رفتن به مطلب

مشاوره برای یک شغل! مغازه کامپیوتری

Matin007
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان این تاپیک شاید یکم نامربوط باشه ولی مرتبط ترین جایی که پیدا کردم اینجا بود
من بالاخره تصمیم گرفتم یه مغازه کامپیوتری باز کنم ولی تجربه م0 هست
در مورد اینکه چی بخرم از کجا بخرم و یک سری سیاست های کاری...
اومدم اینجا تاپیک زدم تا شما توصیه ای نصیحتی چیزی داشتید بهم بگید ما از تجارب شما استفاده ببریم
مرسی از همه تون

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Matin007 گفته است :

سلام دوستان این تاپیک شاید یکم نامربوط باشه ولی مرتبط ترین جایی که پیدا کردم اینجا بود
من بالاخره تصمیم گرفتم یه مغازه کامپیوتری باز کنم ولی تجربه م0 هست
در مورد اینکه چی بخرم از کجا بخرم و یک سری سیاست های کاری...
اومدم اینجا تاپیک زدم تا شما توصیه ای نصیحتی چیزی داشتید بهم بگید ما از تجارب شما استفاده ببریم
مرسی از همه تون

اگ تجربه نداری نکن نصحیت بنده..الکی سرمایتو به فنا میدی

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Ho3iN_ گفته است :

اگ تجربه نداری نکن نصحیت بنده..الکی سرمایتو به فنا میدی

تجربه فروشندگی قطعات رو ندارم
اسمبل رو بلدم 
و سرمایه هم به فنا نمیدم تازه 20 سالمه میخوام شغلی که توش یه چی بلدم رو شروع کنم
بعدش همه که از شیکم مادر بلد نبودن .... یاد گرفتن .... درسته شاید هزینه داشته باشه ولی خب بالاخره روزای خوب میرسه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Matin007 گفته است :

تجربه فروشندگی قطعات رو ندارم
اسمبل رو بلدم 
و سرمایه هم به فنا نمیدم تازه 20 سالمه میخوام شغلی که توش یه چی بلدم رو شروع کنم
بعدش همه که از شیکم مادر بلد نبودن .... یاد گرفتن .... درسته شاید هزینه داشته باشه ولی خب بالاخره روزای خوب میرسه

دوستمون راست میگن ،عجولانه تصمیم نگیر ،اول سعی کن تو مغازه بقیه کار کنی ببینی قضیش چطوریه،حتی شده دو سه ماه ،این کارای بازاری فرق دارن،اگه فقط میخاستی تعمیر کاری بزنی فرق داشت

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

دوستمون راست میگن ،عجولانه تصمیم نگیر ،اول سعی کن تو مغازه بقیه کار کنی ببینی قضیش چطوریه،حتی شده دو سه ماه ،این کارای بازاری فرق دارن،اگه فقط میخاستی تعمیر کاری بزنی فرق داشت

شهرستان هستم گشتم کسی فروشنده یا شاگرد نمیخواد(نه مجانی و نه دستمزدی)

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Matin007 گفته است :

اوضاع اونقدر داغونه که صاحب مغازه هم زیادی هست! دنبال کار دیگه ای باش همینا هم که موندن با هزار دوز و کلک سرپا موندن

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Matin007 گفته است :

اگه شهرستان هستید یجای مطمئن رو پیدا کنید که خدمات کامپیوتری نداشته باشه،و مردم اون محلم از کامپیوتر سر درنیارن مجبور بشن بیان پیش خودت کار انجام بدن ،یه کامپیوتر ،دستگاه کپی و اسکن و پرینتر بخر ،یه مقدار خرتو پرت مثل کابل usb و اینترنتو سی دی ویندوزو برنامه و اینا،دسته چینی و اینا هم بزار احتمالا کارت راه بیوفته،خدماتی بزار برات راحت تره ،البته سعی کن کار با آفیس ،قدرت سرچ کردن تو اینترنت ،یکمی زبانت هم تقویت کنی کارت حله 

فروشگاه نزار خدماتی خیلی بهتره

بازی کامپیوتری هم یادت نره خخخ

میتونی برنامه ها و بازیا رو خودت رایت کنی رو دی وی دی حالشو ببری مخصوصا ویندوزا 

ویرایش شده توسط silvermanYummy
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

اگه شهرستان هستید یجای مطمئن رو پیدا کنید که خدمات کامپیوتری نداشته باشه،و مردم اون محلم از کامپیوتر سر درنیارن مجبور بشن بیان پیش خودت کار انجام بدن ،یه کامپیوتر ،دستگاه کپی و اسکن و پرینتر بخر ،یه مقدار خرتو پرت مثل کابل usb و اینترنتو سی دی ویندوزو برنامه و اینا،دسته چینی و اینا هم بزار احتمالا کارت راه بیوفته،خدماتی بزار برات راحت تره ،البته سعی کن کار با آفیس ،قدرت سرچ کردن تو اینترنت ،یکمی زبانت هم تقویت کنی کارت حله 

فروشگاه نزار خدماتی خیلی بهتره

بازی کامپیوتری هم یادت نره خخخ

میتونی برنامه ها و بازیا رو خودت رایت کنی رو دی وی دی حالشو ببری مخصوصا ویندوزا 

ببین من ایده بهتری دارم 
نظر خودم روی قطعه هست فقط اونم یه جای تقریبا شلوغ
خصوصا بستن سیستم( آشنا دارم جنس خیلی خوب دستم میاد. مثلا 2060 پلمپ 10 میلیون تومن)
البته میدونم اینورا کسی سیستم آنچنانی نمی بنده ولی خب در نظر بگیر یه 9100اف با یه 1030 سرهم کنی خوبه خیلی راحت میره
بعد فقط محدود نمیشم به مغازه مثلا تو همین فروم و چندها گروه که دارم فعالیت میکنم
ولی خدمات فکر نکنم جوابگو باشه چون الان همه چی با یه سرچ ساده برطرف میشه. همه جا هم ریخته خدماتی
من اشنا دارم مغازه داره ده سال میشه و شاید بگم روزی دو میلیون براش می مونه( استوک کار میکنه خیلی سود توشه)
من کردستان هستم اینورا فکر کنم اجناس استوک خصوصا لپتاپ و مانیتور به قیمت خیلی خوب میفتن
دسته بازی رو خوب اومدی واقعا خیلی فروش داره
خود بازی هم من فروشنده گیم های استیمم درسته هنوز بین ملت جا نیفتاده ولی میشه اونم جا داد در کنارش. دی وی دی دیگه خیلی کلیشه شده طرف نت شبانه میزنه کل رد دد رو با 5 هزار تومن دانلود میکنه
بری بیرون بگی برات بریزن 50 تومن بیشتر میشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Matin007 گفته است :

ببین من ایده بهتری دارم 
نظر خودم روی قطعه هست فقط اونم یه جای تقریبا شلوغ
خصوصا بستن سیستم( آشنا دارم جنس خیلی خوب دستم میاد. مثلا 2060 پلمپ 10 میلیون تومن)
البته میدونم اینورا کسی سیستم آنچنانی نمی بنده ولی خب در نظر بگیر یه 9100اف با یه 1030 سرهم کنی خوبه خیلی راحت میره
بعد فقط محدود نمیشم به مغازه مثلا تو همین فروم و چندها گروه که دارم فعالیت میکنم
ولی خدمات فکر نکنم جوابگو باشه چون الان همه چی با یه سرچ ساده برطرف میشه. همه جا هم ریخته خدماتی
من اشنا دارم مغازه داره ده سال میشه و شاید بگم روزی دو میلیون براش می مونه( استوک کار میکنه خیلی سود توشه)
من کردستان هستم اینورا فکر کنم اجناس استوک خصوصا لپتاپ و مانیتور به قیمت خیلی خوب میفتن
دسته بازی رو خوب اومدی واقعا خیلی فروش داره
خود بازی هم من فروشنده گیم های استیمم درسته هنوز بین ملت جا نیفتاده ولی میشه اونم جا داد در کنارش. دی وی دی دیگه خیلی کلیشه شده طرف نت شبانه میزنه کل رد دد رو با 5 هزار تومن دانلود میکنه
بری بیرون بگی برات بریزن 50 تومن بیشتر میشه

اگه شما شهرستانتون اینقد پیشرفته هست که دیگه حرفی ندارم،استوک درآمدش خوبه ،اگه جنست زیاد دست به دست نشده باشه،قیمتش برات ارزون باشه و تو دستت برای قیمت باز باشه اره خوبه،اما بزار بت بگم ،تو این دوره زمونه کلا نوهه هیچ چی نمیارزه،همه چی دست دوش خوبه،میتونی دلالی هم بکنی که حالا خودشون واژه ی باکلاس خرید و فروش قطعات رو میگن،اینا خوبه کلا دلالی خیلی خوبه ،بشرطی که جنس اولیه ارزون بیاد دستت ،اگه میخای استوک بفروشی ،مغازه زدن یه کار بیهودست ،هر چی داری تو اینترنتو دیوار بفروش،اگه کسایی رو میشناسی که میتونن برات اون چیزا رو بیارن که آره سود توشه 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، silvermanYummy گفته است :

اگه شما شهرستانتون اینقد پیشرفته هست که دیگه حرفی ندارم،استوک درآمدش خوبه ،اگه جنست زیاد دست به دست نشده باشه،قیمتش برات ارزون باشه و تو دستت برای قیمت باز باشه اره خوبه،اما بزار بت بگم ،تو این دوره زمونه کلا نوهه هیچ چی نمیارزه،همه چی دست دوش خوبه،میتونی دلالی هم بکنی که حالا خودشون واژه ی باکلاس خرید و فروش قطعات رو میگن،اینا خوبه کلا دلالی خیلی خوبه ،بشرطی که جنس اولیه ارزون بیاد دستت ،اگه میخای استوک بفروشی ،مغازه زدن یه کار بیهودست ،هر چی داری تو اینترنتو دیوار بفروش،اگه کسایی رو میشناسی که میتونن برات اون چیزا رو بیارن که آره سود توشه 

دقیقا دلالی خوبه ولی باید یه جور جا بیفتی برای دلالی
همین مغازه که گفتم اشناس رم مثلا دو تا رم 8 گیگ 2666 خرید 1400 عصر همون روز 1700 ردش کرد ولی خب چنین چیزایی تو اینترنت فکر نکنم به تور بخوره مگر اینکه گروه تلگرامی با ممبر های بالا داشته باشی و همیشه هم انلاین باشی تو فروم
ولی مغازه باشه میتونی با قیمت مناسب(همون بزخری) جنس رو ورداری
همین امروز دوستم 1080 خرید 10500 خیلی تمیز و سالم با گارانتی . طرف پول لازم بود. خودش یه گروه گنده داره ولی واقعا نمیدونم این شبکه خرید و فروش رو از کجا دقیقا جور کنم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Matin007 گفته است :

دقیقا دلالی خوبه ولی باید یه جور جا بیفتی برای دلالی
همین مغازه که گفتم اشناس رم مثلا دو تا رم 8 گیگ 2666 خرید 1400 عصر همون روز 1700 ردش کرد ولی خب چنین چیزایی تو اینترنت فکر نکنم به تور بخوره مگر اینکه گروه تلگرامی با ممبر های بالا داشته باشی و همیشه هم انلاین باشی تو فروم
ولی مغازه باشه میتونی با قیمت مناسب(همون بزخری) جنس رو ورداری
همین امروز دوستم 1080 خرید 10500 خیلی تمیز و سالم با گارانتی . طرف پول لازم بود. خودش یه گروه گنده داره ولی واقعا نمیدونم این شبکه خرید و فروش رو از کجا دقیقا جور کنم

برای جمع کردن اعضا میتونی از چند جا تبلیغ کنی ،اول از جاهایی مثل دیوار که اگهی گذاشتن مجانیه شروع کن برو بپر وسط کامنتا محسن افشانی بگو« خرید و فروش اجناس استوک» یدفی برو تو پیج لانا رودز اونجام ایرانی هست (خخخخ)همین طوری بپر اینور اونور بالاخره یه چند نفری عضو کانالت میشن ،راه و روش بازاریابی ،پیله شدنه ،تو ندیدی این بازاریابیا شبکه ای ،این ویزیتور ها چطور به آدم میچسبن!

دقیقا همین بزخری خیلی جواب میده تو کشور

حتی مال خری هم خیلی خوبه(خخخخ اینو شوخی کردم یدفی نکنی،اگرم میکنی سرنخ نزار خخخ)

لینک به دیدگاه

خدمات کامپیوتری بزن. درسته همه چی با یه سرچ ساده پیدا میشه ولی 90 درصد مردم حوصلشو ندارن مستقیم میان پیشت. من اینجا جز خودم تو این محله 4 تا خدمات کامپیوتری دیگه هم هست (که فاصلشون باهام سر جمع 100 متر هم نمیشه) ولی باز برا منی که 7 ماهه باز کردم درامد خوبی دارم به نسبت. شکر راضیم بیشتر شناخته بشم بهترم میشه. ببین بدون تجربه تو کار خرید فروش نزن. خدمات کامپیوتری نه سرمایه آنچنانی میخاد نه مهارتی کنارش میتونی خرید فروشتم بکنی. باز خودت تصمیم گیرنده ای. الان تو دوره زمونه ای هستیم که 90 درصد مردم کیسای  Ddr و ddr2 دارن میارن همونارم برا تعمیر یکم فروش سخت جوابه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

همنطور که دوستان گفتن، خدمات کامپیوتری جوابگو هست

درصد خیلی زیادی از مردم دانش و توانایی کار با اینترنت و ابزار های الکترونیکی رو ندارن

مردم بیشتر دنبال نصب برنامه و بازی روی گوشی موبایل و کامپیوتر هستن.

باید خیلی دنبال مسائل روز باشی و همیشه یه برگه درباره اون موضوع روی شیشه بزنی، مثلا "ثبت نام ماشین" یا آزادسازی سهام عدالت" اینجوری خیلی راحت و سریع مشتری میگیری...

نصب ویندوز و برنامه هم که نگم، خیلی از افراد دانش نصب برنامه هارو ندارن، اگر هم بتونن باسرچ اینترنت برن دنبال دانلود اون برنامه، بعد از نصب توانایی کرک کردنشو ندارن و میفتن دنبال یه خدمات کامپیوتری تا براشون درستش کنه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

همنطور که دوستان گفتن، خدمات کامپیوتری جوابگو هست

درصد خیلی زیادی از مردم دانش و توانایی کار با اینترنت و ابزار های الکترونیکی رو ندارن

مردم بیشتر دنبال نصب برنامه و بازی روی گوشی موبایل و کامپیوتر هستن.

باید خیلی دنبال مسائل روز باشی و همیشه یه برگه درباره اون موضوع روی شیشه بزنی، مثلا "ثبت نام ماشین" یا آزادسازی سهام عدالت" اینجوری خیلی راحت و سریع مشتری میگیری...

نصب ویندوز و برنامه هم که نگم، خیلی از افراد دانش نصب برنامه هارو ندارن، اگر هم بتونن باسرچ اینترنت برن دنبال دانلود اون برنامه، بعد از نصب توانایی کرک کردنشو ندارن و میفتن دنبال یه خدمات کامپیوتری تا براشون درستش کنه

حس خوبی نسبت به خدمات کامپیوتری ندارم
چون قرار نیست این تنها شغلم باشه
همین الان هم شغل دوم آماده دارم 
بعد این خدمات کامپیوتری ها همیشه قیمت همه چیز از پیش برات تعیین شده ولی فروشندگی و به قول معروف دلالی خیلی سود توشه چون اصلا قیمت جنس دست دوم مشخص نیست
بعد مثلا همین سهام عدالت رو بگردی هر خیابون سی نفر انجامش میدن ولی مثلا یه 1080 بخوای بفروشی طرف ممکنه تو کل شهر پیدا نکنه. آنلاین هم پیدا کنه شاید از اون مدل نباشه میدونی چی میگم؟
 قطعات کامپیوتر که خیلی راحت میشه به مشتری گفت جنسی که بهت گفتن ارزونتره ، استهلاک زیادتری داره و باز شده و تعمیر شده و فلان( 80 درصد این کارو میکنن اگه بخوایم رو راست باشیم)

لینک به دیدگاه

اگه میخواهی قطع بفروشی که سرمایه بالا میخاد با سرمایه کم واسطه به تو جنس نمیده به قیمت کف بازار

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...