رفتن به مطلب

تاثیر فرکانس و تایمینگ VRAM در قدرت گرافیک کارت

nima_hl
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

در این تاپیک میخواهیم در مورد فرکانس و تایمینگ رم کارت گرافیک صحبت کنیم 

شاید در موقع خرید گرافیک به گوشتون خورده باشه که این گرافیک رمش Samsung، Hynix یا elpida است و سرعت بیشتری دارد 

آیا واقعا در فرکانس یکسان گرافیک کارت با نوع بخصوصی رم میتواند بازده بالاتری داشته باشد ؟

جواب مثبت است 

vram های تولید شده هر شرکت در تایمینگ های بخصوصی کار میکنند ( مانند رمهای مختلف که مثلا رم ddr4 3000 مگاهرتزی با زمان تاخیر 17 از فلان شرکت و رم با همان فرکانس ولی با زمان تاخیر 24 از یک تولید کننده دیگر )

برای مثال مشخصات تایمینگ رمهای مختلف استفاده شده بر روی گرافیک کارت های rx 580 در فرکانس 2000 مگاهرتز

Samsung: 17-17-27-27-83-24-179

Hynix: 19-19-27-27-83-19-197

Elpida: 24-24-29-29-79-25-129

حال بیایم یکم کمتر حرف بزنیم و تست انجام بدیم 

در همه تست های زیر فرکانس و ولتاژ هسته گرافیکی ثابت هستند (1340/1000mv) و فقط سرعت و تایمینگ تغییر میکند 

21-21-26-26-70-23-113 تایمینگ در سرعت 1750 مگاهرتز

1750.thumb.jpg.3b090541eee3b307ea784a3991bbe711.jpg

15-15-20-20-55-20-89 تایمنگ در همان سرعت 1750 مگاهرتز

1750t.thumb.jpg.61f2903481d78ade2e4f286add9a68fb.jpg

یعنی بدون کوچکتریت اعمال ولتاژ و فشار به  سخت افزار با تغییر تایمینگ ها تونستیم 80 امتیاز به امتیاز گرافیکتون اضافه کنید 

شاید این 100 امتیاز برای شما جذاب نباشه ولی داستان ادامه داره 

حالا یکم بازی را جذاب کنیم و فرکانس را ببریم رو 2000

21-21-26-26-70-23-113 تایمینگ در سرعت 2000 مگاهرتز

2000.thumb.jpg.2899649cc29f8aafa53fe799581c7f10.jpg

15-15-20-20-55-20-89 تایمنگ در همان سرعت 2000 مگاهرتز

2000t.thumb.jpg.946895b5191009f17e50d19a256c80ce.jpg

تا اینجا اگر موضوع برای دوستان جالب بود تا در گیم هم تست کنیم 

لینک به دیدگاه

ممنون از تاثیراتش اگاهم ولی ممکن هست بدون بایوس مد این تایمینگ رو تغیر داد؟ به صورت برنامه third party 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

ممنون از تاثیراتش اگاهم ولی ممکن هست بدون بایوس مد این تایمینگ رو تغیر داد؟ به صورت برنامه third party 

خیر برای تایمینگ باید بایوس مود انجام بشه 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nima_hl1 گفته است :

سلام 

در این تاپیک میخواهیم در مورد فرکانس و تایمینگ رم کارت گرافیک صحبت کنیم 

شاید در موقع خرید گرافیک به گوشتون خورده باشه که این گرافیک رمش Samsung، Hynix یا elpida است و سرعت بیشتری دارد 

آیا واقعا در فرکانس یکسان گرافیک کارت با نوع بخصوصی رم میتواند بازده بالاتری داشته باشد ؟

جواب مثبت است 

vram های تولید شده هر شرکت در تایمینگ های بخصوصی کار میکنند ( مانند رمهای مختلف که مثلا رم ddr4 3000 مگاهرتزی با زمان تاخیر 17 از فلان شرکت و رم با همان فرکانس ولی با زمان تاخیر 24 از یک تولید کننده دیگر )

برای مثال مشخصات تایمینگ رمهای مختلف استفاده شده بر روی گرافیک کارت های rx 580 در فرکانس 2000 مگاهرتز

Samsung: 17-17-27-27-83-24-179

Hynix: 19-19-27-27-83-19-197

Elpida: 24-24-29-29-79-25-129

حال بیایم یکم کمتر حرف بزنیم و تست انجام بدیم 

در همه تست های زیر فرکانس و ولتاژ هسته گرافیکی ثابت هستند (1340/1000mv) و فقط سرعت و تایمینگ تغییر میکند 

21-21-26-26-70-23-113 تایمینگ در سرعت 1750 مگاهرتز

1750.thumb.jpg.3b090541eee3b307ea784a3991bbe711.jpg

15-15-20-20-55-20-89 تایمنگ در همان سرعت 1750 مگاهرتز

1750t.thumb.jpg.61f2903481d78ade2e4f286add9a68fb.jpg

یعنی بدون کوچکتریت اعمال ولتاژ و فشار به  سخت افزار با تغییر تایمینگ ها تونستیم 80 امتیاز به امتیاز گرافیکتون اضافه کنید 

شاید این 100 امتیاز برای شما جذاب نباشه ولی داستان ادامه داره 

حالا یکم بازی را جذاب کنیم و فرکانس را ببریم رو 2000

21-21-26-26-70-23-113 تایمینگ در سرعت 2000 مگاهرتز

2000.thumb.jpg.2899649cc29f8aafa53fe799581c7f10.jpg

15-15-20-20-55-20-89 تایمنگ در همان سرعت 2000 مگاهرتز

2000t.thumb.jpg.946895b5191009f17e50d19a256c80ce.jpg

تا اینجا اگر موضوع برای دوستان جالب بود تا در گیم هم تست کنیم 

سلام سالار خدا قوت

مهندس حالا این مموری هارو تا کجا میشه تایمینگ هاشونو اورد پایین؟ ممکنه ناپایدار بشن؟

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، saman5949 گفته است :

سلام سالار خدا قوت

مهندس حالا این مموری هارو تا کجا میشه تایمینگ هاشونو اورد پایین؟ ممکنه ناپایدار بشن؟

داخل gpuz فکر کنم هست  اگه نباشه باید بایوس رو رید کرد

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، saman5949 گفته است :

سلام سالار خدا قوت

بستگی به کیفیت چیپ ها داره 

کارت به کارت میزان تایمینگ ها متفاوت هستند 

قطعا هر کارتی در بهترین کیفیت هم در یه تنظیمی کارت ناپایدار میشه که باید به یک یا چند تنظیم قبلی برگردید 

یه نکته بگم که ممکنه برای دوستان جالب باشه 

یه شرکت مثل الپیدا (خدابیامرز) میاد از یه مدل چیپ رم مثلا صد هزار قطعه میسازه 

بین این چیپا که همه یه شکل و یه مدل هستند 99% روی 2000 و cl 15 کار میکنند 1% ممکنه روی cl 19 کاملا استیبل باشه 

شرکت برای اینکه هیچ کارتی مرجوع نشه همه را با تنظیمات cl21 میفروشه که هیچ جنس برگشتی نداشته باشه ( معمولا یه مقدار محکم کاری میکنن )

حالا اگر بین چیپهای رم گرافیک شما یدونه از این چیپ های ضعیف موجود باشه شما نمیتونید تایمینگ را زیر 19 بیارید و سیستم استیبل نمیشه 

ممکنه یک کارت با رم الپیدیا هم یافت بشه که از نظر پائین آوردن تایمینگ از سری سامسونگی خیلی بهتر باشه 

کلا در ضمینه های مربوط به آورکلاک میزان قابلیت آورکلاک به شانس بستگی داره مگر اینکه در شرایط خاص به تعداد زیادی از یک قطعه دسترسی باشه و بتونید به دنبال قطعه اصطلاحا گلدن بچ بگردید 

ویرایش شده توسط nima_hl1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

بله دوست عزیز در درایور AMD این قابلیت به صورت پیش فرض هست و 2 حالت تایمینگ هست که در لول 2 پرفورمنس بیشتری میده در سری پولاریس البته با بایوس مود شده مقایسه نکردم که چه قدر تفاوت کارایی هست

MEM.PNG

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

در لول 2 پرفورمنس بیشتری میده

اینو میدونم ولی مشخص نیست چه تایمینگی هست و ممکنه خیلی متفاوت نباشه 

دلم میخواد دستی تایمینگ بدم 😞

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

سلام جناب

میخواستم بدونم میتونید یه بایوس درحد برای تبدیل  RX480..به RX580.تو تایپیک تون بزارید

کارت بنده :ASUS ROG STRIX RX480-O8GB-هست

یا نیاز حتما به وجود خود کارت هست برای بدست اوردن بهترین نتیجه؟

Screenshot (96).png

بفرمایید با این بایوس تبدیل به 580 مدل تاپ میشه. (مسئولیت آپدیت با خودتون - هرچند که خطری نداره)

ولی دما رو چک کنید حتما (بعد آپدیت بایوس) تو تست.

rx 480Strix to rx580StrixTop.rom

لینک به دیدگاه

خوب حالا بیایم روی گیم ببینیم در بازی این آورکلاک و تغییر تایمینگ ها چه اثری میتونه داشته باشه 

برای این کار بازی shadow of the tomb raider را انتخاب کردم و در حالت دیفالت (1750-cl21) تست کردم که نتیجه این شد 

tr1340-1750.thumb.jpg.d24eb37198cfcbd2ee75d39a730c060c.jpg

و در حالت آورکلاک (2000-cl15)

tr1340-2000t.thumb.jpg.ab2410b00e581fe29b00dc2fbfcd6639.jpg

افزایش 3 فریم در میانگین و 7 فریم در ماکزیمم

لینک به دیدگاه

بلخره پیداش کردم

حتما تست کنید 

البته من هنوز تست نکردم 

نسخه GUI:

https://github.com/Eliovp/AMDMemoryTweakXL/releases

@matrix.trixx

@nima_hl1

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

سلام جناب

میخواستم بدونم میتونید یه بایوس درحد برای تبدیل  RX480..به RX580.تو تایپیک تون بزارید

کارت بنده :ASUS ROG STRIX RX480-8GB-هست

یا نیاز حتما به وجود خود کارت هست برای بدست اوردن بهترین نتیجه؟

کارت کویل وان هم داره تو هنگام استارت گیم (بعد که گرم شد درست میشه)میتونه با تغییر بایوس تاثیر مخرب تر بزاره؟

Screenshot (96).png

یاسین جان باید اول بدونیم برای چه هدفی میخواهید بایوس کارت را تغییر بدهید 

میخواهید دما را پائین بیاورید؟

مشکل کویل واین را تا حد زیادی برطرف کنید؟

کارائی گرافیک را بالا ببرید 

یا همه موارد 

اگر خود کارت دم دستم بود قطعا میتونستم بایوس خیلی بهتری براش ویرایش کنم

ولی اگر کارتتون چند بایوس داره میتونم براتون بایوس بزنم شما تست بفرمائید هر کدام که استیبل بود استفاده کنید 

اگر هم استیبل نبود با یه سوئیچ و ریست بتونید از سیستمتون استفاده کنید 

از بایوس های روی نت هم به هیچ عنوان استفاده نکنید چون برای سخت افزار شما بهینه نیستند 

برای مثال بایوسی که دوستمون زحمت کشیدند دارای پروتکشن 180 واتیه که به احتمال قوی در صورت ریخته شدن روی کارتتون باعث بالا رفتن دما بین 5 تا 10 درجه و زیاد شدن شدید کول واین میشه 

این جور بایوس ها قطعا تاثیرات مخربی روی کارت در کوتاه و بلند مدت میگذاره 

من یکی دو تا  بایوس مخصوص کارتتون ادیت میکنم، اگر اطلاعات کافی برای بایوس کردن و ریکاوری در صورت بروز مشکل دارید بگید تا تقدیم کنم 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، nima_hl1 گفته است :

یاسین جان باید اول بدونیم برای چه هدفی میخواهید بایوس کارت را تغییر بدهید 

میخواهید دما را پائین بیاورید؟

مشکل کویل واین را تا حد زیادی برطرف کنید؟

کارائی گرافیک را بالا ببرید 

یا همه موارد 

اگر خود کارت دم دستم بود قطعا میتونستم بایوس خیلی بهتری براش ویرایش کنم

ولی اگر کارتتون چند بایوس داره میتونم براتون بایوس بزنم شما تست بفرمائید هر کدام که استیبل بود استفاده کنید 

اگر هم استیبل نبود با یه سوئیچ و ریست بتونید از سیستمتون استفاده کنید 

از بایوس های روی نت هم به هیچ عنوان استفاده نکنید چون برای سخت افزار شما بهینه نیستند 

برای مثال بایوسی که دوستمون زحمت کشیدند دارای پروتکشن 180 واتیه که به احتمال قوی در صورت ریخته شدن روی کارتتون باعث بالا رفتن دما بین 5 تا 10 درجه و زیاد شدن شدید کول واین میشه 

من یکی دو تا  بایوس مخصوص کارتتون ادیت میکنم، اگر اطلاعات کافی برای بایوس کردن و ریکاوری در صورت بروز مشکل دارید بگید تا تقدیم کنم 

والا حقیقت تاالان همچین کاری نکردم😁

من تاالان دست به بایوس اصلا نزدم 

علمشم مشخصه که ندارم

فقط یه چند ویدیو دیدم تو اینترنت قبلا که نحوه تعویض بایوس توش بود

ولی اینکه اگر استیبل نشد بلد نیستم به حالت قبل برگردونم(مگه سخته برگردوندن به حالت دیفالت؟)

و اینکه میخوام تا حدودی مشکل کویل وان بر طرف شه و همچنین قدرت کارت تو گیم بیشتر بشه (درواقع اهداف اصلیمه)

پاور سیستمم GREEN 550W GOLD80PLUSهست ..گفتم که شاید نیاز بشه

لینک به دیدگاه

همون طور که مشخصه

بنده خود بوشهر هستم 

اگر کسی علم کافی دراین باره داره میتونه برام اینکار رو به بهترین نحو انجام بده ممنون میشم آدرس بده بیام خدمتشون

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، nima_hl1 گفته است :

عرضم به حضورتون که بایوسی که فرستادم، دقیقا برای خود rx 580 TOP بود که از طرف شرکت سازنده ارائه شده. (البته که میشه بهینه تر بشه ولی روی خود کارت باید تست کرد.)

بازم ایشون صاحب اختیار هستن.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

عرضم به حضورتون که بایوسی که فرستادم، دقیقا برای خود rx 580 TOP بود که از طرف شرکت سازنده ارائه شده. (البته که میشه بهینه تر بشه ولی روی خود کارت باید تست کرد.)

بازم ایشون صاحب اختیار هستن.

موفق باشید

قربان قصد بی ادبی نداشتم چون مورد مشابه را تست کرده بودم گزارش دادم 🌹

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، nima_hl1 گفته است :

قربان قصد بی ادبی نداشتم چون مورد مشابه را تست کرده بودم گزارش دادم 🌹

سلامت باشید.

منم فقط خواستم بگم بایوس عجیب غریبی نیست، بایوس رسمی خود ایسوس هست. 🌹

در 25 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

چطوریه که بایوس رسمی تاثیر مخرب روی کارت داره!!!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلامت باشید.

منم فقط خواستم بگم بایوس عجیب غریبی نیست، بایوس رسمی خود ایسوس هست. 🌹

چطوریه که بایوس رسمی تاثیر مخرب روی کارت داره!!!

این دو کارت فقط از نظر پسوند اسمشون با هم رابطه دارند 

داخل بایوس را دارم میخونم 580 دارای tdp 180 واتیه که 50 وات بیشتر از 480 میباشد 

580 را از نزدیک ندیدم ولی اطمینان دارم از نظر خنک کننده و مدار تغذیه بسیار قویتر از 480 مورد بحث میباشد 

بایوس یک کارت 180 واتی به دلیل باز کردن پاور لیمیت و افزایش فرکانس و ولتاژ gpu باعث فشار به یه کارت 130 واتی میشود 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز راجب تایمینگ ها راهنمایی میکنید؟

اون تایپکتون برنامه قرار دادم بدون بایوس مود میتونید تغیر تایمنیگ بدید

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، nima_hl1 گفته است :

این دو کارت فقط از نظر پسوند اسمشون با هم رابطه دارند 

داخل بایوس را دارم میخونم 580 دارای tdp 180 واتیه که 50 وات بیشتر از 480 میباشد 

580 را از نزدیک ندیدم ولی اطمینان دارم از نظر خنک کننده و مدار تغذیه بسیار قویتر از 480 مورد بحث میباشد 

بایوس یک کارت 180 واتی به دلیل باز کردن پاور لیمیت و افزایش فرکانس و ولتاژ gpu باعث فشار به یه کارت 130 واتی میشود 

3.thumb.jpg.3d1a229a95f38bfe71fe36bf44dfcf7e.jpg

ایشون میخواستن کارتشون رو به RX 580 تبدیل کنن.

خنک کننده کارتی که دارن روی GTX 1080 عینا استفاده شده.

از نظر خنک کننده مشکلی ندارن، بازم من محض احتیاط عرض کردم که باید حواسشون به دما بعد تست باشه.

گاهی اوقات علم ناقص از ندونستن بد تره.

عادت ندارم زیاد کامنت طولانی بذارم، برام خیلی عجیب بود که بدون آگاهی انسان انقدر مطمئن نظر میده.

بایوسی که قرار دادم بایوس کارت سمت چپ است که برای کارت سمت راست میشه استفاده کرد منتها باید بعدش ببینن که اصلا چیپشون تحمل همچین فرکانسی رو داره یا نه که معمولا اکثر rx 480 هایی که اصلا پتانسیل اورکلاک ندارن هم میتونن بایوس RX 580  رو بدون مشکل دریافت کنن. (لینک دانلود نرم افزار آپدیت بایوس کارت های AMD ، فقط باید دوستانی که میخوان استفاده کنن اون فایل بایوسی که دارن رو داخل این نرم افزار لود کنن و گزینه Program رو بزنن و ریست و تمام.)

این پیام صرفا جهت آگاهی بخشی برای دوستانی بود که بعد ها ممکنه بیان این تاپیکو بخونن. (قرار نیس ادامه بدم این موضوع رو دیگه)

متاسفم چیزی که خیلی ساده بود دشوار شد برای دوستان.

atiflash_293.rar atiflash_293.zip

لینک به دیدگاه

دوستان کسه دیگه ای هست راهنمایی کنه ؟(تخصصی)

(ترسم اینه که نزدیک تا بستونم شدیم هر لحظه ممکنه برق ما بره چون همیشه تا بستون دم دمی مزاج میشه 😏برق شهر )

از دوستان ماینرهم ممنون میشم راهنمایی بدن

(منم تا جایی که تو مقالات خونده بودم خنک کننده هردو سری یکی بودن(rx480&rx580) وبخاطر همین فکر نمیکنم مشکلی باشه)

ASUS ROG STRIX RX480 -8GB.rom

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

3.thumb.jpg.3d1a229a95f38bfe71fe36bf44dfcf7e.jpg

ایشون میخواستن کارتشون رو به RX 580 تبدیل کنن.

خنک کننده کارتی که دارن روی GTX 1080 عینا استفاده شده.

از نظر خنک کننده مشکلی ندارن، بازم من محض احتیاط عرض کردم که باید حواسشون به دما بعد تست باشه.

گاهی اوقات علم ناقص از ندونستن بد تره.

عادت ندارم زیاد کامنت طولانی بذارم، برام خیلی عجیب بود که بدون آگاهی انسان انقدر مطمئن نظر میده.

بایوسی که قرار دادم بایوس کارت سمت چپ است که برای کارت سمت راست میشه استفاده کرد منتها باید بعدش ببینن که اصلا چیپشون تحمل همچین فرکانسی رو داره یا نه که معمولا اکثر rx 480 هایی که اصلا پتانسیل اورکلاک ندارن هم میتونن بایوس RX 580  رو بدون مشکل دریافت کنن. (لینک دانلود نرم افزار آپدیت بایوس کارت های AMD ، فقط باید دوستانی که میخوان استفاده کنن اون فایل بایوسی که دارن رو داخل این نرم افزار لود کنن و گزینه Program رو بزنن و ریست و تمام.)

این پیام صرفا جهت آگاهی بخشی برای دوستانی بود که بعد ها ممکنه بیان این تاپیکو بخونن. (قرار نیس ادامه بدم این موضوع رو دیگه)

متاسفم چیزی که خیلی ساده بود دشوار شد برای دوستان.

atiflash_293.rar 1011.02 kB · 0 downloads atiflash_293.zip 2.4 MB · 1 download

متاسفانه فروم های سخت افزاری پر شده از جوجه هائی که تازه سر از تخم در آوردن میان یه تاپیکی میزنن دنبال کسب اسم و رسمی هستند 

و شما هم میائی با یه مشت محکم در دهانشون نشون میدی که اطلاعاتتون از همه بیشتره و بقیه هیچی حالیشون نیست 

از شانس بد شما الان با بد آدمی سرشاخ شدی و یه زحمت بکشی یه سرچ کوچیک رو نت بزنی میبینی که زمانی که خیلی از دوستان مشغول یه قول دو قول بودن داشتم تاپیک های آموزشی میزدم 

یک مدت آنلاین نبودم و فکر میکردم دوستان جوانی که جانشین فسیل هائی مثل من شدند دارن کارها را به پیش میبرند 

برگشتم میبینم فلان سایت سخت افزاری که با خون دل و زحمت شبانه روزی شده بود رنک اول فروم های سخت افزاری شده خونه اشباه 

اومدم اینجا شروع به فعالیت کردم چون دنبال نیروهای جوان و تازه نفس میگردم که بتونن یکم سواد سخت افزاری ایران را بالا ببرند و 100 الیته اطلاعات خودم هم به روز بشه چون خیلی مطالب جدید وجود داره که ازشون بیخبرم 

شما از روی نت میری یه چیزی پیدا میکنی به عنوان سند میاری میزاری اینجا بدون اینکه فکر کنی این اطلاعاتت با سخت افزار دوستمون مطابقت داره یا نه 

شروع صحبتم با یاسین گرامی ازش خواستم بایوس کارتش را برام ارسال کنه چون به تجربه دیدم با یک فرض اشتباه میتونم بایوس نامناسب پیشنهاد بدم که ممکنه حتی به درستی کار کنه ولی قطعا عمر گرافیک را به شدت کم میکنه 

این مشخصات استخراجی از بایوس ایشونه 

tdp.thumb.jpg.b6e371087e98a3c1a51d7b2cc7937648.jpg

شما میری رو نت 2 تا عکس نگاه میکنی میگی 480 با 580 شکل همند بیا بایوس اینو بزنیم رو اون ببینیم چی میشه 

نهایت کارتی که باید 10 -20 سال به راحتی کار کنه 6 ماه یه سال بعد میسوزه خوب به درک از جیب من که نمیره، منم که اول پستم گفتم با مسئولیت خودت این کارو بکن 

بنظرم این میشه سواد ناقص که متاسفانه هممون داریم ولی فکر میکنیم فقط بقیه دارن 

من اینجا چیزی را بزرگ نمائی نمیکنم و نمیگم دارم شاخ غول میشکنم ولی میخوام دوستان بدونن بچز برند و قیافه مطالب دیگه ای هم وجود داره که اگر اون ها را بدونن میتونن از سیستمشون بهتر استفاده کنند 

اگر گفتن این مطالب شما را ناراحت میکنه یا باهام بحث کن و نشونم بده که چرت میگم تا یه چیزی یاد بگیرم 

یا اینکه بیخود تو تاپیکم پست قل نده آخرش هم بنویس "قرار نیس ادامه بدم این موضوع رو دیگه"

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوستان کسه دیگه ای هست راهنمایی کنه ؟(تخصصی)

(ترسم اینه که نزدیک تا بستونم شدیم هر لحظه ممکنه برق ما بره چون همیشه تا بستون دم دمی مزاج میشه 😏برق شهر )

از دوستان ماینرهم ممنون میشم راهنمایی بدن

(منم تا جایی که تو مقالات خونده بودم خنک کننده هردو سری یکی بودن(rx480&rx580) وبخاطر همین فکر نمیکنم مشکلی باشه)

ASUS ROG STRIX RX480 -8GB.rom 256 kB · 0 downloads

یاسین جان خدمتتون عرض کردم اجازه بدید شب براتون بایوس آماده میکنم که کردم 

ولی الان ازتون میخوام چون فکر میکنید مشکلی نیست بایوس rx580 معمولی را از نت دانلود و پروگرام کنید 

یه تست 3d mark برام بگیرید و همزمان gpu-z هم باز باشه تا بتونیم ماکسیمم مصرف، حرارت و دور فن کارتتون را ببینیم 

این تست را قبل و بعد از بایوس زدن بگیرید که بتونیم با هم مقایسه کنیم 

بعد من بایوس ویرایشی خودم را بهتون میدم 

امتیاز این تست و دماهائی که بالا عرض کردم نشون میده که ما داریم اینجا بیخود وقت دوستان را میگیریم و بریم پی کار و زندگیمون یا ادامه بدیم 

ممنون میشم در این تست کمک کنی 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، nima_hl1 گفته است :

یاسین جان خدمتتون عرض کردم اجازه بدید شب براتون بایوس آماده میکنم که کردم 

ولی الان ازتون میخوام چون فکر میکنید مشکلی نیست بایوس rx580 معمولی را از نت دانلود و پروگرام کنید 

یه تست 3d mark برام بگیرید و همزمان gpu-z هم باز باشه تا بتونیم ماکسیمم مصرف، حرارت و دور فن کارتتون را ببینیم 

این تست را قبل و بعد از بایوس زدن بگیرید که بتونیم با هم مقایسه کنیم 

بعد من بایوس ویرایشی خودم را بهتون میدم 

امتیاز این تست و دماهائی که بالا عرض کردم نشون میده که ما داریم اینجا بیخود وقت دوستان را میگیریم و بریم پی کار و زندگیمون یا ادامه بدیم 

ممنون میشم در این تست کمک کنی 

این تست رو خیلی وقت پیش گرفته بودم (متعصفانه 3d markاز رو سیستمم پاک شده بوده و باید دانلود کنم یه مقدار زمان میبره 😁)

Screenshot (71).png

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...