رفتن به مطلب

سوالات شما برای ورود به بازار کار کامپیوتر

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خسته نباشین

من تو رشته نرم افزار کامبیوتر قبول شدم راستش اطلاعات زیادی از این رشته ندارم میخوام بدونم ارزش داره که تو این رشته تحصیل کنم لطفا در مورد بازار کارش بهم اطلاعاتی بدین خلاصش اینکه میخوام بدونم اگه تو این رشته تحصیل کنم اخرش چکاره میشم خواهشا کمکم کنین خیلی ممنونتون میشم مرسی

لینک به دیدگاه

• ارسال 107
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام خسته نباشین

من تو رشته نرم افزار کامبیوتر قبول شدم راستش اطلاعات زیادی از این رشته ندارم میخوام بدونم ارزش داره که تو این رشته تحصیل کنم لطفا در مورد بازار کارش بهم اطلاعاتی بدین خلاصش اینکه میخوام بدونم اگه تو این رشته تحصیل کنم اخرش چکاره میشم خواهشا کمکم کنین خیلی ممنونتون میشم مرسی

دوست من به فروم خودتون خوش اومدید و امیدوارم که در هر کاری موفق و پیروز باشید .

دوست عزیز پاسخ سوال شما بسیار ساده هستش :

نکته اول : تمام مطالب و پرسش و پاسخهای این تاپیک رو از اول بخونید .

نکته دوم : تمام رشته ها و شغلهای دنیا خوب و عالی هستن فقط بستگی به شما داره که چطور انجامش بدید .

مثال میزنم شما از سوپر مارکتی در کوچه یا محلتون خرید میکنید که خوش اخلاق و کالاهای خوب و با قیمت مناسب داشته باشه پس این مغازه دار کارشو خوب بلده و در کارش موفق هستش و در نتیجه مشتری بیشتر باعث سود بیشتر برای ایشون میشه .

حالا شما اگر فقط دنبال جنبه مالی کار هستید و فقط میخواید بودنید که این کار خوبه یا نه من بهتون میگم که اگر به دلیل خالی نبودن عریضه این رشته رو انتخب کردید و هیچ شناختی ندارید و اصلا نمیودنید که رشته رو دوست دارید یا نه این رشته برای شما سم هستش . مگر اینکه عظمتون رو جزم کنید تا به یک نتیجه خوب در این رشته (از دید من عالی ) برسید .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

بازم سلام مرسی که به سوالم جواب دادین ولی راستیتش منظور من از اینکه اطلاعاتی ندارم این بود که از بازار کارشو پول و ای چیزاش:eek:(برا خانوما)زیاد خبر ندارم ولی جدا هم علاقه دارم هم مطمعنم استعدادشو دارم فقط وقتی میبینم این همه ادم دارن تو این رشته تحصیل میکنن (هرکی از را میرسه مهندس نرم افزار میشه)با این همه مهندس تا من بخوام شروع کنم و درسمو تموم کنم و بالاخره به سلامتی یه جوجه مهندس شم دیگه کاری واسه من نمیمونه یا وقتی میبینم این رشته انقد داوطلب داره احساس میکنم اینجوری ارزششو از دست میده خود رشته نه ولی کسی که تو این رشته فعالیت میکنه با این شرایط کمتر به چش مییاد :D

این طور نیست؟

شرمنده اگه میشه بازم راهنماییم کنین که با این شرایط برم نرم افزاربخو نم یا نه:eek:

اقا اصلا تصمیم گرفتم هرچی شما بگین ما خیلی مخلصیم

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز در حقیقت خیلی وقته که تحصیلات داخل ایران ارزششو از دست داده و اگر بخاید توقع داشته باشید که از همون اول چون مدرک مهندسی دارید یک کار ایده آل براتون فراهم میشه که مطابق خاسته های شما هست این خیالی بیش نیست.چرا که الان دیگه تحصیلات لیسانس خیلی عادی و رایج شده و فوق لیسانس هم کم نیست تازه.

بنابراین توی این زمانه که انقدر دست زیاد شده توی بازار کار کامپیوترو این همه مدرک تحصیلی توسط دانشگاها صادر میشه تنها کسی میتونه موفق بشه که توی یک زمینه خاص خودش کاملا حرفه ای عمل کنه طوریکه بقیه به کیفیت کار اون نتونند کار کنند و این خودش باعث کسب درآمد میشه.مثلا شما که مهندسی نرم افزار بخاید بخونید اگر یک برنامه نویس حرفه ای باشید احتمال اینکه شغل بهتری داشته باشید بیشتر هست.ولی در کل شانس پیدا کردن کار مناسب برای کسی که تحصیلات داره تا کسی که تحصیلات دانشگاهی نداره برای الان معمولا بیشتر هست

لینک به دیدگاه

بازم سلام مرسی که به سوالم جواب دادین ولی راستیتش منظور من از اینکه اطلاعاتی ندارم این بود که از بازار کارشو پول و ای چیزاش:eek:(برا خانوما)زیاد خبر ندارم ولی جدا هم علاقه دارم هم مطمعنم استعدادشو دارم فقط وقتی میبینم این همه ادم دارن تو این رشته تحصیل میکنن (هرکی از را میرسه مهندس نرم افزار میشه)با این همه مهندس تا من بخوام شروع کنم و درسمو تموم کنم و بالاخره به سلامتی یه جوجه مهندس شم دیگه کاری واسه من نمیمونه یا وقتی میبینم این رشته انقد داوطلب داره احساس میکنم اینجوری ارزششو از دست میده خود رشته نه ولی کسی که تو این رشته فعالیت میکنه با این شرایط کمتر به چش مییاد :eek:

این طور نیست؟

شرمنده اگه میشه بازم راهنماییم کنین که با این شرایط برم نرم افزاربخو نم یا نه:-c

اقا اصلا تصمیم گرفتم هرچی شما بگین ما خیلی مخلصیم

درود

خوب پرنس عزیز من مطالبتو خوندم و نظرات خودمو میگم بهتون :

خوب ببنید از دید من و از نظر شغل خودم که فروش سخت افزار هستش راستشو بهتون بگم اصلا برام مهم نیستش که چند هزار نفر توی این کار هستن و دارن همین کار ما رو انجام میدن پرنس عزیز مهمترین کار اینه که در هر کاری هستی بهترین باشی و خلاقانه کار کنی . به ظور مثال اگر همه برنامه نویسی تحت وب میکنن شما هم بیا این کار رو انجام بده ولی با خلاقیتی که در درون تو نهفته هستش این کار رو بکن مثلا اگر سایتی رو شخصی با یک برنامه طراحی کرده و بسیار هم خوب جواب داده شما فکر نکن که تموم شده و اون کاری که میخواستی بکنی رو کس دیگه ای انجام داده و چه فایده ای داره که من انجام بدم شما بیا برنامه ای فراتر از اون شخص بنویس و توی کارت همیشه خلاقیت داشته باش مطمئن باش که موفق میشی .

ببنید من نمیخوام کسی رو زیادی امیدوار کنم اکثر جوونای ما میخوان کاری رو بکنن که دیگران قبلا کردن ولی من خودم به شخصه اینرو قبول ندارم و دوست دارم کاری کنم که دیگران نکردن و اگر هم انجام دادن دوست دارم یه سری خلاقیت توش به کار ببرم تا بتونم دیگران رو بیشتر جذب کنم . این رمز موفقیت در قرن جدیده عزیز .

خلاقیت یادت نره اگر دنبال خلاقیت در کارت هستی دست به هر کاری بزنی بهت قول میدم که موفق بشی و اصلا شک ندارم .

در ضمن کار برای خانم و اقا هیچ فرقی نداره تازه خانمها فکر خلاقتری دارن فقط باید همکارها و محل کار خوب و امنی رو برای خودشون انتخاب کنن .

:D

لینک به دیدگاه

سلام

خسته نباشید من می خواهم در کلاس های کامپیوتر شرکت کنم (برای کار ) بی زحمت من را راهنمایی بفرمایید من در رشته مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) تحصیل کردم ولی از برنامه نویسی چیزی بلد نیستم.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

میخواستم یه کاری واسه خودم راه بندازم که حداقل یه ذره خرج خودمو به در بیارم

پدرم بهم گفت که با توجه به اینکه به کامپیوتر علاقه دارم(مخصوصا سخت افزار) برم توی کار ویزیتوری و قطعات کامپیوتری بخرم و بعدش بفروشم(البته به صورت محدود و تک کالایی)

البته اینجا یعنی اصفهان قمیت قطعات بالاتره نسبت به تهران و اگه شد قطعات مورد نظرم رو از تهران بخرم

میخواستم بدونم این کار شدنی هست یا نه؟؟؟(البته کار نشد نداره) اما میخواستم بدونم فروشنده ها به جوانی 20 ساله ای مثل من اعتماد میکنند بخرند یا نه؟؟؟

ویرایش شده توسط Amin_0913
لینک به دیدگاه

سلام

خسته نباشید من می خواهم در کلاس های کامپیوتر شرکت کنم (برای کار ) بی زحمت من را راهنمایی بفرمایید من در رشته مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) تحصیل کردم ولی از برنامه نویسی چیزی بلد نیستم.

دوسته گلم که اسمتم گله . من خیلی خلاصه و در کوتاهترین جمله بهتون پاسخ میدم

بهترین کلاس خود بازار واقعی هستش

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

میخواستم یه کاری واسه خودم راه بندازم که حداقل یه ذره خرج خودمو به در بیارم

پدرم بهم گفت که با توجه به اینکه به کامپیوتر علاقه دارم(مخصوصا سخت افزار) برم توی کار ویزیتوری و قطعات کامپیوتری بخرم و بعدش بفروشم(البته به صورت محدود و تک کالایی)

البته اینجا یعنی اصفهان قمیت قطعات بالاتره نسبت به تهران و اگه شد قطعات مورد نظرم رو از تهران بخرم

میخواستم بدونم این کار شدنی هست یا نه؟؟؟(البته کار نشد نداره) اما میخواستم بدونم فروشنده ها به جوانی 20 ساله ای مثل من اعتماد میکنند بخرند یا نه؟؟؟

امین جان به همین راحتی هم که فکر میکنید نیست . چون یه مغازه دار دوست داره که کالاشو از جایی مطمئن بخره مگر اینکه خیلی خیلی یه کاری کنید بهتون اعتماد کنن و این اعتماد هم به این سادگی ایجاد نمیشه و اولش باید از سود خیلی کم و شاید هم بودن سود کار کنید تا بشناسن شمارو .

من خودم همینجوری شروع کردم و طوری کار میکردم که از یه مغازه دار بیشتر در میاوردم ولی اون زمان خلی تلاش کردم و همیشه مشتریها ور راضی نگه میداشتم و اگر بهم زنگ میزدن و میگفتن که کالات خرابه میرفتم در محل براشون عوض میکردم . البته فقط برای همکار این کار رو میکردم

لینک به دیدگاه

امین جان به همین راحتی هم که فکر میکنید نیست . چون یه مغازه دار دوست داره که کالاشو از جایی مطمئن بخره مگر اینکه خیلی خیلی یه کاری کنید بهتون اعتماد کنن و این اعتماد هم به این سادگی ایجاد نمیشه و اولش باید از سود خیلی کم و شاید هم بودن سود کار کنید تا بشناسن شمارو .

من خودم همینجوری شروع کردم و طوری کار میکردم که از یه مغازه دار بیشتر در میاوردم ولی اون زمان خلی تلاش کردم و همیشه مشتریها ور راضی نگه میداشتم و اگر بهم زنگ میزدن و میگفتن که کالات خرابه میرفتم در محل براشون عوض میکردم . البته فقط برای همکار این کار رو میکردم

درسته بهترین روش همون کسب تجربه و اعتمادسازی هست..........

برم ببینم چیکار میکنم

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در مورد بازار برنامه نويسي در تهران مي خوام بدونم.شرايطشون چيه؟

درود

دوست خوبم در مورد بازار کار برنامه چون من تو این کار نیستم نمیتونم دقیق راهنماییتون کنم ولی تا اونجایی که من میدونم شما برای اینکه از این راه پول در بیارید دو راه دارید .

1 - ارگانها و یا افرادی شما رو بشناسن و بهتون کار بدن و برنامه سفارش بدن و یا اینکه تبلیغ کنید برای برنامه نویسی تا پیدا کنن شما رو

2 - جایی برای برنامه نویسی مشغول بشید .

در مورد مقدار درامد و این حرفها چون یک کار عملی هستش و هر برنامه ای قیمت خودشو داره نمیشه قیمت گذاری و درامدش رو مشخص کرد مگر اینکه جای خاصی مشغول به کار بشید .

لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...
  • 2 سال بعد...

سلام آقای حسینی عزیز و گرامی ! راستش من علاقه فوق العاده شدیدی به کامپیوتر و مخصوصاً بخش سخت افزار دارم ! قطعات کامپیوتر رو به میزان زیادی می شناسم و به محض تولید یک قطعه از طرف شرکت سازنده سریع از طریق سایتش اطلاعات فنی اون رو پیدا می کنم ! (طوری که جسارت به شما نباشه ولی با اطمینان بالا می تونم بگم توی شهرستانمون برای خرید هر قطعه ای اقدام می کنم هیچ فروشنده ای نمی تونه  نظرم رو تغییر بده یا اینکه اطلاعاتی که در مورد اون قطعه داره رو به من دیکته کنه !! و  اکثر  فروشگاه های شهرمون  که بیشتر واسه خرید قطعات  به اونها  مراجعه میکنم به عنوان یه همکار به من نگاه می کنن !!)   رشته تحصیلی من مهندسی  صنایع غذایی هست که هیچ ارتباطی با بخش های تخصصی کامپیوتر نداره و اطلاعات من در مورد کامپیوتر و سخت افزار در مقایسه با رشته تحصیلیم خیلی بالاست ! از بخش  سخت افزار به دو کار اسمبل سیستم  و عیب یابی قطعات و فروش قطعات علاقه زیادی دارم ! اما به صورت حرفه ای و برای تجربه اندوزی جایی کار نکردم و میدونم تا کسی توی کاری اول تجربه نداشته باشه نمی تونه و نباید به طور مستقیم خودش توی بازار بیاد چون شکست میخوره ! با عرض معذرت از شما و اینکه میخوام جسارت و تکبر و اینکه منو به خاطر تعریف هایی که از خودم کردم به بزرگواری خودتون ببخشید ، سوالم از شما این هست که با شرایطی که در مورد خودم خدمتتون عرض کردم ، آیا  برای ورود به حوزه سخت افزار صرف تجربه اندوزی  زیاد کافی هست یا اینکه باید مدرک معتبر هم داشته باشیم مثل مدرک آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای یا مدرک دانشگاهی ؟ منظورم این هست که یه شخصی مثل من که رشته دانشگاهیش هیچ ارتباط مستقیمی با حوزه سخت افزار نداره ، با کسب تجربه می تونه به حوزه و شغل و فعالیتی که مورد علاقعه ذهنی و قلبیش  هست برسه ؟؟!! پیشاپیش از پاسخگویی صبورانه شما بسیار متشکرم !!مجدداً از شما معذرت میخوام بابت طولانی شدن عرایضم ! :D

لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی عزیز و گرامی ! راستش من علاقه فوق العاده شدیدی به کامپیوتر و مخصوصاً بخش سخت افزار دارم ! قطعات کامپیوتر رو به میزان زیادی می شناسم و به محض تولید یک قطعه از طرف شرکت سازنده سریع از طریق سایتش اطلاعات فنی اون رو پیدا می کنم ! (طوری که جسارت به شما نباشه ولی با اطمینان بالا می تونم بگم توی شهرستانمون برای خرید هر قطعه ای اقدام می کنم هیچ فروشنده ای نمی تونه  نظرم رو تغییر بده یا اینکه اطلاعاتی که در مورد اون قطعه داره رو به من دیکته کنه !! و  اکثر  فروشگاه های شهرمون  که بیشتر واسه خرید قطعات  به اونها  مراجعه میکنم به عنوان یه همکار به من نگاه می کنن !!)   رشته تحصیلی من مهندسی  صنایع غذایی هست که هیچ ارتباطی با بخش های تخصصی کامپیوتر نداره و اطلاعات من در مورد کامپیوتر و سخت افزار در مقایسه با رشته تحصیلیم خیلی بالاست ! از بخش  سخت افزار به دو کار اسمبل سیستم  و عیب یابی قطعات و فروش قطعات علاقه زیادی دارم ! اما به صورت حرفه ای و برای تجربه اندوزی جایی کار نکردم و میدونم تا کسی توی کاری اول تجربه نداشته باشه نمی تونه و نباید به طور مستقیم خودش توی بازار بیاد چون شکست میخوره ! با عرض معذرت از شما و اینکه میخوام جسارت و تکبر و اینکه منو به خاطر تعریف هایی که از خودم کردم به بزرگواری خودتون ببخشید ، سوالم از شما این هست که با شرایطی که در مورد خودم خدمتتون عرض کردم ، آیا  برای ورود به حوزه سخت افزار صرف تجربه اندوزی  زیاد کافی هست یا اینکه باید مدرک معتبر هم داشته باشیم مثل مدرک آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای یا مدرک دانشگاهی ؟ منظورم این هست که یه شخصی مثل من که رشته دانشگاهیش هیچ ارتباط مستقیمی با حوزه سخت افزار نداره ، با کسب تجربه می تونه به حوزه و شغل و فعالیتی که مورد علاقعه ذهنی و قلبیش  هست برسه ؟؟!! پیشاپیش از پاسخگویی صبورانه شما بسیار متشکرم !!مجدداً از شما معذرت میخوام بابت طولانی شدن عرایضم ! :D

درود دوست گلم

من اولین جمله ای که بهتون میگم اینه که اگر روزی تونستید به شخصی مثل شما که هیچ فروشنده ای نتونسته نظرش رو عوض کنه , نظرش ور تغییر بدید شما میتونید فروشنده خوبی بشید .

ایا میتونید ؟

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم

من اولین جمله ای که بهتون میگم اینه که اگر روزی تونستید به شخصی مثل شما که هیچ فروشنده ای نتونسته نظرش رو عوض کنه , نظرش ور تغییر بدید شما میتونید فروشنده خوبی بشید .

ایا میتونید ؟

با سلام مجدد ! من اگه در جایگاه فروشنده باشم و مشتری به من مراجعه کنه  و مثلاً در انتخاب یک کالا بین دو مدل شک داشته باشه ویژگی های هر دو مدل  رو بهش میگم شامل نکات مثبت و منفی هر کالا و انتخاب نهایی رو به عهده خودش میذارم و هیچ وقت سعی نمی کنم نظرم رو به مشتری دیکته کنم !  سوالی که  توی پست قبلی در مورد مدرک تحصیلی پرسیدم در موردش چه نظری دارید ؟! بسیار ممنون !

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد ! من اگه در جایگاه فروشنده باشم و مشتری به من مراجعه کنه  و مثلاً در انتخاب یک کالا بین دو مدل شک داشته باشه ویژگی های هر دو مدل  رو بهش میگم شامل نکات مثبت و منفی هر کالا و انتخاب نهایی رو به عهده خودش میذارم و هیچ وقت سعی نمی کنم نظرم رو به مشتری دیکته کنم !  سوالی که  توی پست قبلی در مورد مدرک تحصیلی پرسیدم در موردش چه نظری دارید ؟! بسیار ممنون !

بار فنی شما هر چقدر بالا باشه در کارتون بهتون کمک میکنه ولی کل مسئله حل نمیشه و نهایتا بار علمی توی کار 10 درصد تاثیر داره و فروشندگی بسیار بسیار کار دشواریه عزیز و به همین سادگی نیستش . البته فروشندگی داریم تا فروشندگی و همه چیز بستگی به دید شما داره یکی میخواد فقط وقتش پر بشه و یه مغازه میزنه و یه سری جنس میریزه و میفروشه که این کار بسیار ساده ای و مثل سوپر مارکت میشه ولی کار کامپیوتر کار متفاوتیه .

مدرک تحصیلی هیچ تاثیری در این کار نداره .

پیشنهاد بنده اینه که حتما برید یه جایی براشون مجانی کار کنید تا چند ماه تجربه بدست بیارید و چالشهای این کار و بیشتر بشناسید عزیز

موفق باشید

لینک به دیدگاه

بار فنی شما هر چقدر بالا باشه در کارتون بهتون کمک میکنه ولی کل مسئله حل نمیشه و نهایتا بار علمی توی کار 10 درصد تاثیر داره و فروشندگی بسیار بسیار کار دشواریه عزیز و به همین سادگی نیستش . البته فروشندگی داریم تا فروشندگی و همه چیز بستگی به دید شما داره یکی میخواد فقط وقتش پر بشه و یه مغازه میزنه و یه سری جنس میریزه و میفروشه که این کار بسیار ساده ای و مثل سوپر مارکت میشه ولی کار کامپیوتر کار متفاوتیه .

مدرک تحصیلی هیچ تاثیری در این کار نداره .

پیشنهاد بنده اینه که حتما برید یه جایی براشون مجانی کار کنید تا چند ماه تجربه بدست بیارید و چالشهای این کار و بیشتر بشناسید عزیز

موفق باشید

بابت راهنمایی بسیار مفیدتون بی نهایت سپاسگزارم جناب حسینی عزیز ! انشاءالله  به موقعش تجربه می کنم و حساب کار دستم میاد ! البته با اجازه شما روی مشاوره و کمک شما هم میخوام حساب باز کنم! در زمینه کارهای تعمیراتی، اسمبل سیستم و عیب یابی و تعمیرات نرم افزاری نظرتون چی هست؟ نسبت به فروشندگی کار راحت تری هست ؟

لینک به دیدگاه

بابت راهنمایی بسیار مفیدتون بی نهایت سپاسگزارم جناب حسینی عزیز ! انشاءالله  به موقعش تجربه می کنم و حساب کار دستم میاد ! البته با اجازه شما روی مشاوره و کمک شما هم میخوام حساب باز کنم! در زمینه کارهای تعمیراتی، اسمبل سیستم و عیب یابی و تعمیرات نرم افزاری نظرتون چی هست؟ نسبت به فروشندگی کار راحت تری هست ؟

من کاملا در خدمتم

هیچ کاری سخت نیستش و هیچ کاری اسون نیست فقط برای موفقیت در هر کاری باید درش غرق شد

لینک به دیدگاه

من کاملا در خدمتم

هیچ کاری سخت نیستش و هیچ کاری اسون نیست فقط برای موفقیت در هر کاری باید درش غرق شد

بابت پاسخهای فیلسوفانه و عبرت آموزتتون بسیار ممنون ! از این که این فروم رو پیدا کردم تا سؤالاتی که مدتها ذهنم رو مشغول کرده بود رو اینجا مطرح کنم و از اینکه کارشناس با تجربه و خبره ای مثل شما به  افراد  تازه به دوران رسیده ای  مثل من که تازه میخوان مفهوم کار و فروشندگی سخت افزار رو یاد بگیرن افتخار می دهید  که به سؤالهاشون پاسخ می دهید واقعاً خوشحالم و خدا رو شکر می کنم ! خدا از بزرگی کمتون نکنه و امیدوارم  هرچی از خدا میخواید بهتون بده ! براتون توی کارتون آرزوی موفقیت می کنم  و امیدوارم افتخار خرید از لیون کامپیوتر رو پیدا کنم !

لینک به دیدگاه

من یک سوالی داشتم سایت جدید لیون را خودتان طراحی کردید یا یک شرکت دیگری برایتان انجام داده است 

من دنبال طراحی سایتی به سبک فعلی لیون هستم 

به همراه طراحی فروم

نمی خواهم لایون کامپیوتر بسازم

قصدم فروش کامپیوتر هم نیست

یک سوالی هم که داشتم . تغییرات قیمت ها را به صورت دستی و منوال یعنی یک اپراتور نشسته قطعات را دستی وارد سایت میکنه 

سرور سایت کجاست 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام واقعا این قسمت رو ندیده بودم تا حالا دونبال یه جا میگشتم سوالام رو بپرسم.

من دانشجو سخت افزارم تو شهرستان زندگی میکنم علاقه شخصیم عیب یابی سیستمای معیوب اسمبل کردن شبکه کردنه میخام یه تجربه ای برا بعد از فارغ التحصیلی داشته باشم اگه یه درامد کم هم داشته باشه خیلی بهتره.

معمولا دوستا و اشناها سیستماشون خراب میشه میارا درست کنم یا میخان چیزی بخرا از من نظر سوال میکنن (منم تو فروما براشون چرخی میزنم)

دسترسی به اینترنت دارم ولی تو شهر ما جایی نیست که برم و کار یاد بگیرم.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

ا سلام خدمت شما
من یه چندتا سوال داشتم و ممنون میشم ک جوابگو باشید.
1.یه مقدار سرمایه داشتم و قصد داشتم ک ی مغازه باهاش راه اندازی کنم.
حدود 30 میلیون توی کار موبایل و کامپیوتر سر رشته دارم.البته خیلی وقته پیش تقریبا 2 سال.نظر شما در این مورد چیه؟خوبه یا بد؟ممنون میشم توضیح بدید.
2.با این مقدار میشه نمایندگی یه شرکت رو گرفت؟
3.شرایط اخذ نمایندگی چجوریه؟
4.برم دنبال کارت بازرگانی و خودم جنس وارد کنم چی؟
در ضمن اینم اضافه کنم که بنده ساکن شیراز هستم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
موفق و سر بلند باشید.

لینک به دیدگاه

سلام واقعا این قسمت رو ندیده بودم تا حالا دونبال یه جا میگشتم سوالام رو بپرسم.

من دانشجو سخت افزارم تو شهرستان زندگی میکنم علاقه شخصیم عیب یابی سیستمای معیوب اسمبل کردن شبکه کردنه میخام یه تجربه ای برا بعد از فارغ التحصیلی داشته باشم اگه یه درامد کم هم داشته باشه خیلی بهتره.

معمولا دوستا و اشناها سیستماشون خراب میشه میارا درست کنم یا میخان چیزی بخرا از من نظر سوال میکنن (منم تو فروما براشون چرخی میزنم)

دسترسی به اینترنت دارم ولی تو شهر ما جایی نیست که برم و کار یاد بگیرم.

درود دوست گلم

ببخشید بنده این سوال شما رو ندیده بودم و ببخشید که دیر جواب میدم

به شما پیشنهاد میکنم که حتما برید یک فروشگاه کامپیوتری به صورت رایگان کار کنید . اگر حقوق گرفتید که فبها وگر نه رایگان کار کنید تا تجربه بدست بیارید . شاید در ادامه کار متوجه شدید که علاقه ای به این کار ندارید . اگر علاقه داشتید که خوب تجربه بدست میارید و نکته های کلیدی رو یاد میگیرید و به کار ادامه میدید

در کل براتون ارزوی موفقیت میکنم

ا سلام خدمت شما

من یه چندتا سوال داشتم و ممنون میشم ک جوابگو باشید.

1.یه مقدار سرمایه داشتم و قصد داشتم ک ی مغازه باهاش راه اندازی کنم.

حدود 30 میلیون توی کار موبایل و کامپیوتر سر رشته دارم.البته خیلی وقته پیش تقریبا 2 سال.نظر شما در این مورد چیه؟خوبه یا بد؟ممنون میشم توضیح بدید.

2.با این مقدار میشه نمایندگی یه شرکت رو گرفت؟

3.شرایط اخذ نمایندگی چجوریه؟

4.برم دنبال کارت بازرگانی و خودم جنس وارد کنم چی؟

در ضمن اینم اضافه کنم که بنده ساکن شیراز هستم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

موفق و سر بلند باشید.

درود دوست گلم

ممنونم از اینکه اینجا پست دادید

اول اینکه برای شروع سرمایه شما در شهرستان کافیه و یادتون باشه که کل سرمایه رو کالا نخرید و مقداری ذخیره نگه دارید

سر رشته داشتن در کار زیاد مهم نیستش و اولین چیز تجربست که باید داشته باشید . تجربه برخورد با مشتری . تجربه کاری که به مشتری بهترین کالا رو نسبت به کارایی و مقدار هزینش بدید .

راه حلش اینه که یک نفر با تجربه رو بیارید توی مغازتون و بهش حقوق بدید هم کار کنه براتون و هم کارش ازش یاد بگیرید

دنبال نمایندگی نباشید چون از دید من فائده ای نداره چون شرکتها به شما سود خوبی نمیدن و همون کالاها رو میتونید از ثلثهای بازار ارزونتر هم بخرید و شاید توی زیر فروشیها ارزونتر از همه بخرید . واسه همین گفتم بخشی از سرمایتون رو به عنوان پول نقد داشته باشید

دنبال کارت بازرگانی و امثال هم نرید تا تجربه کاریتون زیاد بشه .

شیراز شهر بزرگیه و میتونید خوب کار کنید . ولی باید شروع کنید و کم کم خودتون , مردم شهرتون , نوع کالایی که خوب فروش میره رو بشناسید بعد تصمیم گیری کنید

موفق باشید عزیز

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم

ببخشید بنده این سوال شما رو ندیده بودم و ببخشید که دیر جواب میدم

به شما پیشنهاد میکنم که حتما برید یک فروشگاه کامپیوتری به صورت رایگان کار کنید . اگر حقوق گرفتید که فبها وگر نه رایگان کار کنید تا تجربه بدست بیارید . شاید در ادامه کار متوجه شدید که علاقه ای به این کار ندارید . اگر علاقه داشتید که خوب تجربه بدست میارید و نکته های کلیدی رو یاد میگیرید و به کار ادامه میدید

در کل براتون ارزوی موفقیت میکنم

درود دوست گلم

ممنونم از اینکه اینجا پست دادید

اول اینکه برای شروع سرمایه شما در شهرستان کافیه و یادتون باشه که کل سرمایه رو کالا نخرید و مقداری ذخیره نگه دارید

سر رشته داشتن در کار زیاد مهم نیستش و اولین چیز تجربست که باید داشته باشید . تجربه برخورد با مشتری . تجربه کاری که به مشتری بهترین کالا رو نسبت به کارایی و مقدار هزینش بدید .

راه حلش اینه که یک نفر با تجربه رو بیارید توی مغازتون و بهش حقوق بدید هم کار کنه براتون و هم کارش ازش یاد بگیرید

دنبال نمایندگی نباشید چون از دید من فائده ای نداره چون شرکتها به شما سود خوبی نمیدن و همون کالاها رو میتونید از ثلثهای بازار ارزونتر هم بخرید و شاید توی زیر فروشیها ارزونتر از همه بخرید . واسه همین گفتم بخشی از سرمایتون رو به عنوان پول نقد داشته باشید

دنبال کارت بازرگانی و امثال هم نرید تا تجربه کاریتون زیاد بشه .

شیراز شهر بزرگیه و میتونید خوب کار کنید . ولی باید شروع کنید و کم کم خودتون , مردم شهرتون , نوع کالایی که خوب فروش میره رو بشناسید بعد تصمیم گیری کنید

موفق باشید عزیز

سلام خدمت شما جناب حسینی عزیز

ممنون از راهنماییتون

فقط یه سوال دیگه؟

به نظرتون از کجا شروع کنم؟؟یعنی از حاشیه شهر یا مرکز شهر؟؟

و تو چه زمینه ای بهتر میشه کار کرد؟؟

کامپیوتر یا لپتاپ یا هردو در کنار هم؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...