجود نداره تعداد فاز بیشتر، لزوما مساوی با اورکلاک بهتر باشه، اما یکی از خصوصیات مورد نیاز در اورکلاک موفق، همین تعدد فازهاست تا فشار به صورت متناسب بین کنترلر های VRM تقسیم بشه و خروجی آن با ثابت باشه.

نمیشه در یک پست انواع طراحی های VRM را توضیح داد یا تفاوت ها و نکات مثبت و منفی آنها رو نامبرد. ولی یکی از بهترین و راحت ترین معیار های مقایسه برای قضاوت اینکه مادربردی بهتر هست یا نه، قیمته مادربرده. به صورت عمومی، هرچی مادربرد گران قیمت تر باشه، مدار VRM بهتری داره.

در مورد داشتن یا نداشتن ورودی 4 پین اضافی تغذیه، اون هم، داشتن یا نداشتنش آنچنان مهم نیست، اما بودنش بهتر از نبودنشه، میدونی فاکتور های زیادی در اورکلاک نقش داره. وقتی یک اورکلاک موفق نمیشه، یا ضعیف انجام میشه، از مدار VRM و ضعف تغذیه و بچ نامناسب خود پردازنده بگیرید تا کولینگ بد و ناتوانی کاربر و ضعف سخت افزار مورد استفاده همه می توانند نقش جزئی و یا کلی داشته باشند. نمیشه روی یکی دو مورد فقط دستگذاشت و گفت پس حتما چون VRM ضعیفی دارم، اورکلاک نشده، در صورتی که عوامل زیادی دخیل هستند.

سپاسگذارم  از جواب فنی و متمایزت  / من از روی فرومهای خارجی پارامترهای خاص  برای آور این پردازنده رو مطالعه کردم متاسفانه نمیتونم به اون اعدادی که اونها رسیدن برسم (مشکلی از بابت پاور و سیستم کولینگ نیست)اما خب در یه سری بنچمارکها هم همین سیستم راندمان شگرفی داشته اما این مطلب که دوستان اور کلاکر میگفتن که این مادربرد اصلا قابلیت آورکلاکینگ درست درمونی نداره برام سوال شد  چطور میشه یک مادربرد با فاز بیشتر اینطور مورد غضب اورکلاکرها باشه که البته بحق تستهای اونا هم دیدم و خودمم هم  امتحان کردم و میبینم نمیشه  

test6.jpg

test 5.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

سپاسگذارم  از جواب فنی و متمایزت  / من از روی فرومهای خارجی پارامترهای خاص  برای آور این پردازنده رو مطالعه کردم متاسفانه نمیتونم به اون اعدادی که اونها رسیدن برسم (مشکلی از بابت پاور و سیستم کولینگ نیست)اما خب در یه سری بنچمارکها هم همین سیستم راندمان شگرفی داشته اما این مطلب که دوستان اور کلاکر میگفتن که این مادربرد اصلا قابلیت آورکلاکینگ درست درمونی نداره برام سوال شد  چطور میشه یک مادربرد با فاز بیشتر اینطور مورد غضب اورکلاکرها باشه که البته بحق تستهای اونا هم دیدم و خودمم هم  امتحان کردم و میبینم نمیشه

به هر صورت به نظر من برای مقایسه باید مصداقی قضاوت کنیم.

مثلا در فلان فرکانس این مادربرد با این مشخصات سخت افزاری فلان امتیاز رو در فلان تست گرفته اما در اینترنت مثلا بالاتره. تا حالا این کارو کردین؟ یا صرفا میزان دستیابی به فرکانس بالاتر معیار شماست؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

ضعف مدار تغذیه این مادربرد هست !

سلام ببینید ارایش فازی یه بحثه کیفیت قطعات و یا ظرفیت اون قطعات یه چیز دیگست 

ارایش باعث میشه فشار روی هر فاز کمتر باشه ولی دلیل کافی بر این نیست که قدرت مند باشه 

یعنی باعث میشه با تقسیم کار بین فاز ها ، هر فاز فشار بهش نیاد چه از لحاظ دما چه از لحاظ استفاده از ظرفیت و  تولید توان 

شما فرض کن یه سیپیو که 100وات مصرفشه و مثلا بگیری 1.2 ولت هم ولتاژش باشه ، کل اون مدار فازی 83 امپر تولید میکنه  در ولتاژ 1.2 (ایده عال و غیر نوسانی فرض کنیم)و یا به عبارتی از پاور 8.3 امپر میکشه 

من زیاد برق بلد نیستم و خیلی چیزا نمیدونم ازش و لازمم نیست عموم اینارو بدونن همینکه شما بررسی مادربرد رو نگاه کنی متوجه بازده اون میشی اینم یه معیار برای بررسی اطلاعات رو کاغذه دیگه!

در 1 ساعت قبل، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

درنوع قطعات داخل هر فاز ممکنه جنس مرغوب باشه و ظرفیت بیشتری چه از لحاظ دماو چه از لحاظ توان تولیدی داشته باشه مثلا ممکنه یه ارایش 6فازی از یه 8 فازی قدرتمند تر باشه به همون دلایل که گفتم و تحمل دمای بالاتری داشته باشه

اگه بخوای خیلی ریز بشی باید مادربرد دستت باشه اون سریال مدار کنترل کننده pwm و سریال های قطعات رو برداری بخونی بررسی کنی هر فاز چه تحمل دمایی و توان تولیدی داره  و بری سایت سازنده ببینی مثلا چقدر حداکثر امپر میتونه بکشه و توان مورد نیازتو تامین کنه (تازه اگه موجود باشه تو سایت یا دیتا شیت سازنده اون قطعات )

من تا اونجا که شنیدم کلا گیگابایت توی مادربرد خیلی دست و دل باز عمل نمیکنه و خیلی گزینه ها برای اورکلاک رو نداره یا اصلا بسته اونارو

بهتره کلا سمت گیگابایت نری اگه خیلی کاستوم محوری

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_x299_aorus_gaming_3_motherboard_review,22.html

یه نگاه به این بنداز و براساس تنظیمات ایشون پیش برو ببین نتیجه چیه

دست به blck نزن کلا بزار دیفالت خودش بمونه

درصورت ناپایداری ارور مربوطه رو اسکرین بده

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mَd گفته است :

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_x299_aorus_gaming_3_motherboard_review,22.html

یه نگاه به این بنداز و براساس تنظیمات ایشون پیش برو ببین نتیجه چیه

دست به blck نزن کلا بزار دیفالت خودش بمونه

درصورت ناپایداری ارور مربوطه رو اسکرین بده

ضمن تشکر // توی لینکی که دادی طرف روی 4700 گذاشته من از اون عدد شروع کردم عدد استیبلم هست 4200  اعداد بالا که اصلا توی خود بایوس هنگ میکرد/  هی پیچگوشتی بدست بایوس ریست میکردم اعداد پایین تر توی بوت آپ ویندوز یا زیر بنچمارک صفحه آبی می اومد .. البته سی پی یو اون با من فرق داره بهرحال من خودم با بالا بردن blck به 104 و  cpu 41 نتایج بهتری بدست اوردم توی این تنظیمات استیبل هست  صرف فقط فرکانس سی پی یو 42 بالاتر هنگ آپ میشه 

لینک به دیدگاه

10 hours ago, ِDr.Saleh Derakhshan said:

اما دوستان همین سی پی یو رو بر روی مادربرد فرضا asus  پرایم براحتی تا 4.8 آورکرده اند

Asus هست دیگه😁😍

این بحث ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند(فازها و ...)

فاز بیشتر=استیبلتر

ولی دلیل به آور بالاور نیست

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، farzadkrd گفته است :

Asus هست دیگه

خداییش جنسش خوبه شاید گرونتر باشه 

لینک به دیدگاه

43 minutes ago, mَd said:

ببینید

شما رو این برد باید بدون مشکل ۴.۵ بیارید

اگه نمیتونید اشکال از نحوه اور کردنتونه

با دوستانی ک آشنایی ب رابط کاری گیگا دارند مشورت کنید

من آورکلاکر نیستم ولی بالاخره یخورده از محیط اسوس سر در میارم

ولی گیگا کمی پیچیدگی درست کرده واسه یوزراش

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

بطور مثال ما در این مادربرد یک سی پی یو 7800x  رو بالاتر از 4.2 گیگا هرتز برسونیم دچار عدم پایداری میشیم اما دوستان همین سی پی یو رو بر روی مادربرد فرضا asus  پرایم براحتی تا 4.8 آورکرده اند . بنظرتون مشکل نداشتن همان ورودی 4 پین هست یا اطلاعات فاز درج شده اشتباهه ؟

درود دوست عزیز اورکلاک به روش bclk توصیه نمیشه شما فقط نیاز داری 2 چیز رو افزایش بدی یکی ضریب پردازنده هست که به فرض برای رسیدن به فرکانس 4800 شما باید عدد 48 قرار بدید و مورد بعد هم افزایش ولتاژ پردازنده هست که بالاترین مقداری که توصیه میشه برای واتر کولر های بسته 1.35ولت هست فک می کنم شما اصلا کاری به ولتاژ نداری که روی فرکانس پایین 4200 بالاتر نمی تونید برید

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، farzadkrd گفته است :

ببینید

شما رو این برد باید بدون مشکل ۴.۵ بیارید

اگه نمیتونید اشکال از نحوه اور کردنتونه

با دوستانی ک آشنایی ب رابط کاری گیگا دارند مشورت کنید

من آورکلاکر نیستم ولی بالاخره یخورده از محیط اسوس سر در میارم

ولی گیگا کمی پیچیدگی درست کرده واسه یوزراش

من استارتر نیستم حرف شمارو فقط تایید کردم 

لینک به دیدگاه

2 hours ago, mَd said:

من استارتر نیستم حرف شمارو فقط تایید کردم 

کلا پوکیدیم 

امروز رفتم واسه خرید یخچال، یک برندی خریدم ک هیچ گونه اسم و ادرسی نداره به قیمت ۱۴ تومن

درکم کن یکم ...😂

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، farzadkrd گفته است :

کلا پوکیدیم 

امروز رفتم واسه خرید یخچال، یک برندی خریدم ک هیچ گونه اسم و ادرسی نداره به قیمت ۱۴ تومن

درکم کن یکم ...😂

Welcome to IRAN 😉

واقعا امیدوارم برات عمری کار کنه. چون آدم با این وضع بخاد درآمد چند ماهشو بده سر یچیز ساده مثل یخچال خیلی زور داره. دیگه فکر کردن به احتمال مشکل داشتنش هم اعصاب خورد کنه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، farzadkrd گفته است :

Asus هست دیگه1f601.png1f60d.png

این بحث ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند(فازها و ...)

فاز بیشتر=استیبلتر

ولی دلیل به آور بالاور نیست

در 6 ساعت قبل، mَd گفته است :

تا اونجایی که من میدونم ایسوس توی Z390 ها تو بحث VRM بشدت ضعیف عمل کرده. تو یکی از رده بالا هاش کلا 4 تا دونه VRM با دابلر گزاشته و گفته عوضش خیلی با کیفیتن 😂. گیگابایت تو مادربرد هم رده و هم قیمت همون 12 تا VRM عالی گزاشته. نتیجش هم دمای 2 برابری VRM در مادربرد ایسوس هست. اونم بدون اوور. من موندم اینا قبل اینکه یه کاری کنن فکرم میکنن یا فقط میخان بگن ما متمایز و بهتریم

الان تو مادربردای جدید تو همه رده ها Aorus گیگا و ام اس آی خیلی از مشابه ایسوسشون بهترن.  

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :
در 9 ساعت قبل، mَd گفته است :

باشه 

تا اونجایی که من میدونم ایسوس توی Z390 ها تو بحث VRM بشدت ضعیف عمل کرده. تو یکی از رده بالا هاش کلا 4 تا دونه

کدوم مدلش؟ سری تاف که اشغاله 

فقط prime بدرد بخوره با استریکس و بالا رده تر هاش 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

https://www.techpowerup.com/review/asus-tuf-z390-pro-gaming/13.html

Up to this point, the ASUS TUF Z390-Pro Gaming had proven to be an attractive, reliable board, but nothing about it really stood out to me. It turns out there really is something special here, though. The ASUS TUF Z390-Pro Gaming is by far and away the most stable clocking Z390 board I have tested.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود دوست عزیز اورکلاک به روش bclk توصیه نمیشه شما فقط نیاز داری 2 چیز رو افزایش بدی یکی ضریب پردازنده هست که به فرض برای رسیدن به فرکانس 4800 شما باید عدد 48 قرار بدید و مورد بعد هم افزایش ولتاژ پردازنده هست که بالاترین مقداری که توصیه میشه برای واتر کولر های بسته 1.35ولت هست فک می کنم شما اصلا کاری به ولتاژ نداری که روی فرکانس پایین 4200 بالاتر نمی تونید برید

متشکرم از نظرت // والا  گیگا یه چیزی که توی بایوس داره که فکر کنم ایسوس نداره همین تنظیمات  ولتاژ بصورت پروفایل برای پردازنده  هست (مین قبلیم z390 tuf بود که لا اقل نداشت) پروفایل های نرمال اکسپرت اولترا و اکستریم که توی فرومهای خارجی کلی ازش تعریف میکردن من باب اینکه پروفایل ولتاژ رو میزاشتن روی حالت اکستریم دیگه اورکلاک منوط میشد به دادن فرکانسها  دیگه تنظیم ولتاژ با خود مین بود و البته ازش تعریف میکردن که چه قوی هم ست میکنه ولتاژ ها رو ( خیلی هم تاکید شده بود حواستون به پاور باشه چون بیشتر از دیفالت وات میکشه)  منم همین کار رو میکنم حالا با این نظر شما میرم دستی ولتاژ میدم ببینم از 4.2 گیگا هرتز میتونم به سطح پایداری بیشتری برسم .. فقط یه چیزی برادر مطمعینی این عدد ولتاژی رو  ؟؟؟ این قضیه اصلا شوخی بردار نیست اشتباه بدم یه سی پی یو  5 ملیون تومنی رو بای بای کردم :D

ویرایش شده توسط ِDr.Saleh Derakhshan
لینک به دیدگاه

دوستان گرامی با تشکر از جناب  matrix.trixx و تمامی عزیزانی که منت گذاشتن و برای کمک به حل مشکل من کامنت گذاشتن عرض کنم که بالاخره مشکل رو با سرنخ هایی که بهم دادید پیدا کردم .. توی تنظیمات بایوس در قسمت تنظیمات ولتاژ پارامتری بنام pwm phase controll بود که اونو از حالت auto روی حالت ext extreme گذاشتم ولتاژ هم دستی فیکس کردم و   نهایتا به فرکانس 4.8 گیگ و با پایداری سیستم رسیدم .😍ty.thumb.jpg.9530fde9488a3a4a30353141e98ba9cb.jpg

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mَd گفته است :

مدل Maximus XI Hero که جزو رده بالا ترین مدلاشم هست 4 فاز VRM داره (منظورم خود VRM هست. بعضی از دوستان فکر میکنن choke ها همون VRM هستن 😁). این فاجعست و امیدوارم دیگه از این حرکتا نزنه. این ویدیو رو ببینید تا به عمق فاجعه پی ببرید: 

https://www.youtube.com/watch?v=6lAE3PgWoRc

در 4 ساعت قبل، Divine گفته است :

https://www.techpowerup.com/review/asus-tuf-z390-pro-gaming/13.html

Up to this point, the ASUS TUF Z390-Pro Gaming had proven to be an attractive, reliable board, but nothing about it really stood out to me. It turns out there really is something special here, though. The ASUS TUF Z390-Pro Gaming is by far and away the most stable clocking Z390 board I have tested.

اگه خودتون همین مادربرد رو دارید ممکنه تست دمای VRM رو اینجا قرار بدید؟

Screenshot (27).png

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

دوستان گرامی با تشکر از جناب  matrix.trixx و تمامی عزیزانی که منت گذاشتن و برای کمک به حل مشکل من کامنت گذاشتن عرض کنم که بالاخره مشکل رو با سرنخ هایی که بهم دادید پیدا کردم .. توی تنظیمات بایوس در قسمت تنظیمات ولتاژ پارامتری بنام pwm phase controll بود که اونو از حالت auto روی حالت ext extreme گذاشتم ولتاژ هم دستی فیکس کردم و   نهایتا به فرکانس 4.8 گیگ و با پایداری سیستم رسیدم .😍ty.thumb.jpg.9530fde9488a3a4a30353141e98ba9cb.jpg

تبریک 😉 روی چه ولتاژی این کلاک رو گرفتید؟ استیبل هست یا هنوز تست پایداری نگرفتید؟

ویرایش شده توسط Persian Assassin
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

تبریک 1f609.png روی چه ولتاژی این کلاک رو گرفتید؟ استیبل هست یا هنوز تست پایداری نگرفتید؟

ولتاژ ها سمت راست عکس مشخصه .. خدا رو شکر بعد یک ساعت زیر استرس 100 درصد لود  / استیبل هست 

ویرایش شده توسط ِDr.Saleh Derakhshan
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

اگه خودتون همین مادربرد رو دارید ممکنه تست دمای VRM رو اینجا قرار بدید؟

بله مشکلی نیست فقط سی پی یو 8700 هست و با چه نرم  افزاری براتون تست بگیرم و با چه نرم افزاری براتون مانیتور کنم 

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Divine گفته است :

بله مشکلی نیست فقط سی پی یو 8700 هست و با چه نرم  افزاری براتون تست بگیرم و با چه نرم افزاری براتون مانیتور کنم 

برای تست پایداری CPU میتونید از نرم افزار AIDA64 Extreme استفاده کنید با مدت زمان 15 یا 20 دقیقه و برای مانیتورینگ دمای VRM در هنگام تست هم میتونید از نرمافزار HWiNFO64 استفاده کنید (دمای VRM  رو زیر سربرگ مادربرد و در بخش VRM MOS نشون میده) البته همه مادربرد ها برای دمای VRM سنسور ندارن. پس قبل تست گرفتن چک کنید که تو نرم افزار بخش مربوط به نمایش دمای VRM موجوده یا خیر

vrm-chipset-temperature.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...