رفتن به مطلب

گزارش سالیانه اسپید تست منتشر شد، سرعت اینترنت ثابت ایران کمتر از انگولا.

ahmadsa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

وبسایت اسپید تست با انتشار گزارش جدیدی به رتبه بندی سرعت اینترنت در کشورهای مختلف دنیا پرداخته و بر این اساس اینترنت موبایل ایران با شش پله سقوط جایگاه ۷۰ جدول جهانی و اینترنت پهن باند کشور نیز جایگاه ۱۳۴ جهانی را کسب کرد.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید در رتبه بندی جدید اینترنت موبایل ایران بعد از کشورهایی نظیر مکزیک، جمهوری دومینیکن، فیجی و ایرلند و بالاتر از تایلند، لائوس و تونس قرار دارد و همانطور که اشاره شد این جایگاه نسبت به سال قبل 6 پله سقوط را نشان می دهد:

1.thumb.jpg.2edf4d9ce3bddb37bb54ca7d2ddcd9bf.jpg

اما وضعیت سرعت اینترنت پهن باند یا ثابت در ایران از این هم به مراتب بدتر است و در جایگاه ۱۳۴ جدول بعد از نام کشورهایی نظیر آنگولا، باربادوس، مالدیو و اوگاندا قرار می گیرد و تنها یک پله تا رسیدن به تانزانیا فاصله دارد.

2.thumb.jpg.1bb0e9e5d8f84264bcce76bbf8ce3737.jpg

صدرنشین این جدول سنگاپور است که با متوسط سرعت دانلود ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه توانسته جایگاه نخست را در اختیار بگیرد.

4.thumb.jpg.bc581e18ae9012150129ce002438f831.jpg

کره جنوبی نیز از نظر سرعت اینترنت موبایل در صدر جدول قرار گرفته است و کشور همسایه یعنی امارات متحده عربی در جایگاه دوم جدول قرار دارد.

3.thumb.jpg.55f0375cc24e5b874735455febb17a7f.jpg

منبع ومتن کامل خبر

speedtest

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

سمت ما اینترنت ایرانسل قبل آبان خوب بود بعد آبان گند خورد توش. حتی برنامه های لنز رو هم با لگ نشون میده.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

در عوضش............امنیت داریم؟؟؟

نمیفهمم یعنی چی عوضش امنیت داریم

امنیت جای خودش باید باشه

بقیه چیزاهم باید باشه

مثل اینکه بگیم ماشین نداریم ولی چرخ ماشین رو که داریم

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

نمیفهمم یعنی چی عوضش امنیت داریم

امنیت جای خودش باید باشه

بقیه چیزاهم باید باشه

مثل اینکه بگیم ماشین نداریم ولی چرخ ماشین رو که داریم

یعنی شما منظور منو نگرفتید؟

یا کلا از این جمله که بالاییا میگن انتقاد کردید؟

اگه دومیه که هیچ

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

اونم دیگه نداریم

هیچوقت نداشتیم

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

یعنی شما منظور منو نگرفتید؟

یا کلا از این جمله که بالاییا میگن انتقاد کردید؟

اگه دومیه که هیچ

از ذات معنی جمله انتقاد کردم

لینک به دیدگاه

البته این آمار میانگین رو در نظر میگیره 

اگر بعضی از دوستان باز گیر ندن که تو از خودشونی و چیزی گیرت میاد باید بگم اگر حالت خوبش رو در نظر بگیریم در شرایط خیلی خوبی هستیم و از لحاظ حداکثر سرعت و دسترسی به این سرعت در جایگاه خوبی هستیم

مثلا اینترنت ftth تا ۶۰۰مگ(میانگین ۳۰۰مگ و کمترین سرعت ۲۰۰مگ) هم سرعت در اختیار میذاره بدون قطعی ولی خب هزینش کمی گرون تره که البته به تعرفه های دلاری کشور های دیگه حساب بشه (دوستان باز نیان بگن حقوق اونا به دلاره مال ما به تومنه و ... دارم حالت خوب رو در نظر میگیرم) قیمت خوبی داره.  مثلا با ماهی ۷۵ تومان میشه یک ماه ftth با ۴۵گیگ ترافیک خارجی برابر با ۱۸۰گیگ داخلی خرید

البته ftth تنها مشکلی که داره فعلا همه نقاط شهر رو ساپورت نمیکنه 

بجاش tdlte هست که خب کمی تعرفه هاش گرونتر ولی سرعت تا ۳۰۰مگ نهایت میده 

ولی خب به علت اینکه حداقل سرعت در ایران بسیار پایین هست و هنوز اینترنت با سرعت ۵۱۲ک و۲۵۶ک استفاده میشه باعث میشه میانگین بسیار پایین باشه

لینک به دیدگاه

بعد از ۱۰ سال در منطقه ما بالاخره کیفیت خطا خوب شد و الان میتونم ۱۶ مگابیتم بردارم درصورتی که تا یه ماه پیش ۱ مگابیت هم با هزار قطع و وصلی و بدبختی کار میکرد 

انگار دنیا رو بهم دادن😅(از دست نت مسخره سیمکارت که ۵ گیگ تو دو روز تموم میشد خلاص شدم)

سرعت نت و نامحدود واقعی پیشکش فقط یه سرعت عادی و بدون قطعی بدن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

البته این آمار میانگین رو در نظر میگیره 

اگر بعضی از دوستان باز گیر ندن که تو از خودشونی و چیزی گیرت میاد باید بگم اگر حالت خوبش رو در نظر بگیریم در شرایط خیلی خوبی هستیم و از لحاظ حداکثر سرعت و دسترسی به این سرعت در جایگاه خوبی هستیم

مثلا اینترنت ftth تا ۶۰۰مگ(میانگین ۳۰۰مگ و کمترین سرعت ۲۰۰مگ) هم سرعت در اختیار میذاره بدون قطعی ولی خب هزینش کمی گرون تره که البته به تعرفه های دلاری کشور های دیگه حساب بشه (دوستان باز نیان بگن حقوق اونا به دلاره مال ما به تومنه و ... دارم حالت خوب رو در نظر میگیرم) قیمت خوبی داره.  مثلا با ماهی ۷۵ تومان میشه یک ماه ftth با ۴۵گیگ ترافیک خارجی برابر با ۱۸۰گیگ داخلی خرید

البته ftth تنها مشکلی که داره فعلا همه نقاط شهر رو ساپورت نمیکنه 

بجاش tdlte هست که خب کمی تعرفه هاش گرونتر ولی سرعت تا ۳۰۰مگ نهایت میده 

ولی خب به علت اینکه حداقل سرعت در ایران بسیار پایین هست و هنوز اینترنت با سرعت ۵۱۲ک و۲۵۶ک استفاده میشه باعث میشه میانگین بسیار پایین باشه

اقا اون سرعتی که شما میگی برای داخلی هاشه عمرا رو نت بین المللشون اینو بهت بدهبده هم به یسری لاان میده مشترک زیاد بشه زیر ساخت تواناییشو نداره تازه اگه اینا بخوام که بدند پینگ هم که جای خود

سرعت میانگین هم ربطی به حداقل سرعت نداره

وقتی من سرویس 16 مگه خریدم ولی هیچ وقت بیشتر از 14 بهم نداده این میشه که میانگین میاد پایین عزیز

شما میگی TDLTE دوست عزیز اینجا سرعت 4G اندازه 3G هم نیست TDLTE 300 مگ کجا بود این سرعت هایی که برای نت همراه میگن و شما مثال میزنی فقط برای یسری نقاط هستش و همه دسترسی ندارند و همش تو ساعات و زمان های مختلف نوسان داره

لطفا در مورد چیز صحبت کنید که عموما دسترسی داشته باشند نه مثل یه بنده خدایی که میگفت گوجه رو وانتی سر کوچه ما ارزون میده بیاید از اون بخرید

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

اقا اون سرعتی که شما میگی برای داخلی هاشه عمرا رو نت بین المللشون اینو بهت بدهبده هم به یسری لاان میده مشترک زیاد بشه زیر ساخت تواناییشو نداره تازه اگه اینا بخوام که بدند پینگ هم که جای خود

وقتی من سرویس 16 مگه خریدم ولی هیچ وقت بیشتر از 14 بهم نداده این میشه که میانگین میاد پایین عزیز

شما میگی TDLTE دوست عزیز اینجا سرعت 4G اندازه 3G هم نیست TDLTE 300 مگ کجا بود این سرعت هایی که برای نت همراه میگن و شما مثال میزنی فقط برای یسری نقاط هستش و همه دسترسی ندارند و همش تو ساعات و زمان های مختلف نوسان داره

لطفا در مورد چیز صحبت کنید که عموما دسترسی داشته باشند نه مثل یه بنده خدایی که میگفت گوجه رو وانتی سر کوچه ما ارزون میده بیاید از اون بخرید

عزیز من اول گفتم حالت خوب رو در نظر گرفتم

این ۲موردی هم که گفتم خودم تست کردم 

ftth دانلود از سرورهای خارجی چنین سرعتی گرفتم 

tdlte هم سرعت دانلود از خارجی ۴۷مگابایت گرفتم 

سرعت میانگین برای چی به حداقل ربطی نداشته باشه تعداد کسانی که با سرعت پایین از سایت speedtest تست میگیرن خیلی بیشتر هست از افراد سرعت بالا که داده ای سایت هم برهمین اساس هست 

بنده هم گفتم در مورد عموم نیست و تنها مشکل همینه در کشور های مثل سنگاپور و کره شمالی عمومیت بیشتر هست و خب باعث میشه میانگین بهتر باشه ولی خب هرچند وقتی وسعت کشور بالاتر باشه خدمات دهی تو زمینه اینترنت هم کمی کاهش پیدا میکنه و نمیشه انتظار داشت مثل سنگابور یا کره جنوبی که اندازه یک استان ایران هستن کیفیت عمومی در یک سطح باشه 

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

با سرور های خارجی تفاوت آنچنان نداره این لیست برای من عجیبه ! درسته نت سیمکارتی یه جا درست آنتن میده یه جا نه

سرور آلمان 120مگ،120مگابایت

Untitled.jpg.3fdac457f734e74b45487f61fdaf937d.thumb.jpg.3724f0dcef767ff9f5d08ae5737910c9.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان ایران کشور بزرگیه.

این سرعت رو شما باید همه جا بگیری نه جاهای خاص.

اینترنت قبل آبان ایرانسل ۴۰ الی ۵۰ مگابیت داشتم کاملا راضی بودم. الان خدا شاهده اومده رو ۱ تا ۵ مگابیت نهایت بعضی وقتا ساعت ۴ صبح بره تا ۲۰ مگابیت. زنگ زدم گفتم سرعت اینه به دردم نمی خوره گفت سرعت خوبیه نمی تونم پیگیری کنم. گفتم بابا من لنزم نمی تونم نگاه کنم گفت نمی تونم پیگیری کنم خداحافظ.

هر کار کردم با بهترین گوشی این ایرانسل بالاتر نرفت که نرفت. سه تا بسته ۷۲ گیگ مونده رو دستم ولش کردم.

همراه اول سرعت فورجی ۸ مگابیت اینا اما تری جی ۲۰ تا عجیبه اما سرعت تری جی بالاتره.

اونم با مودم نمیشه فقط با تری جی گوشی. الان گوشیم رو هات اسپات می کنم. نمی دونم تری جی گوشی با مودم چه فرق داره اندازه ۱ مگابایت بر ثانیه اختلاف داره. باز خدا رو شکر می کنم همین هست.

خلاصه نت من اینه.

خیلی جاها از اینم کمتره.

شما باید میانگین کل کشور رو حساب کنید دیگه نرید جاهای خاص رو حساب کنید.

کشورای دیگه اینترنت کابلی سرعت یک گیگابیت  بر ثانیه میدن باش از سرویسای نتفلیکس و ... اینا استفاده می کنن. اما چون همه جا این مدلی نیست میانگین اومده پایین.

خلاصه خوشبحالتون منطقه شما نت خوبه. اما همه جا اینطور نیست نمی دونم چرا منطقه ما (غرب استان تهران) بعد آبان ایرانسل شیر اینترنت رو تا ته تقریبا بست.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

اینم اینترنت ایرانسل همین الان. اون اینترنتایی که شما دارید خدا رو شکر اما اینم هست.

یادش بخیر یه زمان این تست رو انجام می دادم کمتر از ۳۰ تا نمیومد.

617AFE5C-20BE-4161-B862-0E678886FDA2.thumb.png.cd793ff7a7a29a83e617fd91571ee2ec.png

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

با سرور های خارجی تفاوت آنچنان نداره این لیست برای من عجیبه ! درسته نت سیمکارتی یه جا درست آنتن میده یه جا نه

سرور آلمان 120مگ،120مگابایت

Untitled.jpg.3fdac457f734e74b45487f61fdaf937d.thumb.jpg.3724f0dcef767ff9f5d08ae5737910c9.jpg

استیم چیکار کردی داره این طوری نشون میده؟ نموداری نبود قبلا؟

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، saeed110 گفته است :

دوستان ایران کشور بزرگیه.

این سرعت رو شما باید همه جا بگیری نه جاهای خاص.

اینترنت قبل آبان ایرانسل ۴۰ الی ۵۰ مگابیت داشتم کاملا راضی بودم. الان خدا شاهده اومده رو ۱ تا ۵ مگابیت نهایت بعضی وقتا ساعت ۴ صبح بره تا ۲۰ مگابیت. زنگ زدم گفتم سرعت اینه به دردم نمی خوره گفت سرعت خوبیه نمی تونم پیگیری کنم. گفتم بابا من لنزم نمی تونم نگاه کنم گفت نمی تونم پیگیری کنم خداحافظ.

دقیقا حرف من همینه

اون ftth هم بعد این که همه مشترک هارو گرفتن سرعتش میاد پایین چون هنوز خیلی جاها برای تعداد مشترکی که میگیرند تا حداکثر سرعت ظرفیت ندارند و میشه حکایت 10 سال پیش

لینک به دیدگاه

درود واقعا بستگی به مکان داره سرعت اینترنت من که راضیم با ماهی 20 تومن حداقل 2 ترابایت می کنیم تو پاچه همراه اخر😁

mci.PNG

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود واقعا بستگی به مکان داره سرعت اینترنت من که راضیم با ماهی 20 تومن حداقل 2 ترابایت می کنیم تو پاچه همراه اخر1f601.png

mci.PNG

البته همه ی اینترنت که بحث دانلودش نیست . 

بعد این همه فیلم و بازی پایرتی دانلود کردین بعدش کجا جاش میدین . حالا جاشم بدین استفاده میکنید ؟

البته برای دانلود های حجیم استیم عالیه خودم استفاده میکنم سرعت همراه اولم بد نیست. ولی این که 2 ترابایت دانلود. نه اصلا...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeed0c گفته است :

البته همه ی اینترنت که بحث دانلودش نیست . 

بعد این همه فیلم و بازی پایرتی دانلود کردین بعدش کجا جاش میدین . حالا جاشم بدین استفاده میکنید ؟

البته برای دانلود های حجیم استیم عالیه خودم استفاده میکنم سرعت همراه اولم بد نیست. ولی این که 2 ترابایت دانلود. نه اصلا...

درود 12 ترابایت ظرفیت نظام هست! هر ماه دانلود نمی کنم معمولا سالی چند بار این 2 ماه دانلود می کنم و دارم از تورنت یک ارشیو عظیم موسیقی جمع می کنم و با هدفون 1990 بیردینامیک و اسپیکر ادیفایر 2600 فیض می بریم

فایلای flac رو دارم پاک می کنم و کیفیت sacd و dsd256 رو جایگزین می کنم احتمالا باید فکر خرید یک هارد 10 ترای دیگه باشم بازی زیاد بازی نمی کنم بیشتر حجمم ارشیو فیلم و موسیقی هست و بله بنده موسیقی که دانلود می کنم حجمش واقعا بالاست و حتما هم گوش می دم اینی که شما دانلود بکنی یا نکنی به خودت مربوطه و فک نکنم چون شما دانلود نکنی ماهم نباید دانلود کنیم😆

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود 12 ترابایت ظرفیت نظام هست! هر ماه دانلود نمی کنم معمولا سالی چند بار این 2 ماه دانلود می کنم و دارم از تورنت یک ارشیو عظیم موسیقی جمع می کنم و با هدفون 1990 بیردینامیک و اسپیکر ادیفایر 2600 فیض می بریم

فایلای flac رو دارم پاک می کنم و کیفیت sacd و dsd256 رو جایگزین می کنم احتمالا باید فکر خرید یک هارد 10 ترای دیگه باشم بازی زیاد بازی نمی کنم بیشتر حجمم ارشیو فیلم و موسیقی هست و بله بنده موسیقی که دانلود می کنم حجمش واقعا بالاست و حتما هم گوش می دم اینی که شما دانلود بکنی یا نکنی به خودت مربوطه و فک نکنم چون شما دانلود نکنی ماهم نباید دانلود کنیم1f606.png

هارد بفرستم :$

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

ایشون داشت مسخره میکرد امنیت رو که بقیه دوستان برعکس برداشت کردن

امنیت مالی نداریم ، امنیت شغلی نداریم ، امنیت آب و هوا نداریم (تهران هواش هر روز بد تر از دیروز)

فقط مرز هامون امن هست

اون هم برای بقای نظام

تو یه مستند نشون میداد یه رود هایی بود از وسط جنگل رد میشه که توش ماهی هم بود ، کنار روی درخت های میوه بود ، پرنده ها میرفتن از اون میوه ها بخوره (کوچیک بود ندازه گیلاس یا انگور) بعضی هاشون می افتاد تو رود ماهی ها سریع میخوردنش

این هم شده وضعیت ما

مسئولین برای جان نظام مرز هارو امن نگهداشتن منت سر مردم میگذارن 

وگرنه اگر ذره ای ارزش برای جان مردم قائل بشن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

فایلای flac رو دارم پاک می کنم و کیفیت sacd و dsd256 رو جایگزین می کنم احتمالا باید فکر خرید یک هارد 10 ترای دیگه باشم بازی زیاد بازی نمی کنم بیشتر حجمم ارشیو فیلم و موسیقی هست و بله بنده موسیقی که دانلود می کنم حجمش واقعا بالاست و حتما هم گوش می دم اینی که شما دانلود بکنی یا نکنی به خودت مربوطه و فک نکنم چون شما دانلود نکنی ماهم نباید دانلود کنیم1f606.png

صحیح است

صحیح هست.

یکی از دوستای نزدیک خودم هم همین شکله فقط ریماکس یا ایمیج بلو ری از این چیزا.... هر ماه دانلود هر چند ماهی هم هارد میگیره.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود واقعا بستگی به مکان داره سرعت اینترنت من که راضیم با ماهی 20 تومن حداقل 2 ترابایت می کنیم تو پاچه همراه اخر1f601.png

mci.PNG

خدا رو شکر راضی😁

Untitled.thumb.png.4159f17726a76aba37661b736727c868.png.9888b637d4f88f9a5f2260ff31ea8b0b.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...