رفتن به مطلب

تحلیل و بررسی قدرت xbox one x series

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، mَd گفته است :

فرکانس مگه تایید شده؟ که شما تقسیم کردی؟ 

نه دیگه باید کمی زرنگ بود و حساب کتاب کرد و دید معماری ناوی تا چه حدی فرکانس و مصرفش معقول هست که برای این معماری رنج 1700 مگاهرتز هست فرکانس 1700 و 3584 سایه زن همون 12 ترافلاپ میشه

اینکه upscale بکنن قطعا بعید هست rdr2  در xbox x که فقط 6 ترافلاپ هست و پردازندش فوق العاده ضعیف هست 30 فریم در 4k میده بدون اپ اسکیل

در 9 دقیقه قبل، mَd گفته است :

حتمالیه این رسمی نیست نمونش رو گفتم تو گوگل سرچ کنید زیاده

https://www.google.com/amp/s/www.tweaktown.com/news/70740/playstation-5-and-xbox-series-specs-teased-again-monster-consoles/amp.html

اینم فارسیش

www.zoomit.ir/2020/2/19/345532/ps5-xbox-series-x-specs-leak/

بله الان لفظ احتمال رو به کار بردین ولی اون بالا جوری اظهار کردین که انگار قطعی هست این مورد

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

نه دیگه باید کمی زرنگ بود و حساب کتاب کرد و دید معماری ناوی تا چه حدی فرکانس و مصرفش معقول هست که برای این معماری رنج 1700 مگاهرتز هست فرکانس 1700 و 3584 سایه زن همون 12 ترافلاپ میشه

اینکه upscale بکنن قطعا بعید هست rdr2  در xbox x که فقط 6 ترافلاپ هست و پردازندش فوق العاده ضعیف هست 30 فریم در 4k میده بدون اپ اسکیل

بله الان لفظ احتمال رو به کار بردین ولی اون بالا جوری اظهار کردین که انگار قطعی هست این مورد

upscale قطعا انجام میده ولی بستگی به بازی داره و خروجی فریم

اره باید میزدم احتمالیه

رسمی حرفی از هیچی نزدن

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mَd گفته است :

با چه کانفیگی؟  فقط گرافیک نیست که

https://m.youtube.com/watch?v=TXG22xeJOtk

این مال مقایسه 1080 با  تنظیمات xbx one  تو rdd2 شما خودت مقایسه کن

اینم تنظیمات ultra با خیلی کم تنظیمات دستکاری با 1080ti

https://youtu.be/91IORVc4BO0

نمیدونم دقیقا تو یوتوب چیو دیدید 

کانفیگتونم بزارید

https://www.youtube.com/watch?v=QqNdX2NIdVo

این لینک که فرستادم نهایت کیفیت گرافیکی در پی سی را نشان داده و با دو کنسول مطرح مقایسه می کند

مشخص است که تفاوت ها چشمگیر نیستند

حال در پی سی برای اجرا در 4k و حداکثر تنظیمات 2080ti کم می آورد

و از آن طرف با کمی کاهش کیفیت ps4 pro بازی را روان اجرا می کند

بحث نرم افزاری 4k شدن و تعداد فریم نیست

فقط و فقط بحث خروجی و آن چیزی ست که به چشم می آید

و آنچه از نظر من می گذرد این است که خروجی یک کنسول چهارصد دلاری(پا قدرت کمتر از پنج ترافلاپس) تقریبا و با اندکی اختلاف معادل سیستمی ست که فقط کارت گرافیک اش بیش از هزار دلار قیمت دارد(با قدرتی بیش از ده ترافلاپس)

سیستم بنده نیز یک عدد کارت 1080 دارد بعلاوه یک 7700k و شانزده گیگ رم و پانصد گیگ اس اس دی سامسونگ پرو(ازین خال قرمز دارها)

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Unknown Truth گفته است :

https://www.youtube.com/watch?v=QqNdX2NIdVo

این لینک که فرستادم نهایت کیفیت گرافیکی در پی سی را نشان داده و با دو کنسول مطرح مقایسه می کند

مشخص است که تفاوت ها چشمگیر نیستند

حال در پی سی برای اجرا در 4k و حداکثر تنظیمات 2080ti کم می آورد

و از آن طرف با کمی کاهش کیفیت ps4 pro بازی را روان اجرا می کند

بحث نرم افزاری 4k شدن و تعداد فریم نیست

فقط و فقط بحث خروجی و آن چیزی ست که به چشم می آید

و آنچه از نظر من می گذرد این است که خروجی یک کنسول چهارصد دلاری(پا قدرت کمتر از پنج ترافلاپس) تقریبا و با اندکی اختلاف معادل سیستمی ست که فقط کارت گرافیک اش بیش از هزار دلار قیمت دارد(با قدرتی بیش از ده ترافلاپس)

سیستم بنده نیز یک عدد کارت 1080 دارد بعلاوه یک 7700k و شانزده گیگ رم و پانصد گیگ اس اس دی سامسونگ پرو(ازین خال قرمز دارها)

شما خودتون ببینید 

توی pc چقد گرافیک سینماتیک خوبی داره و بخاطر msaa لبه ها کاملا عالی شده 

ولی توی ps4 لبه های هرچیزی که نگا میکنید تیز و زننده اس 

گرافیک ps4 مات و  بی روحه ولی تو پی سی اینجور نیس 

تکسچر ها و ظرافت کاری ها در پی سی کاملا مشهوده 

حتی توی پی سی درخت ها تکون میخورن اما توی کنسول اصن تکون نمیخوره ی لحظه فک کردم عکسه گذاشتن 

آتیش با اون کیفیت داره تو پی سی اجرا میشه 

حتی اب 

واقعا این همه تفاوت هست که من فقط از تو 6 دقیقه ویدیو دیدم 

کنسول خوبه اما واقعا با ی پی سی قابل قیاس نیس 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

تفاوت ها چشمگیر نیستند

خوب خداروشکر 

اگه تاثیر کیفیت نداره ولی تاثیر فریم داره شما پس با همون low یا همون تنظیمات کنسول بازی کن با فریم بالا لذت ببر 😉 اگه کیفیت low با ultra فرق داره پس خودتون حرف خودتون نقض کردید 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

دکی اختلاف معادل سیستمی ست که فقط کارت گرافیک اش بیش از هزار دلار قیمت دارد(با قدرتی بیش از ده ترافلاپس)

هروقت کنسول با اون تنظیمات تونست فریم یکسان بده بعد اعتراض کن 

شما میگی low با ultra فرق نداره خوب پس بزار low بازی کن لذت ببر دیگه فک کنم 120 فریم بتونه بده کارتت

😐 همون ps4 با همین low میتونه 30تا بزور بده 

پس 90 فریم فرقشه 😉

لینک به دیدگاه

قطعا 12 ترافلاپ RDNA 2 بهتر از 2080TI

احتمالا 56 CU با کلاک 1700

شاید الان خیلی قدرتمند به نظر برسه

تا چند ماه دیگه RDNA 2 , نسل 3000 عرضه میشه

https://wccftech.com/nvidia-next-generation-gpus-with-up-to-7552-cores-benchmarked-40-faster-than-titan-rtx/

https://wccftech.com/amd-next-gen-flagship-radeon-rx-navi-gpu-specs-leak-5120-cores-24-gb-memory/

احتمال زیاد پرچمدار های انویدیا و AMD پیش از 18 ترافلاپ

RTX 3070 هم قوی تر از SERIES X

ویرایش شده توسط ghost of sparta
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mَd گفته است :

خوب خداروشکر 

اگه تاثیر کیفیت نداره ولی تاثیر فریم داره شما پس با همون low یا همون تنظیمات کنسول بازی کن با فریم بالا لذت ببر 😉 اگه کیفیت low با ultra فرق داره پس خودتون حرف خودتون نقض کردید 

چرا شما انقدر بحث الکی میکنی؟

مقایسه کیفیت جلوی چشممونه دیگه

من رو سیستم رو fhd تفاوت اultra و low رو تو رد دد چک کردم

تفاوت از زمین تا آسمونه

کجا تفاوت کیفیت گرافیکی این بازی تو  ps4 pro با پی سی،lowباultra هست؟؟!!

یه چیزی بگید بگنجه

اره یکم تاکید می کنم یکم افکتا متفاوت و البته بهتره ولی اختلاف فاحش نیست

رد دد که آبروی راک استارو برد با این بهینه سازی وحشتناکش رو pc!!خدا کنه سر gta جدید دوباره گند نزنن

در ضمن این حرفام که میگن 4k کنسول نرم افزاریه همش حرف الکیه

مهم اون چیزیه که با چشم می بینیم

رد ددو رو کنسول ندیدم ولی چندتا بازی دیگه رو رو 4k کنسولی تجربه کردم و باید بگم واقعا عالی کار شده حالا یا سخت افزاری یا نرم افزاری

در ضمن 2080ti هم تو 4k و تنظیمات ultra نمیتونه این بازی رو با 60 فریم ثابت بده و زاییده

این کنسول جدیدم که وقتی 12 ترا فلاپس قدرت داره 15 چیه من میگم با کارت 20 ترافلاپسی برابری میکنه

چون pcمجبوریم بیایم رو 50 یا 60 تا تصویر روون بشه ولی رو کنسول 30 فریمشم خیلی روونه چون بهینس

ویرایش شده توسط Goorani
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Goorani گفته است :

تفاوت از زمین تا آسمونه

کجا تفاوت کیفیت گرافیکی این بازی تو  ps4 pro با پی سی،lowباultra هست؟؟!!

چون هست نه اینکه همش low باشه بلکه بسیاری از تنطیمات حجیمش  low هست یا اصلا غیر فعال شده خوب تکسچر که اونقدر پردازش سنگینی نداره که low باشه شما دیگه همرو low کردی من منظورم همش نبود باید از اول درست توضیح میدادم!

پس بزار 1بار برای همیشه درست توضیح بدم:

منظورم تنظیمات زیره که با بررسی دقیق با دقت تقریبا نزدیک 90 درصد اعلام شده

@Unknown Truthشمام یه نگاه بندازی بد نیست!

اثبات :DigitalFoundry

https://www.youtube.com/watch?v=D1iNSyvIPaY

تنظیمات گرافیکی Red Dead Redemption 2

یعنی شما این تنظیمات رو pc اعمال کنی تازه کیفیتی برابر کنسول داری xbox x فقط بحث کیفیت هست نه بهینه سازی و این داستانا

تازه قدرت اجرایی xbox one x از pro ps4 بیشتره حدود 2ترافلاپس پس ps4pro قطعا یه چندتا گزینشم پایین تره خود ps4 اولیه که بماند!!

بعد دوستان با pc میان msaa و ... رو فعال میکنن رو بیشترین حالت ممکن میزارن میگن gtx1080ti هم تو این بازی 30 فریم نمیده ! خوب معلومه که نمیده ! اصلا دلیلی نداره بده چون خیلی خیلی خیلی خیلی سنگینه این تکینک ها اصلا نمیدونن چی هست فقط فعال میکنن بره بگن با بهترین کیفیت اجرا کنیم!

حالا متوجه تفاوت ها شدید.

بریم سر بزنیم با این تنظیمات اعلام شده کنسول ها حدودی گرافیک های میان رده و بالا رده چه فریمی میگیرن!

این 1060:

https://www.youtube.com/watch?v=J0r10aRIloY

این 1080ti:

https://www.youtube.com/watch?v=TXG22xeJOtk

این 580:

https://www.youtube.com/watch?v=9ZBtxrFyb1s

1660ti:

https://www.youtube.com/watch?v=fc2lYQsQXZE

برای 2080ti تو رزولوشن 1080 چیزی پیدا نکردم یعن نزاشتنش، رو 4k بود که اونم 60 فریم میداد

حالا باز میخوای خودت ببینی اینو تو یوتوب سرچ کن

red dead redemption 2  xbox one x settings

تازه این فریم هایی که شما الان میبین و خیلی هم ازش راضی میشی به قول خودتون با بهینه سازی افتضاح هست! حالا فرض کن که بهینه سازی ها در حد کنسول اعلا میشد ببین فریم چقدر زیاد میشد !

یه چیزی بگید بگنجه

دیدی گنجید؟😆

یه ذره مهلت دفاع کردن بدی قشنگ میگنجه.

در ضمن این حرفام که میگن 4k کنسول نرم افزاریه همش حرف الکیه

من نگفتم نرم افزاریه گفتم برای اینکه بتونن رو 4k فریم پایدار بگیرن میان upscale میکنن این کنسول برای بازی های حجیم در 4k قدرت لازم رو نداره و طبیعیه این کار

حالا تو کنسول نسل جدید هم برای اینکه مثلا بتونن 120 فریم خروجی بگیرن شاید ازین کار استفاده کنن! چون خیلی بحث سنگینیه بخوای رو 4k نزدیک 120 فریم بگیری!

و حتی روی 8k بخوان 30 فریم بگیرن!

چیز بدی نیست این upscale و استفاده میشه ازش در اینده تازه یه بحث سایه زنی متغیر هم میاد وسط که جاهایی که شما در دیدت نیست با کم ترین کیفیت رندر بشن تا فریمت بره بالا!

شما پشت پردش دستت نیست یعنی نمیان بگن که تو بگی داریم گول میخوریم و راضی باشی تا سود کنن

ایناییم که لو میره حاصل دست رنج بررسی کننده هایی هست که وقت میزارن واقعا و تا اونجا که ممکنه خیلی چیزارو برملا میکنن حالا خیلی چیزای دیگم هست که گفته نشده و یا نمیشه 

نمونه اون چیزا که من حدس میزنم پردازنده های افتضاح jaguar هست که تو فریم دهی خیلی اثر میزارن و شاید یکی از علت هایی که میگن نسل بعدی نسل متفاوته به خاطر استفاده از zen2 هست که خیلی کمک میکنه شما بتونی 120 فریم رو ثابت دریافت کنی و یه ترازو متعادل بین cpu , gpu داشته باشی، اون پردازنده مضخرف فقط برای 60 فریم ساخته شده بود که متاسفانه خیلی اوقات 60 فریم هم نمیتونست درست هندل کنه!

حتی 30 فریم هم نتونسته!

نمونه:

https://www.tweaktown.com/news/55032/ps4-pro-held-back-jaguar-cpu-heres-proof/index.html

بخونیدش 

این سیپیو واقعا افتضاح بود در  برابر gpu خوبی که داشت

یعنی من حدسم اینه این سیپیو قطعا در اکثر مواقع گلوگاه برای توسعه دهنده ایجاد کرده و صداش در نیومده 

یعنی گرافیکش تا اونجا که توان داشته ازش استفاده نشده 

برای همینه شما بعضی جاها میبینی که کنسول 60 فریم تو fhd نمیتونسته بده بعد تو 4k میتونسته 30 تا بده 

عجیب نبود براتون؟! برا من که عجیب بود!

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

@matrix.trixxیه چیزی که الان فهمیدم این بود که ps4pro هم 1گیگ ddr3 داره جدا از 8گیگ یکپارچش

https://wccftech.com/crytek-ps4-pro-ram-substantial/

https://www.playstationlifestyle.net/2016/10/20/theres-1gb-of-extra-ps4-pro-ram-mark-cerny-explains-why/

پس اینکه 4گیگ ddr4 در نسل جدید داشته باشه دور از ذهن نیستا! برای سیستم عامل و برنامه هاش!

حالا تو نسل قبل این 1گیگ معمولا برای سوییچ سریع بین app و بازی و شاید چیزای دیگه بوده که توسعه دهنده بهش دسترسی داشته.

پس نسل قبل هم دقیقا یکپارچه نبوده فقط مکانیزم استفاده رو تغیر دادن!

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، mَd گفته است :

@matrix.trixxیه چیزی که الان فهمیدم این بود که ps4pro هم 1گیگ ddr3 داره جدا از 8گیگ یکپارچش

https://wccftech.com/crytek-ps4-pro-ram-substantial/

https://www.playstationlifestyle.net/2016/10/20/theres-1gb-of-extra-ps4-pro-ram-mark-cerny-explains-why/

پس اینکه 4گیگ ddr4 در نسل جدید داشته باشه دور از ذهن نیستا! برای سیستم عامل و برنامه هاش!

حالا تو نسل قبل این 1گیگ معمولا برای سوییچ سریع بین app و بازی و شاید چیزای دیگه بوده که توسعه دهنده بهش دسترسی داشته.

پس نسل قبل هم دقیقا یکپارچه نبوده فقط مکانیزم استفاده رو تغیر دادن!

درود به عنوان یک دارنده ps4 slim که جیلبریکش هم کردم از این مورد اطلاع دارم یک پارچه بودن حافظه فقط برای پردازنده و گرافیک اطلاق میشه و داشتن به فرض 1 گیگ رم بافر برای سوییچ اپلیکشن کابردش دیگه اسمش روشه این نسل دارن حجم رم رو بالا میبرن و معلوم نیست که به چنین کاری نیاز پیدا کنن یا نه البته هیچ چیزی تایید نشده از مقدار رم هر 2 کنسول می تونه 16 گیگ باشه یا می تونه 24 گیگ باشه باید منتظر موند

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mَd گفته است :

من نگفتم نرم افزاریه گفتم برای اینکه بتونن رو 4k فریم پایدار بگیرن میان upscale میکنن

در xbox one x این مورد اشتباه هست و رزلوشن بازی ها به صورت ناتیو 4k هست می تونی برید ببینید همین دیجیتال فاندری بررسی بازی رد دد2 رو گذاشته ولی کنسول پلی استیشن پرو چون ضعیف تر هست اپ اسکیل می کنه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mَd گفته است :

چون هست نه اینکه همش low باشه بلکه بسیاری از تنطیمات حجیمش  low هست یا اصلا غیر فعال شده خوب تکسچر که اونقدر پردازش سنگینی نداره که low باشه شما دیگه همرو low کردی من منظورم همش نبود باید از اول درست توضیح میدادم!

اوووف خدا قوت چقدر نوشتی😄

ببین اینارو ولش!تازه تو ویدئو اومده با رزولوشن 1080 مقایسه کرده!پرو کجا 1080 هست خروجیش؟!🙄

من اونچه به چشم میبینم اینه!اون کلیپم که نهایت کیفیت گرافیک پی سی و کنسول رو نشون میده و تفاوت زیاد نیست

در ضمن اون گزینه رو هم تعطیلش می کنم تو کیفیت تاثیر زیادی داره!یه 1080 کوفتی دارم با تی وی 4k مجبورم رو 1080 بازی کنم اونم با تنظیمات...

واقعا تو ایران کسی که فقط برا گیم تو این شرایط سیستم رو ارتقا بده یا داره تو اسکناس غلت میزنه یا عقلش کمه

من که کنسول جدید بیاد می گیرم(البته اگه دلار همین بمونه و نره بالای بیست) هم دردسر نصب و مشکلات نرم افزاری نداره هم بازیا بعد چند ماه که افت قیمت کرد دیسکشو میخرم و بعدش با ضرر ناچیزی میفروشم و دیگه دردسر کرک شدن نیست!راحت انلاین میزنم!کیفیت هم به تجربه چند ساله فهمیدم نه تنها فرقی ندارم بلکه به خاطر این بهینه سازی های مزخرف حتی وضعیت کنسول در خیلی موارد بهتره!چقدر بازی نصب کردم تو زمانی که 1080ti داشتم و قوی ترین کارت موجود بود ولی با افت فریمشون مشکل داشتم در 4k!ازونورم انحصاریاس که دهن مارو صاف کرده!

هر نسل کارت جدیدم میاد گند میزنن تو قبلیا و هر سال مجبوریم کارتو عوض کنیم ولی بازدهی به نسبت هزینه اصلا به چشم نمیاد!تازه مگه فقط کارته؟!سی پی یو مادربورد!اینتل که دیگه شورشو در آورده

نمونش همین بازی dirt که نسخه اخرش با یک سری افزایش جزئیات ناچیز کاری کرده بود که به نسبت رزولوشن و تنظیمات برابر حداقل بیست سی فریم از نسخه قبلیش کمتر...

مثال فراوونه

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

در xbox one x این مورد اشتباه هست و رزلوشن بازی ها به صورت ناتیو 4k هست می تونی برید ببینید همین دیجیتال فاندری بررسی بازی رد دد2 رو گذاشته ولی کنسول پلی استیشن پرو چون ضعیف تر هست اپ اسکیل می کنه 

راجب xbx one تحقیق نکردم راستش ولی ps4 pro رو میدونم ضعیف تره و upscale داره برای 4k

اگه xbx one native باشه که خیلی خوبه

در 10 دقیقه قبل، Goorani گفته است :

پرو کجا 1080 هست خروجیش؟!

وقتی شما رزو 1080 داری چرا باید 4k تحویل بده بهت؟ بسته به رزولوشن شما خروجی میده! اگه قرار باشه ثابت 4k رندر کنه که بدرد نمیخوره ترکیب upscale و downscale یه سوتی بزرگ و مسخره هست برای شرکت به عظمت سونی!

مانیتور یا نمایشگر شما تعیین میکنه خروجی چگونه باشه برا همین در ps5 زدن up 8k نه fix 8k 

در مشخصاتpro ps4 هم up to 4k ذکر شده

در 27 دقیقه قبل، Goorani گفته است :

تعطیلش می کنم تو کیفیت تاثیر زیادی داره

کمترش کن حالا خیلی حساسی 

در 28 دقیقه قبل، Goorani گفته است :

واقعا تو ایران کسی که فقط برا گیم تو این شرایط سیستم رو ارتقا بده یا داره تو اسکناس غلت میزنه یا عقلش کمه

این دیگه بحثش جداست!

منم کنسول رو میپسندم ولی میگم اینکه یه جانبه بری توش بگی فلانه بیساره غلطه

pc یه ابزار همه کاره هست تقریبا شبیه موبایل

ولی کنسول استانداردش برای بازیه و نهایت فیلم وموسیقی 

خوب کسی که پول داره بهتره یه ps5 بخره برای بازی و یه هزینه برای pc کنه برای کارای دیگش 

این فکر کنم بهترین انتخاب باشه!

منم ازین دید عقلانی میبینم تا اینکه 2080 بخری و 9900 بندازی و... 

مگه اینکه کارت با اینا باشه و بخوای علاوه بر کار بازی هم کنی

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

وقتی شما رزو 1080 داری چرا باید 4k تحویل بده بهت؟ بسته به رزولوشن شما خروجی میده! اگه قرار باشه ثابت 4k رندر کنه که بدرد نمیخوره ترکیب upscale و downscale یه سوتی بزرگ و مسخره هست برای شرکت به عظمت سونی!

نه کارت گرافیکم 1080 نه رزولوشن تی وی

تی وی 4k

-------------------------------------------------------------

آقا چرا گرافیک فروم رو بهم ریختید؟؟؟!!!

این چیه دیگه🤔

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Goorani گفته است :

وی 4k

دیگه باید تنظیماتو کم کنی  upscale کنی راهی نیست بازی زیاد بهینه نیست 

لینک به دیدگاه

خوب دوستان 2 عکس دیگه رو amd داده بیرون که مورد اول نشون دهنده بهره وری فوق العاده نسل دوم ناوی هست 50 درصد بهره وری بهتر در مصرف انرژی در مقایسه با نسل اول ناوی!!! البته هنوز اطلاعاتی از پرفورمنس این معماری که ظاهرا کاملا با نسل اولش تفاوت کرده ندادن

عکس دیگه ای هم دادن که تایید میکنه معماری ناوی 2 از ray tracing در گرافیک ها و کنسول ها پشتیبانی می کنه

AMD-RDNA-Power-Efficiency-2.thumb.jpg.f33dd2f1b6c346679c3f019ef3ff6570.jpg

AMD-RDNA2-Hardware-Accelerated-Ray-Tracing.thumb.jpg.ff00f4ddd903fa7d76f900463ec40a0e.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. با کمال احترام به کنسول بازان عزیز میخاستم موضوعی رو بگم اونم این که به نظر شما مشخصات سخت افزاری که به کنسولهای نسل جدید یا حتی قدیم نسبت داده میشه میتونه درست باشه. یه جورایی با عقل جور در نمیاد. آخه شما حساب کن یه گرافیک با همچین قدرتی خودش قیمت یه کنسول رو داره حتی بیشتر. در ثانی سیستمهای کامپیوتری هنوز دارن از رم ddr4 استفاده میکنند و کنسول جدید ddr6 . سی پی یو هاشون هم همینطور. یه کامپیوتر هم رده این کنسولها هر کدوم از قطعاتش قیمت یک کنسول رو داره حتی بیشتر. بعد هم بنده گرافیک 580 دارم درجه حرارت رو هشتاد درجه هست تو لود تازه دو تا فن هم کیس داره که داره گرما میده بیرون این رو میشه قشنگ احساس کرد. حداقل یه پاور 600 وات به بالا میخاد یه همچین سیستمی. منتها چطور تو دوتا کف دست اینا رو جا میدن جای تعجب داره. مورد دیگه این که از کجا صحت حرفهای سازندگان کنسول مشخص میشه. آیا gpuz  رو کنسول اجرا میشه یا 3d mark  و یا pasmark  و یا cinebench و نرم افزارهای دیگه که بتونن قدرت کنسولها رو محک بزنن یا اطلاعات سخت افزاریشون رو بدن. به نظر من یکم حرفای سازندگان در مورد قدرت پردازشی کنسولها بلوف هست. شما حساب کن با پول یه کنسول یه دونه گرافیکم نمیتونی بخری بعد چطور میشه اینقدر قدرتمند باشن. یا ما دیوانه ایم که pc  بازی میکنیم یا دارن تو پاچمون میکنن . نظر شما چیه

لینک به دیدگاه

خوشبختانه کنسولهای نسل 9 (مخصوصا ایکس باکس جدید) راه کنسول نسل ۸ را نرفتن و قدرتمند هستند.

ایکس باکس وان که اومد چی‍پ 7770 را کاستومایز کرده بود و قدرتش به اندازه 750ti بود یا ps4 که قویتر بود در حد هم 7850 را کاستومایز کرده بود و در حد 760gtx بود و AMD CPU هم در اون زمان قدرتمند نبودند.

ولی الان هر دو کنسول چی\های نسل بعد را کاستومایز کردند و سراغ قدرتمند ترین هم رفتند از اون طرف اوضاع AMD هم خیلی توی CPU خوبه و باز هم کنسولها 3700x را کاستومایز کردند.

هیچکدوم از PC های حال حاضر توانایی رقابت با کنسولهای نسل بعد را ندارند. با بهینه سازیهایی که برای کنسولها توی بازی سازی میشه حداقل تا 2-3 سال رقیب pc ها هستند.

باید منتظر نسل 3000 انویدیا بود ببینیم میتونه رقیب کنسولهای نسل بعد بشه.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، amir_amd گفته است :

خوشبختانه کنسولهای نسل 9 (مخصوصا ایکس باکس جدید) راه کنسول نسل ۸ را نرفتن و قدرتمند هستند.

ایکس باکس وان که اومد چی‍پ 7770 را کاستومایز کرده بود و قدرتش به اندازه 750ti بود یا ps4 که قویتر بود در حد هم 7850 را کاستومایز کرده بود و در حد 760gtx بود و AMD CPU هم در اون زمان قدرتمند نبودند.

ولی الان هر دو کنسول چی\های نسل بعد را کاستومایز کردند و سراغ قدرتمند ترین هم رفتند از اون طرف اوضاع AMD هم خیلی توی CPU خوبه و باز هم کنسولها 3700x را کاستومایز کردند.

هیچکدوم از PC های حال حاضر توانایی رقابت با کنسولهای نسل بعد را ندارند. با بهینه سازیهایی که برای کنسولها توی بازی سازی میشه حداقل تا 2-3 سال رقیب pc ها هستند.

باید منتظر نسل 3000 انویدیا بود ببینیم میتونه رقیب کنسولهای نسل بعد بشه.

این طور که شما میفرمایید بهتره بریم سیستم رو بفروشیم و منتظر نسل جدید کنسول باشیم. من که هنوز گیجم الان یه 2080 قیمتی بالای 800 دلار داره. چطور کنسول با این قدرت  میشه 500 دلار.

لینک به دیدگاه

گرافیک بازیی همه چیز نیست..........من بیشتر اون سیر داستانی برام مهمه....امیدوارم بازی های خوب رو ببینیم در اینده .هنوز لذت بازی cod modern warfare 2007 و اولین سری اساسین رو فراتموش نکردم......هیچ کدومشون لذت اولی رو نداشتن هر چند گرافیکشون ارتقا پیدا کرده بود.

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، blooder گفته است :

سلام دوستان. با کمال احترام به کنسول بازان عزیز میخاستم موضوعی رو بگم اونم این که به نظر شما مشخصات سخت افزاری که به کنسولهای نسل جدید یا حتی قدیم نسبت داده میشه میتونه درست باشه. یه جورایی با عقل جور در نمیاد. آخه شما حساب کن یه گرافیک با همچین قدرتی خودش قیمت یه کنسول رو داره حتی بیشتر. در ثانی سیستمهای کامپیوتری هنوز دارن از رم ddr4 استفاده میکنند و کنسول جدید ddr6 . سی پی یو هاشون هم همینطور. یه کامپیوتر هم رده این کنسولها هر کدوم از قطعاتش قیمت یک کنسول رو داره حتی بیشتر. بعد هم بنده گرافیک 580 دارم درجه حرارت رو هشتاد درجه هست تو لود تازه دو تا فن هم کیس داره که داره گرما میده بیرون این رو میشه قشنگ احساس کرد. حداقل یه پاور 600 وات به بالا میخاد یه همچین سیستمی. منتها چطور تو دوتا کف دست اینا رو جا میدن جای تعجب داره. مورد دیگه این که از کجا صحت حرفهای سازندگان کنسول مشخص میشه. آیا gpuz  رو کنسول اجرا میشه یا 3d mark  و یا pasmark  و یا cinebench و نرم افزارهای دیگه که بتونن قدرت کنسولها رو محک بزنن یا اطلاعات سخت افزاریشون رو بدن. به نظر من یکم حرفای سازندگان در مورد قدرت پردازشی کنسولها بلوف هست. شما حساب کن با پول یه کنسول یه دونه گرافیکم نمیتونی بخری بعد چطور میشه اینقدر قدرتمند باشن. یا ما دیوانه ایم که pc  بازی میکنیم یا دارن تو پاچمون میکنن . نظر شما چیه

دوست عزیز شما مایکروسافت و سونی رو احیانا با ایران خودرو و سایپا اشتباه نگرفتین؟

چنین اتفاقی در زمان xbox 360 و ps3 هم افتاد کنسول ها زمانی که لانچ شدن قابل رقابت با کامپیوتر هایی بودن که قیمتشون خیلی بیشتر میشد

لینک به دیدگاه

در در 11 اسفند 1398 در 12:59، matrix.trixx گفته است :

اما سوال اصلی اینجاست این گرافیک توانش در حد چه کارتی از این نسل و همچینی نسل اینده از شرکت رقیب انویدیا هست به نظر میاد این کارت در این نسل هم قدرت کارت RTX 2080 SUPER هست و در نسل اینده هم به نظر شخصیم می تونه رقیب بالقوه کارت RTX 3070 باشه کارت RTX 3070 طبق شایعات دارای 3072 واحد سایه زنی هست البته در این کنسول از چیپ اختصاصی برای RAY TRACING هم استفاده شده ولی فعلا اطلاعاتی از قدرتش در دسترس نیست و نمیشه در اون مورد مقایسه ای انجام داد

🤣🤣🤣🤣 2080 سوپر ؟!؟!؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Divine گفته است :

🤣🤣🤣🤣 2080 سوپر ؟!؟!؟ 

خوبی داداش؟ نکنه حال و احوال این روزای قم حسابی روت اثر گذاشته؟ نظری داری بیان کن وگرنه موضوع برای خنده زیاده شما که تخصصت پاور هست یادته که🤣😂

لینک به دیدگاه

دوستان 2 تا عکس دیگه جا مونده بود که یکیش تایید میکنه ipc بهتر و فرکانس بیشتر شده در سری navi 2

و مورد دوم هم به variable rate shading اشاره می کنه که به این معماری اضافه شده

GXq7FPL3F5LiHNK3.thumb.jpg.16e78e9d111f8b38034a046c987226b0.jpg

WLaA0yT2xVp2x3e4.thumb.jpg.f5aa17372ffa402d81177cc5224081b3.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...