رفتن به مطلب

صدای آب واتر کولینگ Glacier360

Recommended Posts

سلام

حدود یک هفتست glc360 نو(گارانتی) روی 9900k بستم. دیروز سیستم تحت فشار بود (بازی سنگین بدون اورکلاک فرکانس روی 3.6) دمای cpu به 80 رسیده بود که 3 بار برای چند ثانیه صدای چلپ چلوپ آب (فکر کنم از پمپ) اومد. مثل پاشیده شدن یا مکش آب 

مشابه این صدا وقتی کیس رو روشن میکنم خیلی خفیفتر اولش میاد و ویندوز بالا نیومده میره.

حالا سوالام:

1)این صدا چیه؟ خطرناکه؟

2)این دمای cpu تحت این شرایط و فرکانس زیاد نیست؟

3)احتمال نشت و فیل چقدره تو این مدل؟ اگر بهترین کولر بادی رو ببندم همین پرفورمنس رو بهم نمیده؟ استرس این داستانها رو هم ندارم.

ممنونم از توجهتون

@GREEN Support

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، dr.doremi گفته است :

ین صدا چیه؟ خطرناکه؟

صدا طبیعیه صدای پمپاژ مایع هستش 

این دمای cpu تحت این شرایط و فرکانس زیاد نیست؟

دما نسبتا بالاست با توجه به فرکانس 

احتمال نشت و فیل چقدره تو این مدل؟ اگر بهترین کولر بادی رو ببندم همین پرفورمنس رو بهم نمیده؟ استرس این داستانها رو هم ندارم.

بنده 2سال 120 میلی متر همین مدل رو داشتم هیچ مشکلی پیش نیومد براش / یه مقایسه دیدم تو پیج LTT کولر بادی Noctua همه واترکولر هارو از نظر خنک کنندگی شکست داد 

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، dr.doremi گفته است :

اگر بهترین کولر بادی رو ببندم همین پرفورمنس رو بهم نمیده؟

با اختلاف، بهتر از این پرفورمنس رو بهتون میده. منتهی ایرکولر بزرگ دردسرای خودشو داره، توی هر کیسی جا نمیشه، زود به زود باید گردگیری بشه با بلوور، سنگینه، باز و بسته کردن و سرویس کردنش داستان داره ...

دما یه کم غیر عادیه ولی، از کجا چک میکنید دما رو؟

و اینکه ... خودتون کولر رو نصب کردید؟ کولر مدل Evo هست (فن و نورپردازی قرمز) یا معمولی؟

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، dr.doremi گفته است :

سلام

حدود یک هفتست glc360 نو(گارانتی) روی 9900k بستم. دیروز سیستم تحت فشار بود (بازی سنگین بدون اورکلاک فرکانس روی 3.6) دمای cpu به 80 رسیده بود که 3 بار برای چند ثانیه صدای چلپ چلوپ آب (فکر کنم از پمپ) اومد. مثل پاشیده شدن یا مکش آب 

مشابه این صدا وقتی کیس رو روشن میکنم خیلی خفیفتر اولش میاد و ویندوز بالا نیومده میره.

حالا سوالام:

1)این صدا چیه؟ خطرناکه؟

3)احتمال نشت و فیل چقدره تو این مدل؟ اگر بهترین کولر بادی رو ببندم همین پرفورمنس رو بهم نمیده؟ استرس این داستانها رو هم ندارم.

ممنونم از توجهتون

@GREEN Support

سلام منم همین کولر را دارم و البته صدای آب اما نه تو لود فقط بعضی وقت ها که سیستم بیکاره یا در حال وب گردی هستم، این صدا برای من ممکنه ماهی یکبار رخ بده یا دو سه هفته یکبار.

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، dr.doremi گفته است :

سلام

حالا سوالام:

1)این صدا چیه؟ خطرناکه؟

ممنونم از توجهتون

@GREEN Support

منظورتون از دمای 80 چیه؟ دمای داغترین هسته روی 80 بوده؟

با چه نرم افزاری اندازه گرفتین؟ Core Temp ؟

لینک به دیدگاه

ممنون از جوابهای دوستان

و پوزش بابت ناشی گری من. صداش نگرانم کرد و اشتباها دمای گرافیک رو اعلام کردم hw روش نصب نبود از برنامه متفرقه اشتباه دیدم. دمای cpu 60 max شده فعلا

پس این صدای آب موردی نیست؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

با اختلاف، بهتر از این پرفورمنس رو بهتون میده. منتهی ایرکولر بزرگ دردسرای خودشو داره، توی هر کیسی جا نمیشه، زود به زود باید گردگیری بشه با بلوور، سنگینه، باز و بسته کردن و سرویس کردنش داستان داره ...

دما یه کم غیر عادیه ولی، از کجا چک میکنید دما رو؟

و اینکه ... خودتون کولر رو نصب کردید؟ کولر مدل Evo هست (فن و نورپردازی قرمز) یا معمولی؟

معمولیه.

بلوور دارم. هر سری برا باد دادن باید باز شه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، dr.doremi گفته است :

معمولیه.

بلوور دارم. هر سری برا باد دادن باید باز شه؟

بستگی به زمان سرویس سیستم داره. اگه دیر به دیر سرویس کنید، بهتره که باز کنید. ولی اگه در حد یکی دو ماهی یک بار، نیازی به باز کردنش نیست و روی برد هم میتونید یه بادی بگیرید توش

حالا فعلا به این فکر نکنید، یه داستانی هست این وسط که از کولرتون جواب نمیگیرید. صدای پمپ الان اذیتتون میکنه یا دما؟

لینک به دیدگاه

اون صدای اب پمپ خیلی بندرت میاد ,ولی صدای عجیبیه

دما هم cpu مناسبه فکر میکنم 

من تا حالا پمپ آبی نداشتم یکم ترسیدم :دی

ویرایش شده توسط dr.doremi
ویرایش به نقل قول
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

بستگی به زمان سرویس سیستم داره. اگه دیر به دیر سرویس کنید، بهتره که باز کنید. ولی اگه در حد یکی دو ماهی یک بار، نیازی به باز کردنش نیست و روی برد هم میتونید یه بادی بگیرید توش

حالا فعلا به این فکر نکنید، یه داستانی هست این وسط که از کولرتون جواب نمیگیرید. صدای پمپ الان اذیتتون میکنه یا دما؟

دما هم cpu مناسبه فکر میکنم تو بازی سنگین بالای 60 نیومده. تست لود نگرفتم هنوز

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، dr.doremi گفته است :

سلام

حالا سوالام:

1)این صدا چیه؟ خطرناکه؟

ممنونم از توجهتون

@GREEN Support

سلام. لطف کنید یک عکس از نحوه اسمبل کولرتون روی کیس بگیرید و آپلود کنید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، dr.doremi گفته است :

صدای پمپ جزو طبیعت واترکولینگ ها به حساب میاد بالاخره یه مایعی داره توی یه مداری میچرخه. هم پمپ صدا داره، هم اون مایعه

پشتیبانی گرین به مسئله ای اشاره کردن که بنده هم ازتون میپرسم: آیا درست اسمبل شده پمپ؟ ممکنه مشکل از نحوه نصب باشه

بعد عزیز، فرمودید که دما به 80 رسیده |:

در 4 ساعت قبل، dr.doremi گفته است :

80

بعد الان میفرمائید که دما 60 درجه ست. آخر دما 60 درجه ست یا 80 درجه؟!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، dr.doremi گفته است :

صدای حباب های توی مایع هستش و طبیعیه  

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

از برنامه اشتباهی دیدن دما 60 هستش و طبیعیه 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Slasher گفته است :

از برنامه اشتباهی دیدن دما 60 هستش و طبیعیه 

خب پس اگه دما 60 باشه که کلا اوکیه دیگه ...

به سلامتی استفاده کنن هیچ مشکلی وجود نداره.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

سلام. لطف کنید یک عکس از نحوه اسمبل کولرتون روی کیس بگیرید و آپلود کنید.

796c9627-8f47-44fd-b138-8cc6ec1d7eca.jpg

928d4350-2b00-4087-b731-32c1cb107b40.jpg

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Slasher گفته است :

صدای حباب های توی مایع هستش و طبیعیه  

از برنامه اشتباهی

در 6 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

صدای پمپ جزو طبیعت واترکولینگ ها به حساب میاد بالاخره یه مایعی داره توی یه مداری میچرخه. هم پمپ صدا داره، هم اون مایعه

پشتیبانی گرین به مسئله ای اشاره کردن که بنده هم ازتون میپرسم: آیا درست اسمبل شده پمپ؟ ممکنه مشکل از نحوه نصب باشه

بعد عزیز، فرمودید که دما به 80 رسیده |:

دیدن دما 60 هستش و طبیعیه 

دما بالای 60 نیومده. فرومهای انگلیسی خوندم گفتن این صدا بعلت وجود حباب هوا و اینکه مخزن کامل از کولانت جهت جریان داشتن پر نمیشه

و چنجا م گفتم کیس رو بخوابونید به پشت و ضربه آروم بزنیند  به محفظه پمپ درست میشه. تست نکردم البته و امروز کلا یکبار خیلی خفیف اون صدا اومد

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من هم کولر ML240L از کولرمستر دارم. بعضی مواقع موقع روشن کردن سیستم و بعضی مواقع در حین کار یه صدای گردش آب به صورت لحظه ای و خفیف ازش میشنوم و کلا طبیعی هست.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، dr.doremi گفته است :

796c9627-8f47-44fd-b138-8cc6ec1d7eca.jpg

928d4350-2b00-4087-b731-32c1cb107b40.jpg

مشکلی وجود نداره. صدای پمپاژ آب به خصوص در خنک کننده های مجهز به رادیاتورهای 360mm عادیه. نگران نباشید.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...