رفتن به مطلب

پیشنهاد سیستم تا سقف 3.5-3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

6870 و یا 560 معمولی اگر به قیمت گیر بیارید میشه حدود 650 برای جفتش ولی الان هرجا زنگ میزنی یا موجود ندارند یا قیمت پرت میگن.

لینک به دیدگاه

• ارسال 87
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

6870 و یا 560 معمولی اگر به قیمت گیر بیارید میشه حدود 650 برای جفتش ولی الان هرجا زنگ میزنی یا موجود ندارند یا قیمت پرت میگن.

اینا هر دوتاش حدود 370 که اگه بخوام دوتا بگیرم میره بالای 700

در مورد سیستمی که نوشتم نظر ندادین!!!

ویرایش شده توسط hamoon1990
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا از برندهای خوش قیمت شاید بتونید تهیه کنید.مثلا دوتا 560 گینوارد و یا 6870 پاورکالر باید حدود همین 330 اینا باشه.

در مورد سیستمتون خوبه فقط پاور زیاده.البته اگر نیاز میبینید همونی رو که مد نظر دارید تهیه کنید.

باز یکی امتیاز منفی داده! :-?

لینک به دیدگاه

دوستان با توجه به جمع بندی صحبت ها من یه سیستم نوشتم لطفا یه نظری در موردش بدید

CPU: Intel 2600k

Motherboard: Asus maximus iv extreme z or p8z68 deluxe gen 3

VGA: Asus gtx 570 dc ii or Gainward gtx 570 phantom

Ram: G-Skill dual 8 gb 2000 or Corsair vengeance dual 8 gb 2000

HDD: 500 gb wd black sata3 32mb

SSD: 60gb

Power: Green GP 1000b

Case: Green X5 or X9

Monitor: Samsung PX23720

Cooler: Tuniq Tower 120 extreme

پردازنده خوبه

مادربوردها ، هر دو مدل خوب هستن ، ولی خیلی هزینه شما رو میبرن بالا . از برند ازراک میتونید ارزونتر بردارید با همین مشخصات ، یا اینکه P8Z68 Pro بگیرید . Gen3 فقط با پردازنده های Ivy کار میکنه که شما دارید Sandy میگیرید . Ivy هنوز نیومده تو بازار . برای اینکه از Gen3 استفاده کنید ، هم باید پردازنده رو عوض کنید و هم کارت گرافیک رو . که فکر نمیکنم قصد این کار رو به این زودیها داشته باشید .

کارت گرافیک 570 خوبه . ولی من ایسوس رو پیشنهاد نمیکنم . خیلی بیخود گرونه . بهتره یا همون فانتوم گینوارد رو بگیری و یا از سری لایتینگ ام اس آی . قیمتهاشون منطقی تره .

وقتی میخوای SSD بگیری دیگه خرید هارد بلک فایده نداره . شما یک هارد برای آرشیو میخوای که یک هارد معمولی هم کفایت میکنه . هارد گرین مناسبتره .

SSD رو حتما Sata3 بگیر . اگر patriot و یا Adata باشه بهتره .

پاور مناسبه .

کیس X5 با X9 خیلی تفاوت دارن . هم تو قیمت و هم تو کارایی . من X7 رو توصیه میکنم . یه چیزی بین این 2 تاست .

مانیتور خوبیه . ولی من ایسوس ML239H رو ترجیح میدم . البته 50 تومان گرونتره حدودا .

کولر خیلی خوبیه . راحت میتونی باهاش اور کنی . البته نه در حد ترکوندن .

لینک به دیدگاه

بنظر من px23720 رو نگیر من دارم یه لکه یا بهتر بگم خوردگی به قطر 3 یا 4 میلیمتر افتاده وسطاش و برطرف نمیشه.آب یا چیزی هم روش نریخته 2-3 هفته باش کار کردم اینطوری شد.برای بازی و کارای گرافیکی عالیه البته.(فیلم 75%)اما کیفیت ساختش رو مطمئن نیستم خوب باشه چون بهر حال ساخت ایرانه(حتی پنلش هم فکر کنم ایرانی باشه) پشتش هم نوشته ساخت ایران( نه اسمبل ایران.) نظر من اینه که طبق پیشنهاد آقای Hamed یه دونه ML239H ASUS بگیری.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مانیتوری که حامد جون میکن کاملا تایید میشه.اینقدر با کیفیته که شیفتش میشید.حتما همینو بگیر.یادمه یه آقایی بود به نام بشتام طبقه سوم مرکز کامپیوتر ایران.اگر هم خودتون هم نمیتونید تهیه کنید به آقای حسینی بگید و یا از آقای فیروزی بخواهید براتون تهیه کنه.

لینک به دیدگاه

اگه بتونم به این قیمت پیدا کنم که حتما میگیرم چون تستاشو خوندم از 580 هم کلی بهتره

لینک به دیدگاه

پردازنده خوبه

مادربوردها ، هر دو مدل خوب هستن ، ولی خیلی هزینه شما رو میبرن بالا . از برند ازراک میتونید ارزونتر بردارید با همین مشخصات ، یا اینکه P8Z68 Pro بگیرید . Gen3 فقط با پردازنده های Ivy کار میکنه که شما دارید Sandy میگیرید . Ivy هنوز نیومده تو بازار . برای اینکه از Gen3 استفاده کنید ، هم باید پردازنده رو عوض کنید و هم کارت گرافیک رو . که فکر نمیکنم قصد این کار رو به این زودیها داشته باشید .

کارت گرافیک 570 خوبه . ولی من ایسوس رو پیشنهاد نمیکنم . خیلی بیخود گرونه . بهتره یا همون فانتوم گینوارد رو بگیری و یا از سری لایتینگ ام اس آی . قیمتهاشون منطقی تره .

وقتی میخوای SSD بگیری دیگه خرید هارد بلک فایده نداره . شما یک هارد برای آرشیو میخوای که یک هارد معمولی هم کفایت میکنه . هارد گرین مناسبتره .

SSD رو حتما Sata3 بگیر . اگر patriot و یا Adata باشه بهتره .

پاور مناسبه .

کیس X5 با X9 خیلی تفاوت دارن . هم تو قیمت و هم تو کارایی . من X7 رو توصیه میکنم . یه چیزی بین این 2 تاست .

مانیتور خوبیه . ولی من ایسوس ML239H رو ترجیح میدم . البته 50 تومان گرونتره حدودا .

کولر خیلی خوبیه . راحت میتونی باهاش اور کنی . البته نه در حد ترکوندن .

ممنون از توضیح خوبتون در مورد مادربورد حق با شماست در مورد هارد بهتر نیست لااقل بلو بگیرم؟

راستش x5 رو بخاطر زیباییش دوست دارم ولی بازم حق با شماست خودم میدونم

در مورد مانیتور هم چشم

لینک به دیدگاه

بنظر من px23720 رو نگیر من دارم یه لکه یا بهتر بگم خوردگی به قطر 3 یا 4 میلیمتر افتاده وسطاش و برطرف نمیشه.آب یا چیزی هم روش نریخته 2-3 هفته باش کار کردم اینطوری شد.برای بازی و کارای گرافیکی عالیه البته.(فیلم 75%)اما کیفیت ساختش رو مطمئن نیستم خوب باشه چون بهر حال ساخت ایرانه(حتی پنلش هم فکر کنم ایرانی باشه) پشتش هم نوشته ساخت ایران( نه اسمبل ایران.) نظر من اینه که طبق پیشنهاد آقای Hamed یه دونه ML239H ASUS بگیری.

ممنونم از توضیحتون حتما همین کار رو میکنم

لینک به دیدگاه

مانیتوری که حامد جون میکن کاملا تایید میشه.اینقدر با کیفیته که شیفتش میشید.حتما همینو بگیر.یادمه یه آقایی بود به نام بشتام طبقه سوم مرکز کامپیوتر ایران.اگر هم خودتون هم نمیتونید تهیه کنید به آقای حسینی بگید و یا از آقای فیروزی بخواهید براتون تهیه کنه.

مرسی به احتمال زیاد کلا برای خرید سیستم میرم پیش آقای حسینی

لینک به دیدگاه

دوستان ممکنه کسی در مورد عددهایی که توی رم ها بعد cl میاد یه توضیحی بدید و همینطور بگید که برای این سیستم رم با سرعت 2000 مناسبه یا کمتر یا بیشتر بگیرم و همینطور 8 گیگ رم بگیرم یا 16

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیح خوبتون در مورد مادربورد حق با شماست در مورد هارد بهتر نیست لااقل بلو بگیرم؟

راستش x5 رو بخاطر زیباییش دوست دارم ولی بازم حق با شماست خودم میدونم

در مورد مانیتور هم چشم

در مورد مادربورد این رو هم اضافه کنم که اگر دیدی مدل P8Z68V-Pro گرونه ، میتونی P8Z68V بگیری که تفاوت خیلی کمی باهم دارن . تفاوت اصلیشون تو چند تا پورت بیشتر توی مادربورد Pro هست . Pro پورت 1394 داره و 2 تا sata3 بیشتر . همین .

در مورد هارد ، بلو گیر نمیاد . تفاوتش هم زیاد نیست با گرین . اگر هارد در حد بلو میخوای میتونی سیگیت بگیری .

زیبایی کیس سلیقه ایه . اگر از X5 خوشتون میاد بگیرید . نمیگم بده . ولی امکانات و کیفیت X7 خییلی بهتره . ضمن اینکه اون کولر که برای پردازنده در نظر گرفتید توی X5 به زور جا میخوره .

لینک به دیدگاه

در مورد مادربورد این رو هم اضافه کنم که اگر دیدی مدل P8Z68V-Pro گرونه ، میتونی P8Z68V بگیری که تفاوت خیلی کمی باهم دارن . تفاوت اصلیشون تو چند تا پورت بیشتر توی مادربورد Pro هست . Pro پورت 1394 داره و 2 تا sata3 بیشتر . همین .

در مورد هارد ، بلو گیر نمیاد . تفاوتش هم زیاد نیست با گرین . اگر هارد در حد بلو میخوای میتونی سیگیت بگیری .

زیبایی کیس سلیقه ایه . اگر از X5 خوشتون میاد بگیرید . نمیگم بده . ولی امکانات و کیفیت X7 خییلی بهتره . ضمن اینکه اون کولر که برای پردازنده در نظر گرفتید توی X5 به زور جا میخوره .

مرسی از توضیحتون در مورد هارد و مادربورد و نکته خیلی مهمی که در مورد فن و اندازه کیس اشاره کردین ممنونم حتما x7 یا x9 رو انتخاب میکنم

لینک به دیدگاه

دوستان ممکنه کسی در مورد عددهایی که توی رم ها بعد cl میاد یه توضیحی بدید و همینطور بگید که برای این سیستم رم با سرعت 2000 مناسبه یا کمتر یا بیشتر بگیرم و همینطور 8 گیگ رم بگیرم یا 16

CL زمان تاخیر رم هست . هزچقدر پایینتر باشه معنیش اینه که رم سریعتره .

تو سیستم بر پایه سندی بریج که شما میخوای بگیری ، فرکانس رم تاثیر کمی تو کارش داره . بیشترین تاثیر رو حجم رم داره . نظر من اینه که یک رم با فرکانس 1600 انتخاب کن ، ولی 4 تا ماژول 4 گیگ بگیر . یعنی 16 گیگ . CL8 هم باشه خوبه . هر چند CL9 مشکلی برات ایجاد نمیکنه .

لینک به دیدگاه

CL زمان تاخیر رم هست . هزچقدر پایینتر باشه معنیش اینه که رم سریعتره .

تو سیستم بر پایه سندی بریج که شما میخوای بگیری ، فرکانس رم تاثیر کمی تو کارش داره . بیشترین تاثیر رو حجم رم داره . نظر من اینه که یک رم با فرکانس 1600 انتخاب کن ، ولی 4 تا ماژول 4 گیگ بگیر . یعنی 16 گیگ . CL8 هم باشه خوبه . هر چند CL9 مشکلی برات ایجاد نمیکنه .

با توجه به اینکه سیستم مموری سندی بریدج دوگانست بهتر نیست دوتا 8 بگیرم و به نظرتون واقعا 16 گیگ رم هیچوقت استفاده میشه؟ من الان رم 6 گیگ دارم هیچوقت ندیدم فول ازش استفاده شه

لینک به دیدگاه

2 تا 8 گیگ تو بازار گیر نمیاری . خیلی کمه . اگر گیر آوردی بگیر حتما .

شما هرچقدر رم داشته باشی استفاده میشه . سیستم خودش رم رو به نرم افزار های مختلف اختصاص میده . هرچقدر مقدار رم بیشتر باشه ، سیستم هم رم بیشتری در اختیار نرم افزار میذاره . در عوض سرعت کار و اجرای نرم افزار میره بالا .فضای بیشتری هم برای کار در اختیار داری . مثلا شما تو 3D max یک پروژه ای رو داری کار میکنی که حجم فایلت شده 4 گیگ . اگر 8 گیگ رم داشته باشی ، 2 گیگ که برای ویندوز میره ( هر چی رم بیشتر باشه ویندوز هم مقدار بیشتری به خودش اختصاص میده که روانتر کار کنه )، 1 گیگ هم نرم افزار های دیگه که تو پس زمینه اجرا میشن ، میمونه 5 گیگ و یک نرم افزار سنگین که باید یک فایل 4 گیگی رو ذخیره کنه رو هارد . اون موقع رم کم میاری و یا سیستم کرش میکنه و یا ارور میده که نمیتونه این حجم رو ذخیره کنه . برای من این موضوع تو فوتوشاپ پیش اومده . هرچقدر رم بیشتر داشته باشی فضای کارت بزرگتر میشه .

لینک به دیدگاه

در ادامه توضیحات حامد جان:

عرض کنم که یک سری از برنامه ها قابلیت استفاده کامل از تمام حجم رم رو ندارند ولی برنامه های گرافیکی معمولا این قابلیت رو دارند که با تنظیم و انجام تغییرات، میزان رم اختصاص یافته برای نرم افزار رو خودتون انتخاب کنید. در حالت پیش فرض ، نرم افزار ممکنه مقداری از رم رو استفاده کنه . دلیلش هم این هست که عموما روی pc یا laptop 4 گیگ رم هست.برای همین تنظیمات جوری هست که رم کافی برای سیستم عامل و اینجور چیز ها بمونه.

در فتوشاپ شما می تونی این تغییرات رو خودت اعمال کنی . در مورد 3d max هم اطلاعی ندارم.

post-7143-0-85323900-1334035070_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

این رو هم من اضافه کنم که نرم افزاری مثل فتوشاپ که دارم باهاش کار میکنم ، بنا به مقدار رم خودش پیش فرض تعریف میکنه . مثلا اگر رم 2 گیگ باشه پیش فرضش 900 مگه و 4 گیگ باشه 1800 مگ و همینطور هر چقدر رم اضافه بشه این پیش فرض بالاتر میره . یه چیزی در حدود 45 درصد فضای رم رو به عنوان پیش فرض در نظر میگیره .

لینک به دیدگاه

با سلام این سیستم دیگه با نظر همه دوستان فکر کنم تطبیق داشته باشه

cpu:Intel i7 960 450

main:MSI Big Bang-XPower 595

ram:ADATA 4GB 2400 Dual Channel 295

monitor:LED SAMSUNG PX23720 390

case:GREEN X-9 PREDATOR 230

power:POWER GREEN GP885B 210

h.d.d:wd 1t 64mb 300

gpu:ASUS GTX580 DirectCU 820

sdd:SSD ADATA 128GB S599 360

3650

نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

3650

نظرتون چیه؟

شرمنده که اینقدر صریح میگم . نه .

پردازنده ای که شما پیشنهاد دادی از رده خارج محسوب میشه و از پردازنده 2600K خیلی ضعیفتره . مجموع قیمت پردازنده و مادربورد پیشنهادی شما در صورتی که همین باشه تو بازار ، با پردازنده 2600K و یک مادربورد عالی برای اون ، برابر میشه . پس 2600K خریدش کاملا منطقی تره .

پردازنده ای که شما پیشنهاد دادی از حالت 3 کاناله برای رم پشتیبانی میکنه ، در حالی که شما 2 کاناله پیشنهاد دادی که باز هم منطقی نیست . 300 تومان هزینه برای این رم اصلا منطقی نیست . ایشون سیستم رو برای رکورد زدن نمیخوان .

سر مانیتور تو پستهای قبلی صحبت شده .

سر هارد هم تو پستهای قبلی صحبت شده .

کیس و پاور هم همینطور .

اگر کارت گرافیک 580DC رو این قیمت گیر آوردی به ما هم خبر بده . بالای 1 میلیونه الان . SSD هم گرونتر از اینهاست .

لینک به دیدگاه

2 تا 8 گیگ تو بازار گیر نمیاری . خیلی کمه . اگر گیر آوردی بگیر حتما .

شما هرچقدر رم داشته باشی استفاده میشه . سیستم خودش رم رو به نرم افزار های مختلف اختصاص میده . هرچقدر مقدار رم بیشتر باشه ، سیستم هم رم بیشتری در اختیار نرم افزار میذاره . در عوض سرعت کار و اجرای نرم افزار میره بالا .فضای بیشتری هم برای کار در اختیار داری . مثلا شما تو 3D max یک پروژه ای رو داری کار میکنی که حجم فایلت شده 4 گیگ . اگر 8 گیگ رم داشته باشی ، 2 گیگ که برای ویندوز میره ( هر چی رم بیشتر باشه ویندوز هم مقدار بیشتری به خودش اختصاص میده که روانتر کار کنه )، 1 گیگ هم نرم افزار های دیگه که تو پس زمینه اجرا میشن ، میمونه 5 گیگ و یک نرم افزار سنگین که باید یک فایل 4 گیگی رو ذخیره کنه رو هارد . اون موقع رم کم میاری و یا سیستم کرش میکنه و یا ارور میده که نمیتونه این حجم رو ذخیره کنه . برای من این موضوع تو فوتوشاپ پیش اومده . هرچقدر رم بیشتر داشته باشی فضای کارت بزرگتر میشه .

باشه ایشالا فردا یا پنجشنبه میرم واسه خرید ببینم تو بازار چی پیدا میکنم

لینک به دیدگاه

در ادامه توضیحات حامد جان:

عرض کنم که یک سری از برنامه ها قابلیت استفاده کامل از تمام حجم رم رو ندارند ولی برنامه های گرافیکی معمولا این قابلیت رو دارند که با تنظیم و انجام تغییرات، میزان رم اختصاص یافته برای نرم افزار رو خودتون انتخاب کنید. در حالت پیش فرض ، نرم افزار ممکنه مقداری از رم رو استفاده کنه . دلیلش هم این هست که عموما روی pc یا laptop 4 گیگ رم هست.برای همین تنظیمات جوری هست که رم کافی برای سیستم عامل و اینجور چیز ها بمونه.

در فتوشاپ شما می تونی این تغییرات رو خودت اعمال کنی . در مورد 3d max هم اطلاعی ندارم.

post-7143-0-85323900-1334035070_thumb.jpg

مرسی از توضیح و زحمتتون برای عکس

لینک به دیدگاه

این رو هم من اضافه کنم که نرم افزاری مثل فتوشاپ که دارم باهاش کار میکنم ، بنا به مقدار رم خودش پیش فرض تعریف میکنه . مثلا اگر رم 2 گیگ باشه پیش فرضش 900 مگه و 4 گیگ باشه 1800 مگ و همینطور هر چقدر رم اضافه بشه این پیش فرض بالاتر میره . یه چیزی در حدود 45 درصد فضای رم رو به عنوان پیش فرض در نظر میگیره .

مرسی

لینک به دیدگاه

3650

نظرتون چیه؟

مرسی دوست عزیز همونطور که حامد جانم توضیح دادن در مورد تک تک قطعات صحبت شده

لینک به دیدگاه

راستی به احتمال زیاد اگه تا 800 هم بشه دو تا 560gtx ti میگیرم با هم sli میبندم اگه خیلی گرون باشه 560gtx عادی دوتا sli میبندم اگه کسی نظری داره در موردش لطفا بگه چون دیدم حتی از 580 هم کارایی بهتری داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...