رفتن به مطلب

مشكل پيچ هاي فن gf120-rgb

Recommended Posts

سلام

چند روز پيش دوتا فن GF120RGB خريدم و ديشب كه ميخواستم نصبشون كنم، پيچهاش مشكل داشت و به اين روز افتاد!  البته بعد از اينكه دوتا پيچ اينجوري شد، بيخيال شدم.

ممنون ميشم @GREEN Support توضيح بدن كه من الان بايد چيكار كنم!

17016C64-6D0F-438D-8638-9D0B386E6378.jpeg

F35A02B7-5147-42A9-972B-507E76B5722A.jpeg

E9AA21B3-35D9-47D7-AA6D-282FF65FE0E1.jpeg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، engmrmz گفته است :

سلام

چند روز پيش دوتا فن GF120RGB خريدم و ديشب كه ميخواستم نصبشون كنم، پيچهاش مشكل داشت و به اين روز افتاد!  البته بعد از اينكه دوتا پيچ اينجوري شد، بيخيال شدم.

ممنون ميشم @GREEN Support توضيح بدن كه من الان بايد چيكار كنم!

17016C64-6D0F-438D-8638-9D0B386E6378.jpeg

F35A02B7-5147-42A9-972B-507E76B5722A.jpeg

E9AA21B3-35D9-47D7-AA6D-282FF65FE0E1.jpeg

سلام

کلا گرین تو زمینه پیچهای کیس و فن خیلی بد عمل میکنه (پیچها اشغال به تمام معنا هستن)

بنده هم از این فنها گرفتم (مدل بدون rgb) بعد از دو بار باز و بست کردن هرز شدن و الان نصفه بسته میشن

اگه توی نمایندگی از این پیچها میفروشن بریم بگیریم که اونم البته بعد یکی دو بار باز و بست شدن به همین روز می افتن ! ولی خوب چاره ای نیست !

ویرایش شده توسط Hassan.SK
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

,سلام. کاملا مشخصه پیچگوشتی که توسط اون اقدام به بستن پیچ ها کردید مناسب این پیچ ها نیست. حتما ادامه پیچ ها رو با پیچگوشتی مناسب ببندید.

لینک به دیدگاه

منم دیپ کول دارم پیچ هاش شبیه همینه ولی خود فن از پلاستیک خیلی خته  و رزوه نداره و مطلقا نمیشه بست . من با نخ دندون بستم به کیس  اگه ممکنه نویز بندازه مابینشون یه چیزی  بزارید که لرزش رو جذب کنه

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز.
از یه ۴سو مناسب استفاده کنید. به سر ۴سو نگگاه کنید خراب نشده باشه.
اینکه صرفا یه ۴ سو برمیدارید یه پیچو میبندین اشتباه هست.
فن ها کلا رزوه نداره. باید یه دستتون رو پشت فن بزارید و با یه ۴سو سالم و هم سایز پیچ، پیچرو با فشار ببندید. این پیچ ها خودرو هستن و داخل پلاستیک رزوه میشن

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، GREEN Support گفته است :

,سلام. کاملا مشخصه پیچگوشتی که توسط اون اقدام به بستن پیچ ها کردید مناسب این پیچ ها نیست. حتما ادامه پیچ ها رو با پیچگوشتی مناسب ببندید.

سلام خدمت شما

مشخص هست که با پیچ گوشتی مناسب بسته نشده ولی این ایراد وارده به این پیچ ها.

بارها  تو بستن دچار مشکل شدم، کلا فشار زیادی نیازه و احتمال خوردگی و خراب شدن شیار های ته پیچ زیاده.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

دوستان عزیز.
فن ها کلا رزوه نداره. باید یه دستتون رو پشت فن بزارید و با یه ۴سو سالم و هم سایز پیچ، پیچرو با فشار ببندید. این پیچ ها خودرو هستن و داخل پلاستیک رزوه میشن

رزوه داشتن یا نداشتن رو نمیدونم ولی فن خودم اینقدر جنس سختی داره که ترجیح میدادم نبندم تا اینکه بخام اون همه خودمو زحمت بندازم . برای یدونه پیچ یه ربع داشتم زور آزمایی میکردم

لینک به دیدگاه

من هم فن های آر جی بی گرین گرفتم و همین مشکلو با پیچهاش داشتم. پیچ گوشتی هم که داشتم دقیق برای همین پیچ بود و اکثر پیچها همین شکلی که استارتر فرمودن خراب شدن.

آخر سر رفتم از بازار پیچ فن گرفتم و بستم و خیلی راحت بسته شد.

کلا کیفیت پیچهای فن های گرین پایینه. 😕

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

کاملا مشخصه که کیفیت پیچها پایینه! همین پیچ گوشتی اول پیچای فن دیپکول رو باز کرد، و وقتی پیچای گرین به این روز افتادن، دوباره پیچای دیپکول رو بدون خراب کردن بست! پس ایراد از پیچگوشتی نبوده!   الان از این پیچا از کجا میشه تهیه کرد؟

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام

کلا گرین تو زمینه پیچهای کیس و فن خیلی بد عمل میکنه (پیچها اشغال به تمام معنا هستن)

بنده هم از این فنها گرفتم (مدل بدون rgb) بعد از دو بار باز و بست کردن هرز شدن و الان نصفه بسته میشن

اگه توی نمایندگی از این پیچها میفروشن بریم بگیریم که اونم البته بعد یکی دو بار باز و بست شدن به همین روز می افتن ! ولی خوب چاره ای نیست !

باز مال شما دوبار باز و بسته شده! من از جعبه در آوردم خواستم ببندم! منم دنبال این بودم که راهنمایی کنن پیچها رو از کجا میتونم تهیه! :/

در ۱ ساعت قبل، milad.azn گفته است :

منم دیپ کول دارم پیچ هاش شبیه همینه ولی خود فن از پلاستیک خیلی خته  و رزوه نداره و مطلقا نمیشه بست . من با نخ دندون بستم به کیس  اگه ممکنه نویز بندازه مابینشون یه چیزی  بزارید که لرزش رو جذب کنه

اتفاقا من اینا رو گرفته بودم که جای فنای دیپکول XFAN120 ببندم! اون بیچاره ها  حداقل 8 بار باز و بسته شدن، هیچ مشکلی نداشتن و بازم بعد اینکه اینا اینجوری شدن، بسته شدن...

در ۱ ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

دوستان عزیز.

بله، در جریان نوع پیچها هستم. بهشون میگن self-tapping screw که خودش رزوه درست میکنه میره تو.(احساس میکنم شما بنا رو بر نوب بودنم گذاشتین :D اما اوکیم تو این چیزا ;))

در ۱ ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام خدمت شما

مشخص هست که با پیچ گوشتی مناسب بسته نشده ولی این ایراد وارده به این پیچ ها.

بارها  تو بستن دچار مشکل شدم، کلا فشار زیادی نیازه و احتمال خوردگی و خراب شدن شیار های ته پیچ زیاده.

پیچ گوشتی اوکیه. مشخصا ایراد از پیچاست.

عکس پیچهای دیپکول که با همین پیچگوشتی باز شدن و بعد از خراب شدن پیچای گرین، دوباره بسته شدن.

456811290_WhatsAppImage2020-02-13at6_09.44PM(1).thumb.jpeg.4d9b210e8e8985d2b3a224f12c656aeb.jpeg

1651146103_WhatsAppImage2020-02-13at6_09_44PM.thumb.jpeg.a7133db98a2c52ee18a406aba0982734.jpeg

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

رزوه داشتن یا نداشتن رو نمیدونم ولی فن خودم اینقدر جنس سختی داره که ترجیح میدادم نبندم تا اینکه بخام اون همه خودمو زحمت بندازم . برای یدونه پیچ یه ربع داشتم زور آزمایی میکردم

رزوه ندارن. اما اینا خیلییی ناجور بوووود.

در 17 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

من هم فن های آر جی بی گرین گرفتم و همین مشکلو با پیچهاش داشتم. پیچ گوشتی هم که داشتم دقیق برای همین پیچ بود و اکثر پیچها همین شکلی که استارتر فرمودن خراب شدن.

آخر سر رفتم از بازار پیچ فن گرفتم و بستم و خیلی راحت بسته شد.

کلا کیفیت پیچهای فن های گرین پایینه. 1f615.png

از کجا تهیه کردین؟ از بازار کامپیوتر یا بازار ایزار فروشا؟ :)
فک کنم باید آخرش فن رو با زیپ تای
ببندم :))))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 30 دقیقه قبل، engmrmz گفته است :

کاملا مشخصه که کیفیت پیچها پایینه! همین پیچ گوشتی اول پیچای فن دیپکول رو باز کرد، و وقتی پیچای گرین به این روز افتادن، دوباره پیچای دیپکول رو بدون خراب کردن بست! پس ایراد از پیچگوشتی نبوده!   الان از این پیچا از کجا میشه تهیه کرد؟

بنده به همین خاطر یه پیچ گوشتی نو ژاپنی تهیه کردم چون نصفه بسته شدن و به هیچ عنوان با هیچ فشاری کامل بسته نمیشدن ولی هیچ توفیری نکرد

پیچهای زیاد هرز نشدن ولی نصفه بسته میشن حتی با فشار مضاعف به حدی که ترسیدم اونقدر فشار بیارم اون قسمت کیس مورد دار بشه

خلاصه بنده هم پیچ خوب میخوام اگه جایی پیدا کردید بنده رو هم بی نسیب نزارید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، engmrmz گفته است :

از کجا تهیه کردین؟ از بازار کامپیوتر یا بازار ایزار فروشا؟ :)
فک کنم باید آخرش فن رو با زیپ تای
ببندم :))))

از بازار کامپیوتر ایران ، طبقه منفی 2 یا همون پارکینگ که انبارها هست ، یه انبار هست کارش فن کیسه ( پلاکش یادم نیست اما بپرسی بگی پیچ فن برای کیس میخوام بهت میگن کدومه ) . اون داره.

قیمتش هم فکر کنم دونه ای 1000 یا 2000 میگفت 🤔

من چندین ابزار فروش توی غرب تهران رفتم هیچکدوم این مدل پیچ نداشتن.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

قیمتش هم فکر کنم دونه ای 1000 یا 2000 میگفت

آخر الزمانه 

پیچ دونه ای هزار

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

از بازار کامپیوتر ایران ، طبقه منفی 2 یا همون پارکینگ که انبارها هست ، یه انبار هست کارش فن کیسه ( پلاکش یادم نیست اما بپرسی بگی پیچ فن برای کیس میخوام بهت میگن کدومه ) . اون داره.

قیمتش هم فکر کنم دونه ای 1000 یا 2000 میگفت 1f914.png

من چندین ابزار فروش توی غرب تهران رفتم هیچکدوم این مدل پیچ نداشتن.

در مورد پیچهای فن های گرین اطلاعی ندارم. ولی یه نکته ی جالب که دیدم این بود که پیچ های فن های 140 کولر مستر به 120 از همین برند نمیخوردن و درشت تر بودن! نکنه ی جالبش این بود که هر دو توی سوراخ بدنه ی کیس فیت میشن و لق نمیخورن.

دوستانی که دنبال پیچن خاستید برید بخرید حتما فنتون هم ببرید که یه وقت افقد بزرگ نباشن که محل پیچ فن هاتون رو بشکونن هنگاه بستن.

در ۱ ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

آخر الزمانه 

پیچ دونه ای هزار

خیر. آخر الزمان نیست. انحصاره. اگه ده برابر مشتری داشت چند نفر دیگم میفروختن و در میومد دونه ای صد تومن.

لینک به دیدگاه

در در 24 بهمن 1398 در 21:32، Mu3tang گفته است :

ممنون از راهنمايي خوبتون. امروز رفتم  تهيه كردم (انبار شماره ١٥)

فن رو بردم و روش تست كردم، خيلييي راااااحت روش پيچ ميشد. 🌹🙏🏻

در در 25 بهمن 1398 در 03:50، Silvermanhhh گفته است :

آخر الزمانه 

پیچ دونه ای هزار

پيچ دونه اي دو هزار! الان در دوران پسا آخرالزمان (Postapocalypse) به سر ميبريم. 😅

در در 25 بهمن 1398 در 04:54، Persian Assassin گفته است :

دوستانی که دنبال پیچن خاستید برید بخرید حتما فنتون هم ببرید که یه وقت افقد بزرگ نباشن که محل پیچ فن هاتون رو بشکونن هنگاه بستن.

ممنون كه اشاره كردين. نميدونم فناي گرين هم اينجوره يا نه. من فن رو برده بودم و پيچ و فن رو به فروشنده نشون دادم. پيچ رو هم تست كردم، ميخورد بهش.

در در 24 بهمن 1398 در 21:25، Hassan.SK گفته است :

خلاصه بنده هم پیچ خوب میخوام اگه جایی پیدا کردید بنده رو هم بی نسیب نزارید

پيدا كرديم حسن جان. 😂 مركز كامپيوتر ايران، طبقه منفي دو، انبار شماره ١٥.

(البته فكر كنم شما تهران نبودي،ميتوني هماهنگ كني براتون تهيه كنم و بفرستم)

4045589A-5910-4BC8-BFF1-66F37C505800.jpeg

• لایک 3
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، engmrmz گفته است :

پيدا كرديم حسن جان. 1f602.png مركز كامپيوتر ايران، طبقه منفي دو، انبار شماره ١٥.

(البته فكر كنم شما تهران نبودي،ميتوني هماهنگ كني براتون تهيه كنم و بفرستم)

4045589A-5910-4BC8-BFF1-66F37C505800.jpeg

نه بنده تبریز هستم رفتم گرین تبریز نداشتن

اگه امکانش باشه خیلی خوب میشه بنده حداقل 8 تا میخوام برای دو فن نو که پیچهاشون با اینکه مختصر هرز شدن اما نصفه بسته میشن درسته فعلا نویزی ندارن ولی کار از محکم کای عیب نمیکنه

شماره کارت توی خصوصی بفرستید مبلغ پیچها و هزینه پست بفرستم البته اگه زحمتی نباشه و سر راهتون باشه چون راضی به زحمت نیستم 

فنهای بنده از این مدل هستن

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/case-fan/green-gf120fsb-case-fan.html

ای کاش حداقل گرین توی این زمینه کیفیت بهتری به کار میبرد و خدمات پس از فروش هم داشت واسه فن 40 تومنی باید 8 تومن فقط برای پیچها بدیم !

@GREEN Support

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

ای کاش حداقل گرین توی این زمینه کیفیت بهتری به کار میبرد و خدمات پس از فروش هم داشت واسه فن 40 تومنی باید 8 تومن فقط برای پیچها بدیم !

@GREEN Support

کیفیت پیچ ها توسط تیم فنی ما بارها و بارها تست شده و مشکلی مشاهده نشده. در صورتی که از پیچ گوشتی با سایز مناسب استفاده بشه پیچ ها به راحتی و محکم بسته میشه.

البته این مورد به واحد مربوطه منتقل شده و تمهیدات لازم جهت سازگاری بیشتر با انواع پیچگوشتی ها در نظر گرفته خواهد شد.

لینک به دیدگاه

باید از پیچ گوشتی 4 سوی نوک تیز استفاده کرد. خودم 7 عدد فن کورسیر دارم که متاسفانه 4 عدد پیچ برای بستن اولین بار هرز شدند ولی انصافا این پیچ های نقره ای خیلی کیفیت خوبی نسبت به مشکی ها دارند 

20200216_234824.jpg

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

کیفیت پیچ ها توسط تیم فنی ما بارها و بارها تست شده و مشکلی مشاهده نشده. در صورتی که از پیچ گوشتی با سایز مناسب استفاده بشه پیچ ها به راحتی و محکم بسته میشه.

البته این مورد به واحد مربوطه منتقل شده و تمهیدات لازم جهت سازگاری بیشتر با انواع پیچگوشتی ها در نظر گرفته خواهد شد.

به تازگی از این پیچ گوشتی گرفتم نو هستش و به گفته فروشنده ژاپنی 

مثلاً پیچهای درب کیس قبلیم ( x3) خیلی باکیفیت بودن حداقل ماهی یکی دوبار کیسو گردگیری یا تمیزکاری میکردم ولی برخلاف اون پیچهای فنها کیفیتشون خیلی پایین بود و با دوبار باز و بست کردن هرز میشن و کامل بسته نمیشن که واسه تمیز کاری خیلی عذاب میده

IMG_20200217_171255.jpg

IMG_20200217_171306.jpg

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

به تازگی از این پیچ گوشتی گرفتم نو هستش و به گفته فروشنده ژاپنی 

مثلاً پیچهای درب کیس قبلیم ( x3) خیلی باکیفیت بودن حداقل ماهی یکی دوبار کیسو گردگیری یا تمیزکاری میکردم ولی برخلاف اون پیچهای فنها کیفیتشون خیلی پایین بود و با دوبار باز و بست کردن هرز میشن و کامل بسته نمیشن که واسه تمیز کاری خیلی عذاب میده

IMG_20200217_171255.jpg

IMG_20200217_171306.jpg

چینیه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

چینیه!

اره میدونم جنس ژاپنی تو بازار نداریم جنس درجه 1 -2-3-4 چینی داریم قبل این یهه پیچ گوشتی دیگه بهم داد دیگه آشغاله گفتم نمیخوام یکی دیگه داد 30 هزار تومن دیدم کیفیتش بهتره

بحث سر پیچ گوشتی نیست سر پیچهای فنه که کیفیتشون خیلی پایینه ، پیچهای درب کیس گفتم که با اینکه این همه باز و بسته کردم موردی نداشتن و کیفیتشون خوب بود

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

اره میدونم جنس ژاپنی تو بازار نداریم جنس درجه 1 -2-3-4 چینی داریم قبل این یهه پیچ گوشتی دیگه بهم داد دیگه آشغاله گفتم نمیخوام یکی دیگه داد 30 هزار تومن دیدم کیفیتش بهتره

بحث سر پیچ گوشتی نیست سر پیچهای فنه که کیفیتشون خیلی پایینه ، پیچهای درب کیس گفتم که با اینکه این همه باز و بسته کردم موردی نداشتن و کیفیتشون خوب بود

پیشگوشتی چهار سو یا همون فیلیپس فقط یه نوع نیست و ده ها سری مختلف داره که بعضیا اصلا به هم نمیخورن (منظورم فقط اندازشون نیست. اصلا شکلشون با هم کاملا متفاوته). در خصوص کیس باید بگم که معمولا چند تا پیچ داره که چهار سو ولی با سر پخ میخان نه تیز. و استفاده از این پیچگوشتی داغونشون میکنه. پیشنهادم خرید یه باکس پیچگوشتی با سری قابل تعویضه. چون خودمم تو بستن کیس با این مشکل مواجه شدم گفتم بهتره بگم که شما هم پیچای فابریک کیس رو به فنا ندید.😉 میدونم چیزای ارزشمندی نیستن ولی اولا پیدا کردنشون دردسره و دوما اگه خوردگی شدید براشون پیش بیاد دیگه باز نمیشن و میشن عذابتون.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...