رفتن به مطلب

سوالات شما برای ورود به بازار کار کامپیوتر

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من دانشجوی کارشناسی کامپیوتر هستم الان می خوام یه نمایندگی کامپیوتری بگیرم تو سنندج کلا بیام تو بازار که چشم به این جا افتاد ولی اصلا تو یه شرکت یا جایی کار نکردم به دلیل درس حالا میخوام اگه ممکنه و زخمتی نیست راهنماییم کنین که چی کار کنم ترم دومم هستم یعنی 3 ترم باقی مونده از دانشگاهم اگه ممکنه شمارتونم محبت منین که با هاتون اگه زحمتی نیست تماس بگیرم ممنونم

درود

دوست خوبم برای ورود به بازار کار باید حتما یه سری تجربه به دست بیارید . در غیر اینصورت سرمایه اولیه خودتون رو از دست میدید . برای به دست اوردن این تجربه راههای زیادی هستش . مثلا یک جا برید اونجا به صورت کاراموزی کار کنید و یا یک نفر رو بگیرید و برای شما در مغازتون کار کنه . خلاصه راههای زیادی هستش .

ولی در مورد نمایندگی باید اول کارتون و مغازتون و نحوه کارتون رو مشخص کنید و بعد از چند ماه تجربه میتونید دنبال نمایندگی و از این حرفها باشید .

در کل موفق باشید

لینک به دیدگاه

• ارسال 107
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ولی در مورد نمایندگی باید اول کارتون و مغازتون و نحوه کارتون رو مشخص کنید و بعد از چند ماه تجربه میتونید دنبال نمایندگی و از این حرفها باشید .

در کل موفق باشید

ببخشید میشه واضح تر در مورد این حرف تون توضیح بدین منظورتون رو نفهمیدم

لینک به دیدگاه

ببخشید میشه واضح تر در مورد این حرف تون توضیح بدین منظورتون رو نفهمیدم

با سلام

دوست من منظورم اینه که اول شما باید یه مقدار کار رو شروع کنید . این مسئله باعث میشه تکلیف شما در مورد فروش معلوم بشه . مثلا چقدر میتونید جنس بفروشید یا چه نوع جنسهایی رو بهتر میفروشید و از این مسائل . بعدا میتونید تصمیم بگیرید که چه کاری بکنید .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام

آقای حسینی تو سرچ انجمن شما رو دیدم خیلی خوشم اومد عضو شدم..ولی انگاری بیشتر اعضای انجمن شما اقا هستند

من تازه فارغ التحصیل شدم ، کارشناسی کامپیوتر ، ولی متاسفانه بیکارم..میخواستم یکم راهنماییم کنید در مورد کار و بازارکار

راستی ماشالله خیلی فعالید..بهتون تبریک میگم

لینک به دیدگاه

سلام

آقای حسینی تو سرچ انجمن شما رو دیدم خیلی خوشم اومد عضو شدم..ولی انگاری بیشتر اعضای انجمن شما اقا هستند

من تازه فارغ التحصیل شدم ، کارشناسی کامپیوتر ، ولی متاسفانه بیکارم..میخواستم یکم راهنماییم کنید در مورد کار و بازارکار

راستی ماشالله خیلی فعالید..بهتون تبریک میگم

درود

بهتون خوش امد میگم .

خوب در مورد اقا بودن اعضا فروم به این دلیله که اقایون بیشتر پیگیر سخت افزار و مسائل مربوط به اون هستن .

خوب درمورد فعال بودن هم باید بگم که فعالیت اگر نباشه ادم به مشکلاتش و سختیها بیشتر تمرکز میکنه و باعث عدم پیشرفت میشه .

اما در مورد سوالتون . بازار کار در ایران متفاوته . و در همه جای دنیا به نرم افزار و سخت افزار تقسیم میشه . و من نمیدونم که شما بیشتر در چه کاری مهارت دارید . و اگر هم جایی سابقه کار دارید و بفرمایید ممنون میشم تا بتونم بیشتر راهنماییتون کنم .

من در خدمتتون هستم

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی ممنونم

درسته

من بیشتر نرم افزار...چند تا زبان برنامه نویسی که هم کار کردم ( پاسکال، c، C++ ، دلفی ) که مهمترینش دلفیه که بازار کارش فکر نکنم بد باشه..جدیداً هم دارم روی C# کار میکنم..

تو یک آموزشگاه هم مشغول به تدریس هستم ( موسسات کنکوری کاردانی پیوسته و کاردانی به کارشناسی کامپیوتر)

اما فکر نمی کنم تو این کارا آدم زیاد پیشرفت داشته باشه...برنامه نویسی رو میشه کمی روش حساب کرد.

حالا با این اطلاعات میشه بیشتر راهنماییم کنید

یه دنیا ممنونم از لطفتون

ویرایش شده توسط sara_np
لینک به دیدگاه

سلام

خیلی ممنونم

درسته

من بیشتر نرم افزار...چند تا زبان برنامه نویسی که هم کار کردم ( پاسکال، c، c++ ، دلفی ) که مهمترینش دلفیه که بازار کارش فکر نکنم بد باشه..جدیداً هم دارم روی c# کار میکنم..

تو یک آموزشگاه هم مشغول به تدریس هستم ( موسسات کنکوری کاردانی پیوسته و کاردانی به کارشناسی کامپیوتر)

اما فکر نمی کنم تو این کارا آدم زیاد پیشرفت داشته باشه...برنامه نویسی رو میشه کمی روش حساب کرد.

حالا با این اطلاعات میشه بیشتر راهنماییم کنید

یه دنیا ممنونم از لطفتون

درود

خوب خوبه نرم افزار خوبی که داره بزرگترین مزیتش اینه که با کمترین هزینه میشه کاری رو شروع کرد فقط احتیاج به تجربه داره البته این تجربه رو باید با کارهای کوچیک شروع کرد و به مردم کار تحویل بدید و راضیشون کنید در این موقع هستش که افراد بیشتر به سراغ شما میان و به خصوص کار به موقع تحویل داده بشه .

در کل به نظر من برای موفقیت نمیشه از پله های اخر شروع کرد و باید اولش تجربه در بازار کار بدست اورد .

من کسانی رو میشناسم که خیلی کار بلدن ولی نمیتونن این کار رو تبدیل به پول کنن . شما الان در همین اموزشگاه که هستید به نظر من شروع کنید به دنبال مشتری بودن . از پروژه های کوچیک شروع کنید . و کم کم به نتیج هایی میرسید .

خوب راه دیگه هم اینه که جاهایی استخدام بشید که من همیشه با این کار مخالفم . چون اینجور جاها همونی باید باشید که اونها میخوان ولی اینطوری خودتون رییس خودتون هستین و در ادامه که جلو میرید انتخابهای زیادی جلوی پاتون بوجود میاد .

خوب شما اول راه هستید و زیاد عجله نکنید .

تلاش یادتون نره . تلاش زیاد میتونه ادم رو موفق کنه

لینک به دیدگاه

آقای حسینی سلام ... امیدوارم که حالتون خوب بوده باشه و اوضاع رو به راه! ... بهتون تبریک میگم ، فروم خیلی عالی شده

یه زحمت برای شما داشتم ... من بسیار بسیار زیاد به کامپیوتر و موضوعات مربوط به اون علاقمندم البته رشته ام مکانیکه ولی با وجود این می خوام یه فعالیت جانبی هم در کنار این رشته داشته باشم ... از افراد مختلف پرسو جو کردم که بازار کار کدوم جنبه از کامپیوتر بهتره ... بعضیا میگفتن که برم طرفای گرافیک و طراحی وب ... بعضیای دیگه می گفتن برنامه نویسی بازار کار عالی ای داره ... البته من خودم توی این مدتی که درگیر انتخاب و خرید یه سیستم تازه بودم خیلی به سخت افزار علاقمند شدم ... این رو هم اضافه کنم که تخصص آنچنانی ای هم در مواردی که ذکر کردم ندارم ولی اگه شرایطش جور بشه پایه هستم که حسابی پیگیر این موضوع باشم ..... در ضمن شهری که من هستم می شه گفت مکان مناسبی برای فعالیت در زمینه برنامه نویسی ( به دلیل شهرکهای صنعتی بزرگی که وجود داره) / تبلیغات (باز هم به دلیل همون مورد قبلی) / فروش سخت افزار ( به شرطی که نسبت به فروشندگان دیگه از رتبه بهتری بر خوردار باشی) / ... هست ، البته من خودم بیشتر مایلم برم طرف برنامه نویسی ( به دلیل احتیاجی که حال و آینده در زمینه رشته تحصیلیم بهش دارم) و فروش سخت افزار(البته در مقیاسی خیلی کوچیک و محدود)

با توجه به چیزایی که نوشتم پیشنهاد شما چیه؟ ... ممنون میشم که یه راهنمایی در این زمینه بفرمایید

با تشکر

لینک به دیدگاه

خیلی سادست . دنبال علاقتون برید حتما براتون پول ساز میشه .

اگر دنبال چیزی برید که مثلا دیگران دارن ازش پول در میارن دلیل نمیشه که شما هم میتونید پول در بیارید . از این رو همیشه اگر دنبال چیزی برید که بهش علاقه دارید اون کار رو بهتر و بهتر انجام میدید و به دنبال خدمات خوبی که به دیگران میدید مبلغی رو دریافت میکنید هر چقدر خدماتتون بهرت باشه مبلغ بیشتری دریافت میکنید .

اصل زندگی بر همین منواله . شما موقعی پولی دریافت میکنید که خدماتی به دیگران ارائه بدید . به دنبال کاری باشید که بتونید این خدمات رو بهتر و بهتر انجام بدید و با علاقه کامل .

این فرمولها در ظاهر خیلی سادست .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

وای بابا اقای حسینی دمتون گرم :) خدایی این مدلیشو دیگه ندیده بودم وااااااای سرم داره سوت میکشه که چه قدر شما با صبر پاسخ همرو میدین و به همه کمک میکنین اقا به زندگی امیدوار شدم دمتون گرم

لینک به دیدگاه

وای بابا اقای حسینی دمتون گرم :confused: خدایی این مدلیشو دیگه ندیده بودم وااااااای سرم داره سوت میکشه که چه قدر شما با صبر پاسخ همرو میدین و به همه کمک میکنین اقا به زندگی امیدوار شدم دمتون گرم

اینها همه فرمولهای ساده ایه که میش باهاش موفق شد . و من فقط دارم انجام وظیفه میکنم :)

لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی

خوب هستید خسته نباشید

آقای حسینی یک دوره کلاسهای کار آفرینی دارم شرکت می کنم که بعد دوره واسه طرح وام های خوبی میدهند..مثل وام واسه ثبت شرکت، آموزشگاه و ...

می خواستم راهنماییم کنید.

شرکت های کامپیوتری چطوری اند؟

مثلاً یک شرکت تولید نرم افزار

اگه لطف کنید در این زمینه راهنماییم کنید ممنون میشم

با تشکر

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی

خوب هستید خسته نباشید

آقای حسینی یک دوره کلاسهای کار آفرینی دارم شرکت می کنم که بعد دوره واسه طرح وام های خوبی میدهند..مثل وام واسه ثبت شرکت، آموزشگاه و ...

می خواستم راهنماییم کنید.

شرکت های کامپیوتری چطوری اند؟

مثلاً یک شرکت تولید نرم افزار

اگه لطف کنید در این زمینه راهنماییم کنید ممنون میشم

با تشکر

موفق باشید

درود

و شما هم خسته نباشید .

در کل من به شما پیشنهاد میکنم که مراقب اینجور شرکتها باشید و حتما تحقیق کنید اگر کسی از اونجا وام گرفته ( نه اینکه میخواد بگیره ) گرفته باشه مهمه و حتما شرکتش معتبر باشه و مجوز و این حرفها رو داشته باشه اگر زیر نظر دولت باشه که خیلی عالی میشه . من یه تجربه ای در این زمینه در سال 85 دارم که به اسم وام از افراد پول میگرفتن و مدرک بهشون میدادن و عدا میگفتن اسمت برای وامدر نیومده . البته بعد از بررسی متوجه شدم که چنین طرحی درسته ولی اینها اینکاره نبودن و کلاه بردار بودن .

خوب در مورد شرکتهای تولید نرم افزار باید از همون ارگان بپرسید البته من دقیقا نمیدونم که شرکتهای تولید نرم افزار چه مدارکی رو دارن . باید این سوالات رو از افراد فنیترش بپرسید .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با عرض سلام خدمت همه ی بزرگواران:

من فارق التحصیل رشته ی مهندسی کامپیوتر (گرایش نرم افزار) هستم. تمایل دارم به بازار کار وارد بشم، ولی اصلا کار عملی نکردم و نمی دونم برای ورود به بازار کار نیاز به چه تخصص هایی هست و اینکه برای رسیدن به این فاکتورها باید چه کاری انجام بدم. اگه راهنمایی بفرمایید ممنون می شم.

با آرزوی ایام و ساعاتی خوش برای همه ی عزیزان.

لینک به دیدگاه

سلام.

دوست عزیز به نظر من همین تاپیک رو از اول تا اخر بخون.

مطمئن باش به جواب خیلی از سوالات می رسی و تا حدی با وضعیت بازار اشنا میشی.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام به همیه دوستان

اقای حسینی خیلی ممنون از شما

من دانشجوی نرم هستم و الان ترم 2 کارشناسی نا پیوسته هستم در ضمینه سخت افزار و عیب یابی تجربه دارم و کار اسمبل انجام دادم البته در منزل وبه زبان برنامه نویسی و وب نویسی C# .NET هم کار کردم اینم نه به صورت جدی در حد معمول و گرافیک فتو شاپ و فلش هم کار کردم . شرمنده ولی برنامه نویسی موبایل های ppc هم کار کردم البته تازگی دارم راه میفتم(چی همه کار کردم:) اینجایه که باید بگی همه کاره هیچ کاره:) و من به همیه اینا علاقه دارم نمی دونم کدوم یکی از اینا رو انتخاب کنم یا چی جوری همه اینا رو با هم

داشته باشم و از نظر اقتصادی همه تعریف شده باشه

اگه میشه یک راهنمایی بکنید که چی جوری این زمینه های که من فعالیت کردم رو ازشون استفاده کنم.

راستی مو مشهدیوم شرمنده که لهجه داره

عزت زیاد

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام به همه دوستان بخصوص جناب حسيني عزيز

من حدود 7 ساليه كه مغازه دارم.

اول فقط لوازم نوشت افزار و اداري مهندسي بود،‌چون علاقه زيادي به كامپيوتر داشتم يه كامپيوتر براي سر گرمي خودم گذاشتم تو مغازه و همه مشكلات سخت افزاريو نرم افزاريم رو سعي مي كردم خودم حل كنم.كم كم بعضي از مشتريام در مورد كامپيوتر ازم سوال كردن و اين كه كارهاي كامپيوتري هم انجام مي دم يا نه،‌كه باعث شد دنبالش رو بگيرمو بيشتر بهش بها بدم. و الان اينجوري بگم بهتر يه خدمات كامپيوتريم كه نوشت افزار هم مي فروشه. البته لوازم جانبي بيشتر مي فروشم مخصوصا كه خودم رو به عنوان يه عمده فروش سي دي خام جا انداختم. در حال حاضر عيب يابي،‌اسمبل،‌ارتقاء‌سيستم و برنامه ريزي و تا حدودي كارهاي شبكه (شبكه هاي كوچيك مثل مدارس و دفاتر كوچيك)‌رو انجام مي دم و مثل كافي نت ها كارهاي پرينت و فكس و اينترنتي هم انجام مي دم.

دارم داستان زندگيمو مي نويسم شرمنده زياد شد

چندتا سوال دارم كه تك تك از خدمت مي پرسم.

من نزديك 2سالي ميشه كه از مجتمع كامپيوتر ايران دارم خريد مي كنم كم و بيش فروشنده ها رو مي شناسم و با هاشون كار كردم.

1-چرا تو بازار كامپيوتر فرقي بين كسي كه قطعات رو تعداد مي خره با كسي كه مي خواد يه سيستم براي خودش ببنده نيست؟(‌البته يه درصداي كمي تخفيف قائل ميشن منظورم اينه كه چرا مثل بازار اجناس ديگه نيست(بازار بزرگ)،من گوشي موبايل رو با 15 درصد زير قيمت بازار حتي بصورت تكي از پاساژ علاءالدين مي خرم اما قطعات كامپيوتر رو تا حالا نتونستم با يه همچين درصدي بخرم البته به جز پرينتر‌)

لینک به دیدگاه

bigdelo عزیز امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید .

به نظر شخصیه من دلیل اینکه قیمت کالاهایی کامپیوتر به این صورت هستش اینه که اول دست زیاده یعنی رقابت خیلی زیاده و سود بسیار کمی داره به همین دلیله که نمیشه قیمتها رو درست داد . بعضی وقتها میشه که قیمتهایی که به ما میدن بیشتر از قیمتیه که به مشتری معمولی دادن ولی در کل ما سعی میکنیم که چند جا قیمت کنیم کالاها رو که تا شرمنده نشیم .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

من چند تا سوال داشتم

قیمت

AcBel 660W

Western Digital 500GB

T220P

Crucial Ballistix Tracer 2*1 1333 DDR3

DFI DK 790FXB-M3H5

NZXT LEXA BLACK LINE

چرا پاور و هارد و رم بالا تو سایت موجود نیست؟

اگه تماس بگیرم میتونید از بازار خریدادری کنید و ارسال کنید؟

مادربورد DFI DK 790FXB-M3H5 تو بازار هست؟ تو لیون که نبود ؟ آیا لیون این مادربورد را تا 2 -3 هفته دیگه میاره؟

کیس NZXT LEXA BLACK LINE را هم هر جا رفتم نداشهر جا رفتم نداشتند (تو لیون هم نبود)اگه کسی آدرس مغازه ی خاصی را میدونه که داره P.M بدید .

جای دیگه ای برای پرسیدن پیدا نکردم!

ممنون

لینک به دیدگاه

من چند تا سوال داشتم

قیمت

AcBel 660W

Western Digital 500GB

T220P

Crucial Ballistix Tracer 2*1 1333 DDR3

DFI DK 790FXB-M3H5

NZXT LEXA BLACK LINE

چرا پاور و هارد و رم بالا تو سایت موجود نیست؟

اگه تماس بگیرم میتونید از بازار خریدادری کنید و ارسال کنید؟

مادربورد DFI DK 790FXB-M3H5 تو بازار هست؟ تو لیون که نبود ؟ آیا لیون این مادربورد را تا 2 -3 هفته دیگه میاره؟

کیس NZXT LEXA BLACK LINE را هم هر جا رفتم نداشهر جا رفتم نداشتند (تو لیون هم نبود)اگه کسی آدرس مغازه ی خاصی را میدونه که داره P.M بدید .

جای دیگه ای برای پرسیدن پیدا نکردم!

ممنون

درود

دوست عزیز خواهشا سوالتون رو در تاپیک مربوط به خودش سوال کنید که تاپیک قیمت و مشخصات قطعات که لینکشو براتون قرار میدهم مخصوص این امر هست

http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?p=27230#post27230

و اگر سوالاتتون برای خرید یا سفارش خرید قطعات فوری هست میتونید با شماره های فروشگاه لیون کامپیوتر تماس بگیرید و جوابتون رو دریافت کنید .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام به همه

میخوام در بخش نرم افزار کار کنم ( تولید نرم افزار و تکثیر ) روال قانونی کار چیه؟ مجوز های لازم رو از کجا باید گفت؟

در صورت امکان راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام خیلی خوشحالم که خیلی اتفاقی با سایت شما اشنا شدم من دانشجو ترم دو it هستم از کجا وچه جوری باید شروع کنم که یه ادم موفق تو بازار کامبیوتر بشم با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام به همه

میخوام در بخش نرم افزار کار کنم ( تولید نرم افزار و تکثیر ) روال قانونی کار چیه؟ مجوز های لازم رو از کجا باید گفت؟

در صورت امکان راهنمایی کنید

درود

مهندس جان شما توی چه بخشی از نرم افزار و تولید میخواید کار کنید . چون بخشهای مختلف داره مثلا میخواید یه مغازه داشته باشید و نرم افزارها و بازیهای مختلف رو بفروشید . ؟ اگر اینطوره باید با مجوز از وزارت ارشاد اینکار رو بکنید . و مجوز ناشر بازی بگیرید . که کارتون و فیلم جزوش نیست و اینها رو باید از جایی تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

سلام خیلی خوشحالم که خیلی اتفاقی با سایت شما اشنا شدم من دانشجو ترم دو it هستم از کجا وچه جوری باید شروع کنم که یه ادم موفق تو بازار کامبیوتر بشم با تشکر

درود

خوش اومدید به فروم خودتون

1- برای موفقیت توی هر کاری اول باید شروع کنید .

2 - بعد باید روشهای فروش موفق رو مطالعه و تجربه به دست بیارید .

3 - کار رو کاملا درست و اصولی یاد بگیرید و انجام بدید .

این راهشه عزیز .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...