رفتن به مطلب

اخبار، بحث و بررسی اینترنت شرکت شاتل

reza-hatami
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ظاهرا پیش فاکتورهای ماه بعد که با نرخ قبلی صادر شده بود رو هم تغییرات توش اعمال کردن و با نرخ جدید به روز کردن!

لینک به دیدگاه

جدول قیمت سرویس نقره ای شاتل بعد از حذف به روزرسانی شد ( قیمت قبلی درجدول ثبت شده)

2020-09-30_093935.thumb.jpg.4ed6e7c835ae50e5feab21f875bb35ef.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

پیش فاکتور برای من صادر شده بود سرویس 16 مگ 150 تومان(بدون عوارض) الان باز شده 100 تومان +9 جمعا 109 مثل قبل.

حالا چی شده کوتاه اومدن،یا اینکه فعلا یکی دوماهی به تعویق انداختن خدا میدونه قضیه چیه ولی فکر نکنم کلا بی خیال افزایش قیمت بشن!

ویرایش شده توسط M4ST3R
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، M4ST3R گفته است :

پیش فاکتور برای من صادر شده بود سرویس 16 مگ 150 تومان(بدون عوارض) الان باز شده 100 تومان +9 جمعا 109 مثل قبل.

حالا چی شده کوتاه اومدن،یا اینکه فعلا یکی دوماهی به تعویق انداختن خدا میدونه قضیه چیه ولی فکر نکنم کلا بی خیال افزایش قیمت بشن!

همین 100 تومن هم گرون فروشی هستش حداکثر باید 80هزار تومن باشه. 195 حتما شکایت بزنید

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

جواب شاتل درمورد تفاوت قیمت با مصوبه 266 سازمان تنظیم مقررات:2020-09-30_223428.jpg.9ecfbcee66a7941db5151ba0dd1ac0c0.jpg

در 19 ساعت قبل، M4ST3R گفته است :

درجدول قیمت قبل رو زدن ولی افزایش قیمت هست مثلا سرویس 8 مگ :2020-09-30_223626.jpg.48f763841c0e9d47b04ab1a00099c245.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

درود خدمت همه دوستان

به ویژه گیمر های عزیز !

خیلی سریع میرم سر اصل مطلب ... همونطور که در جریان هستین شاتل تو یه حرکت Head Shot کنندخدمات تعرفه ( نقره ای ) رو حدودا" 50% افزایش داد و باعث انتقاد شدید کاربرا شد جوری که اغلب کاربرا اینترنتشون رو تخلیه کردن !!!

خب از اونجایی که من (خودم) بیش از 5 ساله اینترنت شاتل دارم و خدای تا به الان ازش راضی بودم ! با این حرکتشون صدای منم در بیاد !!! اخه اصلا قابل هضم نبود واسه تعرفه ای که 55 میدادم رو بابتش 82 تومن بدم ... مگه چه تغییری درش ایجاد شده ؟!

مثلا اگه ADSL رو کرده بودن VDSL میگفتم یه چی .... ولی این ADSL لعنتی ... با 84 گیگ درماه سرعت 500 کی 82 هزار تومان می ارزه ؟! نه فانوسن :|

خلاصه خوش تو چشمام جمع شده بود ! از شانس بدشون هم یه چند روزی بود که نت ام پینگ و پکت لاستش رفته بود بالا ( درکل همیشه فیکس هستش ) رنگ زدم پشتیبان فنی ! خدا روز بد نبینه ...

اقا 45 دقیقه فقط داشتم با اعصبانیت باهاشون دعوا میکردم ! در اخر هم یه حرفی زدم برگاشون ریخت :D

گفتم نیگاه با این کاراتون دارین یه تاریخ انقضا واسه خودتون میچینین ! که صد البته زودتر از اون چیزی که فکر میکنین ... به تاریخ انقضا نزدیک شدین و میشین ! خلاصه دقت کنین ....

به اعنوان مثال . تا همین چند وقت پیش ISP های مثل اسیاتک و پارس انلاین زیر شما بودن ولی الان از شما هم سبقت گرفتن ! در جریانین !؟ اونم با چند حرکت که یکیش همین پنل گیمینگ هستش که واقعا" به چشم می یاد پینگ 4.2.2.4 رو از 120 میکنن 70 نه شما

به اسم پنل گیمینگه پینگ 4.2.2.4 رو از 120 میکنین 90 :| که اونم بعدش خط شدیدا" نویز دار میشه :|

بعدش احترام به مخاطب هستش : یعنی اینکه اگه مشکلی تو نت پیش بیاد نمیان یه ساعت سر خودشون رو درد بیارن راحت یه هدیه میدن سر و ته موضوع رو میارن نه عینه شما که نه تنها هدیه نمیدین بلکه تو یه شب تعرفه ای که تا دیروزش 55 میدادم رو 82 میگیرین اخر سر هم منت میذارین سرمون که سرویسش نقره ای هستش ! چجور نقره ای هستش که من در طول یکماه 25 روزش مشکل پیمگ دارم ؟! :| وقتی یه سرویسی رو گرون میکنین لااقل فکر اینجاشو هم بکنین .....

و در اخر ... که واقعا" این حرف تا مغز و استخون رو تحت تاثیر قرار گذاشت :D

'گفتم نیگاه ... قبلا" هم گفتم الانم مجددا" تاکید میکنم ( مثلا واسه اینکه  بترسن حساب ببرن ) من فعال IT هستم و همچنین سخت افزار تو اغلب سایت های وغیره ... ایران و خارج فعالیت دارم جوری که امار دقیق شاتل دستمه !!! ( پشما ریخت قشنگ حسش کردم :D )

میدونم که اوضاع شاتل چند وقتیه خیلی خیته :D و تو بن بست ورشکستگی قرار گرفته !!! و تا همین چند ماه پیش بیش از 7 هزار کاربر ریزش داشته !!! خلاصه فکر نکنین بی خبریم ... راه درتسش این نیست ...

پسر فکر نمیکردم اینقد این حرفا روشون تاثیر بذاره پشت بندش ا با چند تا از دوستام هم صحبت کرده بودم که اونا هم زنگ بزنن این حرفارو تایید کنن ...

راه درست رو من بهتون میگم چیه :D اینکه اول به مخاطب هاتون احترام بذارین به ویژه کاربر های قدیمی یکی مثل من که بیش از 5 ساله با شما هستم ! من الان واسه شاتل اینه یه سرمایه میمونم ! غیر از اینه !؟ خب شما با این کاراتون دارین این سرمایه رو به اتیش میکشین !!!

ببینین نمیگم گرون نکنین یا چیزی گرون نشده یا نمیشه ! گرون بکنین ولی با فکر با حساب و کتاب نه الکی الکی یه شبه تعرفه ای 55 تومن منو بکنین 82 تومن :|

این افزایش قیمت هارو بیشتر به کاربران تازه شاتل اختصاص بدین ! بنا به دلایلی که عرض کردم با اینکار هم به کاربر های قدیمی که حکم سرمایه شمارو دارن احترام گذاشتین هم اینکه اعتبار شما بیشتر میشه و یجورایی اینطور بر سر زبون ها میفته که شاتل چقد خوبه که کاربرای قدیمش اینقد ازش راضی هستین و دل نمیکنن ازش ! و از اونطرف هم شما به سود خودتون رسیدین همم کاربرای تازه وارد اید بها بدن تا جایگاه ما برسنن ! بازم بنا به توضیحاتی که عرض کردم ! ( قرار نیست که نت خوب و با کیفیت مزد کاره همه پولدارا باشه ما دهنمون سرویس شد تا این نت الان شده نت ما پای شما وایتادیم حالا شما پای ما وایسین )

خلاصه این حرفا به سرعت فیبرنوری رسید به دست بالا دست ها ..... و الان ثمره اش رو داریم میبینم و خدای خیلی خوش حالم که واقعا" واسه یبار هم که شده به حرف ما کاربرا شدن !...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و الان تمام تعرفه ها برگشتن به حالت قبل ... با همون امکانات ...

از همه دوستان شاتلی خواهش میکنم برن از شاتل بابت این اقدام خوبشون تشکر کنن تا ... این اتحاد بین کاربر و isp باقی بمونه ... و هربار بتونیم حرف دلمون رو به گوششون برسونیم .

Shatel.jpg

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

در در 10 مهر 1399 در 02:11، invoker گفته است :

سلام

تشکر!! قیمت به قبل برگشته ولی افزایش قیمت هست و در جدول اعلام نشده ، این جواب شاتل برای سرویس 8 مگ چند ساعت پیش:2020-09-30_223626.jpg.c174aba51fc8b86872b6489d9b846779.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یا ابلفضل!!!!!!

چقدر شاتل گرونه؟

من واسه خونه از مخابرات میگیرم، vdsl هم هست، ماهی 90 گیگ 50 تومن سرعت هم 8 مگابیته، ولی ظاهرا مخابرات یه باگی خورده سرعتم رو حداکثر کشش خط ست میشه، معمولا 18-20 عه...

لینک به دیدگاه

😂😂😂😂😂

ببین چه بلایی سر ملت اومده که نتی که ماهیی 5 تومنم نمیارزه دارن 60 میدن به مردم و افزایش قیمت هم داشته و الان باز ملت خوشحالن که ارزون شد 😂😂

عین همون مثال مهران مدیری

الان دلار 30 تومن بشه 25 تومن همه خوشحال خندون 😂😂😂

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، ahmadsa گفته است :

سلام

تشکر!! جدول قیمت به قبل برگشته ولی افزایش قیمت هست و در جدول اعلام نشده ، این جواب شاتل برای سرویس 8 مگ چند ساعت پیش:2020-09-30_223626.jpg.c174aba51fc8b86872b6489d9b846779.jpg

افزایش تعرفه بیشتر از 50 درصدی شاتل

در 5 دقیقه قبل، naderblue گفته است :

چقدر ساده هستید اینا با حرف یه نفر تغییر سیاست نمی دن 

کلا قضاوت تو خون ما ایرانیان هست و بس ...

------------------------------------------------------------------------

01.jpg

02.jpg

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ahmadsa گفته است :

جواب شاتل درمورد تفاوت قیمت :2020-09-30_223428.jpg.9ecfbcee66a7941db5151ba0dd1ac0c0.jpg

درجدول قیمت قبل رو زدن ولی افزایش قیمت هست مثلا سرویس 8 مگ :2020-09-30_223626.jpg.48f763841c0e9d47b04ab1a00099c245.jpg

پشتیبانی رو بی خیال 195 شکایت بزنید ببنید سازمان تنظیم مقررات چی میگه

در 2 ساعت قبل، invoker گفته است :

کلا قضاوت تو خون ما ایرانیان هست و بس ...

------------------------------------------------------------------------

01.jpg

02.jpg

سرعت 4مگابیت 55؟؟؟؟ قیمتش باید 40 هزار تومن باشه همینم گرون فروشیه

لینک به دیدگاه

قضاوتی نبود دوست عزیز ،بالاتر اون مورد عنوان شد ،فعلا بله حق با شماست افزایشی صورت نگرفته :2020-10-02_133415.thumb.jpg.8891aa2a3b3266265959946a683a3475.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

شاتل یکی از زباله‌ترین سرویس‌های اینترنت در ایرانه، تنها خوبیش هم اینه که به اندازه پارس افلاین و آسیا و های وب زباله نیست.

الان 15 روز من قطعی‌های مداوم دارم، 100 بار زنگ زدم پشتیبانی، خودشونم نمی‌دونن مشکل از کجاست. خیلی حرفه که تو به عنوان پشتیبانی فنی نتونی تشخیص بدی مشکل چیه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، invoker گفته است :

به اسم پنل گیمینگه پینگ 4.2.2.4 رو از 120 میکنین 90 :| که اونم بعدش خط شدیدا" نویز دار میشه :|

'گفتم نیگاه ... قبلا" هم گفتم الانم مجددا" تاکید میکنم ( مثلا واسه اینکه  بترسن حساب ببرن ) من فعال IT هستم و همچنین سخت افزار تو اغلب سایت های وغیره ... ایران و خارج فعالیت دارم جوری که امار دقیق شاتل دستمه !!! ( پشما ریخت قشنگ حسش کردم :D )

حداقل تا اونجایی که من در جریانم بیشتر ( شایدم همه ) isp ها برای کاهش پینگ حالت connection رو از Interleave به Fast تغییر میدن.

که این تغییر پینگ رو کمتر میکنه و نویز بالا تر میره.

منبع : https://en.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_digital_subscriber_line#Interleaving_and_fastpath

منظورم اینه که احتمالا اگر پشتیبانیه یکم فکر میکرد میفهمید که کسی که اینو نمیدونه احتمالا در اون حدی که شما گفتی فعال IT نیست و

اینکه کسی که در حدی که شما گفتی فعال IT هستش احتمالا به واحد روابط عمومی یا واحد های دیگه زنگ میزنه برای این موضوع نه به پشتیبانی فنی.

در 4 ساعت قبل، invoker گفته است :

و در اخر ... که واقعا" این حرف تا مغز و استخون رو تحت تاثیر قرار گذاشت 

پسر فکر نمیکردم اینقد این حرفا روشون تاثیر بذاره پشت بندش ا با چند تا از دوستام هم صحبت کرده بودم که اونا هم زنگ بزنن این حرفارو تایید کنن ...

واقعا پشتیبانی فنی کاره ای نیست که فرضا اون تحت تاثیر قرار بگیره تصمیم کل شرکتشون رو بخوان عوض کنن.

تازه اونم اگر پشتیبانی فنی نارضایتی ها رو به گوش بالایی ها برسونه ( که احتمالا پنلی چیزی برای این قضایا داشته باشن )

در کل منظورم اینه که به خاطر نوع نوشتارتون داخل تاپیک من فکر میکنم شما حس کردین که اگر قیمت ها برگشته تنها به خاطر شما هستش.

که واقعا فکر نمیکنم تنها به خاطر شما قیمت ها رو پایین آوردن. به نظرم یا تصمیم درون شرکتی بوده یا به خاطر کل اعتراض هایی که شده. ( اگر اشتباه فکر میکنم، عذرخواهی میکنم و این قسمت رو نادیده بگیرید. )

و در نهایت اینکه قصد دعوا ندارم اگر لحنم یه جوریه که انگار دعوا دارم، عذر خواهی میکنم فقط قصد اطلاع رسانی بود.

در 2 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

پشتیبانی رو بی خیال 195 شکایت بزنید ببنید سازمان تنظیم مقررات چی میگه

خیلی از شرکت ها مثل همین شاتل یه سرویس برنزی دارن یه نقره ای.

سرویس برنزی با قیمت هاییه که وزارت ارتباطات داده و سرویس نقره ای هزینش بیشتره.

یعنی یه جورایی میشه گفت قانون رو دور زدن بیشتر شرکت ها.

چون بحثی بشه میگن ما از قیمت های مصوب پیروی کردیم و سرویس برنزی داریم، سرویس نقره ای برای کاربرانی هستش که پر مصرف هستن!

که فکر نمیکنم جلوشونو بگیرن چون قرار بود اون قیمت ها رو رعایت کنن که کردن، یه سرویس جدا گذاشتن که اون سرویس قیمت هاش بیشتر هستش.

مگر اینکه قانون جدیدی بزارن که جلویه این کارای isp ها رو بگیرن.

لینک به دیدگاه

من های وب استفاده میکنم.

سرعت 4mb با حجم بین الملل 90 گیگ 50 تومن بود هنوزم هست. فقط تنها کاری که های وب کرده ماه اخیر بسته های برنزی رو حذف کرده که مثلا همین سرعت برنزیش بود 30 گیگ 40تومن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMAN - H گفته است :

خیلی از شرکت ها مثل همین شاتل یه سرویس برنزی دارن یه نقره ای.

سرویس برنزی با قیمت هاییه که وزارت ارتباطات داده و سرویس نقره ای هزینش بیشتره.

یعنی یه جورایی میشه گفت قانون رو دور زدن بیشتر شرکت ها.

چون بحثی بشه میگن ما از قیمت های مصوب پیروی کردیم و سرویس برنزی داریم، سرویس نقره ای برای کاربرانی هستش که پر مصرف هستن!

که فکر نمیکنم جلوشونو بگیرن چون قرار بود اون قیمت ها رو رعایت کنن که کردن، یه سرویس جدا گذاشتن که اون سرویس قیمت هاش بیشتر هستش.

مگر اینکه قانون جدیدی بزارن که جلویه این کارای isp ها رو بگیرن.

نه برادر شما به صفحه نرخ بقیه شرکت ها نگاه کنید هیچ کدومشون 16 مگ بالای 80 هزار تومن نمیفروشن (حجم مهم نیست) چون حق ندارن. شاتل هم داره از ناآگاهی کاربرا سو استفاده میکنه. دیگه فکر نکنم بدتر از مخابرات  وجود داشته باشه از لحاظ کیفیت/کمیت جرئت نکرده همچین کاری کنه. مطمئن باشید اگه اینترنت گرون بشه همه شرکت ها افزایش میدن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

نه برادر شما به صفحه نرخ بقیه شرکت ها نگاه کنید هیچ کدومشون 16 مگ بالای 80 هزار تومن نمیفروشن (حجم مهم نیست) چون حق ندارن. شاتل هم داره از ناآگاهی کاربرا سو استفاده میکنه. دیگه فکر نکنم بدتر از مخابرات  وجود داشته باشه از لحاظ کیفیت/کمیت جرئت نکرده همچین کاری کنه.

تا اونجایی که من دیدم بیشتر شرکت ها این کاری که گفتم رو کردن.

نمونش فن آوا، های وب ، دیده بان نت و ...

برید سایتاشون رو چک کنین دوتا سرویس دارن، برنزی و نقره ای. برنزی قیمت های مصوب وزارت هستش و نقره ای قیمت بالاتر و حجم بیشتر.

که به نظر من که قانون رو دور زدن و اگر قانون جدیدی نزارن فکر نکنم جلوشون رو بگیرن.

در 1 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

مطمئن باشید اگه اینترنت گرون بشه همه شرکت ها افزایش میدن

اون که صد در صد ولی بحثه اینکه نباید این کارو بکنن و این چیزا یه بحث جداییه.

بحث من اینه که از لحاظ قانونی فکر نمیکنم متخلف باشن چون سرویس با قیمت مصوب هم دارن.

ویرایش شده توسط ARMAN - H
لینک به دیدگاه

هزینه سرویس FairSilver8192nfg-1 با خدمات نقره ای از 1399/07/30 تا 1399/08/29 1 دوره 937٬500 0 937٬500
1 هزینه سرویس FairSilver8192nfg-1 با خدمات نقره ای از 1399/07/30 تا 1399/08/29 1 دوره 625٬000 0 625٬000

خخخخ هر روز فاکتور جدید میاد ولی من شاتل تمدید نمیکنم

صبانت 2 روز فعال هست و وضعیت به مراتب بهتر از شاتل دارم هم از نظر snr هم پهناباند شبکه ( البته پهناباند اپلود 1 مگ هست باید بپرسم ببینم 2 ارائه میدن مثل شاتل ) با 320.000 تومان یکساله 8 مگ 2000 ترا داخلی 1000 خارجی هزینش که خوب بود باید دید پایداریش چطوره

لینک به دیدگاه

در در 10 مهر 1399 در 17:04، (Golds) گفته است :

سلام دوست عزیز، 937500 قیمت جدید هست ؟ امروز صبح به من هم همین قیمت رو گفت برای سرویس 8 مگ نقره ای.

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ahmadsa گفته است :

سلام دوست عزیز ،قیمت 937500 قیمت جدید هست ؟ امروز صبح به من هم همین قیمت رو گفت برای سرویس 8 مگ نقره ای.

من که درکل تمدید نمیکنم این دومین بار طی 10 سال قبل بود که از شاتل میرم و بار سومی نمیخوام تجربه کنم. از روزهای اوجش خیلی فاصله گرفته و دیگه فکر نکنم برگرده با داستان ها ورشکستی و مشکلات مالیش ... پیشنهاد میکنم خودت هم سرویس دهنده اینترنت عوض کنی از سامانه 195 یا سایت نظر سنجی اینترنت میتونی برای انتخاب بهترین هاست منطقه خودت کمک بگیری تا بهترین گزینه داشته باشی 

لینک به دیدگاه

سلام.میخوام نحوه بالا بردن سرعت پینگ اینترنت شاتل رو آموزش بدم.

اول برید به به این آدرس و بر روی پشتیبانی فنی بزنید اگه کرج و تهرانید بزنید کرج و تهران اگه جایی به جز کرج و تهرانید بزنید استان ها.

بعد بهشون بگید چگونه سرعت پینگ رو ببریم بالا.

بعد میگه شماره کاربری رو بدید.

اگه شروع کرده بود به عیب یابی بگید میخوام سرویس پینگ بالا رو به صورت رایگان فعال کنم.(مال من اولی جواب داد.).

برا من پینگ 34 بود شد 14.

رایگان هم هست.

اگه مفید بود لایک بزنید.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

سلام.

این کار فقط برای کاربرانی هستش که سرویس های نقره ای رو دارند. لینک : https://www.shatel.ir/services/adsl2/adsl2-price-list/

برای سرویس های برنزی فکر کنم یا فعال نمیکنن یا با هزینه فعال میکنن.

بعد اینکه به این کار میگن سرویس گیمینگ. بهشون بگید سرویس گیم رو فعال کنن. زنگ بزنین هم فعال میکنن فرقی نداره.

وقتی سرویس گیم فعال بشه پینگتون پایین تر میاد، سرعتش بیشتر نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ARMAN - H گفته است :

سلام.

این کار فقط برای کاربرانی هستش که سرویس های نقره ای رو دارند. لینک : https://www.shatel.ir/services/adsl2/adsl2-price-list/

برای سرویس های برنزی فکر کنم یا فعال نمیکنن یا با هزینه فعال میکنن.

بعد اینکه به این کار میگن سرویس گیمینگ. بهشون بگید سرویس گیم رو فعال کنن. زنگ بزنین هم فعال میکنن فرقی نداره.

وقتی سرویس گیم فعال بشه پینگتون پایین تر میاد، سرعتش بیشتر نمیشه.

داداش من الان سرویسم از اون قدیمیاست و رایگان برام انجام دادن.دوما هر چی خودتو ناشی تر بزنی بهتره.سوما پشتیبانی آنلاین هم بهتره.هم پول تلفن نمیاد هم اونجا بهتر معلوم میشه چی میگن.بعضیاشون صداشون از ته چاه درمیاد.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

این موضوع که هرچی ناشی تر خودتو جلوه بدی کاملا درسته

اصلا نباید باهاشون جروبحث کرد فقط همش بگید وضعیت اینترنتم خیلی بده کمی تغیرات روش ایجاد کنید ببینم بهتر میشه یا نه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...