رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 
من گیم نت دارم تمام کیسهای کیمنت مینی کیس هست 
میخواستم بدونم گرافیک گیم چی سوار این کیسهای میشه ؟؟؟؟
که هم جاش بشه تو کیس هم پاور بتونه برقشو تامین کنه 
از دوستان کسی رهنمایی کنه ممنون میشم

بودجه برای گرافیک تا ۱.۵۰۰.۰۰۰
اگر رم هم عوض میشه برای اونم تا ۱.۰۰۰.۰۰۰ هست . برای هر کیس 
برای بازیهای rainbow six seige
Pubg
fortnite
black ops ۳ , ۴

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام رفقا

یه سوال در مورد انتخاب پاور

بین دو پاور زیر مردد هستم:

1. 650 UK Gold

2. 650  MasterWatt (Bronze)

طبق بررسی که من کردم، پاور گرین هم به لحاظ قیمتی و هم به لحاظ گواهیِ 80 پلاس از مدل کولرمستر بهتره اما یه بنده خدایی بهم گفت که کولرمستر داستانش فرق می‌کنه و حتی این مدل برنزش از گلدِ گرین بهتره، هم به لحاظ طراحی و هم کیفیت قطعات و حتی طول عمر. نکته خیلی مهم اینه که برای من در سیستم مدیریت کابل‌ها خیلی مهمه و مدل کولرمستر از کابل‌های فلت استفاده می‌کنه. خب حالا سوال من اینه که اون قسمتی که بولد کردم تا چه اندازه درسته؟و آیا کابل‌های فلت لزوما بهتر هستن؟ من یه پاور می‌خوام که راحت 5 6 سال برام کار کنه و دیگه نیاز به تعویز نداشته باشم.

کیسی که فعلا دارم: Green Striker

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

سلام رفقا

1. 650 UK Gold

طبق بررسی که من کردم، پاور گرین هم به لحاظ قیمتی و هم به لحاظ گواهیِ 80 پلاس از مدل کولرمستر بهتره اما یه بنده خدایی بهم گفت که کولرمستر داستانش فرق می‌کنه و حتی این مدل برنزش از گلدِ گرین بهتره، هم به لحاظ طراحی و هم کیفیت قطعات و حتی طول عمر. نکته خیلی مهم اینه که برای من در سیستم مدیریت کابل‌ها خیلی مهمه و مدل کولرمستر از کابل‌های فلت استفاده می‌کنه. خب حالا سوال من اینه که اون قسمتی که بولد کردم تا چه اندازه درسته؟و آیا کابل‌های فلت لزوما بهتر هستن؟ من یه پاور می‌خوام که راحت 5 6 سال برام کار کنه و دیگه نیاز به تعویز نداشته باشم.

دوست عزیز درمورد این بحث الکی شرکتی نمیتونه گواهی پاس کنه میدونی یعنی سری گلد گرین بی شک بهتر از کولر مستره اما یه بحثی وجود داره کیفیت کاره (مثلا مثل این پرایدمون میمونه اگه یه نگاهی بندازی میبینی هرچی مدل تغییر کرد سری ها بد کیفیت تر شدن یعنی مدل 86 خیلی با کیفیت تراز مدل 97 هست )این داستان تا حدودی رو این پاورا هم صدق میکنه من خودم 550وات گلد گرین دارم تا الان رو مو زمین نزده ولی یه چیزای الکی اعصاب ادمو بهم میریزه مثلا پین مربوط برق کارت الان یه ضرره خلاصی داره یعنی از لحاظ کیفیت سوکت ضعیفه اخه لامسب به چی تو اومدن گواهی گلد دادن ؟؟ولی تو کولر مستر این مسعله صدق نمیکنه یعنی اگه بخوای بگی کولر مستر بهتره در دراز مدت (البته برا 5-6سال گرین مشکلی پیدا نمیکنه)فقط من یه سری پاور گرین رو قبول دارم اونم همون سری پلاتینیوم هست اگر اونو گیر اوردی انتخاب خوبیه بقیش بدرد نمیخوره بری کولر مستر بگیری بهتره

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز درمورد این بحث الکی شرکتی نمیتونه گواهی پاس کنه میدونی یعنی سری گلد گرین بی شک بهتر از کولر مستره اما یه بحثی وجود داره کیفیت کاره (مثلا مثل این پرایدمون میمونه اگه یه نگاهی بندازی میبینی هرچی مدل تغییر کرد سری ها بد کیفیت تر شدن یعنی مدل 86 خیلی با کیفیت تراز مدل 97 هست )این داستان تا حدودی رو این پاورا هم صدق میکنه من خودم 550وات گلد گرین دارم تا الان رو مو زمین نزده ولی یه چیزای الکی اعصاب ادمو بهم میریزه مثلا پین مربوط برق کارت الان یه ضرره خلاصی داره یعنی از لحاظ کیفیت سوکت ضعیفه اخه لامسب به چی تو اومدن گواهی گلد دادن ؟؟ولی تو کولر مستر این مسعله صدق نمیکنه یعنی اگه بخوای بگی کولر مستر بهتره در دراز مدت (البته برا 5-6سال گرین مشکلی پیدا نمیکنه)فقط من یه سری پاور گرین رو قبول دارم اونم همون سری پلاتینیوم هست اگر اونو گیر اوردی انتخاب خوبیه بقیش بدرد نمیخوره بری کولر مستر بگیری بهتره

روی چه حسابی بقیه سری های گرین به درد نمیخوره ؟

شما که از چیزی اطلاع نداری لطفا راهنمایی اشتباه نکن

در 49 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

سلام رفقا

1. 650 UK Gold

دوست خوبم قطعا گرین پیشنهاد میشه این همه سیستم بستم روی همش گرین اخ هم نگفته

ولی مدل پیشنهادیم 700 وات  سری HP+  که جدید تره هست

واقعا شاهکاره و کیفیتش حتی از اون کولر مستر ها هم مطمئن باش  بهتره

نکته بعدی گارانتی فوق العاده گرینه که به نظرم تو ایران بهترینه فعلا !!!

برای سوالات بیشتر میتونید با @GREEN Support در پیغام خصوصی در ارتباط باشید

تا هم راهنماییتون کنن هم با مدرک و تست های سایت ها و مراکز متخصص بهتون نشون بدن که گرین هم چیزی از اونا کم نداره

لینک به دیدگاه

اقا حسین سلام من رو حساب تجربه ای که طی 2سال از همین مدل گرین 550w 80 plus goldدارم میگم  شاید م به قول شما کولر مستر درحدش نباشه که شک دارم ولی خب از لحاظ گارانتی و خدمات پیش فروش صد درصد گرین فعلا بهتره کیفیتم میگم فقط سری پلاتینیوم وگرنه من مدل گلد رو دارم و اون طور که هست نکه راضی نیستم ولی عیب های کوچیکی داره که میگم بعدم دردسر سازه 

لینک به دیدگاه

ممنون از کمک دوستان

در رابطه با کابلهای فلت چطور؟ کابل فلت لزوما بهتره؟

سایر دوستان هم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم به اشتراک بذارن

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان میخواستم بدونم قطعات زیر باهم همخوانی دارن و میشه باندلشون کرد یا نه:
مادربرد GA-EP43T-USB3

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-EP43T-USB3-rev-10

سی پی یو زئون x5460

رم Corsair Vengeance 2*4GB 1600 MHz +  Geil 4GB 1600 

فقط اینکه رم Geil تک کاناله هست ولی Corsair دو کاناله س.

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Memory/High-Performance-Memory/Vengeance®-—-8GB-Dual-Channel-DDR3-Memory-Kit/p/CMZ8GX3M2A1600C9

باتوجه به اینکه باس سی پی یو x5460  1333 هست امکان داره رم ها همخوانی نداشته باشن؟ و اینکه به نظر شما سی پی یو e5472 بهتره یا x5460؟ با توجه به توان مصرفی (دمای پایینتر) 5460 و باس 1600مگاهرتزی 5472؟

در حال حاضر مادربرد EP41T-UD3L رو دارم با سی پی یو e8400 و رم ِ Geil 4GB 1600 Dragon که بعد از نصب رم های Corsair   همخوانی نداشتن فکر کنم بخاطر مقدار و باس رم ها بود.

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

درود

یک تاپیک بود که عکس های سیستم های اسمبل شده اعضای  لیون کامپیوتر داخلش بود ، این تاپیک حذف شده ؟؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، alikocholo2013 گفته است :

درود

یک تاپیک بود که عکس های سیستم های اسمبل شده اعضای  لیون کامپیوتر داخلش بود ، این تاپیک حذف شده ؟؟

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/2355-عکس-سیستمهای-اسمبل-شده-توسط-لیون-کامپیوتر/

لینک به دیدگاه

سلام  به همه

ایا

کولر سی پی یو گرین نوتوس 200 Notus200-PWM یا مدل 400

برای CPU i3 8100 مناسبه؟

وزن زیادش به مادر برد فشار نمیاره؟

فرقی بین CPU بدون باکس و دارای باکس هست؟ به غیر از گارنتی و خنک کننده؟

ویرایش شده توسط DARK8719
لینک به دیدگاه

سوال قبلیمون که بی جواب موند !

دوستان برای 8 گیگ رم کدوم حالت بهتره؟
چهار تا ماژول 2 گیگابایتی(هر جفت 2 گیگ دوال)
یا دو ماژول 4 گیگابایتی(دوتا 4 گیگ دوال)

و سوال اینکه
آیا با قرار دادن دوتا از رم های زیر(سینگل ماژول) رم ها بصورت دوال کار خواهند کرد؟ 

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Memory/High-Performance-Memory/Vengeance®-—-4GB-Single-Module-DDR3-Memory-Kit/p/CMZ4GX3M1A1600C9

آیا در کنار ماژول دوال میشه یک ماژول سینگل هم نصب کرد؟

ویرایش شده توسط H4med-LN
لینک به دیدگاه

2تا 4گیگ بهتره 

چهار تا به مموری کنترلر فشار میاره اگر اشتباه نکنم لتنسی بالا تری

در 6 ساعت قبل، H4med-LN گفته است :

سوال قبلیمون که بی جواب موند !

دوستان برای 8 گیگ رم کدوم حالت بهتره؟
چهار تا ماژول 2 گیگابایتی(هر جفت 2 گیگ دوال)
یا دو ماژول 4 گیگابایتی(دوتا 4 گیگ دوال)

و سوال اینکه
آیا با قرار دادن دوتا از رم های زیر(سینگل ماژول) رم ها بصورت دوال کار خواهند کرد؟ 

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Memory/High-Performance-Memory/Vengeance00ae.png-—-4GB-Single-Module-DDR3-Memory-Kit/p/CMZ4GX3M1A1600C9

آیا در کنار ماژول دوال میشه یک ماژول سینگل هم نصب کرد؟

هم داره

بله دوتا در کنار هم دوال میشه تو دفترچه  مادربرد نوشته تو کدوم اسلات های رم دوتا رو قرار بدین که دوال باشه

البته یک احتمال خیلی کمی هم هست که دو رم یکسان در کنار هم کار نکنند برای همین پیشنهاد میکنن از کیت دوال چنل استفاده بشه شخصا تا حالا مشکلی نداشتم

سه تا در کنار هم بستگی به مادربرد داره یک flex mode هست که دوتا رو دوال چنل میکنه یکی دیگه رو سینگل حساب میکنه 

یعنی وقتی دوتا رم که دوال هستن پر میشن از رم سوم بصورت سینگل چنل استفاده میکنه که پهنای باند کمتری داره اگر اشتباه نکنم 

در 6 ساعت قبل، DARK8719 گفته است :

سلام  به همه

ایا

کولر سی پی یو گرین نوتوس 200 Notus200-PWM یا مدل 400

برای CPU i3 8100 مناسبه؟

وزن زیادش به مادر برد فشار نمیاره؟

فرقی بین CPU بدون باکس و دارای باکس هست؟ به غیر از گارنتی و خنک کننده؟

بله هردو خوبن 400 که قیمت بیشتره هم داره بهتر هم هست

اگر درست بسته بشه هیچ مشکلی نداره

هیچ فرقی ندارن براساس گفته خود اینتل 

لینک به دیدگاه

عاقا سلام. غرض از مزاحمت اینکه من یه مینبورد+رم خریدم با مشخصات زیر :

MSI B360M PRO-VH LGA 1151 Motherboard

hyperx fury ddr4 2400 cl 15 8gig

که مدل رم هم HX424C15FB218 (چیزی که روی برچسب رم نوشته)

متاسفانه قبل خرید توی لیست مادر بورد که نگاه کردم رمهای زیادی با مارک HYPERX وجود داشت و سر همین موضوع من احتمال دادم که میخوره روی مادر بوردم.

دیروز یکی از دوستام همین مادر بورد و همین رم رو خریده و نصب کرده میگه این رم رو این مادر بورد ناسازگاره! یعنی تصویر نمیه ( چیزی که اون گفت) منم اومدم باز لیست رمهایی که ساپورت میکنه مادر بورد نگاه کردم دیدم نیست همچین مدلی. 

الان به نظر شما چیکار کنم؟ آیا با آپدیت بایوس مادر بورد حل میشه مشکل؟ یا اینکه رمو پس بفرستم ؟ ( چون آنلاین خریدمش و هنوز پلمپه)

اگه کسی میدونه لطفا کمکم کنه 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، emotion2 گفته است :

متاسفانه قبل خرید توی لیست مادر بورد که نگاه کردم رمهای زیادی با مارک HYPERX وجود داشت و سر همین موضوع من احتمال دادم که میخوره روی مادر بوردم.

دیروز یکی از دوستام همین مادر بورد و همین رم رو خریده و نصب کرده میگه این رم رو این مادر بورد ناسازگاره! یعنی تصویر نمیه ( چیزی که اون گفت) منم اومدم باز لیست رمهایی که ساپورت میکنه مادر بورد نگاه کردم دیدم نیست همچین مدلی. 

الان به نظر شما چیکار کنم؟ آیا با آپدیت بایوس مادر بورد حل میشه مشکل؟ یا اینکه رمو پس بفرستم ؟ ( چون آنلاین خریدمش و هنوز پلمپه)

خب اون دوستتون مادربرد رو بایوسش رو اپدیت کرد؟چون این مین بردا ماله الان نیستن که با اپدیت جدید شرکت فرستاده شده باشه عمده این مشکل با این مسعله حل شده ...بعدم چک کردم این رم با مین برد میخونه ولی اگر حالا دوست داری عوض کنی میتونی به جاش یکی ازاین مدل هارو بگیری

1- RAM ADATA XPG Flame F1 DDR4 8GB 2400MHz CL16 Single Channel Desktop RAM

2-ADATA XPG Z1 DDR4 8GB 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM

3-GEIL EVO Forza DDR4 8GB 2400Mhz CL16 Single Channel Desktop RAM

4-ADATA SPECTRIX D41 RGB 8GB DDR4 2666MHz CL16 Single Channel Desktop RAM

این چهار مدلم میخوره حالا چون میگه پلمپ هست میخوای عوض کنی با این مدل ها خوبه  ...ولی مورد4 دقیقا برای amdهاست یعنی مورد4 باید به مین بردت بخوره حتما(البته مقداری گرون تره که اونم بخاطر فرکانس بیشترش هست)

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

خب اون دوستتون مادربرد رو بایوسش رو اپدیت کرد؟چون این مین بردا ماله الان نیستن که با اپدیت جدید شرکت فرستاده شده باشه عمده این مشکل با این مسعله حل شده ...بعدم چک کردم این رم با مین برد میخونه ولی اگر حالا دوست داری عوض کنی میتونی به جاش یکی ازاین مدل هارو بگیری

1- RAM ADATA XPG Flame F1 DDR4 8GB 2400MHz CL16 Single Channel Desktop RAM

2-ADATA XPG Z1 DDR4 8GB 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM

3-GEIL EVO Forza DDR4 8GB 2400Mhz CL16 Single Channel Desktop RAM

4-ADATA SPECTRIX D41 RGB 8GB DDR4 2666MHz CL16 Single Channel Desktop RAM

این چهار مدلم میخوره حالا چون میگه پلمپ هست میخوای عوض کنی با این مدل ها خوبه  ...ولی مورد4 دقیقا برای amdهاست یعنی مورد4 باید به مین بردت بخوره حتما(البته مقداری گرون تره که اونم بخاطر فرکانس بیشترش هست)

داداش چجوری چک کردی فهمیدی میخوره؟ توی لیست هیچ اسمی از این رم نیست ! از 4 گیگش هست ولی از 8 گیگ سینگل نیست اصلا 

مرسی از پیشنهادایی که دادی ولی من ررمو 750 گرفتم فوقش بتونم 50 تومن دیگه هزینه کنم تا 800 بگیرم.

بعدشم مینبوردم msi هست پردازنده هم اینتل :| 

کسی دیگه پیشنهادی نداره؟ مثلا دوال چنل (2تا4گیگ) هم باشه خوبه ها ! 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، emotion2 گفته است :

داداش چجوری چک کردی فهمیدی میخوره؟ توی لیست هیچ اسمی از این رم نیست ! از 4 گیگش هست ولی از 8 گیگ سینگل نیست اصلا 

مرسی از پیشنهادایی که دادی ولی من ررمو 750 گرفتم فوقش بتونم 50 تومن دیگه هزینه کنم تا 800 بگیرم.

بعدشم مینبوردم msi هست پردازنده هم اینتل :| 

کسی دیگه پیشنهادی نداره؟ مثلا دوال چنل (2تا4گیگ) هم باشه خوبه ها ! 

بله ببخشید حواسم نبود لعنت به این اسم گذاریشونb350برایamdهست وb360برا اینتلولی بازم این سری رم ها بهش میخوره بدون هیچ مشکلی 

پس شما همون مین اپدیت کن رم بنداز روش یا از دوستت بخواه ببین نتیجش چی میشه  

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

بله ببخشید حواسم نبود لعنت به این اسم گذاریشونb350برایamdهست وb360برا اینتلولی بازم این سری رم ها بهش میخوره بدون هیچ مشکلی 

پس شما همون مین اپدیت کن رم بنداز روش یا از دوستت بخواه ببین نتیجش چی میشه  

اون همونجا براش رمو عوض کرده. ای کاش 1 نفر این مدل مینبوردو رمو اینجا داشت :(( 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، emotion2 گفته است :

با اپدیت بایوس مشکلتون حل میشه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosin گفته است :

با اپدیت بایوس مشکلتون حل میشه

شما مطمینید؟ چون توی لیست خود مادربورد این مدل رم نیست :| میترسم پلمپشو باز کنم بعدش با آپدیتم مشکل حل نشه اونوقت باید نصف قیمت بفروشمش

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، emotion2 گفته است :

شما مطمینید؟ چون توی لیست خود مادربورد این مدل رم نیست :| میترسم پلمپشو باز کنم بعدش با آپدیتم مشکل حل نشه اونوقت باید نصف قیمت بفروشمش

اون لیست به نظرم یه چیزه بیخوده چون من خودم رمم اصلا تو لیست مینم نبود و تصویر داد بدون اپدیت بایوس

شما برگشت بزن رمتو و با یه مدل که توی لیست مین بوردت هست تعویض کنش که خیالتم راحت باشه :)

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hosin گفته است :

اون لیست به نظرم یه چیزه بیخوده چون من خودم رمم اصلا تو لیست مینم نبود و تصویر داد بدون اپدیت بایوس

شما برگشت بزن رمتو و با یه مدل که توی لیست مین بوردت هست تعویض کنش که خیالتم راحت باشه :)

آره باید همینکارو کنم. به نظر شما تا 800 تومن رم 8 گیگ گیر میاد ؟ یا دوال چنل 4 گیگ ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، emotion2 گفته است :

آره باید همینکارو کنم. به نظر شما تا 800 تومن رم 8 گیگ گیر میاد ؟ یا دوال چنل 4 گیگ ؟

همین رم مطمئن باش تصویر میده اما خوب

تا 800 تومن سلیکون پاور و جیل هستش اما خوب تک کاناله و تایمینگشونم هم 17 و 16 هست

به نظرم همین رم استفاده کن :)  چون دوال چنل هم که عمرا 800 تومن باشه مگه اینکه دست دوم بگیری

لینک به دیدگاه

اگه 2 تا سینگل چنل 4 گیگ بگیرم از همین مدل میشه همون دوال چنل؟  یا باید قابلیتشو خود رم داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، emotion2 گفته است :

البته میتونه دو تا 4 گیگ بخری الان تخفیف خورده اینجا میشه 780 تومن

https://meghdadit.com/product/49148/crucial-ballistix-sport-lt-red-ddr4-4gb-2400mhz-cl16-single-channel-desktop-ram/رم-کروشیال-سری-بالیستیکس-اسپرت-ال-تی-با-ظرفیت-4-گیگابایت-و-فرکانس-2400-مگاهرتز/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...