رفتن به مطلب

بحث و تبادل نظر در مورد نسل جدید کارتهای انویدیا GTX 680 و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

در روزهای گذشته کارت قدرتمند 690 ریلیز شد و دیدید که در اکثر بنچمارکها در حد 2 عدد 680 در حالت SLI ظاهر شد واین دفعه نوبت به عضو جدید این خانواده یعنی 670 رسیده.

همونطور که تو اخبار گرافیک ها دیدید 670 از سوی انویدیا ریلیز شده.

تولید 670 از طرف انویدیا یک جور خودزنی حساب میاد با اندکی اورکلاک براحتی از 680 عبور میکنه.670 از سوی انویدیا 400 دلار قیمت گذاری شده دقیقا رقیب 7950 و البته برتر از اون در اکثر موارد.البته اگر به سیاست قیمت گذاری انویدیا دقت کنید این کار رو به نحوی انجام داده که مشتریان 680 رو از دست نده چون خیلی ها دوست دارند با 100 دلار بیشتر 680 صدر نشین رو بخرند اگر کمی فاصله قیمتی بیشتر بود دیگر خرید 680 منطقی به نظر نمیرسید.

فرکانس هسته کارت 670 در حالت پایه 915 مگکاهرتز و در حالت افزایشی 980 مگاهرتز در نظر گرفته شده.فرکانس مموری برای هردوی این کارتها برابر است.

evga%20gtx%20670%20overclocked.png

با توجه به عکس میشه گفت پتانسیل اورکلاک این کارت نیز بسیار بالا میباشد.نمونه اورکلاک شده شرکت EVGA با اورکلاک مجدد بخوبی 680 رو پشت سر گذاشته.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • ارسال 116
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

درود

داشتم تو سایت فودزیلا بررسی کارت محبوب Gainward GTX670 Phantom رو در حالت SLI میدیدم.چندتا نکته نظرمو جلب کرد و چند تا از بنچمارکهاش که نظرمو جلب کرد اینجا قرار میدم بلکه دوستان هم استفاده کنند و لذت ببرند :

هونطور که میدونید انویدیا وقتی کارایی کارتهای خود در بازی رو با سری 79X0 مقایسه کرد ترجیح داد که کارتهای رنج میانی خود رو جایگزین غولهای های اند(رنج بالایی) کند.این برای من که یک AMD فن هستم یخورده هضمش سخت بود.حالا مقایسه اندازه PCB کارت 670 با کارت 7970 که تقریبا از لحاظ کارایی باهم مشابه هستند خالی از لطف نیست!

HD7970-PCB.jpg

IMG_7167.jpg

در بنچ مارکها دوتا کارت 670 فانتوم موفق شده از 690 عبور کنه و کارایی نزدیک به 680 در حالت دو کارته بود :

crysis.jpg

metro1920.jpg

avp1.jpg

اینم نتیجه اور کلاک :

phantom_670_SLI_OC.jpg

اینم چارت مصرف :

powerc.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس الان میشه به جای یک عدد 690 - 2تا از 670 رو گذاشت ؟

همه تکنولوژی و امکاناتی که در 690 هستش در 670 موجوده ؟ ( بجز حافظه - کودا - کلاک - شیدر )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین کارت گرافیک بازار در حال حاضر بدون شک 670 هستش

مگر این که 660 با قیمتی زیر 300 دلار و کارایی بالاتر از 75 درصد کارایی 670 عرضه بشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان خوبی ؟

آقا الان ایران هستش ؟

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوبم عطا جان شما چطوری؟ من که ندیدم ولی یه چیزایی شنیدم که احتمالا تا 15-10 روز دیگه بیاد قیمتش هم بین 1 میلیون یا 1 و 100

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوبم عطا جان شما چطوری؟ من که ندیدم ولی یه چیزایی شنیدم که احتمالا تا 15-10 روز دیگه بیاد قیمتش هم بین 1 میلیون یا 1 و 100

مرسی/ میشه گفت گرونه

لینک به دیدگاه

سلام

حتی اگر 690 و 670 با هم مساوی هم باشند دو تا 670 در نهایت 2200000 تا 2400000 می شه ولی قیت 690 2900000 هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

حتی اگر 690 و 670 با هم مساوی هم باشند دو تا 670 در نهایت 2200000 تا 2400000 می شه ولی قیت 690 2900000 هست

ما به همون یه دونه 670 هم راضی هستیم :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین کارت گرافیک بازار در حال حاضر بدون شک 670 هستش

مگر این که 660 با قیمتی زیر 300 دلار و کارایی بالاتر از 75 درصد کارایی 670 عرضه بشه.

تو پی تی 670 رو برای فروش گذاشته بودند از 1150 تا 1300 هست.

660 هم قیمتش رو توی سایت فودزیلا بین 199 تا 249 د.لا.ر تخمین میزنن که اگر قدرتش 60 تا 70 درصد 670 باشه واقعا عالیه.

خبرش رو هم قرار دادم :

پست 1941.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=608&st=1940

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو پی تی 670 رو برای فروش گذاشته بودند از 1150 تا 1300 هست.

660 هم قیمتش رو توی سایت فودزیلا بین 199 تا 249 د.لا.ر تخمین میزنن که اگر قدرتش 60 تا 70 درصد 670 باشه واقعا عالیه.

خبرش رو هم قرار دادم :

پست 1941.

http://lioncomputer....pic=608&st=1940

عزیز تاپیک pt رو آدرس میدی؟ چه مدلی بود؟

عزیز بحث این که کدوم بهتره نیست بحث من این بود که بازیها دیگه با 2 گیگ رم اجرا نمیشن...

بعد هم max payn 3 تقریبا 2 هفته بیشتر نیست که اومده واین تنها دلیل حضور نداشتنش تو بنچمارکهاست و از نظر گرافیکی تقریبا میتونم بگم که تمام بازیهایی رو که تا حالا اومده رو غورط میده...

شما داری با تعصب بحث میکنی...

از شکل صحبتت مشخصه...

من نمیگم که amd از nvidia برتر بوده مخصوصا که این سری آخری خیلی بنچمارکهای بهتری داشته ولی برو همین سری 600 رو ببین که اونقدر مشکل داشته که از هر 10 نفر 8 نفر صداشون در اومده که این کارتها بخاطر اینکه خیلی اورکلاک شدن همه مشکل دارن-artifact-bsod-rsod وانواع مشکلات درایور...

فرومهای شرکتهای سازندشون رو ببین...

اکثرا خریدارها میگن که این کارتها باید جمع آوری بشن و بعداز درست شدن دوباره به بازار بیان...

شما اگر به این شکل اورکلاک نگاه کنید که تقریبا تمام کارتهای سری 600 انویدیا در نهایت اورکلاک قرار دارن ولی کارتهای AMD همیشه بیشتر اورکلاک میشن و میتونید به راحتی بنچمارکهای کارتهای تاپ مدلهای 7970 رو ببینید که وقتی اور میشن تمام کارتهای انویدیا رو شکست میدن...

البته ما که نمیتونیم اونقدر اور کنیم و جراتش رو نداریم...

من عمرا انویدیا بگیر نیستم چون من نمیخوام BF3 Expansion pack بازی کنم یا بازی دیگه وجور نداره که فیزیکس داشته باشه-مطمئن نیستم ولی batman دیگه ای هم در کار نیست...

من به metro last light فکر میکنم که خیلی بتر روی کارتهای amd اجرا میشه...

به قول خودتون هم میشه واسه فیزیکس Hybrid کرد...

درضمن من نمیدونم قضیه چیه که این همه دوستان گیر میدن که فیزیکس نداره AMD؟

شما تو همون Batman که نمونه بارز هست اگه دلتون بخواد به راحتی میتونید فیزیکس رو روی بالاترین حالت ممکن قرار بدید وبازی رو اجرا کنید با این تفاوت که فیزیکس بازی توسط cpu شما پردازش میشه نه gpu, همین...

من 6950 داشتم و به راحتی در بالاترین حد فیزیکس این بازی رو اجرا میکردم, البته باید اینو بگم چون cpu قوی نداشتم بازی توی بعضی از محیطها لگ پیدا میکرد...

اگر دلتون بخواد میتونم حتی ویدیو رو هم واستون آپلود کنم...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1-عزیز تاپیک pt رو آدرس میدی؟ چه مدلی بود؟

2-عزیز بحث این که کدوم بهتره نیست بحث من این بود که بازیها دیگه با 2 گیگ رم اجرا نمیشن...

3-بعد هم max payn 3 تقریبا 2 هفته بیشتر نیست که اومده واین تنها دلیل حضور نداشتنش تو بنچمارکهاست و از نظر گرافیکی تقریبا میتونم بگم که تمام بازیهایی رو که تا حالا اومده رو غورط میده...

4-شما داری با تعصب بحث میکنی...

از شکل صحبتت مشخصه...

5-من نمیگم که amd از nvidia برتر بوده مخصوصا که این سری آخری خیلی بنچمارکهای بهتری داشته ولی برو همین سری 600 رو ببین که اونقدر مشکل داشته که از هر 10 نفر 8 نفر صداشون در اومده که این کارتها بخاطر اینکه خیلی اورکلاک شدن همه مشکل دارن-artifact-bsod-rsod وانواع مشکلات درایور...

فرومهای شرکتهای سازندشون رو ببین...

6-اکثرا خریدارها میگن که این کارتها باید جمع آوری بشن و بعداز درست شدن دوباره به بازار بیان...

7-شما اگر به این شکل اورکلاک نگاه کنید که تقریبا تمام کارتهای سری 600 انویدیا در نهایت اورکلاک قرار دارن ولی کارتهای AMD همیشه بیشتر اورکلاک میشن و میتونید به راحتی بنچمارکهای کارتهای تاپ مدلهای 7970 رو ببینید که وقتی اور میشن تمام کارتهای انویدیا رو شکست میدن...

البته ما که نمیتونیم اونقدر اور کنیم و جراتش رو نداریم...

8-من عمرا انویدیا بگیر نیستم چون من نمیخوام BF3 Expansion pack بازی کنم یا بازی دیگه وجور نداره که فیزیکس داشته باشه-مطمئن نیستم ولی batman دیگه ای هم در کار نیست...

من به metro last light فکر میکنم که خیلی بتر روی کارتهای amd اجرا میشه...

به قول خودتون هم میشه واسه فیزیکس Hybrid کرد...

9-درضمن من نمیدونم قضیه چیه که این همه دوستان گیر میدن که فیزیکس نداره AMD؟

شما تو همون Batman که نمونه بارز هست اگه دلتون بخواد به راحتی میتونید فیزیکس رو روی بالاترین حالت ممکن قرار بدید وبازی رو اجرا کنید با این تفاوت که فیزیکس بازی توسط cpu شما پردازش میشه نه gpu, همین...

10-من 6950 داشتم و به راحتی در بالاترین حد فیزیکس این بازی رو اجرا میکردم, البته باید اینو بگم چون cpu قوی نداشتم بازی توی بعضی از محیطها لگ پیدا میکرد...

اگر دلتون بخواد میتونم حتی ویدیو رو هم واستون آپلود کنم...

http://forum.persiantools.com/t272767.html

1-این لینک فروش در پی تی.

2-چرا تمام بازیها با گرافیک 512(مثل 9800) هم اجرا میشن که بستگی به رزولوشن و سطح جزئیات داره.حجم حافظه خودش رو فقط در رزولوشنهایی مثل 2560*1440 نشون میده و در رزولوشن هایی که اکثر مانیتورهای الان ساپورت میکنند کاربرد نداره.رزولوشن 19"ها(یا همون 18.5"واقعی)768*1366 برای 20" ها 900*1600 و برای 21.5 و 23 " ها 1080P یا همون فول اچ دی که 1080*1920 هست.پس عملا حجم حافظه بیشتر از دو گیگ که کپلر ها دارند برای 99 درصد کاربرها کاربرد نداره.

3-یه بازی مثل کرایسیس دو در پچ دایرکت ایکس 11 ثابت کرد که یک نسل جلوتر از بقیه بازی هاست.درست هست که مکس پین با گرافیک هست ولی در واقع چیزی برای گفتن در مقابل کرایسیس 2 که برای سال گذشته هست رو نکرده!

4-من اگر تعصب داشته باشم روی AMD دارم.چون AMD فن هستم ولی باید واقعیات رو پذیرفت.الان که دارم این مطالب رو برای شما مینویسم هم پردازنده و هم گرافیک AMD هست.شرکت انویدیا و AMD برای من نیست که بخوام طرفداری بکنم و مطمئن باش ایران و ایرانی تا ابد فقط در نقش یک مصرف کننده میتونه به این شرکت ها دیدگاه داشته باشه.من جایی که برتری با انویدیا بود گفتم انویدیا و جایی که برتری با AMD بوده گفتم AMD.تمام پست هام هست وقتی 680 اومد گفتم که 7970 رو بلعیده ولی الان هم که 7970 سری یک گیگاهرتز اومده میگم از 680 پیشی گرفته.

5-میشه یک نمونه رو نام ببرید؟اصلا یعنی چی اینقدر اور شده؟اور گرافیک آرتیفکت میگره نه بلو اسکرین!

6-کجان خریدارای معترض یه چند مورد لینکاشو بذار تا ببینیم؟

7-الان رکورد اورکلاک فرکانس هسته برای 680 هست که از مرز 2 گیگاهرتز گذشته.چطور AMD برتری اورکلاکی داشته؟

8-من هم فعلا سراغ انویدیا نمیرم!

9-پردازش فیزیکس رو پردازنده باشه هم با کیفیت کمتری اجرا میشه و هم نرخ فریم بشدت افت پیدا میکنه تا جایی که 0 فریم میگیرید میتونید در همین بازی بتمن امتحان کنید!

10-دلیل طرفداری از AMD مشخص شد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز شما چه رزولوشنی فرض کردید من دارم صحبت میکنم؟

مانیتور من 1080p بیشتر نیست...

لینک خیلی زیاده فقط کافیه یه search کنی واسه gtx 680 rsod یا newegg رو چک کنی و تک تک خریدارهارو ببینی که چی گفتن و همچنین اینرو بدون که newegg شاید review های 3-2 ماه اول رو پاک کرده چون همه گفته بودن که rsod و bsod و artifact داره...

من مسابقه اورکلاک نگفتم... اورکلاک واسه استفاده من که یک خریدار ساده هستم رو میگم که تا دلتون بخواد میتونید برید techpowerup و guru وoverclock و...

سایتهارو چک کنید...

عزیز gta iv اجرا کردی؟

سیستم تنظیمات گرافیکیش خیلی شبیه Max payn 3 هستش شما گرافیک بازی رو روی نرمال بزارید از 1 گیگ بیشتر میشه چه برسه به جزئیات کامل که میره رو 2.5 گیگ...

شما gtx680 نمیگیرید که بازی رو روی پایینتر از 1080p اجرا کنید که؟

bsod بخاطر درایور بوده...

نه عزیزم من با batman پایینترین فریمی که میگیرم 14 فریم بوده که اونم بخاطر عوض شدن و load شدن map دیگه ای توی بنچمارک batman arkham city بوده و گرنه که اصلا از 24 فریم پایینتر نمیاد در DX11 که این بازی بسیار مشکل هم داشته در DX11 و خود شرکت سازنده پیشنهاد داده بود که روی DX9 اجرا کنید...

روی DX9 کل بنچمارک نتیجش از 65 فریم بالاتره در آخرین گرافیک ممکن البته Vsync off...

و روی DX11 میانگینش میشه 30 فریم در ثانیه...

این لینک اورکلاک عاقلانه و بنچمارک:

http://www.guru3d.co...tning-review/26

واسه Evga اتفاقی اینو دارم:

http://www.evga.com/...1519306&mpage=1

فقط کافیه search کنید عزیز...

این لینک تو PT هم داره Asus میفروشه که تو کارتهای جدید واقعا افتضاح به بار اورده تو Newegg بدترین review هارو داره...

البته 690 رو بزار کنار چون تعداد کمی خریدن...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا لینک کارتهای مشکل دار رو ندید اینجا حرفتون مستند و مستدل نیست.

شما گیر دادی به این مکس پین که اصلا بازی بنچ مارکی نیست.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک جلو چشاتونه عزیز...

شمایید که حرفتون رو بدون دلیل دارید میزنید نه من...

گفتم search کنید یا review های خریداران توی newegg رو نگاه کنید...

شما دلیل بده؟

max payn 3 بنچمارکی نیست شد دلیل؟

بازی که 2 هفته بیشتر نیست اومده؟

به احتمال زیاد یکی از چند بازی برتر سال خواهد بود اگه بهترین گرافیک رو مال خودش نکنه...

اینارو گفتم چون رفیق خودم یه 570 داره و اصلا نمیتونه aa بازی رو از 0 بیشتر کنه چون کارتش 1.28 گیگ بیشتر رم نداره...البته گرافیکش رو از نرمال هم بالاتر نمیتونه ببره...

gta iv چطور؟

خریداران gta iv بیشتر بوده یا کل خریداران dirt و crysis 2 رو هم؟

جهت اطلاعت من اصلا gta رو بیشتر از 10 دقیقه بازی نکردم و اصلا خوشم نمیاد ازش...

البته 139 روز تا release واسه gta v هم مونده...

این چند نمونه بیشتر نیست...

برو memory usage crysis 2 رو search کن تا ببینی چقدر رم استفاده میکنه.

البته vram رو...

اگه انویدیا این مشکلات رو نداشت که نمیومد بیاد 670 بده 4 گیگ رم داشته باشه یا 680 که 4 گیگ رم داشته باشه...

با اختلاف قیمت 100 تا 150 دولاری نسبت به 2 گیگ رم...

اینم یه page واسه memory usage واسه بازی های جدیدتر:

http://www.bestgaminglaptop.net/articles-guides/how-much-ram-video-ram-do-games-use/

برو کارت 2 گیگ رم بگیر تا حالشو ببری...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک جلو چشاتونه عزیز...

شمایید که حرفتون رو بدون دلیل دارید میزنید نه من...

گفتم search کنید یا review های خریداران توی newegg رو نگاه کنید...

شما دلیل بده؟

max payn 3 بنچمارکی نیست شد دلیل؟

بازی که 2 هفته بیشتر نیست اومده؟

به احتمال زیاد یکی از چند بازی برتر سال خواهد بود اگه بهترین گرافیک رو مال خودش نکنه...

اینارو گفتم چون رفیق خودم یه 570 داره و اصلا نمیتونه aa بازی رو از 0 بیشتر کنه چون کارتش 1.28 گیگ بیشتر رم نداره...البته گرافیکش رو از نرمال هم بالاتر نمیتونه ببره...

gta iv چطور؟

خریداران gta iv بیشتر بوده یا کل خریداران dirt و crysis 2 رو هم؟

جهت اطلاعت من اصلا gta رو بیشتر از 10 دقیقه بازی نکردم و اصلا خوشم نمیاد ازش...

البته 139 روز تا release واسه gta v هم مونده...

این چند نمونه بیشتر نیست...

برو memory usage crysis 2 رو search کن تا ببینی چقدر رم استفاده میکنه.

البته vram رو...

اگه انویدیا این مشکلات رو نداشت که نمیومد بیاد 670 بده 4 گیگ رم داشته باشه یا 680 که 4 گیگ رم داشته باشه...

با اختلاف قیمت 100 تا 150 دولاری نسبت به 2 گیگ رم...

اینم یه page واسه memory usage واسه بازی های جدیدتر:

http://www.bestgamin...m-do-games-use/

برو کارت 2 گیگ رم بگیر تا حالشو ببری...

طبق لینکی که خودتون گذاشتید هیچ کدوم بازی ها به غیر از کرایسیس که به مرز دو گیگ رسیده احتیاج به رم بیشتر ندارند.اونم با بیشترین جزئیات.شما مطمئن باشید اونقدر که ضعف در پردازش میتونه برای یه بازی موجب لگ زدن بشه حجم رم کم نمیتونه خیلی مسئله حاددی باشه !

یه مسئله دیگه هم که هست الان اکثر گرافیک ها بیشتر از 2 گیگ قدرت شیر از روی رم اصلی رو دارند و با توجه به اینکه الان بیشتر سیستم هایی که یه کارت مثل 680 روشون نصب میشه بیشتر از 8 گیگ رم دارند برای سیستم مشکلی بوجود نمیاره.

اون 4 گیگ رم ها هم ابتکار خود شرکتهای تولد گرافیک هست و نه از طرف انویدیا و برای سود آوری بیشتر.

تو اون یکی تاپیک هم نوید جان براتون توضیح داد ولی شما فقط حرف خودتون و اون چیزی که فکر میکنید رو دارید مطرح میکنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم واسه asus top 670 که توی pt دارن میفروشن:

review های newegg رو بخون :

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=14-121-638&SortField=0&SummaryType=0&Pagesize=10&PurchaseMark=&SelectedRating=1&VideoOnlyMark=False&VendorMark=&IsFeedbackTab=true&Keywords=%28keywords%29&Page=1

میتونی خودت آمار رو ببینی و تقریبا از هر 10 نفر 8 نفر ناراضی هستن...

حوصله search ندارم که واست bsod و rsod دار پیدا کنم...

من دارم میگم مشکل داره شما یا دلیل بیار که نداره یا رد نکن...

هدف من اطلاع رسانی هستش نه فروشنده هستم نه نمایندگی دارم...

هر کس میخواد بخره میتونه بره search کنه و مطمئن بشه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من دارم حرفم رو با دلیل میزنم ولی شما رد میکنی بدون هیچ دلیلی...

عزیز بازی هایی که پارسال اومده اینجوری بوده!!!

gta iv تقریبا 2 سال پیش اومده...

به نظر شما امسال هم مثل پارساله؟

خوب اگه نیاز نبود که شرکتها نمیومدن مدل 4 گیگ بزنن اگه نیاز نبود که aftercooler خودشون رو که نمیزاشتن روش...

اون رفیقمون هم اطلاعاتشون کمی out of date بود باید این page رو نگاه میکرد و میدید که تو 1080p هم اینقدر زیاد vram استفاده میشه...

در مورد sharing هم حرفتون اصلا درست نیست چون vram گرافیک کارت کار کارت گرافیک رو انجام میده...

اون sharing در اجرای بازی هیچ تاثیری نداره...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مکس پین 3 :

post-7048-0-44531700-1341052155_thumb.jpg

عزیزم وقتی بهتون میگم نمیپذیرید چه فایده ای داره این بحث!

دیگه توضیح ندم !

اگر باز هم روشن نمیشید واضح براتون توضیح بدم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مکس پین 3 :

post-7048-0-44531700-1341052155_thumb.jpg

عزیزم وقتی بهتون میگم نمیپذیرید چه فایده ای داره این بحث!

دیگه توضیح ندم !

اگر باز هم روشن نمیشید واضح براتون توضیح بدم.

نگرفتم عزیز من از این بنچمارک چی باید دستگیرم بشه؟ :huh:

عزیز مثل اینکه شما این همه من واستون توضیح دادم نگرفتید...

اینو نگاه کنید خودم دیروز گرفتم...

post-10788-0-92196100-1341055726_thumb.jpg

تازه این directx 10.1 هستش و آخرین جزئیات بازی نیست...

دقت کن چیزی که نوشته با رنگ قرمز!!!!

اجازه save کردن option رو هم ندارید شما...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

درود.

دوستان خوبه که دارید با آرامش پست می دید ، ولی یکمی دیگه هم آرامتر و با تمرکز بیشتر پست بدید تا بحث به نتیجه برسه. لازم نیست کسی کسی رو متقاعد بکنه. صحبت های جفتتون تایید می شه.

@ tabitha : من همه لینک های newegg که دادید رو خوندم ، بد نیست شما هم فیدبک این لینک ها رو بخونید :

http://www.newegg.co...N82E16814130769

http://www.newegg.co...N82E16814130797

http://www.newegg.co...N82E16814125422

http://www.newegg.co...N82E16814127693

دوستان یک خبر خوندم در رابطه با مشکل دار بودن gtx 680 ولی هیچ جایی تائید نشد. اولش مدیر تبلیغات Nvidia مثل اینکه یکجایی گفته بود می خوان سری600 رو recall کنند ولی به نقل از anandtech انویدیا این خبر رو 100% دروغ و غیر صحیح خوند.

حالا می دونید مشکل از کجا بوده ؟ نه تنها سری 600 بلکه کلاً 22 نانومتری های (از جمله سری 7000 AMD) یک مشکل کوچیک دارند. اون هم موقع بوست فرکانس کارت هستش. همه این کارتهای جدید یک سیستم پاور سیوینگ دارند و روی لود (مثل Intel Speed Step و Turbo) فرکانس بوست می کنه به میزان واقعیش . مثلاً از کورکلاک 400MHz می رسه به 1058 MHz . اورکلاکرهای عزیز می دونند که speed step خیلی خوبه ولی وقتی فاصله فرکانس لود و دیفالت زیاد می شه unstability بیشتر می شه.

چرا این مشکل توی 680 نمایان شد ولی توی 7970 خودش رو درست نشون نداد ؟ سادست چون فرکانس 7970 به صورت نیتیو پایین تر از 680 بود و انویدیا یک سیستم پاور سیوینگ دیگه ای رو هم توسعه داده بود که اون یکمی کار رو خراب کرد. توی این سیستم کارت تصمیم می گرفت کی ؟ چقدر ؟ و از کجا ؟ مصرفش رو تامین کنه (اسلات PCI یا کانکتورهای برق پاور) این سوئیچینگ بین مصرف از PCI و کابل های پاور یکمی به نمایان شدن این مشکل توی سری 600 کمک کرد.

ولی بعدش Nvidia و برندهای تولید کننده بایوس های جدید دادند که این مشکل رو تا حالا حل کرده.

-----------------------------------------------------------------------------------------

در رابطه با میزان مموری سایز بنده فکر می کنم معین جان درست تر می فرمایند . در حال حاضر مموری سایز کارتهای موجود برای بازی های فعلی نه تنها مکفی هستش بلکه زیاد هم هستش . از طرفی وقتی مموری سایز کارت بالا باشه GPU جون می کنه و خیلی هم بدتر اور می شه . نمونش 580GTX که نسخه Classified اون که مموری سایز بیشتری از بقیه مدل ها داشت خیلی کمتر اور می شد و این کلاً یک قانون کلی هستش که هرچی مموری سایز بیشتر بشه به GPU بیشتر فشار میاد و بدتر اور می شه.

من آخرین بازی که کردم با 280GTX بر روی پلت فرم 1366 و سی پی یو 920 و 3 گیگ رم بود (بازی BF3). توجه کنید مموری سایز 280 فقط 1 گیگ GDDR3 بود. یکمی لگ داشتم . 3 تا 1 گیگ رو برداشتم 2 تا دو گیگ انداختم بازی بسیار عالی اجرا شد ، بدون حتی 1 لگ . رزولیشن هم فکر کنم فکر کنم HD بود (1680x1050) ولی تمامی تنظیمات روی ماکسیممش بود . البته کارت DX10 بود و بازی رو روی DX11 اجرا نکردم.

به عقیده من مموری سایزهای بالا و حتی تعداد کورهای بیشتر دیگه برای بازها نیازی نیستش ، باید روی نحوه پردازش و معماری پردازنده های گرافیکی بیشتر تمرکز کرد.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نگرفتم عزیز من از این بنچمارک چی باید دستگیرم بشه؟ :huh:

عزیز مثل اینکه شما این همه من واستون توضیح دادم نگرفتید...

اینو نگاه کنید خودم دیروز گرفتم...

post-10788-0-92196100-1341055726_thumb.jpg

تازه این directx 10.1 هستش و آخرین جزئیات بازی نیست...

دقت کن چیزی که نوشته با رنگ قرمز!!!!

اجازه save کردن option رو هم ندارید شما...

اونی که شما میگی شاید یه مشکلی هست که رم گرافیکی شما مشغوله یا شاید ویندوزتون فریش نیست و مشکل داره و یا ک.رک و پچ میخواسته در هر صورت تشریح از روی بنچمارک ساده هست :

اولا بازی در فول اچ دی و بالاترین کیفیت(های کو الیتی) و با دایرکت ایکس 11 اجرا میشه.یه جورایی آخرشه.

کارت 680 با حجم 2 گیگ حافظه به 7970 با حجم 3 گیگ حافظه برتری فریمی داره.

580 با 1.5 گیگ حافظه از 7950 با سه گیگ حافظه کاملا پیشی گرفته.

570 با 1280 مگ حافظه از 7870 با دو گیگ حافظه بهتر ظاهر شده.

(تازه 570 و 580 کارتهای نسل قبل هستند در اصل شما باید فاصله 570 رو با 6970 بسنجید که 10 تا 15 درصد 6970 ضعیفتر عمل کرده)

560TI با یک گیگ خافظه تا 15 درصد از 6950 با دو گیگ حافظه برتری فریمی داره.

خوب کجاست اون کارایی حجم حافظه در مکس پین 3 که اینهمه روش پافشاری می کردید و می فرمودید؟

دیگه از این مستدل تر و مستند تر نمیشه که.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

معین جان ، لینک بنچی که صفحه قبل گذاشتی رو می تونی بگذاری ؟

tabitha عزیز شما سیستم تون و میزان رمتون و مدل دقیق گرافیکتون رو می شه ذکر کنید .

داره جالب می شه . چجوری که معین بنچی رو قرار می ده که توی همین رزولیشن با DX11 تست گرفته شده و مثلاً 680 قوی تر از 7970 بوده ولی اینجا دوستمون با گرافیک 2 گیگ روی DX10 مشکل داشته !!! مدل گرافیکتون رو اگه بگید بهتر می شه قضاوت کرد.

دوستان (Hex و tabitha) عزیز به نظر شما ، فکر می کنید این کارت با 4 گیگ مموری سایز : http://lioncomputer.ir/product/360/MSI%20GeForce%20N430%20GT%204GB%20DDR3/

می تونه تنظیمات tabitha رو با مولتی سمپلینگ بالاتر اجرا کنه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای بابا من این اسکرین رو گذاشتم ولی هنوز شما میگید برتری؟

شما یا اصلا این همه پستی که من گذاشتم رو اصلا نخوندید یا منظور منو نگرفتید شما هنوز؟

عزیز بازی روی آخرین جزئیات در حدود 2.5 Vram احتیاج داره برای اجرا نه بهتر اجرا شدن...

gta iv هم همینطور بوده اگه درست یادم باشه Civilization هم همینطور بود...

وقتی شما توی بازی جزئیات رو بالا میبرید این اتفاق میوفته که مشخص میکنه اون بنچمارکی که گذاشتید عمرا در آخرین جزئیات باشه...

این page واسه بحثی که روی میزان استفاده vram شده توی gamespot :

http://www.gamespot.com/max-payne-3/forum/how-can-my-vram-be-maxed-out-no-sli-62990182/?page=1

_________________________________________________________________________________________________________

جناب رئیس پوریا خان حرف شما کاملا تایید میشه بیشترین مشکل این کارتها بخاطر boost clock هستش و من هم همینو گفتم که اینا بخاطر اور بیش از حدی که خود کارخونه کرده مشکل پیدا میکنن...

شما به مدلهای evga دقت کردید؟

2تا مدل دقیقا با specification یک شکل داره که superclock هستن, میدونید چرا؟ چون اون مدل فرکانسش اول یه 50 Mhz بالاتر بود و به شدت مشکل داشت که evga همه رو recall کرد و فرکانسش رو پایین اورد...

newegg هم همه feedback های بد رو پاک کرد...

من دقیقا داشتم دنبال میکردم این قضیه رو...

asus ها هم بخاطر اینکه از همه بیشتر اور شدن از همه بدتر عمل کردن...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...