رفتن به مطلب

سوال در رابطه با پکیج سی پی یو ها در ایران (همه قلابی هستن یا اصل)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی

من اخیرا از دیجی کالا (فروشنده کیش مهر) یه سی پی یو 8100 خریدم بصورت پکیجی.

امروز که بازش کردم دیدم فنش قلابی و چینیه (با پلاستیک بی کیفیتی ساخته شده) و دفترچه راهنماش هم کلا یه برگه که کپی کردن اونم بصورت اشغالی و یه هولوگرام اینتل انداختن روش .انقدر داغونه که حتی زحمت ندادن متنش کامل بیوفته

یعنی در اصل سی پی یو تری هست که خودشون پکیج ساختن مثلا

میخوام بدونم الان کل بازار ایران همینه یا فقط همین فروشنده ناکار اومده اینطوری حرکت زده

قیمت خرید من هم 2283 تومن بود همین دو سه روز پیش .

ممنون میشم راهنمایی کنید ببینم این همه جاییه یا نه (که در صورت نبود من مرجوعش کنم)

تصاویرش بصورت زیره :

20200626_133323.jpg

20200626_133304.jpg

20200626_133319.jpg

ویرایش شده توسط Master
لینک به دیدگاه

سلام و درود

قطعا تری هست، و به صورت زیرزمینی پکیج شده

کاری به فن ندارم که اونم فیکه، فن اصلی اینتل باید استیکر درخشان داشته باشه

همچنین استیکر کیس، باید حتما رنگ درخشان در نور داشته باشه و برای 8100، عبارت CoreTM I3 در زیر استیکر نوشته شده باشه، طراحی این استیکر هم فیک و غیر اورجیناله حتی (high copy هم نیست)

والا فکر نمیکنم همه پردازنده های اینتل باکس، این مدلی باشن. چندی پیش توی پاساژ کامپیوتر کرج، باکس یه 9100f رو باز کردم، فن اصل و همچنین استیکر درخشان و بسیار زیبا توش موجود بودن ...

6500 خودم هم به همین صورت پکیج شده بود، البته 5 سال پیش :D 

فقط یه سوالی، از کدوم لینک خرید کردید؟:

https://www.digikala.com/product/dkp-619028/پردازنده-مرکزی-اینتل-سری-coffee-lake-مدل-i3-8100-تری

https://www.digikala.com/product/dkp-422599/پردازنده-مرکزی-اینتل-سری-coffee-lake-مدل-i3-8100

یکی از این لینکها، خودش Tray هست ولی اون یکی خیر ...

شما دقیقا کی خریدید 1200 که الان شده 2100؟

به نظر من تست کنید، اگه دیدید اوکیه همینو استفاده کنید ... 8100 قیمتش رفته روی رنج 2 تومن. یه تری بودن/نبودن براتون 800-900 تومنی فرق خواهد داشت

در مورد فن هم، یه Tiny cool گرین خیلی بهتر از فن اصلی اینتل (حتی اورجینالش) جواب میده که الان حدود 100 تومن ایناست.

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام و درود

قطعا تری هست، و به صورت زیرزمینی پکیج شده

کاری به فن ندارم که اونم فیکه، فن اصلی اینتل باید استیکر درخشان داشته باشه

همچنین استیکر کیس، باید حتما رنگ درخشان در نور داشته باشه و برای 8100، عبارت CoreTM I3 در زیر استیکر نوشته شده باشه

والا فکر نمیکنم همه پردازنده های اینتل باکس، این مدلی باشن. چندی پیش توی پاساژ کامپیوتر کرج، باکس یه 9100f رو باز کردم، با فن اصل و همچنین استیکر درخشان و بسیار زیبا ...

6500 خودم هم به همین صورت پکیج شده بود، البته من 5 سال پیش خرید کردم :D 

فقط یه سوالی، از کدوم لینک خرید کردید:

https://www.digikala.com/product/dkp-619028/پردازنده-مرکزی-اینتل-سری-coffee-lake-مدل-i3-8100-تری

https://www.digikala.com/product/dkp-422599/پردازنده-مرکزی-اینتل-سری-coffee-lake-مدل-i3-8100

یکی از این لینکها، خودش Tray هست ولی اون یکی خیر ...

فقط شما دقیقا کی خریدید 1200 که الان شده 2100؟

به نظر من تست کنید، اگه دیدید اوکیه همینو بندازید استفاده کنید ... 8100 قیمتش رفته روی رنج 2 تومن. یه تری بودن/نبودن براتون 800-900 تومنی فرق خواهد داشت

در مورد فن هم، یه Tiny cool گرین خیلی بهتر از فن اصلی اینتل (حتی اورجینالش) جواب میده که الان حدود 100 تومن ایناست.

سلام

منظورم 2283 بود نه 1283 . !

از این لینک گرفتم : https://www.digikala.com/product/dkp-422599

خیلی تو ذوق میزنه بکنار کیفیت پایینش منو نگران میکنه که با 4 تا تست سی پی یو اسیب ببینه.

من نمیخواستم فن جدا بگیرم چون بودجه بشدت محدوده برای همین گفتم فن اصلش بهتر باید باشه (سوای خمیر سیلیکونی که میزنن )

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Master گفته است :

سلام

منظورم 2283 بود نه 1283 . !

از این لینک گرفتم : https://www.digikala.com/product/dkp-422599

خیلی تو ذوق میزنه بکنار کیفیت پایینش منو نگران میکنه که با 4 تا تست سی پی یو اسیب ببینه.

من نمیخواستم فن جدا بگیرم چون بودجه بشدت محدوده برای همین گفتم فن اصلش بهتر باید باشه (سوای خمیر سیلیکونی که میزنن )

بنده هم خیلی تعجب کردم از اون قیمت ...

-----------------------------------------------

والا الان پردازنده تری زیاده روی سیستمهای خلق الله.

اما اگه براتون این موضوع خیلی اهمیت داره، میتونید درخواست مرجوعی بدید و از یه فروشگاه دیگه خرید کنید

یا قبول میکنن، یا نمیکنن ...

شما میخواید از فن اصلی استفاده کنید که اورجینال بودنش خالی از لطف نیست. یکی رو میبینید مثلا کولر داره خودش، مهم نیست براش تری بودن یا نبودن (که بازم به نظر من نباید دلیل باشه، باکس یه چیز دیگه ست). ولی شما پول باکس دادید و تری تحویل گرفتید، حتی اگه بخواید به تری هم راضی بشید، باید حداقل به اسم تری خریداری کرده باشید پردازنده رو ...؟

علی القائده، از اون لینک باید برای شما محصول اصلی بفرستن. اینکه نفرستادن، جای اعتراض داره. برای بنده هم قبلا این داستان پیش اومده (منتهی در فیلدی کاملا متفاوت از حوزه دیجیتال) که پولم رو برگردوندن

------------------------------------------------

حالا عزیز، جسارت نباشه ها، ولی چرا سراغ 9100f نمیرید؟ خیلی ارزونتر از 8100 تموم میشه، خیلی که میگم، 600 هزار تومنه (1500-1600 هست تقریبا 9100f)

بردی که شما میخواید باهاش 8100 ران کنید، قطعا باهاش میتونید 9100f ران کنید (البته شاید آپدیت بایوس بخواد که مسئله خاصی نیست)

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

زدم مرجوعی که تایید شد فردا انشءالله باید بیان بگیرن

فقط کسی تو تهران تو این ولیعصر (پاساژ) چایی میشناسه که مطمئن باشه من مثلا فردا برم یکی حضوری بخرم و این داستان ها رو نداشته باشم؟

من تهرانی نیستم البته و از تهران فقط همین پاساژ ولیعصر رو شنیدم 1

ممنون میشم تو این زمینه هم کسی راهنمایی میتونه بکنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Master گفته است :

زدم مرجوعی که تایید شد فردا انشءالله باید بیان بگیرن

فقط کسی تو تهران تو این ولیعصر (پاساژ) چایی میشناسه که مطمئن باشه من مثلا فردا برم یکی حضوری بخرم و این داستان ها رو نداشته باشم؟

من تهرانی نیستم البته و از تهران فقط همین پاساژ ولیعصر رو شنیدم 1

ممنون میشم تو این زمینه هم کسی راهنمایی میتونه بکنه

https://fafait.net/product/cpu/intel-core-i3-8100-tray?id=12331

ظاهرا این مدل پردازنده فقط ترای تو بازار موجود است. از هرجایی بخری امکان فیک بودن بسته بندی وجود داره

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

ممنونم اما اون شیرازه تهران چیزی نیست؟ چون لیون هم تری میده باکس نمیده.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Master گفته است :

ممنونم اما اون شیرازه تهران چیزی نیست؟ چون لیون هم تری میده باکس نمیده.

تنها فروشگاهی که بهش اعتماد دارم فافا است.

لینک به دیدگاه

با سلام

اگه تهران خاستی بگیری پاساژ ایران طبقه اول چنتا مغازه هستن که باکس اورجینال میفروشن

شما سریال نامبر و Batch Number تو سایت اینتل چک کن، اگه گارانتی داشت باکس اورجینال

https://supporttickets.intel.com/warrantyinfo

اینم لینکش

لینک به دیدگاه

حالا کاری به اصل قضیه ندارم،ولی فن اصل اینتل هم میشه گفت بدترین فنیه که میتونی روی پردازنده بزاری

خدارو چه دیدی ،شاید قلابیش بهتر خنک کنه

لینک به دیدگاه

در در 6 تیر 1399 در 17:55، ali-0098 گفته است :

تنها فروشگاهی که بهش اعتماد دارم فافا است.

از فافا ایتی سی پی یو تری خریدم 9100 به اعتبار حرف شما سی پی یو دسته دوم برام فرستاد!!!! خمیر سیلیکون روی سی پی یو کاملا مشخصه

پیام دادم هنوز کسی بهم جواب نداده .من اصلا فکر نمیکردم با این همه تعریف اینطور تو زرد از آب در بیاد .

دی جی کالا هم مصیبت واسه ما درست کرد سه چهار روز ما رو الاف کرد که امروز میام فردا میام پس فردا میام که مثلا تحویل بگیرن

معلوم نیست چه خبره ! بنداز برو شده همه جا؟ چجوریه؟!!! تجربه اینطور داشتید؟ اشتباهه یا ملا سیستم تری ها اینطوریه دست دوم میدن؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Master گفته است :

از فافا ایتی سی پی یو تری خریدم 9100 به اعتبار حرف شما سی پی یو دسته دوم برام فرستاد!!!! خمیر سیلیکون روی سی پی یو کاملا مشخصه

پیام دادم هنوز کسی بهم جواب نداده .من اصلا فکر نمیکردم با این همه تعریف اینطور تو زرد از آب در بیاد .

دی جی کالا هم مصیبت واسه ما درست کرد سه چهار روز ما رو الاف کرد که امروز میام فردا میام پس فردا میام که مثلا تحویل بگیرن

معلوم نیست چه خبره ! بنداز برو شده همه جا؟ چجوریه؟!!! تجربه اینطور داشتید؟ اشتباهه یا ملا سیستم تری ها اینطوریه دست دوم میدن؟

تری تقریبا دسته دوم هست  و اینجور موارد طبیعیه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

تری تقریبا دسته دوم هست  و اینجور موارد طبیعیه

داداش تری دست دوم نیستا صرفا پردازنده خام هست بدون متعلقات که بیشتر به oem های بزرگ مثل dell و hp می فروشن این وسط به دست مصرف کنندم میرسه کم و بیش

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Master گفته است :

قبلا یادمه زنگ میزدن و می پرسیدن می خواین تست کنیم یا نه احتمالا الان خودجوش خودشون تست می کنن می فرستن فروشنده منصفیه فافا داداش من خمیر سیلیکون ازش گرفتم 100 تومن زیر قیمت لیون ارسالم رایگان همین چند روز پیش

لینک به دیدگاه

شما چرا جای 8100 سی پی یو 9100f رو نخریدید ، هم ارزونتر ، هم جدیدتر ، هم قویتر ، احتمالا مادربردتون هم ساپورت میکرد

20.jpg

لینک به دیدگاه

سیپیو تقلبی که نداریم

خداروشکر جوری این کار هزینه بره که کسی بخواد تقلبی بسازه خوب تکنولوژی ساختشو داره پس میتونه خودش برند جدید راه بندازه ^_^ پس از لحاظ سیپیو میشه گفت فیک نیست ولی اینکه بدون ایراد باشه تضمینی نیست 

اما راجب پکیج کاش عکس باکسو قرار میدادید 

این باکس ها با چسب های خاص شرکت اصلی پلمپ شدن و از رو باکس هم میشه فهمید 

در اخر در نظرات دیجیکالا برای شرکت با ذکر مستندات نظر منفی بزارید تا بقیه ازین فروشگاه خرید نکنن

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

سیپیو تقلبی که نداریم

خداروشکر جوری این کار هزینه بره که کسی بخواد تقلبی بسازه خوب تکنولوژی ساختشو داره پس میتونه خودش برند جدید راه بندازه ^_^ پس از لحاظ سیپیو میشه گفت فیک نیست ولی اینکه بدون ایراد باشه تضمینی نیست 

اما راجب پکیج کاش عکس باکسو قرار میدادید 

این باکس ها با چسب های خاص شرکت اصلی پلمپ شدن و از رو باکس هم میشه فهمید 

در اخر در نظرات دیجیکالا برای شرکت با ذکر مستندات نظر منفی بزارید تا بقیه ازین فروشگاه خرید نکنن

دیجی کالا اکثر کامنت های منفی رو اجازه نمایش نمیده.به عنوان کسی که شخصا تجربه داشته عرض میکنم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

دیجی کالا اکثر کامنت های منفی رو اجازه نمایش نمیده.به عنوان کسی که شخصا تجربه داشته عرض میکنم.

من تا حالا کلی کالا رو اصلا توصیه نکردم، بنا بر علل گوناگون. چطور کامنت های شما تائید نشدن؟

ثانیا، زیاد شده که قصد خرید یه کالا داشتم، باران نظرات منفی رو دیدم و منصرف شدم

در 8 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

شما چرا جای 8100 سی پی یو 9100f رو نخریدید ، هم ارزونتر ، هم جدیدتر ، هم قویتر ، احتمالا مادربردتون هم ساپورت میکرد

منم همین نکته رو عرض کردم خدمتشون، 600 هزار تومن ارزونتره و کارایی بیشتری داره. به علت در دسترس تر بودن، این داستان باکس-تری رو هم خیلی کمتر دارن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

منم تجربه داشتم وسیله هایی رو که خریدم نقد بد کردم نزاشتن مخصوصا اگه کالا ساخت ایران باشه

لینک به دیدگاه

درود، فکر کنم تمام پردازنده‌های فله‌ای یا به اصطلاح شما تری، توسط فروشندگان از جمله فروشندگان ایرانی تست میشن...

(حداقل مواردی که بنده توی این سالها خریداری کردم اینطور بوده)

اگر یه موقع می‌بینین مقداری خمیر جزیی مونده یا یه مقدار کثیف هستن به خاطر اینه

اگر تست نشن و برای خریدار ارسال بشن تمام مسئولیت به عهده‌ی خریدار میشه که اینطور اگر سوخته باشه دیگه نمیشه کالا رو به فروشنده پس داد.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

من تا حالا کلی کالا رو اصلا توصیه نکردم، بنا بر علل گوناگون. چطور کامنت های شما تائید نشدن؟

منم همین نکته رو عرض کردم خدمتشون، 600 هزار تومن ارزونتره و کارایی بیشتری داره. به علت در دسترس تر بودن، این داستان باکس-تری رو هم خیلی کمتر دارن

اتفاقا من هم کامنت هایی دارم که تایید نکردن!
آخریش یک میز آرایش بود که با برند خارجی ایکیا میفروختن!
اما این کار طرح کار اصلی بودش و یک شرکت ایرانی میزد!
من بهشون پیام دادم برای جلوگیری از اشتباه ملت تصحیحش کنین!
این کار رو انجام ندادن! سیاست عجیبی دارن!

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

سلام.نگفتم همه.گفتم بیشترشان رو

بستگی به لحنتون هم داره.کلا تابع قوانین خاصی نیستن دیجی کالاهایی ها به جز اینکه همه نقدهای مثبت رو منتشر و بیشتر نقدهای منفی رو عدم انتشار میکنند.

محض اسپم نبودن و بی ربط نبودن به عنوان تایپک : اینو من دو سه ماه پیش از لیون گرفتم.به خاطر اینکه ایرکولر داشتم استفاده هم نکردم.😊

۹۱۰۰f Box

IMG_۲۰۲۰۰۶۳۰_۱۵۳۲۱۱.jpg

IMG_۲۰۲۰۰۶۳۰_۱۵۳۰۵۹.jpg

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

سلام.نگفتم همه.گفتم بیشترشان رو

بستگی به لحنتون هم داره.کلا تابع قوانین خاصی نیستن دیجی کالاهایی ها به جز اینکه همه نقدهای مثبت رو منتشر و بیشتر نقدهای منفی رو عدم انتشار میکنند.

محض اسپم نبودن و بی ربط نبودن به عنوان تایپک : اینو من دو سه ماه پیش از لیون گرفتم.به خاطر اینکه ایرکولر داشتم استفاده هم نکردم.😊

۹۱۰۰f Box

IMG_۲۰۲۰۰۶۳۰_۱۵۳۲۱۱.jpg

IMG_۲۰۲۰۰۶۳۰_۱۵۳۰۵۹.jpg

دقیقا فن و برچسب مال منم همین طوری هست که باکس از لیون کامپیوتر گرفتم، الان میخوام بدونم این تقلبی هست یا باکس اصل؟😄

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

دقیقا فن و برچسب مال منم همین طوری هست که باکس از لیون کامپیوتر گرفتم، الان میخوام بدونم این تقلبی هست یا باکس اصل؟😄

من قبلاً از اینکه اینو بگیرم نسل چهار داشتم.کولر این رو که دیدم خندم گرفت.کیفیت به طرز خنده داری پایین اومده.دیگه خدا می‌دونه فن اورجینالشه که مثل پلاستیک یکبار مصرف میمونه یا فیکه.

لینک به دیدگاه

پردازنده ها در ایران چندتا باکس داره

باکس اورجینال ،باکس چین،باکس ایران

برای راحت شدن خیال پچ نامبر و سریال نامبر را در سایت اینتل وارد کنید باید سه سال گارانتی داشته باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...