رفتن به مطلب

بحث، بررسی و راه‌های بهبود کیفیت و نویز خط

haghjo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 10 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

دلیلش اینه که دیتا ریت اپلودت بالاس ( انگار اپلود و دانلود رو باز گزاشتن ) زنگ بزن بگو دیتا ریت رو روی ۴ مگ بزارن الان خطت تا ۴.۷ مگ جواب میده .

اپلود رو هم روی ۵۰۰ کیلو بیت بزارن که قطعی نشه

اون 4.7 مگ برا سرعت الانمه.کشش 7.5 مگه.

در 22 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

تاپیک در این مبحث زیاد هست پس خلاصه میگم...مودم ببرید دمه در سیمی که از بیرون میاد به خونه رو از سیم کشی خونه جدا کنید مودم وصل کنید تست بگیرید بهتر شد به اندازه فاصله مودم تا سیم دم در کابل تلفن مفتولی شیلد دار بگیرید و جایگزین کنید تمام

https://virgool.io/@saeedyeganeh/راه-حل-کاهش-نویز-خط-اینترنت-خانگی-x4yhuurwgeo2

خیلی کم فرق میکنه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 416
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دیتا ریت اپلود رو زنگ بزن بگو روی ۵۰۰ کیلوبیت بزارن تا snr اپلود بالا بره و قطعی کمتر شه ( معمولا snr اپلود که زیر ۱۰ ۱۲ باشه اینطوری میشه )

دانلود رو هم روی همون ۴ مگ فیکس بزارن بهتره snr یکی دوتا بالا میاد بهتر از ۴.۷ هست

بعد از سرویس دهندت مال چه شرکتیه ؟

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

دیتا ریت اپلود رو زنگ بزن بگو روی ۵۰۰ کیلوبیت بزارن تا snr اپلود بالا بره و قطعی کمتر شه ( معمولا snr اپلود که زیر ۱۰ ۱۲ باشه اینطوری میشه )

دانلود رو هم روی همون ۴ مگ فیکس بزارن بهتره snr یکی دوتا بالا میاد بهتر از ۴.۷ هست

بعد از سرویس دهندت مال چه شرکتیه ؟

شاتله.یه مدت یه سیم روکار کشیدم وصله هم داشت کشش نه مگ بود و سرعت 8 مگ گرفتم.ولی بعد یه هفته دیگه هی قطع شد.دیگه گفتم بهشون ست کنید روی 4.

لینک به دیدگاه

dsl mod رو بزاری روی adsl 2+ و gdmt ببین با کدومش وضعیت خطت بهتره

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام مجدد.من همه کارهایی که دوستان گفتن رو انجام دادم.الان سرعت رو گذاشتم رو 4 مگ.ولی مشکل قطعی دارم.خرابی تلفن گفت تا پریزهاتون مشکلی نیست.شاتل هم میگه کشش کمه.نمیدونم چیکار کنم.این وضعیت الانمه.

ییییییی.png

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام مجدد.من همه کارهایی که دوستان گفتن رو انجام دادم.الان سرعت رو گذاشتم رو 4 مگ.ولی مشکل قطعی دارم.خرابی تلفن گفت تا پریزهاتون مشکلی نیست.شاتل هم میگه کشش کمه.نمیدونم چیکار کنم.این وضعیت الانمه.

ییییییی.png

سلام قطعی به خاطر پایین بود snr اپلود هست که ۹.۵ هست .

باید زنگ بزنین بگین دیتا ریت اپلود رو کمی بیاره پایین تا snr اپلود کم تر بشه البته با همین دیتا ریت دانلود که ۴ مگ هست

تو قصمت dsl برین dsl مود رو روی adsl2+ بزارین روی gdmt هم بزارین ببینین snr کدوم حالت بیشتره

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام قطعی به خاطر پایین بود snr اپلود هست که ۹.۵ هست .

باید زنگ بزنین بگین دیتا ریت اپلود رو کمی بیاره پایین تا snr اپلود کم تر بشه البته با همین دیتا ریت دانلود که ۴ مگ هست

تو قصمت dsl برین dsl مود رو روی adsl2+ بزارین روی gdmt هم بزارین ببینین snr کدوم حالت بیشتره

تا الان برا محدود کردن سرعت آپلود چند دفعه بهشون گفتم اصلا نمیدونن محدود کردن سرعت چجوریه.میگه سرویس گیم فعاله سرعت تا 2 مگه.محدود نمیکنن.

لینک به دیدگاه

195 شکایت بزنید. مشکل از پورت مخابرات هستش باید تعویض کنند.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

195 شکایت بزنید. مشکل از پورت مخابرات هستش باید تعویض کنند.

بد نمیشه برام؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

بد نمیشه برام؟

خیر. 4 سال پیش انجام دادم 4 ساله مشکلی با اینترنت ندارم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

خیر. 4 سال پیش انجام دادم 4 ساله مشکلی با اینترنت ندارم 

میشه تلفن ثابت؟یا اینترنت؟کدام زیر مجموعس؟(خیلی پیچیدس مشکل من توش نیست)

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

تا الان برا محدود کردن سرعت آپلود چند دفعه بهشون گفتم اصلا نمیدونن محدود کردن سرعت چجوریه.میگه سرویس گیم فعاله سرعت تا 2 مگه.محدود نمیکنن.

دلیل پایین بودن اپلود به خاطر اینه که رو حالت گیم هست‌ . وقتی از حالت گیم بیاد رو معمولی snr اپلود بیشتر میشه و قطعی حذف

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، میلاد بهرامن گفته است :

دلیل پایین بودن اپلود به خاطر اینه که رو حالت گیم هست‌ . وقتی از حالت گیم بیاد رو معمولی snr اپلود بیشتر میشه و قطعی حذف

خب چرا باید گیم رو خاموش کنم مشکل باید از ریشه حل بشه.

لینک به دیدگاه

فردا زنگ میزنم دوباره خرابی تلفن میگم فکر میکنم پورتم خرابه.تا جای ممکن مسالمت آمیز حل بشه.اگه کاری نکردن شکایت میکنم.خونه قدیمی سازه از 30-40 سال پیش تلفن داره.دیگه از مخابرات دستگاهاش پوسیدن.

لینک به دیدگاه

اگه با تلفن ردن درست میشد که ....

یادش بخیر 7 8 سال پیش زنگ زدم مخابرات که پینگ بالاست و فلان...در جواب پرسید تلفن بوق میخوره!؟ اگه آره پس مشکلی نداره!

اول شکایت رو بزن بعد زنگ بزن 

دقیقا 2 روز بعد شکایت 2تا از مثلا متخصصاشون اومدن بازدید دید مشکل از خونه نیست رفتن سراغ دم و دستگاشون

تابستون سیم تلفن های محل رو دزدیدن بعد 3 هفته با با منت اومدن با سیمهای وصله خوده دوبار وصل کردن از اونموقع snrآپلود زیر 10 هست اما خوب نه قطعی دارم نه لگ و غیره

منتظرم یه روز که کسی نیست(13 بدر) یه کابل از جعبه تقسیم بکشم تا اتاقم😏

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

اگه با تلفن ردن درست میشد که ....

یادش بخیر 7 8 سال پیش زنگ زدم مخابرات که پینگ بالاست و فلان...در جواب پرسید تلفن بوق میخوره!؟ اگه آره پس مشکلی نداره!

اول شکایت رو بزن بعد زنگ بزن 

دقیقا 2 روز بعد شکایت 2تا از مثلا متخصصاشون اومدن بازدید دید مشکل از خونه نیست رفتن سراغ دم و دستگاشون

تابستون سیم تلفن های محل رو دزدیدن بعد 3 هفته با با منت اومدن با سیمهای وصله خوده دوبار وصل کردن از اونموقع snrآپلود زیر 10 هست اما خوب نه قطعی دارم نه لگ و غیره

منتظرم یه روز که کسی نیست(13 بدر) یه کابل از جعبه تقسیم بکشم تا اتاقم😏

کل خونه رو بررسی میکنن؟

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

کل خونه رو بررسی میکنن؟

فقط اتاقی که مودم هست ..

ساعت 10 یا 11 بود اومدن اول دمه در رو چک کرد دید مشکلی نیست اومد اتاق و پشت سیستم نشست و نویز رو چک کرد و رفت...موقع رفتن به کنایه گفت مشکل از شرکتیه که ازش اینترنت گرفتی گفت سیم کشی خونتون درسته( کل سیم کشی خونمون 4 متره از دمه در تا اتاقم😁) چند روز بعد نویز خط درست شد تامام

لینک به دیدگاه

دوستان بنده یه تاپیک زدم در خصوص یک مشکل عجیب ولی پاسخ درستی دریافت نکردم یعنی خیلیا هم مثل خودم همین مشکلو داشتن ولی نمی‌دونستن ایراد از چیه.
شرح مشکل:

در ساعات رندومی از شبانه روز، اینترنت من قطع میشه بدین صورت که چراغ ADSL روشنه پس یعنی مسیر فیزیکی برقراره، چراغ اینترنت هم روشنه پس یعنی اتصال PPOE هم برقراره اما هیچ دریافت و ارسالی انجام نمی‌شه. این قضیه مثلا تا 3 دقیقه ادامه داره و پس از اون 3 دقیقه چراغ اینترنت خاموش میشه و مجددا پس از 5 دقیقه دوباره سبز میشه. به طور خلاصه، انگار که همه چی درسته ولی نمیشه از اینترنت استفاده کرد. اینم بگم که با مودمهای دیگه هم تست کردم همینه. مشکل از PC هم نیست چون رو موبایل و کلا دستگاه های دیگه هم همینه. هرچی هست مال قبل از مودمه.

وضعیت خط:

مسی

سرعت دانلود: 4 مگ

سرعت آپلود: 768 کیلوبایت

SNR دانلود: بین 16 تا 18

SNR آپلود: بین 17 تا 18

Line Attenuation برای دانلود: بین 45 تا 47

Line Attenuation برای آپلود: بین 26 تا 28

مودم رو با کابل مستقیم به سر خط وصل کردم و از پریز داخلی استفاده نمیکنم.

زنگ میزنم پشتیبانی مثل همیشه چرت میگه، میگه مشکل از نویز خطه! وقتی میگم آقا جان وضعیت نویز خط خوبه، میگه نه! اون لحظه که قطع میشی، همون لحظه نویز داری! و بعدش خودش فیک میشه!! بهش میگن نویز لحظه‌ای! والا من تا به حال همچنین چیزی ندیدم و نشنیدم، مگه میشه خط به صورت رندوم در ساعات شبانه روز به صورت لحظه‌ای نویز بگیره بعد ول کنه؟! تازه این دروغ زمانی مشخص میشه که وقتی من قطع هستم (چراغ ADSL و اینترنت روشنه ولی اینترنت ندارم) نویز خط رو که چک میکنم هموناست که بالا نوشتم، یعنی حتی در لحظه‌ای که قطع هستم هم نویز نداره خطم.

متاسفانه این ماجرا داره کلافم میکنه، گاهی شده مثلا در طول نیم ساعت 10 بار همینطوری میشه. خیلی وقتا از اینترنت استفاده نمیکنم، فقط کافیه مودم روشن باشه، بازم همینه. یعنی ربطی به استفاده از نداره که بگیم مثلا وقتی دارم دانلود می‌کنم به خط فشار میاد و قطع میشه، نه! خیلی وقتا وقتی دارم یه پینگ ساده هم میگیرم همین داستانه.

مشکل یه جایی است که انگار سیستم یا سرور شاتل مثلا به صورت رندوم منو از خودش پرت میکنه بیرون، یه همچین چیزیه انگار ولی اینا انقدر گاون که خودشونم نمیدونن مشکل از کجاست و فقط بلدن بگن زیرساخت مشکل داره.

کسی تا به حال به چنین مشکل مشابهی برخورده؟ و راه حلی داره برای پیشنهاد؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sandor گفته است :

دوستان بنده یه تاپیک زدم در خصوص یک مشکل عجیب ولی پاسخ درستی دریافت نکردم یعنی خیلیا هم مثل خودم همین مشکلو داشتن ولی نمی‌دونستن ایراد از چیه.
شرح مشکل:

در ساعات رندومی از شبانه روز، اینترنت من قطع میشه بدین صورت که چراغ ADSL روشنه پس یعنی مسیر فیزیکی برقراره، چراغ اینترنت هم روشنه پس یعنی اتصال PPOE هم برقراره اما هیچ دریافت و ارسالی انجام نمی‌شه. این قضیه مثلا تا 3 دقیقه ادامه داره و پس از اون 3 دقیقه چراغ اینترنت خاموش میشه و مجددا پس از 5 دقیقه دوباره سبز میشه. به طور خلاصه، انگار که همه چی درسته ولی نمیشه از اینترنت استفاده کرد. اینم بگم که با مودمهای دیگه هم تست کردم همینه. مشکل از PC هم نیست چون رو موبایل و کلا دستگاه های دیگه هم همینه. هرچی هست مال قبل از مودمه.

وضعیت خط:

مسی

سرعت دانلود: 4 مگ

سرعت آپلود: 768 کیلوبایت

SNR دانلود: بین 16 تا 18

SNR آپلود: بین 17 تا 18

Line Attenuation برای دانلود: بین 45 تا 47

Line Attenuation برای آپلود: بین 26 تا 28

مودم رو با کابل مستقیم به سر خط وصل کردم و از پریز داخلی استفاده نمیکنم.

زنگ میزنم پشتیبانی مثل همیشه چرت میگه، میگه مشکل از نویز خطه! وقتی میگم آقا جان وضعیت نویز خط خوبه، میگه نه! اون لحظه که قطع میشی، همون لحظه نویز داری! و بعدش خودش فیک میشه!! بهش میگن نویز لحظه‌ای! والا من تا به حال همچنین چیزی ندیدم و نشنیدم، مگه میشه خط به صورت رندوم در ساعات شبانه روز به صورت لحظه‌ای نویز بگیره بعد ول کنه؟! تازه این دروغ زمانی مشخص میشه که وقتی من قطع هستم (چراغ ADSL و اینترنت روشنه ولی اینترنت ندارم) نویز خط رو که چک میکنم هموناست که بالا نوشتم، یعنی حتی در لحظه‌ای که قطع هستم هم نویز نداره خطم.

متاسفانه این ماجرا داره کلافم میکنه، گاهی شده مثلا در طول نیم ساعت 10 بار همینطوری میشه. خیلی وقتا از اینترنت استفاده نمیکنم، فقط کافیه مودم روشن باشه، بازم همینه. یعنی ربطی به استفاده از نداره که بگیم مثلا وقتی دارم دانلود می‌کنم به خط فشار میاد و قطع میشه، نه! خیلی وقتا وقتی دارم یه پینگ ساده هم میگیرم همین داستانه.

مشکل یه جایی است که انگار سیستم یا سرور شاتل مثلا به صورت رندوم منو از خودش پرت میکنه بیرون، یه همچین چیزیه انگار ولی اینا انقدر گاون که خودشونم نمیدونن مشکل از کجاست و فقط بلدن بگن زیرساخت مشکل داره.

کسی تا به حال به چنین مشکل مشابهی برخورده؟ و راه حلی داره برای پیشنهاد؟

سلام 

دو راهی که برایه من کارایی داشت .

اول اینکه یه خط دیگه از مخابرات بگیرین ( من 3 تا خط داشتم برایه خونه ام که هر سه با هم فرق میکردن وضعیت نویز و snr شون ) که تمیز ترینشو برایه استفاده از اینترنت انتخاب کردم )

دوم اینکه بعضی مودم ها کلا مرض دارن و خوب کار نمیکنن ! الکی قطع و وصل میشن / وای فایشون بازی در میاره و حتی درست  کانفیگ شدنشون هم شانسیه  (  مودم های دیگه رو هم امتحان کنین )

در ضمن بهتره  رو خط adsl تون کلا بی خیال تلفن بشین / یعنی از تلفنش استفاده نکنین . تلفن هم مقداری نویز تولید میکنه .

ویرایش شده توسط rahman1700
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، rahman1700 گفته است :

سلام 

دو راهی که برایه من کارایی داشت .

اول اینکه یه خط دیگه از مخابرات بگیرین ( من 3 تا خط داشتم برایه خونه ام که هر سه با هم فرق میکردن وضعیت نویز و snr شون ) که تمیز ترینشو برایه استفاده از اینترنت انتخاب کردم )

دوم اینکه بعضی مودم ها کلا مرض دارن و خوب کار نمیکنن ! الکی قطع و وصل میشن / وای فایشون بازی در میاره و حتی درست  کانفیگ شدنشون هم شانسیه  (  مودم های دیگه رو هم امتحان کنین )

در ضمن بهتره  رو خط adsl تون کلا بی خیال تلفن بشین / یعنی از تلفنش استفاده نکنین . تلفن هم مقداری نویز تولید میکنه .

ممنون
من با مودم دیگه هم تست کردم (البته مودمهای من هر دو قدیمی هستند، یکی زایکسل و دیگری تی پی لینک) ولی مشکل برقراره با هر دو تا

روی خط ما هیچ دستگاه دیگه‌ای نیست.
شما اطلاع دارید که بشه از یه منطقه مخابراتی دیگه غیر منطقه مخابراتی نزدیک خونه خط تلفن خرید؟

لینک به دیدگاه

نمیدونم / فکر نکنم بشه / چیزی که برایه من ثابت شد این بود که سه تا خطم 3 جور کیفیت داشتن ! هر سه از یک مرکز مخابراتی !🤔

لینک به دیدگاه

سلام.هر وصله چقدر میتونه رو snr و نویز تاثیر بزاره؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.هر وصله چقدر میتونه رو snr و نویز تاثیر بزاره؟

مثل سیم آنتن هر چی تو مسیر بیشتر تیکه باشه بیشتر نویز روی رسیور میندازه(منظورم ماهواره نیستا ما فقط کانال 4 میبینیم😁)

من تا قبل دزدیده شدن کابل تلفن محل snr بالای 30 بود اما الان به زور به 23 میرسه ...چون نصاب مخابرات اومد بجای تعویض کل سیم فقط یه تیکه وصل کرد که یعنی 2تا اتصال افتاد روی مسیر اتصال هم هیچ پوششی روش نیست لخت زیر بارون! کابل برق کنتور همساده هم از 2 سانتیش رد میشه

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

مثل سیم آنتن هر چی تو مسیر بیشتر تیکه باشه بیشتر نویز روی رسیور میندازه(منظورم ماهواره نیستا ما فقط کانال 4 میبینیم😁)

من تا قبل دزدیده شدن کابل تلفن محل snr بالای 30 بود اما الان به زور به 23 میرسه ...چون نصاب مخابرات اومد بجای تعویض کل سیم فقط یه تیکه وصل کرد که یعنی 2تا اتصال افتاد روی مسیر اتصال هم هیچ پوششی روش نیست لخت زیر بارون! کابل برق کنتور همساده هم از 2 سانتیش رد میشه

من به یه چیز عجیب برخوردم.اما ایراد نه از تلفنه نه از نویزگیر نه از مودم چون همشون موقت عوض کردم.مشکل از این قراره که بیشتر قطعی یا با زنگ خوردن تلفن یا با برداشتن گوشی اتفاق میفته.حالا عجیبش اینجاس که snr آپلود موقع زنگ خوردن تلفن یه بار میاد رو 2 یبار میاد رو 100 یبار میاد رو 5 یبار میاد رو 80 یا کشش اپلود میشه صفر یا میشه 50 کیلوبیت خلاصه حسابی قاتی میکنه و در اطلاعات دانلود زیاد تغییری ایجاد نمیشه.بعد چراغ اینترنت چشمک زن یا همون قرمز میشه بعد اگه نتونه یا خیلی خرابتر بشه dsl هم قطع میشه که بیشتر هم قطع میشه.پشت مودم هم نویز گیر گذاشتم درست نشد.مشکل چیه؟

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

من به یه چیز عجیب برخوردم.اما ایراد نه از تلفنه نه از نویزگیر نه از مودم چون همشون موقت عوض کردم.مشکل از این قراره که بیشتر قطعی یا با زنگ خوردن تلفن یا با برداشتن گوشی اتفاق میفته.حالا عجیبش اینجاس که snr آپلود موقع زنگ خوردن تلفن یه بار میاد رو 2 یبار میاد رو 100 یبار میاد رو 5 یبار میاد رو 80 یا کشش اپلود میشه صفر یا میشه 50 کیلوبیت خلاصه حسابی قاتی میکنه و در اطلاعات دانلود زیاد تغییری ایجاد نمیشه.بعد چراغ اینترنت چشمک زن یا همون قرمز میشه بعد اگه نتونه یا خیلی خرابتر بشه dsl هم قطع میشه که بیشتر هم قطع میشه.پشت مودم هم نویز گیر گذاشتم درست نشد.مشکل چیه؟

سیم کشی

سیم مستقیم بکش تست کن..سیم شیلد دار مفتولی باید باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...