رفتن به مطلب

درخواست Downgrade کردن فیرمور مودم Zyxel (کمک فوری)

Sandor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به روزرسانی:

مشکل حل شد و به شکل کاملا تصادفی.

امروز ظهر گفتم به توصیه دوست عزیز @Alien87 یک بار مودمو روشن کنم و بلافاصله وای فای رو روشن کنم ببینم میشناسه یا نه، یعنی این تفکر تو ذهنم بود که خب مثلا مودم الان استراحت کرده دیگه کار می‌کنه! از این فکرای عجیب! و خب گوشیم مودم رو شناخت!

من واقعا از دیشب تا حالا کار خاصی نکردم. فقط دیشب برای آخرین بار، کابل تلفن رو از مودم جدا کردم، مودم رو ریست کردم، فیرمور رو دوباره ریختم (همونی که شاتل داده بود) و فقط این بار، تنظیمات ACS ور تو مودم غیرفعال کردم (بخشی هست که اجازه میده پیشتیبانی شاتل به صورت ریموت با مودم ور بره). مجددا مودم رو خاموش و روشن کردم و مودم رو بازم هم بدون اتصال خط تلفن کانفیگ کردم. در واقع تمامی این مراحل با مودم خام انجام دادم. ولی خب جالبه که بازم بعدش وای فای مودم شناسایی نمی‌شد. دیگه ناامید شدم تا اینکه ظهر امروز معجزه شد.

خودمم نمی‌دونم تو این فاصله چی پیش اومده. اینکه مثلا بذاریم مودم استراحت کنه و خودش درست میشه خیلی از نظر فنی توجیح‌پذیر نیست!

فعلا که وای فای گوشی رو قطع نکردم از ترس :))

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sandor گفته است :

به روزرسانی:

مشکل حل شد و به شکل کاملا تصادفی.

امروز ظهر گفتم به توصیه دوست عزیز @Alien87 یک بار مودمو روشن کنم و بلافاصله وای فای رو روشن کنم ببینم میشناسه یا نه، یعنی این تفکر تو ذهنم بود که خب مثلا مودم الان استراحت کرده دیگه کار می‌کنه! از این فکرای عجیب! و خب گوشیم مودم رو شناخت!

من واقعا از دیشب تا حالا کار خاصی نکردم. فقط دیشب برای آخرین بار، کابل تلفن رو از مودم جدا کردم، مودم رو ریست کردم، فیرمور رو دوباره ریختم (همونی که شاتل داده بود) و فقط این بار، تنظیمات ACS ور تو مودم غیرفعال کردم (بخشی هست که اجازه میده پیشتیبانی شاتل به صورت ریموت با مودم ور بره). مجددا مودم رو خاموش و روشن کردم و مودم رو بازم هم بدون اتصال خط تلفن کانفیگ کردم. در واقع تمامی این مراحل با مودم خام انجام دادم. ولی خب جالبه که بازم بعدش وای فای مودم شناسایی نمی‌شد. دیگه ناامید شدم تا اینکه ظهر امروز معجزه شد.

خودمم نمی‌دونم تو این فاصله چی پیش اومده. اینکه مثلا بذاریم مودم استراحت کنه و خودش درست میشه خیلی از نظر فنی توجیح‌پذیر نیست!

فعلا که وای فای گوشی رو قطع نکردم از ترس :))

;کاکو مال نیت پاک شما بوده.

نذر چیزی نکردی😉

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

;کاکو مال نیت پاک شما بوده.

اگه به نیت بود که خب الان خیلی چیزا حل بود.

دست شما درد نکنه بابت پیگیری‌های دیشب. امیدوارم که کار به گزینه‌های سخت نرسه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sandor گفته است :

اگه به نیت بود که خب الان خیلی چیزا حل بود.

دست شما درد نکنه بابت پیگیری‌های دیشب. امیدوارم که کار به گزینه‌های سخت نرسه

خواهش میکنم. دوست داشتم مشکلت حل کنم.

فکر نکنم دوباره مشکل برگرده. احتمالا درست شده.

من تا حالا دوتا مودم ابدیت کردم هردوتا اوضایی شد. یکیش فرستادم به دیار باقی. بکبشم بخشیدم به کسی(البته اون که الان داره استفاده میکنه میگه همچیش اوکیه!)

لینک به دیدگاه

آپدیت:

متاسفانه امروز وای فای مودم از کار افتاده دوباره :(

با وجود اینکه کل دیشب رو مودم خاموش بوده (به قول دوستان استراحت کرده) ولی امروز توسط هیچ دیوایسی شناخته نمیشه. این رندوم بودن ماجرا شدیدا روی اعصابه

راهی وجود داره که ما اینترنت رو به کمک کابل به سیستم وصل کرده باشیم و بعد همون اینترنتِ سیستم رو به کمک یه دانگلی چیزی به دیوایس‌هایی مثل موبایل وصل کنیم؟

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

با گوشی غیر از شیائومی تست کردین؟

خیلی از این گوشی‌ها مشکل شناسایی شبکه‌های بی‌سیم رو دارن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sandor گفته است :

آپدیت:

متاسفانه امروز وای فای مودم از کار افتاده دوباره :(

با وجود اینکه کل دیشب رو مودم خاموش بوده (به قول دوستان استراحت کرده) ولی امروز توسط هیچ دیوایسی شناخته نمیشه. این رندوم بودن ماجرا شدیدا روی اعصابه

راهی وجود داره که ما اینترنت رو به کمک کابل به سیستم وصل کرده باشیم و بعد همون اینترنتِ سیستم رو به کمک یه دانگلی چیزی به دیوایس‌هایی مثل موبایل وصل کنیم؟

بله وجود داره .

یه دانگل وای فای بخر

بعد تبدیل به هات استپات بکن . اینجوری میشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

با گوشی غیر از شیائومی تست کردین؟

خیلی از این گوشی‌ها مشکل شناسایی شبکه‌های بی‌سیم رو دارن

بله، گوشی‌های دیگه هم همین هستند. به علاوه اینکه من با گوشی خودم، وای فای همسایه‌ها رو می‌تونم شناسایی کنم ولی مودم خودم رو نه.

نظر نهایی:

بنده با یک مختصص شبکه و سخت‌افزار صحبت کردم. ایشون گفت به این مشکل میگن بریک شدن مودم و و دقیق‌تر اینکه فیرمور برای نسخه‌ی Hardware ID مودم من نبوده. فیرمور اگر دقیقا از سایت اصلی سازنده گرفته نشده باشه، باعث همچین مشکلی میشه. (بلایی که شاتل سر ما در آورده) تنها راه حل اینه که پول بدم و مودم رو پروگرام بشه. با توجه به صحبتی که کردم، هزینه این راه به دردسرش نمی‌ارزه و بهتره که یک مودم دیگه تهیه بشه.

خلاصه اینکه دوستان، به هیچ وجه این حرف پشتیبانی ISPها رو باور نکنید که با آپگرید فیرمور میشه کیفیت اینترنت رو بهتر کرد! و بهتره که هیچوقت هم این کار رو نکنید

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Sandor گفته است :

بله، گوشی‌های دیگه هم همین هستند

مستقیم با سایت یا پشتیبان مودم (شرکت سازنده) مکاتبه کنین تا فریمور درست رو براتون بفرستن...

این کار بهترین کار هست

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

دوستان من هم دقیقا مشکل این برادر رو دارم هی وای فای مودم میپره ضمنا اصلا هر چی سرچ میزنی این مدل تو بازار جهانی نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...