رفتن به مطلب

مسائل قیمتی سال 99

Recommended Posts

در 20 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

یادمه قبلا آقای حسینی میگفتن اگه یک جنس ارزون تر از لیون پیدا کردید ما همون جنس رو به همون قیمت تو فروشگاه دیگه که ارزون تر میده به شما میفروشیم

یادش بخیر

سلام میلاد جان؛ عزیز الان هم این قاعده جاری هست ، شما کالای خواستین از لیون کامپیوتر خرید کنید و جای ارزونتر داشت به ما اعلام میکنید و ما برای شما قیمتی که مطرح میکنید رو بررسی میکنیم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

سه پیشنهاد برای لیون:

1- برگشت قیمت قطعات به نرخ روز دلاری + سود منطقی

2-ارائه بازخورد های انتقادی کاربران و مشتریان فروشگاه به شرکت های گارانتی و وارد کننده (انتقاد یک فروشگاه که در روز چندین سفارش داره  خیلی متفاوته نسبت به انتقاد یک مشتری به وارد کننده)

3-ارائه قیمت های تخفیفی برای محصولات با تکنولوژی قدیمی که فروششون با سختی مواجه شده. 

مرسی که پیشنهاد های که دادین ، ما این مواردی که گفتین رو تا حدی انجام دادیم ، ی سری اتفاقات جدید قراره بیافته ، شما رو مطلع میکنیم اگر قطعی بشه 

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

عزیزجان حفظ سرمایه با این موضوع فرق داره

حفظ سرمایه برای شخص حقیقی و حقوقیه نه فروشگاه

فروشگاه هر موقع جنس بیاره فروش خودش رو داره

مثل همین مارکت هایی نظیر کوروش و هایپر و اینا

جنس بالا پایین بره اونا با یک درصدی برای خودشون برمیدارن و میفروشن

فروشگاهی هست که جنس قایم کنه بعد بیاد گرون تر با بازار بفروشه؟

این موضوع خیلی داستان درازی داره

مشکل اینجاست که لیون و بقیه مثل مقداد دارن جنس 60 دلاری رو 4 میلیون میفروشن

حس میکنم سوء برداشت شده

اصلا اون بحث  من  در مورد لیون نیست و کلا دارم وضعیت بازار ایران رو میگم

چرا باید فرق داشته باشه ؟ بر چه اصلی ؟ بر چه قانونی؟

شما میدونستی 90% وارد کننده ها و  فروشنده ها میگن |شما به ما بگو چنتا گرافیک میخوای یک مقداری هم از پول رو الان بده بعد زمانی که کالا امدم همون روزی که من خواستم کالا رو بدم بهت با قیمت دلار روز باهات حساب میکنم"

وقتی قیمت دلار توی  2  هفته  از 17 تومن میشه 23 تومن  فروشنده هم پیش خودش میگه "خوب من الان 3 تا گرافیک رو با دلار 23 تومن بفروشم یک ماه دیگه که  گرافیک ها برسته دیگه دلار شده X تومن پس الان با دلار X  تومن میفروشم که فردا بتونم دوباره 3 تا گرافیک جایی این تو انبار بزارم"

انقدر این کشور بی ثبات هست که تو الان نمیدونی  یک هفته دیگه دلار چه قیمت خواهد بود ، چه برسه یک ماه یا 6 ماه دیگه که بخوای برای خرید برنامه ریزی کنی.

من منکر این نمیشم که اکثر  بازاری ها گرون فروش هستن و کالایی  که با دلار 10 تومن  در امده بوده 5 میلیون وقتی دلار میشه 20 تومن منطق میگه باید بشه 10 تومن به میشتری میفروشه 20 تومن.

من سال 96 همون زمان که دلار از 4800 شده 20 تومن تو بازر بودم وچند ماهی برای msi کار کردم ، همین امروز از یکی از فروشنده های بازار قیمت یه گرافیک 2060 رو گرفتم میگه ما از وارد کننده میخریم 11 تومن به همکار ها میفروشیم 12-13 تومن اون ها هم میفروشن 16-17 تومن.

کشوری که تحریم هست خودت نمیتونی  از فروشگاه هایی مثل آمازون  و... سفارش بدی نتیجه میشه این که برای خرید یه جنس 10 تا دست میچرخه قیمتی تو خودت اون طرف آب باشی برات درمیاد 8 تومن رو  باید 17 تومن بخری

گمرک هم بماند که در مقابلش داروغه ناتینگهام با لنگ بندازه.

من خودم یه ps4 دارم میخوام بفروشم یه یخچال کوچیک و یه کمد بخرم ،   ماه پیش 2400 بود ، یک هفته بعدش شد 2600 بعد 2800  الان 3300 الان من نمیدونم بفروشم این کنسول  رو فرداش برم بازار اصلا همون 3300 هم میتونم یخچال رو پیدا کنم 

اصلا یه وضعیتی این حکومت درست کرده همه تو باطلاق دارم دست و پامیزنیم ، چشمامون هم گل گرفته هیچ چیزی هم نمیتونیم ببینم ، هیچ کدوم از فردامون اطمینان نداریم این وسط از روی ناآگاهی به هم گرونی  فروشی   و بدی و... هم میکنیم.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، CRM گفته است :

سلام میلاد جان؛ عزیز الان هم این قاعده جاری هست ، شما کالای خواستین از لیون کامپیوتر خرید کنید و جای ارزونتر داشت به ما اعلام میکنید و ما برای شما قیمتی که مطرح میکنید رو بررسی میکنیم

البته انصافا مثل بازار موبایلی ها نباشه

تو بازار های موبایل میری  یه مغازه میگه "این قیمت تضیمنی، برو هر مغازه دیگه ای تو این پاساژ اگر کم تر داد بیا من تفاوتش رو باهات حساب میکنم"  شما هم میری یکی  پیدا میکنی ، طرف میگه مثلا 100 تومن ارزون تر ، میری به جایی که ازش خریدی اطلاع میدی ، فروشنده میاد میره دم مغازه فروشنده که قیمت کم تر داده ، میگه "تقی تو گفتی این گوشی رو این قیمت میدی؟"   طرف هم میگه " کی من ؟ نه احتمالا اشتباه شده مدل رم 64 گیگ رو گفتم" و همین جوری موضوع رو ماست مالی میکنن.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، CRM گفته است :

مرسی که پیشنهاد های که دادین ، ما این مواردی که گفتین رو تا حدی انجام دادیم ، ی سری اتفاقات جدید قراره بیافته ، شما رو مطلع میکنیم اگر قطعی بشه 

قسمتی باشه که ما درباره گارانتی بتونیم نظر بدیم و تجریبیاتمون رو بگیم و لیون هم باید راه رو برای فروشنده ها باز کنه دلیل قیمت متفاوت دیجی کالا با شما چون همه رو دیجی خودش عرضه نمیکنه و خیلی از قیمت مناسب مربوط به فروشنده ها هست شما که قسمت دست دوم رو راه اندازی کردی قسمت فروش اجناس نو رو هم راه اندازی کنید شما مجبور به فروش کالای گارانتی دار هستید خیلی از اشخاص نیستند ولی در کل قیمت خوبی داشتید مخصوصا پردازنده های تری ولی الان از نظر من هم هر کالایی که از لیون بخوام براحتی توی بازار با اختلاف قیمت زیاد میتونم به صورت حضوری تهیه کنم بدون گارانتی (تا الان هر چیزی بدن گارانتی خریدم مشکلی نداشتم) مشکل اصلی اینجاست دیگه خرید اینترنتی به صرفه نیست

مثال قیمت مانیتوری 40 ملیون همون بدون گارانتی توی قسمت مرزی میشه 27 پیدا کرد خب اختلاف زیادیه چرا باید پول گارانتی بدیم که زیر بار هیچی نمیرن

لینک به دیدگاه

سلام لیون جان.حقیقتش من فروشگاه شمارو خیلی دوس دارم و این نظراتم فقط برای پیشرفته فروشگاهه.حتی من خودم سیستممو از فروشگاه شما خرید کردم

دراینکه شما قیمتاتون از خیلی از فروشگاه های دیگه بیشتره شکی نیس.من فک میکنم دارین فروشگاه رو گرون اداره میکنین که این موضوع به هزینه نهاییتون ضربه میزنه

از نظر من افت لیون کامپیوتر ازاونجایی شروع شد که شروع کرد به شو آف دادنِ فروشگاه موفق بودن.و پشت این قضایا قصد گرون کردن محصولاتش رو داشت.البته این رویه تو ایران کلا طبیعیه ! همه فروشگاه ها اولش عالین بعد خوب میشن و بعدش شروع میکنن به خراب کاری و کنار گذاشته میشن و فروشگاه های کوچیکتر جای اونارو میگیره.نمونه بارزش دیجی کالا ! شما هم قطعا آیندتون مث دیجی کالاس با این رویه ک در پیش گرفتین.دقت کنین دیجی کالا هم داره بخش زیادی از هزینه هاشو از همکاری در فروش درمیاره شما هم قسمت فروش کالای دست دوم رو راه انداختین.و دارین پا جای پای اونا میذارید

درمورد ارز نیمایی و ترخیص کالا.من هم میدونم شماهم میدونین که این قضیه کاملا جُکه ! یادمه یه شرکت محترم ک نماینده برند گ . ک هستش افتخارش اینه جدیدترین کیس هارو با عرضه جهانی تو ایران رونمایی میکنه اونوقت با واردات کالا مشکل داره ؟! چرا مالتینا هنوز کیس میاره ؟ چرا ایگرید کیس میتونه بیاره ؟ چرا اون کانال تلگرام game street bnd میتونه کیس بیاره اونم عمده ! اونوقت به این شرکت میرسه نمیتونه بیاره ؟ چطور این شرکت های تکی قیمت خیلی ارزون تری میارن تا این نماینده گی ؟؟ یادمه وقتی یه کیس معرفی شد از کانال اینستاگرام اون برند سوال کردم و گفتن اون کیس ماه دیگه وارد میشه و با قیمت 800 تومن قیمت گذاری میشه دلار هم یادمه 5 هزارتومن بود.

چندماهی گذشت همین ک دلار وارد کانال 10 هزارتومن شد اون کیس رو تو بازار دادن و با قیمت 3میلیون و 200 قیمت گذاری کردند ! یعنی عملا انبار کرده بودن و وقتی گرون شد با قیمت گرونتر تو پاچه ملت کردند !

کلا من تو این گرونی خیلی از فروشگاه ها و نمایندگی هارو شناختم.از دوستان هم خواهش و التماس میکنم اینارو یادشون باشه

در آخر هم آرزوی موفقیت برای لیون عزیز دارم و امیدوارم شما کنارگذاشته نشین و دوباره روزهای اوج شمارو ببینیم.همون روزهایی ک کمتر مغازه ای پیدامیشد زیر قیمت شما قیمت بده

لینک به دیدگاه

لیون جان اگر سیب زمینی هم یک شب بشه کیلویی 1 میلیون باز جایی هست که با فروشنده برخورد کنه و قیمت رو برگردونه.

چطوریه که میگین سخت افزار احتکار میکنن بعد با دلار 100 تومن میدن توی بازار شما هم کاری از دستتون بر نمیاد و نه اتحادیه ای نه هیچی نیست برخورد کنه با اینا؟

اگر این مشکل حل نشه حتی خود شما کارکنان لیون هم چندسال دیگه باید به فکر شغل دیگه ای باشین چون کسی برای یک عدد کارت گرافیک 200 میلیون تومن پول نخواهد داد.

ویرایش شده توسط اکسیژن
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

افت فروم در نظر داشته باشید از زمان ظهور تب و تاب ماینینگ در اوایل سال 96 از همون موقع افت فروم قابل مشاهده بود که لیون مسلما سود خیلی بالایی تو فروش تجیهزات ماینینگ کسب کرد که از همون موقع دیگه آقای حسینی تو فروم ندیدیم و آخر سال با دادن 50 تا قطعه به کاربران سعی کردن کمبودهای کاربران قدیمی و نبودشون تو فروم بهبود ببخشن ، فکر کنم از اون موقع فروشگاه لیون هم اینجوری شد چون بیشتر سعی در تبلیغات بودن تا ارائه خدمات  خوب به کاربران فروم و مشتریان قدیمی ، دیگه اونقدر سود تو ماین کرده بودن نیازی نبود به کاربرها توجهی کنن یه گیمر میخواد یه گرافیک بخره یه ماینر 10-100 تا یه جا میخرید اونم با هر قیمتی

قیمت فروشگاه هم دوستان کلی اشاره کردن که گرونه از سایتهای دیگه اما جواب درست و حسابی نشنیدیم

راجب اختلاف قیمت محصولات یه شرکت مثل گرین هم جوابی ندادید که دوستان قبلا اشاره کردن که مثلا یه کیس به فرض z5 تو لیون 1800 توی فروشگاه دیگه 1300

نماینده گرین هم میگفت قیمتهای مصوب و ارزون به نمایند گی ها میده و سود گرون فروشی تو جیبش نمیره که بازم کسی مسئولیت این گرون فروشی به عهده نگرفت و مطلب زیاده حوصله تایپ نیست

اینا همش زنگ خطره برای لیون ، لیون با کاربرهاش به اینجا رسیده و بی اعتنایی به دغه دغه هاشون قطعا در آینده برای لیون گرون تموم خواهد شد نموش خروج اکثر کاربران قدیمی و با سابقه از فروم

دیگه کسی نه مقاله تایپ میکنه نه واسه یه بازی تاپیک مفصل میزنه  وشرح میده و الی آخر ، بحثهای فروم شده گرونی و امثال مشابه که بعد چندین پست غیب میشن یا مشکلات کاربران با سیستمهاشون

در آخر یه تکونی به خودتون بدید وگرنه به این رویه نمیگم جمع میکنید بلکه هر روز کوچک و منزوی تر میشید

اقای حسینی مثلا برگشتن به فروم اومدن یه سلام دادن رفتن البته گفته بودن از عملکرد کارکنانش و فروشگاه راضی هستن

نمیدونم کاربران چرا اینقدر پافشاری به اصلاح عملکرد میکنن وقتی چندین بار گفتیم جواب درست حسابی نشنیدیم ولش کنید هر کجا ارزونتر بود از اونجا بگیرید

الان خودم 4 تا قطعه به تازگی گرفتم یکیش لیون که تخفیف خورده بود ارزونتر هم جای دیگه بود به خاطر خاطرات گذشته و اعتمادم به لیون اینجا رو ترجیح دادم یکی از فافا  و دو تا از ایگرد

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

عزیزان مسلما هر فروشگاهی به فکر سود بیشتر و ایجاد مسیر های جدید برای تحقق سود های بیشتر هم هست

چون فردی که وارد بیزنس میشه به دلیلی وارد میشه در غیر انصورت پاش رو مینداخت روپاش پولش میگذاشت بانک سود میگرفت و یا دلالی میکرد در شاخه های مختلف

به شخصه با مجموعه لیون خیلی کار کردم و سابقه زیادی دارم در فعالیت باهاشون

با خیلی از عزیزان دوست هستم

ولی این دوستی فی مابین دلیل نمیشه که من یا مجموعه بخواد ضرر کنه

ما خرید و فروش های زیادی با هم داشتیم و تعویض های زیاد که فقط بخشی از فعالیت های من در فروم بوده و بقیه با خود لیون بوده

ولی تمام این فعالیت ها مبتنی بر سود طرفین بوده

ولی صحبت اینجاست که دوستی با لیون و محبوبیت فرومش یکطرف ولی اینکه خریدار نخواد ضرر کنه طرف دیگر هست

شما به عنوان خریدار همیشه باید با علم به قیمت ها خرید انجام بدید اگر جایی ارزونتر میده حتما برید سراغ اون فروشنده

هر فروشگاهی احتمال داره مدتی مسیر رو اشتباه بره

برای من به شخصه خیلی ناراحت کننده هست که ببینم فروشگاهی که نمیخوام اسم ببرم بیخود و بی جهت داره رشد میکنه و اسمش رو میشنوم و خب همه ما هم میدونیم جریانش چیه

ولی لیون خودمون حالا کاری به قیمت هاش ندارم ولی تنوع کمتری داره پیدا میکنه و اکثرا کالا ها ناموجود هست

مسلما لیون هم روزهای سختی رو در حال سپری کردن داره و امید دارم که به روز های اوجش برگرده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

عزیزان مسلما هر فروشگاهی به فکر سود بیشتر و ایجاد مسیر های جدید برای تحقق سود های بیشتر هم هست

به نظر من منبع اصلی مشکلات فروشگاه ها همینه ! چون همه چیزو پول میبینن.وقتی مبنای اصلیت پول بشه مجبوری از همه چیز بزنی و به پول برسی ! اگه آمازون یا newegg این حرف شمارو دنبال میکردن قطعا الان ورشکست شده بودن

سرمایه اصلی فروشگاه ، خریدارهاشه ! 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

تمام مواردی که دوستان مطرح می کنن هم همراستای همین هست وگرنه کسی هم مجبور نیست از لیون تهیه کنه تعارفم با فروشگاه و فروشنده ای نداره. شما مطمئن باش اگه لیون جلوی این روندی که توی قیمت گذاری داره رو نگیره سودی نخواهد موند واسش که بخواد بیشترش کنه. اینی که من میام اینو مطرح می کنم واسه این نیست که حتما باید از لیون جنس بگیرم واسه اینه که دوست ندارم مشکلی که واسه خیلیا تو همین بیزنسی که شما می گین اتفاق افتاد و ازین صنف اومدن بیرون واسش نیفته. 

دلیل اینکه ملت از لیون خرید می کنن یه رابطه ی دوست و رفیقی نیست همونطور که دلیلی که لیون تو این صنف داره فعالیت می کنه هم از این جنس یا از جنس خیریه ای نیست، قیمت باید در سطح همین مملکتی که توشیم باید معقول باشه وگرنه ماشالا سایت زیاده چجوری پس من تو این مدت هر جنسی که خواستم و مثلا تو سایت فافا موجود بود از قضا بهترین قیمت رو هم داشت (و قیمت لیون خیلی بالا بود ؟‌ خب حتما یه مشکلی وجود داره دیگه) و من هم درجا خریدمو زدم؟ قیمت معقول عزیز تمام.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali.king گفته است :

به نظر من منبع اصلی مشکلات فروشگاه ها همینه ! چون همه چیزو پول میبینن.وقتی مبنای اصلیت پول بشه مجبوری از همه چیز بزنی و به پول برسی ! اگه آمازون یا newegg این حرف شمارو دنبال میکردن قطعا الان ورشکست شده بودن

سرمایه اصلی فروشگاه ، خریدارهاشه ! 

من در مورد الگوی فروشگاه های غول صحبت نمیکنم

چون این مقایسه شما کاملا مانند این هست که هاپر مارکت محله رو با هایپر می و شهروند مقایسه کنید

اصلا فروش اونا طوری هست که اونا قیمت تعیین میکنن برای تولید کننده امکانات لجستکی بالا و شبکه گستره پخش دارن

ولی شما هم مطمئن باش سیاست اونها هم سود هست در غیر اینصورت بنیانگذار آمازون در یک روز 13 میلیارد دلار روی دارایی هاش نمیاد

وقتی من میگم دنبال راه هایی هستند برای کسب سود بیشتر منظور راه های متعارف هست

اگر تفکر آمازون مثل شما بود امروزه ما فقط آمازون رو در آمریکا میدیدیم ما دیگه آمازون آلمان - انگلستان و هند و امارات رو نداشتیم

بیزنس یعنی درآمد / من اگر بیزنس دارم برای آشنایی با افراد بیزنس ایجاد نکردم چون خودم بلدم به تنهایی آشنا بشم با افرادی که میخوام

فقط فرق در این هست که سقف موفقیت رو کجا ببینید و پله های نردبان شما برای رسیدن بهش چه تعدادی داشته باشه و چه شیبی

من در جایگاهیی نیستم که نقد بکنم سیاست های فروشگاه رو من فقط نظرم رو میتونم بگم که کاملا از دیدگاه خودم هست

در 2 ساعت قبل، Buddy گفته است :

تمام مواردی که دوستان مطرح می کنن هم همراستای همین هست وگرنه کسی هم مجبور نیست از لیون تهیه کنه تعارفم با فروشگاه و فروشنده ای نداره. شما مطمئن باش اگه لیون جلوی این روندی که توی قیمت گذاری داره رو نگیره سودی نخواهد موند واسش که بخواد بیشترش کنه. اینی که من میام اینو مطرح می کنم واسه این نیست که حتما باید از لیون جنس بگیرم واسه اینه که دوست ندارم مشکلی که واسه خیلیا تو همین بیزنسی که شما می گین اتفاق افتاد و ازین صنف اومدن بیرون واسش نیفته. 

دلیل اینکه ملت از لیون خرید می کنن یه رابطه ی دوست و رفیقی نیست همونطور که دلیلی که لیون تو این صنف داره فعالیت می کنه هم از این جنس یا از جنس خیریه ای نیست، قیمت باید در سطح همین مملکتی که توشیم باید معقول باشه وگرنه ماشالا سایت زیاده چجوری پس من تو این مدت هر جنسی که خواستم و مثلا تو سایت فافا موجود بود از قضا بهترین قیمت رو هم داشت (و قیمت لیون خیلی بالا بود ؟‌ خب حتما یه مشکلی وجود داره دیگه) و من هم درجا خریدمو زدم؟ قیمت معقول عزیز تمام.

فکر کنم که روح صحبت های بنده هم همین بود با بیانی متفاوت نسبت به شما ولی مشخصا زاویه ایجاد نکردن برام مهم هست

تغییر الگوریتم خرید مشتریان یک مجموعه مسلما منجر به تغییر سیاست های یک مجموعه خواهد شد

بنده هم دوست دارم مثل همیشه لیون رو معرفی کنم به نزدیکانم نه اینکه بهش بگم بگرد ببین کجا قیمت مناسب میده

لینک به دیدگاه

در در 5 مرداد 1399 در 23:48، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

قیمتای شما از دیجی کالا که کمیسیون هم میگیره بالاتره 

چرا باید اینطور باشه؟ فروشنده های اونجا دسترسی بهتری نسبت به شما دارن که قیمت بهتر یا برابر میخوره نهایت؟

بعد وسعت اون کجا وسعت شما کجا! حداقل دیجی اون سر تهرانم باشی برات میارن شما که حتی زحمت ارسال رایگان هم نمیدید هنوزم شما روشن نکردی محدوده ارسال رایگانتون تا کجاست؟ شما همینو رفع کن برای گام اول ارزشمنده

فرومتونم که ما میچرخونیم و سئو میگیرید دیگه نزار بیشتر راجب سیاست های فروشگاه زدن بگم یهو با کاهش امار مواجه نشید پس پول این چیزام که نمیدید که بگیم هزینه خاصی برای تبلیغ و... میدید

همفکری شما گام مثبتیه ولی علت این مسائل مشتری نیست 

اینم بگم یادم نمیره همین قسمت لیون tv  تو تب ماینینگ کاربرو تشویق به ماین میکرد اونم به خاطر فروش بیشتر در فروشگاه و چه بلاها سر قیمت کارت گرافیک نیاوردید و شما جزو اولین کسایی بودید که این تب رو راه انداختید و همون موقع هم حامی 4تا گیمر نبودید

موفق باشيد 

درود

عنوان کردن این جمله به این صورت صحیح نیست، فروشگاه ما ممکنه در برخی از قیمت‌ها بالاتر باشه، اما در بسیاری از قیمت‌ها پایین‌تر هست، به طوری که اصلا هزینه‌ی ارسال نمیتونه میزان اختلاف رو جبران کنه

هر چند که این بخش از صحبت شما هیچ ارتباطی با موضوع تاپیک ایجاد شده نداره، اما این فروم 10 سال پیش از ثبت نام شما ایجاد شده و اگر تاپیکی در فروم ایجاد می‌کنید و در نتایج گوگل به چشم میخوره، علتش مسائل دیگه‌ای هست و اینکه از بستری که ما فراهم کردیم برای اینکه بتونید به صورت مستقیم پیشنهادها و انتقادهای خودتون رو مطرح کنید، و با سایرین به تبادل اطلاعات بپردازید، استفاده کنید یا نکنید، تا زمانی که براساس قوانین تعیین شده فعالیت کنید، انتخابش با خودتون هست که به نظر میرسه شما در این مورد چندان سابقه‌ی درخشانی ندارید

در خصوص ماینینگ هم خدمتتون عرض کنم که تب ماینینگ در سال 2017 فراگیر شده بود، اینکه شما اطلاع رسانی کنید و کاربر با انتخاب خودش اما داشتن دانش کافی اقدام به خرید کنه، تاثیری در افزایش قیمت نداره، افزایش قیمت اصلی ناشی از افزایش نرخ ارز، کمبود کالا در بازار، کاهش واردات و مسائل این چنینی هست، اتفاقی که در خصوص دوران تب ماینینگ هم افتاد و کمبود کالا در بازار و کاهش واردات سبب افزایش قیمت شد.

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، ATER گفته است :

البته انصافا مثل بازار موبایلی ها نباشه

تو بازار های موبایل میری  یه مغازه میگه "این قیمت تضیمنی، برو هر مغازه دیگه ای تو این پاساژ اگر کم تر داد بیا من تفاوتش رو باهات حساب میکنم"  شما هم میری یکی  پیدا میکنی ، طرف میگه مثلا 100 تومن ارزون تر ، میری به جایی که ازش خریدی اطلاع میدی ، فروشنده میاد میره دم مغازه فروشنده که قیمت کم تر داده ، میگه "تقی تو گفتی این گوشی رو این قیمت میدی؟"   طرف هم میگه " کی من ؟ نه احتمالا اشتباه شده مدل رم 64 گیگ رو گفتم" و همین جوری موضوع رو ماست مالی میکنن.

شما ی بار امتحان کن ، من بهت قول میدم بازار موبایلی نباشه :)

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، CRM گفته است :

درود

عنوان کردن این جمله به این صورت صحیح نیست، فروشگاه ما ممکنه در برخی از قیمت‌ها بالاتر باشه، اما در بسیاری از قیمت‌ها پایین‌تر هست، به طوری که اصلا هزینه‌ی ارسال نمیتونه میزان اختلاف رو جبران کنه

هر چند که این بخش از صحبت شما هیچ ارتباطی با موضوع تاپیک ایجاد شده نداره، اما این فروم 10 سال پیش از ثبت نام شما ایجاد شده و اگر تاپیکی در فروم ایجاد می‌کنید و در نتایج گوگل به چشم میخوره، علتش مسائل دیگه‌ای هست و اینکه از بستری که ما فراهم کردیم برای اینکه بتونید به صورت مستقیم پیشنهادها و انتقادهای خودتون رو مطرح کنید، و با سایرین به تبادل اطلاعات بپردازید، استفاده کنید یا نکنید، تا زمانی که براساس قوانین تعیین شده فعالیت کنید، انتخابش با خودتون هست که به نظر میرسه شما در این مورد چندان سابقه‌ی درخشانی ندارید

در خصوص ماینینگ هم خدمتتون عرض کنم که تب ماینینگ در سال 2017 فراگیر شده بود، اینکه شما اطلاع رسانی کنید و کاربر با انتخاب خودش اما داشتن دانش کافی اقدام به خرید کنه، تاثیری در افزایش قیمت نداره، افزایش قیمت اصلی ناشی از افزایش نرخ ارز، کمبود کالا در بازار، کاهش واردات و مسائل این چنینی هست، اتفاقی که در خصوص دوران تب ماینینگ هم افتاد و کمبود کالا در بازار و کاهش واردات سبب افزایش قیمت شد.

سلام
تا اونجایی که میدونم و ذهنم یاری میکنه بارها  قیمت های قطعات کامپیوتری و سخت افزاری دیجی کالا تو برنامه های زنده لیون کامپیوتر مورد بحث و انتقاد
قرار میگرفت اما الان ظاهرا جاتون با دیجی کالا عوض شده. یادتون نره شما داری نام یکی از شاید قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی تخصصی کامپیوتر رو
یدک میکشی. انتظار از شما به خاطر تخصصی بودن و همچنین قدمت و سابقه خوبتون بالاس! مثلا بنده یه قیمت عجیبی تو مقداد کامپیوتر ببینم اصلا
تعجب نمیکنم چون میدونم سیستمشونو و اصلا هیچ انتظاری ندارم ازشون! این که لیون کامپیوتر با بهانه های مختلف قیمت بالای محصولاتشو توجیه 
میکنه برام قابل قبول نیست، دلیل هم دارم میگم خب فلان فروشگاه که قطعا بسیار کوچیکتر از لیون کامپیوتر چرا ارزونتر داره میده؟ چه دلیلی داره؟
و در آخر اینکه اگر انتقادی میشه صرفا به این خاطر که دلمون به حال لیون میسوزه چرا منی که تو محیط لیون وقتمو میگذرونم باید برای خرید قطعات
از جای دیگه ای اقدام به خرید کنم؟ 

لیون جان ما هیچگونه هدف خاصی از این صحبت ها نداریم، تا یه انتقادی میشه نیاین منفی فک کنین که حتما این از یه جایی اومده
و با یه هدف خاصی داره لیون رو بد میکنه والا اینجور نیست!

Untitled.thumb.png.63640f062fcbcf37f04861bd97f23c0a.png

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

سلام
تا اونجایی که میدونم و ذهنم یاری میکنه بارها  قیمت های قطعات کامپیوتری و سخت افزاری دیجی کالا تو برنامه های زنده لیون کامپیوتر مورد بحث و انتقاد
قرار میگرفت اما الان ظاهرا جاتون با دیجی کالا عوض شده. یادتون نره شما داری نام یکی از شاید قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی تخصصی کامپیوتر رو
یدک میکشی. انتظار از شما به خاطر تخصصی بودن و همچنین قدمت و سابقه خوبتون بالاس! مثلا بنده یه قیمت عجیبی تو مقداد کامپیوتر ببینم اصلا
تعجب نمیکنم چون میدونم سیستمشونو و اصلا هیچ انتظاری ندارم ازشون! این که لیون کامپیوتر با بهانه های مختلف قیمت بالای محصولاتشو توجیه 
میکنه برام قابل قبول نیست، دلیل هم دارم میگم خب فلان فروشگاه که قطعا بسیار کوچیکتر از لیون کامپیوتر چرا ارزونتر داره میده؟ چه دلیلی داره؟
و در آخر اینکه اگر انتقادی میشه صرفا به این خاطر که دلمون به حال لیون میسوزه چرا منی که تو محیط لیون وقتمو میگذرونم باید برای خرید قطعات
از جای دیگه ای اقدام به خرید کنم؟ 

درود دوست من ، ی سری مسائل هست که ابتدای تاپیک توضیح دادم ، ی سری مسائل واقعا دست لیون کامپیوتر نیست ، اما حرف های شما رو قبول دارم تا حدودی و داریم ی سری اتفاقات رو رقم میزنیم که تا حدی میتونه روی این مسائل تاثیر داشته باشه ، اما خودتون هم دارین توی این جامعه زندگی میکنید و بهتر درک میکنید که دارم چی میگم ، میتونید تشریف بیارین لیون کامپیوتر و یک روز مهمون ما باشین و ببینید بازار چه خبره 
تنها انتظاری که از شما داریم راه کارهای سازنده هست و قابل اجرا،

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

همه تاپیک رو نخوندم
ولی بنظرم
بنظرم تا قطع کامل همه روابط بین لیون و مقداد انجام نشه

به هیچ عنوان وضعیت لیون بهتر نمیشه

موفق و موید باشید

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

@CRM

@سعید حسینی

به جای این مسائل یه چند تا گرافیک بین بچه ها هدیه پخش کنید {از جمله خودم :D یعنی اگه به منم دادین حرفی نیستا :D }قول میدم دیگه کسی حتی بدتونم نگه 😂

بالاخره شرایط کشورمون جوریه که این چیز ها عادیه دیگه نم نمیدونم ملت از چی ناله میکنن شما خودتون این شرایط قبول کردین { ما اگه از گشنگی بمیریم با تحریم ها میسازیم و امریکادشمن ماست و .... }

با هم دوست باشیم 😜😍 

لینک به دیدگاه

با سلام.

چندین سایت و مجموعه فروش سراغ دارم که به دلیل هزینه های بسیار بالا و قیمت دلاری بالا حساب کردن  شرکت های تامین کننده عملا خودشون رفتن به سمت وارد کردن برای نیاز خودشون.اگر لیون هم بتونه چنین اقدامی(البته نه برای همه محصولات بلکه برای اونهایی که عمده قیمت سیستم بستن رو میگرن مثل کارت و مین و سی پی یو) خیلی می تونه کمک کنه  به وضع قیمتا که در اون موقع باید برای گارانتی و... برنامه ای هم بریزه.

وقتی شما و بقیه فروشگاها (مثل و فافا و دیجی )با هم همکاری کنند و قیمت  تقریبا یکسان از یه تامین کننده دیگهاون موقع اون  وارد کننده ای که  گرون حساب میکنه مجبوره بیاد ارزونتر بده تا  به فروش بره محصولاتش

به جای اینکه جنس که با دلار 40 تومن و  بیشتر بخرید میتونید به فرض با یه واسطه خرید از خارج انجام بدین ارزونتر.و راه های زیادی که ممکنه وجود داشته باشه.

مورد بعدی هم لیون مثلا یه کارت رو با قیمت دلاری 40 میده  در حالی سایت  دیگه دلار 25-30 خب بره از تامین کننده  ارزونتر تهیه کنه قرار نیست که همیشه فقط از یه  نوع تامین کننده قطعات و...  خرید  انجام بشه

اگر  واقعا عزم جدی در این خصوص وجود داره میشه با کمک این مشکلو حل کرد به حدی

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

چیزی به عنوان متعادل شدن قیمت ویا ارزان شدن تو این مملکت وجود نداره.حالا چه کالا باشه تو انبار چه نباشه وچه کالا در راه ایران باشه.به مرگ گرفتن که به تب راضی بشیم .

لینک به دیدگاه

لیون کی تا حالا مشخصات کامل زده که این دفعه دومش باشه. همینجوری یه صفحه میسازن قیمت رو میندازن توش. خودت باید بری دنبال مشخصاتش.

لینک به دیدگاه

@Buddy @Games_OD

شما پستی در این تاپیک زدید که ارتباطی به موضوع نداشت . به همین دلیل پاک شد . لطفا اگر مشکلی هست به صورت خصوصی به من پیام بدید .

لینک به دیدگاه

در در 5 مرداد 1399 در 20:45، CRM گفته است :

توی چند هفته گذاشته توی فروم سر قیمت و تغییر قیمت کالاها باهم توی تاپیک های مختلف صحبت کردیم و توضیحاتی رو برای شما عزیزان نوشتیم ، تصمیم گرفتیم اینجا یک بار دیگه توضیحات رو بنویسیم تا اگر کسی سوال داره با خوندن این متن بخشی از جوابش رو بگیره و اگر سوالی بی جواب موند همینجا سوال کنید.

در حال حاضر با توجه به محدودیت های بازار جهانی و پایین اومدن سطح تولید در بازار جهانی مشکل اصلی که باهاش مواجه هستیم کمبود کالا هست ، توی همین شرایط واردات کشورمون هم کم شده و کالاها به دلایلی مثل اختصاص ندادن ارز نیمایی  توی گمرک موندن و هنوز ترخیص نشدن واردکننده های اصلی کالا خیلی وقت هست انبارهاشون خالی شده و اکثر نمایند های اصلیشون هم کالاهایی که از قبل داشتن رو فروختن  ، خالی شدن انبارهای وارکننده و نماینده ها باعث شده بقیه کسانی که کالا در انبار موجود داشتن کالاهاشون رو گرون کنند و به هیچ عنوان با بقیه بازار که به اون کالا نیاز دارن همکاری نمیکنند و گاهی از مواقع کالاهاشون رو حتی با دلار 100 هزار تومن حساب میکنند!! این ادعا رو دارن که صاحب کالاهستن و هرقیمتی که دوست داشته باشن میفروشن و لیون کامپیوتر هم نمیتونه به زور از اونها بخواد تا کالا رو با قیمت پایین بفروشن، و همین اتفاقات باعث شده هرکسی که کالاداره هر قیمتی که دلش میخواد اعلام کنه و گاهی اوقات شما تفاوت قیمتی بسیار بالایی رو در بازار مشاهده میکنید مثلا 3 نفر که یه کالای مشابه دارن، هر کدوم یه قیمت متفاوت اعلام میکنند و همین قیمت های کذایی و دروغی باعث متشنج شدن بازار میشه
خبر خوب در خصوص کمبود کالا این هست که یک سری سفارش قبل به گمرک رسیدن و در حال ترخیص هستن، اما چون تعداد کالاهای رسیده چندان زیاد نیست، تاثیر خیلی خاصی روی قیمت فعلی بازار و قطعات ندارن، اما از سوی دیگه، یک سری کالا در راه ورود به ایران هستن که تا چند ماه آینده به ایران خواهند رسید و تاثیر خوبی روی بهتر شدن قیمت ها خواهند گذاشت، اما اینکه کی وارد بازار میشن و این اثرگذاری، چه زمانی اتفاق میافته معلوم نیست، همونطور که معلوم نیست پس از بهبود قیمت ها تا چه زمانی شاهد ثبات بهبود خواهیم بود
و تمام این مسائل عنوان شده در کنار مسائل موجود در کشور ما، دست به دست هم دادن که بازاری پر تنش و غیر شفاف داشته باشیم، لیون کامپیوتر، ماه ها هست که در حال پیدا کردن راه حلیه تا بتونه این مسائل رو حل کنه، اما متاسفانه به دلیل اینکه سرعت ایجاد مشکلات جدید نسبت به راه حل های به کار گرفته شده، خیلی بیشتره، فقط بخشی از این مسائل رو تونستیم حل کنیم

با این حال امیدواریم شرایط خوب بشه و از این برهه بگذریم  ،لیون کامپیوتر هم مثل همیشه داره همه تلاشش رو میکنه

عزیز دل، ممنون از این پستتون، اگر میشد راهی برای بررسی موجودی و قیمت کالا پیش از ثبت سفارش باشه خیلی خوب بود. مثلا وقتی من تماس گرفتم برای خرید یک رم به من گفته شد ثبت سفارش بزنید، بعد که زدیم، مشخص شد موجود نیست. خوب اگر دوستان - که میدونم سرشون شلوغه - یک راهکاری برای بررسی موجودی و قیمت پیش از ثبت سفارش بگذارند، خیلی خوب میشد.

البته فقط یک پیشنهاده، شما بهتر میدونید آیا امکان پذیر هست یا نه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان بنده کارم خرید و فروش قطعات استوک هست . مانیتور و کیس و هارد و ............ از زمان شروع کرونا اوضاع واقعا خراب شده و متاسفانه جنس درست و حسابی هم گیر نمیاد . ولی همین الانم در بازار کسایی رو میشناسم که قطعه موجود دارن و نمیفروشن تا بتونن تو شرایط بدتر سود بیشتری بگیرن . با اینجور افراد باید برخورد بشه که متاسفانه نمیشه و طرف میگه جنس خودمه و دوست دارم نفروشم . از طرفی هم خرید حضوری و بازار به خاطر شیوع کرونا بسیار کمتر از قبل شده و اینم برای فروشگاههای اینترنتی بستری رو فراهم کرد که واقعا نمیدونم اسمش رو چی بزارم چون هرچی بگی کلمه درستی ازش در نمیاد 

فقط باید دعا کرد این ویروس و این بلای جهانی کنترل و از بین بره وگرنه روز به روز شرایط بدتر از قبل میشه . قطعه خیلی کم وارد میشه . کمرگی خیلی بیشتر از قبل گیر شده که البته به خاطر این بیماری واقعا نمیشه بهشون خورده گرفت چون با سلامتی کشور طرف هستن . تنها کسایی که الان دارن درست تو این کشور کار میکنن دکترها و پرستارها هستن که از همین جا میگم درود به شرفتون و اگر تمام بدنشون هم از الماس بگیرین بازم کمه . 

و اما درمورد لیون کامپیوتر 

بنده به شخصه عاشق لیون هستم به خاطر فراهم کردن بستری که بتونیم دور هم جمع بشیم . با هم مشکلاتمون رو در میون بزاریم . همفکری کنیم . مشاوره بگیریم و مشاوره بدیم و ............... این که لیون از تالار گفتمانش درآمدی هم داشته باشه نوش جونش . حقش هست و فراهم کردن همچین بستری و کنترلش هم زمان میبره و هم نفر که ناعادلانه است اگر ما بخوایم فقط به خودمون فکر کنیم و بگیم لیون داره از ما استفاده میکنه . این رابطه کاملا دوطرفه هست و ماهم داریم از این فروم استفاده میکنیم و سود میبریم . یا همون قسمت فروشگاه کاربران که هممون به نحوی داریم ازش استفاده میکنیم .

منم از قیمت گذاری های جدید لیون راضی نیستم ولی یه زمانی واقعا نمیگم بهترین ولی یکی از بهترین فروشگاههای اینترنتی کشور بود و قیمت های بسیار بسیار مناسبی داشت . و بعضی از کارهایی که لیون انجام داد بی نظیر بود در کشور و اصلا ثابقه نداشت کسی انجام داده باشه . مثلا همون عید 96 که دوستان گفتن به 50 نفر عیدی های ارزشمندی داد که از یاد رفتنی نیست 

امیدوارم این مشکلات هم حل بشن و لیون به دوران قبلی خودش برگرده و شاهد قیمت های بسیار مناسب نه تنها در لیون بلکه در کل کشور باشیم چون واقعا داریم زیر این قیمت ها و رقم ها له میشیم . 

آرزوی سلامتی کامل برای تمام لیونی های عزیز آرزومندم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...