رفتن به مطلب

سوالات شما برای ورود به بازار کار کامپیوتر

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت شما جناب حسینی عزیز

ممنون از راهنماییتون

فقط یه سوال دیگه؟

به نظرتون از کجا شروع کنم؟؟یعنی از حاشیه شهر یا مرکز شهر؟؟

و تو چه زمینه ای بهتر میشه کار کرد؟؟

کامپیوتر یا لپتاپ یا هردو در کنار هم؟؟

جناب حسینی مارو در یاب

لینک به دیدگاه

• ارسال 107
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام خدمت شما جناب حسینی عزیز

ممنون از راهنماییتون

فقط یه سوال دیگه؟

به نظرتون از کجا شروع کنم؟؟یعنی از حاشیه شهر یا مرکز شهر؟؟

و تو چه زمینه ای بهتر میشه کار کرد؟؟

کامپیوتر یا لپتاپ یا هردو در کنار هم؟؟

درود

به نظر من از مرکز شهر و بورسش شروع کنید و کامپیوتر و نوت بوک رو در کنار هم کار کنید

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...

با سلام به مدیریت محترم سایت

میخام یه خدمات کامپیوتری سیار راه یندازم هم نرم افزار هم سخت افزار. چه  وسایلی میخاد؟ میتونم در این مورد تاپیک بزنم و از دوستان کمک بخام.در چه قسمتی ؟

سوالات تعمیرات  سخت افزاری رو میتونم از چه کسی در این انجمن بپرسم؟

یا تشکر

ویرایش شده توسط m.javvi
لینک به دیدگاه

با سلام به مدیریت محترم سایت

میخام یه خدمات کامپیوتری سیار راه یندازم هم نرم افزار هم سخت افزار. چه  وسایلی میخاد؟ میتونم در این مورد تاپیک بزنم و از دوستان کمک بخام.در چه قسمتی ؟

سوالات تعمیرات  سخت افزاری رو میتونم از چه کسی در این انجمن بپرسم؟

یا تشکر

درود دوست گلم

دقیقا میخواید چه کاری انجام بدید ؟‌و در چه شهری هستید و در مورد تواناییتون هم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم

دقیقا میخواید چه کاری انجام بدید ؟‌و در چه شهری هستید و در مورد تواناییتون هم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

سلام و دورد بر شما

دانشجوی ترم آخر کامپیوتر هستم.بر ویندوز و آفیس مسلط هستم بر نرم افزار و عیب یابی نرم افزاری آشنایی کامل دارم.آشنایی نسبی با سخت افزار دارم.میخام خدمات کامپیوتری سیار راه بندازم با موتور خدمات در محل.از نصب ویندوز و عیب یابی و تعمیر نرم افزاری تا تایپ و تحقیق و مقالات اینترنتی تا تدریس ویندوز و آفیس و .... . میخام در مورد سخت افزار هم مطالعات و تجربیات بیشتری داشته باشم که بتونم مشکلات سخت افزاری رو هم انجام بدم. ببینم در شهرمون چه چیزی بیشتر صرفه داره.شهر قهرمان خرمشهر هستم.بنده فرهنگی هستم و این کار را به عنوان کار دوم و بیشتر برای علاقه داشتن در پیش بگیرم.

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

سلام و دورد بر شما

دانشجوی ترم آخر کامپیوتر هستم.بر ویندوز و آفیس مسلط هستم بر نرم افزار و عیب یابی نرم افزاری آشنایی کامل دارم.آشنایی نسبی با سخت افزار دارم.میخام خدمات کامپیوتری سیار راه بندازم با موتور خدمات در محل.از نصب ویندوز و عیب یابی و تعمیر نرم افزاری تا تایپ و تحقیق و مقالات اینترنتی تا تدریس ویندوز و آفیس و .... . میخام در مورد سخت افزار هم مطالعات و تجربیات بیشتری داشته باشم که بتونم مشکلات سخت افزاری رو هم انجام بدم. ببینم در شهرمون چه چیزی بیشتر صرفه داره.شهر قهرمان خرمشهر هستم.بنده فرهنگی هستم و این کار را به عنوان کار دوم و بیشتر برای علاقه داشتن در پیش بگیرم.

با تشکر فراوان

درود

مشابه این کار در تهران انجام میشه و اون هم به وفور دلیلش هم اینه که تهران ترافیک زیاده و مردم حوصله ندارن بیان بیرون . مطمئننا در همه شهرها افرادی هستن که نیاز به خدمات در منزل داشته باشن .

ولی مهمترین چیز اینه که شما از سخت افزار و مشکلات سخت افزاری سر در بیارید تا وقتی میرید منزل مشتری به راحتی مشل رو تشخصی بدید تا مشتری بهتون اعتماد کنه .

کار خوبیه به عنوان شغل دوم و اگه کمکهاتون قیمت مناسب و با کیفیت بالا باشه دهن به دهن مردم شما رو معرفی میکنن و اینجوری میشیه که بعد از مدتی شما دیگه وقت ندارید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

مشابه این کار در تهران انجام میشه و اون هم به وفور دلیلش هم اینه که تهران ترافیک زیاده و مردم حوصله ندارن بیان بیرون . مطمئننا در همه شهرها افرادی هستن که نیاز به خدمات در منزل داشته باشن .

ولی مهمترین چیز اینه که شما از سخت افزار و مشکلات سخت افزاری سر در بیارید تا وقتی میرید منزل مشتری به راحتی مشل رو تشخصی بدید تا مشتری بهتون اعتماد کنه .

کار خوبیه به عنوان شغل دوم و اگه کمکهاتون قیمت مناسب و با کیفیت بالا باشه دهن به دهن مردم شما رو معرفی میکنن و اینجوری میشیه که بعد از مدتی شما دیگه وقت ندارید

موفق باشید

با سلام

چه وسایلی میخاد؟ میتونم در این مورد تاپیک بزنم و از دوستان کمک بخام.در چه قسمتی؟

سوالات تعمیرات  سخت افزاری رو میتونم از چه کسی در این انجمن بپرسم؟ از سخت افزار زیاد سر در نمیارم مثلا" کامپیوتر روشن نشه میدونم شاید از پاور یا مین بورد باشه ولی نمیدونم چجوری چکشون کنم.تو کدوم قسمت میتونم پست یا تاپیک بزنم و بپرسم؟ 

کسی از کازبران هست که بتونم ازش سوالات اینجوری رو بپرسم؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

چه وسایلی میخاد؟ میتونم در این مورد تاپیک بزنم و از دوستان کمک بخام.در چه قسمتی؟

سوالات تعمیرات  سخت افزاری رو میتونم از چه کسی در این انجمن بپرسم؟ از سخت افزار زیاد سر در نمیارم مثلا" کامپیوتر روشن نشه میدونم شاید از پاور یا مین بورد باشه ولی نمیدونم چجوری چکشون کنم.تو کدوم قسمت میتونم پست یا تاپیک بزنم و بپرسم؟ 

با تشکر

شما تمام سوالات و مشکلات سخت افزاری رو میتونید در اینجمن زیر ایجاد کنید و نیاز نیست از شخص خاصی بپرسید اینجا دوستان بهتون کمک میکنن

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showforum=13

ولی پیشنهاد میکنم قبل از ایجاد تاپیک تاپیکهای قدیمی رو بخونید

لینک به دیدگاه

با سلام

با تشکر

با اجازه آقای حسینی

دوست خوبم، پیشنهاد میکنم برای آشنایی بیشتر در مورد سخت افزار، مدتی رو در مغازه یا جایی که تعمییرات انجام میدن کار کنید. چون اگر بخواهید از صفر همه چیز را بپرسید هم کار برای شما سخت میشه (سوالات فراوان) و هم کار برای راهنما که از راه دور بخواهد تک تک موارد را به شما بگوید.

اکثر کاربران از سیستم های خودشون شروع به یادگیری سخت افزار میکنند. اگر کامپیوتر دارید میتواند در مورد قطعات خودتون بپرسید و تحقیق کنید.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

با اجازه آقای حسینی

دوست خوبم، پیشنهاد میکنم برای آشنایی بیشتر در مورد سخت افزار، مدتی رو در مغازه یا جایی که تعمییرات انجام میدن کار کنید. چون اگر بخواهید از صفر همه چیز را بپرسید هم کار برای شما سخت میشه (سوالات فراوان) و هم کار برای راهنما که از راه دور بخواهد تک تک موارد را به شما بگوید.

اکثر کاربران از سیستم های خودشون شروع به یادگیری سخت افزار میکنند. اگر کامپیوتر دارید میتواند در مورد قطعات خودتون بپرسید و تحقیق کنید.

با سلام و تشکر

چون شهر ما شهر نسبتا" کوچکی هست مغازه های کامپیوتری هست که فقط خدمات کامپیوتری هستن و کار تعمیرات سخت افزاری زیاد انجام نمیدن و بنده هم با توجه به کارم وقت زیادی برای این کار ندارم.الان میخام ببینمبرای تبلیغ کارم کارت ویزیت بزنم کافیه به اندازه 1000 عدد.

برای چک کردن پاور ، هارد دیسک یا مین بورد چه وسایلی هست و چجوری ازش استفاده میکنن.

با تشکر

ویرایش شده توسط m.javvi
لینک به دیدگاه

سلام اقای حسینی میخوام بئونم نمایندگی مثل ساتل یا پارس انلاین فروش تو شهرستان خودم بگیرم چه جوری کلا 4تا isp بیشتر نیستو چه هزینه ای میخواد

لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر

چون شهر ما شهر نسبتا" کوچکی هست مغازه های کامپیوتری هست که فقط خدمات کامپیوتری هستن و کار تعمیرات سخت افزاری زیاد انجام نمیدن و بنده هم با توجه به کارم وقت زیادی برای این کار ندارم.

من 3 سال با انواع سیستم ها کشتی گرفتم وقت گذاشتم، از درسم، از کارم، از زندگیم، از تفریحم، از همه چیز زدم، پای کامپیوتر گذاشتم تا الان احساس میکنم تازه نصف راه رو اومدم. توی هر کاری بخوای وارد بشی، باید با تمام وجود بیایی. از خودت شروع کن، از سیستم خودت، یا بخر، یا ارتقا بده تا یاد بگیری. تعمییراتی ها یکی دو تا سیستم یدک دارند، از هر قطعه دو سه تا برای تست دارند، جابه جا می کنند مشکل رو پیدا می کنند، یا خودشون تعمییر میکنند یا میفرستن گارانتی. بدون داشتن این لوازم پیدا کردن مشکل کار راحتی نیست. با توجه به وضعیت شما تنها میتونم بگم برای تعمییرات ویندوز و یا نصب سیستم عامل و نرم افزار ها فعالیت کنید. بعد کم کم با آزمون و خطا سراغ سخت افزار برید.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام

من به توصیه یکی از دوستان با این انجمن آشنا شدم و گفتند فروشندگان زیادی اینجا هستند که میتونند کمک بکنند

میخواستم ببینیم سود فروش قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر به چه صورت هست

مثلا یک رم 2 گیگ که 60 هزار تومان فروخته می شود چقدر از اون سود فروشنده هست

خیلی ممنون میشتم چند مثال بزنید و اگر شرایط خاصی برای هر قطعه هست راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان بنده میخوام در اینده خدمات کامپیوتری برنم بودجه مورد نیاز و البته منظورم سه یا چهارسال اینده هست قبلش هم خودم میخوام زیزدست کسی کار کنم کار یاد بگیرم همه چیز بستگی به قبولی کنکورم داره که قبول میشم فقط قوچان و مشهد زدم به نظرتون باید چیها یاد گرفت تو این 4 سال چقدر هزینه میخواد واسه زدن یک خدمات کامپیوتری به نظرتون بین تهران و شیراز کجا خوب کار خدمات کامپیوتری گیر میاد که به ادم یاد بدن این واسه ارشدم گفتم بنده 20 سالم هست تازه کارشناسی ناپیوسته شروع کردم

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

درود به همه عاشقان سخت افزار

واقیعت اینکه قصد ایجاد مغازی برای فروش قطعات سخت افزاری داشتم ! و فعلا هم فقط بصورت مشاوره ای و سفارشات و خودمون جنس نخریم

حال میخواستم بپرسم چه مدرک و پروانه ای جهت این کار نیاز هست ؟

خودم تجربه های خوبی در زمینه سخت افزار دارم ولی متاسفانه مدرکی در این خصوص نگرفتم

مغازه ای هست که پروانه خرازی فروشی داره و اجار هم نداره میشه این مغازه و این پروانه کسب رو جهت اینکار استفاده کرد یا نیاز به پروانه کسب خاصی دارد ؟

و اینکه ممنون میشم در خصوص ایجاد چنین مغازه ای نظر یا پیشنهاد های هم بدین که چقد میتونه بازده خوبی داشته باشه ؟

بنده ساکن فارس بخش اوز هستم و در اینجا یک امتیازی که برای چنین مغازه های میشه گرفت این هست که همه دنبال بهترین ها در مقابل ارزان ترین ها هستن ! و فقط و فقط نیاز به فردی که بتونه بهترین هارو واسشون پیشنهاد و بیاره ...

حداقل بوجه ای که برای چنین مغازه های نیاز هست چقد میباشد ؟

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

درود به همه عاشقان سخت افزار

واقیعت اینکه قصد ایجاد مغازی برای فروش قطعات سخت افزاری داشتم ! و فعلا هم فقط بصورت مشاوره ای و سفارشات و خودمون جنس نخریم

حال میخواستم بپرسم چه مدرک و پروانه ای جهت این کار نیاز هست ؟

خودم تجربه های خوبی در زمینه سخت افزار دارم ولی متاسفانه مدرکی در این خصوص نگرفتم

مغازه ای هست که پروانه خرازی فروشی داره و اجار هم نداره میشه این مغازه و این پروانه کسب رو جهت اینکار استفاده کرد یا نیاز به پروانه کسب خاصی دارد ؟

و اینکه ممنون میشم در خصوص ایجاد چنین مغازه ای نظر یا پیشنهاد های هم بدین که چقد میتونه بازده خوبی داشته باشه ؟

بنده ساکن فارس بخش اوز هستم و در اینجا یک امتیازی که برای چنین مغازه های میشه گرفت این هست که همه دنبال بهترین ها در مقابل ارزان ترین ها هستن ! و فقط و فقط نیاز به فردی که بتونه بهترین هارو واسشون پیشنهاد و بیاره ...

حداقل بوجه ای که برای چنین مغازه های نیاز هست چقد میباشد ؟

دوست عزیز مدرک باید از فنی حرفه ای بگیری دوره اموزشی اون 3 ماه هست معمولا icdl هست این حرفا تو سایت فنی حرفه ای بری متوجه میشی.

دوم اینه که وقتی مدرک فنی گرفتی یه میری اتحادیه اصناف مربوط به کامپیوتر در مورد جواز کسب میپرسی چه شرایطی داره اونم میگه بعد میری دنبال تکمیل مدارک و ریختن پول به حسابشون. من خودم دو سال پیش با کلی پارتی این ور اون ور 400 تومن شد پول جواز در اصل 700 تومن بود ولی چون فامیل اشنا داشتیم شد 400 تومن که اونم خواستن واسم قسطی حساب بکنن به شرطی که اشنا داشته باشی یا با چرب زبانی این کار رو بکنی . بعد از اون مغازه رو دریاب بعد میری اماکن و اماکن بهت میگه برو کارتو شروع کن بعد از 10 روز میان سر وقت مغازت میبینن همه چی خوبه داری کار میکنی تاییدت میکنن و شروع به کار رسمی میکنی. سختی داره ولی اگر علاقه داشته باشی به کارت همه اینا اسون میشه.

در اخر هم بگم خودت چقدر در رابطه با سخت افزار اشنایی ؟؟ الان خودم از 13 سالگی تو کار کامپیوتر بودم و تا سن 16 سالگی دیگه میتونستم اسمبل بکنم بعد با این سنم میرفتم مغازه ها کامپیوتری ببینم کارشون چطوره تا وقتی که الان 23 سالمه و حرفه ای شدم و اسم هم در اوردم تو شهرمون از دوستام و فامیلام تا صدا سیما خخخخ الان فعلا به صورت سیارم این اواخر دارم مغازه خدمات فنی باز بکنم چون هیچکی به اندازه من تو شهرمون وارد نیست در کنارش هم میخوام نمایندگی از لیون بگیرم که حسابی شهر رو بترکونم هههههه. خب کل مطلب این بود باید سطح اشناییت با قطعات رو زیاد کنی

موفق باشی

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...
در در 1387/11/12, 19:21:12، سعید حسینی گفته است :

خیلی سادست . دنبال علاقتون برید حتما براتون پول ساز میشه .

اگر دنبال چیزی برید که مثلا دیگران دارن ازش پول در میارن دلیل نمیشه که شما هم میتونید پول در بیارید . از این رو همیشه اگر دنبال چیزی برید که بهش علاقه دارید اون کار رو بهتر و بهتر انجام میدید و به دنبال خدمات خوبی که به دیگران میدید مبلغی رو دریافت میکنید هر چقدر خدماتتون بهرت باشه مبلغ بیشتری دریافت میکنید .

اصل زندگی بر همین منواله . شما موقعی پولی دریافت میکنید که خدماتی به دیگران ارائه بدید . به دنبال کاری باشید که بتونید این خدمات رو بهتر و بهتر انجام بدید و با علاقه کامل .

این فرمولها در ظاهر خیلی سادست .

موفق باشید

با عرض سلام و ادب خدمت شما جناب آقای حسینی عزیز.

این مسئله هم برای من هم اتفاق افتاده و دوبار منو مشغول به خودش کرده و دچار مشکل کرده منو.

در ابتدا انتخاب رشته تحصیلی در دبیرستان بوده که بنا بر فشار ها و حرف های خانواده از از رشته کامپیوتر به دور شدم از نظر تحصیل ولی چیزی به اسم سخت افزار برای من کامل ترین و بهترین هست و شدیدا عاشق گرایش سخت افزار هستم و حدود سه سال طی همین دبیرستان سعی داستم بصورت جدی فعالیت داشته باشم و یکی از دوستان گل ما "شاهین ساعدی" کاربر ROTEL1TY همن فروم هم هستندخیلی به بنده کمک کردن و اطلاعاتی زیادی هم دوستمون می دادند در گذشته  و خداروشکر من هم امروزه توی سن هجده سالگی با وجود. تمامی محدودیت. و مشکل هایی شامل حال اکثر دوستان بوده تقریبا تونستم از نظر سطح علمی به جایی رسیده باشم(نه انچنان حرفه ای دیگه? ) و همچنان سعی دارم با دوستانم تبادل اطلاعات برقرار کنم اکثر اوقات هم پی اموزش و بالابردن اطلاعاتم هستم در رابطه با سخت افزار ودیگر زمینه رشته های کامپیوتر؛  من درحال تمام کردن سال چهارمن تجربی ام و نزدیک به رفتن دانشگاه هستم جدیدا تو اینکه به سمت سخت افزاربرم در دانشگاه دچارترس ازاینده کاری و .. هستم.

مسائلی چون بازار کار و حقوق و...

خیلی منو اذیت میکنه و نمی تونم این تصمیم مهم در انتخاب رشته دانشگاه که راه زندگی رو در پیش داره بگیرم ، من اماده ام و علاقه دارم توی مجموعه ای برای کسب اطلاعات و تجربه در استارت کارم ساده ترین هارو انجام بدم حتی بدون دریافت حقوق طی سال های دانشگاه که دراینده هم برای خودم جا باز کنم ، ودر حقیقت خیلی هم از مجموعه لیون کامپیوتر خوشم میاد چندساله دراین رابطه که گفتم.

حالا چیزی که منو باعث دو دلی کرده اینه که اگه من این کار هارو انجام بدم موفق می شم، اصلا مجموعه خوبی در تهران که هستم قبول میکنه این شرایط ورود من رو؟ و...

که اینطور رشته برق قدرت هم تو سر من افتاده و شدید موندم چه کنم؟

و اضافه کنم دوباره شدیدا علاقه مند به سخت افزارم :-)

گفتم آقای حسینی شما هم راهنمایی کنید منو ، واقعا مشکل شده برای تصمیمَم!

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام

دوستان من یه رفیق دارم که بیچاره یه سال سخت زحمت کشید پرستاری بیاره اما نشد و به خاطر یه مشاور احمق و انتخاب رشته نادرست اخرش مهندسی کامپیوتر پیام نور کرمانشاه اورد

الان مهندسی کامپیوتر بازار کارش چجوریه؟؟؟اصن براش کار هست؟؟؟(خودش میگه لازم باشه همراه با درس ایلتس میگیرم و میرم خارج) برا کسی که علاقه داشته باشه چجوری میشه از این رشته پول در اورد؟؟؟؟

یه سوالم داره که میگه فرق علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر چیه؟؟؟

و اینکه مدرک پیام نور چقد با ملی فرق داره؟؟؟

گرایش هم خودش میگه میتونم نرم افزار و سخت افزار رو با هم بخونم(خرخونه)

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

سلام

دوستان من یه رفیق دارم که بیچاره یه سال سخت زحمت کشید پرستاری بیاره اما نشد و به خاطر یه مشاور احمق و انتخاب رشته نادرست اخرش مهندسی کامپیوتر پیام نور کرمانشاه اورد

الان مهندسی کامپیوتر بازار کارش چجوریه؟؟؟اصن براش کار هست؟؟؟(خودش میگه لازم باشه همراه با درس ایلتس میگیرم و میرم خارج) برا کسی که علاقه داشته باشه چجوری میشه از این رشته پول در اورد؟؟؟؟

یه سوالم داره که میگه فرق علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر چیه؟؟؟

و اینکه مدرک پیام نور چقد با ملی فرق داره؟؟؟

گرایش هم خودش میگه میتونم نرم افزار و سخت افزار رو با هم بخونم(خرخونه)

سلام درس های علوم مبحث های تخصصی در ارشد میشه مثل سیستم عامل . نظریه ماشین و... مهندسی هم همون نرم افزار و سخت افزار و آی تی در کارشناسی

توصیه می کنم اگه واقعا علاقه دارن ایشون دنبال مدرک آکادمی باشن وگر ن در کارشناسی فقط تئوری و  از منابع بسیار قدیمی استفاده میشه که خیلی بهتر رو میشه در آموزشگاه ها یاد گرفت. شرایط پیام نور رو مطلع نیستم

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ODIIISE گفته است :

سلام درس های علوم مبحث های تخصصی در ارشد میشه مثل سیستم عامل . نظریه ماشین و... مهندسی هم همون نرم افزار و سخت افزار و آی تی در کارشناسی

توصیه می کنم اگه واقعا علاقه دارن ایشون دنبال مدرک آکادمی باشن وگر ن در کارشناسی فقط تئوری و  از منابع بسیار قدیمی استفاده میشه که خیلی بهتر رو میشه در آموزشگاه ها یاد گرفت. شرایط پیام نور رو مطلع نیستم

پس دانشگاه نره؟؟؟؟

اکادمی چیه؟؟؟شرایطش چیه؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Miad007 گفته است :

پس دانشگاه نره؟؟؟؟

اکادمی چیه؟؟؟شرایطش چیه؟؟

سلام مجدد. منظور از تحصیلات اکادمیک دانشگاه بود. از یک طرف صرف مدرک گرایی تو جامعه ما هست  و سطح اجتماعی رو تغییر میده و دنیایی از لیسانسه های بی کار ب بالا از یک طرف بی ارزش بودن دانشگاه و از بین بردن زمان و پول. مگر اینکه در یکی از دانشگاه های تاپ قبول شن ک برای اپلای کار اسون است. قضیه رفتن یا نرفتن رو من نمیتونم نظر بدم چون چیزی هست ک مسیر زندگی رو عوض میکنه. من تجربیاتی ک تو کارشناسی کسب کردم در رشته آی تی رو بیان کردم نتیجه گیری با خودشون. تنها توصیه ای ک میکنم اینه ک اول علاقشون رو پیدا کنن و دنبالش برن. چون اگر دنبال هر رشته و کار و ... برن ک علاقه نداشته باشند بالاخره روزی جایی  دست ازون میکشند و شاید اون موقع خیلی دیر شده باشه و حسرت یه عمر رو بخورن

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ODIIISE گفته است :

سلام مجدد. منظور از تحصیلات اکادمیک دانشگاه بود. از یک طرف صرف مدرک گرایی تو جامعه ما هست  و سطح اجتماعی رو تغییر میده و دنیایی از لیسانسه های بی کار ب بالا از یک طرف بی ارزش بودن دانشگاه و از بین بردن زمان و پول. مگر اینکه در یکی از دانشگاه های تاپ قبول شن ک برای اپلای کار اسون است. قضیه رفتن یا نرفتن رو من نمیتونم نظر بدم چون چیزی هست ک مسیر زندگی رو عوض میکنه. من تجربیاتی ک تو کارشناسی کسب کردم در رشته آی تی رو بیان کردم نتیجه گیری با خودشون. تنها توصیه ای ک میکنم اینه ک اول علاقشون رو پیدا کنن و دنبالش برن. چون اگر دنبال هر رشته و کار و ... برن ک علاقه نداشته باشند بالاخره روزی جایی  دست ازون میکشند و شاید اون موقع خیلی دیر شده باشه و حسرت یه عمر رو بخورن

خیلی ممنون از کمکتون

مجبوره بره بالاخره امروزه هر رشته ای به غیر از رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اخرش راننده تاکسی یا بیکاریه

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

خیلی ممنون از کمکتون

مجبوره بره بالاخره امروزه هر رشته ای به غیر از رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اخرش راننده تاکسی یا بیکاریه

تو ایران کسی با صرفا رفتن ب دانشگاه نمیتونه شغل درخوری پیدا کنه مگر اینکه پارتی یا سرمایه داشته باشه ک بحثش جداست. رشته کامپیوتر بیشترین فارغ التحصیل بیکار رو در کشور داره. از اون طرف این رشته بیشترین اختیار برای کار رو داره . ب طور مثال شما میتونی در مدتی کوتاه با پشتکار ب یک برنامه نویس اماتور تبدیل بشید و یا کسب و کار کوچیک خودتون از هر نوع رو راه بندازید. در کل شرایط هیچوقت مساعد نبوده. موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

من یه سوال دارم الان سرمایه گذاری تو زمینه مغازه فروش قطعات کامپیوتر و همچنین خدمات چگونه است آیا میصرفه آدم دویست سیصد میلیون جور کنه و وارد این بازار بشه علامت سوال( من خودم علاقه مندم به این حرفه)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...