رفتن به مطلب

درخواست Downgrade کردن فیرمور مودم Zyxel (کمک فوری)

Sandor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقت شما بخیر

لطفا تا آخر بخونید و اگر مقدوره بهم کمک کنید، شاید برای شما هم پیش بیاد.

بنده به یک کمک فوری نیاز دارم. مودم بنده مدل دقیقش هست:

DEL1202-T10B/B از برند کذایی Zyxel

این مودم رو من خیلی وقت پیش زمانی که دانشجو بدوم تهیه کردم و تا الان مثل ساعت داره کار می‌کنه. ماجرا به زمانی برمی‌گرده که من همین چند وقت پیش با اینترنت شاتل مشکل داشتم و کارشناس بی‌سوادشون به من گفتند که مشکل شما با آپگرید کردن فیرمور مودم حل میشه! و گفت که اتفاقا فیرمور به روز مودم شما رو در سایتمون (شاتل) داریم. من گفتم مودم من مدل DEL1202-T10B/B هست، یه مقداری قدیمی هست، مطمئنید که فیرمور به روز هست؟ ایشون گفت مگه مودم همونی نیست که سیاهه؟ بدون آنتنه؟ من گفتم نه برای من آنتن داره، که ایشون هم گفت نه همونه، بزن اوکیه. اینو شما تست کن اگه بازم مشکل بود ما برات تیکت کنیم و از این چرت و پرتا.

منم احمق رفتم از سایت شاتل فریمور رو دانلود کردم. مدل دقیق فایل فیرمور این بوده:

DEL1201-V100AAML6b3 و صفحه‌ی دانلود هم براتون می‌ذارم، تو این لینک

من این فیرمور رو با موفقیت نصب کردم ولی از وقتی اینکارو کردم دیگه وای فای مودم کار نمی‌کنه، یعنی روشن میشه ولی هیچ دستگاهی نمی‌شناستش. با چندتا گوشی تست کردم و هیچکدوم وای فای مودم رو شناسایی نمی‌کنن (یعنی اصلا تو لیست نمیاد)

راه‌های زیادی رو هم تست کردم، مثل ریست سخت‌افزاری، تغییر نام کاربری وای فای و ... . الان تنها گزینه‌ی محتملی که به ذهنم می‌رسه اینه که فیرموری که نصب کردم در اصل متعلق به نسخه‌ای از مودم من بوده که وای فای نداره. این رو بیشتر محتمل می‌دونم چون اون احمق پشتیبانی هم گفت که مودمت همونیه که آنتن نداره.

الان تنها راه ممکن اینه که من فیرمور درست رو پیدا و نصب کنم که خب هرچی تو نت گشتم اصلا مودمو منو پیدا نمی‌کنه! یه لینک پیدا کردم تو این صفحه ولی مودمی که پیدا شده، اسم کاملش هست AMG1202-T10B که هم‌مدل من نیست و تلاش کردم نصب نمی‌شد. بنابراین یه گزینه می‌مونه و اونم Downgrade کردن فیرمور هست. ولی من سی‌دی این مودمم رو گم کردم. از دوستان عاجزانه خواهش دارم اگر کسی مودم مشابه من رو چه تو خونش یا تو مغازه‌اش داره یا اگر بتونه پیدا کنه، از سی‌دیش فیرمور اصلی رو برام بفرسته. واقعا سر این مسئله الان یه خانواده اسیر شدن، نمی‌تونن به وای فای مودم وصل شن و مدام باید بسته ایرانسل بخرن که خودتون بهتر می‌دونید هم گرونه و هم قطعی داره.

ممنون میشم کمکم کنید

لینک به دیدگاه

https://delsa.net/مرکز-دانلود/فریم-ورها/فریم‌ورهای-زایکسل/

این خود سایت نمایندگی زایکسله فریمور مدل شما هم هست

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

https://delsa.net/مرکز-دانلود/فریم-ورها/فریم‌ورهای-زایکسل/

این خود سایت نمایندگی زایکسله فریمور مدل شما هم هست

سلام. رفتم و دانلود کردم اما اصلا آپگرید نمی‌شه. یعنی شروع میکنه به آپلود کردن فایل فیرمور ولی یهو صفحه رفرش می‌شه و مودم ریست می‌شه! چندبار این کارو کردم ولی فایده نداشت، مودم رو ریست هم کردم و باز هم همین اتفاق می‌افته.

الان رفتم فیرموری که رو شاتل بود رو دوباره دانلود کردم و مودم فقط اونو می‌شناسه!

چرا؟

یعنی این فیرمورها برای مدل مودم‌ من نیستن؟ یا فیرمور شاتل یه جوریه که اجازه نصب به بقیه فیرمورها رو‌ نمی‌ده؟

الان تنها راه همون دانگرید کردنه و دوستان باید کمک کنن اگه این مودم رو‌تو‌ منزل یا مغازشون دارن

از دوستان کسی هست اینجا که به نمایندگی زایکسل تهران دسترسی داشته باشه؟ و بتونه فیرمور رو بگیره و برام بفرسته؟ استان ما نمایندگی نداره اصلا

لینک به دیدگاه

سلام

http://www.sdpars.ir/فریمور-firmware-مودم-زاکسل-zyxel/ فریمور های این سایت رو هم تست کردید ؟

https://biosdan.ir/file/فریمور-مودم-zyxel-del-1202-t10b-b/  هم داره فایل فریمور رو ولی 10.000 میگیره 😑

لینک به دیدگاه

احتمال خیلی زیاد باید مودم باز بشه و فایل دامپ رو با پروگرمر فلش کنید

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، m.reza گفته است :

سلام

http://www.sdpars.ir/فریمور-firmware-مودم-زاکسل-zyxel/ فریمور های این سایت رو هم تست کردید ؟

https://biosdan.ir/file/فریمور-مودم-zyxel-del-1202-t10b-b/  هم داره فایل فریمور رو ولی 10.000 میگیره 😑

برای مورد دوم که فقط می‌تونم بگم متاسفم

برای مورد اول هم، این همونیه که رو سایت شاتل هست. حتی اسم فایل و سایزش همونه. الان تنها راه اینه که برگردم به فیرمور اولیه مودم.

در 7 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

احتمال خیلی زیاد باید مودم باز بشه و فایل دامپ رو با پروگرمر فلش کنید

واقعیتش نه توان این کار رو دارم و نه حاضرم ریسک بکنم. یک بار آقایون خواستن مشکل نت ما رو با آپگرید فیرمور حل کنن، زدن **ین توش. الان اگه بدم مودمو باز کنن که دیگه هیچی، همون کار اولیه‌اش رو هم نمی‌کنه.

دوستان اگر کسی رو می‌شناسید، حتی مغازه‌دار باشه، اگه بتونید اون سی‌دی اصلی مودم رو پیدا کنید فکر کنم توش باید فیرمور اصلی باشه

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sandor گفته است :

برای مورد دوم که فقط می‌تونم بگم متاسفم

برای مورد اول هم، این همونیه که رو سایت شاتل هست. حتی اسم فایل و سایزش همونه. الان تنها راه اینه که برگردم به فیرمور اولیه مودم.

واقعیتش نه توان این کار رو دارم و نه حاضرم ریسک بکنم. یک بار آقایون خواستن مشکل نت ما رو با آپگرید فیرمور حل کنن، زدن **ین توش. الان اگه بدم مودمو باز کنن که دیگه هیچی، همون کار اولیه‌اش رو هم نمی‌کنه.

دوستان اگر کسی رو می‌شناسید، حتی مغازه‌دار باشه، اگه بتونید اون سی‌دی اصلی مودم رو پیدا کنید فکر کنم توش باید فیرمور اصلی باشه

دوست عزیز

به هیچ عنوان مودم نباید ابدیت بشه. مگر ایرادی داشته باشه که بخوای دیگه از خیرش بگذری.

فریمور هیچ موقه تو سی دی مودم نمیزارن. 

باید پشت مودم باز شه با پروگرامر انجام بشه که اونم کار هر کسی نیست. اونم تازه باید فایل دامپ موجود باشه.

این انجمن https://homeforum.zyxel.com/ است

توش ثبت نام کن. مشکلت بگو انشاله راه حل پیدا میشه

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

V200AAMQ1b11_D0.zipاین فایل که گذاشتم برای مودم شماست. این فایل با اون فایلی که لینک چند تا پست بالاتر دوستان گذاشته بودن ، فرق داره (چک کردم)

این بزن انشاله درست میشه.

البته مسولیت خودت. بعد نیای بگی شما گفتی یا هر چیز دیگه ای.

بهر حال خربزه خوردی باید پای لرزش هم بشینی

Zyxel-Firmware-Upgrade-Procedure_Delsa-version-2-1.pdf

لینک به دیدگاه

درود. تصویر نوشته‌های پشت مودم رو بذارین تا مدل دقیق و بیلد اون مشخص بشه

در 22 ساعت قبل، Sandor گفته است :

DEL1202-T10B/B

این مدل در بازار جهانی با این نام موجود نیست، مورد مشابهش مدل AMG1202-T10B هست که آنتن داخلی داره

مدل مشابه مودم شما هم AMG1312-T10B هست که دارای آنتن هست و شکلش هم فکر کنم مشابه شکل مودم سطر بالایی باشه

در هر حال شما میتونین تمام فرمورهای مورد نیازتون رو توی FTP رسمی زایکسل دریافت کنین: (با Edge یا IE باز کنین بهتره)

البته باید با مسئولیت خودتون از این فایل‌ها استفاده کنین

ftp.zyxel.com

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

V200AAMQ1b11_D0.zipاین فایل که گذاشتم برای مودم شماست. این فایل با اون فایلی که لینک چند تا پست بالاتر دوستان گذاشته بودن ، فرق داره (چک کردم)

این بزن انشاله درست میشه.

البته مسولیت خودت. بعد نیای بگی شما گفتی یا هر چیز دیگه ای.

بهر حال خربزه خوردی باید پای لرزش هم بشینی

Zyxel-Firmware-Upgrade-Procedure_Delsa-version-2-1.pdf 1.59 MB · 0 downloads

درود

ممنون از شما. عکسی که داخل پی دی اف هست شبیه مودم منه. این مودم 2 آنتن داره ولی مودم من تک انتن هست. تست که حتما می‌کنم چون فیرموری که از شاتل گرفتم همچنان قابل نصبه.

فقط میشه بپرسم این فایل رو از کجا گرفتید؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sandor گفته است :

درود

ممنون از شما. عکسی که داخل پی دی اف هست شبیه مودم منه. این مودم 2 آنتن داره ولی مودم من تک انتن هست. تست که حتما می‌کنم چون فیرموری که از شاتل گرفتم همچنان قابل نصبه.

فقط میشه بپرسم این فایل رو از کجا گرفتید؟

شما نصب کن خبرش بده

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

شما نصب کن خبرش بده

مثل قبلیاس. فایل رو آپلود نمیکنه و مودم رو ریست می‌کنه. نمیشه از این فیرمور استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

مثل قبلیاس. فایل رو آپلود نمیکنه و مودم رو ریست می‌کنه. نمیشه از این فیرمور استفاده کرد.

DDEL1202-T10B-BV200AAMQ1b14_C0.binاینم چک کن . این هم فرق داره

http://www.sdpars.ir/فریمور-firmware-مودم-زاکسل-zyxel/DDEL1202-T10B-BV200AAMQ1b14_C0.bin

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

این همونیه که شاتل تو سایتش گذاشته. دقیقا حجم و نام فایل یکیه. ورژنش هم همونه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

این همونیه که شاتل تو سایتش گذاشته. دقیقا حجم و نام فایل یکیه. ورژنش هم همونه

شاتل 1201 گذاشته.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

شاتل 1201 گذاشته.

نه این همونه.

اینجا براتون های لایت کردم

Untitled.thumb.jpg.c37ab38ab5ccb060c48f87bdf989df49.jpg

نکته عجیب ماجرا اینه که انگار همین یدونه فایل از این مودم موجوه. حتی اونی که شما اول پیشنهاد دادی، به نظرم میومد درست باشه و فقط ورژنش فرق می‌کرد (از 14 به 11) ولی مودم اونم نصب نمی‌کنه. خیلی عجیبه

لینک به دیدگاه

این فایلهای پولی که میبینی . اینا رو نمیتونی با نرم افزار خود مودم اپلود کنی.

اینا فایل فلش است . یعنی فایل دامپ. باید با پراگرمر انجام بشه.

احتمال درست شدن با نرم افزار خودش خیلی کمه. بگرد دنبال تعمیر کاری که پروگرامرش داشته باشه.

میشه اینجوری نظر داد

الان بوت لودر مودم تغییر پیدا کرده و فایل قبلی دیگه لود نمیکنه. پس باید با پروگرامر انجام داد

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

این فایلهای پولی که میبینی . اینا رو نمیتونی با نرم افزار خود مودم اپلود کنی.

اینا فایل فلش است . یعنی فایل دامپ. باید با پراگرمر انجام بشه.

احتمال درست شدن با نرم افزار خودش خیلی کمه. بگرد دنبال تعمیر کاری که پروگرامرش داشته باشه.

میشه اینجوری نظر داد

الان بوت لودر مودم تغییر پیدا کرده و فایل قبلی دیگه لود نمیکنه. پس باید با پروگرامر انجام داد

نمی‌دونم والا. الان اینقدر اعصابم بهم ریخته که حتی نمی‌تونم به ریسک پروگرم شدنش هم فکر کنم که مبادا بدتر بشه.

ممنون بابت وقتی که گذاشتی دوست عزیز 3>

لینک به دیدگاه

درود

بنده همین مودمو دارم، ورژن فریمورش اینه: V2.00(AAMQ.1)b14_C0_20181206

مال منم گاهی وایفایش میپره یعنی روشنه ولی تو دستگاها نمیاد! تنها راه حلش اینه که میذارم چند ساعت خاموش بمونه بعدش خوب میشه یا بعضی موقع ها هم وقتی پیسی رو روشن میکنم و از طریق لن وصل میشم، وایفای هم خودش خوب میشه :| البته ده درصد موارد اینطوریه و بیشتر وقتا وقتی روشن میکنم مشکلی نداره! مال منم قبل اپدیت کردن اصلا مشکلی نداشت و بعد آپدیت اینطوری شد!

در مورد آپدیت این مودم این که شما اول باید رست فکتور کنی بعد فایل اپدیت رو بهش بدی تا انجام بده! البته نمیدونم داونگرید میشه یا نه! ولی احتمالش خیلی کمه 😔

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

نمی‌دونم والا. الان اینقدر اعصابم بهم ریخته که حتی نمی‌تونم به ریسک پروگرم شدنش هم فکر کنم که مبادا بدتر بشه.

ممنون بابت وقتی که گذاشتی دوست عزیز 3>

یه عکس از برد مودم بفرس. که شماره ایسی فلش توش واضح پیدا باشه.

اگه تو لیست ساپورت پروگرامرم باشه. رایگان برات انجام میدم. ولی باید فایل فلش بخری.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Alien87 گفته است :

درود

بنده همین مودمو دارم، ورژن فریمورش اینه: V2.00(AAMQ.1)b14_C0_20181206

مال منم گاهی وایفایش میپره یعنی روشنه ولی تو دستگاها نمیاد! تنها راه حلش اینه که میذارم چند ساعت خاموش بمونه بعدش خوب میشه یا بعضی موقع ها هم وقتی پیسی رو روشن میکنم و از طریق لن وصل میشم، وایفای هم خودش خوب میشه :| البته ده درصد موارد اینطوریه و بیشتر وقتا وقتی روشن میکنم مشکلی نداره! مال منم قبل اپدیت کردن اصلا مشکلی نداشت و بعد آپدیت اینطوری شد!

در مورد آپدیت این مودم این که شما اول باید رست فکتور کنی بعد فایل اپدیت رو بهش بدی تا انجام بده! البته نمیدونم داونگرید میشه یا نه! ولی احتمالش خیلی کمه 😔

سلام

ممکن هست فایل فیرمور اگر داری رو برام بفرستی؟

موارد دیگه‌ای که گفتید رو منم انجام دادم ولی نه اینکه حالا مثلا مودم رو بذارم خاموش باشه به مدت طولانی یا چی. نمی‌دونم واقعا

در 4 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

یه عکس از برد مودم بفرس. که شماره ایسی فلش توش واضح پیدا باشه.

SSID منظورتونه؟

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

سلام

موارد دیگه‌ای که گفتید رو منم انجام دادم ولی نه اینکه حالا مثلا مودم رو بذارم خاموش باشه به مدت طولانی یا چی. نمی‌دونم واقعا

SSID منظورتونه؟

پشت مودم باز کن عکس از برد الکترونیکیش بزار

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali-0098 گفته است :

پشت مودم باز کن عکس از برد الکترونیکیش بزار

راستش چون خیلی به خودم اعتماد ندارم و الانم ذهنم مشغوله، ممکنه بزنم یه چیز دیگشو خراب کنم، اگه ایرادی نداره اجازه بدید این گزینه پروگرم کردن رو بذارم به عنوان آخرین گزینه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

راستش چون خیلی به خودم اعتماد ندارم و الانم ذهنم مشغوله، ممکنه بزنم یه چیز دیگشو خراب کنم، اگه ایرادی نداره اجازه بدید این گزینه پروگرم کردن رو بذارم به عنوان آخرین گزینه

چند تا گزینه انتحاری هم وجود داره ولی توصیه نمیشه. امکان داره مودم دیگه روشن نشه.فقط در صورتی که فایل فلش و پروگرامر دسترسی داشته باشید.

در ضمن اون فریموری که الان روش نصبه چک کنید ببینید ایا اون مدل وای فای داره. اگه داره تو تنظیمات مودم بگردید و انگولک کنید شاید فرجی شد

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Sandor گفته است :

سلام

SSID منظورتونه؟

درود

همینه که تو سایت شاتل موجوده! مثل مورد شما، مال منو هم پشتیبانی شاتل آپدیت کرد!

https://www.shatel.ir/dl/StaticContent/uploads/File/DDEL1202-T10B-BV200AAMQ1b14_C0.bin

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...