رفتن به مطلب

انتخاب بین این دو پردازنده (کمک کنید)

Recommended Posts

سلام دوستان - من با نرم افزار سه بعدی مایا و موتور رندر آرنولد رندر کار میکنم . همینطور با نرم افزار کامپوزیت فاندری نیوک و همینطور کار موشن گرافیک با افتر افکت و البته پرمیر

و میخوام هودینی هم شروع کنم.

بودجه کمی دارم - و قصد خرید کارت گرافیک ندارم فعلا پس گزینه هام محدود به سری پردازنده های گرافک دار هست .

شما بین این دو کدوم رو پیشنهاد میدید با توجه به زمینه کاری بنده ؟

Ryzen 5 3400G

Ryzen 3 PRO 4350G

و اینکه من از کجا میتونم پردازنده بدون باندل بخرم آخه من مادربردم رو از لیون خریدم و رم هم از لیون خریدم یه بار که پرسیدم ازشون که بابا من مادربردو از خودتون خریدم حالا سی پی یو رو جدا بخرم همون یه جورایی باندل به حساب میاد دیگه هر دوشو که از خودتون خریدم - گفتن ظاهرا نمیشه :| ممنون میشم بگید از کجا(اطمینانی باشه) میتونم بدون باندل تهیه کنم.

ویرایش شده توسط mo-hammad
لینک به دیدگاه

سلام . 

۳۴۰۰g خود پردازنده ضعیف تر از ۴۳۵۰g هست ولی گرافیک قوی تری داره . اگه گرافیک بیشتر لازم‌ داری 3400g رو بگیر . کما این که پردازنده ۳۴۰۰g ضعیف نیست

لینک به دیدگاه

گرافیک فقط در سطح ویوپورت و محیط نرم افزاری مهم هست که لگ نداشته باشه . مثلا تو افتر افکت یا مایا در محیط نرم افزار لگ و تاخیر نمایش وجود نداشته باشه .

ولی خوب پردازنده رو آدم میگیره که در درجه اول قدرت پردازش بالاتری داشته باشه .  حالا نصبت به نرم افزار هایی که گفتم باز اگر دوستان راهنمایی داشته باشن ممنون میشم.  

و قسمت دوم سوال هم اگر کسی کمک کنه که از کجا اطمینانی بدون باندل تهیه کنم ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mo-hammad گفته است :

سلام دوستان - من با نرم افزار سه بعدی مایا و موتور رندر آرنولد رندر کار میکنم . همینطور با نرم افزار کامپوزیت فاندری نیوک و همینطور کار موشن گرافیک با افتر افکت و البته پرمیر

و میخوام هودینی هم شروع کنم.

بودجه کمی دارم - و قصد خرید کارت گرافیک ندارم فعلا پس گزینه هام محدود به سری پردازنده های گرافک دار هست .

شما بین این دو کدوم رو پیشنهاد میدید با توجه به زمینه کاری بنده ؟

Ryzen 5 3400G

Ryzen 3 PRO 4350G

و اینکه من از کجا میتونم پردازنده بدون باندل بخرم آخه من مادربردم رو از لیون خریدم و رم هم از لیون خریدم یه بار که پرسیدم ازشون که بابا من مادربردو از خودتون خریدم حالا سی پی یو رو جدا بخرم همون یه جورایی باندل به حساب میاد دیگه هر دوشو که از خودتون خریدم - گفتن ظاهرا نمیشه :| ممنون میشم بگید از کجا(اطمینانی باشه) میتونم بدون باندل تهیه کنم.

سلام

از نظر قدرت پردازنده قاطعانه ۴۳۵۰G قوی تره 

و از نظر گرافیک مجمتع کاملا در یک سطح هستند.

تفاوت عمده در ضریب باز بودن ۳۴۰۰G در جهت اورکلاک هست که این مورد درباره ی ۴۳۵۰G صدق نمیکنه ولی بازم ۴۳۵۰G بصرفه تر هست.

-----

مادربورد رو داخل همین فروم تاپیک خرید بزنید، ان شاالله پیدا میشه. - متاسفانه مافیای بزرگی در این بخش توسط یک برند بوجود اومده و تو فروشگاه های آنلاین هم نمیشه پردازنده تک پیدا کرد.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

تفاوت عمده در ضریب باز بودن ۳۴۰۰G در جهت اورکلاک هست که این مورد درباره ی ۴۳۵۰G صدق نمیکنه ولی بازم ۴۳۵۰G بصرفه تر هست.

-----

مادربورد رو داخل همین فروم تاپیک خرید بزنید، ان شاالله پیدا میشه. - متاسفانه مافیای بزرگی در این بخش توسط یک برند بوجود اومده و تو فروشگاه های آنلاین هم نمیشه پردازنده تک پیدا کرد.

توی تستی که من تو یه سایت دیدم ۴۳۵۰ گرافیک ضعیف تری داشت

https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-amd_ryzen_5_3400g-953-vs-amd_ryzen_3_pro_4350g-1631-amp

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

-----

پس من همون ریزن 3 رو میگیرم - پس جایی نمیشه پیدا کرد که بدون باندل پردازنده رو بفروشن درسته ؟ و اینکه دلیل ارزون تر بودن ریزن سه چهل و سه پنجاه چیه پس ؟ فقط برای تفاوت گرافیکه ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، میلاد بهرامن گفته است :

توی تستی که من تو یه سایت دیدم ۴۳۵۰ گرافیک ضعیف تری داشت

https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-amd_ryzen_5_3400g-953-vs-amd_ryzen_3_pro_4350g-1631-amp

درود 

این سایت دقیق نیست. - موارد بسیاری دیدم.

به دلیل فرکانس بالاتر، تعداد کمتر واحد های گرافیکی رو جبران میکنه.

حتی renoir در پشتیبانی از رم های با فرکانس هاس بالاتر فوق العادس و اینم یک پوئن مثبت هست برای گرافیک مجتمع.

فقط ممکنه نشه فرکانس گرافیک رو افزایش داد. و قفل باشه که این کار هم مورد توجه کاربری عمومی نیست.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mo-hammad گفته است :

پس من همون ریزن 3 رو میگیرم - پس جایی نمیشه پیدا کرد که بدون باندل پردازنده رو بفروشن درسته ؟

بهترین کار رو می کنید.

نه متاسفانه

داخل بازار حضوری برید یا داخل دیوار یا ایسام و ... رو بگردید.

پیشنهادم اینه که داخل فروم هم تاپیک بزنید.

لینک به دیدگاه

فقط مادربرد من b450 tuf pro هست  - Ryzen 3 PRO 4350G پشتیبانی میکنه ؟ از خود لیون هم خریدم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mo-hammad گفته است :

فقط مادربرد من b450 tuf pro هست  - Ryzen 3 PRO 4350G پشتیبانی میکنه ؟ از خود لیون هم خریدم

بله بنا به سایت ایسوس پشتیبانی میکنه.

فقط قبلش بایوس رو باید آپدیت کنید.

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

بله بنا به سایت ایسوس پشتیبانی میکنه.

ممنون دوست عزیز خیلی کمک کردید - از دوستان دیگه هم تشکر میکنم - حالا میافتم تو پیچ و خم پیدا کردنش به صورت تکی :|  فقط یه سوال این قدر میگن اس اس دی حتما بگیر یعنی اینقدر رو سرعت کار من تاثیر داره ؟ رو سرعت پردازش که تاثیری نداره قطعا درسته ؟ چون الان بودجه ندارم و یه هارد خیلی خیلی قدیمی دارم رو کیس دی دی آر 2 خودم که الانم دارم از اون استفاده میکنم و میخوام همینو وصل کنم فعلا به سیستم جدیدم .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mo-hammad گفته است :

ممنون دوست عزیز خیلی کمک کردید - از دوستان دیگه هم تشکر میکنم - حالا میافتم تو پیچ و خم پیدا کردنش به صورت تکی :|  فقط یه سوال این قدر میگن اس اس دی حتما بگیر یعنی اینقدر رو سرعت کار من تاثیر داره ؟ رو سرعت پردازش که تاثیری نداره قطعا درسته ؟ چون الان بودجه ندارم و یه هارد خیلی خیلی قدیمی دارم رو کیس دی دی آر 2 خودم که الانم دارم از اون استفاده میکنم و میخوام همینو وصل کنم فعلا به سیستم جدیدم .

ssd خیلی تاثیر داره و از این رو به اون رو میکنه ولی اگه بودجه ندارید بذارید برای بعد.

رو سرعت پردازش قطعا تاثیر داره ولی بستگی داره چه پردازشی باشه - مثلا پردازشی که دائم از حافظه درحال خوندن اطلاعات هست بله مثل لود تکسچر و یا خوندن کتابخونه های مورد نیاز برای کامپایل و ...

در کل هر وقت تونستید بگیرید خیلی محسوسه.

لینک به دیدگاه

شهر فافا تا دیروز این پردازنده رو زده بود بدون باندل و قمیتش هم زده بود سه میلیون و صدو نود ! بهشون پیام که دادم طرف گفت بله بدون باندل به فروش میره ! بعدش رفتم دیدم تو سایت قمیتو کردن چهار میلیون و دویست و بعد تغییرش دادن به فروش فقط به صورت باندل !! بعد طرف پیام داده ببخشید ظاهرا اشتباه فنی بود :| ! جالبه ادعا هم دارن ارزان تر همه جا هستن در حالی که لیون همین سی پی یو رو زده سه میلیون و هشتصد وبیست (تا به امروز) :|

لینک به دیدگاه

یه سوال داشتم اینکه مادربرد من b450 tuf pro هست  باید بایوسش برای نسلهای جدید سی پی یو آپدیت بشه آیا این معنی رو هم میده که این مادربرد نمیتونه از تمام توان پردازنده استفاده کنه در نهایت حتی با آپدیت بایوس ؟

لینک به دیدگاه

آگاه باش همیشه cpu پر نوسانترین قیمت را نسبت به دیگر قطعات بازار دارد.قیمت ها هم لحظه ای هستند.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Elderado گفته است :

آگاه باش همیشه cpu پر نوسانترین قیمت را نسبت به دیگر قطعات بازار دارد.قیمت ها هم لحظه ای هستند.

آگاه باش که امروز حتی از دیروز هم قیمت دلار پایین تر اومد :| چطور میشه که دیروز که قیمت دلار بالاتر بود قیمت سه و صدو نود بود امروز که دلار ارزون تر از دیروزه قیمت شد چهار و دویست :|

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mo-hammad گفته است :

آیا این معنی رو هم میده که مادربرد نمیتونه از تمام توان پردازنده استفاده کنه در نهایت حتی با آپدیت بایوس ؟

جواب خیر

آپدیت بایوس برای مادربردی که قدیمیتر از cpu هست همه جا رواج دارد مثلا توی اینتل هم همینطور است.

پس نتیجه گیری:فکر و خیال ورت نداره.کفر هم نگو.

لینک به دیدگاه

تعجبم از اینه که دوستان میگن گرافیک 3400 با 11 هسته وگا با گرافیک ۴۳۵۰G با 6 هسته وگا ولو یکم فرکانسش بیشتره با هم زیاد فرق نداره!!!

لینک به دیدگاه

در در 11 بهمن 1399 در 19:17، mo-hammad گفته است :

گرافیک فقط در سطح ویوپورت و محیط نرم افزاری مهم هست که لگ نداشته باشه . مثلا تو افتر افکت یا مایا در محیط نرم افزار لگ و تاخیر نمایش وجود نداشته باشه .

ولی خوب پردازنده رو آدم میگیره که در درجه اول قدرت پردازش بالاتری داشته باشه .  حالا نصبت به نرم افزار هایی که گفتم باز اگر دوستان راهنمایی داشته باشن ممنون میشم.  

و قسمت دوم سوال هم اگر کسی کمک کنه که از کجا اطمینانی بدون باندل تهیه کنم ممنون میشم.

سلام

من هم چند هفته پیش amd تهیه کردم

توی سایت ها همه باندل میفروختن

اگه شرایطش رو دارید یه سر برید بازار پیدا می کنی . من هم این کارو کردم و با قیمت پایین تری هم تونستم مدل مورد نظرم رو بخرم

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، kamyar sharifi گفته است :

سلام

من هم چند هفته پیش amd تهیه کردم

توی سایت ها همه باندل میفروختن

اگه شرایطش رو دارید یه سر برید بازار پیدا می کنی . من هم این کارو کردم و با قیمت پایین تری هم تونستم مدل مورد نظرم رو بخرم

میشه بگید دقیقا از کجا تهیه کردید ؟ ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mo-hammad گفته است :

یه سوال داشتم اینکه مادربرد من b450 tuf pro هست  باید بایوسش برای نسلهای جدید سی پی یو آپدیت بشه آیا این معنی رو هم میده که این مادربرد نمیتونه از تمام توان پردازنده استفاده کنه در نهایت حتی با آپدیت بایوس ؟

همون طور که یکی از دوستان هم فرمودند، این حرف پایه و اساس علمی نداره و اگه کسی اینو گفته، صرفا از تخیلات خودش صحبت کرده. اما بالارده بودن پردازنده در انتخاب مادربورد تاثیر داره.

اتفاقا این یک نکته مثبت هست که مادربورد دامنه بزرگتری از پردازنده ها رو میتونه پشتیبانی بکنه با آپدیت بایوس.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، mo-hammad گفته است :

میشه بگید دقیقا از کجا تهیه کردید ؟ ممنون میشم

دقیق خاطرم نیست

طبقه دوم یا سوم پاساژ ایران بود

هر چیزی که گرفتم قیمتش از سایت های اینترنتی پایین تر بود

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام من پردازنده ای که میخوام بخرم رو هیچ جا به صورت تکی گیر نیاوردم جز اینجا - شما میشناسید و تا حالا خرید داشتید  آیا به نظرتون ازش خرید کنم ؟

https://www.iranaliexpress.ir/product/خرید-سی-پی-یو-amd-ryzen-3-pro-4350g-r3-pro-4350g-3-8ghz-four-core-eight-thread-65w-cpu-processor-l34m-100-000000148-socket-am4/

لینک به دیدگاه

بچه ها من یه جا پیدا کردم تکی میفروشه ولی موجودیش تو رده تا 4 میلیون و خورده ای AMD Ryzen 5 3500X BOX CPU  هست .

خواستم ببینم این مدل از razen 3 4350 g  بهتره ؟ البته میدونم گرافیک نداره اونو شاید بتونم یه گرافیک کارکرده رده پایین بگیرم فعلا تا کارم راه بیوفته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...