رفتن به مطلب

9400f بخریم یا 10100f ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

یه مدت هست سیستم 1155 م رو فروختم و مشغول بودم. الان که یه مقدار سرم خلوت شد اومدم سراغ بستن سیستم. در نهایت به این دو گزینه رسیدم. نظرتون روی کدومه؟ استفاده ام هم گیمینگ هست.

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Professor Higgins گفته است :

سلام

برای هر کدوم چه مادربردی در نظر گرفتی؟

برای 10100 احتمالا خرجم میره بالاتر چون باید b460 بگیرم h410 ها به نظرم ارزش ندارن

برای 9400f هم احتمالا h310 plus

لینک به دیدگاه

i3 10100f بهتره  بعد ها هم میتونی به i5 10400 ارتقاش بدی من خودم دارم نسل ۱۰ استفاده میکنم واقعا عالیه کلا دیگه سوکت 1151 رفته به کنار و 1200 اومده 10100f آینده دار هست و قیمتش هم از 9400f حدودا 1200 پایین تره 

لینک به دیدگاه

درود

بنده دوماه پیش همین سوالو داشتم...اخرش 10100 گرفتم..در کارایی هیچ تفاوتی ندارن و فریم تقریبا یکی میدن.ولی خوب دوتا هسته مجازی اضافه تر 10100 تو بعضی بازیا بهتره.و اینکه نسل جدیدتره و بعدا بخای ارتقا بدی سی پی یوهای خیلی قوی میتونی بزاری

لینک به دیدگاه

سلام

از بین اون دو تا قطعا 10100

ولی پیشنهاد من ryzen 3 3100  هست با معمولی ترین b450 بازار. قدرت فوق العاده ای داره .

------------------------

چندبار تا حالا شده به همچین تاپیک جواب داده میشه ولی به طرز عجیبی توسط مدیر انجمن به ساعت نکشیده که منتقل کردن به یک تاپیک کلی و هم شروع کننده و هم اونایی که جواب میدن، کلا تاپیک و موضوع رو گم میکنن.

مسلما باید صبر کنن تا صاحب تاپیک به نتیجه برسه و بعد منتقل کنن اگه میخوان اینکارو بکنن.

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان و اجازه از استارتر محترم 

منم قصد ارتقا دارم،( دو سه ساله هی ارتقا ندادم تا رسیدم به اینجا 😢😭) بنظرتون چکار کنم 

کارت گرافیک که میخوام بعدا ارتقا بدم ، گرافیکم gtx970 الان دارم 

سیستم الانم 

mb: pa65ud3 

cpu: i5 2310

ram: 1333 2x4GB

الان فعلا میخوام فعلا این ۳ قطعه رو ارتقا بدم بعدنا اگه خدا خواست کارتهایی یکی دو سال اینده اگه با قیمت معقول گیر اومد یه کارت خوب بگیرم 

برام amd و اینتل زیاد فرق نمیکنه هرکدوم به نسبت قیمت ارزونتر ،کارایی بهتری بهم بدن اونو بگیرم ( خنک کنندن دارم فکر کنم به am4 نمیخوره 😢 خنک کنندم cooler master hyper t4 )

بنظرتون الان چی بگیرم بتونم فعلا تا یکی دو سال کالاف وارزون رو با فریم ریت خوب بتونم بازی کنم ،کلا تو بازیهای انلاین اذیتم نکنه 

الان احساس میکنم بخاطر پردازندمه بازی های انلاین یه جور بدیه که اذیت میکنه 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

i3 10100f بهتره  بعد ها هم میتونی به i5 10400 ارتقاش بدی من خودم دارم نسل ۱۰ استفاده میکنم واقعا عالیه کلا دیگه سوکت 1151 رفته به کنار و 1200 اومده 10100f آینده دار هست و قیمتش هم از 9400f حدودا 1200 پایین تره 

برای گیم آنلاین مثل وارزون خوبه بنظرت اگه با گرافیک gtx970 استفاده کنم ؟

لینک به دیدگاه

نظر من روی رایزن هست چون ریت بسیار خوبی داره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . منم امروز فردا میخوام سفارش بدم. 

اگر 10100 خوبه حالا مدل f یا معمولی و اینکه با چه مادربردی که کلا نزدیک 5 تومان هم در باید 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، timsar1 گفته است :

ما که هر چه صبر کردیم کسی دست دوم این سوکت رو نفروخت 

معمولا نسل های جدید خیلی سخت کارکردشون گیر میاد  آدمی مثل من که نسل ۱۰ رو خریده به این زودی ها نمیفروشتش😅😅

لینک به دیدگاه

صد در صد نسل دهم بخر می تونی به نسل 11 هم اپگریک کنی در اینده ضمن اینکه در گیم تفاوت انچنانی بین این دو سی پی یو نیست  

لینک به دیدگاه

سلام

قطعا بین این دوتا نسل 10 بهتره
ولی خب سوالی که پیش میاد٬ چرا یه نگاهی به AMD نمیندازی؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hamedlim گفته است :

سلام دوستان . منم امروز فردا میخوام سفارش بدم. 

اگر 10100 خوبه حالا مدل f یا معمولی و اینکه با چه مادربردی که کلا نزدیک 5 تومان هم در باید 

اول اینکه اگر برات داشتن گرافیک آنبرد مهم نیست سری اف رو بردار که 500 ارزونتره

بعد هم اینکه گل پسر قیمت ها کاهشی هست ولی نه اینقدر

شما دیگه در کمترین حالت با یک مین داغون H410 هم بخوای ببندی باید حدود 6.500 هزینه کنید

ولی من پیشنهادم این هست که با یک B460 درست درمون خوش قیمت بندازی که حول و حوش 7.500 در میاد

برای گیم همچنان رایزن رو نیستم و کماکان اینتل در گیمینگ قدرتمندتره

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

اول اینکه اگر برات داشتن گرافیک آنبرد مهم نیست سری اف رو بردار که 500 ارزونتره

بعد هم اینکه گل پسر قیمت ها کاهشی هست ولی نه اینقدر

شما دیگه در کمترین حالت با یک مین داغون H410 هم بخوای ببندی باید حدود 6.500 هزینه کنید

ولی من پیشنهادم این هست که با یک B460 درست درمون خوش قیمت بندازی که حول و حوش 7.500 در میاد

برای گیم همچنان رایزن رو نیستم و کماکان اینتل در گیمینگ قدرتمندتره

اره با سرچ هایی که زدم b460 رو میگیرم و فعلا با همون گرافیک انبرد کنار میام بعدا یک گرافیک درست حسابی می گیرم. 

فقط به نظرتون صبر بکنم تا یکی دو هفته قیمت بهتر میشه یا که بگیرم

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hamedlim گفته است :

اره با سرچ هایی که زدم b460 رو میگیرم و فعلا با همون گرافیک انبرد کنار میام بعدا یک گرافیک درست حسابی می گیرم. 

خیلی ممنون

نظر من این هست که کاهشی خواهد بود

اگر عجله ای ندارید کمی صبر کنید

در مورد مین نظری ندارم چون موجودی چیپ های سری 400 اینتل در دنیا کم شده چون تلاششون رو گذاشتن روی سری 500

این رو هم مدنظر داشته باشید مذاکرات غول های تولید کننده با غول های تامین کننده شکست خورده و مجبور به افزایش قیمت شدند

که ایسوس پیش قدم شده و اولین کمپانی هست که اعلام افزایش قیمت کرده

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

از بین اون دو تا قطعا 10100

ولی پیشنهاد من ryzen 3 3100  هست با معمولی ترین b450 بازار. قدرت فوق العاده ای داره .

آخه من دیگه معلوم نیست کی ارتقا بدم. سیستم قبلیم 3470 بود که خیلی سال پیش خریده بودم و نیازی به ارتقا نمیدیدم واقعا

3100 که از 10100f قیمتش بیشتره و کارایی کمتری هم داره. فقط فکر میکنم مادربرداش ارزونتر بیفته

در 50 دقیقه قبل، MIFans گفته است :

سلام

قطعا بین این دوتا نسل 10 بهتره
ولی خب سوالی که پیش میاد٬ چرا یه نگاهی به AMD نمیندازی؟

حقیقت خودم به یه دلایلی از قدیم به amd علاقه داشتم ولی خب قیمت های سی پی یوهاش خصوصا توی ایران و حتی خیلی کشورهای دیگه با اون قیمت رسمی که قرار بوده فروخته بشه تفاوت خیلی زیادی داره و واقعا صرفه خرید نداره. البته دیدم توی ریویورها خیلیا توصیه میکنن و میگن خیلی بهتره و بصرفه تره ولی بحث اینه که اونها توی کانادا و آمریکا هستن و خود شرکتها براشون رایگان میفرستن و اینها هم بر اساس قیمتی که شرکت amd اعلام میکنه حساب کتاب میکنن و میگن بصرفه است.

در 6 دقیقه قبل، hamedlim گفته است :

خیلی ممنون

برای بازار یه پیش بینی معمول میشه کرد که با توجه به اومدن بایدن احتمالا نرخ های ارز کاهشی یا لااقل ثابت باشه و موجودی بیشتر بشه (در صورتی که موجودی جهانی مشکلی پیدا نکنه) ولی مشکل اینه که اتفاق های ناگهانی یا سیاست های خلق الساعه رو نمیشه پیش بینی کرد. مثلا یدفعه فردا تصویب میشه که مین و پردازنده مشابه داخلی داره و وارداتش ممنوعه. دیگه حساب کنید که وضعیت چی میشه.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، arvin393 گفته است :

برای گیم آنلاین مثل وارزون خوبه بنظرت اگه با گرافیک gtx970 استفاده کنم ؟

من 9100f با 1060 دارم مشکلی تو وارزون ندارن ودر به در دنبال ارتقا گرافیک هستم 10100 که دیگه جای خودشو داره

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

برای بازار یه پیش بینی معمول میشه کرد که با توجه به اومدن بایدن احتمالا نرخ های ارز کاهشی یا لااقل ثابت باشه و موجودی بیشتر بشه (در صورتی که موجودی جهانی مشکلی پیدا نکنه) ولی مشکل اینه که اتفاق های ناگهانی یا سیاست های خلق الساعه رو نمیشه پیش بینی کرد. مثلا یدفعه فردا تصویب میشه که مین و پردازنده مشابه داخلی داره و وارداتش ممنوعه. دیگه حساب کنید که وضعیت چی میشه.

هه موقع برجام هم همین حدس میزدن ملت اما!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

من 9100f با 1060 دارم مشکلی تو وارزون ندارن ودر به در دنبال ارتقا گرافیک هستم 10100 که دیگه جای خودشو داره

به نظرت همین پردازنده 10100 رو بگیرم ؟ اگه مثلا بعدنا یه گرافیکی مثل 3060ti  گرفتم این پردازنده براش جوابگو هست؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، indianboy گفته است :

3100 که از 10100f قیمتش بیشتره و کارایی کمتری هم داره. فقط فکر میکنم مادربرداش ارزونتر بیفته

برای مصرف غیر گیمینگ که 3100، حدود 15 درصد سریع تره ولی برای گیمینگ، بله 10100 چند فریم نامحسوس بهتر عمل میکنه. 

ولی برای 3100 با حدود 5/5 میشه باندل با b450 گرفت در عین حال برای 10100 باید حداقل 6/5 هزینه کنید اونم با h410 که در برابر ارزون ترین b450 چنگی به دل نمیزنه.

فرصت نشده یک بررسی کامل از 3100 بذارم، ولی عالیه با توجه به قیمتش. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...