رفتن به مطلب

سوالات و مشکلات سیستم و کارت گرافیک من

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، amirali. گفته است :

سلام بازر رو پیدا نکردم احتمالا پشت مادربرده یکبار دیگه باید سیستم رو بیارم بیرون و یه چیز دیگه اینکه این پاور 500 وات گرین که گرفتم رو نمیدونم سالمه یا نه رفتم تو بایوس ولتاژ ها رو اینجوری نشون داد:qj15_img_20201105_195416.jpgیه بار هم اومد پایین:knqq_img_20201105_195420.jpgخلاصه هی میرفت پایین و بالا بین این دو عدد الان این پاور اصله مشکل نداره؟

اوکیه مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

سلام خب کسی نظر دیگه ای نداره؟چون فکر کنم از بازر هم نیست صدا دقیقا از مادربرد میاد هرچی هم هست یه ربطی به LED ها داره چون وقتی نور اون ها کم و زیاد میشه صدا هم کم و زیاد وقتی هم خاموشن صدا ثابت میمونه

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Sam-j گفته است :

اگه هنوز مطمون نیستید صدا از مادربرد هست یا پاور سیستم رو به پریزی وصل کنید که روی فیوز دیگه ای از خونه باشه بدون سیم سیار و وسایل پر مصرف کویل واین هم میتونه از پاور باشه هم از مادربرد و از هر دو

اکثر افراد سیستم رو میبرن یه خونه دیگه تست میکنن  کویل واین کاهش پیدا میکنه و نمیتون اونو بشنون

اگه مشکل کویل واین عادی پاور یا مادربرد نباشه فکر میکنم باید حالت بایوس رو EPU فعال کنید و  Wake-On Lan رو هم غیرفعال کنید همینطور پرت های یو اس بی

یا کلا بدون CPU مادربرد رو روشن کنید

با تنیظیمات EPU بازی کردید ؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

این رنج ولتاژ خوبه.اما نه برا پاور نو.پاور نو ولتاژ 12 باید بیش از 12 تا 12.4 باشه.و3.3 بیش از 3.3 و 3.36 باشه.5 هم بیش از 5 و زیر 5.2 باشه.الان پاور گرین gp530ab دارم ولتاژ ها اینجورین.یا پاور برا سیستمتون ضعیفه.یا یه جا زیاد برق میکشه.یا پاورخرابه.بازر هم پشت مادربرد نمیزارن.تو بعضی کیسا با یه سیم میاد تو پانل جلو کیس.و بدون کارت گرافیک هم سیستم رو تست کن.

سلام دوست گرامی

لطفاً اشتباه راهنمایی نکنید، مواردی که فرمودین صحیح نیستن، است ولتاژ و ... پاور و شاخه‌ها با مشاهده‌ی اعداد Bios قابل استناد نیست و دستگاه‌های دیگری و همینطور محیط دیگری نیاز داره...

خواهشاً با راهنمایی های اشتباه موجب خسارت ریالی به طرف نشیم و در کار تشخیص عیب سیستم خلل ایجاد نکنیم

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، cyberpolice گفته است :

عزیز این ریپل هست ریپل همیشه وجودش ثابته و ربطی به نو و 10 سال استفاده نداره 

ریپل از کیفیت قطعات میاد و هیچوقت 0 نمیشه! حالا یبار بیشتر از 12 یبار کمتر از 12 دست شما نیست این

هر پاور اکبندی زیر دستگاه ازمایش بشه ریپلش بین 11.900 تا 12.150 میتونه باشه این که 50میلی ولت باشه یا 100میلی ولت به کیفیت قطعات پاور

برمیگرده 

زیر لود بره معمولا کمتر از 12 میشه 

400میلی ولت ریپل؟ حالتون خوبه؟ استانداردش زیر 120 میلی ولته!

حال من خوبه حال شما بده.من نگفتم 400 میلی ولت ریپل داشته باشه.من گفتم زیر لود و حالت عادی بین اون اعداد ‌باشه.پاور نو هم زیر 11.9 نباید بیاد.داخل بایوس هم اون ولتاژ اونه قطعا در کارکردن پایینتر میاد.اگه زیر 11.9 نیاد و به مرور زمان (منظورم 10 سال نیست.مثلا یه ماه)پایینتر نیاد مثلا همین 12 بایوس کمتر نشه مشکلی نیست.و اعداد بایوس درسته.ممکنه در ویندوز غلط باشن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، cyberpolice گفته است :

اولا توصیه ایشون رو گوش بده@EHSANRF

شما خودت خودتو نقض میکنی ، خودتم نمیفهمی چیمیگی

بفرما بیش از 12 تا 12.4 یعنی 400 میلی ولت! استاندارد 12 هست 12.4 آسیب میزنه به قطعه

ریپل شما اصلا استاندارد نیست

این پاور خیلی قدیمی رو با تصویر زیر یعنی مدل استارتر یکی میکنی؟

قطعا حال شما خوب نیست ، من هر پاوری دیدم 11.900 بوده تا 12.096 

11.9 هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه 

احتمال اینکه از چوک یا خازن باشه هست 

متاسفانه فایل شما دانلود نمیشه من نگاه کنم

حال شما خوبه😅😄.ولی به نظر خودت ولتاژ ولتاژ 3.3 ولت برای پاور نو 3.24 باشه خوبه؟اون هم هی تو بایوس بالا پایین بشه.؟حرف خودم رو نقض نکردم.سخت گیریم رو کم تر کردم.و فیلم هم مشکل نداشت من دانلودشون کردم.

در 20 ساعت قبل، amirali. گفته است :

سلام خب کسی نظر دیگه ای نداره؟چون فکر کنم از بازر هم نیست صدا دقیقا از مادربرد میاد هرچی هم هست یه ربطی به LED ها داره چون وقتی نور اون ها کم و زیاد میشه صدا هم کم و زیاد وقتی هم خاموشن صدا ثابت میمونه

ایراد یا از خازن ها هست یا چوک ها.بیشتر به صدای چوک ها میخوره صداش.ولی نمیشه بگی.اگه میتونی بدون کارت گرافیک هم تستش کن.اون ولتاژ ها هم یه ماه یا یه هفته یه بار نگاه کن توی بایوس ببین پایینتر نیومده باشن.اگه پایینتر نیان مشکلی نیست.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

عزیز جان چرا متوجه نیسیتی به این میگن ریپل 

ولتاژ کم به دستگاه اسیب نمیزنه ریپل هست که دامنه نوسان زیادش آسیب میزنه!  همه پاور ها همین هستن گاهی زیر ولتاژ استاندارد میرن گاهی بالاتر 

اطلاعات بایوس با اطلاعات ویندوز هیچ فرقی ندارن چون منبعشون از 1سنسور هست که گزارش میده نمیدونم چرا متوجه نیستید! برای اندازه گیری دقیق باید دستگاه تهیه کنید که زیر 3ملیون نیست! 

تست های آزمایش گاهی در شرایط ایده عال و دمای خاص هستن قطعا وقتی پاور روی کیس پیچ بشه شرایطش شرایط آزمایشگاهی حساب نمیشه 

حالا شما اصرار داری ولتاژ 12.4 safe هست مشکل خودتونه 

متوجه هستم.ریپل وقتی پیش میاد که یه مقدار مصارف کامپیوتر بیشتر بشه.توی بایوس که مصارف کم و زیاد نمیشن.اگه بشن هم انقدری نیست که رو ولتاژ تاثیر بزاره.یعنی بایوس تقریبا بی باره.پس نباید داخل بایوس ریپل داشته باشه.

دوما این برنامه ها اطلاعات رو از بایوس میگیرن.بعضی هاشون توی گرفتن اطلاعات مشکل دارن که روی هر کامپیوتر یه جوره.مثلا من یه کامپیوتر داشتم فقط نرم افزار speed fan ولتاژ ها رو درست نشون میداد.بقیه همرو غلط میگفتن.حالا این کامپیوترم برنامه hwmonitor و hardware monitor درست میگن.speed fan ولتاژ 12 ولت رو میگه 0.13.به نظرت درسته؟در ضمن کی گفته دستگاهش زیر 3 تومن نیست؟یه مولتی متر چنده؟

امیدوارم متوجه بشید.

در 10 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

اینا نقض نیست پس چیه؟

لطفا اطلاعات غلط ندید!

@EHSANRF

از اینکه شما اطلاعات درست میدید متشکرم.😅ولتاژ داخل بایوس مثلا همین 3.3 باید 3.3 باشه.اگه بعد یه ماه پایین نیاد همین هم خوبه.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

سلام دوستان همینطور که از اسم تاپیک پیداست مشکل اینه:Screenshot-118-.pngاون 3 تا تیک رو هم زدم:Screenshot-120-.png ولی اینا کار نمیکنن مشکل از چیه؟ 

ویرایش شده توسط amirali.
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amirali. گفته است :

سلام دوستان همینطور که از اسم تاپیک پیداست مشکل اینه:Screenshot-118-.pngاون 3 تا تیک رو هم زدم:Screenshot-120-.png ولی اینا کار نمیکنن مشکل از چیه؟ 

مال من هم همین طوریه یکی از دوستان می گفت خود کارت توسط سازنده قفل شده

لینک به دیدگاه

در در 18 آبان 1399 در 16:45، mohammad osmani گفته است :

مال من هم همین طوریه یکی از دوستان می گفت خود کارت توسط سازنده قفل شده

سلام یعنی هیچ راهی برای استفاده ازش وجود نداره؟بایوس کارت رو فلشی چیزی نمیشه زد؟

سلام دوستان من امروز نرم افزار 3dmark نسخه advanced edit رو نصب کردم وقتی اجراش کردم یه لحظه مانیتور یه صدای عجیبی داد!! فکر کردم منفجر شد منم به رحمت خدا رفتم🤣🤣بعد از داخل کیس یه صدایی اومد!!! منم اهمیت ندادم وقتی خواستم بنچمارک بگیرم دکمه بنچمارک رو که زدم همین چرخه دوباره تکرار شد!!! وقتی خارج شدم همچی به حالت عادی برگشت حالا مشکل از چیه؟ چرا اینجوری میشه؟

اها یادم رفت بگم اون لحظه که مانیتور صدا میده تصویرش هم می لرزه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، amirali. گفته است :

سلام یعنی هیچ راهی برای استفاده ازش وجود نداره؟بایوس کارت رو فلشی چیزی نمیشه زد؟

تا جایی که میدونم خیر

حالا اگه گزینه ها ازاد هم باشند خیلی نمی تونی دست کاری کنی نهایتن 200 مگاهرتز بیشتر اونم که ارزش نداره برای گیمینگ واقعیت اینه که این کارت حتی ضعیف تر از گرافیک مجتمع هستن اگه برای گیم می خوای ارزش نداره باید اپگرید کرد 

نهایتن 5 فریم بیشتر میگیری اونم اگر بتونی 200 مگاهرتز بیشتر کنی حالا بدون اون پاور لیمیت هم می تونی فرنکاس رو زیاد کنی می تونی هر کدوم 100 مگاهرتز بیشتر کنی نتیجه بدی نمی گیری ولی انتظار معجزه نداشته باش نهایتا 5 فریم بیشتر می گیری اونم اگه سیستم  کرش نکنه بهتره خیلی درگیر نشی پیشنهاد من اینه که بری انویدیا کنترل پنل توی قسمت Adjust image setting with preview رو به performance تغییر بدی 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز استارتر

چندین و چند تاپیک شما که با موضوعاتی تکراری در خصوص سیستم و کارت گرافیک تون درج شده بودن، توی این تاپیک ادغام شدن...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان اگه کسی نرم افزار ماینیگ برای pc رو داره قرار بده ممنون میشم و ترجیحا اگه بیت مینتر رو دارید همون رو قرار بدید ممنون

سلام دوستان اگه روشی بلدید که بشه برای این کارت فن quit تنظیم کرد بگید از شر صدای فنش در امان باشم:)

سلام دوستان خب مشکل اینه که من وقتی کارت گرافیک رو اورکلاک میکنم فورتنایت بعد 10 ثانیه کرش میکنه ولی چیز دیگه ای اینطوری نمیشه فقط فورتنایت اینطوریه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام والله دقیقا نمیدونم چی هست ولی *** شکنت رو عوض کن شاید درست شد

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام والله دقیقا نمیدونم چی هست ولی *** شکنت رو عوض کن شاید درست شد

سلام این کارو کردم درست نشد راه دیگه ای نیست؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام این کارو کردم درست نشد راه دیگه ای نیست؟

همین بازی اینجوریه؟

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

همین بازی اینجوریه؟

نه همه اینطورین

لینک به دیدگاه

مشکلت این که از geforce now اجرا میکنی،چرا از لانچر خود اپیک اجرا نمیکنی،یا از خوده دسکتاپ

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

مشکلت این که از geforce now اجرا میکنی،چرا از لانچر خود اپیک اجرا نمیکنی،یا از خوده دسکتاپ

بابا من که اینو نصب ندارم سیستمم در برابر بازی های غیر بهینه یوبیسافت کوفتی هیچه یه جا نوشته بود اگه اینترنت خوب و با پینگ پایین داری از این سرویس استفاده کن

ویرایش شده توسط amirali.
لینک به دیدگاه

اینترنت ایران برای سرویس های استریم بازی مناسب نیست پینگ بالا و پکت لاس و ... بگذریم از اینکه ایران تحریم هست توسط انویدیا و سایتشم بالا نمیاد شما نیاز به *** شکن های درست و درمون داری مثل exp ress یا n0rd تا اول بازی اجرا بشه حالا اینکه با چه وضعیت فاجعه باری اجرا بشه خدا می دونه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

اینترنت ایران برای سرویس های استریم بازی مناسب نیست پینگ بالا و پکت لاس و ... بگذریم از اینکه ایران تحریم هست توسط انویدیا و سایتشم بالا نمیاد شما نیاز به *** شکن های درست و درمون داری مثل exp ress یا n0rd تا اول بازی اجرا بشه حالا اینکه با چه وضعیت فاجعه باری اجرا بشه خدا می دونه

سلام من تاحالا پکت لاست نداشتم بنظرتون پینگ بالاست؟:49186966_Screenshot(171).thumb.png.446ab6a87a792fdce04aee66946ce044.pngاون ف*ل هارم امتحان میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amirali. گفته است :

سلام من تاحالا پکت لاست نداشتم بنظرتون پینگ بالاست؟:49186966_Screenshot(171).thumb.png.446ab6a87a792fdce04aee66946ce044.pngاون ف*ل هارم امتحان میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

بله عزیز پینگ متوسط 199 اصلا برای بازی روان مناسب نیست شکن ها پولین و با این پینگ شما الکی خودتون رو به خرج نندازین اگر geforce now حالت free امتحان کردین که خدارو شکر اما اگر پول دادین و اشتراک 1 ماهه خریدین باید بگم اون پول رو فراموش کنید و بیشتر از این درگیر نکنید خودتون رو

لینک به دیدگاه

سلام دوستان امروز داشتم تو اینترنت میگشتم دیدم خیلی جاها فرکانس کارت منو زده 993 درحالی که فرکانس مال من 1058 عه!!!(فقط خود جیپیو نیست حافظه هم پایینتر بود) خب الان یعنی مال من فیکه؟ و اگه فیک هم نباشه با یه کوچولو اورکلاک قدرتش اندازه gtx 970 میشه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amirali. گفته است :

سلام دوستان امروز داشتم تو اینترنت میگشتم دیدم خیلی جاها فرکانس کارت منو زده 993 درحالی که فرکانس مال من 1058 عه!!!(فقط خود جیپیو نیست حافظه هم پایینتر بود) خب الان یعنی مال من فیکه؟ و اگه فیک هم نباشه با یه کوچولو اورکلاک قدرتش اندازه gtx 970 میشه؟

معمولا سایت ها فرکانس نسخه رفرنس رو میزنن و نسخه های کاستوم (که تو بازار عرضه میشه) تو اکثر مواقع بالاتره پس این ملاک نیست

فیک بودن که موس و کیبورد نیست هرکسی بتونه مونتاژ کنه و بسازه

ولی اگر گارانتی معتبر داشته که مشکلی نیست

نهایتا اگر توانایی و خمیر کارت دارید میتونید کارت رو باز کنید مدل چیپست رو بخونید که پیشنهاد نمیکنم

اورکلاک هم بستگی داره 

کارتتون چی هست الان>

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...